SCOUT

Week Six COMPLETE 2A Playoff Projections

Come on inside and check out who The Old Coach projects to be in the 2A DI and DII playoffs come November...

CLASS 2A DI PLAYOFF PROJECTIONS

CURRENT

DISTRICT 1

SEASON DISTRICT
Stratford DC 4-1 0-0
Sanford-Fritch RU 4-1 0-0
Panhandle 3rd 3-2 0-0
Stinnett West Texas 4th 4-1 0-0

DISTRICT 2

New Deal DC 5-0 0-0
Hale Center RU 3-2 0-0
Abernathy 3rd 3-2 0-0
Floydada 4th 2-3 0-0

DISTRICT 3

Christoval DC 5-0 0-0
Anthony RU 5-1 0-0
Ozona 3rd 2-3 0-0
McCamey 4th 2-4 0-0

DISTRICT 4

Post DC 5-1 0-0
Hawley RU 5-1 0-0
Anson 3rd 4-2 0-0
Forsan 4th 5-1 0-0
 

DISTRICT 5

Seymour DC 3-3 0-0
Windthorst RU 2-4 0-0
Alvord 3rd 2-4 0-0
Chico 4th 1-5 0-0

DISTRICT 6

Collinsville DC 5-1 2-0
Bells RU 4-1 0-1
Valley View 3rd 2-4 2-0
Tom Bean 4th 2-4 2-0

DISTRICT 7

Crawford DC 5-1 2-0
Goldthwaite RU 5-1 2-0
Hico 3rd 4-1 1-0
Valley Mills 4th 4-2 1-1

DISTRICT 8

Mart DC 5-0 0-0
Bosqueville RU 4-1 0-0
Italy 3rd 4-1 0-0
Riesel 4th 3-2 0-0

DISTRICT 9

Bogata Rivercrest DC 5-0 0-0
Linden-Kildaire RU 3-2 0-0
Wolfe City 3rd 3-2 0-0
Quinlan Boles 4th 2-3 0-0

DISTRICT 10

Big Sandy DC 4-1 0-0
Gladewater Union Grove RU 3-1 0-0
Cayuga 3rd 2-3 0-0
Kerens 4th 0-5 0-0

DISTRICT 11

Alto DC 4-1 0-0
Price Carlisle RU 5-0 0-0
Joaquin 3rd 3-2 0-0
San Augustine 4th 3-2 0-0

DISTRICT 12

Lovelady DC 4-0 0-0
Centerville RU 3-2 0-0
Groveton 3rd 4-1 0-0
Deweyville 4th 4-1 0-0

DISTRICT 13

Thrall DC 5-0 0-0
Holland RU 3-2 0-0
Moody 3rd 2-3 0-0
Rosebud-Lott 4th 2-3 0-0

DISTRICT 14

Mason DC 4-2 0-0
Harper RU 6-0 0-0
Brackettville 3rd 4-2 0-0
Junction 4th 2-4 0-0

DISTRICT 15

Refugio DC 4-1 0-0
Shiner RU 3-2 0-0
Weimer 3rd 3-2 0-0
Yorktown 4th 4-1 0-0

DISTRICT 16

Three Rivers DC 4-2 0-0
Ben Bolt RU 3-3 0-0
Freer 3rd 4-2 0-0
Santa Maria 4th 2-4 0-0

CLASS 2A DII PLAYOFF PROJECTIONS

CURRENT

DISTRICT 1

SEASON DISTRICT
Wheeler DC 2-3 0-0
Booker RU 2-3 0-0
Gruver 3rd 1-4 0-0
Vega 4th 1-4 0-0

DISTRICT 2

Wellington DC 5-0 0-0
Memphis RU 4-1 0-0
Clarendon 3rd 5-0 0-0
Crosbyton 4th 3-2 0-0

DISTRICT 3

Farwell DC 4-1 0-0
Bovina RU 5-0 0-0
Sudan 3rd 3-2 0-0
Springlake-Earth 4th 2-3 0-0

DISTRICT 4

Seagraves DC 4-1 0-0
Hamlin RU 3-2 0-0
Tahoka 3rd 3-2 0-0
Roscoe 4th 2-3 0-0

DISTRICT 5

Iraan DC 6-0 0-0
Wink RU 4-2 0-0
Van Horn 3rd 2-4 0-0
Irion County 4th 1-5 0-0

DISTRICT 6

Albany DC 4-1 0-0
Baird RU 4-1 0-0
Cross Plains 3rd 3-2 0-0
Bronte 4th 4-1 0-0

DISTRICT 7

Electra DC 5-0 0-0
Petrolia RU 4-1 0-0
Munday 3rd 4-1 0-0
Haskell 4th 2-3 0-0

DISTRICT 8

Muenster DC 4-1 0-0
Lindsay RU 4-1 0-0
Perrin-Whitt 3rd 3-2 0-0
Santo 4th 3-2 0-0

DISTRICT 9

Cumby DC 6-0 0-0
Maud RU 2-4 0-0
Clarksville 3rd 0-6 0-0
Dallas Gateway 4th 1-5 0-0

DISTRICT 10

Bremond DC 5-0 0-0
Frost RU 4-1 0-0
Meridian 3rd 3-2 0-0
Chilton 4th 3-2 0-0

DISTRICT 11

Tenaha DC 5-0 0-0
Grapeland RU 3-2 0-0
Timpson 3rd 2-2 0-0
Overton 4th 3-1 0-0

DISTRICT 12

Evadale DC 5-0 0-0
Sabine Pass RU 4-1 0-0
Hull-Daisetta 3rd 3-2 0-0
Iola 4th 2-3 0-0

DISTRICT 13

Burton DC 4-1 0-0
Granger RU 4-1 0-0
Snook 3rd 2-3 0-0
Bartlett 4th 3-2 0-0

DISTRICT 14

Center Point DC 3-2 0-0
Leakey RU 5-1 0-0
La Pryor 3rd 3-3 0-0
Rocksprings 4th 4-2 0-0

DISTRICT 15

Pettus DC 4-1 0-0
Charlotte RU 3-2 0-0
Falls City 3rd 2-3 0-0
Flatonia 4th 1-4 0-0

DISTRICT 16

Bruni DC 3-2 0-0
Riviera Kaufer RU 3-3 0-0
Benavides 3rd 3-3 0-0
Agua Dulce 4th 2-4 0-0

The Old Coach Top Stories