Week 6 Schedule, Scores

Everyone is now in the pool in district play beginning with Week 6. Tex Preps will be there to count you down to the final week of regular season action, as well as all the state playoff games.

THURSDAY, OCTOBER 7

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 5
7 Grapevine (2-3, 0-2) at Keller (4-1, 1-1) 12

REGION II

DISTRICT 9
45 Dallas W.T. White (1-5, 1-1) at Dallas Sunset (2-2, 0-1) 14

DISTRICT 10
24 Dallas Jesuit (3-2, 1-1) at Carrollton Creekview (2-3, 2-0) 0

DISTRICT 11
28 Rowlett (2-4, 0-2) at Sachse (3-2, 0-1) 0

DISTRICT 14
42 Klein Collins (4-1, 1-1) at Conroe (3-2, 1-1) 21

DISTRICT 16
9 Austin Anderson (1-4, 1-1) at Austin Crockett (3-2, 0-2) 35

REGION III

DISTRICT 21
57 Houston Madison (3-2, 1-1) at Houston Austin (0-5, 0-2) 0

DISTRICT 23
48 Deer Park (3-2, 1-1) at South Houston (2-3, 1-1) 6

DISTRICT 24
7 Clute Brazoswood (1-5, 0-2) at Friendswood Clear Brook (3-3, 1-1) 21

REGION IV

DISTRICT 26
21 Spring Branch Smithson Valley (3-2, 1-1) at San Antonio MacArthur (1-4, 1-1) 14

DISTRICT 32
19 San Benito (5-0, 2-0) at Brownsville Rivera (5-0, 2-0) 15

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 7
7 Fort Worth Carter-Riverside (2-3, 1-1) at Fort Worth Eastern Hills (2-3, 1-1) 39

DISTRICT 8
21 Fort Worth Polytechnic (0-5, 0-2) at Fort Worth South Hills (0-5, 0-2) 24
0 Fort Worth O.D. Wyatt (2-3, 1-1) at Fort Worth Southwest (4-1, 2-0) 52

REGION II

DISTRICT 11
18 Dallas Highland Park (3-1) at West Mesquite (5-0) 13

DISTRICT 13
6 Seagoville (2-3) at Dallas South Oak Cliff (4-1) 34

DISTRICT 16
17 Waco University (1-4) at Killeen (3-2) 47

REGION III

DISTRICT 21
46 Houston Furr (2-3, 0-2) at Houston Sharpstown (0-5, 0-2) 0

DISTRICT 22
23 Houston Westbury (0-5, 0-2) at Houston Sterling (2-3, 1-1) 6

NON-DISTRICT
47 Houston Worthing (22-4A, 2-3, 1-1) at Houston Scarborough (21-4A, 2-3, 1-1) 6

REGION IV

DISTRICT 25
18 Austin Travis (4-1) at Austin McCallum (4-1) 43

DISTRICT 32
26 Brownsville Lopez (2-3, 1-1) at Weslaco East (1-4, 1-1) 61

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 5
67 Graham (3-3) at Wichita Falls Hirschi (0-6) 6

FRIDAY, OCTOBER 8

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
14 El Paso Socorro (2-3, 1-2) at El Paso Americas (1-4, 1-2) 23
42 El Paso Franklin (6-0, 3-0) at El Paso Bel Air (5-1, 2-1) 0
24 El Paso Eastwood (2-4, 1-2) at El Paso Coronado (1-5, 0-3) 17
42 El Paso Montwood (4-1, 3-0) at El Paso Hanks (3-3, 1-2) 10

DISTRICT 2
31 Lubbock Monterey (1-4) at Amarillo (3-2) 10
38 Lubbock Coronado (4-1) at Lubbock (0-5) 14
0 Amarillo Tascosa (2-3) at San Angelo Central (2-3) 32

DISTRICT 3
31 Midland Lee (4-1) at Abilene Cooper (3-2) 17
34 Odessa Permian (4-1) at Midland (5-0) 42
52 Abilene (5-0) at Odessa (3-2) 14

DISTRICT 4
6 Saginaw Boswell (2-3, 0-2) at Burleson (5-0, 2-0) 47
0 Fort Worth Paschal (1-4, 0-2) at Mansfield Summit (3-2, 2-0) 49
14 Mansfield (3-2, 2-0) at North Crowley (3-2, 1-1) 21
14 Granbury (3-2, 1-1) at Weatherford (1-4, 0-2) 25

DISTRICT 5
35 Keller Fossil Ridge (3-2, 0-2) at Colleyville Heritage (3-2, 1-1) 30
14 Richland (1-4, 0-2) at Denton Ryan (5-0, 2-0) 34
56 Southlake Carroll (5-0, 2-0) at Haltom (3-2, 2-0) 35

DISTRICT 6
35 Irving Nimitz (1-4, 0-2) at Coppell (1-4, 0-2) 38
7 Grand Prairie (1-4, 0-2) at Euless Trinity (3-2, 2-0) 51
27 Irving MacArthur (5-0, 2-0) at Irving (3-2, 1-1) 20
11 Hurst L.D. Bell (2-3, 1-1) at South Grand Prairie (4-1, 2-0) 41

DISTRICT 7
43 Arlington Lamar (4-1, 2-0) at Arlington Bowie (1-4, 1-1) 0
20 Arlington (1-4, 0-2) at Arlington Martin (2-3, 0-2) 30
35 Duncanville (4-1, 2-0) at Cedar Hill (3-2, 2-0) 28
28 Arlington Sam Houston (0-5, 0-2) at DeSoto (4-1, 1-1) 51

DISTRICT 8
26 Flower Mound Marcus (1-4, 0-2) at Flower Mound (3-2, 1-1) 27 (2OT)
13 The Colony (1-4, 0-2) at Lewisville (3-2, 1-1) 35
31 Allen (4-1, 2-0) at Plano (1-4, 0-2) 30 (OT)
49 Plano West (4-1, 2-0) at Plano East (3-2, 2-0) 15

