Week 10 Schedule, Scores

In a seeming blur, the high school football regular season has come and is about to wave goodbye to the playoffs. Stick with Tex Preps for the latest schedules, scores, playoff pairings and all of the news and notes from Joe Lee Smith.

THURSDAY, NOVEMBER 4

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
26 El Paso Bel Air (7-2, 4-2) at El Paso Americas (3-5, 3-3) 28
28 El Paso Coronado (2-7, 1-5) vs. El Paso Franklin (8-1, 5-1) 42

DISTRICT 2
14 Lubbock (1-8, 1-4) at Amarillo (4-5, 1-3) 31

REGION II

DISTRICT 10
21 Richardson Berkner (6-3, 5-1) at Carrollton Creekview (2-7, 2-4) 12

DISTRICT 11
27 Garland (7-2, 4-1) at Garland Lakeview (3-6, 2-3) 24

DISTRICT 12
21 Rockwall (3-6, 2-3) at Mesquite (3-6, 3-2) 27

DISTRICT 13
26 Bryan (5-4, 3-3) vs. A&M Consolidated (6-3, 4-2) 21
11 Temple (2-7, 1-5) at Killeen Shoemaker (5-4, 2-4) 15

DISTRICT 14
49 Conroe (4-5, 2-4) at Klein (4-5, 2-4) 33

DISTRICT 16
10 Austin Anderson (2-7, 2-4) at Austin Bowie (4-5, 4-2) 31

REGION III

DISTRICT 17
17 Houston Cypress Springs (3-6, 3-4) at Houston Cypress Creek (5-4, 3-4) 24

DISTRICT 21
41 Houston Lamar (6-3, 5-1) at Houston Milby (4-5, 2-4) 12
45 Houston Madison (5-4, 3-3) at Houston Sam Houston (1-8, 1-5) 0
0 Houston Austin (0-9, 0-6) at Houston Westside (9-0, 6-0) 49

REGION IV

DISTRICT 29
57 Laredo LBJ (2-7, 1-5) at Laredo United South (0-9, 0-6) 7

DISTRICT 31
20 Pharr-San Juan-Alamo (4-5, 1-4) at Edinburg North (1-7, 1-4) 16

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 4
28 Wolfforth Frenship (7-2, 4-0) at San Angelo Lake View (5-4, 3-1) 40

DISTRICT 7
46 Fort Worth Eastern Hills (3-6, 2-4) at Fort Worth North Side (2-7, 1-5) 0

REGION II

DISTRICT 10
57 Dallas Woodrow Wilson (6-3, 2-2) at North Dallas (1-8, 1-3) 12

DISTRICT 13
47 Dallas South Oak Cliff (7-2, 3-1) at Dallas Pinkston (4-5, 2-2) 13

REGION III

DISTRICT 18
21 Waller (7-2, 6-0) at Conroe Caney Creek (4-5, 2-4) 22

REGION IV

DISTRICT 25
53 Austin LBJ (1-8, 1-3) at Austin Johnston (0-9, 0-4) 15

DISTRICT 29
15 San Antonio Burbank (2-7, 1-5) at San Antonio Brackenridge (5-4, 4-2) 41

DISTRICT 32
21 Roma (2-7, 2-4) at Brownsville Lopez (2-7, 1-5) 35
29 Edcouch-Elsa (9-0, 6-0) at Pharr-San Juan-Alamo Memorial (4-5, 4-2) 22

CLASS A

REGION I

DISTRICT 2
48 Quanah (8-1, 4-0) at Wellington (8-1, 4-0) 7

FRIDAY, NOVEMBER 5

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
20 El Paso Hanks (4-5, 2-4) at El Paso Eastwood (3-6, 2-4) 26
51 El Paso Montwood (7-1, 6-0) at El Paso Socorro (2-6, 1-5) 20

DISTRICT 2
17 Amarillo Tascosa (3-6, 1-3) at Lubbock Monterey (4-5, 3-1) 38
21 Lubbock Coronado (8-1, 4-0) at San Angelo Central (4-5, 2-2) 45

DISTRICT 3
17 Midland Lee (8-1, 4-0) at Abilene (9-0, 4-0) 20
0 Odessa (4-5, 1-3) at Midland (7-2, 2-2) 37
34 Abilene Cooper (4-5, 1-3) at Odessa Permian (4-5, 0-4) 3

DISTRICT 4
12 Fort Worth Paschal (1-8, 0-6) at Burleson (7-2, 4-2) 62
50 Weatherford (3-6, 2-4) at Mansfield (4-5, 3-3) 30
7 Mansfield Summit (7-2, 6-0) at North Crowley (6-3, 4-2) 8
17 Granbury (5-4, 3-3) at Saginaw Boswell (4-5, 2-4) 7

DISTRICT 5
35 Keller Fossil Ridge (6-3, 3-3) at Denton Ryan (8-1, 5-1) 56
17 Colleyville Heritage (4-5, 2-4) at Grapevine (4-5, 2-4) 28
34 Haltom (3-6, 2-4) at Keller (7-2, 4-2) 44
61 Southlake Carroll (9-0, 6-0) at Richland (1-8, 0-6) 14

DISTRICT 6
30 South Grand Prairie (5-4, 3-3) at Coppell (4-5, 3-3) 24
41 Irving MacArthur (9-0, 6-0) at Euless Trinity (7-2, 6-0) 28
39 Hurst L.D. Bell (2-7, 1-5) at Grand Prairie (1-8, 0-6) 0
21 Irving (5-4, 3-3) at Irving Nimitz (3-6, 2-4) 3

DISTRICT 7
34 Arlington Lamar (7-2, 5-1) at Arlington (1-8, 0-6) 28
40 Arlington Sam Houston (2-7, 2-4) at Arlington Martin (4-5, 2-4) 43 (OT)
12 Arlington Bowie (1-8, 1-5) at Cedar Hill (4-5, 3-3) 46
17 DeSoto (8-1, 5-1) at Duncanville (8-1, 6-0) 16

DISTRICT 8
21 Plano East (5-4, 4-2) at Allen (7-2, 5-1) 48
48 Plano West (8-1, 6-0) at Lewisville (5-4, 3-3) 7
19 Flower Mound (5-4, 3-3) at Plano (3-6, 2-4) 35
34 Flower Mound Marcus (2-7, 1-5) at The Colony (1-8, 0-6) 11

REGION II

DISTRICT 9
33 Dallas Carter (8-1, 5-0) at Dallas Skyline (7-2, 5-0) 14
16 Dallas Bryan Adams (5-4, 2-3) at Dallas W.T. White (2-7, 2-3) 49
BYE: Dallas Samuell (4-6, 4-2)

