Week 9 Schedule, Scores

Week 9 is already here, although it seems like yesterday that we kicked off the 2004 high school football season. Tex Preps is also here to bring you the latest schedule and scores for Week 9 play.

THURSDAY, OCTOBER 28

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 4
26 Saginaw Boswell (3-5, 1-4) at Fort Worth Paschal (1-7, 0-5) 0
31 Burleson (7-1, 4-1) at Mansfield Summit (6-2, 5-0) 34

DISTRICT 6
38 Coppell (4-4, 3-2) at Irving (4-4, 2-3) 45

REGION II

DISTRICT 11
22 Sachse (3-5, 0-4) at Garland Naaman Forest (1-7, 0-4) 50

DISTRICT 16
27 Austin High (3-5, 2-3) at Austin Akins (3-5, 1-4) 24

REGION III

DISTRICT 17
13 Magnolia (1-7, 1-5) at Houston Cypress Ridge (5-3, 4-2) 24

DISTRICT 23
47 Galena Park North Shore (8-0, 5-0) at Pasadena (0-8, 0-5) 7

DISTRICT 24
35 Pearland (7-1, 3-1) at League City Clear Creek (0-8, 0-4) 0

REGION IV

DISTRICT 28
20 Corpus Christi Miller (1-7, 0-3) at Corpus Christi Ray (6-2, 2-1) 37

DISTRICT 29
0 Laredo United South (0-8, 0-5) at Laredo Nixon (6-2, 5-0) 62

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 3
49 Amarillo Palo Duro (6-2, 3-0) at Amarillo Caprock (2-6, 0-3) 3

DISTRICT 7
61 Azle (5-3, 4-1) at Fort Worth Carter-Riverside (2-6, 1-4) 0

DISTRICT 8
62 Fort Worth Western Hills (3-5, 3-2) at Fort Worth Polytechnic (0-8, 0-5) 10

REGION II

DISTRICT 9
48 McKinney North (0-8, 0-5) at Keller Central (1-7, 0-5) 32

DISTRICT 16
7 Hewitt Midway (5-3, 1-2) at Killeen (6-2, 3-0) 45

REGION IV

DISTRICT 25
3 Austin Travis (6-2, 2-1) at Austin Lanier (4-3, 3-0) 33
15 Austin Johnston (0-8, 0-3) at Austin McCallum (7-1, 3-0) 47

DISTRICT 29
19 San Antonio Brackenridge (5-3, 4-1) at San Antonio Fox Tech (3-5, 3-2) 24

CLASS 3A

REGION II

DISTRICT 10
14 Ferris (2-5, 0-2) at Dallas Madison (6-2, 1-1) 33
18 Wilmer-Hutchins (7-1, 3-0) at Dallas Roosevelt (2-5, 0-2) 7
BYE: Kennedale (6-1, 2-1)

FRIDAY, OCTOBER 29

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
14 El Paso Eastwood (3-5, 2-3) at El Paso Bel Air (6-2, 3-2) 17
6 El Paso Americas (3-4, 3-2) at El Paso Coronado (1-7, 0-5) 38
6 El Paso Socorro (2-5, 1-4) at El Paso Hanks (3-5, 1-4) 21
7 El Paso Franklin (8-0, 5-0) at El Paso Montwood (6-1, 5-0) 12

DISTRICT 2
7 San Angelo Central (4-4, 2-1) at Amarillo (3-5, 0-3) 21
47 Lubbock Monterey (3-5, 2-1) at Lubbock (1-7, 1-3) 16

DISTRICT 3
14 Abilene Cooper (4-4, 1-2) at Abilene (8-0, 3-0) 35
63 Midland Lee (7-1, 3-0) at Midland (7-1, 2-1) 21
19 Odessa Permian (4-4, 0-3) at Odessa (3-5, 0-3) 20

DISTRICT 4
16 Mansfield (4-4, 3-2) at Granbury (4-4, 2-3) 20
56 North Crowley (5-3, 3-2) at Weatherford (3-5, 2-3) 18

DISTRICT 5
35 Keller (6-2, 3-2) at Colleyville Heritage (4-4, 2-3) 14
54 Denton Ryan (7-1, 4-1) at Haltom (3-5, 2-3) 28
10 Richland (1-7, 0-5) at Keller Fossil Ridge (5-3, 2-3) 35
26 Grapevine (4-4, 2-3) at Southlake Carroll (8-0, 5-0) 61

DISTRICT 6
28 Irving Nimitz (2-6, 1-4) at Hurst L.D. Bell (2-6, 1-4) 7
7 Grand Prairie (1-7, 0-5) at Irving MacArthur (8-0, 5-0) 36
47 Euless Trinity (6-2, 5-0) at South Grand Prairie (5-3, 3-2) 21

DISTRICT 7
45 Arlington Martin (3-5, 1-4) at Arlington Bowie (1-7, 1-4) 7
27 Duncanville (7-1, 5-0) at Arlington Lamar (7-1, 5-0) 20
10 Arlington (1-7, 0-5) at Arlington Sam Houston (1-7, 1-4) 33
0 Cedar Hill (4-4, 3-2) at DeSoto (7-1, 4-1) 27

DISTRICT 8
17 Lewisville (5-3, 3-2) at Flower Mound (4-4, 2-3) 21
28 Allen (6-2, 4-1) at Flower Mound Marcus (2-6, 1-4) 27
24 Plano (3-5, 2-3) at Plano East (4-4, 3-2) 31 (2OT)
0 The Colony (1-7, 0-5) at Plano West (7-1, 5-0) 31

REGION II

DISTRICT 9
22 Dallas W.T. White (2-6, 2-2) at Dallas Carter (7-1, 4-0) 35
28 Dallas Samuell (3-6, 3-2) at Dallas Molina (1-7, 0-4) 7
BYE: Dallas Skyline (7-2, 5-0)

DISTRICT 10
35 Richardson Lake Highlands (6-2, 4-1) at Carrollton Newman Smith (0-8, 0-5) 20
33 Carrollton R.L. Turner (5-3, 2-3) at Dallas Jesuit (7-1, 4-1) 47
9 Richardson (4-4, 1-4) at Richardson Berkner (5-3, 4-1) 29
10 Carrollton Creekview (2-6, 2-3) at Richardson Pearce (6-2, 3-2) 45

DISTRICT 11
6 Rowlett (4-4, 2-2) at Garland (6-2, 3-1) 31
32 North Garland (7-2, 4-1) at South Garland (7-1, 4-0) 35
BYE: Garland Lakeview (3-6, 2-3)