REGION II

DISTRICT 9
77 Dallas Carter (4-1, 1-0) at Dallas Molina (1-5, 0-2) 7
BYE: Dallas Bryan Adams (3-3, 0-2)

DISTRICT 10
17 Carrollton Newman Smith (0-5, 0-2) at Carrollton R.L. Turner (3-2, 0-2) 33
16 Richardson Berkner (2-3, 1-1) at Richardson Lake Highlands (4-1, 2-0) 6
31 Richardson (4-1, 1-1) at Richardson Pearce (4-1, 1-1) 34

DISTRICT 11
14 Garland Lakeview (2-4, 1-1) at North Garland (5-1, 2-0) 48
13 Garland (4-1, 1-0) at South Garland (5-1, 2-0) 16
BYE: Garland Naaman Forest (1-5, 0-2)

DISTRICT 12
31 Tyler Lee (3-2, 1-0) at Longview (6-0, 2-0) 34 (OT)
21 Mesquite Horn (2-4, 1-1) at North Mesquite (4-2, 1-1) 27
21 Mesquite (1-5, 1-1) at Tyler John Tyler (2-3, 0-1) 13
BYE: Rockwall (1-5, 0-2)

DISTRICT 13
21 Killeen Harker Heights (3-2, 1-1) at Bryan (3-2, 1-1) 31
31 A&M Consolidated (4-1, 2-0) at Killeen Shoemaker (3-2, 0-2) 8
29 Copperas Cove (4-1, 2-0) at Temple (2-3, 1-1) 0
10 Belton (0-5, 0-2) at Waco (3-2, 1-1) 21

DISTRICT 14
39 Lufkin (5-0, 2-0) at Conroe Oak Ridge (2-3, 1-1) 0
35 The Woodlands (3-2, 1-1) at Klein Forest (1-4, 0-2) 28 (OT)

DISTRICT 15
17 Georgetown (3-2, 1-1) at Leander (5-0, 2-0) 13
14 Round Rock Westwood (1-4, 1-1) at Pflugerville (3-2, 2-0) 46
24 Round Rock (3-2, 0-2) at Round Rock McNeil (1-4, 0-2) 13
35 Cedar Park (3-2, 2-0) at Round Rock Stony Point (0-5, 0-2) 0

DISTRICT 16
0 Bastrop (3-2, 1-1) at Austin Bowie (1-4, 1-1) 35
7 Austin High (2-3, 1-1) at Austin Westlake (3-2, 2-0) 38
17 Austin Akins (3-2, 1-1) at Buda Hays Consolidated (4-1, 1-1) 21

REGION III

DISTRICT 17
31 Houston Cypress Fairbanks (3-2, 1-2) at Houston Langham Creek (0-6, 0-4) 0
25 Houston Cypress Creek (3-3, 1-3) at Magnolia (1-4, 1-2) 21
7 Houston Cypress Springs (1-4, 1-2) at Tomball (4-2, 4-0) 42
BYE: Houston Cypress Ridge (3-3, 2-2)

DISTRICT 18
31 Aldine Eisenhower (2-3, 1-1) at Aldine MacArthur (1-4, 1-1) 13
6 Houston Northbrook (0-5, 0-2) at Houston Memorial (2-3, 2-0) 51

DISTRICT 19
41 Alief Taylor (3-2, 1-1) at Alief Elsik (2-3, 2-0) 16
7 Alief Hastings (1-4, 0-2) at Houston Strake Jesuit (2-3, 0-2) 37
10 Katy Taylor (3-2, 1-1) at Katy Cinco Ranch (5-0, 2-0) 30

DISTRICT 20
13 Sugar Land Hightower (5-0, 3-0) at Sugar Land Kempner (3-3, 3-1) 7
7 Sugar Land Bush (1-5, 1-3) at Sugar Land Willowridge (4-1, 3-0) 26
BYE: Sugar Land Elkins (3-3, 3-1)

DISTRICT 21
38 Houston Westside (5-0, 2-0) at Houston Bellaire (4-1, 2-0) 3
0 Houston Sam Houston (0-5, 0-2) at Houston Lamar (3-2, 2-0) 47
27 Houston Chavez (1-4, 1-1) at Houston Milby (2-3, 0-2) 12

DISTRICT 22
14 Beaumont West Brook (2-3, 0-2) at Baytown Sterling (3-2, 0-2) 31
24 Baytown Lee (2-3, 0-2) at Kingwood (2-3, 1-1) 14
41 Spring Westfield (5-0, 2-0) at Port Arthur Memorial (2-3, 2-0) 48
28 Humble (2-3, 1-1) at Spring (5-0, 2-0) 42

DISTRICT 23
0 Pasadena (0-5, 0-2) at La Porte (1-4, 1-1) 55
63 Galena Park North Shore (5-0, 2-0) at Pasadena Rayburn (4-1, 1-1) 7

DISTRICT 24
28 Pearland (5-1, 1-1) at Galveston Ball (1-4, 0-1) 7
0 League City Clear Creek (0-5, 0-1) at Houston Clear Lake (6-0, 2-0) 47
BYE: Alvin (4-2, 2-0)

REGION IV

DISTRICT 25
34 Seguin (5-1, 2-0) at San Antonio East Central (1-4, 0-1) 17
0 San Antonio Jefferson (1-4, 0-1) at San Antonio Southwest (2-4, 0-2) 22
18 San Antonio Highlands (2-3, 1-1) at San Marcos (4-2, 1-1) 26
BYE: Schertz Clemens (4-2, 2-0)

DISTRICT 26
0 San Antonio Roosevelt (3-2, 0-2) at Converse Judson (5-0, 2-0) 38
0 San Antonio Lee (2-3, 0-2) at San Antonio Reagan (2-3, 1-1) 3

DISTRICT 27
27 San Antonio Warren (4-1, 1-1) at San Antonio Jay (3-2, 1-1) 0
6 San Antonio Marshall (2-3, 0-2) at San Antonio Taft (4-1, 2-0) 45

