Week 5 Schedules, Scores

Even more teams take the plunge into district play as the halfway point of the regular season draws nigh. Tex Preps has all of the pairings and scores for you...as always!

THURSDAY, SEPTEMBER 30

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
14 El Paso Bel Air (5-0, 2-0) at El Paso Montwood (3-1, 2-0) 35

REGION II

DISTRICT 10
35 Richardson Berkner (1-3, 0-1) at Carrollton Newman Smith (0-4, 0-1) 14

DISTRICT 11
38 South Garland (4-1, 1-0) at Garland Lakeview (2-3, 1-0) 7

DISTRICT 16
21 Austin Crockett (3-1, 0-1) at Austin Akins (2-2, 0-1) 39

REGION III

DISTRICT 17
40 Tomball (3-2, 3-0) at Houston Cypress Creek (3-2, 1-2) 19

DISTRICT 22
42 Port Arthur Memorial (1-3, 1-0) at Baytown Lee (2-2, 0-1) 14

REGION IV

DISTRICT 26
31 San Antonio Churchill (3-1, 0-1) at San Antonio Roosevelt (3-1, 0-1) 17

DISTRICT 29
47 Laredo United (2-2, 0-1) at Laredo LBJ (1-3, 0-1) 34

DISTRICT 31
7 Weslaco (2-3, 0-1) at Pharr-San Juan-Alamo North (3-2, 0-1) 27

NON-DISTRICT
20 McAllen Memorial (30-5A, 1-3) at Edinburg (31-5A, 1-3) 39

CLASS 4A

REGION II

NON-DISTRICT
50 Dallas Madison (10-3A, 4-1) at North Dallas (10-4A, 0-4) 6
0 Austin LBJ (25-4A, 0-4) at Killeen Ellison (16-4A, 1-3) 51

REGION III

DISTRICT 18
6 New Caney (4-0, 1-0) at Klein Oak (3-1, 1-0) 14

DISTRICT 21
36 Houston Jones (3-1, 1-0) at Houston Scarborough (2-2, 1-0) 14
48 Houston Davis (3-1, 1-0) at Houston Sharpstown (0-4, 0-1) 18

DISTRICT 22
14 Houston Sterling (2-2, 1-0) at Houston Worthing (1-3, 0-1) 38

NON-DISTRICT
57 Houston Waltrip (22-4A, 0-4) at Houston Reagan (21-4A, 1-3) 14

REGION IV

DISTRICT 29
7 San Antonio Edison (1-3, 1-0) at San Antonio Brackenridge (2-2, 1-0) 35
33 San Antonio Kennedy (1-3, 0-1) at San Antonio Burbank (1-3, 0-1) 8

DISTRICT 32
43 Mission Memorial (4-0, 1-0) at Brownsville Lopez (2-2, 1-0) 22

NON-DISTRICT
0 Austin LBJ (25-4A, 0-4) at Killeen Ellison (16-4A, 1-3) 51

CLASS 3A

REGION II

NON-DISTRICT
50 Dallas Madison (10-3A, 4-1) at North Dallas (10-4A, 0-4) 6

CLASS 2A

REGION II

NON-DISTRICT
3 Ferris JV at Itasca (11-2A, 3-2) 41

REGION III

NON-DISTRICT
40 Winnie East Chambers (24-2A, 4-0) at Warren (23-2A, 5-0) 13

CLASS A

REGION IV

NON-DISTRICT
24 La Feria JV at Santa Maria (32-A, 4-1) 22
6 Laredo Nixon Sophomores at Bruni (32-A, 1-3) 28

FRIDAY, OCTOBER 1

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
12 El Paso Americas (1-3, 1-1) at El Paso Franklin (5-0, 2-0) 34
11 El Paso Coronado (1-4, 0-2) at El Paso Hanks (2-3, 0-2) 20
26 El Paso Eastwood (1-4, 0-2) at El Paso Socorro (2-2, 1-1) 12

DISTRICT 4
54 Mansfield Summit (2-2, 1-0) at Granbury (3-1, 1-0) 27
14 Fort Worth Paschal (1-3, 0-1) at Mansfield (2-2, 1-0) 21
17 Saginaw Boswell (2-2, 0-1) at North Crowley (2-2, 0-1) 44
21 Burleson (4-0, 1-0) at Weatherford (1-3, 0-1) 17

DISTRICT 5
44 Denton Ryan (4-0, 1-0) at Grapevine (2-2, 0-1) 21
49 Keller Fossil Ridge (3-1, 0-1) at Keller (3-1, 0-1) 56 (2OT)
42 Haltom (2-2, 1-0) at Richland (1-3, 0-1) 21
22 Colleyville Heritage (3-1, 1-0) at Southlake Carroll (4-0, 1-0) 45

DISTRICT 6
42 Irving MacArthur (4-0, 1-0) at Coppell (1-3, 0-1) 0
57 South Grand Prairie (3-1, 1-0) at Grand Prairie (1-3, 0-1) 10
7 Irving (3-1, 1-0) at Hurst L.D. Bell (1-3, 0-1) 28
49 Euless Trinity (2-2, 1-0) at Irving Nimitz (1-3, 0-1) 19

DISTRICT 7
35 Arlington Bowie (0-4, 0-1) at Arlington (1-3, 0-1) 28 (OT)
7 DeSoto (4-0, 1-0) at Arlington Lamar (3-1, 1-0) 16
12 Arlington Sam Houston (0-4, 0-1) at Cedar Hill (2-2, 1-0) 21
14 Arlington Martin (2-2, 0-1) at Duncanville (3-1, 1-0) 55