DISTRICT 12
13 North Mesquite (6-3, 3-2) at Longview (8-0, 4-0) 30
14 Tyler John Tyler (2-6, 0-4) at Rockwall (2-6, 1-3) 21
13 Mesquite (3-5, 3-1) at Tyler Lee (5-3, 3-1) 44
BYE: Mesquite Horn (1-8, 1-4)

DISTRICT 13
35 Killeen Shoemaker (4-4, 1-4) at Bryan (5-3, 3-2) 14
20 A&M Consolidated (6-2, 4-1) at Copperas Cove (7-1, 5-0) 31
7 Belton (0-8, 0-5) at Killeen Harker Heights (5-3, 3-2) 14
38 Waco (5-3, 3-2) at Temple (2-6, 1-4) 14

DISTRICT 14
14 Conroe Oak Ridge (2-6, 1-4) at Conroe (3-5, 1-4) 21
3 Klein (4-4, 2-3) at Klein Forest (3-5, 2-3) 14

DISTRICT 15
19 Georgetown (5-3, 3-2) at Cedar Park (6-2, 5-0) 35
35 Leander (6-2, 3-2) at Pflugerville (5-3, 4-1) 38
19 Round Rock McNeil (3-5, 2-3) at Round Rock Stony Point (0-8, 0-5) 7
34 Round Rock (4-4, 1-4) at Round Rock Westwood (2-6, 2-3) 37

DISTRICT 16
26 Bastrop (4-4, 2-3) at Austin Anderson (1-7, 1-4) 27
31 Austin Westlake (6-2, 5-0) at Austin Crockett (4-4, 1-4) 6
7 Austin Bowie (4-4, 4-1) at Buda Hays Consolidated (7-1, 4-1) 21

REGION III

DISTRICT 17
3 Houston Langham Creek (0-8, 0-6) at Houston Cypress Springs (2-6, 2-4) 21
BYE: Houston Cypress Creek (5-4, 3-4)

DISTRICT 18
12 Aldine Nimitz (6-2, 5-0) at Houston Memorial (5-3, 5-0) 24
33 Houston Spring Woods (3-5, 0-5) at Aldine MacArthur (1-7, 1-4) 36

DISTRICT 19
14 Houston Strake Jesuit (3-5, 1-4) at Alief Elsik (2-6, 2-3) 49
0 Alief Hastings (2-6, 1-4) at Katy Taylor (4-4, 2-3) 39

DISTRICT 20
28 Sugar Land Marshall (2-6, 2-4) at Sugar Land Elkins (3-5, 3-3) 26
9 Sugar Land Dulles (1-8, 1-6) at Sugar Land Kempner (4-4, 4-2) 28
BYE: Sugar Land Clements (4-5, 2-5)

DISTRICT 21
33 Houston Madison (5-3, 3-2) at Houston Bellaire (5-3, 3-2) 34
49 Houston Westside (8-0, 5-0) at Houston Lamar (6-2, 5-0) 24

DISTRICT 22
13 Beaumont West Brook (2-6, 0-5) at Baytown Lee (4-4, 2-3) 26
14 Spring (8-0, 5-0) at Kingwood (2-6, 1-4) 31
22 Baytown Sterling (4-4, 1-4) at Port Arthur Memorial (4-4, 4-1) 36
20 Humble (4-4, 3-2) at Spring Westfield (7-1, 4-1) 36

DISTRICT 23
14 South Houston (3-5, 2-3) at La Porte (3-5, 3-2) 49
49 Deer Park (5-3, 3-2) at Pasadena Memorial (2-6, 1-4) 0

DISTRICT 24
24 Galveston Ball (2-6, 1-3) at Alvin (5-3, 3-1) 27
41 Friendswood Clear Brook (6-3, 4-1) at Houston Clear Lake (7-1, 3-1) 56
BYE: Clute Brazoswood (2-7, 1-4)

REGION IV

DISTRICT 25
67 Seguin (7-1, 4-0) at San Antonio Jefferson (1-7, 0-4) 0
41 San Marcos (6-3, 3-2) at San Antonio Southwest (3-5, 1-3) 7
6 San Antonio East Central (2-6, 1-3) at Schertz Clemens (6-2, 4-0) 43

DISTRICT 26
7 San Antonio MacArthur (1-7, 1-4) at Converse Judson (8-0, 5-0) 49
7 San Antonio Lee (2-6, 0-5) at San Antonio Roosevelt (5-3, 2-3) 42

DISTRICT 27
13 San Antonio Holmes (2-6, 1-4) at San Antonio Jay (4-4, 2-3) 56
27 San Antonio O'Connor (7-1, 5-0) at San Antonio Taft (6-2, 4-1) 7

DISTRICT 28
40 Victoria Memorial (3-5, 2-1) at Corpus Christi Carroll (5-3, 2-1) 31
28 Corpus Christi King (2-6, 1-2) at Corpus Christi Moody (7-1, 2-1) 43

DISTRICT 29
14 Eagle Pass (2-6, 1-4) at Laredo LBJ (1-7, 0-5) 16
14 Laredo Martin (4-4, 3-2) at Laredo Alexander (5-3, 4-1) 10
41 Laredo United (6-2, 4-1) at Laredo Cigarroa (3-5, 3-2) 42 (OT)

DISTRICT 30
24 McAllen Memorial (3-5, 2-1) at McAllen Rowe (4-4, 1-2) 27
21 La Joya (6-2, 3-0) at Mission Sharyland (5-3, 1-2) 13
42 McAllen (4-4, 1-2) at Rio Grande City (3-4, 1-2) 27

DISTRICT 31
17 Weslaco (2-7, 0-5) at Donna (4-4, 3-1) 44
57 Edinburg (5-3, 4-0) at Edinburg Economedes (4-3, 4-0) 55 (3OT)
17 Pharr-San Juan-Alamo North (5-3, 2-2) at Pharr-San Juan-Alamo (4-4, 1-3) 10
BYE: Edinburg North (1-7, 1-4)

DISTRICT 32
41 Brownsville Porter (2-6, 0-5) at Brownsville Hanna (1-7, 0-5) 7
35 Los Fresnos (4-4, 2-3) at Harlingen South (3-5, 2-3) 49
32 Harlingen (7-1, 4-1) at San Benito (8-0, 5-0) 35

NON-DISTRICT
28 San Antonio Highlands (25-5A, 3-5, 2-3) at Beeville Jones (30-4A, 1-7, 0-5) 49

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
31 El Paso Bowie (2-7, 0-7) at El Paso (3-5, 2-4) 28 (2OT)
0 El Paso Irvin (5-3, 4-2) at El Paso Andress (8-0, 6-0) 51
56 El Paso Austin (5-3, 5-1) at El Paso Burges (5-3, 4-2) 87
14 Canutillo (4-4, 2-4) at El Paso Chapin (5-3, 4-2) 23
BYE: El Paso Jefferson (3-6, 1-6)

