Week 0 Schedules, Scores

Here are your statewide schedules and scores for Week 0 action of the 2004 season.

THURSDAY, AUGUST 26

CLASS 5A

REGION I
42 El Paso Franklin (1-5A) at Las Cruces (NM) 20
12 Cedar Hill (7-5A) at Richardson Lake Highlands (10-5A) 19

REGION II
12 Cedar Hill (7-5A) at Richardson Lake Highlands (10-5A) 19
23 Klein Forest (14-5A) at Houston Jersey Village (17-5A) 26 (OT)
44 Austin Crockett (16-5A) at Austin Lanier (25-4A) 18

REGION III
23 Klein Forest (14-5A) at Houston Jersey Village (17-5A) 26 (OT)
41 Rosenberg Lamar Consolidated (24-4A) at Pasadena (23-4A) 12

REGION IV
28 Gregory-Portland (31-4A) at Corpus Christi King (28-5A) 6

CLASS 4A

REGION I
7 Clint (2-4A) at El Paso Jefferson (1-4A) 28
22 Clint Horizon (2-4A) at El Paso El Dorado JV 15
21 Hereford (3-4A) at Lubbock Estacado (4-4A) 0
58 Wichita Falls (5-4A) at Wichita Falls Hirschi (5-3A) 0

REGION III
7 Longview Pine Tree (17-4A) vs. Gilmer (13-3A) 48
49 Galena Park (19-4A) at Houston Reagan (21-4A) 0
41 Rosenberg Lamar Consolidated (24-4A) at Pasadena (23-4A) 12

REGION IV
44 Austin Crockett (16-5A) at Austin Lanier (25-4A) 18
28 Gregory-Portland (31-4A) at Corpus Christi King (28-5A) 6

CLASS 3A

REGION I
58 Wichita Falls (5-4A) at Wichita Falls Hirschi (5-3A) 0
8 Hillsboro (8-3A) vs. McGregor (12-2A) 31

REGION II
7 Longview Pine Tree (17-4A) vs. Gilmer (13-3A) 48
0 Jefferson (14-3A) vs. Tatum (16-3A) 21

CLASS 2A

REGION I
48 Tuscola Jim Ned (3-2A) vs. Jarrell (25-2A) 12

REGION II
8 Hillsboro (8-3A) vs. McGregor (12-2A) 31
0 Bells (15-2A) vs. Muenster (16-A) 33

REGION III
7 Malakoff Cross Roads (21-2A) vs. Harleton (19-A) 35

REGION IV
48 Tuscola Jim Ned (3-2A) vs. Jarrell (25-2A) 12

CLASS A

REGION II
0 Bells (15-2A) vs. Muenster (16-A) 33

REGION III
7 Malakoff Cross Roads (21-2A) vs. Harleton (19-A) 35

FRIDAY, AUGUST 27

CLASS 5A

REGION I
13 El Paso Bel Air (1-5A) at Alamogordo (NM) 7
14 El Paso Coronado (1-5A) at Carlsbad (NM) 20
37 El Paso Eastwood (1-5A) at Gadsden (NM) 0
49 El Paso Andress (1-4A) at El Paso Hanks (1-5A) 7
49 El Paso Montwood (1-5A) at Plainview (4-4A) 28
7 Roswell (NM) Goddard at El Paso Socorro (1-5A) 34
7 Canyon Randall (3-4A) at Amarillo (2-5A) 42
19 Amarillo Tascosa (2-5A) at Dumas (3-4A) 17
0 Lubbock Coronado (2-5A) at Midland (3-5A) 34
56 Abilene (3-5A) at Lubbock Monterey (2-5A) 0
7 Mansfield Summit (4-5A) at Abilene Cooper (3-5A) 21
18 Big Spring (4-4A) at Odessa (3-5A) 27
7 Arlington Seguin (7-4A) at Burleson (4-5A) 42
0 Granbury (4-5A) at Justin Northwest (9-4A) 28
16 Haltom (5-5A) at Mansfield (4-5A) 3
21 Arlington (7-5A) at Grapevine (5-5A) 34
17 Coppell (6-5A) at Dallas Jesuit (10-5A) 28
21 Euless Trinity (6-5A) at DeSoto (7-5A) 29
9 Dallas W.T. White (9-5A) at Irving Nimitz (6-5A) 35
34 Corsicana (14-4A) at Arlington Bowie (7-5A) 15
17 Dallas Carter (9-5A) at Arlington Sam Houston (7-5A) 14
34 Ennis (14-4A) at Flower Mound Marcus (8-5A) 7
7 Plano (8-5A) at Rowlett (11-5A) 17
15 Garland (11-5A) at Plano East (8-5A) 0
24 Plano West (8-5A) at South Garland (11-5A) 17

REGION II
17 Dallas Carter (9-5A) at Arlington Sam Houston (7-5A) 14
37 Sachse (11-5A) at Dallas Molina (9-5A) 19
20 Garland Naaman Forest (11-5A) at Dallas Samuell (9-5A) 17 (OT)
28 North Mesquite (12-5A) at Dallas Skyline (9-5A) 21
9 Dallas W.T. White (9-5A) at Irving Nimitz (6-5A) 35
14 Mesquite Horn (12-5A) at Richardson Berkner (10-5A) 21
17 Coppell (6-5A) at Dallas Jesuit (10-5A) 28
17 Dallas Bishop Lynch at Carrollton Newman Smith (10-5A) 14
15 Garland (11-5A) at Plano East (8-5A) 0
23 North Garland (11-5A) at Rockwall (12-5A) 7
7 Plano (8-5A) at Rowlett (11-5A) 17
24 Plano West (8-5A) at South Garland (11-5A) 17
15 Marshall (17-4A) at Longview (12-5A) 40
27 Bryan (13-5A) at Houston Cypress Falls (17-5A) 24
6 Killeen (16-4A) at Copperas Cove (13-5A) 54
26 Schertz Clemens (25-5A) at Waco (13-5A) 31
21 Nacogdoches (17-4A) at Huntsville (14-5A) 14
19 Austin Westlake (16-5A) vs. Leander (15-5A) 24
10 Spring Branch Smithson Valley (26-5A) at Round Rock Westwood (15-5A) 0
21 Austin Akins (16-5A) at Austin Travis (25-4A) 27
42 Austin McCallum (25-4A) at Austin Anderson (16-5A) 21

