TOC Schedule and Pool Listings

Here's the official release on the upcoming Bob Gibbons Tournament of Champions held this weekend in the Triangle area. <P> The following is the complete schedule and StateFans will be on hand covering all potential Wolfpack Prospects.

SCHEDULE OF GAMES BY SITE

NOTE: HOME TEAM IS LISTED FIRST. HOME TEAM MUST WEAR WHITE OR LIGHT COLORED JERSEYS. VISITORS WILL WEAR DARK JERSEYS. FAILURE TO WEAR CORRECT UNIFORMS WILL RESULT IN FORFEIT OF GAME. REVERSIBLE JERSEYS ARE SUGGESTED. BRING YOUR OWN PRACTICE BALLS.

FRIDAY, MAY 23, 2003
UNC - DEAN E. SMITH CENTER
TIME: COURT #1
6:30 P.M. POOL 12 - SYRACUSE/ROCHESTER RAP 17 VS. UTAH BRUINS 17
8:00 P.M. POOL 6 - NORTH CAROLINA GATERS 17 VS. BEACH BALL SELECT 17
9:30 P.M. POOL 5 - LONG ISLAND PANTHERS 17 VS. LOUISIANA SPORTS ACADEMY 17
COURT #2 (CENTER)
6:30 P.M. POOL 10 - PUMP N' RUN, CA 17 VS. WESTCHESTER HAWKS 17
8:00 P.M. POOL 4 - SOUTHEAST PUMP N' RUN 17 VS. HUNTING PARK, PA 17
9:30 P.M. POOL 14 - KAPPA MAGIC, NC 17 VS. EAST COAST EAGLES 17
COURT #3
6:30 P.M. POOL 11 - PHILLY MJC 17 VS. TULSA JUNIOR HURRICANES 17
8:00 P.M. POOL 6 - JUICE ALL-STARS, NY 17 VS. TENNESSEE TRAVELERS 17
9:30 P.M. POOL 13 - DC TEAM ASSAULT 17 VS. CONNECTICUT FLAME 17

UNC - CARMICHAEL AUDITORIUM
COURT #4
6:30 P.M. POOL 3 - MICHIGAN HURRICANES 17 VS. MINNESOTA MAGIC 17
8:00 P.M. POOL 13 - BLESSED IJN 17 VS. GARNER ROAD RED, NC 17
9:30 P.M. POOL 12 - MICHIGAN MUSTANGS 17 VS. NORTH GREENVILLE, SC 17

DUKE UNIVERSITY - CAMERON INDOOR STADIUM
COURT #5
6:30 P.M. POOL 1 - THE PLAYAZ 17 VS. MIDDLESEX MAGIC, MA 17
8:00 P.M. POOL 3 - BELMONT SHORE, CA 17 VS. MILWAUKEE RUNNING REBELS 17
9:30 P.M. POOL 2 - FT. SOOY NO LIMIT 17 VS. THE HOOPSTERS, SC 17

DUKE UNIVERSITY - CARD GYM
COURT #6
6:30 P.M. POOL 7 - SOUTHERN CALIFORNIA 17 VS. TENNESSEE BREAKERS 17
8:00 P.M. POOL 1 - HOUSTON WESTSIDE ALL-STARS 17 VS. KANSAS CITY PUMP N' RUN 17
9:30 P.M. POOL 14 - MAGNOLIA STARS, MS 17 VS. TEAM DISCIPLES, NC 17

DUKE UNIVERSITY - WILSON RECREATION CENTER - COURT #1
COURT #7
6:30 P.M. POOL 15 - HOUSTON SELECT 17 VS. TEAM RICHMOND 17
8:00 P.M. POOL 11 - DEREK SMITH ALL-STARS 17 VS. ALABAMA CHALLENGE 17
9:30 P.M. POOL 16 - ILLINOIS FIRE 17 VS. BALTIMORE SELECT 17

DUKE UNIVERSITY - WILSON RECREATION CENTER - COURT #2
COURT #8
6:30 P.M. POOL 8 - CLEVELAND BASKETBALL CLUB 17 VS. WEST VIRGINIA SELECT 17
8:00 P.M. POOL 15 - CECIL KIRK, MD 17 VS. ALABAMA BLUE CHIPS 17
9:30 P.M. POOL 7 - GEORGIASTARS 17 VS. FIRST CLASS, IL 17

