Week 9 Schedule, Results

Some stellar matchups highlight Week 9 action as playoff positioning comes into clearer focus. Keep up with all of the games and scores right here on Tex Preps.

WEEK 9

THURSDAY, OCTOBER 30

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 8
0 South Grand Prairie (8-0, 5-0) at Irving (6-2, 5-0) 10

REGION II

DISTRICT 9
3 Richardson Lake Highlands (4-4, 2-3) at Plano West (6-2, 3-2) 31

DISTRICT 10
14 Dallas Samuell (4-4, 3-1) at Dallas Molina (1-7, 0-4) 0

DISTRICT 12
19 Rowlett (4-4, 1-4) at South Garland (6-2, 3-2) 22

REGION III

DISTRICT 18
35 Houston Bellaire (5-3, 1-2) at Houston Madison (1-7, 1-2) 28 (OT)

DISTRICT 20
14 Sugar Land Austin (4-4, 2-3) at Sugar Land Hightower (4-4, 3-2) 28

REGION IV

DISTRICT 25
31 San Marcos (7-1, 5-0) at Austin Bowie (2-6, 2-3) 28 (2OT)

DISTRICT 31
22 Rio Grande City (1-6, 0-5) at Edinburg Economedes (6-1, 5-0) 24

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
32 Canutillo (6-2, 3-2) at El Paso Jefferson (4-4, 3-2) 28

DISTRICT 3
18 Canyon Randall (6-2, 2-2) at Amarillo Palo Duro (6-2, 4-0) 20

DISTRICT 4
27 Big Spring (2-6, 1-2) at Lubbock Estacado (0-8, 0-3) 21 (2OT)

DISTRICT 5
21 Mineral Wells (4-4, 2-1) at Wichita Falls Rider (4-4, 2-1) 54

DISTRICT 7 (NORTH ZONE)
6 Fort Worth North Side (3-5, 1-2) at Fort Worth Trimble Tech (5-3, 2-1) 34

REGION II

DISTRICT 9
20 Dallas Hillcrest (3-5, 2-1) at Dallas Spruce (2-6, 1-2) 13

REGION III

DISTRICT 17
7 Marble Falls (0-8, 0-5) at Killeen (5-3, 3-2) 44

DISTRICT 19
56 New Caney (5-3, 2-1) at Conroe Caney Creek (1-7, 1-2) 3

DISTRICT 22
7 Houston Wheatley (5-3, 5-2) at Houston Davis (5-3, 4-3) 17
36 Houston Waltrip (7-1, 6-1) at Houston Jones (5-3, 4-3) 26

REGION IV

DISTRICT 26
25 Austin McCallum (6-2, 3-1) at Austin Anderson (6-3, 5-0) 27

DISTRICT 28
40 San Antonio Sam Houston (5-3, 4-1) at San Antonio Edison (5-3, 3-2) 14

DISTRICT 32
35 Edcouch-Elsa (5-2, 4-0) at Brownsville Porter (8-0, 5-0) 28 (OT)

CLASS 3A

REGION II

DISTRICT 13
32 Dallas Madison (1-7, 0-4) at Dallas Pinkston (0-8, 0-4) 0

REGION IV

DISTRICT 26
65 Somerset (6-2, 4-0) at South San Antonio West Campus (0-8, 0-4) 22

FRIDAY, OCTOBER 31

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
9 El Paso Eastwood (3-5, 1-5) at El Paso Americas (3-5, 2-4) 24
7 El Paso Socorro (3-5, 2-4) at El Paso Andress (6-1, 5-1) 47
36 El Paso Montwood (7-0, 6-0) at El Paso Bel Air (6-3, 5-2) 20
62 El Paso Coronado (1-7, 1-5) at El Paso Hanks (1-7, 0-6) 37
BYE: El Paso Franklin (7-2, 6-1)

DISTRICT 2
13 Amarillo (5-3, 3-0) at Amarillo Tascosa (1-7, 0-3) 3
30 Lubbock (4-4, 0-3) at Lubbock Coronado (3-5, 1-2) 43
18 San Angelo Central (6-2, 3-0) at Lubbock Monterey (3-5, 2-1) 22

DISTRICT 3
12 Abilene (5-3, 2-1) at Abilene Cooper (5-3, 3-0) 21
28 Odessa (1-7, 0-3) at Midland (2-6, 0-3) 42
19 Midland Lee (5-2, 2-1) at Odessa Permian (5-3, 2-1) 26

DISTRICT 4
21 Burleson (2-7, 1-4) at Mansfield Summit (8-0, 4-0) 45
51 Duncanville (6-2, 3-1) at Cedar Hill (5-3, 3-1) 22
10 Mansfield (1-7, 1-3) at DeSoto (6-2, 3-1) 70
BYE: Weatherford (2-7, 0-5)

DISTRICT 5
24 Keller Fossil Ridge (5-3, 3-2) at Colleyville Heritage (3-5, 2-3) 7
7 Haltom (1-7, 1-4) at Euless Trinity (7-1, 5-0) 63
50 Grapevine (6-2, 4-1) at Saginaw Boswell (0-8, 0-5) 13
7 Hurst L.D. Bell (5-3, 2-3) at Keller (6-2, 3-2) 34

DISTRICT 6
21 Arlington (7-1, 3-0) at Arlington Sam Houston (4-4, 2-1) 41
7 Fort Worth Paschal (1-7, 0-3) at Arlington Bowie (3-5, 1-2) 55
34 Arlington Lamar (8-0, 3-0) at Arlington Martin (1-7, 0-3) 10

DISTRICT 7
21 Flower Mound (4-4, 2-1) at Coppell (7-1, 3-0) 32
52 Flower Mound Marcus (2-6, 0-3) vs. Lewisville (2-6, 1-2) 7
52 Southlake Carroll (8-0, 3-0) at The Colony (1-7, 0-3) 13

DISTRICT 8
24 Carrollton Creekview (2-6, 2-3) at Grand Prairie (5-3, 3-2) 38
24 Irving MacArthur (5-3, 3-2) at Carrollton Newman Smith (4-4, 2-3) 21
10 Carrollton R.L. Turner (0-8, 0-5) at Irving Nimitz (0-8, 0-5) 44

REGION II

DISTRICT 9
46 Allen (7-1, 5-0) at Rockwall (2-6, 2-3) 20
16 McKinney (2-6, 2-3) at Richardson Berkner (5-3, 2-3) 48
28 Plano East (6-2, 4-1) at Plano (0-8, 0-5) 3

