Jaquayln Crawford (© Student Sports)

Week Six COMPLETE 3A Playoff Projections

Come on inside and check out who The Old Coach projects to be in the 3A DI and DII playoffs come November...

CLASS 3A DI PLAYOFF PROJECTIONS

CURRENT

DISTRICT 1

SEASON DISTRICT
Littlefield  DC 2-3 0-0
Muleshoe RU 3-2 0-0
Amarillo River Road  3rd 2-3 0-0
Friona 4th 3-2 0-0

DISTRICT 2

Wall  DC 3-2 0-0
Crane  RU 2-4 0-0
Grape Creek 3rd 4-1 0-0
Kermit  4th 1-5 0-0

DISTRICT 3

Clyde  DC 4-0 0-0
Brady  RU 2-3 0-0
Comanche  3rd 2-3 0-0
Jim Ned  4th 1-4 0-0

DISTRICT 4

Brock DC 5-0 0-0
Bowie RU 2-3 0-0
Breckenridge  3rd 1-4 0-0
Ponder 4th 3-2 0-0
 

DISTRICT 5

Pottsboro  DC 4-1 0-0
Howe RU 4-1 0-0
Van Alstyne 3rd 4-1 0-0
Callisburg 4th 3-2 0-0

DISTRICT 6

Sunnyvale DC 5-0 2-0
Grandview  RU 4-1 1-1
Kemp  3rd 5-0 2-0
Dallas Madison 4th 5-0 2-0

DISTRICT 7

Mineola DC 3-2 1-0
Farmersville  RU 6-0 2-0
Winnsboro 3rd 4-2 1-1
Grand Saline 4th 2-3 0-1

DISTRICT 8

White Oak  DC 5-0 0-0
Jefferson  RU 3-2 0-0
Hughes Springs 3rd 3-2 0-0
New Boston 4th 2-3 0-0

DISTRICT 9

Malakoff  DC 5-0 2-0
Teague  RU 4-1 2-0
Groesbeck  3rd 2-3 1-1
Elkhart 4th 3-2 1-1

DISTRICT 10

Cameron Yoe  DC 5-1 2-0
Franklin RU 5-1 1-1
Rockdale  3rd 4-1 1-0
McGregor 4th 2-3 0-1

DISTRICT 11

Woodville  DC 5-1 2-0
Kirbyville RU 4-2 1-1
Coldspring-Oakhurst 3rd 1-3 1-0
Buna 4th 3-2 1-0

DISTRICT 12

La Marque  DC 4-1 0-0
Hitchcock  RU 3-2 0-0
East Chambers  3rd 3-2 0-0
Hempstead  4th 2-3 0-0

DISTRICT 13

Lago Vista  DC 4-1 0-0
Marion  RU 2-3 0-0
Universal City Randolph  3rd 2-3 0-0
San Antonio Cole 4th 2-3 0-0

DISTRICT 14

Hallettsville  DC 6-0 2-0
Altair Rice Consolidated  RU 5-0 2-0
Edna 3rd 2-3 1-0
Vanderbilt Industrial 4th 4-1 0-1

DISTRICT 15

George West  DC 5-0 0-0
Mathis  RU 2-3 0-0
Goliad 3rd 3-2 0-0
Taft  4th 3-2 0-0

DISTRICT 16

Bishop  DC 4-1 0-0
Lyford  RU 3-2 0-0
Kingsville SG Academy 3rd 2-3 0-0
San Diego  4th 1-4 0-0

CLASS 3A DII PLAYOFF PROJECTIONS

CURRENT

DISTRICT 1

SEASON DISTRICT
Canadian  DC 3-2 0-0
Childress  RU 3-2 0-0
Spearman  3rd 3-2 0-0
Dimmitt  4th 4-1 0-0

DISTRICT 2

Idalou  DC 3-3 0-0
Colorado City  RU 1-5 0-0
Lubbock Roosevelt  3rd 2-4 0-0
Stanton  4th 0-5 0-0

DISTRICT 3

Sonora  DC 5-1 0-0
Reagan County  RU 6-0 0-0
Ballinger  3rd 1-4 0-0
Alpine  4th 3-3 0-0

DISTRICT 4

Coleman  DC 4-1 0-0
Cisco  RU 3-1 0-0
Eastland 3rd 3-2 0-0
Tolar  4th 5-0 0-0

DISTRICT 5

Henrietta  DC 3-2 0-0
Jacksboro  RU 4-1 0-0
Holliday  3rd 3-2 0-0
Nocona 4th 4-1 0-0

DISTRICT 6

Gunter  DC 6-0 2-0
Leonard  RU 4-1 1-0
Paris Chisum 3rd 3-3 1-1
S&S Consolidated 4th 3-3 1-1

DISTRICT 7

Hooks DC 3-3 2-0
Daingerfield  RU 2-3 1-0
Paul Pewitt  3rd 3-3 1-1
DeKalb 4th 3-3 1-1

DISTRICT 8

Gilmer Harmony  DC 4-1 0-0
Lone Oak  RU 3-2 0-0
Edgewood 3rd 4-1 0-0
Winona 4th 2-3 0-0

DISTRICT 9

Elysian Fields  DC 6-0 2-0
Arp RU 4-2 1-1
West Rusk 3rd 5-0 1-0
Waskom  4th 2-3 0-1

DISTRICT 10

Newton  DC 5-0 0-0
Crockett  RU 5-0 0-0
Garrison  3rd 4-1 0-0
Corrigan-Camden  4th 2-3 0-0

DISTRICT 11

Rice DC 4-2 2-0
Clifton RU 1-4 1-0
Corsicana Mildred  3rd 3-3 1-1
Dallas Triple A Academy 4th 2-4 2-0

DISTRICT 12

Jewett Leon  DC 5-1 2-0
Marlin RU 2-3 0-1
Hearne 3rd 3-2 1-0
Buffalo 4th 4-2 1-1

DISTRICT 13

Lexington  DC 3-2 0-0
Comfort RU 3-2 0-0
Blanco 3rd 1-4 0-0
Florence 4th 2-3 0-0

DISTRICT 14

Boling  DC 4-1 1-0
East Bernard RU 5-1 2-0
Tidehaven 3rd 3-1 1-1
Schulenburg  4th 4-1 1-0

DISTRICT 15

Poth  DC 5-0 0-0
Stockdale  RU 2-3 0-0
Karnes City 3rd 2-2 0-0
Natalia 4th 2-3 0-0

DISTRICT 16

Odem  DC 4-1 0-0
Banquete  RU 5-0 0-0
Hebbronville 3rd 3-2 0-0
Skidmore-Tynan 4th 4-1 0-0

The Old Coach Top Stories