DISTRICT 2
48 El Paso Del Valle (4-4, 4-2) at Clint Horizon (1-7, 0-6) 7
13 El Paso Parkland (6-3, 5-2) at El Paso Ysleta (3-5, 3-3) 35
49 El Paso Riverside (8-0, 6-0) at Fabens (3-5, 2-4) 0
21 Clint Mountain View (4-4, 3-3) at San Elizario (2-6, 2-4) 28
BYE: Clint (3-6, 3-4)

DISTRICT 3
21 Pampa (4-4, 2-1) at Dumas (5-3, 2-1) 14
34 Canyon Randall (3-5, 1-2) at Hereford (2-6, 1-2) 31

DISTRICT 4
14 San Angelo Lake View (5-3, 3-0) at Andrews (4-4, 2-1) 24
20 Lubbock Estacado (0-8, 0-3) at Plainview (3-5, 0-3) 45
6 Big Spring (3-5, 1-2) at Wolfforth Frenship (6-2, 3-0) 35

DISTRICT 5
41 Wichita Falls (3-5, 1-2) at Denton (1-7, 0-3) 17
14 Burkburnett (3-5, 0-3) at Sherman (6-2, 3-0) 28
56 Denison (6-2, 3-0) at Wichita Falls Rider (7-1, 2-1) 35

DISTRICT 6
30 Stephenville (8-0, 3-0) at Fort Worth Brewer (3-4, 2-1) 0
6 Cleburne (0-8, 0-3) at Joshua (2-6, 0-3) 14
40 Aledo (5-3, 2-1) at Mineral Wells (5-3, 2-1) 8

DISTRICT 7
0 Fort Worth North Side (2-6, 1-4) at Birdville (7-1, 5-0) 65
39 Springtown (4-4, 3-2) at Fort Worth Eastern Hills (3-5, 2-3) 14

DISTRICT 8
12 Fort Worth Trimble Tech (3-5, 1-4) at Fort Worth Arlington Heights (6-2, 5-0) 23
70 Fort Worth Southwest (7-1, 5-0) at Fort Worth South Hills (1-7, 1-4) 6

REGION II

DISTRICT 9
46 Lake Dallas (7-1, 4-1) at Frisco Centennial (2-6, 1-4) 7
21 Lewisville Hebron (8-0, 5-0) at Justin Northwest (6-2, 3-2) 20
3 Frisco (4-4, 3-2) at McKinney (6-2, 4-1) 7

DISTRICT 10
0 North Dallas (1-7, 1-2) at Dallas Lincoln (6-1, 3-0) 54
0 Dallas Thomas Jefferson (1-7, 0-3) at Dallas Woodrow Wilson (5-3, 1-2) 63

DISTRICT 11
14 West Mesquite (6-2, 1-2) at Forney (2-6, 1-2) 17
14 Dallas Highland Park (6-1, 3-0) at Mesquite Poteet (6-2, 2-1) 7
27 Terrell (3-4, 0-3) at Wylie (6-2, 2-1) 14

DISTRICT 12
42 Mount Pleasant (3-5, 1-2) at Greenville (1-7, 0-3) 37
0 Paris (2-6, 0-3) at Paris North Lamar (7-1, 2-1) 27
0 Sulphur Springs (7-1, 3-0) at Texarkana Texas High (6-2, 3-0) 31

DISTRICT 13
0 Dallas Adamson (0-8, 0-3) at Dallas A. Maceo Smith (2-6, 0-3) 7
6 Dallas Pinkston (4-4, 2-1) at Seagoville (3-5, 1-2) 23

DISTRICT 14
3 Athens (0-8, 0-3) at Ennis (7-1, 3-0) 80
35 Corsicana (7-1, 3-0) at Lancaster (4-4, 2-1) 16
10 Mabank (3-5, 1-2) at Red Oak (0-8, 0-3) 0

DISTRICT 15
20 Midlothian (6-2, 2-1) at Crowley (3-4, 1-2) 14 (2OT)
14 Waxahachie (6-2, 3-0) at Everman (6-1, 3-0) 10
48 Alvarado (0-8, 0-3) at Mansfield Timberview (1-7, 0-3) 6

DISTRICT 16
19 Brownwood (3-5, 2-1) at Lampasas (6-2, 1-2) 15
0 Killeen Ellison (2-6, 0-3) at Waco University (3-5, 2-1) 39

REGION III

DISTRICT 17
17 Marshall (5-3, 3-2) at Hallsville (6-2, 3-2) 7
14 Longview Pine Tree (1-7, 0-5) at Henderson (4-4, 2-3) 21
20 Kilgore (8-0, 5-0) at Jacksonville (7-1, 5-0) 17
28 Nacogdoches (2-6, 1-4) at Whitehouse (2-6, 1-4) 30

DISTRICT 18
13 Montgomery (2-6, 1-4) at Brenham (7-1, 4-1) 23
21 Conroe Caney Creek (3-5, 1-4) at Livingston (1-7, 0-5) 14
7 Klein Oak (7-1, 5-0) at Waller (6-2, 5-0) 31
19 New Caney (5-3, 2-3) at Willis (3-5, 2-3) 54

DISTRICT 19
50 Houston C.E. King (5-3, 2-1) at Crosby (3-5, 1-2) 48 (3OT)
8 Dayton (4-4, 2-1) at Galena Park (8-0, 3-0) 14
0 Houston Smiley (0-8, 0-3) at Houston Forest Brook (3-5, 1-2) 41

DISTRICT 20
14 Beaumont Central (0-8, 0-4) at Lumberton (4-4, 1-3) 11 (OT)
19 Nederland (6-3, 4-1) at Port Neches-Groves (6-2, 4-0) 13
39 Beaumont Ozen (5-3, 3-1) at Vidor (3-4, 2-2) 21
BYE: Orange Little Cypress-Mauriceville (2-7, 1-4)

DISTRICT 21
39 Houston Davis (4-4, 2-2) at Houston Scarborough (2-6, 1-3) 17

DISTRICT 22
14 Houston Waltrip (3-5, 2-2) at Houston Yates (7-1, 4-0) 26

DISTRICT 23
24 Santa Fe (5-3, 1-2) at Dickinson (3-5, 1-2) 22
0 Channelview (1-7, 0-3) at Friendswood (6-2, 1-2) 37
19 Texas City (6-2, 3-0) at La Marque (7-1, 3-0) 14

DISTRICT 24
6 Angleton (4-4, 2-3) at Bay City (7-1, 4-1) 34
0 Port Lavaca Calhoun (1-7, 0-5) at Freeport Brazosport (2-6, 1-4) 43
7 El Campo (6-2, 4-1) at Richmond Foster (8-0, 5-0) 14

