2015 UIL State Quarter-Final Playoff Pairings

The road to NRG Stadium starts NOW and THEOLDCOACH brings you pairings and matchups from all classifications Class 6A to Class 2A!! This will be updated throughout the day as info becomes available!

2015 UIL STATE QUARTER-FINAL FOOTBALL PLAYOFF PAIRINGS

CLASS 6A DIVISION I

Region I

Denton Ryan (13-0) vs. Allen (13-0) Saturday 2:00pm AT&T Stadium, Arlington

Region II

Humble Atascocita (12-1) vs. Austin Westlake (12-1) Saturday 3:00pm Berry Center, Cypress

Region III

Galena Park North Shore (10-3) vs. Dickinson (12-1) Saturday 1:00pm Memorial Stadium, Pasadena

Region IV

Converse Judson (12-1) vs. Smithson Valley (10-3) Saturday 1:00pm Alamo Stadium, San Antonio

CLASS 6A DIVISION II

Region I

Mansfield (11-2) vs. Denton Guyer (10-3) Saturday 2:00pm Dragon Stadium, Southlake

Region II

Rockwall (10-3) vs. Lake Travis (13-0) Saturday 2:00pm Kyle Field, College Station

Region III

Katy (13-0) vs. Manvel (11-2) Friday 7:00pm NRG Stadium, Houston

Region IV

Cibolo Steele (13-0) vs. Schertz Clemens (11-2) Saturday 4:00pm Alamodome, San Antonio

CLASS 5A DIVISION I

Region I

Canyon Randall (12-1) vs. Aledo (12-1) Saturday 5:30pm AT&T Stadium, Arlington

Region II

Longview (11-2) vs. Mansfield Lake Ridge (13-0) Saturday 9:00pm AT&T Stadium, Arlington

Region III

Temple (12-1) vs. Richmond George Ranch (13-0) Friday 7:30pm Berry Center, Cypress

Region IV

Austin Vandegrift (11-2) vs. Cedar Park Vista Ridge (11-2) Friday 7:00pm Reeves Stadium, Round Rock

CLASS 5A DIVISION II

Region I

Everman (9-4) vs. Lake Dallas (11-2) Saturday 10:30am AT&T Stadium, Arlington

Region II

Frisco Lone Star (12-1) vs. Lancaster (10-3) Friday 5:30pm AT&T Stadium, Arlington

Region III

Fort Bend Ridge Point (10-3) vs. Angleton (8-5) Saturday 12:00pm Alamodome, San Antonio

Region IV

Cedar Park (13-0) vs. Corpus Christi Calallen (11-2) Friday 7:30pm Alamodome, San Antonio

CLASS 4A DIVISION I

Region I

Brownwood (11-2) vs. Abilene Wylie (11-2) Friday 7:30pm San Angelo Stadium, San Angelo

Region II

Argyle (12-1) vs. Texarkana Liberty-Eylau (12-1) Friday 9:00pm AT&T Stadium, Arlington

Region III

Silsbee (11-2) vs. Carthage (10-3) Friday 7:30pm TMF Rose Stadium, Tyler

Region IV

Waco LaVega (13-0) vs. China Spring (12-1) Thursday 7:00pm McLane Stadium, Waco

CLASS 4A DIVISION II

Region I

Krum (8-5) vs. Celina (13-0) Friday 7:30pm Apogee Stadium, Denton

Region II

Gilmer (13-0) vs. Atlanta (9-4) Friday 7:30pm Pirate Stadium, Longview

Region III

West Orange-Stark (12-1) vs. Bellville (11-2) Friday 7:30pm Texan Drive Stadium, Porter

Region IV

Cuero (8-5) vs. Sinton (12-0) Saturday 8:00pm Alamodome, San Antonio

CLASS 3A DIVISION I

Region I

Shallowater (10-2) vs. Brock (13-0) Saturday 6:00pm Mustang Bowl, Sweetwater

Region II

Sunnyvale (12-1) vs. Mineola (13-0) Saturday 2:00pm Royse City ISD Stadium, Royse City

Region III

Cameron Yoe (12-1) vs. Teague (11-1) Friday 7:30pm Waco ISD Stadium, Waco

Region IV

Mathis (11-2) vs. Hitchcock (11-2) Friday 7:30pm Kyle Field, College Station

CLASS 3A DIVISION II

Region I

Idalou (13-0) vs. Henrietta (12-1) Friday 7:00pm Bulldog Stadium, Clyde

Region II

West Rusk (12-1) vs. Waskom (13-0) Friday 7:30pm Lobo Stadium, Longview

Region III

Crockett (10-3) vs. Franklin (13-0) Friday 7:30pm Mustang Stadium, Madisonville

Region IV

East Bernard (11-2) vs. Boling (12-1) Friday 7:30pm Mercer Stadium, Sugar Land

CLASS 2A DIVISION I

Region I

Canadian (13-0) vs. Stratford (12-1) Saturday 2:00pm Bivins Stadium, Amarillo

Region II

Tolar (9-4) vs. Crawford (13-0) Friday 7:30pm Tiger Stadium, Glen Rose

Region III

Shelbyville (12-0) vs. Lovelady (13-0) Friday 7:00pm Dragon Stadium, Nacogdoches

Region IV

Refugio (11-2) vs. Shiner (13-0) Friday 7:30pm Alamo Stadium, San Antonio

CLASS 2A DIVISION II

Region I

Memphis (7-6) vs. Seagraves (12-1) Saturday 2:00pm Lowrey Field, Lubbock

Region II

Iraan (13-0) vs. Albany (12-1) Friday 7:00pm Memorial Stadium, Big Spring

Region III

Muenster (12-1) vs. Tenaha (7-5) Friday 7:30pm CityBank Stadium, Forney

Region IV

Bremond (13-0) vs. Bruni (12-1) Friday 7:00pm Rutledge Stadium, Converse


The Old Coach Top Stories