DISTRICT 10
35 Richardson Pearce (7-2, 4-2) at Carrollton R.L. Turner (5-4, 2-4) 21
21 Carrollton Newman Smith (0-9, 0-6) at Richardson (4-5, 1-5) 33
48 Dallas Jesuit (8-1, 5-1) at Richardson Lake Highlands (7-2, 5-1) 42 (2OT)

DISTRICT 11
31 Garland Naaman Forest (2-7, 1-4) at Rowlett (4-5, 2-3) 38
37 South Garland (8-1, 5-0) at Sachse (3-6, 0-5) 7
BYE: North Garland (7-3, 4-2)

DISTRICT 12
41 Tyler Lee (6-3, 4-1) at Mesquite Horn (1-8, 1-4) 21
48 Longview (9-0, 5-0) at Tyler John Tyler (2-7, 0-5) 14
BYE: North Mesquite (6-4, 3-3)

DISTRICT 13
21 Copperas Cove (8-1, 6-0) at Belton (0-9, 0-6) 0
25 Killeen Harker Heights (6-3, 4-2) at Waco (6-3, 4-2) 34

DISTRICT 14
49 The Woodlands (6-3, 4-2) at Conroe Oak Ridge (2-7, 1-5) 17
36 Klein Forest (4-5, 3-3) at Huntsville (1-8, 1-5) 16
21 Klein Collins (8-1, 5-1) at Lufkin (9-0, 6-0) 44

DISTRICT 15
47 Round Rock Westwood (3-6, 3-3) at Georgetown (5-4, 3-3) 20
23 Cedar Park (7-2, 6-0) at Leander (6-3, 3-3) 20 (OT)
16 Round Rock Stony Point (0-9, 0-6) at Round Rock (4-5, 1-5) 25
25 Pflugerville (6-3, 5-1) at Round Rock McNeil (4-5, 3-3) 15

DISTRICT 16
42 Austin Crockett (4-5, 1-5) at Austin High (4-5, 3-3) 24
14 Buda Hays Consolidated (8-1, 5-1) at Austin Westlake (7-2, 6-0) 21
14 Austin Akins (3-6, 1-5) at Bastrop (4-5, 2-4) 29

REGION III

DISTRICT 17
26 Houston Cypress Ridge (6-3, 5-2) at Houston Cypress Fairbanks (7-2, 5-2) 21
35 Houston Cypress Falls (5-4, 5-2) at Magnolia (1-8, 1-6) 7
BYE: Tomball (5-5, 5-3)

DISTRICT 18
19 Aldine MacArthur (2-7, 2-4) at Aldine (5-4, 3-3) 31
28 Houston Memorial (6-3, 6-0) at Houston Stratford (4-5, 4-2) 0

DISTRICT 19
23 Alief Elsik (3-6, 3-3) at Alief Hastings (2-7, 1-5) 20
16 Katy Cinco Ranch (8-1, 5-1) at Houston Strake Jesuit (3-6, 1-5) 21
23 Alief Taylor (5-4, 3-3) at Katy (9-0, 6-0) 21

DISTRICT 20
20 Sugar Land Austin (4-5, 4-3) at Sugar Land Clements (4-5, 2-5) 24
16 Sugar Land Marshall (3-6, 3-4) at Sugar Land Kempner (5-4, 3-4) 53
BYE: Sugar Land Dulles (1-9, 1-7)

DISTRICT 22
25 Kingwood (3-6, 2-4) at Baytown Sterling (4-5, 1-5) 28
28 Port Arthur Memorial (5-4, 5-1) at Beaumont West Brook (2-7, 0-6) 0
14 Baytown Lee (5-4, 3-3) at Humble (4-5, 3-3) 28
34 Spring Westfield (8-1, 5-1) at Spring (8-1, 5-1) 28

DISTRICT 23
27 La Porte (4-5, 4-2) at Deer Park (6-3, 4-2) 20
0 Pasadena Memorial (2-7, 1-5) at Galena Park North Shore (9-0, 6-0) 82
38 Pasadena Dobie (7-2, 5-1) at South Houston (3-6, 2-4) 0

DISTRICT 24
7 League City Clear Creek (0-9, 0-5) at Clute Brazoswood (2-7, 1-4) 14
20 Houston Clear Lake (8-1, 4-1) at Galveston Ball (2-7, 1-4) 17
7 Alvin (6-3, 4-1) at Pearland (8-1, 4-1) 21
BYE: Friendswood Clear Brook (6-4, 4-2)

REGION IV

DISTRICT 25
30 San Antonio Southwest (3-6, 1-4) at San Antonio East Central (2-7, 1-4) 28
3 San Antonio Jefferson (1-8, 0-5) at San Antonio Highlands (3-6, 2-3) 49
21 Schertz Clemens (7-2, 5-0) at Seguin (8-1, 5-0) 15
BYE: San Marcos (7-3, 4-2)

DISTRICT 26
35 San Antonio Madison (7-2, 4-2) at San Antonio MacArthur (1-8, 1-5) 56
13 San Antonio Roosevelt (6-3, 3-3) at Spring Branch Smithson Valley (7-2, 5-1) 24

DISTRICT 27
30 San Antonio Taft (6-3, 4-2) at Del Rio (2-7, 0-6) 14
21 San Antonio Warren (7-2, 4-2) at San Antonio Clark (6-3, 4-2) 35
48 San Antonio Marshall (4-5, 2-4) at San Antonio Holmes (2-7, 1-5) 8

DISTRICT 28
48 Corpus Christi Carroll (5-4, 2-2) at Corpus Christi King (2-7, 1-3) 34
41 Corpus Christi Moody (8-1, 3-1) at Corpus Christi Miller (1-8, 0-4) 7
30 Corpus Christi Ray (7-2, 3-1) at Victoria Memorial (4-5, 3-1) 17

DISTRICT 29
21 Laredo Cigarroa (4-5, 4-2) at Eagle Pass (2-7, 1-5) 28
14 Laredo Alexander (5-4, 4-2) at Laredo United (6-3, 4-2) 48

DISTRICT 30
14 Rio Grande City (3-5, 1-3) at La Joya (7-2, 4-0) 28
45 McAllen Rowe (5-4, 2-2) at McAllen (5-4, 2-2) 28

DISTRICT 31
24 Donna (5-4, 4-1) at Edinburg (6-3, 5-0) 14
7 Edinburg Economedes (4-4, 4-1) at Pharr-San Juan-Alamo North (6-3, 3-2) 10
BYE: Weslaco (2-8, 0-6)