N.C. STATE UNIVERSITY - REYNOLDS COLISEUM
COURT #9
6:30 P.M. POOL16 - ATLANTA CELTICS 17 VS. COASTAL POPS, MA 17
8:00 P.M. POOL 8 - ARKANSAS HAWKS 17 VS. COLORADO PUMP N' RUN 17
9:30 P.M. POOL 4 - ILLINOIS WOLVES 17 VS. HOUSTON SUPERSTARS 17

N.C. STATE UNIVERSITY - WEISIGER BROWN GYM
TIME COURT #10
6:30 P.M. POOL 9 - RALEIGH'S FINEST 17 VS. LYNCHBURG HOOPS 17
8:00 P.M. POOL 9 - NEW YORK RAVENS 17 VS. RISE & SHINE, MS 17
9:30 P.M. POOL 5 - FLORIDA HOOPSTERS 17 VS. GEORGIA ELITE 17

N.C. STATE UNIVERSITY - CARMICHAEL GYMNASIUM
COURT #11
6:30 P.M. POOL B - VIRGINIA BEACH HEAT 16 VS. CONNECTICUT FLAME 16
8:00 P.M. POOL A - MIAMI TROPICS 16 VS. TEAM MINNESOTA 16
9:30 P.M. POOL C - GEORGIA STARS 16 VS. EAST COAST BASKETBALL 16
COURT #12
6:30 P.M. POOL G - BELMONT SHORE, CA 16 VS. CHARLOTTESVILLE CRUSADERS 16
8:00 P.M. POOL E - TENNESSEE THUNDER 16 VS. PITTSBURGH JOTS 16
9:30 P.M. POOL F - SOUTHEAST PUMP N' RUN 16 VS. GEORGIA HAWKS 16

CHAPEL HILL HIGH SCHOOL - COURT #1
COURT #13
6:30 P.M. POOL 10 - NEW ORLEANS JAZZ 17 VS. GRAND RAPIDS STORM, MI 17
8:00 P.M. POOL F - THE PLAYAZ 16 VS. CLEVELAND BASKETBALL 16
9:30 P.M. POOL D - DC TEAM ASSAULT 16 VS. MID-STATE BALLERZ ELITE 16

CHAPEL HILL HIGH SCHOOL - COURT #2
COURT #14
6:30 P.M. POOL B - MICHIGAN HURRICANES 16 VS. TENNESSEE TRAVELERS 16
8:00 P.M. POOL D - KANSAS CITY PUMP N' RUN 16 VS. HOUSTON SUPERSTARS 16
9:30 P.M. POOL C - MICHIGAN MUSTANGS 16 VS. JERSEY CITY HEAT 16

EAST CHAPEL HILL HIGH SCHOOL
COURT #15
6:30 P.M. POOL E - TEAM RICHMOND 16 VS. GRAND RAPIDS STORM 16
8:00 P.M. POOL H - HOUSTON SELECT 16 VS. CHARLOTTE STARS UNITED 16
9:30 P.M. POOL G - NORTH CAROLINA GATERS 16 VS. FASTBREAK USA, FL 16

MOUNT ZION CHRISTIAN ACADEMY GYM
COURT #16
6:30 P.M. POOL H - ATLANTA CELTICS 16 VS. WARRIORS ELITE 16
8:00 P.M. POOL 2 - SQUIRES RICHMOND 17 VS. RANDOLPH BOYS CLUB, WI 17
9:30 P.M. POOL A - DEREK SMITH ALL-STARS 16 VS. ILLINOIS WOLVES 16