DISTRICT 28
25 Corpus Christi Miller (1-4) at Corpus Christi Carroll (3-2) 57
21 Corpus Christi Ray (4-1) at Corpus Christi Moody (5-0) 24 (2OT)
7 Corpus Christi King (1-4) at Victoria Memorial (1-4) 20

DISTRICT 29
28 Laredo United (3-2, 1-1) at Eagle Pass (2-3, 1-1) 14
32 Laredo Alexander (2-3, 1-1) at Laredo LBJ (1-4, 0-2) 7
21 Laredo Nixon (3-2, 2-0) at Laredo Cigarroa (1-4, 1-1) 14

DISTRICT 30
49 La Joya (3-2) at McAllen (3-2) 19
21 McAllen Rowe (3-2) at Mission Sharyland (4-1) 26
24 McAllen Memorial (1-4) at Rio Grande City (2-2) 13

DISTRICT 31
14 Pharr-San Juan-Alamo (3-2, 0-1) at Donna (3-3, 2-0) 42
26 Pharr-San Juan-Alamo North (4-2, 1-1) at Edinburg (2-3, 1-0) 38
25 Edinburg North (0-5, 0-2) at Weslaco (2-4, 0-2) 23
BYE: Edinburg Economedes (2-3, 2-0)

DISTRICT 32
0 Brownsville Porter (2-3, 0-2) at Brownsville Pace (4-1, 1-1) 53
7 Brownsville Hanna (1-4, 0-2) at Harlingen South (2-3, 1-1) 56
35 Harlingen (4-1, 1-1) at Los Fresnos (3-2, 1-1) 21

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
69 El Paso Andress (5-0, 3-0) at El Paso (3-3, 2-2) 0
26 El Paso Jefferson (3-3, 1-3) at El Paso Austin (3-2, 3-0) 38
35 El Paso Chapin (3-2, 2-1) at El Paso Bowie (2-4, 0-4) 6
0 Canutillo (3-3, 1-3) at El Paso Irvin (3-2, 2-1) 10
BYE: El Paso Burges (3-3, 2-2)

DISTRICT 2
46 El Paso Riverside (6-0, 4-0) at Clint Mountain View (2-3, 1-2) 12
6 Clint (3-3, 3-1) at El Paso Del Valle (1-4, 1-2) 48
7 Fabens (3-2, 2-1) at El Paso Parkland (3-3, 2-2) 28
7 San Elizario (2-3, 2-1) at El Paso Ysleta (1-5, 1-3) 21
BYE: Clint Horizon (1-5, 0-4)

DISTRICT 3
35 Amarillo Palo Duro (3-2) at Dumas (3-2) 19
21 Amarillo Caprock (2-3) at Hereford (1-4) 48
7 Canyon Randall (2-3) at Pampa (2-3) 10

DISTRICT 4
21 Plainview (3-2) at Andrews (2-3) 24
24 San Angelo Lake View (2-3) at Big Spring (2-3) 23
0 Lubbock Estacado 0-5) at Wolfforth Frenship (3-2) 41

DISTRICT 5
46 Denison (3-2) at Burkburnett (3-2) 45 (2OT)
27 Wichita Falls (2-3) at Sherman (3-2) 33 (OT)
17 Denton (1-4) at Wichita Falls Rider (5-0) 21

DISTRICT 6
38 Aledo (3-2) at Fort Worth Brewer (1-3) 0
26 Mineral Wells (3-2) at Joshua (2-3) 20
12 Cleburne (0-5) at Stephenville (5-0) 37

DISTRICT 7
9 Springtown (3-2, 2-0) at Arlington Seguin (0-5, 0-2) 28
6 Fort Worth North Side (2-3, 1-1) at Azle (2-3, 1-1) 55
56 Birdville (4-1, 2-0) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (1-4, 0-2) 7

DISTRICT 8
15 Fort Worth Dunbar (2-3, 2-0) at Fort Worth Arlington Heights (3-2, 2-0) 27
38 Fort Worth Western Hills (1-4, 1-1) at Fort Worth Trimble Tech (2-3, 0-2) 6

REGION II

DISTRICT 9
42 Justin Northwest (4-1, 1-1) at Frisco Centennial (1-4, 0-2) 7
41 McKinney (4-1, 2-0) at Keller Central (1-4, 0-2) 13
10 Frisco (3-2, 2-0) at Lake Dallas (4-1, 1-1) 24
41 Lewisville Hebron (5-0, 2-0) at McKinney North (0-5, 0-2) 0

DISTRICT 10
0 Dallas Thomas Jefferson (1-4) at Dallas Lincoln (3-1) 65
0 Dallas Spruce (2-2) at Dallas Woodrow Wilson (4-1) 13
51 Dallas Hillcrest (3-1) at North Dallas (0-5) 9

DISTRICT 11
13 Terrell (3-1) at Forney (1-4) 16
34 Wylie (4-1) at Mesquite Poteet (4-1) 13

DISTRICT 12
37 Sulphur Springs (4-1) at Paris (2-3) 17
21 Mount Pleasant (2-3) at Paris North Lamar (5-0) 49
12 Greenville (1-4) at Texarkana Texas High (3-2) 35

DISTRICT 13
70 Dallas Kimball (2-3) at Dallas Adamson (0-5) 0

DISTRICT 14
44 Corsicana (4-1) at Athens (0-5) 0
3 Mabank (2-3) at Ennis (4-1) 63
56 Lancaster (2-3) at Red Oak (0-5) 10

DISTRICT 15
7 Mansfield Timberview (1-4) at Crowley (2-2) 16
17 Alvarado (0-5) at Everman (3-1) 39
6 Midlothian (4-1) at Waxahachie (3-2) 52

DISTRICT 16
24 Hewitt Midway (4-1) at Brownwood (1-4) 42
17 Killeen Ellison (2-3) at Lampasas (5-0) 21