REGION IV

DISTRICT 25
7 Austin Reagan (1-7, 1-2) at Austin LBJ (0-8, 0-3) 27

DISTRICT 26
20 Pflugerville Hendrickson (3-4, 1-2) at Lockhart (4-4, 2-1) 35
6 Del Valle (2-6, 2-1) at Pflugerville Connally (5-3, 3-0) 45
21 Elgin (3-5, 1-2) at Taylor (2-6, 0-3) 55

DISTRICT 27
7 Burnet (6-2, 2-1) at Austin Lake Travis (6-2, 2-1) 45
35 New Braunfels Canyon (7-1, 2-1) at Marble Falls (1-7, 0-3) 0
0 Dripping Springs (4-4, 2-1) at New Braunfels (4-4, 1-2) 52

DISTRICT 28
23 Boerne (7-1, 3-0) at Fredericksburg (5-3, 1-2) 7
36 Kerrville Tivy (5-3, 2-1) at San Antonio Alamo Heights (6-2, 2-1) 28
34 Castroville Medina Valley (5-3, 1-2) at Uvalde (3-5, 0-3) 0

DISTRICT 29
12 San Antonio Memorial (0-8, 0-5) at San Antonio Burbank (1-7, 0-5) 44
20 San Antonio Sam Houston (7-1, 5-0) at San Antonio Kennedy (4-4, 3-2) 14

DISTRICT 30
0 Floresville (3-5, 2-2) at San Antonio Harlandale (5-3, 4-0) 7
41 San Antonio McCollum (6-2, 4-0) at San Antonio Southside (4-4, 1-3) 29
28 Pleasanton (4-5, 2-3) at South San Antonio (4-4, 2-2) 7

DISTRICT 31
45 Gregory-Portland (8-0, 5-0) at Alice (3-5, 2-3) 21
0 Robstown (0-8, 0-5) at Corpus Christi Calallen (6-2, 4-1) 28
19 Corpus Christi Tuloso-Midway (2-6, 1-4) at Corpus Christi Flour Bluff (6-2, 3-2) 38
41 Kingsville King (4-4, 3-2) at Rockport-Fulton (4-4, 2-3) 21

DISTRICT 32
8 Brownsville Lopez (2-6, 1-4) at Edcouch-Elsa (8-0, 5-0) 63
26 Mission Memorial (7-1, 4-1) at Mercedes (1-7, 1-4) 18
42 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (3-5, 3-2) at Mission (2-6, 2-3) 21
16 Weslaco East (2-6, 2-3) at Roma (2-6, 2-3) 13

NON-DISTRICT
28 San Antonio Highlands (25-5A, 3-5, 2-3) at Beeville Jones (30-4A, 1-7, 0-5) 49

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 1
17 Borger (3-4, 1-1) at Canyon (8-0, 2-0) 41
21 Amarillo River Road (3-5, 0-3) at Dalhart (1-7, 0-2) 20
BYE: Perryton (7-1, 3-0)

DISTRICT 2
34 Muleshoe (6-2, 1-1) at Brownfield (5-3, 1-1) 7
24 Levelland (3-6, 1-2) at Littlefield (4-4, 0-2) 21
BYE: Lubbock Cooper (7-2, 3-0)

DISTRICT 3
34 Seminole (3-5, 2-1) at Fort Stockton (5-3, 3-0) 27
34 Midland Greenwood (3-5, 2-1) at Lamesa (2-6, 1-2) 0
0 Pecos (1-7, 0-3) at Monahans (3-5, 1-2) 47

DISTRICT 4
27 Snyder (7-2, 2-1) at Abilene Wylie (6-2, 2-0) 23
28 Clyde (3-5, 0-2) at Merkel (3-5, 0-2) 35
BYE: Sweetwater (7-2, 2-1)

DISTRICT 5
6 Wichita Falls Hirschi (0-9, 0-3) at Iowa Park (7-1, 1-1) 50
21 Graham (5-3, 2-0) at Vernon (5-3, 2-0) 13
BYE: Breckenridge (6-3, 1-2)

DISTRICT 6
7 Pottsboro (0-8, 0-3) at Gainesville (5-3, 3-0) 63
24 Bowie (5-3, 3-0) at Pilot Point (6-2, 2-1) 34
48 Sanger (5-3, 1-2) at Whitesboro (1-7, 0-3) 0

DISTRICT 7
21 Lake Worth (4-4, 1-2) at Bridgeport (2-6, 2-1) 20
23 Little Elm (5-3, 2-1) at Decatur (8-0, 3-0) 62
28 Carrollton Ranchview (1-7, 0-3) at River Oaks Castleberry (2-6, 1-2) 35 (OT)

DISTRICT 8
55 Glen Rose (6-2, 3-0) at Venus (1-7, 0-3) 7
21 Hillsboro (2-6, 1-2) at West (4-4, 2-1) 28
27 Comanche (4-4, 2-1) at Whitney (4-4, 1-2) 6

REGION II

DISTRICT 9
6 Nevada Community (0-8, 0-3) at Bonham (5-3, 2-1) 45
13 Van Alstyne (6-2, 2-1) at Princeton (6-2, 1-2) 34
19 Farmersville (5-3, 1-2) at Royse City (6-2, 3-0) 56

DISTRICT 11
22 Commerce (5-4, 1-2) at Quinlan Ford (4-3, 2-0) 17
34 Mount Vernon (5-3, 2-0) at Winnsboro (4-4, 0-2) 28
BYE: Emory Rains (2-6, 1-2)

DISTRICT 12
12 Wills Point (2-6, 2-0) at Kaufman (6-2, 1-1) 36
51 Crandall (4-5, 2-1) at Kemp (3-5, 0-2) 14
BYE: Eustace (2-7, 1-2)

DISTRICT 13
9 Gladewater Sabine (2-6, 0-2) at Gladewater (2-6, 0-2) 38
22 Gilmer (9-0, 2-0) at Pittsburg (3-5, 2-0) 18
BYE: Mineola (4-5, 1-2)

DISTRICT 14
17 Daingerfield (5-3, 2-1) at Atlanta (1-7, 1-2) 21
0 New Boston (0-8, 0-3) at Texarkana Liberty-Eylau (5-3, 3-0) 38
20 Jefferson (2-6, 1-2) at Texarkana Pleasant Grove (5-3, 2-1) 42

DISTRICT 15
42 Lindale (4-4, 2-1) at Bullard (3-5, 1-2) 48 (2OT)
20 Canton (7-1, 2-1) at Tyler Chapel Hill (4-4, 1-2) 24
22 Brownsboro (2-6, 0-3) at Van (7-1, 3-0) 48