DISTRICT 8
7 Lewisville (3-1, 1-0) at Allen (3-1, 1-0) 52
24 Plano East (2-2, 1-0) at Flower Mound Marcus (1-3, 0-1) 21
33 Plano West (3-1, 1-0) at Plano (1-3, 0-1) 10
31 Flower Mound (2-2, 0-1) at The Colony (1-3, 0-1) 24 (OT)

NON-DISTRICT
17 San Angelo Central (2-5A, 1-3) at Big Spring (4-4A, 2-2) 16 (OT)

REGION II

DISTRICT 9
22 Dallas Bryan Adams (3-2, 0-1) at Dallas Carter (3-1, 0-0) 54
15 Dallas Molina (1-4, 0-1) at Dallas Skyline (3-2, 1-0) 49
41 Dallas Samuell (1-4, 1-0) at Dallas W.T. White (1-4, 1-0) 35 (OT)

DISTRICT 10
36 Richardson Pearce (3-1, 0-1) at Dallas Jesuit (3-1, 1-0) 26
21 Carrollton Creekview (1-3, 1-0) at Richardson (4-0, 1-0) 14
35 Carrollton R.L. Turner (3-1, 0-1) at Richardson Lake Highlands (3-1, 1-0) 36

DISTRICT 11
7 Garland Naaman Forest (1-4, 0-1) at Garland (3-1, 0-0) 52
40 North Garland (4-1, 1-0) at Rowlett (2-3, 0-1) 10

DISTRICT 12
19 North Mesquite (4-1, 1-0) at Mesquite (0-5, 0-1) 34
42 Longview (5-0, 1-0) at Mesquite Horn (2-3, 1-0) 14
7 Rockwall (1-4, 0-1) at Tyler Lee (2-2, 0-0) 41

DISTRICT 13
6 Waco (3-1, 1-0) at A&M Consolidated (3-1, 1-0) 14
17 Temple (1-3, 0-1) at Belton (0-4, 0-1) 14 (OT)
0 Bryan (3-1, 1-0) at Copperas Cove (3-1, 1-0) 46
48 Killeen Harker Heights (2-2, 0-1) at Killeen Shoemaker (3-1, 0-1) 10

DISTRICT 14
16 Conroe Oak Ridge (1-3, 0-1) at Huntsville (0-4, 0-1) 7
36 Klein Forest (1-3, 0-1) at Klein Collins (3-1, 0-1) 43
6 Conroe (3-1, 1-0) at Lufkin (4-0, 1-0) 47

DISTRICT 15
0 Round Rock McNeil (1-3, 0-1) at Cedar Park (2-2, 1-0) 20
49 Pflugerville (2-2, 1-0) at Georgetown (3-1, 1-0) 28
28 Leander (4-0, 1-0) at Round Rock (3-1, 0-1) 13
12 Round Rock Stony Point (0-4, 0-1) at Round Rock Westwood (0-4, 0-1) 28

DISTRICT 16
35 Austin Bowie (0-4, 0-1) at Austin High (2-2, 1-0) 7
3 Austin Anderson (1-3, 1-0) at Austin Westlake (2-2, 1-0) 37
42 Buda Hays Consolidated (3-1, 0-1) at Bastrop (3-1, 1-0) 21

NON-DISTRICT
Dallas Sunset (9-5A, 2-2) at Dallas Spruce (10-4A, 2-2), Canceled

REGION III

DISTRICT 17
17 Houston Cypress Ridge (3-2, 2-1) at Houston Jersey Village (3-1, 2-0) 30

DISTRICT 18
34 Aldine Nimitz (2-2, 1-0) at Aldine (3-1, 1-0) 7
20 Houston Spring Woods (3-1, 0-1) at Houston Stratford (0-4, 0-1) 26 (OT)

DISTRICT 19
35 Katy (4-0, 1-0) at Alief Hastings (1-3, 0-1) 0
17 Alief Taylor (2-2, 0-1) at Houston Strake Jesuit (2-2, 0-1) 14 (OT)
35 Katy Cinco Ranch (4-0, 1-0) at Katy Mayde Creek (3-1, 0-1) 13

DISTRICT 20
21 Sugar Land Kempner (2-3, 2-1) at Sugar Land Austin (0-4, 0-2) 16
21 Sugar Land Elkins (3-2, 3-0) at Sugar Land Hightower (4-0, 2-0) 54

DISTRICT 21
54 Houston Lamar (2-2, 1-0) at Houston Madison (3-1, 1-0) 20
42 Houston Westside (4-0, 1-0) at Houston Milby (2-2, 0-1) 0

DISTRICT 22
17 Baytown Sterling (3-1, 0-1) at Spring Westfield (4-0, 1-0) 34
38 Spring (4-0, 1-0) at Beaumont West Brook (2-2, 0-1) 6
7 Kingwood (2-2, 1-0) at Humble (1-3, 0-1) 28

DISTRICT 23
10 Pasadena Rayburn (4-0, 1-0) at Deer Park (2-2, 0-1) 35
7 Pasadena Dobie (3-1, 1-0) at Galena Park North Shore (4-0, 1-0) 34
24 Pasadena (0-4, 0-1) at South Houston (1-3, 0-1) 34

DISTRICT 24
56 Houston Clear Lake (5-0, 1-0) at Clute Brazoswood (1-4, 0-1) 29
22 Alvin (3-2, 1-0) at League City Clear Creek (0-4, 0-0) 12
17 Friendswood Clear Brook (3-2, 1-0) at Pearland (4-1, 0-1) 27

REGION IV

DISTRICT 25
13 San Antonio Southwest (2-3, 0-1) at San Antonio Highlands (1-3, 0-1) 15
17 San Marcos (4-1, 1-0) at Seguin (4-1, 1-0) 24 (OT)

