Texas High School Football Class 4A Statewide District Standings Week 11

Class 4A Statewide District Standings Week 11

CLASS 4A DIVISION I SEASON DISTRICT
DISTRICT 1
Levelland  (7-3)  (3-0)
Lubbock Estacado  (7-3)  (2-1)
Pampa  (5-5)  (1-2)
Borger  (1-7)  (0-3)
DISTRICT 2
Andrews  (9-1)  (4-0)
Clint  (8-1)  (2-1)
Clint Mountain View  (4-5)  (1-2)
Fabens  (2-7)  (1-2)
San Elizario  (2-7)  (0-3)
DISTRICT 3
Abilene Wylie  (6-1)  (3-0)
Brownwood  (4-3)  (2-1)
Stephenville  (3-6)  (2-1)
Snyder  (1-6)  (1-2)
Big Spring  (0-9)  (0-4)
DISTRICT 4
Argyle (8-0)  (4-0)
Sanger  (6-3)  (3-1)
Decatur  (5-4)  (2-2)
Wichita Falls Hirschi  (5-4)  (1-3)
Gainesville (1-8)  (1-3)
Burkburnett (1-8)  (1-3)
DISTRICT 5
Kennedale  (6-3)  (4-0)
Mineral Wells  (7-2)  (3-1)
Springtown  (6-3)  (2-2)
Lake Worth  (3-6)  (2-2)
Fort Worth Castleberry  (1-8)  (1-3)
Fort Worth Diamond Hill-Jarvis  (0-9)  (0-4)
DISTRICT 6
Midlothian Heritage (8-1)  (4-0)
Alvarado  (6-2)  (3-1)
Carrollton Ranchview (6-3)  (2-2)
Wilmer-Hutchins (4-5)  (2-2)
Dallas Carter  (5-4)  (1-3)
Dallas Pinkston (0-9)  (0-4)
DISTRICT 7
Paris high (6-3)  (4-0)
Texarkana Liberty-Eylau  (4-5)  (3-1)
Paris North Lamar  (5-4)  (2-2)
Anna  (6-3)  (1-3)
Princeton  (4-5)  (1-3)
Quinlan Ford  (4-5)  (1-3)
DISTRICT 8
Van  (9-0)  (5-0)
Kaufman  (7-3)  (5-1)
Terrell  (7-2)  (4-1)
Brownsboro  (2-7)  (2-3)
Crandall  (3-6)  (1-4)
Athens  (1-8)  (1-4)
Mabank (0-9)  (0-5)
DISTRICT 9
Henderson  (8-1)  (4-1)
Kilgore  (5-4)  (4-1)
Center (6-4)  (4-2)
Carthage  (6-2)  (3-2)
Palestine  (5-4)  (2-3)
Tyler Chapel Hill  (2-7)  (1-4)
Bullard  (3-6)  (0-5)
DISTRICT 10
Bridge City  (6-2)  (4-0)
Silsbee  (5-4)  (3-1)
Little Cypress-Mauriceville  (4-5)  (2-2)
Navasota (2-7)  (2-2)
Huffman Hargrave  (4-5)  (1-3)
Cleveland  (3-6)  (0-4)
DISTRICT 11
Houston North Forest (7-2)  (5-0)
Houston Yates  (7-3)  (5-1)
Houston Worthing  (5-4)  (4-1)
Houston Washington (4-4)  (2-3)
Houston Wheatley  (4-5)  (1-4)
Houston Kashmere  (1-8)  (1-4)
Houston Scarborough  (1-8)  (0-5)
DICTRICT 12
El Campo  (9-0)  (5-0)
Stafford  (6-4)  (5-1)
Bay City  (6-3)  (4-1)
Sealy  (3-6)  (2-3)
Needville  (5-4)  (1-4)
West Columbia  (4-5)  (1-4)
Brazosport  (1-8)  (0-5)
DISTRICT 13
Waco La Vega  (9-0)  (4-0)
China Spring  (8-1)  (3-1)
Burnet  (7-2)  (2-2)
Liberty Hill  (5-3)  (2-2)
Gatesville  (4-5)  (1-3)
Lampasas (1-8)  (0-4)
DISTRICT 14
Fischer Canyon Lake (7-2)  (3-0)
Taylor  (6-3)  (3-0)
Boerne  (6-4)  (2-2)
Fredericksburg  (3-6)  (0-3)
Austin Eastside Memorial (2-7)  (0-3)
DISTRICT 15
Beeville Jones  (7-2)  (3-1)
Somerset  (7-2)  (3-1)
Rockport-Fulton  (6-3)  (2-2)
Pleasanton  (6-3)  (2-2)
La Vernia  (2-7)  (2-2)
Robstown (2-7)  (0-4)
