Week 8 Schedule, Results

With only three weeks to go in the regular season, dozens of playoff berths are still up for grabs. Here's your Week 8 lineup of games as teams start the serious jockeying for playoff positioning.

WEEK 8

THURSDAY, OCTOBER 23

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
6 El Paso Hanks (1-6, 0-5) at El Paso Franklin (6-2, 5-1) 49

DISTRICT 2
28 Lubbock (4-3, 0-2) at Amarillo (4-3, 2-0) 59

DISTRICT 8
38 Irving (5-2, 4-0) at Carrollton R.L. Turner (0-7, 0-4) 3

REGION II

DISTRICT 10
12 Dallas Bryan Adams (1-6, 1-2) at Dallas Samuell (3-4, 2-1) 19 (OT)

DISTRICT 12
20 North Garland (5-2, 3-1) at South Garland (5-2, 2-2) 38

REGION III

DISTRICT 17
21 Houston Sam Houston (0-7, 0-2) at Houston Austin (1-6, 0-2) 8

DISTRICT 20
34 Sugar Land Elkins (2-5, 2-2) at Sugar Land Bush (1-6, 1-3) 7

REGION IV

DISTRICT 25
17 Austin Akins (1-6, 1-3) at Austin Bowie (1-6, 1-3) 28

DISTRICT 27
58 Spring Branch Smithson Valley (6-1, 2-0) at San Antonio Brackenridge (1-6, 0-2) 6

DISTRICT 30
58 Laredo United (0-7, 0-3) at Laredo United South (1-7, 0-4) 0

DISTRICT 31
42 McAllen (4-2, 3-1) at Edinburg North (2-4, 0-4) 14

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 4
42 Andrews (7-0, 2-0) at Lubbock Estacado (0-7, 0-2) 0

DISTRICT 5
8 Burkburnett (3-4, 0-2) at Wichita Falls (5-2, 2-0) 34

DISTRICT 7 (NORTH ZONE)
23 Fort Worth Trimble Tech (4-3, 1-1) at Fort Worth Eastern Hills (5-3, 2-1) 16

DISTRICT 7 (SOUTH ZONE)
3 Fort Worth South Hills (3-4, 1-1) at Fort Worth Dunbar (1-6, 1-1) 55
27 Fort Worth Southwest (6-1, 1-1) at Fort Worth Western Hills (4-4, 3-0) 29
BYE: Fort Worth Polytechnic (2-6, 0-3)

REGION II

DISTRICT 9
16 North Dallas (3-4, 2-0) at Dallas Adamson (0-7, 0-2) 20
56 Dallas Spruce (1-6, 0-2) at Dallas Thomas Jefferson (0-7, 0-2) 0

REGION III

DISTRICT 17
13 Taylor (7-1, 3-1) at Killeen Harker Heights (5-2, 3-1) 19 (OT)

DISTRICT 19
24 Willis (5-2, 2-0) at Conroe Oak Ridge (5-2, 2-0) 32

DISTRICT 22
47 Houston Kashmere (7-0, 6-0) at Houston Sharpstown (1-6, 1-5) 6

REGION IV

DISTRICT 26
49 Austin Anderson (5-3, 4-0) at Austin LBJ (1-6, 1-2) 14

DISTRICT 32
40 Harlingen South (3-4, 2-1) at Weslaco East (1-6, 0-3) 0

CLASS 3A

REGION II

DISTRICT 13
65 Forney (6-1, 3-0) at Dallas Madison (1-6, 0-3) 34

FRIDAY, OCTOBER 24

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
17 El Paso Americas (2-5, 1-4) at El Paso Coronado (1-6, 1-4) 14
28 El Paso Andress (5-1, 4-1) at El Paso Eastwood (3-4, 1-4) 14
21 El Paso Bel Air (5-3, 4-2) at El Paso Socorro (3-4, 2-3) 6
BYE: El Paso Montwood (7-0, 6-0)

DISTRICT 2
7 Amarillo Tascosa (1-6, 0-2) at Lubbock Monterey (2-5, 1-1) 41
7 Lubbock Coronado (3-4, 1-1) at San Angelo Central (5-2, 2-0) 8

DISTRICT 3
7 Odessa (1-6, 0-2) at Abilene (4-3, 1-1) 63
42 Abilene Cooper (4-3, 2-0) at Midland Lee (5-1, 2-0) 34
14 Midland (2-5, 0-2) at Odessa Permian (4-3, 1-1) 20

DISTRICT 4
7 Burleson (2-6, 1-3) at Duncanville (5-2, 2-1) 28
20 Cedar Hill (4-3, 2-1) at Mansfield (1-6, 1-2) 7
40 DeSoto (5-2, 2-1) at Weatherford (2-6, 0-4) 0
BYE: Mansfield Summit (8-0, 4-0)

DISTRICT 5
20 Saginaw Boswell (0-7, 0-4) at Colleyville Heritage (2-5, 1-3) 37
27 Grapevine (6-1, 4-0) at Euless Trinity (6-1, 4-0) 32
49 Keller (5-2, 2-2) at Haltom (1-6, 1-3) 15
7 Hurst L.D. Bell (5-2, 2-2) at Keller Fossil Ridge (4-3, 2-2) 35

DISTRICT 6
14 Arlington Bowie (3-4, 1-1) at Arlington (6-1, 2-0) 35
79 Arlington Lamar (7-0, 2-0) at Fort Worth Paschal (1-6, 0-2) 7
15 Arlington Sam Houston (3-4, 1-1) at Arlington Martin (1-6, 0-2) 9

DISTRICT 7
27 Coppell (6-1, 2-0) at The Colony (1-6, 0-2) 13
30 Flower Mound (3-4, 1-1) at Flower Mound Marcus (2-5, 0-2) 27
20 Lewisville (2-5, 1-1) at Southlake Carroll (7-0, 2-0) 49

DISTRICT 8
49 South Grand Prairie (7-0, 4-0) at Carrollton Creekview (2-5, 2-2) 17
41 Carrollton Newman Smith (4-3, 2-2) at Grand Prairie (4-3, 2-2) 55
7 Irving Nimitz (0-7, 0-4) at Irving MacArthur (4-3, 2-2) 32

REGION II

DISTRICT 9
30 Richardson Berkner (5-2, 2-2) at Allen (6-1, 4-0) 37
17 Plano West (5-2, 2-2) at McKinney (2-5, 2-2) 15
3 Plano (0-7, 0-4) at Richardson Lake Highlands (3-4, 1-3) 38
14 Rockwall (2-5, 2-2) at Plano East (5-2, 3-1) 21

