Texas High School Football Class 2A Statewide District Standings Week 11

Class 2A Statewide District Standings Week 11

CLASS 2A DIVISION I SEASON DISTRICT
RECORDS
DISTRICT 1
Stratford  (8-1)  (4-0)
Panhandle  (6-3)  (3-1)
Stinnett West Texas  (6-3)  (2-2)
Sunray  (5-4)  (2-2)
Sanford-Fritch  (5-4)  (1-3)
Boys Ranch  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 2
Abernathy  (7-2)  (4-0)
New Deal  (8-1)  (3-1)
Sundown  (5-4)  (3-1)
Hale Center  (5-4)  (2-2)
Floydada  (2-7)  (0-4)
Olton  (2-7)  (0-4)
DISTRICT 3
Ozona  (5-3)  (3-0)
Christoval  (7-1)  (2-1)
Anthony  (7-2)  (2-1)
McCamey  (3-6)  (1-2)
Eldorado  (2-8)  (0-4)
DISTRICT 4
Post  (8-1)  (3-0)
Anson  (6-3)  (2-1)
Hawley  (7-3)  (2-2)
Forsan  (6-3)  (1-2)
Stamford  (2-7)  (0-3)
DISTRICT 5
Seymour  (6-3)  (3-0)
Windthorst  (5-4)  (3-0)
Alvord  (3-6)  (1-2)
Chico  (2-7)  (1-2)
Olney  (0-10)  (0-4)
DISTRICT 6
Valley View  (5-5)  (5-1)
Collinsville  (7-2)  (4-1)
Tom Bean  (4-5)  (4-1)
Bells  (7-2)  (3-2)
Blue Ridge  (4-5)  (1-4)
Trenton (2-7)  (1-4)
Celeste  (0-9)  (0-5)
DISTRICT 7
Crawford  (8-1)  (5-0)
Goldthwaite  (7-2)  (4-1)
DeLeon  (7-2)  (3-2)
Hico  (6-3)  (3-2)
Valley Mills  (5-5)  (2-4)
Hamilton  (4-5)  (1-4)
San Saba  (0-9)  (0-5)
DISTRICT 8
Mart  (9-0)  (4-0)
Bosqueville  (8-1)  (4-0)
Riesel  (5-4)  (2-2)
Italy  (5-4)  (1-3)
Axtell  (1-8)  (1-3)
Itasca  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 9
Bogata Rivercrest  (9-0)  (4-0)
Wolfe City  (6-3)  (3-1)
Simms Bowie  (3-6)  (2-2)
Linden-Kildaire  (4-5)  (1-3)
Quinlan Boles (3-6)  (1-3)
Honey Grove  (2-7)  (1-3)
DISTRICT 10
Big Sandy  (7-2)  (3-1)
Gladewater Union Grove  (6-2)  (3-1)
Cayuga  (5-4)  (3-1)
Kerens  (2-7)  (2-2)
Hawkins  (2-7)  (1-3)
Malakoff Cross Roads  (0-9)  (0-4)
DISTRICT 11
Price Carlisle  (9-0)  (4-0)
Joaquin  (6-3)  (3-1)
Alto  (6-3)  (2-2)
San Augustine (5-4)  (2-2)
Shelbyville  (2-7)  (1-3)
Cushing  (2-7)  (0-4)
DISTRICT 12
Groveton  (8-1)  (4-0)
Lovelady  (7-1)  (3-1)
Centerville  (6-3)  (3-1)
Deweyville  (5-4)  (1-3)
Pineland West Sabine  (4-5)  (1-3)
Saratoga West Hardin  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 13
Thrall (8-1)  (3-1)
Thorndale  (4-5)  (3-1)
Normangee  (3-6)  (3-1)
Holland  (5-4)  (2-2)
Moody  (3-6)  (1-3)
Rosebud-Lott  (2-7)  (0-4)
DISTRICT 14
Mason  (7-2)  (3-0)
Harper  (8-1)  (2-1)
Junction  (4-5)  (2-1)
Brackettville (5-5)  (1-3)
Sabinal  (1-8)  (0-3)
DISTRICT 15
Refugio  (8-1)  (4-0)
Shiner  (7-2)  (4-0)
Yorktown  (6-3)  (2-2)
Ganado  (4-4)  (1-3)
Weimar  (4-5)  (1-3)
Kenedy  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 16