DISTRICT 26
38 San Antonio MacArthur (0-4, 0-1) at San Antonio Lee (2-2, 0-1) 14
30 Converse Judson (4-0, 1-0) at Spring Branch Smithson Valley (3-1, 1-0) 15

DISTRICT 27
24 San Antonio Holmes (1-3, 0-1) at Del Rio (2-2, 0-1) 21
14 San Antonio Marshall (2-2, 0-1) at San Antonio O'Connor (3-1, 1-0) 20
24 San Antonio Taft (3-1, 1-0) at San Antonio Warren (4-0, 1-0) 2

DISTRICT 29
16 Laredo Nixon (2-2, 1-0) at Laredo Alexander (2-2, 1-0) 13
7 Eagle Pass (2-2, 1-0) at Laredo Martin (2-2, 1-0) 21

DISTRICT 31
21 Donna (2-3, 1-0) at Edinburg North (0-4, 0-1) 19

DISTRICT 32
56 Brownsville Rivera (4-0, 1-0) at Brownsville Porter (2-2, 0-1) 7
7 Brownsville Pace (4-0, 1-0) at Harlingen (3-1, 0-1) 35
12 Brownsville Hanna (1-3, 0-1) at Los Fresnos (2-2, 0-1) 27
22 Harlingen South (2-2, 1-0) at San Benito (4-0, 1-0) 53

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
35 El Paso Austin (2-2, 2-0) at Canutillo (3-2, 1-2) 32
9 El Paso Burges (3-2, 2-1) at El Paso Andress (4-0, 2-0) 36
7 El Paso (3-2, 2-1) at El Paso Chapin (2-2, 1-1) 34
20 El Paso Bowie (2-3, 0-3) at El Paso Jefferson (2-3, 0-3) 28

DISTRICT 2
30 El Paso Parkland (3-2, 2-1) at Clint (2-3, 2-1) 33
21 El Paso Del Valle (1-3, 1-1) at El Paso Riverside (5-0, 3-0) 27
7 El Paso Ysleta (1-4, 1-2) at Fabens (2-2, 1-1) 14 (OT)
13 Clint Horizon (1-4, 0-3) at San Elizario (1-3, 1-1) 28

DISTRICT 7
24 Birdville (3-1, 1-0) at Arlington Seguin (0-4, 0-1) 10
7 Azle (2-2, 1-0) at Springtown (2-2, 1-0) 21

DISTRICT 8
7 Fort Worth South Hills (0-4, 0-1) at Fort Worth Dunbar (1-3, 1-0) 40
26 Fort Worth Trimble Tech (2-2, 0-1) at Fort Worth O.D. Wyatt (1-3, 0-1) 32 (3OT)
41 Fort Worth Southwest (3-1, 1-0) at Fort Worth Polytechnic (0-4, 0-1) 7

NON-DISTRICT
32 Plainview (4-4A, 2-2) at Pampa (3-4A, 2-2) 21
17 San Angelo Central (2-5A, 1-3) at Big Spring (4-4A, 2-2) 16 (OT)
12 Borger (1-3A, 1-3) at Lubbock Estacado (4-4A, 0-4) 6
6 Merkel (4-3A, 3-2) at San Angelo Lake View (4-4A, 1-3) 27
12 Andrews (4-4A, 2-2) at Snyder (4-3A, 4-1) 28
24 Mount Pleasant (12-4A, 2-2) at Sherman (5-4A, 2-2) 38
Fort Worth Brewer (6-4A, 1-3) at Crowley (15-4A, 2-2), Canceled

REGION II

DISTRICT 9
17 Frisco Centennial (1-3, 0-1) at Frisco (2-2, 1-0) 35
7 Keller Central (1-3, 0-1) at Justin Northwest (3-1, 0-1) 61
14 Lake Dallas (4-0, 1-0) at Lewisville Hebron (4-0, 1-0) 48
42 McKinney (3-1, 1-0) at McKinney North (0-4, 0-1) 28

NON-DISTRICT
30 Dallas Thomas Jefferson (10-4A, 0-4) at Dallas Bishop Dunne 22
Dallas Lincoln (10-4A, 3-1) at Dallas Highland Park (11-4A, 3-1), Canceled
Dallas Sunset (9-5A, 2-2) at Dallas Spruce (10-4A, 2-2), Canceled
6 Dallas Adamson (13-4A, 0-4) at Dallas Woodrow Wilson (10-4A, 3-1) 63
Dallas Hillcrest (10-4A, 3-1) at Terrell (11-4A, 3-1), Canceled
18 Texarkana Liberty-Eylau (14-3A, 2-2) at Paris (12-4A, 1-3) 19
24 Mount Pleasant (12-4A, 2-2) at Sherman (5-4A, 2-2) 38
18 Dallas Roosevelt (10-3A, 1-3) at Dallas A. Maceo Smith (13-4A, 2-2) 8
7 Athens (14-4A, 0-4) at Hewitt Midway (16-4A, 3-1) 44
0 Mabank (14-4A, 2-2) at Kaufman (12-3A, 4-1) 19
17 Waxahachie (15-4A, 2-2) at Lancaster (14-4A, 2-2) 7
35 Ennis (14-4A, 3-1) at Waco University (16-4A, 1-3) 7
Fort Worth Brewer (6-4A, 1-3) at Crowley (15-4A, 2-2), Canceled
Kennedale (10-3A, 4-0) at Everman (15-4A, 3-1), Canceled
42 Mansfield Timberview (15-4A, 0-4) at Wichita Falls Hirschi (5-3A, 0-5) 6
29 Lampasas (16-4A, 4-0) at Mexia (18-3A, 1-4) 0