DISTRICT 16
26 Center (6-3, 2-1) at Carthage (5-3, 1-1) 28
14 Tatum (7-1, 2-0) at Longview Spring Hill (6-2, 1-1) 7
BYE: White Oak (3-6, 0-3)

REGION III

DISTRICT 17
40 Waco Connally (5-3, 2-1) at China Spring (7-1, 2-1) 10
20 Gatesville (5-3, 1-2) at Robinson (7-0-1, 3-0) 23
21 Lorena (4-4, 1-2) at Waco La Vega (0-8, 0-3) 14

DISTRICT 18
41 Marlin (8-1, 3-0) at Groesbeck (0-7-1, 0-2) 0
21 Mexia (1-7, 0-2) at Madisonville (6-2, 1-1) 22
BYE: Fairfield (6-3, 2-1)

DISTRICT 19
35 Giddings (4-4, 2-3) at Hutto (5-3, 3-2) 28
16 La Grange (1-7, 0-5) at Manor (3-5, 1-4) 22 (OT)
34 Cameron Yoe (8-0, 5-0) at Rockdale (6-2, 5-0) 6
70 Caldwell (7-1, 4-1) at Smithville (0-8, 0-5) 0

DISTRICT 20
12 Hempstead (1-7, 0-3) at Bellville (4-4, 2-1) 56
35 Navasota (7-1, 2-1) at Columbus (1-7, 0-3) 7
24 Altair Rice Consolidated (7-1, 3-0) at Sealy (5-3, 2-1) 14

DISTRICT 21
44 Diboll (4-4, 2-1) at Crockett (3-5, 2-1) 21
46 Rusk (5-3, 2-1) at Huntington (1-7, 0-3) 13
18 Palestine Westwood (2-6, 1-2) at Palestine (6-2, 2-1) 51

DISTRICT 22
7 Coldspring Oakhurst (1-7, 0-3) at Buna (3-5, 0-3) 13
34 Jasper (6-2, 2-1) at Shepherd (6-2, 1-2) 6
13 Kirbyville (7-1, 3-0) at Silsbee (7-0, 3-0) 41

DISTRICT 23
13 Splendora (0-8, 0-3) at Cleveland (2-6, 1-2) 12
52 Mont Belvieu Barbers Hill (7-1, 2-1) at Cleveland Tarkington (5-3, 1-2) 26
15 Huffman Hargrave (7-1, 3-0) at Liberty (2-6, 2-1) 26

DISTRICT 24
27 Sour Lake Hardin-Jefferson (3-5, 1-2) at Anahuac (5-3, 1-2) 14
37 Bridge City (5-3, 2-1) at Hamshire-Fannett (5-3, 2-1) 16
0 Orangefield (0-8, 0-3) at West Orange-Stark (5-2, 3-0) 56

REGION IV

DISTRICT 25
7 Stafford (4-4, 1-2) at Needville (3-5, 1-2) 10
49 Columbia (7-1, 3-0) at Palacios (4-4, 0-3) 6
35 Wharton (4-4, 2-1) at Sweeny (2-6, 2-1) 0

DISTRICT 26
14 Yoakum (5-3, 2-1) at Cuero (8-0, 3-0) 21
13 Edna (0-8, 0-3) at Gonzales (2-6, 0-3) 28
14 Hallettsville (7-1, 2-1) at Luling (4-4, 2-1) 7

DISTRICT 27
14 Llano (6-2, 1-2) at Bandera (4-4, 1-2) 9
27 Brady (5-3, 1-2) at Ingram Moore (2-6, 0-3) 13
14 Liberty Hill (7-1, 3-0) at Wimberley (6-2, 3-0) 19

DISTRICT 28
8 Somerset (4-4, 1-2) at La Vernia (7-1, 3-0) 41
12 South San Antonio West Campus (2-6, 0-3) at Lytle (1-7, 0-3) 26
20 Marion (5-3, 3-0) at Poteet (4-4, 2-1) 34

DISTRICT 29
33 Crystal City (4-4, 2-1) at Carrizo Springs (2-6, 0-3) 14
18 Hondo (3-5, 2-1) at Cotulla (5-3, 1-2) 26
8 Pearsall (6-2, 1-2) at Devine (7-1, 3-0) 52

DISTRICT 30
45 Sinton (7-2, 3-0) at Ingleside (7-1, 2-0) 20
28 Goliad (5-3, 1-1) at Mathis (4-4, 0-2) 27
BYE: Aransas Pass (6-3, 0-3)

DISTRICT 31
24 Zapata (7-0, 2-0) at Corpus Christi West Oso (4-4, 2-0) 21
0 Falfurrias (1-8, 0-3) at San Diego (5-3, 1-1) 27
BYE: Orange Grove (3-6, 1-2)

DISTRICT 32
2 Raymondville (4-3, 2-2) at Hidalgo (2-6, 1-3) 10
0 Lyford (7-1, 3-1) at La Feria (4-2, 3-1) 2
13 Rio Hondo (4-4, 2-3) at Port Isabel (7-1, 4-0) 35
BYE: Progreso (2-6, 0-5)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 1
48 Crane (6-2, 2-0) at Anthony (2-6, 0-2) 6
0 Alpine (2-7, 2-1) at Kermit (7-1, 2-0) 69
BYE: Tornillo (1-6, 0-3)

DISTRICT 2
13 Ozona (3-5, 3-2) at Junction (1-7, 0-5) 7
14 Eldorado (4-4, 1-4) at Mason (8-0, 5-0) 59
38 Sonora (5-3, 3-2) at San Angelo Grape Creek (3-5, 2-3) 21
0 Big Lake Reagan County (4-4, 2-3) at Wall (6-2, 4-1) 21

DISTRICT 3
15 Coleman (1-7, 1-2) at Ballinger (2-6, 1-2) 24
22 Bangs (2-6, 2-1) at Early (3-5, 2-1) 12
45 Tuscola Jim Ned (8-0, 3-0) at San Saba (1-7, 0-3) 0

DISTRICT 4
7 Stanton (4-4, 3-0) at Colorado City (6-2, 3-0) 31
20 Coahoma (1-7, 0-3) at Hawley (1-7, 0-3) 22
45 Anson (2-6, 2-1) at Stamford (1-7, 1-2) 12

DISTRICT 5
11 Abernathy (4-4, 2-3) at Denver City (3-5, 2-3) 34
15 Tahoka (0-8, 0-5) at Idalou (7-1, 4-1) 52
21 Shallowater (3-5, 3-2) at Lubbock Roosevelt (4-4, 4-1) 6
42 Post (6-2, 5-0) at Slaton (0-8, 0-5) 7