DISTRICT 10
21 Dallas Sunset (1-7, 0-4) at Dallas Bryan Adams (1-7, 1-3) 7
27 Dallas W.T. White (4-4, 3-1) at Dallas Carter (9-0, 5-0) 28
BYE: Dallas Skyline (3-6, 3-2)

DISTRICT 11
22 Longview (6-2, 2-2) at Tyler Lee (7-1, 3-1) 21
7 Tyler John Tyler (1-7, 0-4) at Lufkin (7-1, 3-1) 15

DISTRICT 12
0 North Mesquite (4-4, 2-3) at Garland (5-3, 3-2) 14
7 Garland Lakeview (5-3, 2-3) at Garland Naaman Forest (7-1, 4-1) 34
0 North Garland (5-3, 3-2) at Mesquite (4-4, 2-3) 33

DISTRICT 13
28 A&M Consolidated (5-3, 2-1) at Copperas Cove (6-2, 1-2) 24
10 Waco (5-3, 1-2) at Belton (7-1, 2-1) 29
24 Temple (6-2, 2-1) at Bryan (3-5, 1-2) 21

DISTRICT 14
8 Round Rock Stony Point (1-7, 0-5) at Cedar Park (2-6, 1-4) 16
20 Round Rock McNeil (5-3, 4-1) at Georgetown (4-4, 3-2) 13
41 Leander (7-1, 4-1) at Round Rock (3-5, 1-4) 7
20 Pflugerville (6-2, 4-1) at Round Rock Westwood (6-2, 3-2) 10

DISTRICT 15
0 Conroe (2-6, 1-4) at Spring Westfield (6-2, 3-2) 35
12 Klein (5-3, 2-3) at Klein Oak (0-8, 0-5) 28
21 Klein Forest (8-0, 5-0) at The Woodlands (8-0, 5-0) 28

DISTRICT 16
0 Houston Langham Creek (3-5, 3-2) at Houston Cypress Fairbanks (4-4, 2-3) 35

REGION III

DISTRICT 17
48 Houston Yates (6-2, 2-1) at Houston Austin (1-7, 0-3) 0
13 Houston Chavez (2-6, 2-1) at Houston Sam Houston (1-7, 1-2) 38
14 Houston Milby (1-7, 1-2) at Houston Washington (6-2, 3-0) 44

DISTRICT 18
55 Houston Lamar (7-1, 3-0) at Houston Westbury (3-5, 0-3) 18

DISTRICT 19
38 Katy (7-1, 4-0) at Alief Elsik (5-3, 3-1) 34
31 Alief Hastings (1-7, 0-4) at Katy Cinco Ranch (3-5, 1-3) 34
BYE: Katy Taylor (5-4, 3-2)

DISTRICT 20
13 Sugar Land Bush (1-7, 1-4) at Sugar Land Clements (2-6, 1-4) 10

DISTRICT 21
50 Aldine Eisenhower (7-1, 5-0) at Aldine MacArthur (4-4, 2-3) 14
42 Houston Memorial (6-2, 3-2) at Houston Northbrook (1-7, 0-5) 0

DISTRICT 22
35 Baytown Lee (7-1, 3-0) at Port Arthur Memorial (6-2, 2-1) 28
35 Beaumont West Brook (1-7, 1-2) at Baytown Sterling (1-7, 0-3) 21
37 Humble (4-4, 2-1) at Kingwood (1-7, 1-2) 6

DISTRICT 23
59 Deer Park (4-4, 3-2) at South Houston (2-6, 1-4) 35
0 Pasadena (2-6, 1-4) at Galena Park North Shore (8-0, 5-0) 77
7 Pasadena Dobie (4-4, 3-2) at Pearland (7-1, 4-1) 41

DISTRICT 24
47 Clute Brazoswood (6-2, 1-2) at Alvin (4-4, 0-3) 14
33 Houston Clear Lake (7-1, 3-0) at Friendswood Clear Brook (4-4, 2-1) 3
10 League City Clear Creek (3-5, 0-3) at Galveston Ball (5-3, 3-0) 38

REGION IV

DISTRICT 25
14 Austin High (4-4, 3-2) at Austin Westlake (5-3, 4-1) 44
21 Austin Crockett (1-7, 0-5) at Austin Akins (1-7, 1-4) 35
38 Buda Hays Consolidated (6-2, 4-1) at Seguin (3-5, 1-4) 10

DISTRICT 26
13 San Antonio Churchill (4-4, 2-3) at Schertz Clemens (7-1, 4-1) 31
24 San Antonio MacArthur (2-6, 1-4) at San Antonio Reagan (1-7, 1-4) 31

DISTRICT 27
18 San Antonio Brackenridge (1-7, 0-3) at San Antonio Harlandale (3-5, 0-3) 45
16 San Antonio East Central (4-4, 2-1) at Spring Branch Smithson Valley (7-1, 3-0) 34
27 San Antonio Southwest (4-4, 3-0) at San Antonio Highlands (3-5, 1-2) 7

DISTRICT 28
7 Del Rio (1-7, 0-5) at San Antonio Holmes (2-6, 1-4) 46
13 San Antonio Warren (4-4, 2-3) at San Antonio O'Connor (6-2, 5-0) 41

DISTRICT 29
58 Corpus Christi Carroll (5-3, 2-1) at Corpus Christi Miller (1-7, 0-3) 13
7 Victoria Memorial (4-4, 2-1) at Corpus Christi Moody (7-1, 2-1) 16

DISTRICT 30
29 Laredo Nixon (7-1, 4-0) at Eagle Pass (6-3, 4-1) 13
7 Laredo Martin (4-4, 3-1) at Laredo Alexander (2-6, 2-2) 16
36 Laredo United (1-7, 1-3) at Laredo Cigarroa (1-7, 1-3) 6
BYE: Laredo United South (1-8, 0-5)

DISTRICT 31
26 La Joya (4-4, 2-3) at Edinburg North (2-5, 0-5) 0
14 McAllen (5-2, 4-1) at McAllen Rowe (5-2, 3-2) 27
7 McAllen Memorial (2-6, 2-3) at Pharr-San Juan-Alamo North (7-1, 4-1) 21

DISTRICT 32
13 Brownsville Hanna (5-3, 2-2) at Donna (5-3, 2-2) 48
15 Weslaco (0-7, 0-4) at Harlingen (4-3, 3-1) 57
BYE: Brownsville Rivera (5-4, 4-1)

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
6 El Paso (0-8, 0-5) at El Paso Bowie (2-6, 0-5) 28
25 El Paso Burges (4-4, 3-2) at El Paso Austin (2-6, 1-4) 6
48 El Paso Chapin (8-0, 5-0) at El Paso Irvin (7-1, 5-0) 14