DISTRICT 32
48 San Benito (9-0, 6-0) at Brownsville Porter (3-6, 1-5) 7
26 Harlingen South (4-5, 3-3) at Harlingen (7-2, 4-2) 42
33 Brownsville Rivera (7-2, 4-2) at Los Fresnos (4-5, 2-4) 27

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
56 El Paso Andress (9-0, 7-0) at Canutillo (4-5, 2-5) 6
6 El Paso (3-6, 2-5) at El Paso Austin (5-4, 5-2) 49
23 El Paso Burges (6-3, 5-2) at El Paso Irvin (5-4, 4-3) 34
33 El Paso Chapin (6-3, 5-2) at El Paso Jefferson (3-6, 1-6) 14
BYE: El Paso Bowie (3-7, 1-7)

DISTRICT 2
15 Fabens (3-6, 2-5) at Clint (3-6, 3-4) 0
0 Clint Horizon (1-8, 0-7) at Clint Mountain View (4-5, 3-4) 34
0 El Paso Ysleta (4-5, 4-3) at El Paso Del Valle (5-4, 5-2) 35
0 San Elizario (3-6, 3-4) at El Paso Riverside (9-0, 7-0) 50
BYE: El Paso Parkland (6-4, 5-3)

DISTRICT 3
7 Hereford (2-7, 1-3) at Amarillo Palo Duro (7-2, 4-0) 34
0 Dumas (5-4, 2-2) at Canyon Randall (4-5, 2-2) 32
27 Amarillo Caprock (2-7, 0-4) at Pampa (5-4, 3-1) 49

DISTRICT 4
42 Plainview (4-5, 1-3) at Big Spring (3-6, 1-3) 30
28 Andrews (5-4, 3-1) at Lubbock Estacado (0-9, 0-4) 14

DISTRICT 5
17 Denton (1-8, 0-4) at Burkburnett (3-6, 0-4) 14
10 Sherman (7-2, 4-0) at Denison (7-2, 4-0) 24
31 Wichita Falls Rider (7-2, 2-2) at Wichita Falls (4-5, 2-2) 21

DISTRICT 6
0 Joshua (3-6, 1-3) at Aledo (6-3, 3-1) 35
24 Fort Worth Brewer (3-5, 2-2) at Cleburne (0-9, 0-4) 6
7 Mineral Wells (5-4, 2-2) at Stephenville (9-0, 4-0) 37

DISTRICT 7
0 Fort Worth Carter-Riverside (2-7, 1-5) at Arlington Seguin (4-5, 4-2) 51
14 Birdville (8-1, 6-0) at Azle (6-3, 5-1) 35
13 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (2-7, 1-5) at Springtown (5-4, 4-2) 41

DISTRICT 8
49 Fort Worth Trimble Tech (3-6, 1-5) at Fort Worth Polytechnic (0-9, 0-6) 14
13 Fort Worth Arlington Heights (7-2, 6-0) at Fort Worth Southwest (8-1, 6-0) 43
41 Fort Worth Dunbar (4-5, 4-2) at Fort Worth Western Hills (4-5, 4-2) 23

REGION II

DISTRICT 9
33 Justin Northwest (6-3, 3-3) at Frisco (4-5, 3-3) 6
30 McKinney (7-2, 5-1) at Lake Dallas (8-1, 5-1) 8
6 Keller Central (1-8, 0-6) at Lewisville Hebron (9-0, 6-0) 63
0 Frisco Centennial (2-7, 1-5) at McKinney North (1-8, 1-5) 52

DISTRICT 10
21 Dallas Lincoln (7-1, 4-0) at Dallas Hillcrest (7-1, 4-0) 6

DISTRICT 11
7 Forney (3-6, 2-2) at Dallas Highland Park (7-1, 4-0) 42
21 Mesquite Poteet (6-3, 2-2) at Terrell (4-4, 1-3) 49
26 Wylie (6-3, 2-2) at West Mesquite (6-3, 1-3) 22

DISTRICT 12
35 Texarkana Texas High (7-2, 4-0) at Mount Pleasant (4-5, 2-2) 20
17 Greenville (1-8, 0-4) at Paris (2-7, 0-4) 21
0 Paris North Lamar (8-1, 3-1) at Sulphur Springs (7-2, 3-1) 22

DISTRICT 13
41 Seagoville (4-5, 2-2) at Dallas Adamson (0-9, 0-4) 12
0 Dallas A. Maceo Smith (3-6, 1-3) at Dallas Kimball (6-3, 4-0) 28

DISTRICT 14
21 Red Oak (0-9, 0-4) at Athens (0-9, 0-4) 35
26 Ennis (8-1, 4-0) at Corsicana (8-1, 4-0) 30
28 Lancaster (4-5, 2-2) at Mabank (4-5, 2-2) 0

DISTRICT 15
13 Crowley (3-5, 1-3) at Alvarado (1-8, 1-3) 42
43 Everman (6-2, 3-1) at Midlothian (7-2, 3-1) 33
7 Mansfield Timberview (1-8, 0-4) at Waxahachie (7-2, 4-0) 54

DISTRICT 16
19 Waco University (4-5, 3-1) at Brownwood (4-5, 3-1) 22
7 Lampasas (6-3, 1-3) at Hewitt Midway (5-4, 1-3) 35
35 Killeen (7-2, 4-0) at Killeen Ellison (2-7, 0-4) 16

REGION III

DISTRICT 17
0 Henderson (5-4, 3-3) at Kilgore (9-0, 6-0) 49
35 Hallsville (6-3, 3-3) at Longview Pine Tree (1-8, 0-6) 21
7 Whitehouse (3-6, 2-4) at Marshall (6-3, 4-2) 42
21 Jacksonville (7-2, 5-1) at Nacogdoches (2-7, 1-5) 13

DISTRICT 18
21 Brenham (8-1, 5-1) at Klein Oak (7-2, 5-1) 14
28 Willis (4-5, 3-3) at Montgomery (2-7, 1-5) 6
14 Livingston (1-8, 0-6) at New Caney (5-4, 2-4) 28

DISTRICT 19
17 Crosby (3-6, 1-3) at Dayton (4-5, 2-2) 36
13 Houston Forest Brook (4-5, 2-2) at Houston C.E. King (6-3, 3-1) 10
51 Galena Park (9-0, 4-0) at Houston Smiley (0-9, 0-4) 14