REGION III

DISTRICT 17
6 Hallsville (5-0, 2-0) at Jacksonville (4-1, 2-0) 13
7 Longview Pine Tree (1-4, 0-2) at Kilgore (5-0, 2-0) 42
41 Marshall (2-3, 0-2) at Nacogdoches (1-4, 0-2) 0
25 Henderson (3-2, 1-1) at Whitehouse (2-3, 1-1) 14

DISTRICT 18
7 Livingston (1-4, 0-2) at Brenham (4-1, 1-1) 14
38 Klein Oak (4-1, 2-0) at Montgomery (2-3, 1-1) 20
16 Conroe Caney Creek (2-3, 0-2) at New Caney (4-1, 1-1) 48
35 Waller (3-2, 2-0) at Willis (2-3, 1-1) 29

DISTRICT 19
14 Houston Smiley (0-5) at Dayton (2-3) 64
34 Houston C.E. King (3-2) at Galena Park (5-0) 38
14 Crosby (2-3) at Houston Forest Brook (2-3) 21

DISTRICT 20
35 Beaumont Ozen (3-3, 1-1) at Beaumont Central (0-5, 0-1) 23
3 Orange Little Cypress-Mauriceville (1-5, 0-2) at Nederland (3-3, 1-1) 35
8 Vidor (2-2, 1-0) at Port Neches-Groves (4-2, 2-0) 26
BYE: Lumberton (4-2, 1-1)

DISTRICT 21
41 Houston Jones (4-1, 2-0) at Houston Davis (4-1, 2-0) 14

DISTRICT 23
7 Dickinson (2-3) at Friendswood (5-0) 34
10 Santa Fe (4-1) at La Marque (4-1) 20
0 Channelview (1-4) at Texas City (3-2) 50

DISTRICT 24
21 Rosenberg Terry (4-1, 2-0) at El Campo (3-2, 1-1) 26
7 Rosenberg Lamar Consolidated (1-4, 0-2) at Freeport Brazosport (1-4, 0-2) 21
35 Angleton (3-2, 1-1) at Port Lavaca Calhoun (1-4, 0-2) 6
36 Bay City (5-0, 2-0) at Richmond Foster (5-0, 2-0) 40

REGION IV

DISTRICT 25
35 Austin Lanier (1-3) at Austin LBJ (0-5) 21
8 Austin Johnston (0-5) at Austin Reagan (0-5) 21

DISTRICT 26
21 Elgin (2-3) at Del Valle (0-5) 28
0 Pflugerville Hendrickson (2-2) at Pflugerville Connally (2-3) 60
25 Lockhart (2-3) at Taylor (2-3) 21

DISTRICT 27
31 New Braunfels (3-2) at Austin Lake Travis (4-1) 38 (2OT)
34 Dripping Springs (2-3) at Marble Falls (1-4) 13
36 Burnet (4-1) at New Braunfels Canyon (5-0) 34 (4OT)

DISTRICT 28
16 Castroville Medina Valley (4-1) at Kerrville Tivy (3-2) 35
14 Boerne (4-1) at San Antonio Alamo Heights (4-1) 10
28 Fredericksburg (4-1) at Uvalde (3-2) 12

DISTRICT 29
14 San Antonio Fox Tech (1-4, 1-1) at San Antonio Kennedy (2-3, 1-1) 20
7 San Antonio Brackenridge (3-2, 2-0) at San Antonio Lanier (2-3, 1-1) 3
7 San Antonio Memorial (0-5, 0-2) at San Antonio Sam Houston (4-1, 2-0) 39

DISTRICT 30
27 San Antonio McCollum (4-2, 2-0) at Floresville (2-3, 1-0) 14
21 Beeville Jones (1-4, 0-2) at Pleasanton (2-4, 0-2) 23
20 San Antonio Southside (3-2, 0-1) at South San Antonio (3-3, 1-1) 41
BYE: San Antonio Harlandale (3-3, 2-0)

DISTRICT 31
45 Corpus Christi Flour Bluff (4-1, 1-1) at Alice (2-3, 1-1) 7
2 Rockport-Fulton (3-2, 1-1) at Corpus Christi Calallen (4-1, 2-0) 51
0 Kingsville King (2-3, 1-1) at Gregory-Portland (5-0, 2-0) 24
16 Corpus Christi Tuloso-Midway (1-4, 0-2) at Robstown (0-5, 0-2) 13

DISTRICT 32
41 Edcouch-Elsa (5-0, 2-0) at Mercedes (0-5, 0-2) 3
26 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (1-4, 1-1) at Mission Memorial (5-0, 2-0) 28
14 Mission (0-5, 0-2) at Roma (1-4, 1-1) 15

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 1
20 Borger (2-3) at Amarillo River Road (3-2) 0
41 Perryton (4-1) at Dalhart (1-5) 7
BYE: Canyon (6-0, 0-0)

DISTRICT 2
41 Muleshoe (5-1) at Levelland (2-4) 0
34 Lubbock Cooper (4-2) at Littlefield (4-2) 0
BYE: Brownfield (4-2, 0-0)

DISTRICT 3
47 Monahans (2-3) at Fort Stockton (2-3) 48 (OT)
7 Pecos (1-4) at Lamesa (1-4) 19
0 Seminole (1-4) at Midland Greenwood (1-4) 21

DISTRICT 4
7 Sweetwater (5-1) at Abilene Wylie (4-2) 13
6 Clyde (3-3) at Snyder (5-1) 45
BYE: Merkel (3-3, 0-0)

DISTRICT 5
0 Breckenridge (5-1) at Iowa Park (6-0) 16
BYE: Vernon (3-3, 0-0)

DISTRICT 6
13 Sanger (4-1) at Gainesville (2-3) 24
0 Whitesboro (1-4) at Pilot Point (4-1) 32
26 Bowie (2-3) at Pottsboro (0-5) 0

