All-District football teams, accolades and superlatives

All District 9-3A Division II All-District Teams

9-3A Division II All-District Superlatives

Most Valuable Player
Logan Hughes, Sr., Elysian Fields

Offensive MVP
 Kayce Medlock, Sr., Arp

Defensive MVP
DeMarvion Overshown, Jr., Arp

Co-Offensive Newcomers of the Year
Jaylon Garland, Soph., West Rusk; Christavian Smith, Fr., Elysian Fields

Defensive Newcomer of the Year
Chris Stafford, Soph., Waskom

Co-Offensive Line MVPs
Jade Ashalintubbi, Soph., Elysian Fields; Cameron Richmond, Sr., West Rusk

Defensive Line MVP
Marquill Davis, Sr., Troup

Utility MVPs
Cade Dickeson, Sr., Harleton; Levi Hughes, Jr., West Rusk; Ja’von Lewis, Sr., Beckville; Jacob Reeves, Soph., Waskom; Braden Shaffer, Sr., Elysian Fields; Shane Thomas, Jr., Troup; Kennard Williams, Jr., Arp


FIRST TEAM OFFENSE

Quarterbacks
Trey Lindsay, Jr., Beckville; Tyler Stewart, Sr., Arp

Running Backs
Jason Jinks, Sr., Waskom; Nathan Johnson, Jr., Elysian Fields; Demontrae Wade, Jr., Arp

Tight Ends
Brandt Harris, Jr., Beckville; Andy Ward, Sr., Harleton

Wide Receivers
Zach Collins, Sr., Beckville; Kevin Jones, Sr., West Rusk; Dylan Parker, Sr., Elysian Fields; Josh Parker, Sr., Troup

Offensive Linemen
Justiss Dudley, Jr., Elysian Fields; Brett Howell, Jr., West Rusk; Malik Johnson, Jr., Elysian Fields; Tyler Keen, Sr., Arp; Jack Smith, Jr., Waskom; Mack Stroupe, Sr., Arp


FIRST TEAM DEFENSE

Linemen
Cody Blair, Sr., Arp; Reese Clark, Sr., Troup; Cameron Richmond, Sr., West Rusk; Mack Stroupe, Sr., Arp; Austin Vallejo, Sr., Elysian Fields; Zach Wallace, Sr., Harleton

Inside Linebackers
Jacobe Hunt, Sr., Arp; Jacob Waller, Sr., West Rusk

Outside Linebackers
T.J. Ratliffe, Soph., Elysian Fields; Tyree Wilson, Jr., West Rusk

Defensive Backs
Tray Baker, Sr., Arp; Daylon Hill, Soph., Waskom; Kevin Jones, Sr., West Rusk; Xoeius Ratliffe, Soph., Elysian Fields

Kickers
Carlos Campos, Fr., Beckville; Victor Tapia, Sr., Waskom

Punter
Will Davis, Sr., Harleton


SECOND TEAM OFFENSE

Quarterback
Lajavious Harper, Soph., West Rusk

Running Backs
Skyler Hotaling, Sr., Arp; Ramiro Martinez, Jr., Troup; Devonta Medford, Sr., West Rusk

Tight End
Isaac Irving, Soph, Waskom

Wide Receivers
Jacoby Hawkins, Sr., Arp; Morey Morrison, Soph., Beckville; Sharay Ratliffe, Sr., Elysian Fields; Dylan Walker, Jr., West Rusk

Offensive Linemen
Robert Baker, Sr., Beckville; Reese Clark, Sr., Troup; Malik Gilliam, Soph., Troup; Logan O’Connor, Sr., Waskom; C.J. Robinson, Soph., Beckville; Cole Silliman, Sr., Elysian Fields; Zach Wallace, Sr., Harleton


SECOND TEAM DEFENSE

Linemen
Keylon Johnson, Sr., Waskom; Ty Jones, Jr., Beckville; Dillon King, Sr., Harleton; Kevin McLaughlin, Sr., Elysian Fields; Austin Mims, Sr., Arp; Cooper Morris, Soph., Beckville; Chris Phillips, Sr., Troup

Inside Linebackers
Ben Bridges, Jr., Beckville; Stone Crisp, Jr., Elysian Fields; Terry Nance, Sr., Arp

Outside Linebackers
Bryce Attaway, Soph., Troup; Jeb Dixon, Jr., Elysian Fields

Defensive Backs
Matt Adams, Soph., Troup; Skyler Hotaling, Sr., Arp; Cole Myers, Jr., Elysian Fields; Hayden Stanley, Sr., Harleton

Kickers
Chandler Bush, Soph., Elysian Fields; Iban Rojo, Jr., Troup

Punter
Victor Tapia, Sr., Waskom


The Old Coach Top Stories