DISTRICT 20
41 Port Neches-Groves (6-3, 4-1) at Beaumont Central (1-8, 1-4) 21
0 Lumberton (4-5, 1-4) at Beaumont Ozen (6-3, 4-1) 7
31 Vidor (3-5, 2-3) at Orange Little Cypress-Mauriceville (2-7, 1-4) 34
BYE: Nederland (7-3, 5-1)

DISTRICT 21
44 Houston Scarborough (2-7, 1-4) at Houston Furr (3-6, 1-4) 12
54 Houston Reagan (4-5, 3-2) at Houston Sharpstown (0-9, 0-5) 6

DISTRICT 22
19 Houston Washington (7-2, 4-1) at Houston Waltrip (3-6, 2-3) 0

DISTRICT 23
40 La Marque (7-2, 3-1) at Channelview (1-8, 0-4) 0
26 Friendswood (7-2, 2-2) at Santa Fe (6-3, 2-2) 10
20 Dickinson (3-6, 1-3) at Texas City (7-2, 4-0) 42

DISTRICT 24
19 Rosenberg Lamar Consolidated (2-7, 1-5) at Angleton (4-5, 2-4) 28
7 Freeport Brazosport (3-6, 2-4) at El Campo (6-3, 4-2) 25
21 Bay City (8-1, 5-1) at Port Lavaca Calhoun (1-8, 0-6) 0
13 Richmond Foster (9-0, 6-0) at Rosenberg Terry (6-3, 4-2) 24

NON-DISTRICT
6 Houston Sterling (22-4A, 3-6, 2-4) at Houston Jones (21-4A, 8-1, 6-0) 50

REGION IV

DISTRICT 25
17 Austin McCallum (8-1, 4-0) at Austin Lanier (5-3, 4-0) 7
6 Austin Reagan (1-8, 1-3) at Austin Travis (6-3, 2-2) 42

DISTRICT 26
16 Lockhart (5-4, 3-1) at Del Valle (2-7, 2-2) 23
58 Pflugerville Connally (6-3, 4-0) at Elgin (3-6, 1-3) 0
35 Taylor (3-6, 1-3) at Pflugerville Hendrickson (3-5, 1-3) 21

DISTRICT 27
6 Marble Falls (1-8, 0-4) at Burnet (6-3, 2-2) 49
42 Austin Lake Travis (7-2, 3-1) at Dripping Springs (4-5, 2-2) 35
17 New Braunfels (5-4, 2-2) at New Braunfels Canyon (8-1, 3-1) 13 (OT)

DISTRICT 28
6 Uvalde (3-6, 0-4) at Boerne (8-1, 4-0) 47
30 San Antonio Alamo Heights (6-3, 2-2) at Castroville Medina Valley (6-3, 2-2) 0
35 Fredericksburg (5-4, 1-3) at Kerrville Tivy (6-3, 3-1) 56

DISTRICT 29
44 San Antonio Kennedy (4-5, 3-3) at San Antonio Memorial (0-9, 0-6) 6
15 San Antonio Edison (2-7, 2-4) at San Antonio Sam Houston (8-1, 6-0) 20

DISTRICT 30
36 San Antonio Southside (4-5, 1-4) at Beeville Jones (2-7, 0-5) 49
27 South San Antonio (4-5, 2-3) at Floresville (3-6, 2-3) 20
35 San Antonio Harlandale (6-3, 5-0) at San Antonio McCollum (7-2, 5-0) 13
BYE: Pleasanton (5-5, 3-3)

DISTRICT 31
28 Rockport-Fulton (4-5, 2-4) at Corpus Christi Tuloso-Midway (2-7, 1-5) 42
8 Corpus Christi Calallen (7-2, 5-1) at Gregory-Portland (9-0, 6-0) 15
13 Alice (3-6, 2-4) at Kingsville King (5-4, 4-2) 21
57 Corpus Christi Flour Bluff (7-2, 4-2) at Robstown (0-9, 0-6) 0

DISTRICT 32
17 Mission (2-7, 2-4) at Mission Memorial (8-1, 5-1) 14
15 Mercedes (1-8, 1-5) at Weslaco East (3-6, 3-3) 28

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 1
6 Dalhart (1-8, 0-3) at Borger (3-5, 1-2) 49
14 Canyon (9-0, 3-0) at Perryton (7-1, 3-0) 10
BYE: Amarillo River Road (4-5, 1-3)

DISTRICT 2
6 Brownfield (5-4, 1-2) at Lubbock Cooper (7-2, 3-0) 42
6 Littlefield (4-5, 0-3) at Muleshoe (7-2, 2-1) 29
BYE: Levelland (4-6, 2-2)

DISTRICT 3
20 Monahans (4-5, 2-2) at Midland Greenwood (4-5, 3-1) 26
13 Fort Stockton (5-4, 3-1) at Pecos (1-8, 0-4) 12
14 Lamesa (2-7, 1-3) at Seminole (4-5, 3-1) 39

DISTRICT 4
42 Abilene Wylie (6-3, 2-1) at Clyde (3-6, 0-3) 7
7 Merkel (4-5, 1-2) at Sweetwater (7-2, 2-1) 52
BYE: Snyder (8-2, 3-1)

DISTRICT 5
29 Vernon (5-4, 2-1) at Breckenridge (6-3, 1-2) 32
31 Iowa Park (8-1, 2-1) at Graham (6-3, 3-0) 17
BYE: Wichita Falls Hirschi (0-10, 0-4)

DISTRICT 6
27 Gainesville (6-3, 4-0) at Bowie (5-4, 3-1) 6
22 Whitesboro (1-8, 0-4) at Pottsboro (0-9, 0-4) 21
47 Pilot Point (7-2, 3-1) at Sanger (6-3, 2-2) 36

DISTRICT 7
63 Decatur (9-0, 4-0) at Lake Worth (5-4, 2-2) 0
20 River Oaks Castleberry (3-6, 2-2) at Little Elm (5-4, 2-2) 41

DISTRICT 8
0 Venus (1-8, 0-4) at Comanche (5-4, 3-1) 42
27 West (5-4, 3-1) at Glen Rose (7-2, 4-0) 42
18 Whitney (4-5, 1-3) at Hillsboro (2-7, 1-3) 35

REGION II

DISTRICT 9
26 Princeton (7-2, 2-2) at Farmersville (5-4, 1-3) 37
63 Royse City (7-2, 4-0) at Nevada Community (0-9, 0-4) 23
6 Bonham (6-3, 3-1) at Van Alstyne (6-3, 2-2) 8