DISTRICT 7
35 Little Elm (3-2) at Bridgeport (0-5) 38
6 Carrollton Ranchview (1-4) at Lake Worth (3-2) 35
45 Decatur (5-0) at River Oaks Castleberry (1-4) 0

DISTRICT 8
52 Glen Rose (3-2) at Hillsboro (1-4) 14
35 Whitney (3-2) at Venus (1-4) 18
27 Comanche (2-3) at West (2-3) 6

REGION II

DISTRICT 9
21 Princeton (5-0) at Bonham (3-2) 42
14 Nevada Community (0-5) at Farmersville (4-1) 56
19 Van Alstyne (4-1) at Royse City (3-2) 28

DISTRICT 10
27 Kennedale (4-0) at Dallas Roosevelt (2-3) 20 (OT)
7 Ferris (2-2) at Wilmer-Hutchins (4-1) 37
BYE: Dallas Madison (5-1)

DISTRICT 11
42 Mount Vernon (3-3) at Commerce (4-2) 28
13 Emory Rains (1-4) at Quinlan Ford (2-3) 34
BYE: Winnsboro (4-2, 0-0)

DISTRICT 12
43 Wills Point (0-6) at Crandall (2-4) 35
18 Eustace (1-5) at Kemp (3-3) 15
BYE: Kaufman (5-1, 0-0)

DISTRICT 13
0 Gladewater Sabine (2-4) at Gilmer (6-0) 52
7 Mineola (3-3) at Pittsburg (1-5) 34
BYE: Gladewater (2-4, 0-0)

DISTRICT 14
6 Jefferson (1-4) at Atlanta (0-5) 26
0 New Boston (0-5) at Daingerfield (3-2) 33
14 Texarkana Pleasant Grove (3-2) at Texarkana Liberty-Eylau (2-3) 35

DISTRICT 15
20 Brownsboro (2-3) at Canton (5-0) 34
30 Lindale (2-3) at Tyler Chapel Hill (3-2) 28
7 Bullard (2-3) at Van (4-1) 31

DISTRICT 16
8 White Oak (3-3) at Carthage (4-2) 55
44 Tatum (5-1) at Center (4-2) 21
BYE: Longview Spring Hill (5-1, 0-0)

REGION III

DISTRICT 17
10 Lorena (3-2) at China Spring (5-0) 21
7 Waco La Vega (0-5) at Robinson (4-0-1) 49
6 Gatesville (4-1) at Waco Connally (3-2) 13

DISTRICT 18
7 Fairfield (4-2) at Groesbeck (0-5-1) 0
0 Mexia (1-5) at Marlin (5-1) 53
BYE: Madisonville (5-1, 0-0)

DISTRICT 19
41 Cameron Yoe (5-0, 2-0) at Caldwell (5-0, 2-0) 17
38 Giddings (3-2, 1-1) at La Grange (1-4, 0-2) 13
27 Rockdale (3-2, 2-0) at Manor (2-3, 0-2) 26
42 Hutto (3-2, 1-1) at Smithville (0-5, 0-2) 0

DISTRICT 20
13 Navasota (5-0) at Altair Rice Consolidated (4-1) 49
49 Bellville (2-3) at Columbus (1-4) 20
13 Hempstead (1-4) at Sealy (3-2) 35

DISTRICT 21
51 Diboll (2-3) at Huntington (1-4) 6
25 Crockett (1-4) at Palestine Westwood (1-4) 15
13 Palestine (4-1) at Rusk (3-2) 14

DISTRICT 22
24 Jasper (4-1) at Buna (3-2) 7
35 Kirbyville (4-1) at Coldspring Oakhurst (1-4) 6
2 Shepherd (5-0) at Silsbee (4-0) 18

DISTRICT 23
48 Mont Belvieu Barbers Hill (5-0) at Cleveland (1-3) 14
6 Cleveland Tarkington (4-1) at Liberty (0-5) 50
30 Huffman Hargrave (4-1) at Splendora (0-5) 12

DISTRICT 24
14 Anahuac (4-1) at Hamshire-Fannett (3-2) 24
48 Bridge City (3-2) at Orangefield (0-5) 0
3 Sour Lake Hardin-Jefferson (2-3) at West Orange-Stark (2-2) 42

REGION IV

DISTRICT 25
51 Wharton (2-3) at Needville (2-3) 3
28 Sweeny (0-5) at Palacios (4-1) 0
41 Columbia (4-1) at Stafford (3-2) 6

DISTRICT 26
14 Hallettsville (5-0) at Cuero (5-0) 35
34 Luling (2-3) at Gonzales (2-3) 22
6 Edna (0-5) at Yoakum (3-2) 42

DISTRICT 27
47 Liberty Hill (4-1) at Brady (4-1) 7
39 Llano (5-0) at Ingram Moore (2-3) 6
3 Bandera (3-2) at Wimberley (3-2) 28

DISTRICT 28
49 La Vernia (4-1) at Lytle (1-4) 0
6 South San Antonio West Campus (2-3) at Marion (2-3) 53
12 Somerset (3-2) at Poteet (2-3) 45

DISTRICT 29
21 Pearsall (5-0) at Carrizo Springs (2-3) 6
30 Devine (4-1) at Cotulla (4-1) 27
29 Hondo (1-4) at Crystal City (2-3) 0

DISTRICT 30
7 Aransas Pass (6-0) at Ingleside (5-1) 33
20 Goliad (4-2) at Sinton (4-2) 37
BYE: Mathis (4-2, 0-0)

DISTRICT 31
39 Zapata (5-0) at Falfurrias (1-5) 0
10 Orange Grove (2-4) at San Diego (4-2) 14
BYE: Corpus Christi West Oso (2-4, 0-0)

DISTRICT 32
0 Lyford (5-0, 1-0) at Port Isabel (4-1, 1-0) 37
14 Raymondville (3-2, 1-1) at Progreso (2-3, 0-2) 7
6 Hidalgo (1-5, 0-2) at Rio Hondo (3-2, 1-1) 23
BYE: La Feria (3-1, 2-0)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 1
58 Crane (4-2) at Alpine (0-6) 6
0 Tornillo (1-3) at Kermit (5-1) 68
BYE: Anthony (2-4, 0-0)