DISTRICT 6
22 Tulia (6-2, 2-1) at Floydada (3-5, 1-2) 18
6 Dimmitt (0-8, 0-3) at Lockney (6-2, 3-0) 61
28 Friona (4-4, 2-1) at Olton (4-4, 1-2) 42

DISTRICT 7
40 Amarillo Highland Park (2-7, 1-4) at Amarillo Boys Ranch (1-7, 0-4) 0
14 Sanford-Fritch (3-5, 1-3) at Spearman (6-2, 3-1) 24
BYE: Stinnett West Texas (2-7, 2-3)

DISTRICT 8
15 Henrietta (7-1, 4-0) at Electra (5-3, 2-2) 10
19 Seymour (3-5, 2-2) at Holliday (6-2, 3-1) 47
32 Childress (6-3, 3-2) at Olney (2-6, 1-3) 0
BYE: Wichita Falls City View (1-8, 0-5)

REGION II

DISTRICT 9
0 Nocona (5-3, 2-1) at Boyd (8-0, 3-0) 55
26 Chico (1-7, 0-3) at Millsap (1-7, 0-3) 21
21 Jacksboro (5-3, 2-1) at Paradise (5-3, 2-1) 20

DISTRICT 10
6 Hico (2-6, 0-3) at Cisco (7-1, 2-1) 53
56 Eastland (7-1, 3-0) at Dublin (3-5, 1-2) 13
0 De Leon (2-5, 1-2) at Hamilton (6-2, 2-1) 48

DISTRICT 11
27 Grandview (2-6, 1-1) at Itasca (4-4, 0-2) 20
52 Maypearl (5-3, 3-0) at Rio Vista (2-6, 1-1) 19
BYE: Godley (4-5, 1-2)

DISTRICT 12
14 Moody (2-6, 1-2) at Clifton (4-4, 1-2) 35
0 McGregor (3-5, 2-1) at Crawford (8-0, 3-0) 42
12 Bruceville-Eddy (3-5, 0-3) at Troy (3-5, 2-1) 68

DISTRICT 13
0 Sadler S&S Consolidated (0-8, 0-3) at Argyle (6-2, 2-1) 55
34 Celina (8-0, 3-0) at Callisburg (2-6, 1-2) 6
0 Aubrey (6-2, 2-1) at Prosper (3-5, 1-2) 24

DISTRICT 14
47 Italy (7-1, 3-0) at Corsicana Mildred (3-5, 1-2) 0
19 Blooming Grove (5-3, 1-2) at Palmer (7-1, 2-1) 50
8 Dallas A+ Academy (1-7, 0-3) at Scurry-Rosser (6-2, 2-1) 76

DISTRICT 15
26 Whitewright (7-1, 5-0) at Anna (3-5, 3-2) 10
14 Blue Ridge (2-6, 0-5) at Gunter (4-4, 3-2) 50
22 Bells (1-7, 1-4) at Howe (1-7, 1-4) 13
0 Leonard (6-2, 3-2) at Tom Bean (6-2, 4-1) 67

DISTRICT 16
35 Hooks (3-5, 2-3) at Clarksville (7-1, 4-1) 38 (2OT)
0 Redwater (7-1, 4-1) at Cooper (6-2, 4-1) 20
20 Paris Chisum (1-7, 0-5) at DeKalb (5-3, 2-3) 38
2 Honey Grove (3-5, 1-4) at Pattonville Prairiland (6-2, 3-2) 34

REGION III

DISTRICT 17
0 Alba-Golden (0-8, 0-4) at Edgewood (6-2, 3-1) 47
29 Quitman (9-0, 5-0) at Grand Saline (2-6, 1-3) 26
26 Como-Pickton (7-1, 3-1) at Lone Oak (3-5, 2-2) 23
BYE: Caddo Mills (2-7, 1-4)

DISTRICT 18
16 Linden-Kildare (3-5, 2-2) at Diana New Diana (5-3, 2-2) 14
27 Omaha Pewitt (7-2, 5-0) at Hughes Springs (4-4, 4-0) 20
36 Waskom (2-6, 0-4) at Ore City (1-7, 0-4) 14
BYE: Queen City (2-7, 2-3)

DISTRICT 19
7 Arp (3-4, 3-2) at Big Sandy Harmony (4-4, 3-2) 10
0 Winona (2-6, 1-4) at Elysian Fields (7-1, 5-0) 37
26 Gladewater Union Grove (4-4, 1-4) at New London West Rusk (0-8, 0-5) 9
13 Hawkins (4-4, 3-2) at Troup (7-1, 4-1) 56

DISTRICT 20
13 Timpson (6-1, 3-0) at Garrison (7-1, 2-1) 35
0 Pineland West Sabine (4-4, 1-2) at Hemphill (7-1, 3-0) 7
0 Shelbyville (1-7, 0-3) at San Augustine (2-5, 0-3) 35

DISTRICT 21
13 Grapeland (6-1, 3-1) at Alto (6-2, 4-0) 26
45 Frankston (2-6, 1-3) at Kerens (2-6, 1-3) 25
47 Elkhart (8-1, 4-1) at Malakoff (4-4, 2-2) 6
BYE: Malakoff Cross Roads (0-9, 0-5)

DISTRICT 22
29 Centerville (1-7, 1-4) at Franklin (1-7, 0-5) 22
16 Buffalo (2-6, 1-4) at Hearne (4-4, 3-2) 29
0 Jewett Leon (4-4, 2-3) at Mart (8-0, 5-0) 42
21 Teague (6-2, 4-1) at Rosebud-Lott (5-3, 4-1) 14

DISTRICT 23
12 Trinity (3-5, 2-1) at Corrigan-Camden (4-4, 2-0) 13
6 New Waverly (0-7, 0-2) at Warren (5-3, 0-2) 13
BYE: Woodville (3-6, 2-1)

DISTRICT 24
26 Saratoga West Hardin (4-4, 1-2) at Hardin (3-5, 1-2) 20 (OT)
51 Winnie East Chambers (8-0, 3-0) at Kountze (3-5, 1-2) 8
0 Deweyville (2-6, 0-3) at Newton (5-2, 3-0) 53

REGION IV

DISTRICT 25
26 Somerville (3-5, 1-4) at Florence (2-6, 0-5) 41
27 Little River Academy (6-2, 4-1) at Jarrell (5-3, 3-2) 12
14 Lago Vista (3-5, 0-5) at Lexington (7-1, 4-1) 53
14 Salado (5-3, 3-2) at Rogers (8-0, 5-0) 21

DISTRICT 26
28 East Bernard (1-7, 1-2) at Boling (4-4, 2-1) 14
52 Wallis Brazos (4-4, 0-3) at Danbury (3-5, 0-3) 19
35 Brookshire Royal (8-0, 3-0) at Hitchcock (5-3, 3-0) 24

