Weather Forces Schedule Changes

The weather Friday night forced many games to postponed to either Saturday or Monday. Here is a continuously updated list of those games.

    Saturday
  • Wilkes Central @ Alexander Central, 4:00 pm
  • Asheville Erwin @ Burnsville Mountain Heritage, 7:30 pm
  • Charlotte Victory Christina @ Charlotte Latin, 7:00 pm (Latin leads 28-0 in second quarter)
  • West Caldwell @ Claremont Bunker Hill, 7:00 pm
  • Elkin @ Kernersville Bishop McGuinness, 12:00 pm
  • Hendersonville @ East Henderson, 7:30 pm
  • Martinsville (Va.) @ Eden Morehead, 6:00 pm
  • North Lincoln @ Forbush, 1:00 pm
  • West Johnston @ Garner, 1:00 pm
  • Hickory @ Hickory St. Stephens, 7:00 pm
  • Southern Lee @ Lee Co., 7:00 pm
  • Cherryville @ Madison Co., 7:30 pm
  • Newton-Conover @ Maiden, 7:00 pm
  • Gastonia Mount Zion @ McDowell Co., 2:00 pm
  • Canton Pisgah @ Mitchell Co., 7:30 pm
  • Rosman @ North Henderson, 7:30 pm
  • East Wilkes @ North Stokes, 7:30 pm
  • W-S Atkins @ Pfafftown Reagan, 7:00 pm
  • Apex Middle Creek @ Raleigh Leesville Road, 7:00 pm
  • Robbinsville @ Raleigh Wake Christian, 11:00 am
  • South Caldwell @ South Iredell, 7:00 pm
  • East Burke @ Starmount, 7:30 pm
  • North Buncombe @ Swain Co., 7:00 pm
  • Franklin @ Sylva Smoky Mountain, 7:00 pm
  • Roanoke Rapids @ Tarboro, 7:00 pm
  • North Rowan @ Thomasville, 7:30 pm
  • Monroe Parkwood @ Waxhaw Marvin Ridge, 5:00 pm
  • Burlington Cummings @ Western Alamance, 7:30 pm
    Monday
  • Watauga Co. @ Ashe Co., 7:30 pm
  • Greenville Conley @ Ayden-Grifton, TBA
  • South Mecklenburg @ Charlotte Harding, 7:00 pm (South Meck leads 24-17 in the third quarter)
  • Red Springs @ East Montgomery, 6:30 pm
  • South Stokes @ East Surry, 7:00 pm
  • West Charlotte @ Matthews Butler, 7:00 pm (West Charlotte leads 13-0 in the third quarter)
  • Alleghany @ Mount Airy, 7:00 pm
  • Lexington @ North Davidson, 7:00 pm
  • W-S Carver @ North Forsyth, 7:00 pm
  • South Stanly @ North Moore, 6:00 pm
  • NE Guilford @ Reidsville, 7:00 pm
  • Mayodan McMichael @ Rockingham Co., 7:00 pm
  • West Davidson @ Surry Central, 7:30 pm
  • Southern Vance @ SW Edgecombe, 7:00 pm
  • W-S Parkland @ West Forsyth, 7:00 pm
  • East Forsyth @ W-S Mount Tabor, 7:00 pm
  • Kernersville Glenn @ W-S Reynolds, 7:00 pm
Email Us with any updates.

Prep NC Top Stories