ScoutSouth.com: Alabama HS Scoreboard

First Round Playoff Scores and Updated Playoff Brackets here.....

Alexandria 49 Haleyville 28
American Christian 44 Keith 14
Appalachian 21 Collinsville 7
Auburn 35 Sidney Lanier 22
Berry 8 Hubbard 6
Bibb County 36 Anniston 20
Billingsley 18 Wadley 10
Boaz 34 Athens 13
Bob Jones 48 Oxford 45
Brantley 28 Marengo 14
Briarwood 15 Greenville 14
Brooks 58 Fairview 29
Calera 14 Saks 7
Carver Montgomery 53 John Carroll 15
Cedar Bluff 42 Victory Christian 7
Central Tuscaloosa 40 Pleasant Grove 14
Cherokee County 30 West Point 15
Citronelle 3 Charles Henderson 0
Clay County 48 West End 6
Colbert County 33 Good Hope 6
Cordova 41 Montgomery Academy 30
Cullman 48 Wenonah 13
Dadeville 31 Aliceville 14
Daleville 21 Bayside Academy 17
Davidson 20 Foley 17
Demopolis 56 Sylacauga 35
Deshler 41 Plainview 13
Elkmont 35 J.B. Pennington 26
Elmore County 7 Clarke County 0
Fairfield 28 Springville 21
Fayette County 20 St. Clair County 14
Fyffe 17 Lanett 9
Gadsden City 35 Decatur 28
Gaston 63 Coosa Chrsitian 21
Gordo 56 Marbury 28
Hamilton 35 Sheffield 7
Handley 24 Jemison 0
Hartselle 41 Scottsboro 7
Hazlewood 63 Lynn 7
Hewitt-Trussville 18 Austin 17
Hoover 45 Hueytown 13
Houston Academy 32 Flomaton 14
Huntsville 17 Clay-Chalkville 7
Isabella 24 St. Jude 20
J.U. Blacksher 22 Ariton 21
Jackson 25 Holtville 2
Lamar County 48 Clements 14
Leeds 51 Pisgah 0
Leroy 47 Elba 21
Lincoln 48 Greensboro 6
Linden 66 Winterboro 0
Lineville 20 Sand Rock 17
Loachapoka 18 Maplesville 9
Luverne 33 Pike County 14
Madison County 21 East Limestone 3
McGill Toolen 17 Blount 13
McIntosh 26 McKenzie 14
Millry 33 New Brockton 0
Minor 20 Vestavia 14
Mountain Brook 30 Hillcrest Tuscaloosa 15
Murphy 42 Fairhope 21
North Jackson 56 East Lawrence 20
Oneonta 26 Midfield 14
Opelika 45 Stanhope Elmore 20
Pickens County 27 Goshen 14
Piedmont 37 Sardis 6
Prattville 55 Smiths Station 19
Reeltown 28 Fultondale 0
Rogers 3 Guntersville 0
Russellville 35 Fort Payne 31
Shelby County 41 Chilton County 31
Slocomb 46 Straughn 14
South Lamar 79 Phillips, Bear Creek 46
Spanish Fort 28 Tallassee 13
Speake 24 Hackleburg 14
Spring Garden 42 Ragland 14
Sulligent 46 Red Bay 13
Susan Moore 20 Pleasant Valley 17
Sweet Water 49 Geneva County 0
Sylvania 36 Tarrant 6
T.R. Miller 42 Dale County 6
Talladega County Central 14 Holy Spirit 9
Tanner 41 Oakman 18
Theodore 7 Daphne 6
Thomasville 28 Montgomery Catholic 14
Trinity Presbyterian 38 Sumter County 12
Tuscaloosa County 35 Pelham 8
UMS Wright 49 Opp 14
Valley 41 Gulf Shores 13
Vigor 30 Eufaula 7
Walker 17 McAdory 14
Washington County 18 Barbour County 6
West Morgan 35 Vinemont 19
Wetumpka 26 Enterprise 16
Winston County 13 Lexington 6
Woodland 26 Geraldine 20


Class 6A Playoff Bracket Draft [click here].

Class 5A Playoff Bracket Draft [click here].

Class 4A Playoff Bracket Draft [click here].

Class 3A Playoff Bracket Draft [click here].

Class 2A Playoff Bracket Draft [click here].

Class 1A Playoff Bracket Draft [click here].


Preps AL Top Stories