SCHEDULE - SATURDAY, MAY 24, 2003
UNC-DEAN E. SMITH CENTER
COURT #1
8:30 A.M. POOL A - BOO WILLIAMS BLUE 15 VS. ATLANTA CELTICS BLACK 15
10:00 A.M. POOL A - ILLINOIS WOLVES 16 VS. MIAMI TROPICS 16
11:30 A.M. POOL G - CHARLOTTESVILLE CRUSADERS 16 VS. NORTH CAROLINA GATERS 16
2:00 P.M. POOL 7 - FIRST CLASS, IL 17 VS. SOUTHERN CALIFORNIA ALL-STARS 17
3:20 P.M. POOL17 - CECIL KIRK, MD 17 VS. HOUSTON SELECT 17
4:40 P.M. POOL 1 - THE PLAYAZ 17 VS. HOUSTON WESTSIDE ALL-STARS 17
7:00 P.M. POOL 14 - MAGNOLIA STARS, MS 17 VS. KAPPA MAGIC, NC 17
9:50 P.M. 17-UNDER NATIONAL PLAYOFFS- POOL WINNERS 1 VS. 12
COURT #2 (CENTER)
8:30 A.M. POOL C - RISE & SHINE, MS 15 VS. PITTSBURGH JOTS 15
10:00 A.M. POOL B - TENNESSEE TRAVELERS 16 VS. VIRGINIA BEACH HEAT 16
11:30 A.M. POOL D - MID-STATE BALLERZ ELITE 16 VS. KANSAS CITY PUMP N' RUN 16
2:00 P.M. POOL 4 - HOUSTON SUPERSTARS 17 VS. SOUTHEAST PUMP N' RUN 17
3:20 P.M. POOL 8 - CLEVELAND BASKETBALL 17 VS. ARKANSAS HAWKS 17
4:40 P.M. POOL 16 - ATLANTA CELTICS 17 VS. ILLINOIS FIRE 17
7:00 P.M. POOL 9 - RISE & SHINE, MS 17 VS. LYNCHBURG HOOPS 17
9:50 P.M. 17-UNDER NATIONAL PLAYOFFS - POOL WINNERS 2 VS.11
COURT #3
8:30 A.M. POOL B - BIRMINGHAM RAPTORS 15 VS. NORTH CAROLINA GATERS 15
10:00 A.M. POOL C - JERSEY CITY HEAT 16 VS. GEORGIA STARS 16
11:30 A.M. POOL 5 - LOUISIANA SPORTS ACADEMY 17 VS. FLORIDA HOOPSTERS 17
2:00 P.M. POOL 2 - RANDOLPH BOYS CLUB, WI 17 VS. FT. SOOY NO LIMIT 17
3:20 P.M. POOL 3 - BELMONT SHORE, CA 17 VS. MICHIGAN HURRICANES 17
4:40 P.M. POOL 13 - BLESSED IJN 17 VS. DC TEAM ASSAULT 17
7:00 P.M. POOL 6 - NORTH CAROLINA GATERS 17 VS. JUICE ALL-STARS, NY 17
9:50 P.M. 17-UNDER NATIONAL PLAYOFFS - POOL WINNERS 3 VS. 10

UNC - CARMICHAEL AUDITORIUM
COURT #4
8:30 A.M. POOL C - CHARLOTTE ROYALS 15 VS. ATLANTA CELTICS GOLD 15
10:00 A.M. POOL E - GRAND RAPIDS STORM 16 VS. TENNESSEE THUNDER 16
11:30 A.M. POOL F - CLEVELAND BASKETBALL 16 VS. SOUTHEAST PUMP N' RUN 16
2:00 P.M. POOL F - GEORGIA HAWKS 16 VS. THE PLAYAZ 16
3:20 P.M. POOL 5 - LONG ISLAND PANTHERS 17 VS. FLORIDA HOOPSTERS 17
4:40 P.M. POOL 4 - SOUTHEAST PUMP N' RUN 17 VS. ILLINOIS WOLVES 17
7:00 P.M. POOL 9 - RALEIGH'S FINEST 17 VS. NEW YORK RAVENS 17
9:50 P.M. 17-UNDER NATIONAL PLAYOFFS - POOL WINNERS 8 VS. 16

DUKE UNIVERSITY - CAMERON INDOOR STADIUM
COURT #5
8:30 A.M. POOL D - GEORGIA STARS 15 VS. GARNER ROAD 15
10:00 A.M. POOL 10 - WESTCHESTER HAWKS 17 VS. NEW ORLEANS JAZZ 17
11:30 A.M. POOL 16 - BALTIMORE SELECT 17 VS. ATLANTA CELTICS 17
2:00 P.M. POOL 12 - NORTH GREENVILLE, SC 17 VS. SYRACUSE/ROCHESTER RAP 17
3:20 P.M. POOL 11 - PHILLY MJC 17 VS. DEREK SMITH ALL-STARS 17
4:40 P.M. POOL 7 - SOUTHERN CALIFORNIA ALL-STARS 17 VS. GEORGIA STARS 17
7:00 P.M. POOL 12 - MICHIGAN MUSTANGS 17 VS. SYRACUSE/ROCHESTER RAP 17
9:50 P.M. 17-UNDER NATIONAL PLAYOFFS - POOL WINNERS 6 VS. 7