DISTRICT 10
40 Dallas Carter (8-0, 4-0) at Dallas Sunset (1-6, 0-3) 6
13 Dallas Molina (1-6, 0-3) at Dallas Skyline (2-6, 2-2) 42
BYE: Dallas W.T. White (4-4, 3-1)

DISTRICT 11
19 Tyler John Tyler (1-6, 0-3) at Longview (5-2, 1-2) 20
14 Lufkin (7-0, 3-0) at Tyler Lee (6-1, 2-1) 21

DISTRICT 12
35 Garland (4-3, 2-2) at Garland Lakeview (5-2, 2-2) 25
31 Garland Naaman Forest (6-1, 3-1) at North Mesquite (4-3, 2-2) 15
23 Mesquite (3-4, 1-3) at Rowlett (4-3, 1-3) 0

DISTRICT 13
14 A&M Consolidated (5-2, 2-0) at Temple (5-2, 1-1) 35
21 Copperas Cove (6-1, 1-1) at Belton (6-1, 1-1) 42
10 Bryan (2-5, 0-2) at Waco (5-2, 1-1) 0

DISTRICT 14
31 Round Rock Westwood (5-2, 2-2) at Cedar Park (2-5, 1-3) 17
6 Georgetown (4-3, 3-1) at Pflugerville (5-2, 3-1) 35
49 Leander (6-1, 3-1) at Round Rock Stony Point (1-6, 0-4) 14
20 Round Rock (3-4, 1-3) at Round Rock McNeil (4-3, 3-1) 35

DISTRICT 15
10 Klein Oak (0-7, 0-4) at Conroe (1-6, 0-4) 12
38 Klein Collins (3-4, 1-3) at Klein Forest (7-0, 4-0) 42
20 The Woodlands (7-0, 4-0) at Spring Westfield (6-1, 3-1) 9

DISTRICT 16
22 Houston Cypress Fairbanks (4-3, 2-2) at Tomball (4-3, 3-1) 37
17 Houston Cypress Springs (5-2, 4-0) at Houston Cypress Falls (1-6, 0-4) 7

REGION III

DISTRICT 18
6 Houston Worthing (3-4, 1-1) at Houston Bellaire (4-3, 0-2) 24

DISTRICT 19
30 Alief Taylor (6-2, 2-2) at Alief Hastings (1-6, 0-3) 0
14 Katy Cinco Ranch (3-4, 1-2) at Katy (6-1, 3-0) 35
BYE: Katy Mayde Creek (3-5, 1-3)

DISTRICT 20
24 Sugar Land Willowridge (4-3, 3-1) at Sugar Land Clements (2-5, 1-3) 10

DISTRICT 21
21 Aldine Eisenhower (6-1, 4-0) at Houston Spring Woods (1-6, 0-4) 0
10 Houston Stratford (4-3, 2-2) at Aldine MacArthur (4-3, 2-2) 0

DISTRICT 22
41 Baytown Lee (6-1, 2-0) at Humble (4-3, 2-0) 17
50 Port Arthur Memorial (5-2, 1-1) at Baytown Sterling (1-6, 0-2) 17
22 Kingwood (1-6, 1-1) at Beaumont West Brook (0-7, 0-2) 25

DISTRICT 23
0 Pasadena Rayburn (1-6, 0-4) at Deer Park (3-4, 2-2) 48
7 Pearland (7-0, 4-0) at Galena Park North Shore (7-0, 4-0) 35
23 La Porte (3-4, 2-2) at Pasadena (2-5, 1-3) 6

DISTRICT 24
28 Friendswood Clear Brook (3-4, 1-1) at Alvin (4-3, 0-2) 17
38 Galveston Ball (4-3, 2-0) at Clute Brazoswood (6-1, 1-1) 7
34 Houston Clear Lake (6-1, 2-0) at League City Clear Creek (3-4, 0-2) 0

REGION IV

DISTRICT 25
34 Austin High (4-3, 3-1) at San Marcos (6-1, 4-0) 40
28 Seguin (2-5, 0-4) at Austin Crockett (1-6, 0-4) 14
19 Austin Westlake (5-2, 4-0) at Buda Hays Consolidated (5-2, 3-1) 21

DISTRICT 26
7 San Antonio Lee (2-5, 0-4) at Converse Judson (4-3, 3-1) 49
21 San Antonio Roosevelt (7-0, 4-0) at San Antonio Churchill (4-3, 2-2) 17

DISTRICT 27
25 San Antonio Southwest (3-4, 2-0) at San Antonio East Central (4-3, 2-0) 15
13 San Antonio Highlands (2-5, 0-2) at San Antonio Harlandale (3-4, 0-2) 12

DISTRICT 28
43 San Antonio Jay (7-0, 4-0) at Del Rio (1-6, 0-4) 13
62 San Antonio Clark (2-5, 1-3) at San Antonio Holmes (2-5, 1-3) 36
35 San Antonio O'Connor (5-2, 4-0) at San Antonio Taft (5-2, 3-1) 7

DISTRICT 29
18 Corpus Christi Carroll (5-2, 2-0) at Corpus Christi King (5-2, 1-1) 28
0 Corpus Christi Miller (1-6, 0-2) at Corpus Christi Moody (6-1, 1-1) 23
10 Corpus Christi Ray (5-2, 1-1) at Victoria Memorial (3-4, 1-1) 31

DISTRICT 30
31 Eagle Pass (5-3, 3-1) at Laredo Alexander (2-5, 2-1) 21
6 Laredo Cigarroa (1-6, 1-2) at Laredo Martin (3-4, 2-1) 31
BYE: Laredo Nixon (7-1, 4-0)

DISTRICT 31
35 Edinburg Economedes (5-1, 4-0) at McAllen Memorial (2-5, 2-2) 21
18 McAllen Rowe (4-2, 2-2) at La Joya (4-3, 2-2) 0
35 Pharr-San Juan-Alamo North (6-1, 3-1) at Rio Grande City (1-5, 0-4) 7

DISTRICT 32
13 Brownsville Hanna (5-2, 2-1) at Brownsville Rivera (4-4, 3-1) 30
38 Brownsville Pace (4-3, 2-2) at Harlingen (3-3, 2-1) 42
31 San Benito (3-3, 1-2) at Weslaco (0-6, 0-3) 13
BYE: Donna (5-3, 2-2)

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
35 El Paso Irvin (6-1, 4-0) at Canutillo (6-1, 3-1) 7
31 El Paso Jefferson (3-4, 2-2) at El Paso (0-7, 0-4) 7
6 El Paso Bowie (2-5, 0-4) at El Paso Austin (1-6, 0-4) 21
45 El Paso Chapin (7-0, 4-0) at El Paso Burges (4-3, 3-1) 27

