Week 4 Schedule, Results

Week 4 schedules and results.

WEEK 4

THURSDAY, SEPTEMBER 25

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
13 El Paso Socorro (2-2, 1-1) at El Paso Coronado (0-3, 0-1) 20

DISTRICT 8
0 Carrollton Creekview (0-3) at Irving MacArthur (2-1) 49

REGION II

DISTRICT 9
25 Allen (2-1) at Plano East (2-1) 14

DISTRICT 10
51 Dallas W.T. White (1-3) at Dallas Molina (1-3) 18

DISTRICT 12
17 Rowlett (3-0) at North Mesquite (2-1) 14

DISTRICT 14
29 Pflugerville (2-1) at Round Rock Stony Point (1-2) 10

DISTRICT 15
7 Klein Collins (2-1) at The Woodlands (3-0) 54

DISTRICT 16
0 Houston Cypress Fairbanks (2-1) at Houston Cypress Springs (1-2) 13

REGION III

DISTRICT 20
24 Sugar Land Willowridge (1-2) at Sugar Land Elkins (0-3) 7

NON-DISTRICT
38 Houston Bellaire (18-5A, 2-1) at Houston Austin (17-5A, 1-2) 0
61 Houston Worthing (18-5A, 0-3) at Houston Chavez (17-5A, 0-3) 3
7 Houston Milby (17-5A, 0-3) at Houston Westbury (18-5A, 1-2) 34
26 Baytown Lee (22-5A, 2-1) at League City Clear Creek (24-5A, 3-1) 21

REGION IV

DISTRICT 25
63 Austin High (1-2) at Austin Akins (0-3) 21
53 San Marcos (2-1) at Austin Crockett (1-2) 6

DISTRICT 31
0 Edinburg North (2-0) at Pharr-San Juan-Alamo North (3-0) 54

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
27 El Paso Irvin (2-1) at El Paso Jefferson (1-2) 21

NON-DISTRICT
6 Fort Worth North Side (7-4A, 2-2) at Dallas Madison (13-3A, 0-3) 39
14 Cleburne (15-4A, 1-3) at Fort Worth Southwest (7-4A, 4-0) 33

REGION II

NON-DISTRICT
14 Cleburne (15-4A, 1-3) at Fort Worth Southwest (7-4A, 4-0) 33

REGION III

DISTRICT 17
21 Killeen Harker Heights (2-1) at Killeen Ellison (1-2) 14

NON-DISTRICT
52 Livingston (19-4A, 1-2) at Center (16-3A, 0-4) 39
6 Angleton (24-4A, 1-2) at Rosenberg Terry (18-4A, 1-2) 7

REGION IV

DISTRICT 26
12 Austin LBJ (0-4) at Austin Reagan (1-3) 13

DISTRICT 28
0 San Antonio Burbank (0-3) at San Antonio Lanier (0-3) 35

DISTRICT 32
24 Edcouch-Elsa (1-2) at Brownsville Lopez (0-3) 8

CLASS 3A

REGION II

DISTRICT 13
63 Wilmer-Hutchins (1-2) at Dallas Pinkston (0-3) 0

NON-DISTRICT
6 Fort Worth North Side (7-4A, 2-2) at Dallas Madison (13-3A, 0-3) 39
52 Livingston (19-4A, 1-2) at Center (16-3A, 0-4) 39

CLASS 2A

REGION I

NON-DISTRICT
0 Tahoka (4-2A, 0-4) vs. Stratford (1-A, 3-0) 60

CLASS A

REGION I

NON-DISTRICT
0 Tahoka (4-2A, 0-4) vs. Stratford (1-A, 3-0) 60

REGION III

NON-DISTRICT
0 Giddings State School at Iola (24-A, 1-2-1) 40
20 Bryan JV at Normangee (24-A, 2-2) 49

FRIDAY, SEPTEMBER 26

CLASS 5A

DISTRICT 1
28 El Paso Andress (2-0, 1-0) at El Paso Americas (1-3, 0-2) 0
32 El Paso Bel Air (2-2, 1-1) at El Paso Hanks (1-3, 0-2) 0
26 El Paso Montwood (3-0, 2-0) at El Paso Franklin (3-1, 2-0) 21

DISTRICT 4
7 Burleson (1-3) at Cedar Hill (1-2) 32
17 Mansfield Summit (4-0) at DeSoto (3-1) 14
35 Duncanville (3-1) at Weatherford (2-2) 0

DISTRICT 5
31 Haltom (0-3) at Colleyville Heritage (1-2) 29
28 Keller (3-0) at Euless Trinity (2-1) 34 (OT)
37 Grapevine (2-1) at Keller Fossil Ridge (2-1) 35
40 Hurst L.D. Bell (3-0) at Saginaw Boswell (0-3) 6

DISTRICT 8
21 South Grand Prairie (3-0) at Carrollton Newman Smith (2-1) 0
17 Carrollton R.L. Turner (0-3) at Grand Prairie (2-1) 49
34 Irving (1-2) at Irving Nimitz (0-3) 6

REGION I

NON-DISTRICT
14 Hobbs (NM) at El Paso Eastwood (1-5A, 2-1) 42
7 Amarillo Tascosa (2-5A, 1-3) at Clovis (NM) 31
47 Lubbock (2-5A, 2-1) at Levelland (4-4A, 1-2) 16
52 Abilene Cooper (3-5A, 1-3) at Lubbock Coronado (2-5A, 2-2) 13
23 Lubbock Monterey (2-5A, 1-3) at Odessa Permian (3-5A, 2-2) 24
21 Odessa (3-5A, 1-3) at San Angelo Central (2-5A, 1-2) 35
14 Arlington Martin (6-5A, 1-2) at Abilene (3-5A, 2-1) 38
7 Lewisville (7-5A, 1-3) at Midland Lee (3-5A, 2-1) 31
33 Arlington Sam Houston (6-5A, 0-3) at Mansfield (4-5A, 0-3) 3
31 Arlington (6-5A, 3-1) at Flower Mound Marcus (7-5A, 1-2) 21
43 Wichita Falls Rider (5-4A, 1-3) at Fort Worth Paschal (6-5A, 1-3) 9
21 Waxahachie (15-4A, 1-2) at Southlake Carroll (7-5A, 3-0) 37
21 The Colony (7-5A, 1-3) at Dallas Jesuit 35

REGION II

DISTRICT 9
2 McKinney (0-3) at Richardson Lake Highlands (2-1) 23
29 Plano West (3-0) at Plano (0-3) 7
31 Richardson Berkner (3-0) at Rockwall (0-3) 34 (OT)

DISTRICT 12
18 South Garland (3-0) at Garland (2-1) 10
25 Garland Lakeview (3-0) at North Garland (2-1) 29
31 Garland Naaman Forest (3-0) at Mesquite (2-1) 28

DISTRICT 14
24 Round Rock McNeil (1-2) at Cedar Park (1-2) 7
7 Round Rock (2-1) at Georgetown (1-2) 19
21 Leander (3-0) at Round Rock Westwood (3-0) 9

DISTRICT 15
24 Spring Westfield (3-0) at Klein (3-0) 7
6 Klein Oak (0-3) at Spring (2-1) 46