DISTRICT 2
8 Clint (2-6, 1-4) at El Paso Ysleta (2-6, 2-3) 15
0 Clint Mountain View (6-2, 5-0) at El Paso Riverside (6-2, 5-0) 12
32 El Paso Parkland (5-3, 3-2) at El Paso Del Valle (4-4, 2-3) 21
6 San Elizario (1-7, 0-5) at Fabens (2-6, 2-3) 11

DISTRICT 3
7 Amarillo Caprock (0-8, 0-4) at Dumas (2-6, 0-4) 34
52 Plainview (6-2, 3-1) at Hereford (4-5, 2-3) 36
BYE: Pampa (8-1, 4-1)

DISTRICT 4
14 Wolfforth Frenship (7-1, 3-0) at Andrews (8-0, 3-0) 25
27 San Angelo Lake View (2-6, 1-2) at Levelland (2-6, 1-2) 27 (OT)

DISTRICT 5
2 Burkburnett (3-5, 0-3) at Springtown (5-3, 2-1) 30
28 Wichita Falls (6-2, 3-0) at Wichita Falls Hirschi (1-7, 0-3) 21 (OT)

DISTRICT 6
24 Lewisville Hebron (7-1, 5-0) at Azle (4-4, 1-4) 27
7 Frisco (2-6, 0-5) at Birdville (4-4, 2-3) 13
34 Denton (5-3, 2-3) at Justin Northwest (1-7, 1-4) 7
14 Richland (6-2, 4-1) at Denton Ryan (7-1, 5-0) 45

DISTRICT 7 (NORTH ZONE)
20 Fort Worth Arlington Heights (8-0, 3-0) at Fort Worth O.D. Wyatt (0-8, 0-3) 6
BYE: Fort Worth Eastern Hills (5-4, 2-2)

DISTRICT 7 (SOUTH ZONE)
6 Fort Worth Polytechnic (2-6, 0-3) at Fort Worth Dunbar (2-6, 2-1) 51
44 Fort Worth Southwest (6-2, 1-2) at Fort Worth South Hills (3-5, 1-2) 35
BYE: Fort Worth Western Hills (5-4, 4-0)

DISTRICT 8
0 Stephenville (5-3, 3-2) at Aledo (5-3, 3-2) 23
20 Brownwood (8-0, 5-0) at Granbury (2-6, 2-3) 14 (3OT)
21 Crowley (1-7, 1-4) at Fort Worth Brewer (3-5, 1-4) 29
30 North Crowley (4-4, 4-1) at Joshua (4-4, 1-4) 17

REGION II

DISTRICT 9
38 Dallas Adamson (1-7, 1-2) at Dallas Thomas Jefferson (0-8, 0-3) 29
17 Dallas Woodrow Wilson (5-3, 3-0) at North Dallas (3-5, 2-1) 0

DISTRICT 10
33 Dallas Lincoln (8-0, 3-0) at Dallas A. Maceo Smith (3-5, 0-3) 14

DISTRICT 11
62 Denison (7-1, 3-0) at Paris (4-4, 1-2) 27
28 Greenville (6-2, 2-1) at Sherman (3-5, 0-3) 35
21 Sulphur Springs (6-2, 1-2) at McKinney North (5-3, 2-1) 0

DISTRICT 12
14 Dallas Highland Park (7-1, 4-0) at Wylie (7-1, 4-0) 3
48 Mesquite Horn (5-3, 2-2) at West Mesquite (3-5, 0-4) 26
32 Mesquite Poteet (3-5, 1-3) at Richardson (2-7, 1-4) 14
BYE: Richardson Pearce (6-3, 3-2)

DISTRICT 13
10 Longview Pine Tree (2-6, 0-3) at Hallsville (5-3, 1-2) 34
20 Kilgore (8-0, 3-0) at Texarkana Texas High (8-0, 3-0) 21
7 Mount Pleasant (3-5, 1-2) at Marshall (4-4, 1-2) 19

DISTRICT 14
28 Athens (1-7, 0-3) at Palestine (7-1, 2-1) 65
0 Henderson (2-6, 2-1) at Jacksonville (3-5, 3-0) 21
56 Nacogdoches (2-6, 1-2) at Whitehouse (1-7, 1-2) 41

DISTRICT 15
52 Alvarado (3-5, 1-2) at Cleburne (1-7, 0-3) 22
36 Hewitt Midway (2-6, 0-3) at Midlothian (4-4, 2-1) 40
35 Waxahachie (5-3, 3-0) at Waco University (5-3, 3-0) 20

DISTRICT 16
10 Corsicana (8-0, 3-0) at Ennis (8-0, 3-0) 42
9 Lancaster (1-7, 0-3) at Red Oak (3-5, 1-2) 7
74 Terrell (5-3, 2-1) at Mabank (2-6, 0-3) 0

REGION III

DISTRICT 17
39 Killeen Shoemaker (3-5, 2-3) at Killeen Ellison (2-6, 1-4) 20
21 Killeen Harker Heights (6-2, 4-1) at Pflugerville Connally (7-1, 5-0) 20
10 Lampasas (5-3, 2-3) at Taylor (7-2, 3-2) 33

DISTRICT 18
10 Brenham (3-5, 1-2) at Rosenberg Terry (4-4, 2-1) 9
42 Waller (4-4, 3-0) at Montgomery (3-5, 1-2) 35

DISTRICT 19
34 Conroe Oak Ridge (6-2, 3-0) at Livingston (2-6, 0-3) 21
15 Huntsville (2-6, 1-2) at Willis (5-3, 2-1) 36

DISTRICT 20
21 Lumberton (3-5, 2-4) at Beaumont Central (7-2, 5-2) 28
46 Beaumont Ozen (5-3, 4-2) at Orange Little Cypress-Mauriceville (4-4, 2-4) 7
42 Nederland (5-3, 4-2) at Silsbee (0-8, 0-6) 15
21 West Orange-Stark (6-2, 4-2) at Port Neches-Groves (8-0, 6-0) 20
BYE: Vidor (2-7, 1-6)

DISTRICT 21
20 Houston Forest Brook (2-6, 1-2) at Crosby (6-2, 3-0) 26 (OT)
39 Dayton (7-1, 3-0) at Houston Smiley (0-8, 0-3) 0
7 Galena Park (6-2, 1-2) at Houston C.E. King (5-3, 1-2) 21

DISTRICT 23
21 Channelview (5-3, 1-2) at Friendswood (5-3, 2-1) 25
35 Texas City (6-2, 2-1) at Dickinson (3-5, 1-2) 20
0 Santa Fe (1-7, 0-3) at La Marque (8-0, 3-0) 42