REGION III

DISTRICT 17
7 Whitehouse (2-2, 1-0) at Hallsville (4-0, 1-0) 47
55 Jacksonville (3-1, 1-0) at Longview Pine Tree (1-3, 0-1) 14
28 Kilgore (4-0, 1-0) at Marshall (2-2, 0-1) 27 (OT)
23 Henderson (2-2, 0-1) at Nacogdoches (1-3, 0-1) 14

DISTRICT 18
70 Willis (1-3, 0-1) at Conroe Caney Creek (2-2, 0-1) 14
9 Livingston (1-3, 0-1) at Montgomery (1-3, 0-1) 12
24 Brenham (4-0, 1-0) at Waller (2-2, 1-0) 38

DISTRICT 20
37 Nederland (3-2, 1-0) at Beaumont Ozen (2-3, 0-1) 40
47 Port Neches-Groves (3-2, 1-0) at Orange Little Cypress-Mauriceville (1-4, 0-1) 14
8 Lumberton (4-1, 1-0) at Vidor (1-2, 0-0) 30

DISTRICT 21
20 Houston Kashmere (2-2, 0-0) at Houston Furr (2-2, 0-1) 10

DISTRICT 22
0 Houston Westbury (0-4, 0-1) at Houston Washington (3-1, 1-0) 28

DISTRICT 24
21 Freeport Brazosport (1-3, 0-1) at Angleton (2-2, 0-1) 35
21 Bay City (4-0, 1-0) at El Campo (3-1, 1-0) 17
7 Port Lavaca Calhoun (1-3, 0-1) at Rosenberg Terry (3-1, 1-0) 21

NON-DISTRICT
55 Dayton (19-4A, 1-3) at Channelview (23-4A, 1-3) 20
42 Houston C.E. King (19-4A, 2-2) at Dickinson (23-4A, 2-2) 25
44 La Marque (23-4A, 3-1) at Houston Smiley (19-4A, 0-4) 0
34 Galena Park (19-4A, 4-0) at Orangefield (24-3A, 0-4) 28

REGION IV

DISTRICT 29
23 San Antonio Lanier (1-3, 0-1) at San Antonio Memorial (0-4, 0-1) 0
22 San Antonio Fox Tech (1-3, 1-0) at San Antonio Sam Houston (3-1, 1-0) 36

DISTRICT 30
27 South San Antonio (2-3, 0-1) at Beeville Jones (1-3, 0-1) 21
7 Pleasanton (2-3, 0-1) at San Antonio McCollum (3-2, 1-0) 21
35 San Antonio Harlandale (2-3, 1-0) at San Antonio Southside (3-1, 0-0) 8

DISTRICT 31
48 Corpus Christi Calallen (3-1, 1-0) at Corpus Christi Tuloso-Midway (1-3, 0-1) 13
8 Corpus Christi Flour Bluff (4-0, 1-0) at Gregory-Portland (4-0, 1-0) 47
0 Robstown (0-4, 0-1) at Kingsville King (1-3, 0-1) 47
33 Alice (2-2, 1-0) at Rockport-Fulton (2-2, 0-1) 47

DISTRICT 32
0 Roma (1-3, 1-0) at Edcouch-Elsa (4-0, 1-0) 49
17 Mercedes (0-4, 0-1) at Pharr-San Juan-Alamo Memorial (0-4, 0-1) 18
10 Mission (0-4, 0-1) at Weslaco East (0-4, 0-1) 14

NON-DISTRICT
48 Pflugerville Connally (26-4A, 1-3) at Austin Reagan (25-4A, 0-4) 0
21 Marble Falls (27-4A, 1-3) at Austin Travis (25-4A, 3-1) 48
19 Austin Lanier (25-4A, 1-3) at Pflugerville Hendrickson (26-4A, 2-2) 0
0 Elgin (26-4A, 2-2) at Austin Lake Travis (27-4A, 3-1) 28
41 Dripping Springs (27-4A, 1-3) at Lockhart (26-4A, 2-2) 14
0 Uvalde (28-4A, 3-1) at New Braunfels Canyon (27-4A, 4-0) 27
0 San Antonio Central Catholic at San Antonio Alamo Heights (28-4A, 3-1) 34
25 Fredericksburg (28-4A, 3-1) at Wharton (25-3A, 2-2) 24

CLASS 3A

REGION I

NON-DISTRICT
6 Muleshoe (2-3A, 5-0) at Amarillo River Road (1-3A, 2-2) 13
25 Canyon (1-3A, 5-0) at Lubbock Cooper (2-3A, 4-1) 20
12 Borger (1-3A, 1-3) at Lubbock Estacado (4-4A, 0-4) 6
14 Crane (1-2A, 4-1) at Brownfield (2-3A, 3-2) 21
7 Floydada (6-2A, 2-2) at Littlefield (2-3A, 3-2) 28
6 Levelland (2-3A, 2-3) at Sweetwater (4-3A, 4-1) 48
7 Ballinger (3-2A, 1-3) at Midland Greenwood (3-3A, 0-4) 42
42 Colorado City (4-2A, 2-2) at Monahans (3-3A, 2-2) 12
24 Vernon (5-3A, 2-3) at Clyde (4-3A, 3-2) 20
7 Abilene Wylie (4-3A, 4-1) at Decatur (7-3A, 4-0) 44
6 Merkel (4-3A, 3-2) at San Angelo Lake View (4-4A, 1-3) 27
12 Andrews (4-4A, 2-2) at Snyder (4-3A, 4-1) 28
28 Breckenridge (5-3A, 5-0) at Boyd (9-2A, 4-0) 48
27 Iowa Park (5-3A, 5-0) at Gainesville (6-3A, 2-2) 3
21 Marlin (18-3A, 4-1) at Graham (5-3A, 3-2) 14
42 Mansfield Timberview (15-4A, 0-4) at Wichita Falls Hirschi (5-3A, 0-5) 6
35 Trinity Christian-Addison at Carrollton Ranchview (7-3A, 1-3) 18
0 Venus (8-3A, 1-3) at Kemp (12-3A, 2-3) 37
32 Hillsboro (8-3A, 0-4) at Rio Vista (11-2A, 1-4) 8
0 Godley (11-2A, 3-2) at West (8-3A, 1-3) 35
13 Blooming Grove (14-2A, 3-1) at Whitney (8-3A, 3-1) 7