DISTRICT 16
7 Houston Cypress Falls (1-2) at Houston Cypress Creek (1-2) 28
27 Houston Langham Creek (0-3) at Magnolia (0-3) 15

NON-DISTRICT
21 Dallas Samuell (10-5A, 0-3) at Dallas Adamson (9-4A, 0-3) 6
39 Lufkin (11-5A, 3-0) at Marshall (13-4A, 2-1) 3
23 Tyler Lee (11-5A, 3-0) at A&M Consolidated (13-5A, 2-1) 0
21 Hewitt Midway (15-4A, 2-2) at Belton (13-5A, 3-0) 42
7 Texas City (23-4A, 4-0) at Bryan (13-5A, 1-3) 20
7 Spring Branch Smithson Valley (27-5A, 4-0) at Temple (13-5A, 3-0) 13

REGION III

DISTRICT 19
21 Katy Mayde Creek (2-2) at Alief Elsik (2-2) 26
38 Alief Taylor (4-0) at Katy Cinco Ranch (2-2) 28

DISTRICT 20
27 Sugar Land Austin (2-1) vs. Sugar Land Dulles (1-2) 6
0 Sugar Land Clements (1-2) at Sugar Land Hightower (1-2) 41

DISTRICT 21
31 Aldine (3-0) at Aldine Nimitz (1-2) 24
28 Houston Stratford (2-1) at Houston Spring Woods (1-2) 0

DISTRICT 23
6 Deer Park (1-2) at Galena Park North Shore (3-0) 33
3 La Porte (1-2) at Pearland (3-0) 35
7 South Houston (1-2) at Pasadena Rayburn (1-2) 0 (OT)

NON-DISTRICT
49 Houston Westside (18-5A, 3-0) at Houston Sam Houston (17-5A, 0-3) 7
15 Houston Madison (18-5A, 0-3) vs. Houston Washington (17-5A, 2-1) 27
48 Houston Clear Lake (24-5A, 3-1) at Baytown Sterling (22-5A, 1-2) 14
13 Galveston Ball (24-5A, 1-2) at Humble (22-5A, 1-2) 17
24 Clute Brazoswood (24-5A, 3-0) at Brenham (18-4A, 2-1) 13
0 Houston Smiley (21-4A, 0-3) at Friendswood Clear Brook (24-5A, 1-2) 49

REGION IV

DISTRICT 25
35 Buda Hays Consolidated (2-1) at Austin Bowie (0-3) 7
24 Austin Westlake (1-2) at Seguin (2-1) 10

DISTRICT 26
14 San Antonio Churchill (2-1) at San Antonio Madison (3-0) 45
17 San Antonio Roosevelt (3-0) at Schertz Clemens (3-0) 14

DISTRICT 28
42 San Antonio Jay (3-0) at San Antonio Clark (1-2) 17
20 San Antonio Warren (2-1) at San Antonio Holmes (1-2) 14

DISTRICT 30
20 Eagle Pass (2-2) at Laredo Martin (1-2) 6
40 Laredo Alexander (0-4) at Laredo United South (1-3) 19

DISTRICT 31
6 McAllen Rowe (2-0) at Edinburg Economedes (1-1) 10
12 McAllen Memorial (0-3) at La Joya (2-1) 35
12 Rio Grande City (1-1) at McAllen (1-1) 56

DISTRICT 32
35 Brownsville Pace (2-1) at Brownsville Rivera (1-3) 24
20 Harlingen (1-2) at Donna (3-1) 13

NON-DISTRICT
32 San Antonio Brackenridge (27-5A, 1-2) at South San Antonio (29-4A, 1-3) 48
45 Victoria Memorial (29-5A, 1-2) at San Antonio East Central (27-5A, 1-2) 20
0 San Antonio Harlandale (27-5A, 2-1) at Fredericksburg (27-4A, 4-0) 30
28 San Antonio Alamo Heights (27-4A, 4-0) at San Antonio Southwest (27-5A, 1-3) 14
7 Spring Branch Smithson Valley (27-5A, 4-0) at Temple (13-5A, 3-0) 13
41 San Benito (32-5A, 1-1) at Weslaco East (32-4A, 1-2) 0

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
35 Canutillo (3-0) at El Paso Austin (1-2) 6
41 El Paso Burges (1-2) at El Paso (0-3) 3
26 El Paso Chapin (3-0) at El Paso Bowie (2-1) 0

DISTRICT 2
30 El Paso Parkland (2-1) at Clint (1-2) 6
23 Clint Mountain View (1-2) at El Paso Del Valle (2-1) 22
0 Fabens (0-3) at El Paso Riverside (1-2) 47
14 San Elizario (1-2) at El Paso Ysleta (0-3) 42

DISTRICT 3
17 Canyon Randall (4-0) at Pampa (4-0) 35
38 Plainview (3-1) at Dumas (2-2) 27

DISTRICT 6
16 Azle (3-0) at Denton Ryan (2-1) 34
24 Lewisville Hebron (2-1) at Birdville (2-1) 3
42 Richland (2-1) at Justin Northwest (0-3) 6

DISTRICT 8
45 Aledo (2-1) at Granbury (0-3) 7
31 Brownwood (3-0) at Fort Worth Brewer (2-1) 7
34 North Crowley (0-3) at Crowley (0-3) 0
32 Stephenville (2-1) at Joshua (3-0) 0

NON-DISTRICT
28 Childress (5-3A, 4-0) at Amarillo Caprock (3-4A, 0-3) 7
43 Midland Greenwood (4-3A, 4-0) at Andrews (4-4A, 4-0) 44 (OT)
47 Lubbock (2-5A, 2-1) at Levelland (4-4A, 1-2) 16
3 Borger (1-3A, 2-2) at Wolfforth Frenship (4-4A, 3-1) 35
40 Vernon (5-3A, 2-1) at Burkburnett (5-4A, 3-1) 26
28 Mineral Wells (5-4A, 1-3) at Fort Worth South Hills (7-4A, 2-2) 3
15 Springtown (5-4A, 3-1) at Decatur (7-3A, 3-1) 23
70 Graham (5-3A, 3-1) at Wichita Falls Hirschi (5-4A, 1-3) 14
43 Wichita Falls Rider (5-4A, 1-3) at Fort Worth Paschal (6-5A, 1-3) 9
34 Fort Worth Arlington Heights (7-4A NORTH, 4-0) at Fort Worth Western Hills (7-4A SOUTH, 1-3) 33
12 Fort Worth Eastern Hills (7-4A, 3-1) at Seagoville (10-4A, 2-1) 13
7 Fort Worth Trimble Tech (7-4A, 3-1) at Fort Worth Nolan 28

REGION II

DISTRICT 12
48 Dallas Highland Park (3-1) at Richardson Pearce (3-1) 21
9 Mesquite Poteet (2-2) at West Mesquite (3-1) 0
12 Richardson (1-3) at Wylie (3-1) 37