DISTRICT 27
14 San Antonio Cole (3-5, 0-3) at Blanco (4-4, 2-1) 48
41 Geronimo Navarro (3-5, 2-1) at Comfort (2-6, 1-2) 27
0 Johnson City (3-5, 1-2) at Universal City Randolph (7-1, 3-0) 41

DISTRICT 28
49 Natalia (4-4, 1-2) at Jourdanton (0-8, 0-2) 12
15 Stockdale (5-3, 1-1) at Poth (4-4, 2-0) 14
BYE: Dilley (6-2, 2-1)

DISTRICT 29
20 Nixon-Smiley (1-7, 1-2) at Karnes City (3-5, 2-1) 35
7 Bloomington (0-7, 0-3) at Kenedy (5-3, 1-2) 35
28 Refugio (4-4, 2-1) at Yorktown (8-0, 3-0) 21

DISTRICT 30
25 Weimar (3-5, 1-2) at El Maton Tidehaven (2-6, 0-3) 6
33 Van Vleck (7-1, 3-0) at Ganado (5-3, 2-1) 27
35 Schulenburg (4-4, 2-1) at Vanderbilt Industrial (3-5, 1-2) 37

DISTRICT 31
34 Freer (1-7, 0-4) at Banquete (6-2, 3-1) 55
10 Odem (6-2, 3-1) at Taft (0-8, 0-4) 0
41 Skidmore-Tynan (5-3, 4-1) at Three Rivers (2-5, 2-2) 0
BYE: George West (4-5, 3-2)

DISTRICT 32
0 Santa Rosa (0-7, 0-3) at Bishop (2-6, 2-1) 29
52 Hebbronville (5-2, 3-0) at La Villa (0-8, 0-3) 0
20 Riviera Kaufer (5-3, 2-1) at Premont (5-3, 2-1) 17

CLASS A

REGION I

DISTRICT 1
22 Gruver (4-3, 1-2) at Booker (3-5, 1-2) 6
42 Sunray (8-0, 3-0) at Stratford (7-1, 3-0) 21
26 Vega (3-5, 1-2) at White Deer (3-5, 0-3) 12

DISTRICT 2
34 Wellington (7-1, 3-0) at Claude (2-6, 1-2) 6
40 Clarendon (4-4, 1-2) at Memphis (2-6, 1-2) 21
0 Shamrock (0-8, 0-3) at Quanah (7-1, 3-0) 74

DISTRICT 4
55 Farwell (4-4, 1-2) at Bovina (2-6, 1-2) 20
13 Hart (1-7, 0-3) at Springlake-Earth (3-5, 1-2) 35
18 Nazareth (6-2, 3-0) at Sudan (7-1, 3-0) 21

DISTRICT 5
35 Anton (6-2, 4-1) at Crosbyton (3-5, 2-3) 13
7 Ralls (5-3, 3-2) at Hale Center (6-2, 4-1) 45
0 Petersburg (2-6, 1-4) at New Deal (8-0, 5-0) 47
19 Lorenzo (0-8, 0-5) at Smyer (3-5, 1-4) 35

DISTRICT 6
28 Sundown (5-3, 1-2) at O'Donnell (3-4, 0-2) 27 (OT)
6 Plains (3-4, 0-2) at Seagraves (5-2, 2-0) 35
BYE: Morton (8-0, 3-0)

DISTRICT 8
27 Fort Hancock (2-6, 0-3) at Marfa (7-1, 2-1) 41
14 Wink (3-5, 1-2) at McCamey (8-0, 3-0) 13
44 Iraan (5-3, 2-1) at Van Horn (4-4, 1-2) 13

REGION II

DISTRICT 9
21 Haskell (7-1, 3-0) at Albany (6-2, 3-0) 14
0 Munday (3-5, 0-3) at Hamlin (3-5, 0-3) 54
22 Rotan (6-2, 1-2) at Knox City (7-1, 2-1) 29

DISTRICT 10
65 Winters (6-2, 3-1) at Hermleigh (0-8, 0-4) 8
18 Forsan (1-8, 1-4) at Roby (5-3, 3-1) 55
6 Sterling City (3-5, 2-2) at Roscoe (7-1, 4-0) 51
BYE: Bronte (4-5, 2-3)

DISTRICT 12
47 Mertzon Irion County (8-0, 3-0) at Eden (6-2, 2-1) 0
21 Christoval (3-5, 1-2) at Menard (3-5, 1-2) 18
12 Miles (0-8, 0-3) at Rankin (4-4, 2-1) 48

DISTRICT 13
12 Cross Plains (0-8, 0-3) at Baird (4-4, 2-1) 30
6 Evant (6-2, 3-0) at Goldthwaite (6-2, 3-0) 47
32 Gorman (3-4, 1-2) at Ranger (0-8, 0-3) 22

DISTRICT 14
69 Alvord (6-2, 3-0) at Perrin-Whitt (3-5, 0-3) 0
27 Tolar (5-3, 1-2) at Santo (3-5, 1-2) 7
0 Archer City (2-6, 1-2) at Windthorst (6-2, 3-0) 53

DISTRICT 16
54 Saint Jo (4-4, 2-3) at Collinsville (4-4, 1-3) 27
44 Muenster (6-2, 3-1) at Era (4-4, 1-3) 15
62 Valley View (5-3, 3-1) at Petrolia (4-4, 1-3) 19
BYE: Lindsay (7-2, 4-1)

REGION III

DISTRICT 17
6 Quinlan Boles (3-5, 2-2) at Cumby (4-4, 2-2) 7
20 Detroit (1-8, 0-5) at Melissa (3-5, 0-4) 33
0 Bogata Rivercrest (4-4, 2-2) at Wolfe City (5-3, 4-0) 29
BYE: Celeste (5-3, 5-0)

DISTRICT 19
8 Maud (1-7, 0-3) at Big Sandy (5-3, 2-1) 59
0 Karnack (3-5, 2-1) at Gilmer Union Hill (5-3, 2-1) 43
0 Simms Bowie (4-4, 1-2) at Harleton (7-1, 2-1) 48

DISTRICT 20
19 Beckville (3-5, 1-3) at Joaquin (6-2, 4-0) 55
14 Price Carlisle (4-5, 0-5) at Overton (5-3, 1-3) 17
35 Mount Enterprise (7-1, 4-0) at Tenaha (2-6, 2-2) 30
BYE: Cushing (6-3, 3-2)

