Class 4A Area Matchups

Get a look at all the class 4A Area matchups!

4A DIVISION I

REGION I

W1 Levelland Vs. R4 Decatur - Friday, Nov. 18 at McMurry University, 7:00 

W2 Andrews Vs. R3 Brownwood - Friday, Nov. 18 at San Angelo, 7:00 

W3 Abilene Wylie Vs. T1 Pampa - Friday, Nov. 18 at Lowrey Field (Lubbock), 7:30 

W4 Argyle Vs. R1 Lubbock Estacado - Friday, Nov. 18 at Burkburnett, 7:00 

REGION II

W5 Kennedale Vs. R8 Terrell - Friday, Nov. 18 at DeSoto, 7:30 

W6 Midlothian Heritage Vs. T8 Kaufman - Friday, Nov. 18 at Ennis, 7:30 

W7 Paris Vs. R6 Alvarado - Friday, Nov. 18 at Lobo Stadium (Longview), 7:30 

W8 Van Vs. R5 Mineral Wells - Friday, Nov. 18 at Irving Schools Stadium, 7:30 

REGION III

W9 Kilgore Vs. R12 Stafford - Friday, Nov. 18 at College Station High, 7:30 

W10 Bridge City Vs. T12 Bay City - Friday, Nov. 18 at Galena Park, 7:30 

W11 North Forest Vs. T9 Carthage - Friday, Nov. 18 at Texas Drive Stadium, 7:30 

W12 El Campo Vs. R9 Henderson - Friday, Nov. 18 at Humble Turner Stadium, 7:30 

REGION IV

W13 La Vega Vs. T15 Rockport-Fulton - Friday, Nov. 18 at Rutledge Stadium (Converse), 7:30 

W14 Taylor Vs. R15 Somerset - Friday, Nov. 18 at Harlandale Memorial Stadium (San Antonio), 7:30 

W15 Beeville Jones Vs. T13 Liberty Hill - Saturday, Nov. 19 at Seguin, 2:00 

W16 Rio Grande City Grulla Vs. W13 China Spring - Friday, Nov. 18 at Lehnhoff Stadium (Schertz), 7:30 

4A DIVISION II

REGION I

F2 Seminole Vs. T3 Iowa Park - Friday, Nov. 18 at People's Bank Stadium (Wolfforth Frenship), 7:30 

W2 Monahans Vs. R3 Graham - Friday, Nov. 18 at AT&T Jones Stadium (Lubbock), 7:00 

W3 Krum Vs. R2 Sweetwater - Friday, Nov. 18 at Tarleton State University, 7:00 

W4 Glen Rose Vs. R1 Bushland - Friday, Nov. 18 at Iowa Park, 7:00 

REGION II

W5 Celina Vs. T7 Gladewater - Friday, Nov. 18 at City Bank Stadium (Forney), 7:30 

W6 Wills Point Vs. R7 Pleasant Grove - Friday, Nov. 18 at Longview Pine Tree, 7:00 

W7 Gilmer Vs. T5 Melissa - Friday, Nov. 18 at Hanby Stadium (Mesquite), 7:30 

W8 Jasper Vs. R5 Aubrey - Friday, Nov. 18 at Rose Stadium (Tyler), 7:30 

REGION III

W9 Lorena Vs. R12 Liberty - Friday, Nov. 18 at A&M Consolidated, 7:30 

W10 Giddings Vs. T12 Hardin-Jefferson - Friday, Nov. 18 at Sam Houston State University, 7:30 

W11 Bellville Vs. T9 Salado - Saturday, Nov. 19 at Kelly Reeves Stadium (Round Rock), 6:00 

W12 West Orange-Stark vs. R9 Robinson - Friday, Nov. 18 at Woodforest Bank Stadium (Shenandoah), 7:30 

REGION IV

W13 Navarro Vs. T15 Sweeny - Friday, Nov. 18 at Hallettsville, 7:30 

F13 Hondo Vs. R15 Wharton - Friday, Nov. 18 at Veterans Stadium (Beeville), 7:30 

W15 Cuero Vs. R14 Crystal City - Friday, Nov. 18 at Alamo Stadium (San Antonio), 7:30 

F15 Sinton Vs. R13 Wimberley - Friday, Nov. 18 at Edgewood Veterans Stadium (San Antonio), 7:30 


The Old Coach Top Stories