DISTRICT 2
49 El Paso Riverside (5-2, 4-0) at Clint (2-5, 1-3) 6
0 Fabens (2-5, 2-2) at Clint Mountain View (5-2, 4-0) 16
20 El Paso Ysleta (1-6, 1-3) at El Paso Del Valle (4-3, 2-2) 16
8 San Elizario (1-6, 0-4) at El Paso Parkland (4-3, 2-2) 53

DISTRICT 3
37 Amarillo Palo Duro (5-2, 3-0) at Amarillo Caprock (0-7, 0-3) 0
28 Hereford (4-4, 2-2) at Canyon Randall (5-2, 1-2) 42
14 Dumas (2-5, 0-3) at Pampa (7-1, 3-1) 48
BYE: Plainview (6-2, 3-1)

DISTRICT 4
7 Levelland (2-5, 1-1) at Big Spring (1-6, 0-2) 14
31 Wolfforth Frenship (6-1, 2-0) at San Angelo Lake View (2-5, 1-1) 29

DISTRICT 5
13 Wichita Falls Hirschi (1-6, 0-2) at Mineral Wells (3-4, 1-1) 28
35 Springtown (4-3, 1-1) at Wichita Falls Rider (4-3, 2-0) 24

DISTRICT 6
12 Azle (4-3, 1-3) at Richland (5-2, 3-1) 20
49 Birdville (3-4, 1-3) at Justin Northwest (1-6, 1-3) 7
42 Lewisville Hebron (6-1, 4-0) at Denton (5-2, 2-2) 7
45 Denton Ryan (6-1, 4-0) at Frisco (2-5, 0-4) 7

DISTRICT 7 (NORTH ZONE)
19 Fort Worth O.D. Wyatt (0-7, 0-2) at Fort Worth North Side (2-5, 0-2) 20
BYE: Fort Worth Arlington Heights (8-0, 3-0)

DISTRICT 8
13 Aledo (5-2, 3-1) at Brownwood (7-0, 4-0) 24
36 Stephenville (4-3, 2-2) at Crowley (1-6, 1-3) 14
16 Joshua (4-3, 1-3) at Fort Worth Brewer (2-5, 0-4) 34
0 Granbury (2-5, 2-2) at North Crowley (3-4, 3-1) 30

REGION II

DISTRICT 9
6 Dallas Hillcrest (3-4, 2-0) at Dallas Woodrow Wilson (4-3, 2-0) 27

DISTRICT 10
0 Dallas A. Maceo Smith (3-4, 0-2) at Dallas Roosevelt (3-4, 0-2) 6
10 Dallas South Oak Cliff (4-3, 1-1) at Dallas Kimball (4-3, 2-0) 42

DISTRICT 11
35 McKinney North (5-2, 2-0) at Denison (6-1, 2-0) 64
35 Greenville (5-2, 1-1) at Sulphur Springs (6-1, 1-1) 30
28 Sherman (3-4, 0-2) at Paris (3-4, 0-2) 31

DISTRICT 12
27 Richardson (2-6, 1-3) at Dallas Highland Park (6-1, 3-0) 56
28 Wylie (6-1, 3-0) at Mesquite Horn (5-2, 2-1) 7
12 West Mesquite (3-4, 0-3) at Richardson Pearce (5-3, 2-2) 30
BYE: Mesquite Poteet (3-5, 1-3)

DISTRICT 13
23 Hallsville (5-2, 1-1) at Kilgore (7-0, 2-0) 31
30 Mount Pleasant (2-5, 0-2) at Longview Pine Tree (2-5, 0-2) 0
15 Marshall (4-3, 1-1) at Texarkana Texas High (7-0, 2-0) 24

DISTRICT 14
0 Athens (1-6, 0-2) at Henderson (1-6, 1-1) 38
45 Jacksonville (2-5, 2-0) at Nacogdoches (2-5, 1-1) 17
49 Palestine (6-1, 1-1) at Whitehouse (1-6, 1-1) 7

DISTRICT 15
21 Midlothian (3-4, 1-1) at Alvarado (3-4, 1-1) 17
31 Waco University (4-3, 2-0) at Cleburne (1-6, 0-2) 12
35 Waxahachie (4-3, 2-0) at Hewitt Midway (2-5, 0-2) 17

DISTRICT 16
21 Terrell (5-2, 2-0) at Corsicana (7-0, 2-0) 28 (OT)
55 Ennis (7-0, 2-0) at Lancaster (1-6, 0-2) 14
0 Mabank (2-5, 0-2) at Red Oak (2-5, 0-2) 63

REGION III

DISTRICT 17
9 Killeen (5-2, 3-1) at Pflugerville Connally (6-1, 4-0) 15
21 Marble Falls (0-7, 0-4) at Killeen Ellison (1-6, 0-4) 47
46 Killeen Shoemaker (2-5, 1-3) at Lampasas (5-2, 2-2) 34

DISTRICT 18
23 Richmond Foster (5-2, 1-1) at Brenham (3-4, 1-1) 19
41 Waller (3-4, 2-0) at Rosenberg Lamar Consolidated (0-7, 0-2) 13

DISTRICT 19
41 Conroe Caney Creek (0-7, 0-2) at Livingston (2-5, 0-2) 14
52 New Caney (4-3, 1-1) at Huntsville (2-5, 1-1) 19

DISTRICT 20
10 Beaumont Central (7-1, 5-1) at Beaumont Ozen (4-3, 3-2) 23
23 Port Neches-Groves (7-0, 5-0) at Nederland (5-2, 4-1) 14
10 Orange Little Cypress-Mauriceville (4-3, 2-3) at West Orange-Stark (5-2, 3-2) 30
27 Silsbee (0-7, 0-5) at Vidor (1-7, 0-6) 28
BYE: Lumberton (3-5, 2-4)

DISTRICT 21
36 Houston C.E. King (5-2, 1-1) at Crosby (5-2, 2-0) 48
7 Galena Park (6-1, 1-1) at Dayton (6-1, 2-0) 42
8 Houston Smiley (0-7, 0-2) at Houston Forest Brook (1-6, 0-2) 35

DISTRICT 22
35 Houston Davis (4-3, 3-3) at Houston Scarborough (1-6, 1-5) 0
6 Houston Furr (0-7, 0-6) at Houston Waltrip (6-1, 5-1) 61
10 Houston Reagan (2-5, 2-4) at Houston Wheatley (4-3, 4-2) 34