DISTRICT 24
7 Angleton (3-5, 1-2) at Bay City (7-1, 3-0) 49
48 El Campo (6-2, 2-1) at Columbia (1-7, 0-3) 24
28 Freeport Brazosport (5-3, 2-1) at Port Lavaca Calhoun (4-4, 1-2) 27 (2OT)

REGION IV

DISTRICT 25
31 Austin Lake Travis (3-5, 3-1) at Bastrop (4-5, 3-2) 45
23 Dripping Springs (4-4, 1-3) at Del Valle (1-7, 0-4) 7
13 New Braunfels Canyon (6-1, 3-1) at New Braunfels (5-3, 3-1) 17
BYE: Lockhart (3-6, 2-3)

DISTRICT 26
37 Austin Johnston (3-5, 1-3) at Austin Travis (2-6, 0-4) 30
42 Austin LBJ (1-7, 1-3) at Austin Lanier (1-7, 1-3) 7
BYE: Austin Reagan (5-4, 4-1)

DISTRICT 27
42 Fredericksburg (6-2, 1-2) at Boerne (6-2, 2-1) 37
41 Kerrville Tivy (6-2, 3-0) at Castroville Medina Valley (5-3, 0-3) 12
35 San Antonio Alamo Heights (7-1, 2-1) at Uvalde (1-7, 1-2) 13

DISTRICT 28
48 San Antonio Fox Tech (6-2, 4-1) at San Antonio Burbank (1-7, 1-4) 7
27 San Antonio Jefferson (2-6, 2-3) at San Antonio Memorial (2-6, 0-5) 8

DISTRICT 29
41 Beeville Jones (2-6, 1-2) at Floresville (3-5, 1-2) 21
13 San Antonio Southside (5-3, 1-2) at Pleasanton (7-1, 2-1) 20
35 San Antonio McCollum (2-6, 2-1) at South San Antonio (4-4, 2-1) 56

DISTRICT 30
21 Robstown (3-5, 1-4) at Alice (3-5, 2-3) 42
48 Corpus Christi Calallen (8-0, 5-0) at Gregory-Portland (6-2, 4-1) 19
36 Rockport-Fulton (4-4, 3-2) at Corpus Christi Flour Bluff (3-5, 1-4) 26
21 Corpus Christi Tuloso-Midway (2-6, 0-5) at Kingsville King (6-2, 4-1) 49

DISTRICT 31
24 Mission (3-4, 2-2) at Roma (1-7, 0-4) 0
21 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (1-7, 1-3) at Mission Memorial (1-7, 1-4) 14
BYE: Mission Sharyland (8-1, 4-1)

DISTRICT 32
14 Weslaco East (1-7, 0-4) at Brownsville Lopez (0-7, 0-4) 26
19 Mercedes (3-4, 1-3) at Harlingen South (4-4, 3-1) 21
BYE: Los Fresnos (4-4, 2-3)

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 1
17 Canyon (2-6, 1-2) at Amarillo River Road (4-4, 1-2) 12
37 Borger (4-4, 2-1) at Tulia (3-5, 0-3) 3
7 Dalhart (5-3, 2-1) at Perryton (5-3, 3-0) 28

DISTRICT 2
8 Dimmitt (0-8, 0-3) at Brownfield (2-6, 2-1) 55
34 Littlefield (6-1, 3-0) at Slaton (2-6, 1-2) 6
12 Muleshoe (3-5, 1-2) at Lubbock Cooper (6-2, 2-1) 24

DISTRICT 3
12 Seminole (3-5, 1-2) at Denver City (4-4, 1-2) 0
48 Snyder (4-4, 2-1) at Lamesa (2-6, 0-3) 8
0 Merkel (6-2, 2-1) at Sweetwater (5-2, 3-0) 12

DISTRICT 4
7 Pecos (3-5, 0-2) at Fort Stockton (2-5, 0-2) 24
8 Kermit (5-3, 1-1) at Monahans (5-3, 3-0) 16
BYE: Midland Greenwood (6-2, 2-1)

DISTRICT 5
6 Bowie (1-7, 0-3) at Childress (6-2, 1-2) 42
21 Graham (7-1, 3-0) at Breckenridge (3-5, 0-3) 14
34 Vernon (5-2, 2-1) at Iowa Park (6-2, 3-0) 33 (OT)

DISTRICT 6
35 Abilene Wylie (4-4, 2-1) at Brady (5-3, 2-1) 14
13 Comanche (4-4, 1-2) at Ballinger (5-3, 3-0) 29
6 Early (2-6, 0-3) at Clyde (3-5, 1-2) 49

DISTRICT 7
13 Little Elm (5-3, 1-2) at Bridgeport (4-4, 1-2) 35
33 Decatur (7-1, 3-0) at Lake Worth (1-7, 1-2) 24
20 Sanger (4-4, 1-2) at Lake Dallas (4-4, 2-1) 21

DISTRICT 8
0 Fort Worth Carter-Riverside (0-8, 0-5) at Everman (6-2, 4-1) 71
16 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (1-7, 1-4) at Venus (4-4, 3-2) 42
42 Glen Rose (6-2, 4-1) at Kennedale (8-0, 5-0) 34
0 Godley (3-5, 2-3) at River Oaks Castleberry (2-6, 1-4) 42

REGION II

DISTRICT 9
63 Celina (7-1, 2-1) at Van Alstyne (4-4, 1-2) 0
43 Gainesville (8-0, 3-0) at Whitesboro (4-4, 1-2) 3
28 Pilot Point (4-4, 1-2) at Pottsboro (3-5, 1-2) 7

DISTRICT 10
21 Royse City (3-5, 2-3) at Bonham (1-7, 1-4) 14
21 Quinlan Ford (7-1, 4-1) at Commerce (6-2, 5-0) 6
50 Nevada Community (4-4, 2-3) at Farmersville (2-6, 1-4) 14
35 Paris North Lamar (5-3, 4-1) at Princeton (2-6, 1-4) 14

DISTRICT 11
14 Emory Rains (1-7, 0-3) at Gilmer (8-0, 3-0) 56
35 Lindale (6-2, 3-0) at Winnsboro (7-1, 2-1) 7
13 Mount Vernon (4-4, 1-2) at Mineola (2-6, 0-3) 25

DISTRICT 12
7 New Boston (5-3, 1-2) at Atlanta (4-4, 3-0) 27
53 Daingerfield (7-1, 2-1) at Queen City (0-7, 0-3) 0
15 Texarkana Liberty-Eylau (2-5, 1-2) at Texarkana Pleasant Grove (4-4, 2-1) 7