DISTRICT 10
24 Dallas Roosevelt (2-6, 0-3) at Ferris (2-6, 0-3) 31 (OT)
7 Dallas Madison (7-2, 2-1) at Kennedale (6-1, 2-1) 21
BYE: Wilmer-Hutchins (8-1, 4-0)

DISTRICT 11
35 Winnsboro (4-5, 0-3) at Emory Rains (2-6, 1-2) 21
20 Quinlan Ford (4-4, 2-1) at Mount Vernon (6-3, 3-0) 48
BYE: Commerce (6-4, 2-2)

DISTRICT 12
42 Kaufman (7-2, 2-1) at Eustace (2-7, 1-2) 7
13 Kemp (3-6, 0-3) at Wills Point (2-7, 2-1) 27
BYE: Crandall (5-5, 3-1)

DISTRICT 13
48 Pittsburg (3-6, 2-1) at Gladewater Sabine (2-7, 0-3) 7
19 Gladewater (3-6, 1-2) at Mineola (4-5, 1-2) 15
BYE: Gilmer (10-0, 4-0)

DISTRICT 14
13 Texarkana Pleasant Grove (6-3, 3-1) at Daingerfield (5-4, 2-2) 37
38 Texarkana Liberty-Eylau (6-3, 4-0) at Jefferson (2-7, 1-3) 6
55 Atlanta (2-7, 2-2) at New Boston (0-9, 0-4) 6

DISTRICT 15
42 Tyler Chapel Hill (5-4, 2-2) at Brownsboro (2-7, 0-4) 15
7 Bullard (4-5, 2-2) at Canton (7-2, 2-2) 34
27 Van (8-1, 4-0) at Lindale (4-5, 2-2) 48

DISTRICT 16
0 Carthage (6-3, 2-1) at Tatum (8-1, 3-0) 17
20 Longview Spring Hill (6-3, 1-2) at White Oak (3-6, 0-3) 12
BYE: Center (6-4, 2-2)

REGION III

DISTRICT 17
17 China Spring (7-2, 2-2) at Gatesville (5-4, 1-3) 14
33 Robinson (8-0-1, 4-0) at Lorena (5-4, 2-2) 21
0 Waco La Vega (0-9, 0-4) at Waco Connally (6-3, 3-1) 58

DISTRICT 18
10 Madisonville (7-2, 2-1) at Fairfield (6-3, 2-1) 17
20 Groesbeck (0-8-1, 0-3) at Mexia (1-8, 0-3) 26
BYE: Marlin (9-1, 4-0)

DISTRICT 19
0 Rockdale (6-3, 5-1) at Caldwell (8-1, 5-1) 12
38 Hutto (5-4, 3-3) at Cameron Yoe (9-0, 6-0) 35 (OT)
14 Manor (4-5, 2-4) at Giddings (5-4, 3-3) 19
7 Smithville (0-9, 0-6) at La Grange (1-8, 0-6) 37

DISTRICT 20
35 Bellville (5-4, 3-1) at Altair Rice Consolidated (8-1, 4-0) 7
36 Columbus (1-8, 0-4) at Hempstead (1-8, 0-4) 20
21 Sealy (5-4, 2-2) at Navasota (8-1, 3-1) 27

DISTRICT 21
33 Palestine Westwood (2-7, 1-3) at Diboll (5-4, 3-1) 72
0 Huntington (1-8, 0-4) at Palestine (7-2, 3-1) 47
0 Crockett (3-6, 2-2) at Rusk (6-3, 3-1) 55

DISTRICT 22
12 Shepherd (6-3, 1-3) at Coldspring Oakhurst (1-8, 0-4) 7
29 Silsbee (8-0, 4-0) at Jasper (7-2, 3-1) 28 (OT)
0 Buna (4-5, 1-3) at Kirbyville (7-2, 3-1) 41

DISTRICT 23
13 Cleveland (2-7, 1-3) at Huffman Hargrave (7-2, 3-1) 38
34 Liberty (3-6, 3-1) at Mont Belvieu Barbers Hill (8-1, 3-1) 27 (OT)
6 Cleveland Tarkington (5-4, 1-3) at Splendora (1-8, 1-3) 14

DISTRICT 24
27 West Orange-Stark (6-2, 4-0) at Bridge City (6-3, 3-1) 21 (OT)
44 Anahuac (5-4, 1-3) at Orangefield (0-9, 0-4) 21
12 Hamshire-Fannett (5-4, 2-2) at Sour Lake Hardin-Jefferson (4-5, 2-2) 16

REGION IV

DISTRICT 25
0 Needville (4-5, 2-2) at Columbia (8-1, 4-0) 41
3 Sweeny (2-7, 2-2) at Stafford (4-5, 1-3) 28
0 Palacios (4-5, 0-4) at Wharton (5-4, 3-1) 33

DISTRICT 26
54 Cuero (9-0, 4-0) at Edna (0-9, 0-4) 0
7 Gonzales (3-6, 1-3) at Hallettsville (8-1, 3-1) 14
0 Luling (4-5, 2-2) at Yoakum (5-4, 2-2) 27

DISTRICT 27
6 Bandera (4-5, 1-3) at Brady (6-3, 2-2) 27
28 Ingram Moore (2-7, 0-4) at Liberty Hill (7-2, 3-1) 65
21 Wimberley (7-2, 4-0) at Llano (7-2, 2-2) 31

DISTRICT 28
37 La Vernia (8-1, 4-0) at Marion (5-4, 3-1) 13
0 Lytle (2-7, 1-3) at Somerset (4-5, 1-3) 49
41 Poteet (5-4, 3-1) at South San Antonio West Campus (2-7, 0-4) 0

DISTRICT 29
42 Devine (8-1, 4-0) at Crystal City (5-4, 3-1) 13
27 Carrizo Springs (2-7, 0-4) at Hondo (3-6, 2-2) 14
35 Cotulla (6-3, 2-2) at Pearsall (6-3, 1-3) 21

DISTRICT 30
7 Mathis (4-5, 0-3) at Aransas Pass (6-3, 0-3) 21
41 Ingleside (7-2, 2-1) at Goliad (6-3, 2-1) 6
BYE: Sinton (8-2, 4-0)

DISTRICT 31
24 Corpus Christi West Oso (4-5, 2-1) at Orange Grove (3-6, 1-2) 28
10 San Diego (6-3, 2-1) at Zapata (8-0, 3-0) 50
BYE: Falfurrias (1-9, 0-4)