REGION III
27 Bryan (13-5A) at Houston Cypress Falls (17-5A) 24
7 Houston Langham Creek (17-5A) at Katy Taylor (19-5A) 38
21 Houston Clear Lake (24-5A) at Tomball (17-5A) 3
48 Galveston Ball (24-5A) at Aldine MacArthur (18-5A) 21
46 Sugar Land Clements (20-5A) at Houston Northbrook (18-5A) 8
34 Houston Spring Woods (18-5A) at Pasadena Memorial (23-5A) 0
7 Alief Elsik (19-5A) at Galena Park North Shore (23-5A) 18
13 Alief Hastings (19-5A) at Sugar Land Hightower (20-5A) 19
0 Sugar Land Bush (20-5A) at Alief Taylor (19-5A) 35
38 Katy Mayde Creek (19-5A) at Sugar Land Dulles (20-5A) 0
14 Houston Strake Jesuit (19-5A) at Baytown Lee (22-5A) 17
26 Sugar Land Willowridge (20-5A) at Houston Madison (21-5A) 30
34 Beaumont Ozen (20-4A) at Beaumont West Brook (22-5A) 35 (2OT)
20 Deer Park (23-5A) at Spring (22-5A) 37
39 Pasadena Rayburn (23-5A) at Houston Waltrip (22-4A) 33
0 League City Clear Creek (24-5A) at Friendswood (23-4A) 35

REGION IV
6 San Antonio East Central (25-5A) at San Antonio Roosevelt (26-5A) 55
14 San Antonio Highlands (25-5A) at San Antonio Harlandale (29-4A) 28
3 San Marcos (25-5A) at San Antonio Madison (26-5A) 44
26 Schertz Clemens (25-5A) at Waco (13-5A) 31
0 San Antonio McCollum (30-4A) at Seguin (25-5A) 21
0 Laredo United South (29-5A) at San Antonio Southwest (25-5A) 60
49 Converse Judson (26-5A) at Laredo Nixon (29-5A) 0
16 San Antonio MacArthur (26-5A) at San Antonio Clark (27-5A) 20
10 Spring Branch Smithson Valley (26-5A) at Round Rock Westwood (15-5A) 0
28 San Antonio Warren (27-5A) at San Antonio Alamo Heights (28-4A) 9
9 Donna (31-5A) at Corpus Christi Carroll (28-5A) 21
14 Alice (31-4A) at Corpus Christi Moody (28-5A) 42
14 Corpus Christi Ray (28-5A) at Corpus Christi Calallen (31-4A) 34
47 Boerne (28-4A) at Eagle Pass (29-5A) 0
7 Laredo LBJ (29-5A) at Corpus Christi Flour Bluff (31-4A) 49
21 Robstown (31-4A) at Laredo United (29-5A) 47
21 Brownsville Rivera (32-5A) at La Joya (30-5A) 14
27 Harlingen (32-5A) at McAllen (30-5A) 7
30 McAllen Rowe (30-5A) at Pharr-San Juan-Alamo North (31-5A) 0
56 Mission Sharyland (30-5A) at Edinburg Economedes (31-5A) 34
28 Weslaco (31-5A) at Mission (32-4A) 14
16 Los Fresnos (32-5A) at Port Isabel (32-3A) 13 (OT)

CLASS 4A

REGION I
49 El Paso Andress (1-4A) at El Paso Hanks (1-5A) 7
12 El Paso Austin (1-4A) at El Paso Riverside (2-4A) 42
12 San Elizario (2-4A) at El Paso Bowie (1-4A) 13
26 El Paso Burges (1-4A) at El Paso Ysleta (2-4A) 13
7 El Paso Cathedral at Canutillo (1-4A) 31
26 El Paso Parkland (2-4A) at El Paso (1-4A) 6
48 Clint Mountain View (2-4A) at El Paso Irvin (1-4A) 28
7 El Paso Del Valle (2-4A) at Onate (NM) 34
13 Fabens (2-4A) at Deming (NM) 33
0 Amarillo Caprock (3-4A) at Canyon (1-3A) 36
7 Canyon Randall (3-4A) at Amarillo (2-5A) 42
19 Amarillo Tascosa (2-5A) at Dumas (3-4A) 17
10 Pampa (3-4A) at Perryton (1-3A) 26
18 Big Spring (4-4A) at Odessa (3-5A) 27
49 El Paso Montwood (1-5A) at Plainview (4-4A) 28
38 Abilene Wylie (4-3A) at San Angelo Lake View (4-4A) 20
6 Burkburnett (5-4A) at Decatur (7-3A) 30
27 McKinney North (9-4A) at Denison (5-4A) 52
7 Denton (5-4A) at Mesquite Poteet (11-4A) 14
21 Forney (11-4A) at Aledo (6-4A) 37
14 Cleburne (6-4A) at Everman (15-4A) 35
23 Midlothian (15-4A) at Joshua (6-4A) 21
35 Iowa Park (5-3A) at Mineral Wells (6-4A) 12
7 Arlington Seguin (7-4A) at Burleson (4-5A) 42
14 Azle (7-4A) at Fort Worth Arlington Heights (8-4A) 7
19 Alvarado (15-4A) at Birdville (7-4A) 37
16 Fort Worth Carter-Riverside (7-4A) at Dublin (10-2A) 32
0 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (7-4A) at Little Elm (7-3A) 37
9 Springtown (7-4A) at Vernon (5-3A) 15
0 Fort Worth Polytechnic (8-4A) at Lake Worth (7-3A) 35
73 Graham (5-3A) at Fort Worth South Hills (8-4A) 7
0 Fort Worth Trimble Tech (8-4A) at Seagoville (13-4A) 14
12 Fort Worth Western Hills (8-4A) at McKinney (9-4A) 42

