Class 2A Area Matchups

Get a look at all the class 2A Area matchups!

2A DIVISION I

REGION I

W1 Stratford Vs. R4 Post - Friday, Nov. 18 at Kimbrough Memorial Stadium, 4:00 

W2 Abernathy Vs. T4 Hawley - Friday, Nov. 18 at Snyder, 7:30 

F4 Forsan Vs. R2 New Deal - Friday, Nov. 18 at Denver City, 7:30 

W4 Anson Vs. T2 Sundown - Saturday, Nov. 19 at Big Spring, 5:00 

REGION II

W5 Windthorst Vs. R8 Bosqueville - Friday, Nov. 18 at Fort Worth Brewer, 7:00 

W6 Valley View Vs. R7 DeLeon - Friday, Nov. 18 at Roos Stadium (Weatherford), 7:30 

W7 Crawford Vs. R6 Collinsville - Friday, Nov. 18 at Burleson, 7:30 

W8 Mart Vs. R7 Seymour - Friday, Nov. 18 at Springtown, 7:00 

REGION III

F10 Kerens Vs. R12 Centerville - Thursday, Nov. 17 at Palestine Westwood, 7:00 

W10 Union Grove Vs. T12 Lovelady - Friday, Nov. 18 at Bullard, 7:30 

W11 Carlisle Vs. R10 Cayuga - Friday, Nov. 18 at Bullard, 7:30 

W12 Groveton/F11 San Augustin Vs. T10 Big Sandy

REGION IV

W13 Normangee Vs. T15 Yorktown - Friday, Nov. 18 at Elgin, 7:30 

W14 Mason Vs. R15 Shiner - Friday, Nov. 18 at Pflugerville High, 7:30 

W15 Refugio Vs. R14 Junction - Friday, Nov. 18 at La Vernia, 7:00 

W16 Ben Bolt Vs. R13 Thrall - Friday, Nov. 18 at Texas Lutheran, 7:00 

2A DIVISION II

REGION I

F2 Crosbyton Vs. R4 Roscoe - Thursday, Nov. 17 at Post, 7:00 

W2 Memphis Vs. T4 Seagraves - Friday, Nov. 18 at Kimbrough Memorial Stadium, 7:00 

W3 Farwell Vs. R2 Wellington - Friday, Nov. 18 at Dick Bivins Stadium (Amarillo), 7:00 

W4 Hamlin Vs. R1 Wheeler - Friday, Nov. 18 at Seymour, 7:00 

REGION II

W5 Iraan Vs. R8 Santo - Friday, Nov. 18 at Fredericksburg, 7:30 

W7 Albany Vs. R7 Electra - Friday, Nov. 18 at Graham, 7:00 

W7 Munday Vs. R6 Cross Plains - Friday, Nov. 18 at Colorado, 7:00 

W8 Muenster Vs. R5 Van Horn - Thursday, Nov. 17 at Sweetwater, 7:00 

REGION III

W9 Maud Vs. R12 Evadale - Friday, Nov. 18 at Tatum, 7:00 

W10 Bremond Vs. R11 Overton - Friday, Nov. 18 at Troup, 7:00 

W11 Tenaha Vs. R10 Meridian - Friday, Nov. 18 at Fairfield, 7:30 

W12 Iola Vs. R9 Cumby - Friday, Nov. 18 at Palestine Westwood, 7:00 

REGION IV

W13 Burton Vs. R16 Riviera-Kaufer - Friday, Nov. 18 at Runge, 7:30 

W14 F13 Milano Vs. R15 Falls City - Friday, Nov. 18 at Seguin, 7:30 

W15 Flatonia Vs. T13 Snook - Friday, Nov. 18 at Brenham, 7:30 

W16 Bruni Vs. R13 Granger - Friday, Nov. 18 at Poteet, 7:30 


The Old Coach Top Stories