DISTRICT 32
7 Hidalgo (3-6, 2-3) at Lyford (7-2, 3-2) 21
55 Port Isabel (8-1, 5-0) at Progreso (2-6, 0-5) 7
29 La Feria (5-2, 4-1) at Raymondville (4-4, 2-3) 14
BYE: Rio Hondo (4-5, 2-4)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 1
30 Kermit (8-1, 3-0) at Crane (7-2, 3-0) 27
8 Anthony (2-7, 0-3) at Tornillo (1-6, 0-3) 27
BYE: Alpine (2-8, 2-2)

DISTRICT 2
22 San Angelo Grape Creek (3-6, 2-4) at Big Lake Reagan County (4-5, 2-4) 20
20 Wall (7-2, 5-1) at Eldorado (4-5, 1-5) 18
29 Mason (9-0, 6-0) at Ozona (4-5, 4-2) 32
20 Junction (1-8, 0-6) at Sonora (6-3, 4-2) 33

DISTRICT 3
0 San Saba (1-8, 0-4) at Bangs (3-6, 3-1) 28
14 Early (3-6, 2-2) at Coleman (1-8, 1-3) 28
3 Ballinger (3-6, 2-2) at Tuscola Jim Ned (9-0, 4-0) 49

DISTRICT 4
28 Colorado City (7-2, 4-0) at Anson (3-6, 3-1) 21
14 Stamford (1-8, 1-3) at Coahoma (1-8, 0-4) 56
22 Hawley (2-7, 1-3) at Stanton (4-5, 3-1) 39

DISTRICT 5
38 Idalou (8-1, 5-1) at Abernathy (4-5, 2-4) 20
14 Lubbock Roosevelt (4-5, 4-2) at Post (7-2, 6-0) 43
14 Denver City (4-5, 3-3) at Shallowater (4-5, 4-2) 28
42 Slaton (0-9, 0-6) at Tahoka (0-9, 0-6) 14

DISTRICT 6
53 Floydada (3-6, 1-3) at Dimmitt (0-9, 0-4) 0
14 Lockney (7-2, 4-0) at Friona (4-5, 2-2) 17
46 Olton (5-4, 2-2) at Tulia (7-2, 3-1) 38

DISTRICT 7
33 Spearman (7-2, 4-1) at Panhandle (5-4, 4-1) 32
6 Amarillo Boys Ranch (1-8, 0-5) at Sanford-Fritch (3-6, 1-4) 39
45 Canadian (9-0, 5-0) at Stinnett West Texas (2-7, 2-3) 0
BYE: Amarillo Highland Park (3-7, 2-4)

DISTRICT 8
6 Olney (2-7, 1-4) at Henrietta (8-1, 5-0) 30
31 Electra (5-4, 2-3) at Seymour (3-6, 2-3) 35
38 Holliday (7-2, 4-1) at Wichita Falls City View (1-8, 0-5) 6
BYE: Childress (7-3, 4-2)

REGION II

DISTRICT 9
58 Paradise (5-4, 2-2) at Chico (2-7, 1-3) 0
47 Boyd (9-0, 4-0) at Jacksboro (6-3, 3-1) 14
34 Millsap (1-8, 0-4) at Nocona (5-4, 2-2) 50

DISTRICT 10
47 Dublin (3-6, 1-3) at De Leon (2-6, 1-3) 8
34 Cisco (8-1, 3-1) at Eastland (8-1, 4-0) 11
30 Hamilton (7-2, 3-1) at Hico (2-7, 0-4) 0

DISTRICT 11
0 Itasca (4-5, 0-3) at Godley (4-5, 1-2) 15
7 Rio Vista (2-7, 1-2) at Grandview (3-6, 2-1) 45

DISTRICT 12
48 Crawford (9-0, 4-0) at Bruceville-Eddy (3-6, 0-4) 0
17 Clifton (5-4, 2-2) at McGregor (3-6, 2-2) 7
21 Troy (4-5, 3-1) at Moody (2-7, 1-3) 20

DISTRICT 13
42 Celina (9-0, 4-0) at Aubrey (6-3, 2-2) 7
33 Argyle (7-2, 3-1) at Callisburg (2-7, 1-3) 20
11 Sadler S&S Consolidated (0-9, 0-4) at Prosper (4-5, 2-2) 42

DISTRICT 14
39 Corsicana Mildred (3-6, 1-3) at Blooming Grove (5-4, 1-3) 36 (2OT)
92 Palmer (8-1, 3-1) at Dallas A+ Academy (1-8, 0-4) 0
6 Scurry-Rosser (7-2, 3-1) at Italy (8-1, 4-0) 22

DISTRICT 15
35 Gunter (5-4, 4-2) at Anna (3-6, 3-3) 7
7 Bells (2-7, 2-4) at Blue Ridge (2-7, 0-6) 0
43 Tom Bean (7-2, 5-1) at Howe (1-8, 1-5) 3
42 Whitewright (8-1, 6-0) at Leonard (6-3, 3-3) 7

DISTRICT 16
35 Clarksville (8-1, 5-1) at Honey Grove (3-6, 1-5) 6
42 DeKalb (6-3, 3-3) at Hooks (3-6, 2-4) 28
27 Cooper (7-2, 5-1) at Paris Chisum (1-8, 0-6) 0
8 Pattonville Prairiland (7-2, 4-2) at Redwater (7-2, 4-2) 14

NON-DISTRICT
25 Maypearl (11-2A, 6-3, 4-0) at Prestonwood Christian 8

REGION III

DISTRICT 17
55 Grand Saline (2-7, 1-4) at Alba-Golden (0-9, 0-5) 0
48 Lone Oak (3-6, 2-3) at Caddo Mills (2-7, 1-4) 20
21 Edgewood (7-2, 4-1) at Como-Pickton (8-1, 4-1) 14
BYE: Quitman (10-0, 6-0)

DISTRICT 18
6 Ore City (1-8, 0-5) at Linden-Kildare (4-5, 3-2) 41
20 Diana New Diana (5-4, 2-3) at Queen City (2-7, 2-3) 11
42 Hughes Springs (4-5, 4-1) at Waskom (3-6, 1-4) 20
BYE: Omaha Pewitt (8-2, 6-0)

DISTRICT 19
36 Elysian Fields (8-1, 6-0) at Arp (3-5, 3-3) 13
49 Troup (8-1, 5-1) at Gladewater Union Grove (5-4, 2-4) 0
13 Big Sandy Harmony (5-4, 4-2) at Hawkins (4-5, 3-3) 14
0 New London West Rusk (0-9, 0-6) at Winona (2-7, 1-5) 21