REGION II

NON-DISTRICT
12 Emory Rains (11-3A, 1-3) at Princeton (9-3A, 4-0) 13
6 Bonham (9-3A, 3-1) at Quinlan Ford (11-3A, 1-3) 14
18 Dallas Roosevelt (10-3A, 1-3) at Dallas A. Maceo Smith (13-4A, 2-2) 8
Kennedale (10-3A, 4-0) at Everman (15-4A, 3-1), Canceled
3 Crandall (12-3A, 2-3) at Wilmer-Hutchins (10-3A, 3-1) 7
42 Winnsboro (11-3A, 3-2) at Gladewater Sabine (13-3A, 2-3) 14
7 Pittsburg (13-3A, 1-4) at Mount Vernon (11-3A, 2-3) 41
37 Commerce (11-3A, 3-2) at Wills Point (12-3A, 0-5) 29
31 Scurry-Rosser (14-2A, 3-1) at Eustace (12-3A, 1-4) 16
0 Mabank (14-4A, 2-2) at Kaufman (12-3A, 4-1) 19
0 Venus (8-3A, 1-3) at Kemp (12-3A, 2-3) 37
20 Daingerfield (14-3A, 3-1) at Gilmer (13-3A, 5-0) 36
7 Gladewater (13-3A, 2-3) at Tatum (16-3A, 4-1) 38
29 Mineola (13-3A, 2-3) at White Oak (16-3A, 3-2) 27
28 Atlanta (14-3A, 0-4) at Carthage (16-3A, 3-2) 37
18 Texarkana Liberty-Eylau (14-3A, 2-2) at Paris (12-4A, 1-3) 19
20 Longview Spring Hill (16-3A, 5-0) at Texarkana Pleasant Grove (14-3A, 2-2) 21
28 Center (16-3A, 3-2) at Woodville (23-2A, 1-4) 18

REGION III

DISTRICT 19
0 Smithville (0-4, 0-1) at Cameron Yoe (4-0, 1-0) 42
25 Caldwell (4-0, 1-0) at Giddings (3-1, 1-0) 0
15 Manor (2-2, 0-1) at Hutto (2-2, 0-1) 36
15 Rockdale (2-2, 1-0) at La Grange (1-3, 0-1) 0

NON-DISTRICT
21 Robinson (17-3A, 4-0) at Groesbeck (18-3A, 0-5) 21 (TIE)
21 Fairfield (18-3A, 3-2) at Crockett (21-3A, 1-3) 14
6 Madisonville (18-3A, 5-0) at Diboll (21-3A, 1-3) 41
21 Marlin (18-3A, 4-1) at Graham (5-3A, 3-2) 14
29 Lampasas (16-4A, 4-0) at Mexia (18-3A, 1-4) 0
24 Gonzales (26-3A, 2-2) at Bellville (20-3A, 1-3) 28
39 Coldspring Oakhurst (22-3A, 1-3) at Anahuac (24-3A, 3-1) 47
35 Silsbee (22-3A, 3-0) at Bridge City (24-3A, 3-1) 13
37 Shepherd (22-3A, 4-0) at Splendora (23-3A, 0-4) 14
28 Needville (25-3A, 2-2) at Huffman Hargrave (23-3A, 3-1) 43
52 Sour Lake Hardin-Jefferson (24-3A, 1-3) at Kountze (24-2A, 2-2) 0
34 Galena Park (19-4A, 4-0) at Orangefield (24-3A, 0-4) 28

REGION IV

DISTRICT 32
42 Port Isabel (3-1, 0-0) at Hidalgo (1-4, 0-1) 7
42 La Feria (2-1, 1-0) at Progreso (2-2, 0-1) 10
0 Rio Hondo (3-1, 1-0) at Raymondville (2-2, 0-1) 7

NON-DISTRICT
12 Stafford (25-3A, 3-1) at Brookshire Royal (26-2A, 4-0) 28
28 Needville (25-3A, 2-2) at Huffman Hargrave (23-3A, 3-1) 43
25 Fredericksburg (28-4A, 3-1) at Wharton (25-3A, 2-2) 24
24 Gonzales (26-3A, 2-2) at Bellville (20-3A, 1-3) 28
6 Schulenburg (30-2A, 2-2) at Hallettsville (26-3A, 4-0) 52
31 La Vernia (28-3A, 3-1) at Luling (26-3A, 2-2) 10
33 Ingram Moore (27-3A, 1-3) at Goliad (30-3A, 4-1) 12
42 Carrizo Springs (29-3A, 1-3) at Lytle (28-3A, 1-3) 15
21 Corpus Christi West Oso (31-3A, 2-3) at Aransas Pass (30-3A, 5-0) 42
43 Ingleside (30-3A, 4-1) at Falfurrias (31-3A, 1-4) 21
14 Bishop (32-2A, 0-4) at Mathis (30-3A, 3-2) 20
29 Sinton (30-3A, 3-2) at Orange Grove (31-3A, 2-3) 0
Zapata (31-3A, 5-0) at Hebbronville (32-2A, 2-2), Canceled
19 Benavides (32-A, 1-4) at San Diego (31-3A, 3-2) 34
15 Lyford (32-3A, 4-0) at Brownsville St. Joseph 32