NON-DISTRICT
21 Dallas Samuell (10-5A, 0-3) at Dallas Adamson (9-4A, 0-3) 6
33 Paris (11-4A, 2-2) at Dallas Hillcrest (9-4A, 0-3) 29
7 Dallas Spruce (9-4A, 1-2) at Denison (11-4A, 3-1) 39
28 Dallas Woodrow Wilson (9-4A, 2-1) at Wills Point (14-3A, 1-2) 43
22 North Dallas (9-4A, 1-3) at Dallas A. Maceo Smith (10-4A, 2-1) 26
47 Sherman (11-4A, 2-1) at Dallas Roosevelt (10-4A, 2-1) 6
62 Ennis (16-4A, 3-0) at Dallas South Oak Cliff (10-4A, 2-1) 0
12 Fort Worth Eastern Hills (7-4A, 3-1) at Seagoville (10-4A, 2-1) 13
9 Lancaster (16-4A, 1-2) at Greenville (11-4A, 3-1) 21
27 Midlothian (15-4A, 2-2) at McKinney North (11-4A, 2-2) 49
17 Mount Pleasant (13-4A, 2-2) at Sulphur Springs (11-4A, 4-0) 24
45 Hallsville (13-4A, 3-0) at Whitehouse (14-4A, 0-4) 14
21 Kilgore (13-4A, 4-0) at Carthage (16-3A, 3-1) 13
29 Gilmer (11-3A, 4-0) at Longview Pine Tree (13-4A, 1-2) 6
39 Lufkin (11-5A, 3-0) at Marshall (13-4A, 2-1) 3
28 Texarkana Texas High (13-4A, 4-0) at Texarkana Liberty-Eylau (12-3A, 1-2) 7
27 Henderson (14-4A, 0-4) at Tyler Chapel Hill (16-3A, 2-2) 49
0 Jacksonville (14-4A, 0-4) at Huntsville (19-4A, 0-4) 17
14 Nacogdoches (14-4A, 1-3) at Newton (20-3A, 3-0) 46
7 White Oak (15-3A, 3-1) at Palestine (14-4A, 4-0) 26
21 Hewitt Midway (15-4A, 2-2) at Belton (13-5A, 3-0) 42
25 Waco University (15-4A, 2-1) at Corsicana (16-4A, 4-0) 30
21 Waxahachie (15-4A, 1-2) at Southlake Carroll (7-5A, 3-0) 37
37 Canton (14-3A, 3-1) at Mabank (16-4A, 2-1) 14

REGION III

DISTRICT 17
12 Killeen Shoemaker (1-2) at Killeen (2-1) 47
59 Lampasas (3-0) at Marble Falls (0-3) 21
14 Taylor (3-0) at Pflugerville Connally (2-1) 17

DISTRICT 20
3 Beaumont Central (3-1, 1-1) at Silsbee (0-4, 0-2) 0
13 Beaumont Ozen (3-1, 2-0) at Nederland (2-1, 1-0) 16
33 Lumberton (2-2, 1-1) at Vidor (1-3, 0-2) 0
14 Orange Little Cypress-Mauriceville (2-1, 0-1) at Port Neches-Groves (4-0, 2-0) 48

DISTRICT 22
0 Houston Furr (0-3, 0-2) at Houston Kashmere (3-0, 2-0) 48
35 Houston Wheatley (1-2, 1-1) at Houston Scarborough (0-3, 0-2) 6
6 Houston Waltrip (3-0, 2-0) at Houston Sterling (1-2, 1-1) 28

NON-DISTRICT
24 Clute Brazoswood (24-5A, 3-0) at Brenham (18-4A, 2-1) 13
25 Montgomery (18-4A, 2-2) at Conroe Oak Ridge (19-4A, 2-1) 30
7 Richmond Foster (18-4A, 3-0) at El Campo (24-4A, 2-1) 31
0 Rosenberg Lamar Consolidated (18-4A, 0-4) at Freeport Brazosport (24-4A, 1-2) 40
12 Waller (18-4A, 1-3) at La Marque (23-4A, 4-0) 36
14 Conroe Caney Creek (19-4A, 0-3) at Channelview (23-4A, 2-1) 41
0 Jacksonville (14-4A, 0-4) at Huntsville (19-4A, 0-4) 17
24 New Caney (19-4A, 2-1) at Houston C.E. King (21-4A, 3-0) 6
14 Diboll (20-3A, 3-0) at Willis (19-4A, 2-1) 38
31 Crosby (21-4A, 2-2) at Friendswood (23-4A, 3-1) 21
56 Galena Park (21-4A, 3-0) at Santa Fe (23-4A, 1-3) 14
18 Houston Forest Brook (21-4A, 0-3) at Bay City (24-4A, 3-1) 44
0 Houston Smiley (21-4A, 0-3) at Friendswood Clear Brook (24-5A, 1-2) 49
17 Dickinson (23-4A, 1-2) at Columbia (24-4A, 0-3) 14
7 Texas City (23-4A, 4-0) at Bryan (13-5A, 1-3) 20
50 Hallettsville (27-3A, 3-0) at Port Lavaca Calhoun (24-4A, 2-1) 7

REGION IV

DISTRICT 25
22 Austin Lake Travis (0-4) at Del Valle (1-3) 12
21 Bastrop (1-3) at New Braunfels (2-2) 24
27 New Braunfels Canyon (3-0) at Lockhart (1-3) 14

DISTRICT 26
48 Austin Anderson (1-3) at Austin Lanier (0-4) 0
28 Austin McCallum (3-1) at Austin Travis (2-2) 7

DISTRICT 28
33 San Antonio Kennedy (1-2) at San Antonio Edison (2-1) 30
46 San Antonio Fox Tech (2-1) at San Antonio Memorial (2-1) 15
27 San Antonio Sam Houston (1-2) at San Antonio Jefferson (0-3) 7

DISTRICT 30
6 Alice (1-2) at Gregory-Portland (2-1) 33
44 Corpus Christi Calallen (3-0) at Corpus Christi Flour Bluff (2-1) 19
34 Rockport-Fulton (1-2) at Corpus Christi Tuloso-Midway (2-1) 0
13 Robstown (2-1) at Kingsville King (2-1) 64

DISTRICT 31
0 Edinburg (2-0) at Mission Sharyland (4-0) 43
14 Mission Memorial (0-3) at Pharr-San Juan-Alamo (1-1) 73
23 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (0-4) at Roma (1-3) 14

DISTRICT 32
9 Mercedes (1-1) at Los Fresnos (2-1) 31

NON-DISTRICT
12 Austin Johnston (26-4A, 2-1) at Gonzales (27-3A, 2-2) 18 (OT)
29 Castroville Medina Valley (27-4A, 4-0) at San Antonio McCollum (29-4A, 0-3) 13
0 San Antonio Harlandale (27-5A, 2-1) at Fredericksburg (27-4A, 4-0) 30
41 Kerrville Tivy (27-4A, 2-2) at San Antonio Southside (29-4A, 4-0) 0
28 San Antonio Alamo Heights (27-4A, 4-0) at San Antonio Southwest (27-5A, 1-3) 14
7 Uvalde (27-4A, 0-3) at Beeville Jones (29-4A, 0-4) 61
0 Floresville (29-4A, 1-2) at San Antonio Central Catholic 7
35 Pleasanton (29-4A, 4-0) at Crystal City (29-3A, 0-3) 7
32 San Antonio Brackenridge (27-5A, 1-2) at South San Antonio (29-4A, 1-3) 48
41 San Benito (32-5A, 1-1) at Weslaco East (32-4A, 1-2) 0