DUKE UNIVERSITY - CARD GYM
COURT #6
8:30 A.M. POOL A - DC TEAM ASSAULT 15 VS. TEAM HEAT, NC 15
10:00 A.M. POOL H - WARRIORS ELITE, NC 16 VS. HOUSTON SELECT 16
11:30 A.M. POOL G - FASTBREAK USA, FL 16 VS. BELMONT SHORE, CA 16
2:00 P.M. POOL 4 - HUNTING PARK, PA 17 VS. ILLINOIS WOLVES 17
3:20 P.M. POOL 8 - COLORADO PUMP N' RUN 17 VS. WEST VIRGINIA SELECT 17
4:40 P.M. POOL 10 - PUMP N' RUN, CA 17 VS. NEW ORLEANS JAZZ 17
7:00 P.M. POOL F - THE PLAYAZ 16 VS. SOUTHEAST PUMP N' RUN 16
9:50 P.M. 17-UNDER NATIONAL PLAYOFFS - POOL WINNERS 4 VS. 9

DUKE UNIVERSITY - WILSON RECREATION CENTER - COURT #1
COURT #7
8:30 A.M. POOL D - THE PLAYAZ 15 VS. CLEVELAND BASKETBALL CLUB 15
10:00 A.M. POOL A - TEAM MINNESOTA 16 VS. DEREK SMITH ALL-STARS 16
11:30 A.M. POOL 2 - THE HOOPSTERS, SC 17 VS. SQUIRES RICHMOND 17
2:00 P.M. POOL 9 - LYNCHBURG HOOPS 17 VS. NEW YORK RAVENS 17
3:20 P.M. POOL 3 - MINNESOTA MAGIC 17 VS. MILWAUKEE RUNNING REBELS 17
4:40 P.M. POOL 10 - GRAND RAPIDS STORM, MI 17 VS. WESTCHESTER HAWKS 17
7:00 P.M. POOL 14 - EAST COAST EAGLES 17 VS. TEAM DISCIPLES, NC 17
9:50 P.M. 17-UNDER NATIONAL PLAYOFFS - POOL WINNERS 5 VS. 13

DUKE UNIVERSITY - WILSON RECREATION CENTER - COURT #2
COURT #8
8:30 A.M. POOL B - CONNECTICUT FLAME 16 VS. MICHIGAN HURRICANES 16
10:00 A.M. POOL C - EAST COAST BASKETBALL 16 VS. MICHIGAN MUSTANGS 16
11:30 A.M. POOL 16 - COASTAL POPS, MA 17 VS. ILLINOIS FIRE 17
2:00 P.M. POOL 9 - RISE & SHINE, MS 17 VS. RALEIGH'S FINEST 17
3:20 P.M. POOL 5 - GEORGIA ELITE 17 VS. LOUISIANA SPORTS ACADEMY 17
4:40 P.M. POOL 12 - UTAH BRUINS 17 VS. NORTH GREENVILLE, SC 17
7:00 P.M. POOL F - GEORGIA HAWKS 16 VS. CLEVELAND BASKETBALL 16
9:50 P.M. 17-UNDER NATIONAL PLAYOFFS - POOL WINNERS 14 VS. 15

N.C. STATE UNIVERSITY - REYNOLDS COLISEUM
COURT #9
8:30 A.M. POOL 15 -TEAM RICHMOND 17 VS. CECIL KIRK, MD 17
10:00 A.M. POOL 6 - TENNESSEE TRAVELERS 17 VS. NORTH CAROLINA GATERS 17
11:30 A.M. POOL 3 - MINNESOTA MAGIC 17 VS. BELMONT SHORE,CA 17
2:00 P.M. POOL 6 - BEACH BALL SELECT, SC 17 VS. JUICE ALL-STARS, NY 17
3:20 P.M. POOL 14 - TEAM DISCIPLES, NC 17 VS. KAPPA MAGIC, NC 17
4:40 P.M. POOL 1 - KANSAS CITY PUMP N' RUN 17 VS. MIDDLESEX MAGIC, MA 17
7:00 P.M. POOL G - NORTH CAROLINA GATERS 16 VS. BELMONT SHORE, CA 16
9:50 P.M. 17-UNDER SELECT PLAYOFFS - POOL SECOND PLACE 3 VS. 10

N.C. STATE UNIVERSITY - WEISIGER BROWN GYM
COURT #10
8:30 A.M. POOL 15 - ALABAMA BLUE CHIPS 17 VS. HOUSTON SELECT 17
10:00 A.M. POOL 1 - KANSAS CITY PUMP N' RUN 17 VS. THE PLAYAZ 17
11:30 A.M. POOL 7 - TENNESSEE BREAKERS 17 VS. GEORGIA STARS 17
2:00 P.M. POOL 10 - GRAND RAPIDS STORM, MI 17 VS. PUMP N' RUN, CA 17
3:20 P.M. POOL 11 - ALABAMA CHALLENGE 17 VS. TULSA HURRICANES 17
4:40 P.M. POOL 2 - FT. SOOY NO LIMIT 17 VS. SQUIRES RICHMOND 17
7:00 P.M. POOL 6 - TENNESSEE TRAVELERS 17 VS. BEACH BALL SELECT 17
9:50 P.M. 17-UNDER SELECT PLAYOFFS - POOL SECOND PLACE 2 VS. 11