DISTRICT 23
50 Texas City (5-2, 1-1) at Channelview (5-2, 1-1) 14
0 Dickinson (3-4, 1-1) at La Marque (7-0, 2-0) 47
34 Friendswood (4-3, 1-1) at Santa Fe (1-6, 0-2) 0

DISTRICT 24
21 Port Lavaca Calhoun (4-3, 1-1) at Angleton (2-5, 0-2) 35
14 Columbia (1-6, 0-2) at Bay City (6-1, 2-0) 20

REGION IV

DISTRICT 25
31 Bastrop (3-5, 2-2) at New Braunfels Canyon (6-0, 3-0) 24
13 Del Valle (1-6, 0-3) at Lockhart (2-6, 1-3) 18
24 New Braunfels (4-3, 2-1) at Dripping Springs (4-3, 1-2) 0
BYE: Austin Lake Travis (3-5, 3-1)

DISTRICT 26
0 Austin Lanier (1-6, 1-2) at Austin Johnston (2-5, 0-3) 35
15 Austin Travis (2-5, 0-3) at Austin Reagan (4-4, 3-1) 42
BYE: Austin McCallum (6-2, 3-1)

DISTRICT 27
40 Boerne (5-2, 1-1) at Castroville Medina Valley (5-2, 0-2) 13
7 Fredericksburg (6-1, 1-1) at San Antonio Alamo Heights (6-1, 1-1) 21
0 Uvalde (1-6, 1-1) at Kerrville Tivy (5-2, 2-0) 48

DISTRICT 28
13 San Antonio Burbank (1-6, 1-3) at San Antonio Kennedy (0-7, 0-4) 14
22 San Antonio Memorial (2-5, 0-4) at San Antonio Edison (4-3, 2-2) 28
13 San Antonio Fox Tech (6-1, 4-0) at San Antonio Sam Houston (4-3, 3-1) 37

DISTRICT 29
37 Pleasanton (6-1, 1-1) at Beeville Jones (2-5, 1-1) 20
21 South San Antonio (3-4, 1-1) at Floresville (3-4, 1-1) 6
25 San Antonio McCollum (1-6, 1-1) at San Antonio Southside (5-2, 1-1) 19 (OT)

DISTRICT 30
7 Alice (3-4, 2-2) at Corpus Christi Calallen (7-0, 4-0) 42
21 Kingsville King (5-2, 3-1) at Corpus Christi Flour Bluff (3-4, 1-3) 14
41 Gregory-Portland (5-2, 3-1) at Corpus Christi Tuloso-Midway (2-5, 0-4) 7
28 Robstown (3-4, 1-3) at Rockport-Fulton (3-4, 2-2) 55

DISTRICT 31
21 Mission Memorial (1-6, 1-3) at Edinburg (4-1, 2-1) 28
42 Pharr-San Juan-Alamo (4-2, 3-0) at Mission (3-3, 2-1) 28
0 Roma (1-6, 0-3) at Mission Sharyland (7-1, 3-1) 44
BYE: Pharr-San Juan-Alamo Memorial (1-7, 1-3)

DISTRICT 32
10 Brownsville Lopez (0-6, 0-3) at Los Fresnos (3-4, 1-3) 31
59 Brownsville Porter (7-0, 4-0) at Mercedes (3-3, 1-2) 10
BYE: Edcouch-Elsa (5-2, 4-0)

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 1
20 Amarillo River Road (3-4, 0-2) at Tulia (3-4, 0-2) 6
30 Perryton (4-3, 2-0) at Borger (4-3, 2-0) 6
15 Canyon (2-5, 1-1) at Dalhart (4-3, 1-1) 30

DISTRICT 2
34 Brownfield (1-6, 1-1) at Slaton (2-5, 1-1) 3
0 Dimmitt (0-7, 0-2) at Muleshoe (2-5, 0-2) 45
10 Lubbock Cooper (6-1, 2-0) at Littlefield (5-1, 2-0) 14

DISTRICT 3
13 Denver City (4-3, 1-1) at Merkel (5-2, 1-1) 35
0 Lamesa (2-5, 0-2) at Sweetwater (4-2, 2-0) 40
28 Snyder (3-4, 1-1) at Seminole (3-4, 1-1) 16

DISTRICT 4
43 Midland Greenwood (5-2, 1-1) at Fort Stockton (2-4, 0-1) 13
37 Monahans (4-3, 2-0) at Pecos (3-4, 0-1) 0
BYE: Kermit (5-3, 1-1)

DISTRICT 5
34 Iowa Park (5-2, 2-0) at Bowie (1-6, 0-2) 21
13 Breckenridge (3-4, 0-2) at Childress (5-2, 0-2) 14
28 Graham (6-1, 2-0) at Vernon (5-1, 2-0) 6

DISTRICT 6
37 Abilene Wylie (3-4, 1-1) at Comanche (4-3, 1-1) 7
41 Ballinger (4-3, 2-0) at Early (2-5, 0-2) 21
28 Brady (4-3, 1-1) at Clyde (3-4, 1-1) 7

DISTRICT 7
0 Bridgeport (4-3, 1-1) at Lake Dallas (3-4, 1-1) 20
27 Little Elm (5-2, 1-1) at Decatur (6-1, 2-0) 34
21 Lake Worth (1-6, 1-1) at Sanger (3-4, 0-2) 54

DISTRICT 8
65 Everman (5-2, 3-1) at Godley (3-4, 2-2) 0
69 Kennedale (7-0, 4-0) at Fort Worth Carter-Riverside (0-7, 0-4) 0
6 River Oaks Castleberry (2-5, 1-3) at Venus (3-4, 2-2) 28

REGION II

DISTRICT 9
14 Celina (7-0, 2-0) at Gainesville (7-0, 2-0) 44
7 Whitesboro (4-3, 1-1) at Pilot Point (3-4, 0-2) 61
12 Van Alstyne (4-3, 1-1) at Pottsboro (2-5, 0-2) 43

DISTRICT 10
37 Bonham (0-7, 0-4) at Farmersville (2-5, 1-3) 31 (OT)
24 Commerce (5-2, 4-0) at Royse City (3-4, 2-2) 21 (OT)
29 Paris North Lamar (4-3, 3-1) at Nevada Community (4-3, 2-2) 21
35 Princeton (2-5, 1-3) at Quinlan Ford (6-1, 3-1) 66

DISTRICT 11
43 Winnsboro (6-1, 1-1) at Emory Rains (1-6, 0-2) 0
6 Mineola (2-5, 0-2) at Gilmer (7-0, 2-0) 56
20 Mount Vernon (4-3, 1-1) at Lindale (5-2, 2-0) 22