DISTRICT 2
13 Eldorado (3-2, 0-2) at Big Lake Reagan County (3-2, 1-1) 27
33 Mason (5-0, 2-0) at San Angelo Grape Creek (2-3, 1-1) 0
7 Ozona (1-4, 1-1) at Sonora (4-1, 2-0) 14
0 Junction (1-4, 0-2) at Wall (3-2, 1-1) 30

DISTRICT 3
7 Ballinger (1-4) at Early (1-4) 14
23 Coleman (0-5) at San Saba (1-4) 12
0 Bangs (0-5) at Tuscola Jim Ned (5-0) 48

DISTRICT 4
7 Coahoma (1-4) at Colorado City (3-2) 46
6 Hawley (1-4) at Stamford (0-5) 34
15 Anson (0-5) at Stanton (1-4) 33

DISTRICT 5
7 Tahoka (0-5, 0-2) at Abernathy (2-3, 0-2) 21
7 Slaton (0-5, 0-2) at Denver City (2-3, 1-1) 14
27 Idalou (5-0, 2-0) at Lubbock Roosevelt (2-3, 2-0) 25
22 Post (3-2, 2-0) at Shallowater (1-4, 1-1) 21

DISTRICT 6
42 Friona (2-3) at Dimmitt (0-5) 13
13 Tulia (4-1) at Lockney (3-2) 35
35 Floydada (2-3) at Olton (3-2) 19

DISTRICT 7
54 Canadian (5-0, 1-0) at Amarillo Boys Ranch (1-5, 0-2) 0
21 Stinnett West Texas (1-5, 1-1) at Amarillo Highland Park (2-4, 1-1) 13
20 Panhandle (3-3, 2-0) at Sanford-Fritch (2-3, 0-1) 14 (OT)
BYE: Spearman (4-2, 1-1)

DISTRICT 8
14 Wichita Falls City View (1-5, 0-2) at Childress (4-2, 1-1) 52
7 Seymour (2-4, 1-1) at Henrietta (4-1, 1-0) 41
32 Holliday (4-1, 1-0) at Olney (2-4, 1-1) 0
BYE: Electra (4-2, 1-1)

REGION II

DISTRICT 9
0 Chico (1-4) at Boyd (5-0) 60
14 Jacksboro (3-2) at Nocona (3-2) 20
7 Millsap (1-4) at Paradise (3-2) 68

DISTRICT 10
14 Hico (2-3) at Dublin (2-3) 41
0 De Leon (1-3) at Eastland (4-1) 48
21 Cisco (5-0) at Hamilton (4-1) 27

DISTRICT 11
14 Grandview (1-5) at Maypearl (2-3) 24
19 Godley (3-3) at Rio Vista (1-5) 14
BYE: Itasca (4-2, 0-0)

DISTRICT 12
0 Moody (1-4) at Crawford (5-0) 42
6 Bruceville-Eddy (3-2) at McGregor (1-4) 14
28 Clifton (3-2) at Troy (1-4) 63

DISTRICT 13
26 Prosper (2-3) at Argyle (4-1) 40
11 Callisburg (1-4) at Aubrey (4-1) 17
44 Celina (5-0) at Sadler S&S Consolidated (0-5) 0

DISTRICT 14
0 Dallas A+ Academy (1-4) at Blooming Grove (4-1) 61
20 Italy (4-1) at Palmer (5-0) 14
10 Corsicana Mildred (2-3) at Scurry-Rosser (4-1) 29

DISTRICT 15
49 Whitewright (4-1, 2-0) at Bells (0-5, 0-2) 0
37 Howe (0-5, 0-2) at Blue Ridge (2-3, 0-2) 36
29 Tom Bean (4-1, 2-0) at Gunter (2-3, 1-1) 10
14 Anna (1-4, 1-1) at Leonard (5-0, 2-0) 21

DISTRICT 16
16 Clarksville (5-0, 2-0) at Cooper (4-1, 2-0) 27
14 Pattonville Prairiland (4-1, 1-1) at DeKalb (4-1, 1-1) 21
21 Hooks (1-4, 0-2) at Paris Chisum (1-4, 0-2) 7
0 Honey Grove (2-3, 0-2) at Redwater (5-0, 2-0) 19

REGION III

DISTRICT 17
58 Como-Pickton (5-1, 1-1) at Alba-Golden (0-5, 0-1) 3
24 Lone Oak (1-4, 0-1) at Grand Saline (2-4, 1-1) 7
8 Caddo Mills (1-5, 0-2) at Quitman (6-0, 2-0) 21
BYE: Edgewood (5-1, 2-0)

DISTRICT 18
20 Diana New Diana (4-1, 1-0) at Hughes Springs (2-4, 2-0) 40
12 Queen City (1-5, 1-1) at Omaha Pewitt (4-2, 2-0) 54
14 Linden-Kildare (1-5, 0-2) at Waskom (2-3, 0-1) 12
BYE: Ore City (1-5, 0-2)

DISTRICT 19
26 Troup (5-0, 2-0) at Elysian Fields (4-1, 2-0) 27
39 Hawkins (2-3, 1-1) at Gladewater Union Grove (4-1, 1-1) 8
36 Big Sandy Harmony (1-4, 0-2) at New London West Rusk (0-5, 0-2) 0
14 Arp (2-2, 2-0) at Winona (1-4, 0-2) 36

DISTRICT 20
16 Pineland West Sabine (3-2) at Garrison (5-0) 22
39 Hemphill (4-1) at San Augustine (2-2) 0
0 Shelbyville (1-4) at Timpson (3-1) 37

DISTRICT 21
0 Malakoff Cross Roads (0-6, 0-2) at Elkhart (6-0, 2-0) 47
14 Frankston (1-5, 0-2) at Grapeland (3-1, 0-1) 44
42 Kerens (1-4, 0-1) at Malakoff (4-2, 2-0) 8
BYE: Alto (4-2, 2-0)