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 2
7 Junction (1-3, 0-1) at Big Lake Reagan County (2-2, 0-1) 41
32 Sonora (3-1, 1-0) at Eldorado (3-1, 0-1) 13
10 Wall (3-1, 1-0) at Mason (4-0, 1-0) 17
13 San Angelo Grape Creek (2-2, 1-0) at Ozona (0-4, 0-1) 24

DISTRICT 5
0 Abernathy (2-2, 0-1) at Post (2-2, 1-0) 57
12 Idalou (4-0, 1-0) at Shallowater (1-3, 1-0) 0
27 Lubbock Roosevelt (1-3, 1-0) at Slaton (0-4, 0-1) 20
26 Denver City (1-3, 0-1) at Tahoka (0-4, 0-1) 6

DISTRICT 7
21 Spearman (4-1, 1-0) at Canadian (4-0, 0-0) 28
20 Amarillo Highland Park (2-3, 1-0) at Panhandle (2-3, 1-0) 35
12 Amarillo Boys Ranch (1-4, 0-1) at Stinnett West Texas (0-5, 0-1) 49

DISTRICT 8
21 Electra (4-1, 1-0) at Holliday (3-1, 0-0) 27
21 Childress (3-2, 0-1) at Seymour (2-3, 1-0) 14
28 Olney (1-4, 0-1) at Wichita Falls City View (1-4, 0-1) 6

NON-DISTRICT
49 Midland Christian at Alpine (1-2A, 0-5) 0
6 Academia Juarez at Anthony (1-2A, 1-4) 40
14 Crane (1-2A, 4-1) at Brownfield (2-3A, 3-2) 21
49 Kermit (1-2A, 4-1) at Odessa JV 13
13 Tornillo (1-2A, 1-2) at Fort Hancock (8-A, 1-3) 14
32 Cisco (10-2A, 4-0) at Bangs (3-2A, 0-4) 0
7 Ballinger (3-2A, 1-3) at Midland Greenwood (3-3A, 0-4) 42
13 Anson (4-2A, 0-4) at Haskell (9-A, 3-1) 27
42 Colorado City (4-2A, 2-2) at Monahans (3-3A, 2-2) 12
7 Floydada (6-2A, 2-2) at Littlefield (2-3A, 3-2) 28
43 Tulia (6-2A, 3-1) at Memphis (2-A, 1-3) 0

REGION II

DISTRICT 15
27 Gunter (1-3, 0-1) at Bells (0-4, 0-1) 7
14 Blue Ridge (2-2, 0-1) at Leonard (4-0, 1-0) 21
0 Anna (1-3, 1-0) at Tom Bean (3-1, 1-0) 56
0 Howe (0-4, 0-1) at Whitewright (3-1, 1-0) 57

DISTRICT 16
21 DeKalb (4-0, 1-0) at Clarksville (4-0, 1-0) 28
41 Cooper (3-1, 1-0) at Honey Grove (2-2, 0-1) 0
40 Redwater (4-0, 1-0) at Hooks (1-3, 0-1) 14
42 Pattonville Prairiland (3-1, 0-1) at Paris Chisum (1-3, 0-1) 7

NON-DISTRICT
28 Breckenridge (5-3A, 5-0) at Boyd (9-2A, 4-0) 48
32 Cisco (10-2A, 4-0) at Bangs (3-2A, 0-4) 0
De Leon (10-2A, 1-3) at Gorman (13-A, 2-2), Canceled
0 Maypearl (11-2A, 2-2) at Crawford (12-2A, 4-0) 18
28 Palmer (14-2A, 4-0) at Grandview (11-2A, 1-4) 7
32 Hillsboro (8-3A, 0-4) at Rio Vista (11-2A, 1-4) 8
0 Godley (11-2A, 3-2) at West (8-3A, 1-3) 35
0 Dallas A+ Academy (14-2A, 1-3) at Dallas Christian 23
31 Scurry-Rosser (14-2A, 3-1) at Eustace (12-3A, 1-4) 16
13 Blooming Grove (14-2A, 3-1) at Whitney (8-3A, 3-1) 7

REGION III

DISTRICT 17
34 Grand Saline (1-4, 0-1) at Caddo Mills (1-4, 0-1) 12
42 Quitman (5-0, 1-0) at Como-Pickton (5-0, 1-0) 7
48 Edgewood (4-1, 1-0) at Lone Oak (1-3, 0-0) 20

DISTRICT 18
21 Ore City (1-4, 0-1) at Diana New Diana (3-1, 0-0) 24
37 Omaha Pewitt (3-2, 1-0) at Linden-Kildare (1-4, 0-1) 7
41 Hughes Springs (1-4, 1-0) at Queen City (1-4, 1-0) 0

DISTRICT 19
16 Gladewater Union Grove (4-0, 1-0) at Arp (1-2, 1-0) 27
27 Elysian Fields (3-1, 1-0) at Big Sandy Harmony (1-3, 0-1) 7
6 New London West Rusk (0-4, 0-1) at Hawkins (1-3, 0-1) 29
41 Troup (4-0, 1-0) at Winona (1-3, 0-1) 7

DISTRICT 21
49 Elkhart (5-0, 1-0) at Frankston (1-4, 0-1) 14
30 Alto (3-2, 1-0) at Kerens (1-3, 0-0) 14
54 Malakoff (3-2, 1-0) at Malakoff Cross Roads (0-5, 0-1) 32