DISTRICT 12
40 Atlanta (3-4, 2-0) at Texarkana Pleasant Grove (4-3, 2-0) 14
7 New Boston (5-2, 1-1) at Daingerfield (6-1, 1-1) 27
0 Queen City (0-6, 0-2) at Texarkana Liberty-Eylau (1-5, 0-2) 49

DISTRICT 13
12 Crandall (5-3, 3-1) at Kaufman (3-4, 2-1) 21
0 Dallas Pinkston (0-7, 0-3) at Ferris (2-6, 0-4) 49
BYE: Wilmer-Hutchins (5-2, 4-0)

DISTRICT 14
12 Eustace (1-6, 0-2) at Brownsboro (2-5, 0-2) 20
9 Canton (6-1, 2-0) at Wills Point (5-2, 2-0) 49
14 Kemp (0-7, 0-2) at Van (6-1, 2-0) 63

DISTRICT 15
0 Gladewater Sabine (2-5, 0-2) at Gladewater (1-6, 0-2) 41
44 Jefferson (4-3, 1-1) at White Oak (5-2, 2-0) 45 (2OT)
20 Pittsburg (3-4, 1-1) at Longview Spring Hill (6-1, 2-0) 41

DISTRICT 16
7 Bullard (5-2, 1-1) at Carthage (4-3, 1-1) 30
6 Center (0-7, 0-2) at Tatum (4-3, 1-1) 49
28 Rusk (5-2, 2-0) at Tyler Chapel Hill (4-3, 1-1) 21

REGION III

DISTRICT 17
36 China Spring (5-2, 3-1) at Robinson (1-6, 1-3) 6
41 Gatesville (5-2, 3-1) at West (2-5, 1-3) 14
39 Hillsboro (3-4, 2-2) at Whitney (1-6, 0-4) 0
27 Waco Connally (6-1, 3-1) at Waco La Vega (5-2, 3-1) 12

DISTRICT 18
0 Caldwell (5-2, 1-1) at Marlin (3-4, 2-0) 31
16 Troy (1-6, 0-2) at Cameron Yoe (0-7, 0-2) 21
9 Lorena (6-1, 2-0) at Rockdale (3-4, 1-1) 16

DISTRICT 19
18 Fairfield (6-1, 3-1) at Crockett (3-4, 2-2) 19
25 Groesbeck (4-3, 3-1) at Trinity (3-4, 1-3) 14
14 Madisonville (3-4, 3-1) at Teague (3-4, 2-2) 21
8 Palestine Westwood (0-7, 0-4) at Mexia (4-3, 2-2) 55

DISTRICT 20
15 Diboll (6-1, 2-0) at Jasper (5-2, 2-0) 22
6 Huntington (0-7, 0-2) at Woodville (3-4, 0-2) 32
32 Newton (6-1, 1-1) at Kirbyville (6-1, 1-1) 21

DISTRICT 21
6 Hardin (3-4, 2-2) at Anahuac (6-1, 3-1) 48
13 Kountze (1-6, 0-4) at Bridge City (3-4, 3-1) 37
26 Orangefield (5-2, 3-1) at Buna (1-6, 1-3) 6
21 Sour Lake Hardin-Jefferson (3-4, 2-2) at Hamshire-Fannett (4-3, 2-2) 35

DISTRICT 22
21 Cleveland (3-4, 2-2) at Shepherd (2-5, 1-3) 12
30 Liberty (7-0, 4-0) at Cleveland Tarkington (0-7, 0-4) 7
10 Coldspring Oakhurst (2-5, 1-3) at Mont Belvieu Barbers Hill (5-2, 3-1) 14
28 Splendora (4-3, 2-2) at Huffman Hargrave (5-2, 3-1) 40

DISTRICT 23
14 Stafford (2-5, 0-2) at Bellville (7-0, 2-0) 42
6 Hempstead (1-6, 0-2) at Columbus (3-4, 1-1) 28
13 Navasota (6-1, 1-1) at Sealy (6-1, 2-0) 16

DISTRICT 24
0 Smithville (0-7, 0-2) at Elgin (2-5, 1-1) 56
19 La Grange (5-2, 2-0) at Giddings (5-2, 1-1) 21
13 Manor (6-1, 1-1) at Hutto (5-2, 1-1) 7

REGION IV

DISTRICT 25
12 Bandera (3-4, 0-2) at Liberty Hill (7-0, 2-0) 28
0 Wimberley (5-2, 1-1) at Burnet (7-0, 2-0) 34
25 Ingram Moore (3-4, 1-1) at Llano (3-4, 0-2) 20

DISTRICT 26
54 La Vernia (5-2, 2-1) at Marion (3-5, 3-1) 7
48 Somerset (5-2, 3-0) at Lytle (3-4, 2-1) 9
41 Poteet (4-4, 1-3) at South San Antonio West Campus (0-7, 0-3) 6
BYE: Jourdanton (1-7, 1-3)

DISTRICT 27
7 Hallettsville (6-1, 2-0) at Cuero (6-1, 2-0) 31
32 Yoakum (5-2, 1-1) at Goliad (3-4, 0-2) 7
17 Luling (4-3, 1-1) at Gonzales (3-4, 0-2) 28

DISTRICT 28
0 Edna (3-4, 0-2) at Altair Rice Consolidated (6-1, 2-0) 43
13 Sweeny (5-2, 1-1) at Needville (3-4, 1-1) 17
21 Palacios (0-7, 0-2) at Wharton (4-3, 2-0) 48

DISTRICT 29
12 Crystal City (1-6, 1-1) at Carrizo Springs (3-4, 0-2) 40
10 Cotulla (3-4, 1-1) at Hondo (5-2, 2-0) 32
40 Devine (3-4, 2-0) at Pearsall (0-7, 0-2) 0

DISTRICT 30
19 Ingleside (2-5, 1-1) at Aransas Pass (1-6, 0-2) 22
19 Corpus Christi West Oso (5-2, 1-1) at Mathis (6-1, 2-0) 0
18 Sinton (3-4, 2-0) at Taft (3-4, 0-2) 6

DISTRICT 31
13 Bishop (5-2, 0-2) at Zapata (5-2, 2-0) 14
8 San Diego (2-4, 1-1) at Falfurrias (3-4, 1-1) 33
29 Orange Grove (4-3, 1-1) at Hebbronville (3-4, 1-1) 6