DISTRICT 20
40 San Augustine (3-5, 1-3) at Pineland West Sabine (4-5, 1-3) 34
54 Garrison (8-1, 3-1) at Shelbyville (1-8, 0-4) 14
14 Hemphill (8-1, 4-0) at Timpson (6-2, 3-1) 16

DISTRICT 21
35 Alto (7-2, 5-0) at Frankston (3-6, 2-3) 13
14 Malakoff (4-5, 2-3) at Grapeland (6-2, 3-2) 32
26 Kerens (2-7, 1-4) at Malakoff Cross Roads (0-9, 0-5) 21
BYE: Elkhart (9-1, 5-1)

DISTRICT 22
41 Rosebud-Lott (5-4, 4-2) at Buffalo (2-7, 1-5) 12
40 Hearne (5-4, 4-2) at Centerville (2-7, 2-4) 17
14 Franklin (1-8, 0-6) at Jewett Leon (4-5, 2-4) 21
33 Mart (9-0, 6-0) at Teague (7-2, 5-1) 34

DISTRICT 23
39 Corrigan-Camden (5-4, 3-0) at New Waverly (0-8, 0-3) 0
34 Warren (6-3, 1-2) at Woodville (3-6, 2-1) 63
BYE: Trinity (3-6, 2-2)

DISTRICT 24
37 Hardin (3-6, 1-3) at Deweyville (2-7, 0-4) 28
8 Kountze (3-6, 1-3) at Saratoga West Hardin (5-4, 2-2) 31
14 Newton (6-2, 4-0) at Winnie East Chambers (9-0, 4-0) 7

REGION IV

DISTRICT 25
35 Florence (3-6, 1-5) at Lago Vista (3-6, 0-6) 12
38 Lexington (8-1, 5-1) at Little River Academy (7-2, 5-1) 20
6 Jarrell (5-4, 3-3) at Salado (5-4, 3-3) 28
48 Rogers (9-0, 6-0) at Somerville (3-6, 1-5) 20

DISTRICT 26
16 Boling (4-5, 2-2) at Brookshire Royal (9-0, 4-0) 63
7 Danbury (3-6, 0-4) at East Bernard (2-7, 2-2) 45
30 Hitchcock (5-4, 3-1) at Wallis Brazos (5-4, 1-3) 10

DISTRICT 27
64 Universal City Randolph (8-1, 4-0) at Geronimo Navarro (4-5, 3-1) 35
36 Blanco (5-4, 3-1) at Johnson City (3-6, 1-3) 14
28 Comfort (2-7, 1-3) at San Antonio Cole (3-6, 0-4) 27

DISTRICT 28
27 Poth (4-5, 2-1) at Dilley (6-2, 2-1) 34
6 Jourdanton (0-9, 0-3) at Stockdale (6-3, 2-1) 31
BYE: Natalia (5-4, 2-2)

DISTRICT 29
69 Karnes City (4-5, 3-1) at Bloomington (0-8, 0-4) 0
0 Yorktown (8-1, 3-1) at Nixon-Smiley (1-8, 1-3) 9
12 Kenedy (6-3, 2-2) at Refugio (5-4, 3-1) 27

DISTRICT 30
12 El Maton Tidehaven (2-7, 0-4) at Schulenburg (4-5, 2-2) 34
12 Vanderbilt Industrial (4-5, 2-2) at Van Vleck (8-1, 4-0) 14
7 Ganado (5-4, 2-2) at Weimar (4-5, 2-2) 14

DISTRICT 31
14 Taft (0-9, 0-5) at Freer (1-8, 0-5) 26
20 Banquete (7-2, 4-1) at George West (4-5, 3-2) 6
0 Three Rivers (2-6, 2-3) at Odem (7-2, 4-1) 48
BYE: Skidmore-Tynan (6-3, 5-1)

DISTRICT 32
6 Premont (5-4, 2-2) at Hebbronville (6-2, 4-0) 35
20 Bishop (3-6, 3-1) at Riviera Kaufer (6-3, 3-1) 27
20 La Villa (0-9, 0-4) at Santa Rosa (0-8, 0-4) 27

CLASS A

REGION I

DISTRICT 1
7 White Deer (3-6, 0-4) at Gruver (5-3, 2-2) 35
0 Booker (3-6, 1-3) at Sunray (9-0, 4-0) 47
33 Stratford (7-2, 3-1) at Vega (4-5, 2-2) 13

DISTRICT 2
20 Claude (2-7, 1-3) at Clarendon (5-4, 2-2) 45
42 Memphis (2-7, 1-3) at Shamrock (0-9, 0-4) 0

DISTRICT 4
7 Springlake Earth (4-5, 2-2) at Farwell (5-4, 2-2) 6
42 Sudan (8-1, 4-0) at Hart (1-8, 0-4) 0
6 Bovina (2-7, 1-3) at Nazareth (6-3, 3-1) 44

DISTRICT 5
21 New Deal (9-0, 6-0) at Anton (7-2, 5-1) 0
55 Hale Center (7-2, 5-1) at Lorenzo (0-9, 0-6) 6
21 Smyer (4-5, 2-4) at Petersburg (2-7, 1-5) 8
14 Crosbyton (3-6, 2-4) at Ralls (5-4, 3-3) 20

DISTRICT 6
20 Seagraves (6-2, 3-0) at Morton (8-0, 3-0) 27
48 O'Donnell (3-5, 0-3) at Plains (3-5, 0-3) 21
BYE: Sundown (6-3, 2-2)

DISTRICT 8
33 McCamey (8-1, 3-1) at Fort Hancock (2-7, 0-4) 7
0 Marfa (8-1, 3-1) at Iraan (6-3, 3-1) 20
0 Van Horn (4-5, 1-3) at Wink (4-5, 2-2) 30

REGION II

DISTRICT 9
21 Knox City (8-1, 3-1) at Haskell (8-1, 4-0) 38
52 Albany (6-3, 3-1) at Munday (3-6, 0-4) 0
17 Hamlin (4-5, 1-3) at Rotan (6-3, 1-3) 28

DISTRICT 10
60 Roscoe (8-1, 5-0) at Bronte (4-5, 2-3) 6
6 Hermleigh (0-9, 0-5) at Sterling City (3-6, 2-3) 64
17 Roby (6-3, 4-1) at Winters (7-2, 4-1) 14
BYE: Forsan (1-9, 1-5)

DISTRICT 12
48 Rankin (5-4, 3-1) at Christoval (4-5, 2-2) 7
6 Menard (3-6, 1-3) at Mertzon Irion County (9-0, 4-0) 41
21 Eden (6-3, 2-2) at Miles (0-9, 0-4) 13