DISTRICT 22
2 Franklin (1-3, 0-1) at Buffalo (1-3, 0-1) 33
21 Hearne (1-3, 0-1) at Jewett Leon (3-1, 1-0) 7
38 Mart (4-0, 1-0) at Rosebud-Lott (2-2, 1-0) 14
23 Centerville (0-4, 0-1) at Teague (3-1, 1-0) 52

NON-DISTRICT
26 Hemphill (20-2A, 3-1) at Burkeville (23-A, 2-1) 6
20 Pineland West Sabine (20-2A, 3-1) at Corrigan-Camden (23-2A, 1-4) 23
7 San Augustine (20-2A, 2-1) at Newton (24-2A, 1-2) 48
36 Beaumont Kelly at New Waverly (23-2A, 0-4) 14
28 Center (16-3A, 3-2) at Woodville (23-2A, 1-4) 18
52 Sour Lake Hardin-Jefferson (24-3A, 1-3) at Kountze (24-2A, 2-2) 0

REGION IV

DISTRICT 25
47 Salado (3-1, 1-0) at Lago Vista (3-1, 0-1) 14
14 Florence (2-2, 0-1) at Lexington (4-0, 1-0) 40
21 Rogers (4-0, 1-0) at Little River Academy (3-1, 1-0) 0
28 Jarrell (2-2, 0-1) at Somerville (2-2, 0-1) 25

DISTRICT 31
0 Taft (0-4, 0-1) at Banquete (3-1, 0-0) 18
14 Skidmore-Tynan (2-2, 1-0) at Freer (1-4, 0-1) 6
6 Three Rivers (1-3, 1-0) at George West (2-3, 1-0) 38

NON-DISTRICT
12 Stafford (25-3A, 3-1) at Brookshire Royal (26-2A, 4-0) 28
0 New Braunfels Christian at Danbury (26-2A, 2-2) 53
16 Blanco (27-2A, 2-2) at Brackettville Brackett (29-A, 5-0) 29
32 Goldthwaite (13-A, 2-2) at Johnson City (27-2A, 2-2) 6
22 San Antonio Antonian at Poth (28-2A, 2-3) 0
48 Yorktown (28-2A, 4-0) at Jourdanton (29-2A, 0-5) 7
6 Schulenburg (30-2A, 2-2) at Hallettsville (26-3A, 4-0) 52
34 El Maton Tidehaven (30-2A, 1-3) at Houston Christian 24
7 Hallettsville Sacred Heart at Vanderbilt Industrial (30-2A, 1-3) 14
20 Riviera Kaufer (32-2A, 2-2) at Agua Dulce (32-A, 1-4) 7
0 La Villa (32-2A, 0-4) at Harlingen Marine Military Academy 49
Zapata (31-3A, 5-0) at Hebbronville (32-2A, 2-2), Canceled
14 Bishop (32-2A, 0-4) at Mathis (30-3A, 3-2) 20

CLASS A

REGION I

DISTRICT 5
0 Lorenzo (0-4, 0-1) at Anton (3-1, 1-0) 33
20 New Deal (4-0, 1-0) at Crosbyton (1-3, 0-1) 6
48 Hale Center (3-1, 1-0) at Petersburg (2-2, 1-0) 0
13 Smyer (2-2, 0-1) at Ralls (2-2, 0-1) 33

NON-DISTRICT
6 Booker (1-A, 2-2) at Clarendon (2-A, 2-2) 27
46 Sunray (1-A, 4-0) at Claude (2-A, 1-3) 8
28 White Deer (1-A, 2-2) at Shamrock (2-A, 0-4) 8
43 Tulia (6-2A, 3-1) at Memphis (2-A, 1-3) 0
13 Bovina (4-A, 1-3) at Amarillo JV 24
41 Sudan (4-A, 3-1) at Iraan (8-A, 3-1) 20
21 Wink (8-A, 2-2) at Plains (6-A, 2-2) 26
13 Tornillo (1-2A, 1-2) at Fort Hancock (8-A, 1-3) 14
6 El Paso El Dorado at Van Horn (8-A, 2-2) 7

REGION II

DISTRICT 10
41 Roby (3-2, 1-0) at Bronte (3-2, 1-0) 14
8 Hermleigh (0-5, 0-1) at Roscoe (3-1, 0-0) 65
0 Forsan (0-5, 0-1) at Sterling City (1-4, 0-1) 34

DISTRICT 16
19 Petrolia (3-2, 0-1) at Era (3-1, 0-0) 12
10 Collinsville (3-2, 0-1) at Lindsay (4-1, 1-0) 35
22 Saint Jo (2-2, 0-1) at Muenster (4-1, 1-0) 42

NON-DISTRICT
13 Anson (4-2A, 0-4) at Haskell (9-A, 3-1) 27
0 Ranger (13-A, 0-4) at Rotan (9-A, 4-0) 52
38 Mertzon Irion County (12-A, 4-0) at Barksdale Nueces Canyon (28-A, 0-4) 0
De Leon (10-2A, 1-3) at Gorman (13-A, 2-2), Canceled
32 Goldthwaite (13-A, 2-2) at Johnson City (27-2A, 2-2) 6
21 Evant (13-A, 2-2) at Santo (14-A, 2-2) 18

REGION III

DISTRICT 17
12 Detroit (1-4, 0-1) at Bogata Rivercrest (3-2, 1-0) 28
0 Melissa (3-2, 0-1) at Celeste (1-3, 1-0) 54
0 Cumby (2-3, 0-1) at Wolfe City (1-3) 46