DISTRICT 32
28 Port Isabel (4-3, 3-1) at La Feria (6-0, 3-0) 14
35 Lyford (4-3, 2-1) at Rio Hondo (4-3, 1-3) 28
0 Progreso (0-6, 0-3) at Raymondville (4-2, 2-1) 35
BYE: Hidalgo (4-4, 1-3)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 1
0 Van Horn (1-4, 0-2) at Alpine (5-2, 2-0) 79
48 Marfa (7-0, 2-0) at Anthony (7-0, 2-0) 21
0 Fort Hancock (1-6, 0-2) at Tornillo (3-4, 0-2) 61

DISTRICT 2
43 Big Lake Reagan County (4-3, 0-2) at Eldorado (2-5, 0-2) 28
0 San Angelo Grape Creek (4-3, 1-1) at Ozona (4-3, 1-1) 39
12 Sonora (3-4, 2-0) at Wall (5-2, 2-0) 44

DISTRICT 3
24 Forsan (1-6, 0-2) at Coahoma (5-2, 1-1) 58
28 Colorado City (7-0, 2-0) at Seagraves (4-3, 0-2) 21
39 Crane (7-0, 2-0) at Stanton (3-4, 1-1) 7

DISTRICT 4
7 Post (4-3, 1-1) at Idalou (6-1, 1-1) 17
48 Lubbock Roosevelt (5-2, 1-1) at Tahoka (0-7, 0-2) 0
14 New Deal (6-1, 1-1) at Shallowater (6-1, 2-0) 51

DISTRICT 5
20 Abernathy (4-3, 1-1) at Olton (5-1, 2-0) 21
18 Lockney (6-1, 1-1) at Floydada (5-2, 2-0) 28
29 Friona (2-5, 0-2) at Hale Center (0-7, 0-2) 28

DISTRICT 6
59 Panhandle (7-0, 3-0) at Amarillo Highland Park (7-0, 3-0) 22
27 Spearman (2-6, 1-3) at Amarillo Boys Ranch (2-4, 0-3) 24
42 Canadian (5-2, 2-1) at Stinnett West Texas (2-6, 2-2) 0
BYE: Sanford-Fritch (1-7, 1-3)

DISTRICT 7
55 Electra (4-3, 2-2) at Nocona (0-7, 0-4) 0
35 Henrietta (5-1-1, 3-1) at Seymour (5-2, 2-2) 14
17 Holliday (6-1, 4-0) at Wichita Falls City View (5-2, 4-0) 14
0 Olney (2-5, 1-3) at Quanah (2-5, 0-4) 7

DISTRICT 8
17 Anson (4-3, 1-1) at Haskell (2-5, 1-1) 14 (OT)
59 Cisco (6-1, 1-1) at Stamford (0-7, 0-2) 6
0 Hawley (2-5, 1-1) at Eastland (5-2, 2-0) 54

REGION II

DISTRICT 9
58 Tuscola Jim Ned 7-0, 2-0) at Bangs (4-3, 2-0) 38
15 Goldthwaite (3-4, 1-1) at Coleman (1-6, 0-2) 10
15 San Saba (2-5, 1-1) at Winters (1-6, 0-2) 7

DISTRICT 10
20 Clifton (2-5, 1-1) at Dublin (3-4, 1-1) 39
22 Hico (5-2, 2-0) at Crawford (7-0, 2-0) 30
14 Hamilton (2-5, 0-2) at De Leon (0-6, 0-2) 0

DISTRICT 11
12 Millsap (1-6, 0-2) at Alvord (3-4, 0-2) 34
6 Boyd (6-1, 2-0) at Jacksboro (7-0, 2-0) 14
18 Chico (3-4, 1-1) at Paradise (4-3, 1-1) 19

DISTRICT 12
21 Argyle (3-4, 0-2) at Callisburg (0-7, 0-2) 20
14 Aubrey (3-4, 2-0) at Gunter (5-2, 1-1) 35
48 Prosper (5-2, 1-1) at Valley View (3-4, 2-0) 28

DISTRICT 13
3 Anna (3-4, 1-3) at Whitewright (5-2, 4-0) 12
27 Leonard (2-5, 2-2) at Bells (3-4, 1-3) 12
50 Tom Bean (7-0, 4-0) at Blue Ridge (0-7, 0-4) 8
14 Howe (4-3, 3-1) at Sadler S&S Consolidated (2-5, 1-3) 13 (OT)

DISTRICT 14
50 Como-Pickton (0-7, 0-4) at Alba-Golden (0-7, 0-4) 28
12 Quitman (6-1, 4-0) at Caddo Mills (5-2, 4-0) 0
15 Lone Oak (3-4, 3-1) at Edgewood (3-4, 1-3) 27
28 Grand Saline (3-4, 2-2) at Scurry-Rosser (5-2, 2-2) 36

DISTRICT 15
34 Blooming Grove (4-3, 0-2) at Grandview (2-5, 0-2) 45
36 Italy (6-1, 2-0) at Maypearl (7-0, 2-0) 22
13 Palmer (3-4, 1-1) at Rio Vista (4-3, 1-1) 17

DISTRICT 16
44 Frankston (2-5, 2-0) at Cayuga (0-7, 0-2) 0
41 Kerens (3-4, 2-0) at Corsicana Mildred (4-3, 2-0) 14
0Malakoff (1-6, 0-2) at Malakoff Cross Roads (3-4, 0-2) 24

REGION III

DISTRICT 17
1 Pattonville Prairiland (7-0, 2-0) at Bogata Rivercrest (0-7, 0-2) 0 (forfeit)
12 Clarksville (0-7, 0-2) at Paris Chisum (5-2, 1-1) 35
14 Honey Grove (4-3, 1-1) at Cooper (5-2, 2-0) 31

DISTRICT 18
14 Redwater (2-5, 0-2) at DeKalb (2-5, 0-2) 28
34 Omaha Pewitt (3-4, 1-1) at Hooks (4-3, 2-0) 28 (OT)
7 Hughes Springs (5-2, 1-1) at Linden-Kildare (7-0, 2-0) 34

DISTRICT 19
28 Big Sandy (5-2, 2-0) at Hawkins (5-2, 1-1) 6
37 Big Sandy Harmony (7-0, 2-0) at Ore City (3-4, 1-1) 6
13 Winona (2-5, 0-2) at Diana New Diana (3-4, 0-2) 48

DISTRICT 20
25 Arp (2-5, 1-1) at Elysian Fields (5-2, 2-0) 40
0 Gladewater Union Grove (1-6, 0-2) at New London West Rusk (0-7, 0-2) 28
7 Waskom (3-4, 1-1) at Troup (7-0, 2-0) 49