CLASS 3A

DISTRICT 8
30 Kennedale (3-0) at Everman (2-1) 16
6 Fort Worth Carter-Riverside (0-3) at Venus (1-2) 77
13 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (0-3) at Godley (1-2) 15
33 Glen Rose (2-1) at River Oaks Castleberry (1-2) 28

REGION I
16 Dimmitt (2-3A, 0-4) at Amarillo River Road (1-3A, 2-1) 56
3 Borger (1-3A, 2-2) at Wolfforth Frenship (4-4A, 3-1) 35
21 Lovington (NM) at Canyon (1-3A, 0-4) 42
27 Lockney (5-2A, 4-0) at Tulia (1-3A, 2-1) 14
17 Seagraves (3-2A, 3-1) at Brownfield (2-3A, 0-4) 14
42 Littlefield (2-3A, 2-1) at Lamesa (3-3A, 1-2) 14
6 Seminole (3-3A, 2-2) at Lubbock Cooper (2-3A, 2-1) 27
3 Lubbock Roosevelt (4-2A, 3-1) at Muleshoe (2-3A, 2-2) 0
7 Slaton (2-3A, 1-3) at New Deal (4-2A, 3-0) 31
18 Denver City (3-3A, 3-0) at Kermit (4-3A, 2-2) 39
40 Snyder (3-3A, 0-3) at Fort Stockton (4-3A, 2-2) 9
21 Sweetwater (3-3A, 1-2) at Abilene Wylie (6-3A, 2-2) 7
43 Midland Greenwood (4-3A, 4-0) at Andrews (4-4A, 4-0) 44 (OT)
17 Crane (3-2A, 3-0) at Pecos (4-3A, 3-1) 14
16 Bowie (5-3A, 0-4) at Sanger (7-3A, 2-1) 15
41 Breckenridge (5-3A, 2-1) at Early (6-3A, 2-2) 12
28 Childress (5-3A, 4-0) at Amarillo Caprock (3-4A, 0-3) 7
70 Graham (5-3A, 3-1) at Wichita Falls Hirschi (5-4A, 1-3) 14
37 Iowa Park (5-3A, 2-1) at Denton Liberty Christian 19
40 Vernon (5-3A, 2-1) at Burkburnett (5-4A, 3-1) 26
27 Wall (2-2A, 2-2) at Ballinger (6-3A, 2-2) 20
6 Llano (25-3A, 3-1) at Brady (6-3A, 2-2) 21
29 Eastland (8-2A, 2-2) at Clyde (6-3A, 2-2) 8
21 Lorena (18-3A, 3-1) at Comanche (6-3A, 3-1) 0
0 Bridgeport (7-3A, 3-1) at Gainesville (9-3A, 4-0) 56
15 Springtown (5-4A, 3-1) at Decatur (7-3A, 3-1) 23
34 Celina (9-3A, 3-0) at Lake Dallas (7-3A, 2-1) 13
12 Lake Worth (7-3A, 0-3) at Arlington Grace Prep 41

REGION II

DISTRICT 10
35 Paris North Lamar (1-2) at Bonham (0-3) 7
13 Princeton (1-2) at Commerce (1-2) 33
63 Quinlan Ford (3-0) at Farmersville (1-2) 7
7 Nevada Community (2-1) at Royse City (1-2) 36

DISTRICT 13
9 Crandall (2-2) at Forney (3-1) 43
21 Kaufman (1-3) at Ferris (2-2) 14

NON-DISTRICT
34 Celina (9-3A, 3-0) at Lake Dallas (7-3A, 2-1) 13
0 Bridgeport (7-3A, 3-1) at Gainesville (9-3A, 4-0) 56
6 Pottsboro (9-3A, 2-2) at Cooper (17-2A, 2-2) 10
14 Van Alstyne (9-3A, 2-1) at Gunter (12-2A, 4-0) 7
26 Whitesboro (9-3A, 2-1) at Callisburg (12-2A, 0-4) 14
13 Emory Rains (11-3A, 1-3) at Hawkins (19-2A, 3-1) 30
29 Gilmer (11-3A, 4-0) at Longview Pine Tree (13-4A, 1-2) 6
16 Lindale (11-3A, 3-1) at Daingerfield (12-3A, 4-0) 28
35 Van (14-3A, 3-0) at Mineola (11-3A, 2-2) 13
7 DeKalb (18-2A, 2-2) at Mount Vernon (11-3A, 2-2) 28
27 Winnsboro (11-3A, 4-0) at Gladewater (15-3A, 1-3) 21 (2OT)
15 New Boston (12-3A, 3-0) at Jefferson (15-3A, 1-2) 19
48 San Augustine (23-2A, 1-2) at Queen City (12-3A, 0-3) 7 28 Texarkana Texas High (13-4A, 4-0) at Texarkana Liberty-Eylau (12-3A, 1-2) 7
28 Texarkana Pleasant Grove (12-3A, 2-2) at Tatum (16-3A, 2-2) 31
52 Rusk (16-3A, 2-2) at Brownsboro (14-3A, 2-2) 0
37 Canton (14-3A, 3-1) at Mabank (16-4A, 2-1) 14
20 Malakoff (16-2A, 1-3) at Eustace (14-3A, 0-3) 34
6 Kemp (14-3A, 0-4) at Bullard (16-3A, 3-1) 28
28 Dallas Woodrow Wilson (9-4A, 2-1) at Wills Point (14-3A, 1-2) 43
37 Elysian Fields (20-2A, 1-1) at Gladewater Sabine (15-3A, 2-2) 21
68 Longview Spring Hill (15-3A, 2-1) at Tyler T.K. Gorman 0
33 Pittsburg (15-3A, 1-3) at Hooks (18-2A, 2-2) 18
7 White Oak (15-3A, 3-1) at Palestine (14-4A, 4-0) 26
21 Kilgore (13-4A, 4-0) at Carthage (16-3A, 3-1) 13
27 Henderson (14-4A, 0-4) at Tyler Chapel Hill (16-3A, 2-2) 49

REGION III

DISTRICT 17
15 Waco Connally (3-0) at China Spring (2-1) 17
6 Hillsboro (1-2) at Gatesville (2-1) 34
7 Whitney (1-2) at Robinson (0-3) 42
31 Waco La Vega (2-1) at West (1-2) 6

DISTRICT 19
27 Crockett (1-2) at Teague (1-2) 14
51 Fairfield (3-0) at Groesbeck (1-2) 6
7 Palestine Westwood (0-3) at Madisonville (0-3) 46
37 Mexia (2-1) at Trinity (2-1) 0

DISTRICT 21
0 Buna (0-3) at Anahuac (3-0) 40
13 Hamshire-Fannett (2-1) at Bridge City (0-3) 35
7 Sour Lake Hardin-Jefferson (1-2) at Hardin (1-2) 6
19 Orangefield (2-1) at Kountze (1-2) 0