DISTRICT 22
15 Buffalo (2-3, 1-1) at Centerville (0-5, 0-2) 25
47 Rosebud-Lott (2-3, 1-1) at Franklin (1-4, 0-2) 7
35 Teague (4-1, 2-0) at Jewett Leon (3-2, 1-1) 33
9 Hearne (2-3, 1-1) at Mart (5-0, 2-0) 40

DISTRICT 23
8 Woodville (1-5) at Corrigan-Camden (2-4) 14 (OT)
0 New Waverly (0-5) at Trinity (1-4) 33
BYE: Warren (5-1, 0-0)

DISTRICT 24
38 Newton (2-2) at Hardin (2-3) 7
8 Deweyville (2-3) at Kountze (2-3) 22
6 Saratoga West Hardin (3-2) at Winnie East Chambers (5-0) 21

REGION IV

DISTRICT 25
34 Jarrell (3-2, 1-1) at Florence (2-3, 0-2) 21
7 Lexington (5-0, 2-0) at Rogers (5-0, 2-0) 16
21 Little River Academy (3-2, 1-1) at Salado (4-1, 2-0) 13
20 Lago Vista (3-2, 0-2) at Somerville (2-3, 0-2) 54

DISTRICT 26
52 Hitchcock (2-3) at Boling (2-3) 34
55 Brookshire Royal (5-0) at Danbury (3-2) 7
40 East Bernard (0-5) at Wallis Brazos (4-1) 27

DISTRICT 27
21 Geronimo Navarro (1-4) at Blanco (2-3) 28
14 Johnson City (2-3) at San Antonio Cole (3-2) 12
26 Comfort (1-4) at Universal City Randolph (4-1) 40

DISTRICT 28
6 Natalia (3-2) at Poth (2-4) 26
13 Dilley (4-1) at Stockdale (3-2) 7
BYE: Jourdanton (0-6)

DISTRICT 29
27 Refugio (2-3) at Karnes City (1-4) 28
14 Yorktown (5-0) at Kenedy (4-1) 0
0 Bloomington (0-4) at Nixon-Smiley (0-5) 60

DISTRICT 30
39 Vanderbilt Industrial (2-3) at El Maton Tidehaven (2-3) 3
10 Schulenburg (2-3) at Ganado (3-2) 7
20 Weimar (2-3) at Van Vleck (4-1) 33

DISTRICT 31
0 Freer (1-5, 0-2) at Odem (3-2, 0-1) 27
12 George West (3-3, 2-0) at Skidmore-Tynan (3-2, 2-0) 39
19 Banquete (4-1, 1-0) at Three Rivers (1-4, 1-1) 6

DISTRICT 32
0 Bishop (0-5) at La Villa (0-5) 8
27 Santa Rosa (0-4) at Premont (3-2) 48
47 Hebbronville (2-2) at Riviera Kaufer (3-2) 0

NON-DISTRICT
12 Taft (31-2A, 0-5, 0-2) at Hallettsville Sacred Heart 47

CLASS A

REGION I

DISTRICT 1
14 Gruver (3-1) at Stratford (4-1) 42
6 Vega (2-3) at Sunray (5-0) 35
20 Booker (2-3) at White Deer (3-2) 13

DISTRICT 2
13 Shamrock (0-5) at Claude (1-4) 26
30 Quanah (4-1) at Memphis (1-4) 7
20 Clarendon (3-2) at Wellington (4-1) 46

DISTRICT 4
0 Hart (1-4) at Nazareth (3-2) 49
13 Bovina (1-4) at Springlake-Earth (2-3) 35
8 Farwell (3-2) at Sudan (4-1) 27

DISTRICT 5
42 Ralls (3-2, 1-1) at Lorenzo (0-5, 0-2) 12
7 Hale Center (4-1, 2-0) at New Deal (5-0, 2-0) 22
35 Anton (4-1, 2-0) at Petersburg (2-3, 1-1) 14
7 Crosbyton (1-4, 0-2) at Smyer (2-3, 0-2) 13

DISTRICT 6
13 Sundown (4-1) at Morton (5-0) 21
42 Seagraves (3-2) at O'Donnell (3-2) 14
BYE: Plains (3-2)

DISTRICT 8
31 Iraan (3-2) at Fort Hancock (2-3) 7
19 Wink (2-3) at Marfa (5-0) 47
37 McCamey (5-0) at Van Horn (3-2) 3

REGION II

DISTRICT 9
27 Haskell (4-1) at Hamlin (3-2) 0
42 Albany (3-2) at Knox City (5-0) 20
42 Rotan (5-0) at Munday (3-2) 0

DISTRICT 10
48 Bronte (3-3, 1-1) at Forsan (0-6, 0-2) 34
38 Roscoe (4-1, 1-0) at Roby (4-2, 2-0) 21
14 Sterling City (2-4, 1-1) at Winters (4-1, 1-0) 21
BYE: Hermleigh (0-6, 0-2)

DISTRICT 12
27 Christoval (2-3) at Eden (4-1) 34
7 Miles (0-5) at Mertzon Irion County (5-0) 33
12 Menard (2-3) at Rankin (2-3) 19

DISTRICT 13
13 Gorman (2-2) at Evant (3-2) 20
0 Cross Plains (0-5) at Goldthwaite (3-2) 56
26 Baird (2-3) at Ranger (0-5) 14

DISTRICT 14
33 Alvord (3-2) at Santo (2-3) 6
6 Archer City (1-4) at Tolar (4-1) 42
0 Perrin-Whitt (3-2) at Windthorst (3-2) 64

DISTRICT 16
27 Era (3-2, 0-1) at Collinsville (3-3, 0-2) 26
50 Lindsay (5-1, 2-0) at Saint Jo (2-3, 0-2) 7
27 Muenster (5-1, 2-0) at Valley View (3-2, 1-0) 41
BYE: Petrolia (4-2, 1-1)