DISTRICT 21
6 Axtell (5-2, 3-1) at McGregor (6-1, 3-1) 69
14 Bruceville-Eddy (0-7, 0-4) at Moody (1-6, 0-4) 21
26 Franklin (7-0, 4-0) at Mart (3-4, 1-3) 60
46 Rosebud-Lott (6-1, 4-0) at Hearne (3-4, 1-3) 12

DISTRICT 22
28 Centerville (6-1, 3-1) at Buffalo (2-5, 1-2) 21
40 Corrigan-Camden (5-2, 2-1) at Elkhart (5-2, 2-1) 34
26 Groveton (5-2, 1-2) at Jewett Leon (6-1, 3-1) 53
BYE: Grapeland (1-7, 0-4)

DISTRICT 23
7 Garrison (7-0, 2-0) at Alto (5-1, 2-0) 0
54 Hemphill (4-3, 0-2) at Shelbyville (1-6, 0-2) 7
14 Timpson (4-3, 1-1) at San Augustine (4-3, 1-1) 18

DISTRICT 24
28 Warren (2-6, 0-3) at Deweyville (4-4, 0-3) 8
12 Saratoga West Hardin (7-0, 3-0) at Hull-Daisetta (6-2, 3-0) 26
28 Winnie East Chambers (4-3, 2-1) at New Waverly (4-3, 1-2) 7

REGION IV

DISTRICT 25
34 Florence (1-6, 0-3) at Somerville (2-5, 1-2) 35
14 Jarrell (7-0, 3-0) at Salado (5-3, 2-2) 6
0 Little River Academy (2-6, 1-3) at Rogers (6-1, 3-0) 13
BYE: Lexington (5-3, 2-2)

DISTRICT 26
28 Junction (7-0, 2-0) at Blanco (2-5, 1-1) 20
76 Comfort (6-1, 1-1) at Johnson City (4-3, 1-1) 16
28 Lago Vista (4-3, 0-2) at Mason (6-1, 1-1) 75

DISTRICT 27
46 Boling (4-3, 2-0) at Wallis Brazos (3-4, 2-0) 0
6 East Bernard (3-4, 0-2) at Brookshire Royal (1-6, 1-1) 29
10 Danbury (4-3, 0-2) at Hitchcock (5-2, 1-1) 52

DISTRICT 28
26 Vanderbilt Industrial (6-1, 1-1) at El Maton Tidehaven (4-3, 1-1) 21
14 Van Vleck (3-4, 1-1) at Ganado (6-1, 2-0) 28
0 Schulenburg (3-4, 1-1) at Weimar (1-6, 0-2) 13

DISTRICT 29
15 Geronimo Navarro (6-0, 2-0) at Poth (3-4, 0-2) 36
0 San Antonio Cole (5-1, 2-0) at Nixon-Smiley (1-5, 1-1) 17
41 Universal City Randolph (5-2, 1-1) at Stockdale (2-5, 0-2) 7

DISTRICT 30
34 Brackettville Brackett (7-0, 2-0) at Dilley (2-5, 1-1) 0
21 Natalia (3-4, 1-1) at Freer (4-2, 2-0) 14
13 Three Rivers (1-5, 0-2) at George West (0-7, 0-2) 26

DISTRICT 31
63 Karnes City (7-0, 2-0) at Bloomington (0-7, 0-2) 0
30 Skidmore-Tynan (5-2, 1-1) at Kenedy (0-7, 0-2) 12
25 Refugio (3-4, 1-1) at Yorktown (7-0, 2-0) 3

DISTRICT 32
0 La Villa (3-4, 1-1) at Banquete (2-5, 1-1) 21
0 Riviera Kaufer (1-6, 0-2) at Odem (5-2, 2-0) 27
0 Premont (5-2, 1-1) at Santa Rosa (3-3, 1-1) 21

CLASS A

REGION I

DISTRICT 1
28 Sunray (6-1, 2-0) at Booker (6-1, 2-0) 17
12 Gruver (1-6, 0-2) at Vega (2-5, 0-2) 6 (4OT)
6 White Deer (1-6, 1-1) at Stratford (6-1, 1-1) 76

DISTRICT 3
7 Clarendon (2-5, 1-1) at Wellington (3-3, 0-2) 27
40 Claude (4-3, 1-1) at Shamrock (1-6, 0-2) 0
13 Wheeler (4-3, 2-0) at Memphis (5-2, 2-0) 19

DISTRICT 4
32 Nazareth (4-3, 1-0) at Bovina (6-2, 2-0) 7
6 Springlake-Earth (0-6, 0-1) at Hart (1-6, 0-2) 24
BYE: Farwell (6-1, 1-1)

DISTRICT 5
34 Anton (7-0, 2-0) at Sudan (5-2, 1-1) 27
0 Lorenzo (0-7, 0-2) at Crosbyton (6-1, 1-1) 57
22 Petersburg (4-3, 1-1) at Ralls (2-5, 1-1) 14

DISTRICT 6
20 O'Donnell (3-4, 1-1) at Morton (4-3, 2-0) 39
7 Plains (2-5, 1-1) at Sundown (4-3, 2-0) 14
22 Smyer (0-7, 0-2) at Whiteface (1-5, 0-2) 19

DISTRICT 7
26 Rankin (2-6, 0-2) at Garden City (2-5, 0-1) 14
34 McCamey (3-3, 1-0) at Iraan (7-1, 2-0) 28
BYE: Wink (7-1, 1-1)

REGION II

DISTRICT 9
33 Crowell (2-4, 0-2) at Knox City (1-6, 1-1) 52
0 Rotan (3-4, 0-2) at Hamlin (3-4, 1-1) 26
37 Paducah (3-4, 2-0) at Munday (4-2, 2-0) 34

DISTRICT 11
25 Era (2-5, 0-2) at Collinsville (1-6, 0-2) 46
36 Lindsay (6-1, 1-1) at Saint Jo (5-2, 1-1) 13
20 Petrolia (4-3, 2-0) at Muenster (7-0, 2-0) 27

DISTRICT 12
35 Windthorst (6-1, 2-0) at Albany (7-0, 2-0) 28
31 Throckmorton (1-6, 0-2) at Archer City (2-5, 2-0) 11
47 Santo (4-3, 0-2) at Perrin-Whitt (1-6, 0-2) 6

DISTRICT 14
34 Tolar (5-2, 3-0) at Baird (8-0, 4-0) 21
13 Ranger (2-5, 1-2) at Gorman (4-3, 2-1) 14
0 May (0-8, 0-4) at Rising Star (1-6, 1-2) 26
BYE: Cross Plains (3-5, 1-3)

DISTRICT 15
6 Miles (2-5, 1-1) at Bronte (5-2, 1-1) 20
42 Sterling City (4-3, 0-2) at Robert Lee (0-7, 0-2) 7
21 Roby (6-1, 2-0) at Roscoe (5-2, 2-0) 0