N.C. STATE UNIVERSITY - CARMICHAEL GYMNASIUM - COURT #1
COURT #11
8:30 A.M. POOL B - SEATTLE TEAM Y.E.S. 15 VS. TENNESSEE TRAVELERS 15
10:00 A.M. POOL 3 - MILWAUKEE RUNNING REBELS 17 VS. MICHIGAN HURRICANES 17
11:30 A.M. POOL A - TEAM HEAT 15 VS. BOO WILLIAMS BLUE 15
2:00 P.M. POOL B - NORTH CAROLINA GATERS 15 VS. SEATTLE TEAM Y.E.S. 15
3:20 P.M. POOL 16 - BALTIMORE SELECT 17 VS. COASTAL POPS, MA 17
4:40 P.M. POOL 2 - RANDOLPH BOYS CLUB, WI 17 VS. THE HOOPSTERS, SC 17
7:00 P.M. POOL C - RISE & SHINE, MS 15 VS. CHARLOTTE ROYALS 15
9:50 P.M. 17-UNDER SELECT PLAYOFFS - POOL SECOND PLACE 6 VS. 7

N.C. STATE UNIVERSITY - CARMICHAEL GYMNASIUM - COURT #2
COURT #12
8:30 A.M. POOL H - CHARLOTTE STARS UNITED 16 VS. ATLANTA CELTICS 16
10:00 A.M. POOL 12 - UTAH BRUINS 17 VS. MICHIGAN MUSTANGS 17
11:30 A.M. POOL C - ATLANTA CELTICS GOLD 15 VS. RISE & SHINE, MS 15
2:00 P.M. POOL 13 - CONNECTICUT FLAME 17 VS. GARNER ROAD RED 17
3:20 P.M. POOL 15 - TEAM RICHMOND 17 VS.ALABAMA BLUE CHIPS 17
4:40 P.M. POOL 4 - HOUSTON SUPERSTARS 17 VS. HUNTING PARK, PA 17
7:00 P.M. POOL D - GEORGIA STARS 15 VS. THE PLAYAZ 15
9:50 P.M. 17-UNDER SELECT PLAYOFFS - POOL SECOND PLACE 4 VS. 9

CHAPEL HILL HIGH SCHOOL - GYM #1
COURT #13
8:30 A.M. POOL 11 - TULSA JUNIOR HURRICANES 17 VS. DEREK SMITH ALL-STARS 17
10:00 A.M. POOL 13 - CONNECTICUT FLAME 17 VS. BLESSED IJN 17
11:30 A.M. POOL D - CLEVELAND BASKETBALL 15 VS. GEORGIA STARS 15
2:00 P.M. POOL A - MIAMI TROPICS 16 VS. DEREK SMITH ALL-STARS 16
3:20 P.M. POOL C - GEORGIA STARS 16 VS. MICHIGAN MUSTANGS 16
4:40 P.M. POOL 7 - FIRST CLASS, IL 17 VS. TENNESSEE BREAKERS 17
7:00 P.M. POOL A - BOO WILLIAMS BLUE 15 VS. DC TEAM ASSAULT 15
9:50 P.M. 17-UNDER SELECT PLAYOFFS - POOL SECOND PLACE 1 VS. 12

CHAPEL HILL HIGH SCHOOL - GYM #2
COURT #14
8:30 A.M. POOL E - PITTSBURGH JOTS 16 VS. TEAM RICHMOND 16
10:00 A.M. POOL 11 - ALABAMA CHALLENGE 17 VS. PHILLY MJC 17
11:30 A.M. POOL B - TENNESSEE TRAVELERS 15 VS. BIRMINGHAM RAPTORS 15
2:00 P.M. POOL A - ILLINOIS WOLVES 16 VS. TEAM MINNESOTA 16
3:20 P.M. POOL D - DC TEAM ASSAULT 16 VS. KANSAS CITY PUMP N' RUN 16
4:40 P.M. POOL B - VIRGINIA BEACH HEAT 16 VS. MICHIGAN HURRICANES 16
7:00 P.M. POOL A - TEAM HEAT, NC 15 VS. ATLANTA CELTICS BLACK 15
9:50 P.M. 17-UNDER SELECT PLAYOFFS - POOL SECOND PLACE 8-16