REGION II
12 Fort Worth Western Hills (8-4A) at McKinney (9-4A) 42
27 McKinney North (9-4A) at Denison (5-4A) 52
0 Granbury (4-5A) at Justin Northwest (9-4A) 28
7 Carrollton Ranchview (7-3A) at Dallas Hillcrest (10-4A) 48
0 North Dallas (10-4A) at Dallas Pinkston (13-4A) 28
21 Forney (11-4A) at Aledo (6-4A) 37
7 Denton (5-4A) at Mesquite Poteet (11-4A) 14
10 Mira Mesa (CA) vs. Wylie (11-4A) 27
49 Kilgore (17-4A) at Greenville (12-4A) 10
8 Texarkana Liberty-Eylau (14-3A) at Mount Pleasant (12-4A) 7
27 Winnsboro (11-3A) at Paris North Lamar (12-4A) 28
20 Jacksonville (17-4A) at Sulphur Springs (12-4A) 12 (OT)
0 Fort Worth Trimble Tech (8-4A) at Seagoville (13-4A) 14
34 Corsicana (14-4A) at Arlington Bowie (7-5A) 15
34 Ennis (14-4A) at Flower Mound Marcus (8-5A) 7
6 Red Oak (14-4A) at Hewitt Midway (16-4A) 52
19 Alvarado (15-4A) at Birdville (7-4A) 37
14 Cleburne (6-4A) at Everman (15-4A) 35
23 Midlothian (15-4A) at Joshua (6-4A) 21
6 Killeen (16-4A) at Copperas Cove (13-5A) 54

REGION III
40 Henderson (17-4A) at Carthage (16-3A) 37
20 Jacksonville (17-4A) at Sulphur Springs (12-4A) 12 (OT)
49 Kilgore (17-4A) at Greenville (12-4A) 10
15 Marshall (17-4A) at Longview (12-5A) 40
21 Nacogdoches (17-4A) at Huntsville (14-5A) 14
27 Palestine (21-3A) at Whitehouse (17-4A) 6
14 Livingston (18-4A) at Madisonville (18-3A) 17
20 Houston St. Thomas at Crosby (19-4A) 21
34 Beaumont Ozen (20-4A) at Beaumont West Brook (22-5A) 35 (2OT)
17 Houston Kashmere (21-4A) at Orange Little Cypress-Mauriceville (20-4A) 15
0 Orangefield (24-3A) at Lumberton (20-4A) 7
7 Texas City (23-4A) at Nederland (20-4A) 37
12 Houston Furr (21-4A) at Thrall (26-A) 9
39 Pasadena Rayburn (23-5A) at Houston Waltrip (22-4A) 33
27 Dickinson (23-4A) at Houston St. Pius 16
0 League City Clear Creek (24-5A) at Friendswood (23-4A) 35
20 Bay City (24-4A) at La Marque (23-4A) 9
36 Santa Fe (23-4A) at Huffman Hargrave (23-3A) 20
21 El Campo (24-4A) at Wharton (25-3A) 12

REGION IV
42 Austin McCallum (25-4A) at Austin Anderson (16-5A) 21
21 Austin Akins (16-5A) at Austin Travis (25-4A) 27
45 Manor (19-3A) at Del Valle (26-4A) 14
18 Taylor (26-4A) at Burnet (27-4A) 30
29 Gatesville (17-3A) at Marble Falls (27-4A) 16
14 New Braunfels Canyon (27-4A) at La Vernia (28-3A) 6
28 San Antonio Warren (27-5A) at San Antonio Alamo Heights (28-4A) 9
47 Boerne (28-4A) at Eagle Pass (29-5A) 0
7 Hondo (29-3A) at Castroville Medina Valley (28-4A) 51
14 South San Antonio (30-4A) at Uvalde (28-4A) 27
28 San Antonio Burbank (29-4A) at South San Antonio West Campus (28-3A) 21
7 San Antonio Kennedy (29-4A) at Crystal City (29-3A) 6
6 San Antonio Memorial (29-4A) at San Antonio St. Anthony 19
28 Bandera (27-3A) at Floresville (30-4A) 14
14 San Antonio Highlands (25-5A) at San Antonio Harlandale (29-4A) 28
0 San Antonio McCollum (30-4A) at Seguin (25-5A) 21
14 Devine (29-3A) at Pleasanton (30-4A) 7
41 San Antonio Holy Cross at San Antonio Southside (30-4A) 47 (3OT)
14 Alice (31-4A) at Corpus Christi Moody (28-5A) 7
14 Corpus Christi Ray (28-5A) at Corpus Christi Calallen (31-4A) 34
7 Laredo LBJ (29-5A) at Corpus Christi Flour Bluff (31-4A) 28
7 Robstown (31-4A) at Laredo United (29-5A) 27
51 Edcouch-Elsa (32-4A) at Hidalgo (32-3A) 21
28 Weslaco (31-5A) at Mission (32-4A) 14