DISTRICT 16
10 Christoval (2-5, 0-2) at Eden (3-4, 0-2) 30
14 Rocksprings (4-3, 1-1) at Harper (7-0, 2-0) 21
14 Mertzon Irion County (3-4, 1-1) at Menard (5-2, 2-0) 0

REGION III

DISTRICT 17
39 Celeste (5-2, 2-0) at Dallas A+ Academy (3-4, 0-2) 0
13 Cumby (1-6, 1-1) at Ladonia Fannindel (1-5, 0-2) 6
25 Wolfe City (4-3, 1-1) at Quinlan Boles (4-3, 2-0) 26

DISTRICT 18
42 Gilmer Union Hill (5-2, 2-0) at Detroit (4-3, 1-1) 6
47 Harleton (6-1, 2-0) at Simms Bowie (2-5, 0-2) 0
6 Karnack (1-6, 1-1) at Maud (3-3, 0-2) 0

DISTRICT 20
0 Tenaha (1-6, 0-3) at Beckville (3-3, 1-1) 36
28 Cushing (4-2, 1-1) at Joaquin (5-2, 3-0) 15
14 Price Carlisle (2-3, 1-1) at Overton (3-4, 1-2) 13
BYE: Mount Enterprise (2-5, 2-1)

DISTRICT 21
48 Itasca (1-6, 1-2) at Covington (1-5, 1-1) 0
41 Hubbard (2-4, 1-1) at Dawson (1-6, 0-3) 14
6 Frost (4-2, 2-0) at Wortham (3-4, 2-1) 34
BYE: Rice (3-4, 2-1)

DISTRICT 23
27 Evant (6-1, 1-1) at Bosqueville (4-3, 2-0) 59
55 Chilton (6-1, 2-0) at Meridian (3-4, 1-1) 6
20 Riesel (2-5, 0-2) at Valley Mills (2-5, 0-2) 26

DISTRICT 24
38 Iola (2-4-1, 0-2) at Apple Springs (2-5, 0-2) 8
18 Bremond (3-4, 0-2) at Oakwood (5-2, 2-0) 22
21 Lovelady (5-2, 2-0) at Normangee (5-2, 2-0) 28

REGION IV

DISTRICT 25
6 Burkeville (2-4, 2-0) at Pineland West Sabine (7-0, 2-0) 28
36 Chester (4-3, 1-1) at High Island (1-6, 0-2) 14
22 Evadale (4-3, 1-1) at Colmesneil (0-7, 0-2) 32

DISTRICT 27
41 Bartlett (5-3, 3-1) at Granger (4-3, 3-0) 13
41 Thrall (7-0, 3-0) at Burton (2-5, 0-3) 14
14 Holland (1-6, 0-3) at Milano (4-4, 0-4) 22
BYE: Thorndale (4-4, 3-1)

DISTRICT 29
55 Sabinal (3-4, 2-1) at Barksdale Nueces Canyon (3-5, 1-3) 21
0 Leakey (0-8, 0-4) at Center Point (4-3, 3-0) 83
41 D'Hanis (6-1, 3-0) at Medina (2-6, 2-1) 0
BYE: La Pryor (2-6, 1-3)

DISTRICT 30
31 Falls City (7-0, 2-0) at Charlotte (3-4, 0-2) 21
49 Flatonia (4-3, 1-1) at Louise (3-4, 0-2) 28
46 Shiner (7-0, 2-0) at Runge (4-3, 1-1) 13

DISTRICT 32
6 Agua Dulce (1-6, 1-1) at Ben Bolt (6-1, 2-0) 52
13 Benavides (1-6, 1-1) at Woodsboro (5-2, 2-0) 26
31 Bruni (1-6, 0-2) at Pettus (1-6, 0-2) 24

SATURDAY, OCTOBER 25

CLASS 5A

REGION II

DISTRICT 15
6 Klein (5-2, 2-2) at Spring (4-3, 2-2) 23

DISTRICT 16
27 Houston Langham Creek (2-5, 2-2) at Houston Cypress Creek (3-4, 2-2) 20
6 Magnolia (0-7, 0-4) at Houston Jersey Village (4-3, 3-1) 38

REGION III

DISTRICT 17
20 Houston Milby (1-6, 1-1) at Houston Chavez (1-6, 1-1) 31
12 Houston Yates (6-1, 2-0) at Houston Washington (5-2, 2-0) 42

DISTRICT 18
34 Houston Lamar (6-1, 2-0) vs. Houston Madison (1-6, 1-1) 17
26 Houston Westbury (3-4, 0-2) at Houston Westside (7-0, 2-0) 30

DISTRICT 19
17 Alief Elsik (4-3, 2-1) at Katy Taylor (5-3, 3-1) 13

DISTRICT 20
50 Sugar Land Kempner (5-2, 4-0) at Sugar Land Austin (4-3, 2-2) 11
34 Sugar Land Hightower (3-4, 2-2) at Sugar Land Dulles (2-5, 1-3) 13

DISTRICT 21
34 Aldine (7-0, 4-0) at Houston Northbrook (1-6, 0-4) 0
21 Houston Memorial (5-2, 2-2) at Aldine Nimitz (3-4, 2-2) 7

DISTRICT 23
16 South Houston (2-5, 1-3) at Pasadena Dobie (3-4, 2-2) 35

REGION IV

DISTRICT 26
37 Schertz Clemens (6-1, 3-1) at San Antonio MacArthur (2-5, 1-3) 3
21 San Antonio Reagan (1-6, 1-3) at San Antonio Madison (5-2, 2-2) 42

DISTRICT 28
27 San Antonio Marshall (1-6, 1-3) at San Antonio Warren (4-3, 2-2) 7

CLASS 4A

REGION II

DISTRICT 10
0 Seagoville (4-3, 1-1) at Dallas Lincoln (7-0, 2-0) 49

REGION III

DISTRICT 18
0 Montgomery (3-4, 1-1) at Rosenberg Terry (3-4, 1-1) 24

DISTRICT 22
16 Houston Sterling (4-3, 4-2) at Houston Jones (5-2, 4-2) 14

DISTRICT 24
27 El Campo (5-2, 1-1) at Freeport Brazosport (5-2, 2-0) 23

REGION IV

DISTRICT 28
42 San Antonio Lanier (4-3, 4-0) at San Antonio Jefferson (2-5, 2-2) 24

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 8
30 Glen Rose (5-2, 3-1) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (1-6, 1-3) 7


The Old Coach Top Stories