ScoutSouth.com: Class 6A Undefeateds

ScoutSouth.com presents the undefeated teams after four weeks of action.




Daphne
Defeated: B.C. Rain (41-6), Mitchell (Tenn.) (28-8), Satsuma (38-0) and Baldwin County (21-0). This week: 6A Mary Montgomery (4-0) Away

Enterprise
Defeated: Carroll (16-13), Dothan (34-6), Northview (23-21) and Central Phenix City (28-7). This week: 6A Bainbridge, (Ga.) Away

Florence
Defeated: Thompson (28-21), Grissom (30-7), Austin (33-25) and Bob Jones (43-7). This week: 6A Mountain Brook (1-3) Away

Foley
Defeated: Murphy (35-17), Satsuma (38-7), LeFlore (26-0) and Fairhope (43-7).
This week: 1A Lake City, (Fla.) Home

Hueytown
Defeated: Shades Valley (42-13), Thompson (34-31/OT), Paul Bryant (62-0) and Pelham (31-21). This week: 6A Carver-B'ham (0-4) Home

Huntsville
Defeated: Decatur (34-14), Austin (31-13), Bob Jones (28-7) and Hazel Green (44-0). This week: 5A Butler (1-3) Away

Mary Montgomery
Defeated: Citronelle (7-0), Baker (28-21), Alma Bryant (20-17) and Blount (21-13). This week: 6A Daphne (4-0) Home

McGill-Toolen
Defeated: UMS-Wright (47-0), Blount (10-7), Davidson (33-14), Alam Bryant (22-0). This week: 5A Spanish Fort (2-2) Away

Opelika
Defeated: Carver-Montgomery (29-12), Russell County (59-0), Dothan (56-0) and Northview (34-9). This week: 6A Prattville (4-0) Home

Oxford
Defeated: East Coweta, (Ga.) (29-20), Pinson Valley (21-6), Huffman (26-21) and Gadsden City (31-14). This week: 6A Pelham (2-2) Home

Prattville
Defeated: Theodore (41-14), Carver-Montgomery (44-15), Jeff Davis (62-0) and Wetumpka (39-0). This week: 6A Opelika (4-0) Away

Stanhope Elmore
Defeated: Auburn (26-14), Sidney Lanier (34-14), Lee (42-0) and Jeff Davis (35-15).
This week: 6A Hillcrest (3-1) Home

Tuscaloosa County
Defeated: Minor (16-12), Northridge (42-10), Jackson-Olin (42-0) and Hillcrest (44-13). This week: 6A Clay-Chalkville (2-2) Home


ScoutSouth.com--Your source for Alabama high school football.

Class 6A Schedules and Scores

Preps AL Top Stories