DISTRICT 22
39 Cleveland (1-2) at Coldspring Oakhurst (1-2) 0
41 Shepherd (1-2) at Cleveland Tarkington (0-3) 0
15 Huffman Hargrave (2-1) at Mont Belvieu Barbers Hill (2-1) 28
20 Splendora (2-1) at Liberty (3-0) 27

NON-DISTRICT
8 Cameron Yoe (18-3A, 0-4) at Giddings (24-3A, 3-0) 11
21 Lorena (18-3A, 3-1) at Comanche (6-3A, 3-1) 0
6 Marlin (18-3A, 1-2) at Burnet (25-3A, 4-0) 35
18 Rockdale (18-3A, 1-3) at Smithville (24-3A, 0-4) 6
14 Diboll (20-3A, 3-0) at Willis (19-4A, 2-1) 38
15 Houston Strake Jesuit at Jasper (20-3A, 2-1) 8
13 Beaumont Kelly at Kirbyville (20-3A, 4-0) 41
14 Nacogdoches (14-4A, 1-3) at Newton (20-3A, 3-0) 46
6 Woodville (20-3A, 3-1) at Garrison (23-2A, 4-0) 28
33 Altair Rice Consolidated (28-3A, 4-0) at Bellville (23-3A, 4-0) 36
13 Brookshire Royal (27-2A, 0-3) at Columbus (23-3A, 1-3) 16
7 Hempstead (23-3A, 1-3) at La Grange (24-3A, 2-2) 51
32 Navasota (23-3A, 3-0) at Elgin (24-3A, 1-3) 11
29 Hutto (24-3A, 3-1) at Blanco (26-2A, 1-2) 22
13 Manor (24-3A, 4-0) at Luling (27-3A, 3-1) 7

REGION IV

DISTRICT 26
6 Jourdanton (0-4) at La Vernia (3-1) 60
12 South San Antonio West Campus (0-4) at Marion (0-4) 27
20 Poteet (3-1) at Somerset (2-2) 25

DISTRICT 32
20 La Feria (2-0) at Hidalgo (3-1) 15
26 Raymondville (2-1) at Lyford (1-2) 25
31 Port Isabel (1-2) at Rio Hondo (3-0) 7

NON-DISTRICT
45 Bandera (25-3A, 1-2) at Pearsall (29-3A, 0-4) 0
6 Marlin (18-3A, 1-2) at Burnet (25-3A, 4-0) 35
17 Ingram Moore (25-3A, 1-3) at Devine (29-3A, 1-3) 14
6 Llano (25-3A, 3-1) at Brady (6-3A, 2-2) 21
32 Cuero (27-3A, 2-1) at Sinton (30-3A, 1-3) 6
28 Goliad (27-3A, 2-1) at Hallettsville Sacred Heart 6
12 Austin Johnston (26-4A, 2-1) at Gonzales (27-3A, 2-2) 18 (OT)
50 Hallettsville (27-3A, 3-0) at Port Lavaca Calhoun (24-4A, 2-1) 7
13 Manor (24-3A, 4-0) at Luling (27-3A, 3-1) 7
7 Palacios (28-3A, 0-3) at Yoakum (27-3A, 3-1) 39
33 Altair Rice Consolidated (28-3A, 4-0) at Bellville (23-3A, 4-0) 36
27 Edna (28-3A, 2-1) at Van Vleck (28-2A, 1-2) 3
70 Wharton (28-3A, 1-2) vs. Aransas Pass (30-3A, 1-2) 0
30 Charlotte (30-A, 3-0) at Carrizo Springs (29-3A, 2-2) 39
21 Natalia (30-2A, 1-3) at Cotulla (29-3A, 2-2) 7
35 Pleasanton (29-4A, 4-0) at Crystal City (29-3A, 0-3) 7
21 San Antonio Holy Cross at Hondo (29-3A, 1-2) 26
34 Mathis (30-3A, 3-1) at Hebbronville (31-3A, 2-2) 19
8 Freer (30-2A, 1-1) at Bishop (31-3A, 4-0) 36
28 Monterey Tech (Mexico) at Falfurrias (31-3A, 2-2) 7
14 Banquete (32-2A, 1-2) at Orange Grove (31-3A, 2-2) 42
22 San Diego (31-3A, 1-2) at Premont (32-2A, 3-1) 28 (3OT)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 6
6 Amarillo Boys Ranch (2-1) at Stinnett West Texas (0-4) 40
24 Sanford-Fritch (0-4) at Canadian (3-1) 64
0 Spearman (1-3) at Panhandle (3-0) 66

DISTRICT 7
8 Olney (1-2) at Electra (2-1) 38
21 Holliday (2-1) at Henrietta (2-0-1) 7
39 Wichita Falls City View (1-2) at Nocona (0-3) 6
18 Quanah (2-1) at Seymour (3-0) 34

NON-DISTRICT
0 Alpine (1-2A, 2-1) at Big Lake Reagan County (2-2A, 3-1) 14
14 Las Cruces (NM) JV at Anthony (1-2A, 3-0) 20 (OT)
54 Marfa (1-2A, 3-0) at El Paso Faith Christian 6
0 Juarez Borregos (Mexico) at Tornillo (1-2A, 2-1) 13
0 Van Horn (1-2A, 1-1) at Wink (7-A, 4-0) 58
0 Stanton (3-2A, 2-2) at Ozona (2-2A, 2-2) 39
26 Mason (26-2A, 4-0) at San Angelo Grape Creek (2-2A, 2-1) 12
19 Sonora (2-2A, 1-3) at Brackettville Brackett (30-2A, 4-0) 20
27 Wall (2-2A, 2-2) at Ballinger (6-3A, 2-2) 20
34 Coahoma (3-2A, 3-1) at McCamey (7-A, 1-2) 19
55 Colorado City (3-2A, 4-0) at Stamford (8-2A, 0-3) 6
17 Crane (3-2A, 3-0) at Pecos (4-3A, 3-1) 14
0 Forsan (3-2A, 1-3) at Rankin (7-A, 1-3) 60
17 Seagraves (3-2A, 3-1) at Brownfield (2-3A, 0-4) 14
3 Lubbock Roosevelt (4-2A, 3-1) at Muleshoe (2-3A, 2-2) 0
7 Slaton (2-3A, 1-3) at New Deal (4-2A, 3-0) 31
34 Shallowater (4-2A, 3-1) at Abernathy (5-2A, 3-1) 19
31 Crosbyton (5-A, 4-0) at Floydada (5-2A, 3-1) 7
27 Lockney (5-2A, 4-0) at Tulia (1-3A, 2-1) 14
35 Olton (5-2A, 2-1) at Morton (6-A, 2-2) 34 (OT)
7 Throckmorton (12-A, 0-3) at Anson (8-2A, 2-2) 31
7 Roby (15-A, 4-0) at Cisco (8-2A, 4-0) 27
29 Eastland (8-2A, 2-2) at Clyde (6-3A, 2-2) 8
0 Hamlin (9-A, 1-2) at Haskell (8-2A, 0-3) 12
19 Coleman (9-2A, 0-4) at Hawley (8-2A, 1-3) 3