EAST CHAPEL HILL HIGH SCHOOL
COURT #15
8:30 A.M. POOL 8 - WEST VIRGINIA SELECT 17 VS. ARKANSAS HAWKS 17
10:00 A.M. POOL 14 - EAST COAST EAGLES 17 VS. MAGNOLIA STARS 17
11:30 A.M. POOL C - PITTSBURGH JOTS 15 VS. CHARLOTTE ROYALS 15
2:00 P.M. POOL C - JERSEY CITY HEAT 16 VS. EAST COAST BASKETBALL 16
3:20 P.M. POOL E - TENNESSEE THUNDER 16 VS. TEAM RICHMOND 16
4:40 P.M. POOL D - HOUSTON SUPERSTARS 16 VS. MID-STATE BALLERZ ELITE 16
7:00 P.M POOL B - TENNESSEE TRAVELERS 15 VS. NORTH CAROLINA GATERS 15
9:50 P.M. 17-UNDER PLAYOFFS - POOL SECOND PLACE 14-15

MOUNT ZION CHRISTIAN ACADEMY GYM
COURT #16
8:30 A.M. POOL 8 - COLORADO PUMP N' RUN 17 VS. CLEVELAND BASKETBALL 17
10:00 A.M. POOL 5 - GEORGIA ELITE 17 VS. LONG ISLAND PANTHERS 17
11:30 A.M. POOL D - HOUSTON SUPERSTARS 16 VS. DC TEAM ASSAULT 16
2:00 P.M. POOL A - ATLANTA CELTICS BLACK 15 VS. DC TEAM ASSAULT 15
3:20 P.M. POOL G - CHARLOTTESVILLE CRUSADERS 16 VS. FASTBREAK USA, FL 16
4:40 P.M. POOL H - CHARLOTTE STARS UNITED 16 VS. WARRIORS ELITE, NC 16
7:00 P.M. POOL D - CLEVELAND BASKETBALL 15 VS. GARNER ROAD 15
9:50 P.M. 17-UNDER PLAYOFFS - POOL SECOND PLACE 5-13

CARDINAL GIBBONS HIGH SCHOOL
COURT #17
8:30 A.M. POOL 1 - MIDDLESEX MAGIC, MA 17 VS. HOUSTON WESTSIDE ALL-STARS 17
10:00 A.M. POOL 13 - GARNER ROAD RED 17 VS. DC TEAM ASSAULT 17
11:30 A.M. POOL D - GARNER ROAD 15 VS. THE PLAYAZ 15
2:00 P.M. POOL B - TENNESSEE TRAVELERS 16 VS. CONNECTICUT FLAME 16
3:20 P.M. POOL H - ATLANTA CELTICS 16 VS. HOUSTON SELECT 16
4:40 P.M. POOL E - GRAND RAPIDS STORM, MI 16 VS. PITTSBURGH JOTS 16
6:00 P.M. POOL B - BIRMINGHAM RAPTORS 15 VS. SEATTLE TEAM Y.E.S. 15
7:20 P.M. POOL C - ATLANTA CELTICS GOLD 15 VS. PITTSBURGH JOTS 15

SCHEDULE - SUNDAY, MAY 25, 2003
TOURNAMENT PLAYOFFS AND CHAMPIONSHIP GAMES

UNC-DEAN E. SMITH CENTER
COURT #1
9:00 A.M. QUARTERFINAL #1- 17-UNDER SELECT PLAYOFF WINNER 1/12 VS. WINNER 14/15
10:30 A.M. SEMIFINAL 15-UNDER NATIONAL WINNER POOL A VS. WINNER POOL C
12:00 NOON SEMIFINAL 17-UNDER NATIONAL- WINNERS QUARTERFINAL #1 AND #4
2:30 P.M. CHAMPIONSHIP 16-UNDER NATIONAL TOURNAMENT
4:00 P.M. CHAMPIONSHIP 17-UNDER NATIONAL TOURNAMENT
5:30 P.M. AWARDS PRESENTATION AND ALL-TOURNAMENT SELECTIONS
COURT #2 (CENTER)
9:00 A.M. QUARTERFINAL #4- 17-UNDER SELECT PLAYOFF WINNER 3/10 VS. WINNER 4/9
10:30 A.M.
12:00 NOON SEMIFINAL 17-UNDER SELECT - WINNERS QUARTERFINALS #2 AND #3
COURT #3
9:00 A.M. QUARTERFINAL #2-17-UNDER SELECT PLAYOFF WINNER 2/11 VS. WINNER 5/13
10:30 A.M. SEMIFINAL 15-UNDER NATIONAL WINNER POOL B VS. WINNER POOL D
12:00 NOON SEMIFINAL 17- SELECT- WINNERS QUARTERFINAL #1 AND #4
2:30 P.M. CHAMPIONSHIP 15-UNDER NATIONAL TOURNAMENT
4:00 P.M. CHAMPIONSHIP 17-UNDER SELECT TOURNAMENT