DISTRICT 21
33 Hubbard (4-4, 3-2) at Cayuga (5-3, 3-2) 13
8 Dallas I Am That I Am Academy (0-8, 0-5) at Covington (0-8, 0-5) 37
27 Frost (5-3, 3-2) at Dawson (3-5, 2-3) 0
12 Wortham (6-2, 5-0) at Rice (7-1, 4-1) 13

DISTRICT 22
0 Apple Springs (0-8, 0-3) at Groveton (5-3, 3-0) 2
41 Normangee (8-0, 3-0) at Lovelady (4-4, 2-1) 12
62 Iola (5-3, 1-2) at Oakwood (0-8, 0-3) 0

DISTRICT 23
18 Burkeville (5-2, 3-0) at Chester (4-4, 2-1) 20
25 Colmesneil (2-6, 0-3) at Evadale (2-5, 1-2) 28
0 High Island (5-3, 2-1) at Hull-Daisetta (1-7, 1-2) 47

REGION IV

DISTRICT 25
12 Bosqueville (2-7, 2-3) at Axtell (7-1, 3-1) 36
0 Meridian (4-4, 3-1) at Bremond (5-3, 2-2) 39
0 Riesel (0-8, 0-4) at Chilton (7-1, 4-0) 47
BYE: Valley Mills (4-5, 1-4)

DISTRICT 26
14 Granger (5-3, 4-0) at Bartlett (4-4, 3-1) 38
18 Thrall (2-6, 0-4) at Burton (3-5, 1-3) 14
0 Milano (4-5, 2-3) at Thorndale (6-2, 4-0) 43
BYE: Holland (2-7, 1-4)

DISTRICT 28
13 Center Point (6-2, 3-0) at Harper (7-1, 3-0) 44
35 Barksdale Nueces Canyon (0-8, 0-3) at Leakey (0-8, 0-3) 20
13 Medina (4-4, 1-2) at Rocksprings (5-3, 2-1) 20

DISTRICT 29
6 Sabinal (5-3, 1-1) at Brackettville Brackett (8-0, 2-0) 56
BYE: Charlotte (7-2, 3-0)

DISTRICT 31
20 Woodsboro (1-7, 1-3) at Falls City (4-4, 1-3) 49
0 Louise (1-8, 1-4) at Runge (3-5, 0-4) 14
9 Flatonia (7-1, 4-0) at Shiner (8-0, 4-0) 43
BYE: Pettus (7-2, 4-1)

DISTRICT 32
0 Bruni (2-6, 0-3) at Agua Dulce (1-7, 0-2) 44
36 Santa Maria (5-3, 1-1) at Benavides (3-5, 2-0) 33
BYE: Ben Bolt (6-3, 3-0)

SATURDAY, OCTOBER 30

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 2
0 Amarillo Tascosa (3-5, 1-2) at Lubbock Coronado (7-1, 3-0) 42

REGION II

DISTRICT 9
14 Dallas Sunset (2-5, 0-4) at Dallas Bryan Adams (4-4, 1-3) 39

DISTRICT 14
36 Huntsville (1-7, 1-4) at Klein Collins (7-1, 4-1) 57
35 Lufkin (8-0, 5-0) at The Woodlands (6-2, 4-1) 28

REGION III

DISTRICT 17
7 Tomball (5-4, 5-2) at Houston Cypress Falls (4-4, 4-2) 31
26 Houston Cypress Fairbanks (6-2, 4-2) at Houston Jersey Village (6-2, 5-1) 15

DISTRICT 18
50 Aldine (4-4, 2-3) at Houston Northbrook (0-8, 0-5) 0
7 Aldine Eisenhower (5-3, 4-1) at Houston Stratford (3-5, 3-2) 14

DISTRICT 19
38 Katy Mayde Creek (4-4, 1-4) at Alief Taylor (5-3, 3-2) 21
38 Katy (8-0, 5-0) at Katy Cinco Ranch (8-0, 5-0) 7

DISTRICT 20
0 Sugar Land Bush (2-6, 2-4) at Sugar Land Austin (2-6, 2-4) 7
14 Sugar Land Willowridge (7-1, 6-0) at Sugar Land Hightower (8-0, 6-0) 17

DISTRICT 21
0 Houston Austin (0-8, 0-5) at Houston Chavez (2-6, 2-3) 35
41 Houston Milby (3-5, 1-4) at Houston Sam Houston (1-7, 1-4) 0

DISTRICT 23
0 Pasadena Rayburn (5-3, 2-3) at Pasadena Dobie (6-2, 4-1) 41

REGION IV

DISTRICT 26
7 San Antonio Reagan (3-5, 2-3) at San Antonio Churchill (5-3, 2-3) 35
42 Spring Branch Smithson Valley (6-2, 4-1) at San Antonio Madison (7-1, 4-1) 6

DISTRICT 27
37 San Antonio Clark (5-3, 3-2) at San Antonio Marshall (4-4, 2-3) 32
0 Del Rio (2-6, 0-5) at San Antonio Warren (6-2, 3-2) 27

DISTRICT 32
35 Brownsville Pace (6-2, 3-2) at Brownsville Rivera (7-1, 4-1) 14

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 7
56 Arlington Seguin (3-5, 3-2) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (2-6, 1-4) 0

DISTRICT 8
7 Fort Worth O.D. Wyatt (3-5, 2-3) at Fort Worth Dunbar (3-5, 3-2) 10

REGION II

DISTRICT 10
54 Dallas Hillcrest (6-1, 3-0) at Dallas Spruce (3-4, 1-2) 6

DISTRICT 13
45 Dallas Kimball (5-3, 3-0) at Dallas South Oak Cliff (7-1, 3-0) 26

DISTRICT 21
21 Houston Kashmere (6-2, 4-0) at Houston Jones (7-1, 5-0) 27
0 Houston Furr (3-5, 1-3) at Houston Reagan (3-5, 2-2) 43

DISTRICT 22
34 Houston Worthing (4-3, 3-1) at Houston Westbury (2-6, 1-3) 21
20 Houston Sterling (2-6, 1-4) at Houston Wheatley (2-6, 0-4) 12

DISTRICT 24
45 Rosenberg Terry (5-3, 3-2) at Rosenberg Lamar Consolidated (2-6, 1-4) 28

NON-DISTRICT
0 Houston Sharpstown (21-4A, 0-8, 0-5) at Houston Washington (22-4A, 6-2, 4-1) 51

REGION IV

DISTRICT 29
24 San Antonio Lanier (4-4, 3-2) at San Antonio Edison (2-6, 2-3) 7

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 7
0 Panhandle (5-3, 4-0) at Canadian (8-0, 4-0) 55

CLASS A

REGION IV

DISTRICT 29
7 La Pryor (3-6, 0-3) at D'Hanis (2-5, 0-2) 13


The Old Coach Top Stories