DISTRICT 13
18 Wilmer-Hutchins (5-2, 4-0) at Crandall (5-4, 3-2) 28
21 Kaufman (4-4, 3-1) at Forney (7-1, 4-0) 58
BYE: Ferris (3-6, 1-4)

DISTRICT 14
49 Brownsboro (3-5, 1-2) at Kemp (0-8, 0-3) 41
0 Eustace (1-7, 0-3) at Canton (6-2, 2-1) 44
34 Van (7-1, 3-0) at Wills Point (6-2, 3-0) 7

DISTRICT 15
28 Gladewater (2-6, 1-2) at White Oak (6-2, 3-0) 35
61 Longview Spring Hill (7-1, 3-0) at Gladewater Sabine (2-6, 0-3) 6
21 Pittsburg (3-5, 1-2) at Jefferson (4-4, 1-2) 47

DISTRICT 16
35 Tyler Chapel Hill (4-4, 1-2) at Bullard (5-3, 1-2) 21
46 Carthage (5-3, 2-1) at Tatum (5-3, 2-1) 40
19 Rusk (6-2, 3-0) at Center (0-8, 0-3) 7

REGION III

DISTRICT 17
14 West (2-6, 1-4) at China Spring (6-2, 4-1) 44
0 Whitney (1-7, 0-5) at Gatesville (6-2, 4-1) 73
56 Waco Connally (7-1, 4-1) at Hillsboro (4-4, 3-2) 17
48 Waco La Vega (5-3, 3-2) at Robinson (1-7, 1-4) 21

DISTRICT 18
28 Caldwell (5-3, 1-2) at Troy (1-7, 0-3) 13
25 Rockdale (4-4, 2-1) at Cameron Yoe (1-7, 1-2) 22
27 Marlin (4-4, 3-0) at Lorena (6-2, 2-1) 0

DISTRICT 19
14 Crockett (4-4, 3-2) at Trinity (3-5, 1-4) 6
35 Fairfield (6-2, 3-2) at Palestine Westwood (0-8, 0-5) 7
20 Teague (4-4, 3-2) at Groesbeck (5-3, 4-1) 33
12 Mexia (5-3, 3-2) at Madisonville (3-5, 3-2) 7

DISTRICT 20
28 Kirbyville (6-2, 1-2) at Diboll (6-2, 2-1) 42
42 Newton (7-1, 2-1) at Huntington (0-8, 0-3) 0
38 Jasper (6-2, 3-0) at Woodville (4-4, 1-2) 13

DISTRICT 21
41 Anahuac (7-1, 4-1) at Kountze (1-7, 0-5) 33
8 Buna (1-7, 1-4) at Bridge City (4-4, 4-1) 2
54 Hamshire-Fannett (5-3, 3-2) at Hardin (3-5, 2-3) 6
33 Orangefield (6-2, 4-1) at Sour Lake Hardin-Jefferson (3-5, 2-3) 37

DISTRICT 22
20 Cleveland (4-4, 3-2) at Splendora (4-4, 2-3) 14
3 Cleveland Tarkington (0-8, 0-5) at Coldspring Oakhurst (2-6, 1-4) 28
21 Huffman Hargrave (6-2, 4-1) at Liberty (8-0, 5-0) 28
8 Shepherd (2-6, 1-4) at Mont Belvieu Barbers Hill (6-2, 4-1) 35

DISTRICT 23
49 Bellville (8-0, 3-0) at Hempstead (1-7, 0-3) 0
0 Columbus (4-4, 2-1) at Sealy (7-1, 3-0) 22
0 Stafford (2-6, 0-3) at Navasota (6-2, 1-2) 35

DISTRICT 24
10 Elgin (3-5, 2-1) at Manor (7-1, 2-1) 7
28 Hutto (5-3, 1-2) at Giddings (6-2, 2-1) 21
6 Smithville (0-8, 0-3) at La Grange (5-3, 2-1) 41

REGION IV

DISTRICT 25
20 Wimberley (5-3, 1-2) at Bandera (3-5, 0-3) 14
61 Burnet (8-0, 3-0) at Ingram Moore (4-4, 2-1) 0
19 Llano (3-5, 0-3) at Liberty Hill (8-0, 3-0) 20

DISTRICT 26
0 Jourdanton (1-7, 1-3) at Poteet (5-4, 2-3) 28
0 Lytle (3-5, 2-2) at La Vernia (6-2, 3-1) 49
BYE: Marion (3-6, 3-2)

DISTRICT 27
20 Cuero (7-1, 3-0) at Gonzales (4-4, 1-2) 7
0 Goliad (3-5, 0-3) at Hallettsville (6-2, 2-1) 38
24 Yoakum (6-2, 2-1) at Luling (4-4, 1-2) 25

DISTRICT 28
7 Needville (4-4, 2-1) at Altair Rice Consolidated (7-1, 3-0) 41
6 Palacios (0-8, 0-3) at Edna (3-5, 0-3) 23
30 Wharton (5-3, 3-0) at Sweeny (5-3, 1-2) 14

DISTRICT 29
23 Carrizo Springs (4-4, 1-2) at Cotulla (3-5, 1-2) 24
0 Crystal City (1-7, 1-2) at Devine (4-4, 3-0) 50
18 Hondo (6-2, 3-0) at Pearsall (0-8, 0-3) 0

DISTRICT 30
17 Aransas Pass (2-6, 1-2) at Corpus Christi West Oso (6-2, 2-1) 61
7 Ingleside (2-6, 1-2) at Sinton (4-4, 3-0) 44
7 Mathis (6-2, 2-1) at Taft (3-5, 0-3) 13 (OT)

DISTRICT 31
8 Bishop (5-3, 0-3) at Orange Grove (5-3, 2-1) 14
19 Falfurrias (4-4, 2-1) at Hebbronville (3-5, 1-2) 6
27 Zapata (6-2, 3-0) at San Diego (2-5, 1-2) 12

DISTRICT 32
20 Lyford (5-3, 3-1) at Hidalgo (4-4, 1-3) 7
14 Raymondville (5-2, 3-1) at La Feria (6-1, 3-1) 24
0 Progreso (0-7, 0-4) at Port Isabel (5-3, 4-1) 42
BYE: Rio Hondo (4-4, 1-4)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 1
46 Alpine (6-2, 3-0) at Anthony (7-1, 2-1) 7
0 Fort Hancock (1-7, 0-3) at Marfa (8-0, 3-0) 74
24 Tornillo (4-4, 1-2) at Van Horn (1-5, 0-3) 6