REGION II

DISTRICT 13
14 Anna (2-1) at Tom Bean (3-0) 50
28 Whitewright (1-2) at Bells (2-1) 21
25 Sadler S&S Consolidated (1-2) at Blue Ridge (0-3) 14
28 Howe (1-2) at Leonard (0-3) 21

DISTRICT 14
0 Alba-Golden (0-3) at Scurry-Rosser (3-0) 51
47 Caddo Mills (1-2) at Edgewood (2-1) 14
6 Como-Pickton (0-3) at Lone Oak (0-3) 24
45 Quitman (2-1) at Grand Saline (1-2) 13

NON-DISTRICT
48 Bangs (9-2A, 1-3) at Hamilton (10-2A, 2-2) 12
19 Coleman (9-2A, 0-4) at Hawley (8-2A, 1-3) 3
19 De Leon (10-2A, 0-3) at Goldthwaite (9-2A, 1-3) 22
35 Junction (26-2A, 4-0) at San Saba (9-2A, 1-3) 0
49 Winters (9-2A, 0-4) at Robert Lee (15-A, 0-4) 7
41 Bosqueville (23-A, 1-3) at Clifton (10-2A, 0-3) 20
6 Corsicana Mildred (16-2A, 2-1) at Crawford (10-2A, 3-0) 52
0 Millsap (11-2A, 1-3) at Dublin (10-2A, 1-3) 42
34 Hico (10-2A, 2-2) at Rio Vista (15-2A, 3-1) 23
34 Alvord (11-2A, 2-2) at Era (11-A, 2-1) 6
21 Muenster (11-A, 4-0) at Chico (11-2A, 2-2) 0
56 Jacksboro (11-2A, 4-0) at Valley View (12-2A, 1-3) 21
16 Aubrey (12-2A, 1-3) at Paradise (11-2A, 2-2) 28
21 Palmer (15-2A, 2-2) at Argyle (12-2A, 2-2) 24
26 Whitesboro (9-3A, 2-1) at Callisburg (12-2A, 0-4) 14
14 Van Alstyne (9-3A, 2-1) at Gunter (12-2A, 4-0) 7
14 Meridian (23-A, 2-1) at Grandview (15-2A, 1-3) 34
47 Maypearl (15-2A, 4-0) at Itasca (21-A, 0-3) 10
60 Lovelady (24-A, 2-2) at Cayuga (16-2A, 0-4) 6
39 Troup (20-2A, 4-0) at Frankston (16-2A, 0-4) 0
48 Alto (23-2A, 2-1) at Kerens (16-2A, 1-3) 0
20 Malakoff (16-2A, 1-3) at Eustace (14-3A, 0-3) 34
14 Rice (21-A, 1-2) at Malakoff Cross Roads (16-2A, 1-2) 43

REGION III

DISTRICT 21
7 Axtell (2-1) at Rosebud-Lott (2-1) 56
35 Franklin (3-0) at Bruceville-Eddy (0-3) 0
10 Mart (2-1) at Hearne (2-1) 34
40 McGregor (3-0) at Moody (1-2) 20

DISTRICT 22
0 Buffalo (1-3) at Jewett Leon (3-0) 32
17 Centerville (3-0) at Corrigan-Camden (3-1) 41
20 Grapeland (1-3) at Groveton (4-0) 52

DISTRICT 24
14 Warren (2-2) at Winnie East Chambers (2-2) 22

NON-DISTRICT
12 Bogata Rivercrest (17-2A, 0-3) at Detroit (18-A, 2-2) 13
47 Linden-Kildare (18-2A, 4-0) at Clarksville (17-2A, 0-3) 0
6 Pottsboro (9-3A, 2-2) at Cooper (17-2A, 2-2) 10
20 Redwater (18-2A, 2-2) at Honey Grove (17-2A, 2-2) 31
59 Paris Chisum (17-2A, 3-1) at Simms Bowie (18-A, 2-2) 0
0 Karnack (18-A, 0-3) at Pattonville Prairiland (17-2A, 4-0) 56
7 DeKalb (18-2A, 2-2) at Mount Vernon (11-3A, 2-2) 28
33 Pittsburg (15-3A, 1-3) at Hooks (18-2A, 2-2) 18
37 Omaha Pewitt (18-2A, 1-2) at Winona (19-2A, 1-2) 7
38 Big Sandy (19-2A, 1-2) at New London West Rusk (20-2A, 0-3) 14
0 Gladewater Union Grove (20-2A, 1-3) at Big Sandy Harmony (19-2A, 4-0) 46
7 Harleton (18-A, 4-0) at Diana New Diana (19-2A, 2-1) 35
13 Emory Rains (11-3A, 1-3) at Hawkins (19-2A, 3-1) 30
42 Arp (20-2A, 0-4) at Mount Enterprise (20-A, 0-3) 26
37 Elysian Fields (20-2A, 1-2) at Gladewater Sabine (15-3A, 2-2) 21
39 Troup (20-2A, 4-0) at Frankston (16-2A, 0-4) 0
44 Timpson (23-2A, 2-2) at Waskom (20-2A, 1-2) 0
48 Alto (23-2A, 2-1) at Kerens (16-2A, 1-3) 0
6 Woodville (20-3A, 3-1) at Garrison (23-2A, 4-0) 28
32 Beckville (20-A, 1-2) at Shelbyville (23-2A, 0-3) 14
42 Deweyville (24-2A, 3-1) at High Island (25-A, 0-3) 17
14 Hull-Daisetta (24-2A, 3-1) at Danbury (27-2A, 2-1) 17 (OT)

REGION IV

DISTRICT 25
21 Little River Academy (1-3) at Florence (1-3) 14
14 Lexington (3-1) at Jarrell (4-0) 21 (OT)
28 Rogers (3-1) at Salado (3-1) 3