CLASS 3A

REGION I
26 Childress (8-2A) at Borger (1-3A) 16
0 Amarillo Caprock (3-4A) at Canyon (1-3A) 36
7 Dalhart (1-3A) at Sanford-Fritch (7-2A) 13
10 Pampa (3-4A) at Perryton (1-3A) 26
12 Panhandle (7-2A) at Amarillo River Road (1-3A) 35
18 Shallowater (5-2A) at Brownfield (1-3A) 20
53 Snyder (4-3A) at Levelland (2-3A) 15
22 Abernathy (5-2A) at Littlefield (2-3A) 40
14 Sweetwater (4-3A) at Lubbock Cooper (2-3A) 17
24 Muleshoe (2-3A) at Friona (6-2A) 0
13 Lamesa (3-3A) at Denver City (5-2A) 7 (2OT)
19 Monahans (3-3A) at Merkel (4-3A) 27
6 Seminole (3-3A) at Post (5-2A) 0
38 Abilene Wylie (4-3A) at San Angelo Lake View (4-4A) 20
21 Clyde (4-3A) at Ballinger (3-2A) 11
21 Bridgeport (7-3A) at Breckenridge (5-3A) 40
73 Graham (5-3A) at Fort Worth South Hills (8-4A) 7
35 Iowa Park (5-3A) at Mineral Wells (6-4A) 12
9 Springtown (7-4A) at Vernon (5-3A) 15
33 Bowie (6-3A) at Boyd (9-2A) 57
13 Dallas St. Mark's at Pilot Point (6-3A) 22
24 Henrietta (8-2A) at Pottsboro (6-3A) 7
6 Arlington Grace Prep at Sanger (6-3A) 34
28 Princeton (9-3A) at Whitesboro (6-3A) 21
21 River Oaks Castleberry (7-3A) at Glen Rose (8-3A) 55
6 Burkburnett (5-4A) at Decatur (7-3A) 30
0 Fort Worth Polytechnic (8-4A) at Lake Worth (7-3A) 35
0 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (7-4A) at Little Elm (7-3A) 37
7 Carrollton Ranchview (7-3A) at Dallas Hillcrest (10-4A) 48
21 Comanche (8-3A) at Bangs (3-2A) 7
9 Centerville (22-2A) at West (8-3A) 31
27 Whitney (8-3A) at Hamilton (10-2A) 37

REGION II
41 Farmersville (9-3A) at Whitewright (15-2A) 35
10 Commerce (11-3A) at Nevada Community (9-3A) 0
28 Princeton (9-3A) at Whitesboro (6-3A) 21
9 Royse City (9-3A) at Celina (13-2A) 34
23 Van Alstyne (9-3A) at Caddo Mills (17-2A) 12
31 Mount Vernon (11-3A) at White Oak (16-3A) 34 (OT)
7 Crandall (12-3A) at Quinlan Ford (11-3A) 28
27 Winnsboro (11-3A) at Paris North Lamar (12-4A) 28
29 Eustace (12-3A) at Malakoff (21-2A) 28
12 Kemp (12-3A) at Scurry-Rosser (14-2A) 21
18 Wills Point (12-3A) at Gladewater (13-3A) 34
6 Mineola (13-3A) at Canton (15-3A) 48
34 Daingerfield (14-3A) at Pittsburg (13-3A) 8
28 Gladewater Sabine (13-3A) at Troup (19-2A) 57
8 Texarkana Liberty-Eylau (14-3A) at Mount Pleasant (12-4A) 7
14 New Boston (14-3A) at Linden-Kildare (18-2A) 15
0 Hooks (16-2A) at Texarkana Pleasant Grove (14-3A) 20
23 Tyler Chapel Hill (15-3A) at Crockett (21-3A) 6
51 Longview Spring Hill (16-3A) at Lindale (15-3A) 21
8 Grand Saline (17-2A) at Van (15-3A) 41
40 Henderson (17-4A) at Carthage (16-3A) 37
36 Center (16-3A) at Corrigan-Camden (23-2A) 29

REGION III
35 China Spring (17-3A) at Mexia (18-3A) 0
29 Gatesville (17-3A) at Marble Falls (27-4A) 16
0 Groesbeck (18-3A) at Lorena (17-3A) 41
27 Troy (12-2A) at Robinson (17-3A) 43
14 Waco Connally (17-3A) at Navasota (20-3A) 49
31 Cameron Yoe (19-3A) at Fairfield (18-3A) 0
14 Livingston (18-4A) at Madisonville (18-3A) 17
19 Caldwell (19-3A) at Bellville (20-3A) 7
3 Sealy (20-3A) at Giddings (19-3A) 14
56 Hutto (19-3A) at Leander Vista Ridge 0
45 Manor (19-3A) at Del Valle (26-4A) 14
0 Smithville (19-3A) at Weimar (30-2A) 6
6 Sweeny (25-3A) at Altair Rice Consolidated (20-3A) 28
6 Columbus (20-3A) at Needville (25-3A) 7
60 Brookshire Royal (26-2A) at Hempstead (20-3A) 6
23 Tyler Chapel Hill (15-3A) at Crockett (21-3A) 6
0 Shelbyville (20-2A) at Huntington (21-3A) 6
27 Palestine (21-3A) at Whitehouse (17-4A) 6
14 Coldspring Oakhurst (22-3A) at Rusk (21-3A) 52
41 Buna (22-3A) at Deweyville (24-2A) 6
25 Jasper (22-3A) at West Orange-Stark (24-3A) 23
0 Cleveland (23-3A) at Kirbyville (22-3A) 47
7 Kountze (24-2A) at Shepherd (22-3A) 48
18 Liberty (23-3A) at Silsbee (22-3A) 30
0 Anahuac (24-3A) at Mont Belvieu Barbers Hill (23-3A) 38
36 Santa Fe (23-4A) at Huffman Hargrave (23-3A) 20
29 Sour Lake Hardin-Jefferson (24-3A) at Splendora (23-3A) 22 (OT)
6 Cleveland Tarkington (23-3A) at Somerville (25-2A) 30
20 Hitchcock (26-2A) at Hamshire-Fannett (24-3A) 42
0 Orangefield (24-3A) at Lumberton (20-4A) 7

