Mississippi High School Schedule (Week 10)

There are many key matchups tonight in the Magnolia State. Below is a complete listing of the public school games for Week 10.

Class 5A
Biloxi at Hancock
Brandon at Oak Grove
Clinton at Greenville-Weston
Columbus at Olive Branch
George County at Petal
Hattiesburg at Terry
Madison Central at Northwest Rankin
Meridian at Jim Hill
Murrah at Grenada
Ocean Springs at Gulfport
Pascagoula at Harrison Central
Southaven at DeSoto Central
Starkville at South Panola
Tupelo at Horn Lake
Warren Central at Provine
Wingfield at Natchez

Class 4A
Clarksdale at Oxford
Cleveland at Northeast Jones
D'Iberville at Picayune
East Central at Vancleave
Florence at Brookhaven
Forest Hill at McComb
Forrest Co. AHS at Stone
Hernando at Greenwood
Kosciusko at West Lauderdale
Lafayette County at Indianola Gentry
Lanier at Canton
Laurel at South Jones
Long Beach at Bay St. Louis
Magee at Mendenhall
NE Lauderdale at Quitman
New Orleans Carr at Moss Point
Noxubee County at Neshoba Central
Pearl at Yazoo County
Pontotoc at Itawamba AHS
Poplarville at St. Stanislaus
Port Gibson at Lawrence County
Shannon at Tishomingo County
St. Martin at Gautier
Vicksburg at Ridgeland
Wayne County at West Jones
West Point at Caledonia
Yazoo City at Callaway

Class 3A
Aberdeen 0 at Amory
Amite County 0 at Franklin County
Arlington (Tenn.) 0 at Kossuth
Bassfield 0 at West Marion
Charleston 0 at Lexington McClain
Collins at Richland
Corinth at Alcorn Central
Hazlehurst at Crystal Springs
Heidelberg at Raleigh
Humphreys County at Marks Palmer
Jefferson County at Wilkinson County
Memphis Trezevant at Cleveland East Side
Mooreville at North Pontotoc
New Albany at Byhalia
New Hope at Houston
Newton County at Morton
North Panola at Tunica Rosa Fort
North Pike at South Pike
Perry Central at Pass Christian
Purvis at Greene County
Raymond at Bailey
Ripley at Booneville
Senatobia at Independence
South Pontotoc at Nettleton
Sumrall at Columbia
Winona at Louisville

Class 2A
Ackerman at Water Valley
Bruce at J.Z. George
Clarkdale at Seminary
Coahoma AHS at Ruleville
Coahoma County at Leflore County
East Marion at North Forrest
Enterprise Lincoln at Hinds AHS
Greenville O'Bannon at Riverside
Hamilton at Mantachie
Hatley at Belmont
Hollandale Simmons 0 at South Delta
Leland at Tchula Marshall
Loyd Star at McLaurin
Lumberton at St. Patrick
Madison St. Joseph at St. Andrew's
Mize at Bay Springs
Newton at Forest
Philadelphia at Kemper County
Richton at Prentiss
Taylorsville at Enterprise Clarke
Walnut at Baldwyn
West Tallahatchie at West Bolivar

Class 1A

Calhoun City at West Oktibbeha
Coldwater at Drew
East Oktibbeha at West Lowndes
Ethel at McAdams
Falkner at Thrasher
French Camp at Weir
Montgomery Co. at Shelby Broad Street
Mound Bayou JFK at Benoit Brooks
Mount Olive at St. Aloysius
Noxapater at Durant
Okolona at Biggersville
Pelahatchie at Stringer
Pisgah at Dexter
Puckett at Salem
Shaw at Greenville St. Joseph
South Leake0 at Edinburg
Strayhorn at Coffeeville
Thomastown at Sebastopol
Union at Nanih Waiya
Vardaman at Smithville
West Lincoln at Bogue Chitto

OM Spirit Top Stories