Ben Bolt  (7-3)  (4-0)
Freer  (6-3)  (2-1)
Three Rivers (5-4)  (1-2)
La Villa  (1-8)  (1-2)
Santa Maria (2-7)  (0-3)
CLASS 2A DIVISION II SEASON DISTRICT
RECORDS
DISTRICT 1
Vega  (5-4)  (4-0)
Wheeler  (5-4)  (3-1)
Gruver  (4-5)  (3-1)
Shamrock  (2-7)  (2-2)
Booker  (2-7)  (0-4)
Claude  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 2
Memphis  (8-1)  (4-0)
Wellington  (8-1)  (3-1)
Clarendon  (8-1)  (3-1)
Crosbyton  (4-5)  (1-3)
Lockney  (3-6)  (1-3)
Ralls  (2-7)  (0-4)
DISTRICT 3
Farwell  (8-1)  (4-0)
Bovina  (8-1)  (3-1)
Sudan  (6-3)  (3-1)
Springlake-Earth  (3-6)  (1-3)
Morton  (1-8)  (1-3)
Smyer  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 4
Hamlin  (7-2)  (4-0)
Roscoe  (6-3)  (4-0)
Seagraves  (6-3)  (2-2)
Tahoka  (4-5)  (1-3)
Plains  (3-6)  (1-3)
Roby  (0-9)  (0-4)
DISTRICT 5
Iraan  (9-0)  (3-0)
Van Horn  (5-5)  (3-1)
Wink  (5-4)  (1-2)
Menard  (1-8)  (1-2)
Irion County  (1-8)  (0-3)
DISTRICT 6
Albany  (8-1)  (4-0)
Cross Plains  (6-3)  (3-1)
Miles  (5-4)  (3-1)
Baird  (5-4)  (1-3)
Bronte  (5-4)  (1-3)
Winters  (2-7)  (0-4)
DISTRICT 7
Munday  (8-1)  (4-0)
Electra  (8-1)  (3-1)
Haskell  (4-5)  (2-2)
Quanah  (3-6)  (2-2)
Petrolia  (5-4)  (1-3)
Archer City  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 8
Muenster  (8-1)  (4-0)
Santo  (6-3)  (3-1)
Lindsay  (6-3)  (2-2)
Perrin-Whitt  (5-4)  (2-2)
Era  (2-7)  (1-3)
Ranger  (2-7)  (0-4)
DISTRICT 9
Maud  (5-4)  (3-0)
Cumby (8-1)  (2-1)
Detroit  (3-7)  (2-2)
Dallas Gateway  (2-7)  (1-2)
Clarksville  (0-9)  (0-3)
DISTRICT 10
Bremond  (9-0)  (4-0)
Chilton (5-4)  (2-2)
Meridian  (5-4)  (2-2)
Hubbard  (4-5)  (2-2)
Frost  (5-4)  (1-3)
Dawson  (2-7)  (1-3)
DISTRICT 11
Tenaha  (9-0)  (4-0)
Overton  (6-2)  (3-1)
Timpson  (5-3)  (3-1)
Grapeland  (4-5)  (1-3)
Wortham  (4-5)  (1-3)
Mount Enterprise  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 12
Hull-Daisetta  (7-2)  (4-0)
Evadale  (8-1)  (3-1)
Iola  (5-4)  (3-1)
Sabine Pass (6-3)  (2-2)
Colmesneil  (0-9)  (0-4)
Burkeville (0-9)  (0-4)
DISTRICT 13
Burton  (8-1)  (4-0)
Granger  (7-2)  (3-1)
Snook (5-4)  (3-1)
Somerville  (3-6)  (1-3)
Milano  (2-7)  (1-3)
Bartlett  (3-6)  (0-4)
DISTRICT 14
D'Hanis  (5-4)  (3-0)
Rocksprings  (6-3)  (2-1)
Center Point (5-3)  (2-1)
Leakey  (6-4)  (1-3)
La Pryor  (3-6)  (0-3)
DISTRICT 15
Flatonia  (5-4)  (4-0)
Falls City  (5-4)  (3-1)
Pettus  (6-3)  (2-2)
Louise  (2-7)  (2-2)
Charlotte  (4-5)  (1-3)
Runge  (1-8)  (0-4)
DISTRICT 16
Bruni   (6-2-1)  (3-0)
Riviera-Kaufer  (5-4)  (2-1)
Benavides  (5-4)  (2-1)
Woodsboro  (3-6)  (1-2)
Agua Dulce  (2-8)  (0-4)


The Old Coach Top Stories