REGION IV
6 Columbus (20-3A) at Needville (25-3A) 7
14 Community Christian at Palacios (25-3A) 40
0 Fort Bend Baptist at Stafford (25-3A) 36
6 Sweeny (25-3A) at Altair Rice Consolidated (20-3A) 28
10 Yoakum (26-3A) at Columbia (25-3A) 28
21 El Campo (24-4A) at Wharton (25-3A) 12
56 Cuero (26-3A) at Corpus Christi West Oso (31-3A) 0
21 Van Vleck (30-2A) at Edna (26-3A) 19
0 East Bernard (26-2A) at Hallettsville (26-3A) 19
17 Wimberley (27-3A) at Luling (26-3A) 6
28 Bandera (27-3A) at Floresville (30-4A) 14
54 Brady (27-3A) at Coleman (3-2A) 0
31 Ingram Moore (27-3A) at Comfort (27-2A) 12
41 Liberty Hill (27-3A) at Salado (25-2A) 14
33 Llano (27-3A) at Blanco (27-2A) 10
14 New Braunfels Canyon (27-4A) at La Vernia (28-3A) 6
12 Marion (28-3A) at Karnes City (29-2A) 28
20 Cotulla (29-3A) at Poteet (28-3A) 14
6 Somerset (28-3A) at San Antonio Antonian 35
28 San Antonio Burbank (29-4A) at South San Antonio West Campus (28-3A) 21
0 Carrizo Springs (29-3A) at Zapata (31-3A) 31
7 San Antonio Kennedy (29-4A) at Crystal City (29-3A) 6
14 Devine (29-3A) at Pleasanton (30-4A) 7
7 Hondo (29-3A) at Castroville Medina Valley (28-4A) 51
14 Pearsall (29-3A) at Jourdanton (28-2A) 8
19 San Diego (31-3A) at Aransas Pass (30-3A) 28
26 San Antonio St. Joseph at Goliad (30-3A) 14
39 Ingleside (30-3A) at Bishop (32-2A) 12
19 Mathis (30-3A) at Odem (31-2A) 13
0 Taft (31-2A) at Sinton (30-3A) 52
14 Premont (32-2A) at Falfurrias (31-3A) 6
14 Orange Grove (31-3A) at Banquete (31-2A) 12
51 Edcouch-Elsa (32-4A) at Hidalgo (32-3A) 21
15 Lyford (32-3A) at Hebbronville (32-2A) 12
16 Los Fresnos (32-5A) at Port Isabel (32-3A) 13 (OT)
14 Progreso (32-3A) at La Villa (32-2A) 12

CLASS 2A

REGION I
0 Alpine (1-2A) at Sonora (2-2A) 21
22 Anthony (1-2A) at Santa Teresa 30
6 Wall (2-2A) at Crane (1-2A) 21
14 Ozona (2-2A) at Kermit (1-2A) 35
6 Christoval (12-A) at Eldorado (2-2A) 14
0 Junction (2-2A) at McCamey (8-A) 61
0 San Saba (3-2A) at Mason (2-2A) 59
14 Big Lake Reagan County (2-2A) at Coahoma (4-2A) 6
21 Clyde (4-3A) at Ballinger (3-2A) 11
21 Comanche (8-3A) at Bangs (3-2A) 7
54 Brady (27-3A) at Coleman (3-2A) 0
12 Early (3-2A) at Cisco (10-2A) 44
21 Anson (4-2A) at Hamlin (9-A) 29
55 Haskell (9-A) at Hawley (4-2A) 3
20 Stamford (4-2A) at Munday (9-A) 35
35 Roscoe (10-A) at Stanton (4-2A) 0
22 Abernathy (5-2A) at Littlefield (2-3A) 40
13 Lamesa (3-3A) at Denver City (5-2A) 7 (2OT)
25 Idalou (5-2A) at Floydada (6-2A) 21
7 Lubbock Roosevelt (5-2A) at Seagraves (6-A) 18
6 Seminole (3-3A) at Post (5-2A) 0
18 Shallowater (5-2A) at Brownfield (1-3A) 20
14 Lockney (6-2A) at Slaton (5-2A) 0
20 Tahoka (5-2A) at Sundown (6-A) 27
41 New Deal (5-A) at Dimmitt (6-2A) 0
24 Muleshoe (2-3A) at Friona (6-2A) 0
20 Olton (6-2A) at Sudan (4-A) 27
14 Amarillo Highland Park (7-2A) at Tulia (6-2A) 21
30 Gruver (1-A) at Amarillo Boys Ranch (7-2A) 0
53 Canadian (7-2A) at Memphis (2-A) 12
12 Panhandle (7-2A) at Amarillo River Road (1-3A) 35
7 Dalhart (1-3A) at Sanford-Fritch (7-2A) 13
13 Spearman (7-2A) at Sunray (1-A) 32
28 Stratford (1-A) at Stinnett West Texas (7-2A) 13
21 Windthorst (14-A) at Wichita Falls City View (8-2A) 14 (OT)
26 Childress (8-2A) at Borger (1-3A) 16
12 Prosper (13-2A) at Electra (8-2A) 14
24 Henrietta (8-2A) at Pottsboro (6-3A) 7
0 Archer City (14-A) at Holliday (8-2A) 44
19 Quanah (2-A) at Olney (8-2A) 18
6 Seymour (8-2A) at Petrolia (16-A) 17

REGION II
33 Bowie (6-3A) at Boyd (9-2A) 57
0 Chico (9-2A) at Aubrey (13-2A) 38
28 Italy (14-2A) at Jacksboro (9-2A) 27
42 Tolar (14-A) at Millsap (9-2A) 0
37 Callisburg (13-2A) at Nocona (9-2A) 7
20 Paradise (9-2A) at Godley (11-2A) 0
12 Early (3-2A) at Cisco (10-2A) 44
6 De Leon (10-2A) vs. Bremond (25-A) 34
16 Fort Worth Carter-Riverside (7-4A) at Dublin (10-2A) 32
27 Eastland (10-2A) at Albany (9-A) 13
27 Whitney (8-3A) at Hamilton (10-2A) 37
6 Hico (10-2A) at Grandview (11-2A) 30
24 Itasca (11-2A) at Alvord (14-A) 42
6 Rio Vista (11-2A) at Clifton (12-2A) 31
44 Little River Academy (25-2A) at Bruceville-Eddy (12-2A) 0
37 Thorndale (26-A) at Moody (12-2A) 12
27 Troy (12-2A) at Robinson (17-3A) 43
7 Anna (15-2A) at Argyle (13-2A) 46
9 Royse City (9-3A) at Celina (13-2A) 34
12 Prosper (13-2A) at Electra (8-2A) 14
46 Valley View (16-A) at Sadler S&S Consolidated (13-2A) 15
48 Colleyville Covenant at Dallas A+ Academy (14-2A) 2
35 Chilton (25-A) at Corsicana Mildred (14-2A) 7
12 Kemp (12-3A) at Scurry-Rosser (14-2A) 21
14 Gainesville State School at Blue Ridge (15-2A) 46
0 Howe (15-2A) at Denton Liberty Christian 14
27 Leonard (15-2A) at Paris Chisum (16-2A) 18
55 Tom Bean (15-2A) at Lindsay (16-A) 22
41 Farmersville (9-3A) at Whitewright (15-2A) 35
18 Cooper (16-2A) at Omaha Pewitt (18-2A) 34
26 DeKalb (16-2A) at Hughes Springs (18-2A) 20
26 Wolfe City (17-A) at Honey Grove (16-2A) 13
0 Hooks (16-2A) at Texarkana Pleasant Grove (14-3A) 20
7 Edgewood (17-2A) at Pattonville Prairiland (16-2A) 19
50 Redwater (16-2A) at Karnack (19-A) 6