NON-DISTRICT
29 Hutto (24-3A, 3-1) at Blanco (26-2A, 1-2) 22
7 San Antonio Cole (29-2A, 3-0) at Comfort (26-2A, 4-0) 49
13 San Antonio St. Gerard at Johnson City (26-2A, 2-2) 20
35 Junction (26-2A, 4-0) at San Saba (9-2A, 1-3) 0
43 Lago Vista (26-2A, 3-1) at San Marcos Baptist Academy 13
26 Mason (26-2A, 4-0) at San Angelo Grape Creek (2-2A, 2-1) 12
21 Victoria St. Joseph at Boling (27-2A, 0-3) 28
13 Brookshire Royal (27-2A, 0-3) at Columbus (23-3A, 1-3) 16
14 Hull-Daisetta (24-2A, 3-1) at Danbury (27-2A, 2-1) 17 (OT)
6 East Bernard (27-2A, 3-1) at Vanderbilt Industrial (28-2A, 3-0) 30
12 Houston Lutheran North at Hitchcock (27-2A, 3-1) 41
20 Weimar (28-2A, 1-3) at Wallis Brazos (27-2A, 0-4) 34
21 Yorktown (31-2A, 4-0) at El Maton Tidehaven (28-2A, 3-1) 8
27 Edna (28-3A, 2-1) at Van Vleck (28-2A, 1-2) 3
34 Schulenburg (28-2A, 0-3) at Stockdale (29-2A, 2-2) 21
Three Rivers (30-2A, 1-2) at Nixon-Smiley (29-2A, 0-3), canceled
7 Poth (29-2A, 1-2) at Kenedy (31-2A, 0-3) 0
29 Universal City Randolph (29-2A, 3-1) at San Antonio St. Anthony 14
19 Sonora (2-2A, 1-3) at Brackettville Brackett (30-2A, 4-0) 20
56 San Antonio Antonian at Dilley (30-2A, 1-2) 6
8 Freer (30-2A, 1-1) at Bishop (31-3A, 4-0) 36
41 Karnes City (31-2A, 4-0) at George West (30-2A, 0-4) 7
21 Natalia (30-2A, 1-3) at Cotulla (29-3A, 2-2) 7
6 Odem (32-2A, 3-1) at Refugio (31-2A, 1-3) 29
46 Skidmore-Tynan (31-2A, 2-1) at Riviera Kaufer (32-2A, 1-2) 18
14 Banquete (32-2A, 1-2) at Orange Grove (31-3A, 2-2) 42
21 Benavides (32-A, 0-3) at La Villa (32-2A, 0-3) 22
22 San Diego (31-3A, 1-2) at Premont (32-2A, 3-1) 28 (3OT)
22 Ben Bolt (32-A, 2-1) at Santa Rosa (32-2A, 2-1) 0

CLASS A

REGION I

NON-DISTRICT
0 Amarillo JV at Booker (1-A, 2-1) 44
20 Claude (3-A, 1-2) at Gruver (1-A, 1-3) 6
7 Wheeler (3-A, 2-1) at Sunray (1-A, 2-1) 14
20 Vega (1-A, 0-3) at Shamrock (3-A, 0-3) 14
0 White Deer (1-A, 0-3) at Memphis (3-A, 2-1) 35
6 Clarendon (3-A, 0-3) at Nazareth (4-A, 1-3) 30
0 Lorenzo (5-A, 0-3) at Wellington (3-A, 2-1) 38
28 Bovina (4-A, 3-1) at Lubbock Christian 34
7 Whiteface (6-A, 1-2) at Farwell (4-A, 4-0) 40
0 Springlake-Earth (4-A, 0-4) at Sudan (5-A, 3-1) 52
53 Anton (5-A, 3-0) at Smyer (6-A, 0-3) 0
31 Crosbyton (5-A, 4-0) at Floydada (5-2A, 3-1) 7
13 Paducah (9-A, 0-3) at Petersburg (5-A, 1-2) 20
2 Ralls (5-A, 0-3) at Plains (6-A, 0-4) 36
35 Olton (5-2A, 2-1) at Morton (6-A, 2-2) 34 (OT)
6 O'Donnell (6-A, 2-1) at Roscoe (15-A, 2-1) 33
19 Garden City (7-A, 1-3) at Midland Trinity 17
14 Iraan (7-A, 3-1) at Menard (16-A, 3-1) 7
34 Coahoma (3-2A, 3-1) at McCamey (7-A, 1-2) 19
0 Forsan (3-2A, 1-3) at Rankin (7-A, 1-3) 60
0 Van Horn (1-2A, 1-1) at Wink (7-A, 4-0) 58

REGION II

DISTRICT 14
20 Rising Star (0-4) at Baird (4-0) 23
0 Cross Plains (2-2) at Tolar (2-2) 39
0 May (0-4) at Ranger (1-2) 52

NON-DISTRICT
0 Crowell (9-A, 2-0) at Muenster Sacred Heart 40
0 Hamlin (9-A, 1-2) at Haskell (8-2A, 0-3) 12
0 Knox City (9-A, 0-4) at Albany (12-A, 3-0) 41
14 Munday (9-A, 1-1) at Windthorst (12-A, 3-1) 23
13 Paducah (9-A, 0-3) at Petersburg (5-A, 1-2) 20
21 Miles (15-A, 0-3) at Rotan (9-A, 3-1) 6
31 Collinsville (11-A, 1-3) at Celeste (17-A, 2-2) 34
34 Alvord (11-2A, 2-2) at Era (11-A, 2-1) 6
21 Muenster (11-A, 4-0) at Chico (11-2A, 2-2) 0
19 Archer City (12-A, 0-3) at Petrolia (11-A, 0-3) 39
0 Perrin-Whitt (12-A, 1-3) at Saint Jo (11-A, 2-1) 58
7 Throckmorton (12-A, 0-3) at Anson (8-2A, 2-2) 31
7 Gorman (14-A, 2-1) at Evant (23-A, 3-0) 27
34 Bronte (15-A, 3-0) at Eden (16-A, 3-1) 6
49 Winters (9-2A, 0-4) at Robert Lee (15-A, 0-4) 7
7 Roby (15-A, 4-0) at Cisco (8-2A, 4-0) 27
6 O'Donnell (6-A, 2-1) at Roscoe (15-A, 2-1) 33
19 Sterling City (15-A, 3-0) at Mertzon Irion County (16-A, 1-3) 31
14 Iraan (7-A, 3-1) at Menard (16-A, 3-1) 7

REGION III

NON-DISTRICT
31 Collinsville (11-A, 1-3) at Celeste (17-A, 2-2) 34
0 Dallas Winston at Dallas A+ Academy (17-A, 1-2) 53
0 Fort Worth Christian at Gilmer Union Hill (18-A, 2-2) 51
14 Quinlan Boles (17-A, 1-2) at Price Carlisle (20-A, 1-1) 8
12 Bogata Rivercrest (17-2A, 0-3) at Detroit (18-A, 2-2) 13
7 Harleton (18-A, 4-0) at Diana New Diana (19-2A, 2-1) 35
0 Karnack (18-A, 0-3) at Pattonville Prairiland (17-2A, 4-0) 56
59 Paris Chisum (17-2A, 3-1) at Simms Bowie (18-A, 2-2) 0
32 Beckville (20-A, 1-2) at Shelbyville (23-2A, 0-3) 14
28 Cushing (20-A, 2-1) at Colmesneil (25-A, 0-4) 0
26 Pineland West Sabine (25-A, 3-0) at Joaquin (20-A, 2-1) 19
42 Arp (20-2A, 0-4) at Mount Enterprise (20-A, 0-3) 26
47 Maypearl (15-2A, 4-0) at Itasca (21-A, 0-3) 10
14 Rice (21-A, 1-2) at Malakoff Cross Roads (16-2A, 1-2) 43
41 Bosqueville (23-A, 1-3) at Clifton (10-2A, 0-3) 20
27 Chilton (23-A, 3-1) at Bremond (24-A, 2-1) 14
7 Gorman (14-A, 2-1) at Evant (23-A, 3-0) 27
14 Meridian (23-A, 2-1) at Grandview (15-2A, 1-3) 34
42 Waco Reicher at Valley Mills (23-A, 2-2) 6
28 Cypress Springs Christian at Apple Springs (24-A, 2-1) 14
60 Lovelady (24-A, 2-2) at Cayuga (16-2A, 0-4) 6
14 Oakwood (24-A, 3-0) at Chester (25-A, 1-2) 42