UNC - CARMICHAEL AUDITORIUM
COURT #4
9:00 A.M. QUARTERFINAL #1 17-UNDER NATIONAL PLAYOFF WINNER 1/12 VS. WINNER 14/15
10:30 A.M.
12:00 NOON SEMIFINAL 16-UNDER NATIONAL WINNER POOLS A/G VS. WINNER POOLS D/E

DUKE UNIVERSITY - CAMERON INDOOR STADIUM
COURT #5
9:00 A.M. QUARTERFINAL #3 17-UNDER SELECT PLAYOFF WINNER 8/16 VS. WINNER 6/7
10:30 A.M.
12:00 NOON SEMIFINAL 17-UNDER NATIONAL - WINNERS QUARTERFINAL #2 AND #3

DUKE UNIVERSITY - CARD GYM
COURT #6
9:00 A.M. QUARTERFINAL # 4 17-UNDER NATIONAL PLAYOFF WINNER 3/10 VS. WINNER 4/9
10:30 A.M.
12:00 NOON SEMIFINAL 16-UNDER NATIONAL WINNER POOLS B/H VS. WINNER POOLS C/F

DUKE UNIVERSITY - WILSON RECREATION CENTER - COURT #1
COURT #7
9:00 A.M QUARTERFINAL #1 16-UNDER NATIONAL WINNER POOL A VS. WINNER POOL G

DUKE UNIVERSITY - WILSON RECREATION CENTER - COURT #2
COURT #8
9:00 A.M. QUARTERFINAL #2 16-UNDER NATIONAL WINNER POOL B VS. WINNER POOL H

N.C. STATE UNIVERSITY - REYNOLDS COLISEUM
COURT #9
9:00 A.M. QUARTERFINAL #3 17-UNDER NATIONAL WINNER POOLS 8/16 VS. WINNER POOLS 6/7

N.C. STATE UNIVERSITY - WEISIGER BROWN GYM
COURT #10
9:00 A.M. QUARTERFINAL #2 17-UNDER NATIONAL WINNER POOLS 2/11 VS. WINNER POOLS 5/13

CHAPEL HILL HIGH SCHOOL - GYM #1
COURT #13
9:00 A.M. QUARTERFINAL #3 16-UNDER NATIONAL WINNER POOL C VS. WINNER POOL F

EAST CHAPEL HILL HIGH SCHOOL
COURT #15
9:00 A.M. QUARTERFINAL #4 16-UNDER NATIONAL WINNER POOL D VS. WINNER POOL E


POOL LISTINGS

17-Under National Tournament-64 Teams
Sixteen pool winners advance to the 17-Under National Playoffs. Sixteen second place teams in each pool advance to the 17-Under Select Playoffs.

No. Pool 1
1-1 The Playaz
1-2 Houston Westside
1-3 KC Pump N' Run
1-4 Middlesex Magic

No. Pool 2
2-1 Ft. Sooy No Limit
2-2 Squires Richmond
2-3 Randolph Boys Club
2-4 The Hoopsters, SC

No. Pool 3
3-1 Belmont Shore,CA
3-2 Michigan Hurricanes
3-3 Minnesota Magic
3-4 Milwaukee Run.Rebels

No. Pool 4
4-1 Southeast Pump N' Run
4-2 Illinois Wolves
4-3 Houston Superstars
4-4 Hunting Park, PA

No. Pool 5
5-1 Long Island Panthers
5-2 Florida Hoopsters
5-3 Georgia Elite
5-4 La Sports Academy

No. Pool 6
6-1 N.C. Gaters
6-2 Juice All-Stars, NY
6-3 Tennessee Travelers
6-4 Beach Ball Select

No. Pool 7
7-1 Southern California
7-2 Georgia Stars
7-3 First Class, IL
7-4 Tennessee Breakers

No. Pool 8
8-1 Cleveland Basketball
8-2 Arkansas Hawks
8-3 Colorado Pump N' Run
8-4 West Virginia Select