DISTRICT 2
13 San Angelo Grape Creek (4-4, 1-2) at Big Lake Reagan County (5-3, 1-2) 34
47 Wall (6-2, 3-0) at Eldorado (2-6, 0-3) 28
39 Ozona (5-3, 2-1) at Sonora (3-5, 2-1) 19

DISTRICT 3
38 Coahoma (6-2, 2-1) at Stanton (3-5, 1-2) 7
20 Colorado City (8-0, 3-0) at Crane (8-0, 3-0) 28
55 Seagraves (4-4, 0-3) at Forsan (1-7, 0-3) 0

DISTRICT 4
14 Idalou (7-1, 2-1) at Shallowater (7-1, 3-0) 34
19 Lubbock Roosevelt (6-2, 2-1) at New Deal (6-2, 1-2) 17
8 Tahoka (0-8, 0-3) at Post (4-4, 1-2) 52

DISTRICT 5
20 Hale Center (0-8, 0-3) at Abernathy (4-4, 1-2) 26
15 Olton (6-1, 3-0) at Floydada (6-2, 3-0) 32
14 Friona (3-5, 1-2) at Lockney (6-2, 1-2) 54

DISTRICT 6
14 Amarillo Highland Park (7-1, 3-1) at Canadian (6-2, 3-1) 21
12 Amarillo Boys Ranch (2-5, 0-4) at Panhandle (8-0, 4-0) 62
14 Sanford-Fritch (1-7, 1-3) at Spearman (3-6, 2-3) 17
BYE: Stinnett West Texas (2-7, 2-3)

DISTRICT 7
12 Seymour (5-3, 2-3) at Electra (5-3, 3-2) 39
9 Wichita Falls City View (5-3, 4-1) at Henrietta (6-1-1, 4-1) 31
12 Olney (2-6, 1-4) at Holliday (7-1, 5-0) 21
28 Quanah (3-5, 1-4) at Nocona (0-8, 0-5) 6

DISTRICT 8
0 Stamford (0-8, 0-3) at Anson (5-3, 2-1) 28
55 Cisco (7-1, 2-1) at Hawley (2-6, 1-2) 0
14 Haskell (2-6, 1-2) at Eastland (6-2, 3-0) 35

REGION II

DISTRICT 9
46 Bangs (4-4, 2-1) at Coleman (1-7, 0-3) 0
20 San Saba (3-5, 2-1) at Goldthwaite (4-4, 2-1) 14
0 Winters (1-7, 0-3) at Tuscola Jim Ned (8-0, 3-0) 75

DISTRICT 10
0 De Leon (0-7, 0-3) at Clifton (2-6, 1-2) 20
27 Crawford (8-0, 3-0) at Dublin (4-4, 2-1) 7
26 Hico (5-3, 2-1) at Hamilton (3-5, 1-2) 29

DISTRICT 11
18 Alvord (4-4, 1-2) at Paradise (5-3, 2-1) 22
28 Boyd (6-2, 2-1) at Chico (3-5, 1-2) 0
69 Jacksboro (8-0, 3-0) at Millsap (1-7, 0-3) 0

DISTRICT 12
17 Prosper (6-2, 2-1) at Argyle (4-4, 1-2) 42
7 Valley View (3-5, 2-1) at Aubrey (3-5, 2-1) 28
42 Gunter (6-2, 2-1) at Callisburg (0-8, 0-3) 14

DISTRICT 13
7 Howe (5-3, 4-1) at Anna (3-5, 1-4) 22
0 Sadler S&S Consolidated (2-6, 1-4) at Bells (3-5, 1-4) 49
21 Blue Ridge (0-8, 0-5) at Leonard (3-5, 3-2) 43
20 Whitewright (6-2, 5-0) at Tom Bean (8-0, 5-0) 23

DISTRICT 14
12 Alba-Golden (0-8, 0-5) at Edgewood (4-4, 2-3) 55
26 Caddo Mills (5-3, 4-1) at Grand Saline (3-5, 2-3) 27
0 Como-Pickton (1-7, 1-4) at Quitman (7-1, 5-0) 49
19 Scurry-Rosser (6-2, 3-2) at Lone Oak (3-5, 3-2) 62

DISTRICT 15
35 Maypearl (7-1, 2-1) at Blooming Grove (4-4, 0-3) 7
7 Grandview (3-5, 1-2) at Rio Vista (5-3, 2-1) 39
47 Italy (7-1, 3-0) at Palmer (3-5, 1-2) 6

DISTRICT 16
0 Cayuga (0-8, 0-3) at Malakoff (1-7, 0-3) 33
13 Corsicana Mildred (4-4, 2-1) at Malakoff Cross Roads (4-4, 1-2) 33
40 Kerens (4-4, 3-0) at Frankston (3-5, 3-0) 7

REGION III

DISTRICT 17
0 Bogata Rivercrest (0-8, 0-3) at Paris Chisum (6-2, 2-1) 41
30 Honey Grove (4-4, 1-2) at Clarksville (0-8, 0-3) 14
18 Cooper (6-2, 3-0) at Pattonville Prairiland (8-0, 3-0) 27

DISTRICT 18
7 DeKalb (3-5, 1-2) at Linden-Kildare (8-0, 3-0) 55
34 Hooks (4-4, 2-1) at Redwater (2-6, 0-3) 0
50 Omaha Pewitt (4-4, 2-1) at Hughes Springs (5-3, 1-2) 34

DISTRICT 19
20 Big Sandy (6-2, 3-0) at Big Sandy Harmony (8-0, 3-0) 17
35 Diana New Diana (4-4, 1-2) at Ore City (3-5, 1-2) 6
28 Hawkins (5-3, 1-2) at Winona (2-6, 0-3) 12

DISTRICT 20
0 Waskom (3-5, 1-2) at Arp (2-6, 1-2) 27
0 New London West Rusk (1-7, 1-2) at Elysian Fields (6-2, 3-0) 49
48 Troup (8-0, 3-0) at Gladewater Union Grove (1-7, 0-3) 7

DISTRICT 21
28 Franklin (7-1, 4-1) at Axtell (5-3, 3-2) 6
39 Hearne (3-5, 1-4) at Bruceville-Eddy (0-8, 0-5) 23
49 Mart (4-4, 2-3) at Moody (2-6, 1-4) 24
53 McGregor (7-1, 4-1) at Rosebud-Lott (7-1, 5-0) 22

DISTRICT 22
0 Buffalo (2-6, 1-3) at Corrigan-Camden (6-2, 3-1) 34
6 Grapeland (1-7, 0-4) at Centerville (7-1, 4-1) 27
35 Elkhart (5-3, 2-2) at Groveton (5-3, 1-3) 41
BYE: Jewett Leon (7-1, 4-1)