REGION IV

DISTRICT 27
10 Bartlett (2-2) at Thrall (3-0) 28
37 Granger (1-3) at Milano (4-0) 14
34 Thorndale (1-3) at Holland (1-3) 0

DISTRICT 29
41 Center Point (1-3) at Barksdale Nueces Canyon (2-2) 0
12 La Pryor (1-3) at Sabinal (1-3) 35

NON-DISTRICT
14 Oakwood (24-A, 3-0) at Chester (25-A, 1-2) 42
28 Cushing (20-A, 2-1) at Colmesneil (25-A, 0-4) 0
42 Deweyville (24-2A, 3-1) at High Island (25-A, 0-3) 17
26 Pineland West Sabine (25-A, 3-0) at Joaquin (20-A, 2-1) 19
0 Bryan Allen Academy at Burton (27-A, 1-2) 47
13 San Antonio Texas Military Institute at Medina (29-A, 0-4) 6
30 Charlotte (30-A, 3-0) at Carrizo Springs (29-3A, 2-2) 39
0 Woodsboro (32-A, 2-1) at Falls City (30-A, 4-0) 33
8 Louise (30-A, 2-2) at Pettus (32-A, 1-3) 0
22 Agua Dulce (32-A, 0-3) at Runge (30-A, 2-2) 30
22 Ben Bolt (32-A, 2-1) at Santa Rosa (32-2A, 2-1) 0
21 Benavides (32-A, 0-3) at La Villa (32-2A, 0-3) 22
20 Laredo LBJ at Bruni (32-A, 1-3) 7

SATURDAY, SEPTEMBER 27

CLASS 5A

REGION I

NON-DISTRICT
15 Amarillo (2-5A, 1-2) at Midland (3-5A, 1-3) 35
56 Coppell (7-5A, 3-1) at Fort Worth Dunbar (7-4A, 0-4) 7

REGION II

DISTRICT 10
52 Dallas Carter (4-0) at Dallas Bryan Adams (0-4) 13
0 Dallas Sunset (1-3) at Dallas Skyline (0-4) 33

DISTRICT 15
17 Conroe (1-2) at Klein Forest (3-0) 34

DISTRICT 16
7 Tomball (1-2) at Houston Jersey Village (1-2) 27

NON-DISTRICT
6 Tyler John Tyler (11-5A, 1-2) at Dallas Kimball (10-4A, 0-3) 27

REGION III

DISTRICT 19
15 Alief Hastings (1-3) at Katy Taylor (2-2) 17

DISTRICT 20
20 Sugar Land Kempner (1-2) at Sugar Land Bush (0-3) 0

DISTRICT 21
0 Houston Northbrook (1-2) at Aldine Eisenhower (2-1) 66
16 Aldine MacArthur (2-1) at Houston Memorial (3-0) 29

DISTRICT 23
7 Pasadena (1-2) at Pasadena Dobie (1-2) 42

NON-DISTRICT
12 Houston Yates (17-5A, 3-0) vs. Houston Lamar (18-5A, 2-1) 44
21 Beaumont West Brook (22-5A, 0-4) vs. Corpus Christi Carroll (29-5A, 2-2) 27 (OT)
35 Port Arthur Memorial (22-5A, 3-1) vs. Corpus Christi Ray (29-5A, 4-0) 0

REGION IV

DISTRICT 26
44 Converse Judson (1-2) at San Antonio MacArthur (1-2) 10
6 San Antonio Lee (2-1) at San Antonio Reagan (0-3) 35

DISTRICT 28
17 Del Rio (1-2) at San Antonio Taft (2-1) 56
14 San Antonio Marshall (0-3) at San Antonio O'Connor (1-2) 48

DISTRICT 30
34 Laredo Nixon (3-1) at Laredo United (0-4) 0

DISTRICT 32
6 Weslaco (0-2) at Brownsville Hanna (3-1) 27

NON-DISTRICT
29 Boerne (27-4A, 2-1) at San Antonio Highlands (27-5A, 2-2) 0
21 Beaumont West Brook (22-5A, 0-4) vs. Corpus Christi Carroll (29-5A, 2-2) 27 (OT)
61 Corpus Christi Moody (29-5A, 4-0) at Laredo Cigarroa (30-5A, 0-3) 14
35 Port Arthur Memorial (22-5A, 3-1) vs. Corpus Christi Ray (29-5A, 4-0) 0

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 3
14 Hereford (2-2) at Amarillo Palo Duro (2-2) 37

DISTRICT 6
27 Denton (3-0) at Frisco (2-1) 21

NON-DISTRICT
10 San Angelo Lake View (4-4A, 1-3) at Wichita Falls (5-4A, 2-2) 52
56 Coppell (7-5A, 3-1) at Fort Worth Dunbar (7-4A, 0-4) 7
30 Red Oak (16-4A, 1-3) at Fort Worth Polytechnic (7-4A, 2-2) 13

REGION II

NON-DISTRICT
92 Dallas Lincoln (10-4A, 3-0) at Dallas Thomas Jefferson (9-4A, 0-4) 0
6 Tyler John Tyler (11-5A, 1-2) at Dallas Kimball (10-4A, 0-3) 27
30 Red Oak (16-4A, 1-3) at Fort Worth Polytechnic (7-4A, 2-2) 13

REGION III

DISTRICT 22
14 Houston Davis (3-0, 2-0) at Houston Jones (2-1, 1-1) 20 (OT)
40 Houston Reagan (1-2, 1-1) at Houston Sharpstown (0-3, 0-2) 20

REGION IV

DISTRICT 32
27 Harlingen South (0-3) at Brownsville Porter (3-0) 58

NON-DISTRICT
29 Boerne (27-4A, 2-1) at San Antonio Highlands (27-5A, 2-2) 0

CLASS 3A

REGION I

NON-DISTRICT
0 Friona (5-2A, 2-2) at Dalhart (1-3A, 2-2) 50
17 Post (4-2A, 2-2) at Perryton (1-3A, 2-2) 14

REGION III

NON-DISTRICT
46 Sealy (23-3A, 3-1) vs. Ingleside (30-3A, 1-2) 0

REGION IV

NON-DISTRICT
46 Sealy (23-3A, 3-1) vs. Ingleside (30-3A, 1-2) 0

CLASS 2A

REGION I

NON-DISTRICT
17 Post (4-2A, 2-2) at Perryton (1-3A, 2-2) 14
0 Friona (5-2A, 2-2) at Dalhart (1-3A, 2-2) 50

REGION II
7 Fort Worth Christian at Boyd (11-2A, 3-1) 35

CLASS A

REGION II
40 Santo (12-A, 3-0) at Covington (21-A, 0-3) 12

REGION III

NON-DISTRICT
7 Wolfe City (17-A, 3-1) at Sachse 21
40 Santo (12-A, 3-0) at Covington (21-A, 0-3) 12

REGION IV

DISTRICT 29
0 Leakey (0-4) at D'Hanis (3-1) 61

NON-DISTRICT
6 Houston Westbury Christian at Evadale (25-A, 1-2) 59


The Old Coach Top Stories