DISTRICT 20
14 Overton (3-1, 0-1) at Cushing (3-2, 0-1) 33
7 Price Carlisle (4-1, 0-1) at Mount Enterprise (4-1, 1-0) 21
58 Joaquin (3-2, 1-0) at Tenaha (0-4, 0-0) 20

DISTRICT 21
35 Hubbard (1-3, 0-1) at Covington (0-4, 0-1) 6
13 Cayuga (3-1, 1-0) at Frost (3-1, 1-0) 34
0 Dallas I Am That I Am Academy (0-4, 0-1) at Rice (3-1, 0-1) 50
7 Dawson (2-2, 1-0) at Wortham (2-2, 1-0) 55

NON-DISTRICT
14 Karnack (19-A, 1-3) at Beckville (20-A, 2-2) 34
16 Tyler T.K. Gorman at Gilmer Union Hill (19-A, 3-1) 6
39 Evadale (23-A, 0-3) at Apple Springs (22-A, 0-4) 6
0 Oakwood (22-A, 0-4) at Colmesneil (23-A, 1-3) 42
6 Bryan Allen Academy at Iola (22-A, 3-1) 52
26 Hemphill (20-2A, 3-1) at Burkeville (23-A, 2-1) 6

REGION IV

DISTRICT 25
40 Chilton (4-1, 1-0) at Bremond (3-1, 0-0) 26
6 Bosqueville (1-4, 1-0) at Meridian (1-4, 0-1) 37
26 Axtell (5-0, 1-0) at Valley Mills (3-2, 0-1) 18

DISTRICT 26
39 Bartlett (2-3, 1-0) at Burton (2-2, 0-0) 6
0 Thorndale (3-2, 1-0) at Holland (1-4, 0-1) 43
21 Milano (2-3, 0-1) at Thrall (1-3, 0-1) 20

DISTRICT 31
7 Louise (0-5, 0-1) at Flatonia (4-1, 1-0) 52
8 Runge (3-2, 0-1) at Pettus (4-1, 1-0) 18
0 Falls City (3-2, 0-1) at Shiner (4-0, 0-0) 40

NON-DISTRICT
38 Mertzon Irion County (12-A, 4-0) at Barksdale Nueces Canyon (28-A, 0-4) 0
20 Leakey (28-A, 0-4) at Sabinal (29-A, 3-1) 49
13 Charlotte (29-A, 3-2) at Ben Bolt (32-A, 3-2) 6
16 Blanco (27-2A, 2-2) at Brackettville Brackett (29-A, 5-0) 29
0 San Antonio Lutheran at La Pryor (29-A, 2-3) 39
20 Riviera Kaufer (32-2A, 2-2) at Agua Dulce (32-A, 1-4) 7
19 Benavides (32-A, 1-4) at San Diego (31-3A, 3-2) 34

SATURDAY, OCTOBER 2

CLASS 5A

REGION II

DISTRICT 14
14 The Woodlands (3-1, 1-0) at Klein (3-1, 1-0) 17

REGION III

DISTRICT 17
17 Magnolia (0-4, 0-2) at Houston Langham Creek (0-5, 0-3) 14
38 Houston Cypress Falls (2-3, 2-1) at Houston Cypress Springs (1-3, 1-1) 7

DISTRICT 18
31 Houston Memorial (1-3, 1-0) at Aldine Eisenhower (2-2, 1-0) 0
48 Aldine MacArthur (0-4, 0-1) at Houston Northbrook (0-4, 0-1) 21

DISTRICT 19
35 Alief Elsik (1-3, 1-0) at Katy Taylor (3-1, 1-0) 17

DISTRICT 20
20 Sugar Land Marshall (1-3, 1-1) at Sugar Land Bush (1-4, 1-2) 19 (OT)
15 Sugar Land Dulles (0-5, 0-3) at Sugar Land Clements (2-3, 0-3) 30

DISTRICT 21
0 Houston Austin (0-4, 0-1) at Houston Bellaire (3-1, 1-0) 47
6 Houston Sam Houston (0-4, 0-1) at Houston Chavez (0-4, 0-1) 48

DISTRICT 23
41 La Porte (0-4, 0-1) at Pasadena Memorial (2-2, 1-0) 13

REGION IV

DISTRICT 25
54 Schertz Clemens (3-2, 1-0) at San Antonio Jefferson (1-3, 0-0) 0

DISTRICT 26
43 San Antonio Madison (4-0, 1-0) at San Antonio Reagan (2-2, 1-0) 40

DISTRICT 27
13 San Antonio Jay (3-1, 1-0) at San Antonio Clark (2-2, 0-1) 31

DISTRICT 29
49 Laredo Cigarroa (0-4, 0-1) at Laredo United South (0-4, 0-1) 7

DISTRICT 31
38 Edinburg Economedes (1-3, 1-0) at Pharr-San Juan-Alamo (3-1, 0-0) 24

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 7
14 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (1-3, 0-1) at Fort Worth Eastern Hills (1-3, 0-1) 33
12 Fort Worth Carter-Riverside (1-3, 0-1) at Fort Worth North Side (2-2, 1-0) 0

DISTRICT 8
37 Fort Worth Arlington Heights (2-2, 1-0) at Fort Worth Western Hills (1-3, 1-0) 17

REGION III

DISTRICT 22
19 Houston Yates (3-1, 1-0) at Houston Wheatley (2-2, 0-0) 0

DISTRICT 24
45 Richmond Foster (4-0, 1-0) at Rosenberg Lamar Consolidated (1-3, 0-1) 6

NON-DISTRICT
14 Beaumont Central (20-4A, 0-4) at Houston Forest Brook (19-4A, 1-3) 41


The Old Coach Top Stories