DISTRICT 23
18 Alto (5-2, 2-1) at San Augustine (5-3, 2-1) 41
6 Shelbyville (1-7, 0-3) at Garrison (8-0, 3-0) 64
7 Hemphill (5-3, 1-2) at Timpson (4-4, 1-2) 33

DISTRICT 24
12 Deweyville (4-5, 0-4) at Saratoga West Hardin (7-1, 3-1) 54
6 Hull-Daisetta (7-2, 4-0) at Winnie East Chambers (5-3, 3-1) 12
12 New Waverly (4-4, 1-3) at Warren (3-6, 1-3) 14

REGION IV

DISTRICT 25
61 Rogers (7-1, 4-0) at Florence (1-7, 0-4) 14
7 Somerville (3-5, 2-2) at Jarrell (8-0, 4-0) 49
52 Lexington (5-3, 2-2) at Little River Academy (2-7, 1-4) 42
BYE: Salado (4-5, 2-3)

DISTRICT 26
14 Blanco (2-6, 1-2) at Mason (7-1, 2-1) 12
35 Comfort (7-1, 2-1) at Lago Vista (4-4, 0-3) 6
7 Johnson City (4-4, 1-2) at Junction (8-0, 3-0) 34

DISTRICT 27
0 Danbury (4-4, 0-3) at Boling (5-3, 3-0) 47
46 Brookshire Royal (2-6, 2-1) at Wallis Brazos (3-5, 2-1) 28
49 Hitchcock (6-2, 2-1) at East Bernard (3-5, 0-3) 20

DISTRICT 28
2 Weimar (2-6, 1-2) at El Maton Tidehaven (4-4, 1-2) 34
35 Ganado (7-1, 3-0) at Schulenburg (3-5, 1-2) 7
26 Van Vleck (3-5, 1-2) at Vanderbilt Industrial (7-1, 2-1) 0

DISTRICT 29
10 Geronimo Navarro (6-1, 2-1) at Universal City Randolph (6-2, 2-1) 35
33 Nixon-Smiley (2-5, 2-1) at Stockdale (2-6, 0-3) 31
25 Poth (4-4, 1-2) at San Antonio Cole (5-2, 2-1) 6

DISTRICT 30
6 Three Rivers (1-6, 0-3) at Brackettville Brackett (8-0, 3-0) 42
9 Freer (4-3, 2-1) at Dilley (2-6, 1-2) 14
0 George West (1-7, 1-2) at Natalia (4-4, 2-1) 21

DISTRICT 31
41 Yorktown (7-1, 2-1) at Bloomington (0-8, 0-3) 0
0 Skidmore-Tynan (6-2, 2-1) at Karnes City (8-0, 3-0) 35
0 Kenedy (0-8, 0-3) at Refugio (4-4, 2-1) 26

DISTRICT 32
33 Odem (6-2, 3-0) at Banquete (3-5, 2-1) 0
34 Premont (5-3, 1-2) at La Villa (3-5, 1-2) 21
22 Santa Rosa (4-3, 2-1) at Riviera Kaufer (1-7, 0-3) 14

CLASS A

REGION I

DISTRICT 1
12 Booker (6-2, 2-1) at Stratford (7-1, 2-1) 47
27 Gruver (2-6, 1-2) at White Deer (1-7, 1-2) 0
0 Vega (2-6, 0-3) at Sunray (7-1, 3-0) 55

DISTRICT 3
17 Clarendon (2-6, 1-2) at Claude (5-3, 2-1) 41
27 Memphis (6-2, 3-0) at Shamrock (1-7, 0-3) 6
7 Wellington (4-3, 1-2) at Wheeler (4-4, 2-1) 35

DISTRICT 4
0 Springlake-Earth (0-7, 0-2) at Farwell (6-1, 1-1) 32
32 Hart (2-6, 1-2) at Nazareth (5-3, 2-0) 34
BYE: Bovina (6-3, 2-1)

DISTRICT 5
0 Lorenzo (0-8, 0-3) at Anton (8-0, 3-0) 59
31 Crosbyton (7-1, 2-1) at Petersburg (5-3, 2-1) 6
0 Ralls (2-6, 1-2) at Sudan (5-3, 1-2) 27

DISTRICT 6
29 Morton (5-3, 3-0) at Sundown (5-3, 3-0) 28
14 Whiteface (1-6, 0-3) at O'Donnell (3-5, 1-2) 40
6 Smyer (1-7, 1-2) at Plains (2-6, 1-2) 42

DISTRICT 7
0 Garden City (2-6, 0-2) at McCamey (4-3, 2-0) 61
31 Wink (7-1, 1-1) at Rankin (3-6, 1-2) 7
BYE: Iraan (7-2, 2-1)

REGION II

DISTRICT 9
35 Crowell (2-5, 0-3) at Paducah (4-4, 3-0) 42
21 Hamlin (4-4, 2-1) at Munday (4-3, 2-1) 20
28 Knox City (2-6, 2-1) at Rotan (3-5, 0-3) 14

DISTRICT 11
7 Collinsville (2-6, 1-2) at Muenster (8-0, 3-0) 33
20 Saint Jo (5-3, 1-2) at Era (2-6, 0-3) 6
13 Lindsay (7-1, 2-1) at Petrolia (4-4, 2-1) 14

DISTRICT 12
14 Archer City (2-6, 2-1) at Albany (7-1, 2-1) 46
14 Perrin-Whitt (1-7, 0-3) at Throckmorton (2-6, 1-2) 56
7 Santo (5-3, 1-2) at Windthorst (7-1, 3-0) 56

DISTRICT 14
38 Cross Plains (3-5, 1-3) at May (0-9, 0-5) 6
7 Gorman (5-3, 3-1) at Tolar (6-2, 4-0) 38
35 Rising Star (2-6, 2-2) at Ranger (2-6, 1-3) 22
BYE: Baird (8-1, 4-1)

DISTRICT 15
48 Roscoe (5-3, 2-1) at Bronte (6-2, 2-1) 28
28 Sterling City (5-3, 1-2) at Miles (2-6, 1-2) 21
14 Robert Lee (0-8, 0-3) at Roby (7-1, 3-0) 50

DISTRICT 16
25 Menard (5-3, 2-1) at Christoval (2-6, 0-3) 2
0 Eden (4-4, 1-2) at Harper (8-0, 3-0) 56
26 Mertzon Irion County (4-4, 2-1) at Rocksprings (4-4, 1-2) 45