REGION III
0 Cumby (17-A) at Alba-Golden (17-2A) 21
23 Van Alstyne (9-3A) at Caddo Mills (17-2A) 12
0 Bogata Rivercrest (17-A) at Como-Pickton (17-2A) 60
7 Edgewood (17-2A) at Pattonville Prairiland (16-2A) 19
8 Grand Saline (17-2A) at Van (15-3A) 41
8 Queen City (18-2A) at Quitman (17-2A) 31
26 DeKalb (16-2A) at Hughes Springs (18-2A) 20
14 New Boston (14-3A) at Linden-Kildare (18-2A) 15
18 Cooper (16-2A) at Omaha Pewitt (18-2A) 34
21 Elysian Fields (19-2A) at Waskom (18-2A) 7
16 Big Sandy Harmony (19-2A) vs. Frankston (21-2A) 0
6 Tyler T.K. Gorman at Hawkins (19-2A) 28
28 Gladewater Sabine (13-3A) at Troup (19-2A) 57
20 Gladewater Union Grove (19-2A) at Simms Bowie (19-A) 0
8 New London West Rusk (19-2A) at Big Sandy (19-A) 42
27 Garrison (20-2A) at Woodville (23-2A) 19
0 Shelbyville (20-2A) at Huntington (21-3A) 6
20 Groveton (22-A) at Alto (21-2A) 51
6 New Waverly (23-2A) at Elkhart (21-2A) 21
6 Trinity (23-2A) at Grapeland (21-2A) 33
32 Jewett Leon (22-2A) at Kerens (21-2A) 13
29 Eustace (12-3A) at Malakoff (21-2A) 28
9 Centerville (22-2A) at West (8-3A) 31
14 Hearne (22-2A) at Lexington (25-2A) 21
37 Rogers (25-2A) at Rosebud-Lott (22-2A) 14
36 Center (16-3A) at Corrigan-Camden (23-2A) 29
31 Warren (23-2A) at Colmesneil (23-A) 0
41 Buna (22-3A) at Deweyville (24-2A) 6
33 Winnie East Chambers (24-2A) at Schulenburg (30-2A) 20
38 Hardin (24-2A) at Hull-Daisetta (23-A) 28
7 Kountze (24-2A) at Shepherd (22-3A) 48
40 Saratoga West Hardin (24-2A) at High Island (23-A) 7

REGION IV
28 Florence (25-2A) at Bartlett (26-A) 16
0 Austin Regents School at Lago Vista (25-2A) 21
14 Hearne (22-2A) at Lexington (25-2A) 21
44 Little River Academy (25-2A) at Bruceville-Eddy (12-2A) 0
37 Rogers (25-2A) at Rosebud-Lott (22-2A) 14
41 Liberty Hill (27-3A) at Salado (25-2A) 14
6 Cleveland Tarkington (23-3A) at Somerville (25-2A) 30
34 Boling (26-2A) at Refugio (29-2A) 28 (OT)
60 Brookshire Royal (26-2A) at Hempstead (20-3A) 6
48 Danbury (26-2A) at Louise (31-A) 20
0 East Bernard (26-2A) at Hallettsville (26-3A) 19
20 Hitchcock (26-2A) at Hamshire-Fannett (24-3A) 42
37 Wallis Brazos (26-2A) at El Maton Tidehaven (30-2A) 25
33 Llano (27-3A) at Blanco (27-2A) 10
27 San Antonio Cole (27-2A) at Three Rivers (31-2A) 7
31 Ingram Moore (27-3A) at Comfort (27-2A) 12
6 Johnson City (27-2A) at Harper (28-A) 26
26 Stockdale (28-2A) at Geronimo Navarro (27-2A) 15
44 Universal City Randolph (27-2A) at Nixon-Smiley (29-2A) 6
0 Barksdale Nueces Canyon (28-A) at Dilley (28-2A) 42
14 Pearsall (29-3A) at Jourdanton (28-2A) 8
7 Natalia (28-2A) at Charlotte (29-A) 14
24 Shiner (31-A) at Poth (28-2A) 6
48 Ganado (30-2A) at Bloomington (29-2A) 0
18 Falls City (31-A) at Kenedy (29-2A) 12
12 Marion (28-3A) at Karnes City (29-2A) 28
7 George West (31-2A) at Yorktown (29-2A) 15
33 Winnie East Chambers (24-2A) at Schulenburg (30-2A) 20
21 Van Vleck (30-2A) at Edna (26-3A) 19
0 Smithville (19-3A) at Weimar (30-2A) 6
14 Orange Grove (31-3A) at Banquete (31-2A) 12
19 Mathis (30-3A) at Odem (31-2A) 13
28 Freer (31-2A) at Benavides (32-A) 20
0 Taft (31-2A) at Sinton (30-3A) 52
39 Ingleside (30-3A) at Bishop (32-2A) 12
15 Lyford (32-3A) at Hebbronville (32-2A) 12
14 Progreso (32-3A) at La Villa (32-2A) 12
14 Premont (32-2A) at Falfurrias (31-3A) 6
59 Brownsville St. Joseph at Santa Rosa (32-2A) 12