REGION III

DISTRICT 17
24 Celeste (2-3, 2-0) at Detroit (1-5, 0-2) 6
41 Wolfe City (2-3, 1-0) at Melissa (3-3, 0-2) 0
12 Bogata Rivercrest (4-2, 2-0) at Quinlan Boles (2-3, 1-0) 20
BYE: Cumby (2-4, 0-2)

DISTRICT 19
3 Big Sandy (3-2) at Gilmer Union Hill (3-2) 7
0 Maud (1-4) at Harleton (5-0) 49
26 Karnack (1-4) at Simms Bowie (3-2) 6

DISTRICT 20
29 Mount Enterprise (5-1, 2-0) at Beckville (3-2, 1-0) 0
6 Tenaha (0-5, 0-1) at Overton (3-2, 0-2) 7
43 Cushing (4-2, 1-1) at Price Carlisle (4-2, 0-2) 25
BYE: Joaquin (4-2, 2-0)

DISTRICT 21
0 Dallas I Am That I Am Academy (0-5, 0-2) at Cayuga (3-2, 1-1) 28
12 Frost (4-1, 2-0) at Hubbard (2-3, 1-1) 13
14 Dawson (2-3, 1-1) at Rice (4-1, 1-1) 28
0 Covington (0-5, 0-2) at Wortham (3-2, 2-0) 55

DISTRICT 22
6 Apple Springs (0-5) at Lovelady (2-3) 40
0 Iola (4-1) at Normangee (5-0) 19
52 Groveton (2-3) at Oakwood (0-5) 0

DISTRICT 23
27 Chester (2-3) at Evadale (1-3) 20
19 Colmesneil (2-3) at High Island (3-2) 26
20 Burkeville (2-2) at Hull-Daisetta (0-5) 7

REGION IV

DISTRICT 25
27 Bremond (3-2, 0-1) at Axtell (6-0, 2-0) 28
22 Valley Mills (3-3, 0-2) at Bosqueville (1-5, 1-1) 32
27 Meridian (2-4, 1-1) at Riesel (0-5, 0-1) 19
BYE: Chilton (5-1, 2-0)

DISTRICT 26
0 Thrall (1-4, 0-2) at Granger (2-3, 1-0) 42
24 Holland (2-4, 1-1) at Milano (3-3, 1-1) 31
0 Burton (2-3, 0-1) at Thorndale (3-3, 1-1) 40
BYE: Bartlett (3-3, 2-0)

DISTRICT 28
29 Medina (3-2) at Barksdale Nueces Canyon (0-5) 10
48 Center Point (3-2) at Leakey (0-5) 0
42 Harper (4-1) at Rocksprings (3-2) 14

DISTRICT 29
36 Sabinal (4-1) at La Pryor (3-3) 20
BYE: Brackettville Brackett (6-0, 0-0)

DISTRICT 31
37 Pettus (5-1, 2-0) at Louise (0-6, 0-2) 22
31 Shiner (5-0, 1-0) at Runge (3-3, 0-2) 0
55 Flatonia (5-1, 2-0) at Woodsboro (1-4, 1-0) 7
BYE: Falls City (3-3, 0-2)

DISTRICT 32
18 Ben Bolt (3-3) at Agua Dulce (1-5) 0
41 Santa Maria (4-2) at Bruni (2-3) 0
BYE: Benavides (1-5, 0-0)

SATURDAY, OCTOBER 9

CLASS 5A

REGION II

DISTRICT 9
36 Dallas Skyline (4-2, 2-0) at Dallas Samuell (2-4, 2-0) 3

DISTRICT 14
24 Huntsville (0-5, 0-2) at Klein (4-1, 2-0) 7

REGION III

DISTRICT 17
20 Houston Jersey Village (4-1, 3-0) at Houston Cypress Falls (3-3, 3-1) 23 (OT)

DISTRICT 18
42 Aldine (3-2, 1-1) at Houston Spring Woods (3-2, 0-2) 21
10 Houston Stratford (1-4, 1-1) at Aldine Nimitz (3-2, 2-0) 13

DISTRICT 19
5 Katy Mayde Creek (3-2, 0-2) at Katy (5-0, 2-0) 21

DISTRICT 20
35 Sugar Land Austin (0-5, 0-3) at Sugar Land Dulles (0-6, 0-4) 6
24 Sugar Land Clements (3-3, 1-3) at Sugar Land Marshall (2-3, 2-1) 20

DISTRICT 23
7 Pasadena Memorial (2-3, 1-1) at Pasadena Dobie (3-2, 1-1) 49

REGION IV

DISTRICT 26
45 San Antonio Madison (5-0, 2-0) at San Antonio Churchill (4-1, 1-1) 18

DISTRICT 27
56 San Antonio Clark (3-2, 1-1) at San Antonio Holmes (2-3, 1-1) 7
0 Del Rio (2-3, 0-2) at San Antonio O'Connor (4-1, 2-0) 31

DISTRICT 29
64 Laredo Martin (3-2, 2-0) at Laredo United South (0-5, 0-2) 0

CLASS 4A

REGION II

DISTRICT 13
14 Dallas Pinkston (2-3) at Dallas A. Maceo Smith (2-3) 9

REGION III

DISTRICT 21
22 Houston Reagan (1-4, 0-1) at Houston Kashmere (3-2, 1-0) 29

DISTRICT 22
21 Houston Wheatley (2-3, 0-1) at Houston Waltrip (1-4, 0-1) 28
9 Houston Washington (4-1, 2-0) at Houston Yates (4-1, 2-0) 56

REGION IV

DISTRICT 29
0 San Antonio Burbank (1-4, 0-2) at San Antonio Edison (1-4, 1-1) 10

CLASS A

REGION IV

DISTRICT 29
25 Charlotte (4-2) at D'Hanis (2-3) 7


The Old Coach Top Stories