REGION III

DISTRICT 17
6 Cumby (2-6, 2-1) at Celeste (6-2, 3-0) 44
46 Quinlan Boles (5-3, 3-0) at Dallas A+ Academy (3-5, 0-3) 0
0 Ladonia Fannindel (1-6, 0-3) at Wolfe City (4-4, 1-2) 1 (forfeit)

DISTRICT 18
6 Detroit (4-4, 1-2) at Maud (3-4, 0-3) 29
0 Simms Bowie (2-6, 0-3) at Gilmer Union Hill (6-2, 3-0) 59
19 Harleton (7-1, 3-0) at Karnack (2-6, 2-1) 6

DISTRICT 20
21 Beckville (4-3, 2-1) at Price Carlisle (3-3, 2-1) 8
28 Overton (3-5, 1-3) at Cushing (5-2, 2-1) 42
40 Mount Enterprise (2-5, 2-1) at Tenaha (1-7, 0-4) 0
BYE: Joaquin (5-3, 3-1)

DISTRICT 21
0 Covington (1-6, 1-2) at Hubbard (3-4, 2-1) 1 (forfeit)
6 Dawson (1-7, 0-4) at Frost (4-3, 2-1) 32
7 Rice (3-4, 2-1) at Itasca (2-6, 2-2) 14
BYE: Wortham (4-4, 3-1)

DISTRICT 23
34 Bosqueville (5-3, 3-0) at Meridian (3-5, 1-2) 19
0 Riesel (2-6, 0-3) at Chilton (7-1, 3-0) 62
20 Valley Mills (3-5, 1-2) at Evant (6-2, 1-2) 35

DISTRICT 24
0 Apple Springs (2-6, 0-3) at Bremond (3-5, 0-3) 50
6 Iola (3-4-1, 1-2) at Lovelady (5-3, 2-1) 64
21 Oakwood (6-2, 3-0) at Normangee (6-2, 3-0) 44

REGION IV

DISTRICT 25
6 Colmesneil (1-7, 1-2) at Burkeville (2-5, 2-1) 76
14 Evadale (4-4, 1-2) at Chester (5-3, 2-1) 32
49 Pineland West Sabine (8-0, 3-0) at High Island (1-7, 0-3) 0

DISTRICT 27
14 Thorndale (4-4, 3-1) at Bartlett (6-3, 4-1) 21
27 Burton (2-6, 0-4) at Holland (1-7, 0-4) 13
15 Granger (4-4, 3-1) at Thrall (8-0, 4-0) 32
BYE: Milano (5-4, 1-4)

DISTRICT 29
0 La Pryor (2-6, 1-3) at Leakey (0-9, 0-5) 19
14 Medina (2-7, 2-2) at Sabinal (4-4, 3-1) 35
BYE: Barksdale Nueces Canyon (3-6, 1-4)

DISTRICT 30
0 Louise (3-5, 0-3) at Charlotte (3-5, 0-3) 40
0 Shiner (8-0, 3-0) at Falls City (8-0, 3-0) 7
18 Runge (4-4, 1-2) at Flatonia (5-3, 2-1) 61

DISTRICT 32
41 Bruni (2-6, 1-2) at Ague Dulce (1-7, 1-2) 12
20 Woodsboro (6-2, 3-0) at Ben Bolt (7-1, 3-0) 26
13 Pettus (1-7, 0-3) at Benavides (1-7, 1-2) 27

SATURDAY, NOVEMBER 1

CLASS 5A

REGION II

DISTRICT 15
40 Spring (5-3, 3-2) at Klein Collins (3-5, 1-4) 45

DISTRICT 16
10 Houston Cypress Creek (3-5, 2-3) at Houston Jersey Village (5-3, 4-1) 21
20 Tomball (5-3, 4-1) at Houston Cypress Springs (6-2, 5-0) 28
31 Houston Cypress Falls (1-7, 0-5) at Magnolia (0-8, 0-5) 6

REGION III

DISTRICT 18
21 Houston Westside (8-0, 3-0) at Houston Worthing (3-5, 1-2) 18

DISTRICT 19
14 Katy Mayde Creek (3-5, 1-3) at Alief Taylor (7-2, 3-2) 35

DISTRICT 20
24 Sugar Land Dulles (2-6, 1-4) at Sugar Land Elkins (3-5, 3-2) 7
27 Sugar Land Kempner (6-2, 5-0) at Sugar Land Willowridge (5-3, 4-1) 17

DISTRICT 21
6 Houston Spring Woods (1-7, 0-5) at Aldine (8-0, 5-0) 35
28 Aldine Nimitz (3-5, 2-3) at Houston Stratford (5-3, 3-2) 13

DISTRICT 23
34 La Porte (4-4, 3-2) at Pasadena Rayburn (1-7, 0-5) 13

REGION IV

DISTRICT 26
21 Converse Judson (5-3, 4-1) at San Antonio Madison (6-2, 3-2) 62
0 San Antonio Lee (2-6, 0-5) at San Antonio Roosevelt (8-0, 5-0) 45

DISTRICT 28
49 San Antonio Taft (5-3, 3-2) at San Antonio Clark (3-5, 2-3) 30
24 San Antonio Jay (8-0, 5-0) at San Antonio Marshall (2-6, 2-3) 17

DISTRICT 29
38 Corpus Christi King (6-2, 2-1) at Corpus Christi Ray (5-3, 1-2) 24

DISTRICT 32
19 San Benito (4-3, 2-2) at Brownsville Pace (4-4, 2-3) 22

CLASS 4A

REGION II

DISTRICT 10
6 Dallas Roosevelt (4-4, 1-2) at Dallas Kimball (5-3, 3-0) 34
18 Seagoville (4-4, 1-2) at Dallas South Oak Cliff (4-4, 1-2) 20

REGION III

DISTRICT 18
22 Rosenberg Lamar Consolidated (0-8, 0-3) at Richmond Foster (6-2, 2-1) 37

DISTRICT 22
33 Houston Reagan (2-6, 2-5) at Houston Furr (0-8, 0-7) 6
19 Houston Sterling (5-3, 5-2) at Houston Kashmere (8-0, 7-0) 27
6 Houston Sharpstown (1-7, 1-6) at Houston Scarborough (1-7, 1-6) 24

REGION IV

DISTRICT 28
6 San Antonio Kennedy (1-7, 1-4) at San Antonio Lanier (5-3, 5-0) 15

DISTRICT 31
17 Edinburg (5-1, 3-1) at Pharr-San Juan-Alamo (5-2, 4-0) 14

CLASS A

REGION IV

DISTRICT 29
7 Center Point (5-3, 4-0) at D'Hanis (7-1, 4-0) 10


The Old Coach Top Stories