CLASS A

REGION I
30 Gruver (1-A) at Amarillo Boys Ranch (7-2A) 0
28 Stratford (1-A) at Stinnett West Texas (7-2A) 13
13 Spearman (7-2A) at Sunray (1-A) 32
0 Vega (1-A) at Springlake-Earth (4-A) 6
12 Claude (2-A) at Nazareth (4-A) 54
53 Canadian (7-2A) at Memphis (2-A) 12
19 Quanah (2-A) at Olney (8-2A) 18
6 Wellington (2-A) at Hale Center (5-A) 7
34 Morton (6-A) at Bovina (4-A) 6
13 Plains (6-A) at Farwell (4-A) 27
8 Lorenzo (5-A) at Hart (4-A) 26
20 Olton (6-2A) at Sudan (4-A) 27
54 O'Donnell (6-A) at Crosbyton (5-A) 7
41 New Deal (5-A) at Dimmitt (6-2A) 0
33 Lubbock Christian at Petersburg (5-A) 0
0 Whiteface (6-A) at Smyer (5-A) 21
7 Lubbock Roosevelt (5-2A) at Seagraves (6-A) 18
20 Tahoka (5-2A) at Sundown (6-A) 27
3 Loving (NM) at Fort Hancock (8-A) 12
6 El Paso Bel Air JV at Van Horn (8-A) 30
38 Iraan (8-A) at Forsan (10-A) 6
20 Rankin (12-A) at Marfa (8-A) 55
0 Junction (2-2A) at McCamey (8-A) 61

REGION II
27 Eastland (10-2A) at Albany (9-A) 13
21 Anson (4-2A) at Hamlin (9-A) 29
55 Haskell (9-A) at Hawley (4-2A) 3
7 Roby (10-A) at Knox City (9-A) 46
20 Stamford (4-2A) at Munday (9-A) 35
7 Cross Plains (13-A) at Bronte (10-A) 19
38 Iraan (8-A) at Forsan (10-A) 6
27 Gorman (13-A) at Hermleigh (10-A) 13
35 Roscoe (10-A) at Stanton (4-2A) 0
18 Sterling City (10-A) at Eden (12-A) 21
12 Menard (12-A) at Winters (10-A) 26
6 Christoval (12-A) at Eldorado (2-2A) 14
34 Mertzon Irion County (12-A) vs. Goldthwaite (13-A) 28
6 Miles (12-A) at Baird (13-A) 20
20 Rankin (12-A) at Marfa (8-A) 55
0 Evant (13-A) at Waco Texas Christian 52
24 Itasca (11-2A) at Alvord (14-A) 42
0 Archer City (14-A) at Holliday (8-2A) 44
33 Frost (21-A) at Perrin-Whitt (14-A) 0
42 Tolar (14-A) at Millsap (9-2A) 0
21 Windthorst (14-A) at Wichita Falls City View (8-2A) 14 (OT)
48 Collinsville (16-A) at Detroit (17-A) 0
0 Era (16-A) at Muenster Sacred Heart 28
55 Tom Bean (15-2A) at Lindsay (16-A) 22
6 Seymour (8-2A) at Petrolia (16-A) 17
53 Saint Jo (16-A) at Wichita Falls Notre Dame 0
46 Valley View (16-A) at Sadler S&S Consolidated (13-2A) 15

REGION III
0 Cumby (17-A) at Alba-Golden (17-2A) 21
48 Collinsville (16-A) at Detroit (17-A) 0
7 Melissa (17-A) at Rockwall Christian 21
6 Maud (19-A) at Quinlan Boles (17-A) 30
0 Bogata Rivercrest (17-A) at Como-Pickton (17-2A) 60
26 Wolfe City (17-A) at Honey Grove (16-2A) 13
8 New London West Rusk (19-2A) at Big Sandy (19-A) 42
50 Redwater (16-2A) at Karnack (19-A) 6
20 Gladewater Union Grove (19-2A) at Simms Bowie (19-A) 0
7 Gilmer Union Hill (19-A) at Cushing (20-A) 14
35 Joaquin (20-A) at Chester (23-A) 12
14 Evadale (23-A) at Mount Enterprise (20-A) 35
0 Cayuga (21-A) at Overton (20-A) 34
58 Price Carlisle (20-A) at Apple Springs (22-A) 0
42 Valley Mills (25-A) at Covington (21-A) 0
10 Dawson (21-A) at Meridian (25-A) 7 (OT)
33 Frost (21-A) at Perrin-Whitt (14-A) 0
26 Wortham (21-A) at Lovelady (22-A) 15
20 Groveton (22-A) at Alto (21-2A) 51
0 Milano (26-A) at Normangee (22-A) 45
31 Warren (23-2A) at Colmesneil (23-A) 0
40 Saratoga West Hardin (24-2A) at High Island (23-A) 7
38 Hardin (24-2A) at Hull-Daisetta (23-A) 28

REGION IV
21 Granger (26-A) at Axtell (25-A) 33
39 Waco Reicher at Bosqueville (25-A) 0
6 De Leon (10-2A) vs. Bremond (25-A) 34
35 Chilton (25-A) at Corsicana Mildred (14-2A) 7
10 Dawson (21-A) at Meridian (25-A) 7 (OT)
34 Holland (26-A) at Riesel (25-A) 12
42 Valley Mills (25-A) at Covington (21-A) 0
28 Florence (25-2A) at Bartlett (26-A) 16
43 Burton (26-A) at Bryan St. Joseph Academy 14
0 Milano (26-A) at Normangee (22-A) 45
37 Thorndale (26-A) at Moody (12-2A) 12
12 Houston Furr (21-4A) at Thrall (26-A) 9
34 Brackettville Brackett (29-A) at Center Point (28-A) 10
6 Johnson City (27-2A) at Harper (28-A) 26
35 San Antonio Texas Military Institute at Leakey (28-A) 0
8 San Marcos Baptist Academy at Medina (28-A) 27
0 Barksdale Nueces Canyon (28-A) at Dilley (28-2A) 42
24 Rocksprings (28-A) at La Pryor (29-A) 19
7 Natalia (28-2A) at Charlotte (29-A) 14
18 Falls City (31-A) at Kenedy (29-2A) 12
16 Hallettsville Sacred Heart at Flatonia (31-A) 10
48 Danbury (26-2A) at Louise (31-A) 20
41 Pettus (31-A) at Bruni (32-A) 0
21 Runge (31-A) at Agua Dulce (32-A) 0
24 Shiner (31-A) at Poth (28-2A) 6
34 Ben Bolt (32-A) at Woodsboro (31-A) 6
28 Freer (31-2A) at Benavides (32-A) 20

