2018 RB Keaontay Ingram (Gabe Brooks / SCOUT)

Texas HS Football Playoff Scores: Regional Semi-Finals

Texas High School Football Third Round Playoff Scores

REGIONAL SEMI-FINALS

CLASS 6A DIVISION I

Duncanville 32, Arlington Bowie 27

Allen 34, San Angelo Central 21

Round Rock 49, Coppell 45

The Woodlands 52, Austin Bowie 31

Galena Park North Shore 20, Katy 17

Humble Atascocita 28, Houston Lamar 27

Austin Lake Travis 54, Los Fresnos 7

Austin Westlake 35, Laredo United 15

 

CLASS 6A DIVISION II 

DeSoto 49, Abilene 45 

Cedar Hill 56, Mansfield 28

Klein Collins 56, Tyler 14 

Spring Westfield 44, Beau. West Brook 6 

Cypress Ridge 49, Fr. Clear Brook 14

Katy Cinco Ranch 34, Friendswood 7

Cibolo Steele 56, Weslaco East 0

SA Churchill 38, Laredo United South 0

 

CLASS 5A DIVISION I

Denton Ryan 38, Lubbock Monterey 21

Colleyville Heritage 43, Lub. Coronado 34

Highland Park 41, Mansfield Lake Ridge 27

Mansfield Legacy 42, Frisco Wakeland 10

Manvel 47, Cedar Park 35

Temple 39, Port Arthur Memorial 7

Richmond Foster 55, Eagle Pass Winn 0

Dripping Springs 69, Mission Memorial 35

 

CLASS 5A DIVISION II

Saginaw Boswell 20, Lubbock Cooper 10

Aledo 56, Abilene Cooper 35 

Mesquite Poteet 45, South Oak Cliff 37 

Lancaster 27, Wylie East 20

Fort Bend Marshall 28, A&M Consolidated 21 

College Station 52, Port Neches-Groves 28

Victoria East 48, Edcouch-Elsa 0

CC Calallen 20, Boerne Champion 7

 

CLASS 4A DIVISION I

Levelland 53, Andrews 22

Abilene Wylie 35, Argyle 14

Kennedale 49, Midlothian Heritage 47

Van 55, Paris 27

Stafford 37, Bridge City 28

Carthage 33, Henderson 31

Waco La Vega 36, Somerset 20

China Spring 52, Liberty Hill 21

 

CLASS 4A DIVISION II

Seminole 28, Monahans 21

Sweetwater 44, Glen Rose 14

Celina 23, Texarkana Pleasant Grove 19

Gilmer 50, Jasper 21

Giddings 26, Liberty 14

West Orange-Stark 49, Bellville 7

Geronimo Navarro 55, Wharton 34

Cuero 28, Wimberley 7

 

CLASS 3A DIVISION I

Wall 55, Littlefield 7

Brock 48, Muleshoe 19

Pottsboro 42, Farmersville 26

Mineola 21, Howe 7

Malakoff 27, Rockdale 14

Cameron Yoe 23, Teague 6

Hallettsville 35, Altair Rice Cons. 14

Yoakum 23, Goliad 21

 

CLASS 3A DIVISION II

Canadian 21, Coleman 19

Sonora 40, Childress 36

Gunter 31, Henrietta 3

Winona 35, Whitewright 28

Newton 30, Elysian Fields 20

Arp 35, Crockett 32

Lexington 38, East Bernard 35

Boling 62, Odem 35

 

CLASS 2A DIVISION I

Abernathy 24, Post 21

Anson 43, Forsan 31

De Leon 30, Windthorst 14

Crawford 27, Mart 20

Centerville 43, Lovelady 14

Price Carlisle 28, San Augustine 14

Mason 55, Normangee 18

Refugio 36, Ben Bolt 12

 

CLASS 2A DIVISION II

Seagraves 29, Roscoe 21

Wellington 38, Hamlin 0

Iraan 33, Albany 14

Munday 40, Muenster 34

Bremond 48, Maud 20

Tenaha 44, Iola 0

Burton 34, Falls City 24

Flatonia 34, Bruni 7


The Old Coach Top Stories