DISTRICT 16
La Feria  (7-1)  (3-0)
RGC La Grulla (5-4)  (3-0)
Kingsville King  (5-5)  (2-2)
Zapata  (1-7)  (0-3)
Hidalgo  (1-8)  (0-3)
CLASS 4A DIVISION II SEASON DISTRICT
DISTRICT 1
Perryton  (8-1)  (3-0)
Bushland (4-4)  (2-1)
Dalhart  (2-7)  (2-1)
Denver City  (4-6)  (1-3)
Brownfield  (1-8)  (0-3)
DISTRICT 2
Monahans  (6-2)  (5-0)
Sweetwater  (7-1)  (4-1)
Midland Greenwood  (7-1)  (4-1)
Seminole  (6-3)  (3-3)
Pecos  (4-5)  (1-4)
Fort Stockton  (3-6)  (1-4)
Lamesa  (1-8)  (0-5)
DISTRICT 3
Krum (8-1)  (3-0)
Iowa Park  (8-1)  (2-1)
Graham  (5-4)  (2-1)
Vernon  (2-7)  (1-2)
Bridgeport  (3-7)  (0-4)
DISTRICT 4
Glen Rose  (5-4)  (4-0)
Hillsboro  (5-4)  (4-0)
Godley  (7-2)  (2-2)
Venus (3-6)  (1-3)
Waxahachie Life (1-8)  (1-3)
Fort Worth Benbrook (0-9)  (0-4)
DISTRICT 5
Celina  (7-2)  (4-0)
Aubrey  (7-2)  (4-0)
Melissa (6-3)  (2-2)
Bonham  (2-7)  (1-3)
Nevada Community  (2-7)  (1-3)
Caddo Mills  (1-7)  (0-4)
DISTRICT 6
Wills Point  (5-4)  (4-0)
Canton  (7-2)  (3-1)
Dallas Lincoln  (6-3)  (3-1)
Emory Rains  (4-5)  (1-3)
Ferris  (4-5)  (1-3)
Dallas Roosevelt  (2-7)  (0-4)
DISTRICT 7
Gilmer  (8-1)  (4-0)
Gladewater  (7-1)  (3-1)
Pittsburg  (5-4)  (2-2)
Texarkana Pleasant Grove (3-6)  (2-2)
Atlanta  (5-4)  (1-3)
Longview Spring Hill  (3-6)  (0-4)
DISTRICT 8
Jasper  (7-2)  (3-0)
Tatum  (6-3)  (2-1)
Rusk  (4-6)  (2-2)
Diboll  (2-7)  (1-2)
Huntington  (2-7)  (0-3)
DISTRICT 9
Lorena  (6-3)  (4-0)
Robinson  (7-2)  (3-1)
Salado (5-4)  (2-2)
Waco Connally  (5-4)  (2-2)
Fairfield  (2-7)  (1-3)
Mexia  (2-7)  (0-4)
DISTRICT 10
Giddings  (7-2)  (4-0)
Caldwell  (5-4)  (3-1)
La Grange  (3-5)  (2-2)
Columbus  (3-6)  (2-2)
Gonzales  (4-5)  (1-3)
Smithville  (0-9)  (0-4)
DISTRICT 11
Shepherd  (7-1)  (3-0)
Bellville  (7-2)  (3-0)
Cleveland Tarkington  (3-5)  (1-2)
Madisonville  (2-7)  (1-2)
Brookshire Royal  (2-8)  (0-4)
DISTRICT 12
West Orange-Stark  (9-0)  (3-0)
Orangefield  (5-4)  (2-1)
Liberty  (8-2)  (2-2)
Hardin-Jefferson  (5-3)  (1-2)
Hamshire-Fannett  (1-8)  (0-3)
DISTRICT 13
Geronimo Navarro  (9-0)  (3-0)
Wimberley  (7-2)  (2-1)
Llano  (4-6)  (2-2)
Hondo  (1-8)  (1-2)
Bandera  (2-7)  (0-3)
DISTRICT 14
Devine  (8-1)  (4-0)
Crystal City  (7-2)  (4-0)
Pearsall  (6-3)  (2-2)
Poteet  (5-4)  (1-3)
Carrizo Springs  (3-6)  (1-3)
Lytle  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 15
Cuero (9-0)  (4-0)
Wharton  (6-3)  (3-1)
Sinton  (7-2)  (2-2)
Sweeny  (5-4)  (2-2)
Aransas Pass  (2-7)  (1-3)
Ingleside  (0-9)  (0-4)
DISTRICT 16
Port Isabel  (8-1)  (3-1)
Rio Hondo  (6-3)  (3-1)
Orange Grove  (6-3)  (3-1)
Raymondville  (3-6)  (2-2)
Corpus Christi West Oso  (4-5)  (1-3)
Progreso  (1-7)  (0-4)





The Old Coach Top Stories