SATURDAY, AUGUST 28

CLASS 5A

REGION I
45 Odessa Permian (3-5A) at Lubbock (2-5A) 16
14 Midland Lee (3-5A) vs. Southlake Carroll (5-5A) 45
31 Allen (8-5A) vs. Mesquite (12-5A) 13
21 Denton Ryan (5-5A) vs. Dallas Highland Park (11-4A) 18
24 Plano West (8-5A) at South Garland (11-5A) 17
28 The Colony (8-5A) vs. Wolfforth Frenship (4-4A) 10

REGION II
45 West Mesquite (11-4A) at Dallas Bryan Adams (9-5A) 0
14 Frisco (9-4A) at Garland Lakeview (11-5A) 13
31 Allen (8-5A) vs. Mesquite (12-5A) 13
17 Texarkana Texas High (12-4A) vs. Tyler John Tyler (12-5A) 7
0 Port Arthur Memorial (22-5A) vs. Tyler Lee (12-5A) 41
21 Katy (19-5A) vs. A&M Consolidated (13-5A) 17
3 Aldine Eisenhower (18-5A) vs. The Woodlands (14-5A) 32
15 Pflugerville (15-5A) vs. Kerrville Tivy (28-4A) 18

REGION III
23 Houston Cypress Fairbanks (17-5A) at Victoria Memorial (28-5A) 7
15 Houston Cypress Creek (17-5A) at Port Neches-Groves (20-4A) 12
37 Katy Cinco Ranch (19-5A) at Houston Cypress Ridge (17-5A) 20
3 Aldine Eisenhower (18-5A) vs. The Woodlands (14-5A) 32
7 Friendswood Clear Brook (24-5A) at Aldine Nimitz (18-5A) 27
21 Katy (19-5A) vs. A&M Consolidated (13-5A) 17
12 Alvin (24-5A) at Sugar Land Elkins (20-5A) 7
14 Pearland (24-5A) vs. Sugar Land Kempner (20-5A) 0
0 Port Arthur Memorial (22-5A) vs. Tyler Lee (12-5A) 41
0 Clute Brazoswood (24-5A) at Pasadena Dobie (23-5A) 27

REGION IV
14 San Antonio Reagan (26-5A) at San Antonio O'Connor (27-5A) 41
42 Corpus Christi Miller (28-5A) at Laredo Alexander (29-5A) 56
23 Houston Cypress Fairbanks (17-5A) at Victoria Memorial (28-5A) 7
35 San Antonio Central Catholic at Laredo Martin (29-5A) 14

CLASS 4A

REGION I
14 Wichita Falls Rider (5-4A) at Amarillo Palo Duro (3-4A) 11
28 The Colony (8-5A) vs. Wolfforth Frenship (4-4A) 10
6 New Braunfels (27-4A) vs. Stephenville (6-4A) 13

REGION II
14 Frisco (9-4A) at Garland Lakeview (11-5A) 13
21 Denton Ryan (5-5A) vs. Dallas Highland Park (11-4A) 18
45 West Mesquite (11-4A) at Dallas Bryan Adams (9-5A) 0
17 Texarkana Texas High (12-4A) vs. Tyler John Tyler (12-5A) 7
35 Dallas Kimball (13-4A) at Houston Sterling (22-4A) 0
14 Dallas South Oak Cliff (13-4A) at Dallas Madison (10-3A) 21
7 Brownwood (16-4A) vs. Brenham (18-4A) 17

REGION III
7 Brownwood (16-4A) vs. Brenham (18-4A) 17
15 Houston Cypress Creek (17-5A) at Port Neches-Groves (20-4A) 12
35 Dallas Kimball (13-4A) at Houston Sterling (22-4A) 0

REGION IV
6 New Braunfels (27-4A) vs. Stephenville (6-4A) 13
15 Pflugerville (15-5A) vs. Kerrville Tivy (28-4A) 18

CLASS 3A

REGION I
7 Fort Stockton (3-3A) vs. Colorado City (4-2A) 9
14 Pecos (3-3A) at Midland Christian 32

REGION II
14 Dallas South Oak Cliff (13-4A) at Dallas Madison (10-3A) 21
46 Kaufman (12-3A) vs. Brownsboro (15-3A) 13
25 Bullard (15-3A) vs. Palestine Westwood (21-3A) 13

REGION III
6 Waco La Vega (17-3A) vs. Marlin (18-3A) 34
25 Bullard (15-3A) vs. Palestine Westwood (21-3A) 13

CLASS 2A

REGION I
7 Fort Stockton (3-3A) vs. Colorado City (4-2A) 9

REGION II
14 Maypearl (11-2A) vs. Mart (22-2A) 51
29 Blooming Grove (14-2A) vs. Celeste (17-A) 13
45 Palmer (14-2A) vs. Winona (19-2A) 6
29 Clarksville (16-2A) vs. Ore City (18-2A) 0

REGION III
20 Lone Oak (17-2A) vs. Diana New Diana (18-2A) 21
29 Clarksville (16-2A) vs. Ore City (18-2A) 0
45 Palmer (14-2A) vs. Winona (19-2A) 6
10 Teague (22-2A) at Hemphill (20-2A) 32
14 Maypearl (11-2A) vs. Mart (22-2A) 51

CLASS A

REGION I
14 Wink (8-A) vs. Rotan (9-A) 19

REGION II
14 Wink (8-A) vs. Rotan (9-A) 19

REGION III
29 Blooming Grove (14-2A) vs. Celeste (17-A) 13

REGION IV
6 San Antonio St. Gerard at D'Hanis (29-A) 29


The Old Coach Top Stories