No. Pool 9
9-1 Raleigh's Finest
9-2 New York Ravens
9-3 Rise & Shine, MS
9-4 Lynchburg Hoops

No. Pool 10
10-1 Pump N' Run, CA
10-2 New Orleans Jazz
10-3 Grand Rapids Storm
10-4 Westchester Hawks, NY

No. Pool 11
11-1 Philly MJC
11-2 Derek Smith A/S, KY
11-3 Alabama Challenge
11-4 Tulsa Jr Hurricanes

No. Pool 12
12-1 Michigan Mustangs
12-2 Syracuse/Rochester RAP
12-3 Utah Bruins
12-4 North Greenville, SC

No. Pool 13
13-1 Blessed IJN, IN
13-2 DC Team Assault
13-3 Connecticut Flame
13-4 Garner Road Red

No. Pool 14
14-1 Magnolia Stars, MS
14-2 Kappa Magic, NC
14-3 East Coast Eagles
14-4 Team Disciples, NC

No. Pool 15
15-1 Cecil Kirk, MD
15-2 Houston Select
15-3 Team Richmond
15-4 Alabama Blue Chips

No. Pool 16
16-1 Atlanta Celtics
16-2 Illinois Fire
16-3 Baltimore Select
16-4 Coastal Pops, MA

16-Under National Tournament-32 Teams
Eight pool winners advance to the 16-Under National Quarterfinals.

No. Pool A
A-1 Miami Tropics
A-2 Derek Smith, KY
A-3 Illinois Wolves
A-4 Team Minnesota

No. Pool B
B-1 Virginia Beach Heat
B-2 Michigan Hurricanes
B-3 Tennessee Travelers
B-4 Connecticut Flame

No. Pool C
C-1 Georgia Stars
C-2 Michigan Mustangs
C-3 Jersey City Heat
C-4 East Coast B-Ball

No. Pool D
D-1 DC Team Assault
D-2 KC Pump N' Run
D-3 Houston Superstars
D-4 Mid-State Ballerz Elite

No. Pool E
E-1 Tennessee Thunder
E-2 Team Richmond
E-3 Grand Rapids Storm
E-4 Pittsburgh Jots

No. Pool F
F-1 The Playaz
F-2 Southeast Pump N' Run
F-3 Georgia Hawks
F-4 Cleveland Basketball

No. Pool G
G-1 N.C. Gaters
G-2 Belmont Shore, CA
G-3 Charlottesville, VA
G-4 Fastbreak USA, FL

No. Pool H
H-1 Atlanta Celtics
H-2 Houston Select
H-3 Charlotte Stars United
H-4 Warriors Elite, NC

15-Under National Tournament-16 Teams
Four pool winners advance to the 15-Under Semifinals

No. Pool A
A-1 Boo Williams Blue
A-2 DC Team Assault
A-3 Team Heat, NC
A-4 Atlanta Celtics Black

No. Pool B
B-1 Birmingham Raptors
B-2 Seattle Team Y.E.S.
B-3 Tennessee Travelers
B-4 N.C. Gaters

No. Pool C
C-1 Rise & Shine, MS
C-2 Charlotte Royals
C-3 Atlanta Celtics Gold
C-4 Pittsburgh Jots

No. Pool D
D-1 Georgia Stars
D-2 The Playaz
D-3 Cleveland Basketball
D-4 Garner Road

***********************************************************

Playing FacilitiesCourt #1 UNC-Dean E. Smith Center- Court #1
Court #2 UNC-Dean E. Smith Center- Court #2 (Center Court)
Court #3 UNC-Dean E. Smith Center- Court #3
Court #4 UNC-Carmichael Auditorium (Main Court)
Court #5 Duke University- Cameron Indoor Stadium
Court #6 Duke University- Card Gym
Court #7 Duke University- Wilson Recreation Center-Court 1
Court #8 Duke University- Wilson Recreation Center-Court 2
Court #9 N.C. State University- Reynolds Coliseum (Main Court)
Court #10 N.C. State University-Weisiger Brown Gym (New facility)
Court #11 N.C. State University- Carmichael Gymnasium-Court 1
Court #12 N.C. State University- Carmichael Gymnasium-Court 2
Court #13 Chapel Hill High School Gymnasium - Court 1
Court #14 Chapel Hill High School Gymnasium - Court 2
Court #15 East Chapel Hill High School Gymnasium
Court #16 Mount Zion Christian Academy Gymnasium
Court #17 Cardinal Gibbons High School Gymnasium


Pack Pride Top Stories