DISTRICT 13
18 Ranger (0-9, 0-4) at Cross Plains (0-9, 0-4) 36
20 Baird (5-4, 3-1) at Evant (6-3, 3-1) 28
49 Goldthwaite (7-2, 4-0) at Gorman (4-4, 2-2) 0

DISTRICT 14
28 Windthorst (7-2, 4-0) at Alvord (7-2, 4-0) 7
13 Santo (3-6, 1-3) at Archer City (2-7, 1-3) 3
7 Perrin-Whitt (3-6, 0-4) at Tolar (6-3, 2-2) 63

DISTRICT 16
8 Era (4-5, 1-4) at Lindsay (7-2, 4-1) 40
7 Petrolia (4-5, 1-4) at Muenster (7-2, 4-1) 41
20 Collinsville (4-5, 1-4) at Valley View (6-3, 4-1) 28

NON-DISTRICT
0 Fort Worth Temple Christian at Saint Jo (16-A, 5-4, 3-3) 44

REGION III

DISTRICT 17
14 Cumby (5-4, 3-2) at Bogata Rivercrest (4-5, 2-3) 6
29 Wolfe City (6-3, 5-0) at Celeste (5-3, 5-0) 0
6 Melissa (4-5, 1-4) at Quinlan Boles (3-6, 2-3) 30
BYE: Detroit (1-9, 0-6)

DISTRICT 19
53 Harleton (8-1, 3-1) at Karnack (3-6, 2-2) 8
64 Gilmer Union Hill (6-3, 3-1) at Maud (1-8, 0-4) 0
41 Big Sandy (6-3, 3-1) at Simms Bowie (4-5, 1-3) 0

DISTRICT 20
40 Overton (6-3, 2-3) at Beckville (3-6, 1-4) 12
20 Tenaha (2-7, 2-3) at Cushing (6-3, 3-2) 52
18 Joaquin (7-2, 5-0) at Mount Enterprise (8-1, 5-0) 6
BYE: Price Carlisle (4-6, 0-6)

DISTRICT 21
49 Rice (8-1, 5-1) at Covington (1-8, 1-5) 12
0 Dallas I Am That I Am Academy (0-9, 0-6) at Frost (6-3, 4-2) 2
8 Dawson (3-6, 2-4) at Hubbard (5-4, 4-2) 35
0 Cayuga (5-4, 3-3) at Wortham (6-3, 5-1) 63

DISTRICT 22
2 Oakwood (0-9, 0-4) at Apple Springs (0-9, 0-4) 0
34 Lovelady (4-5, 2-2) at Iola (6-3, 2-2) 22
32 Groveton (6-3, 4-0) at Normangee (9-0, 4-0) 6

DISTRICT 23
14 Evadale (3-5, 2-2) at Burkeville (5-3, 3-1) 19
53 Hull-Daisetta (2-7, 2-2) at Colmesneil (2-7, 0-4) 14
38 Chester (5-4, 3-1) at High Island (5-4, 2-2) 14

REGION IV

DISTRICT 25
48 Chilton (8-1, 5-0) at Meridian (4-5, 3-2) 7
41 Axtell (8-1, 4-1) at Riesel (0-9, 0-5) 0
49 Bremond (6-3, 3-2) at Valley Mills (4-5, 1-4) 14
BYE: Bosqueville (2-8, 2-4)

DISTRICT 26
54 Thorndale (7-2, 5-0) at Granger (5-4, 4-1) 27
31 Burton (3-6, 1-4) at Holland (2-7, 1-4) 12
43 Bartlett (5-4, 4-1) at Thrall (3-6, 1-4) 0
BYE: Milano (4-6, 2-4)

DISTRICT 28
47 Harper (8-1, 4-0) at Barksdale Nueces Canyon (1-8, 1-3) 18
34 Rocksprings (6-3, 3-1) at Center Point (6-3, 3-1) 17
6 Leakey (0-9, 0-4) at Medina (4-5, 1-3) 29

DISTRICT 29
34 Brackettville Brackett (9-0, 3-0) at Charlotte (7-2, 3-0) 28
21 D'Hanis (3-5, 1-2) at Sabinal (5-4, 1-2) 28
BYE: La Pryor (3-7, 0-4)

DISTRICT 31
13 Falls City (5-4, 2-3) at Flatonia (7-2, 4-1) 43
36 Shiner (9-0, 5-0) at Pettus (7-2, 4-1) 14
35 Runge (4-5, 1-4) at Woodsboro (1-8, 1-4) 28
BYE: Louise (1-9, 1-5)

DISTRICT 32
0 Benavides (3-6, 2-1) at Ben Bolt (6-3, 3-0) 42
38 Agua Dulce (2-7, 1-2) at Santa Maria (6-3, 2-1) 16
BYE: Bruni (2-7, 0-4)

SATURDAY, NOVEMBER 6

CLASS 5A

REGION II

DISTRICT 9
14 Dallas Molina (1-8, 0-5) at Dallas Sunset (2-6, 0-5) 21

REGION III

DISTRICT 17
14 Houston Jersey Village (6-3, 5-2) at Houston Langham Creek (0-9, 0-7) 0

DISTRICT 18
10 Aldine Nimitz (6-3, 5-1) at Aldine Eisenhower (5-4, 4-2) 17
57 Houston Spring Woods (3-6, 0-6) at Houston Northbrook (0-9, 0-6) 14

DISTRICT 19
14 Katy Taylor (5-4, 3-3) at Katy Mayde Creek (5-4, 2-4) 3

DISTRICT 20
24 Sugar Land Hightower (7-2, 5-2) at Sugar Land Bush (3-6, 3-4) 0
0 Sugar Land Elkins (3-6, 3-4) at Sugar Land Willowridge (7-2, 6-1) 24

DISTRICT 21
50 Houston Bellaire (6-3, 4-2) at Houston Chavez (3-6, 3-3) 0

DISTRICT 23
31 Pasadena Rayburn (5-4, 2-4) at Pasadena (0-9, 0-6) 6

REGION IV

DISTRICT 26
37 San Antonio Churchill (6-3, 3-3) at San Antonio Lee (2-7, 0-6) 0
44 Converse Judson (9-0, 6-0) at San Antonio Reagan (3-6, 2-4) 10

DISTRICT 27
22 San Antonio Jay (5-4, 3-3) at San Antonio O'Connor (8-1, 6-0) 43

DISTRICT 29
13 Laredo Martin (5-4, 4-2) at Laredo Nixon (7-2, 6-0) 44

DISTRICT 30
73 Mission Sharyland (5-4, 1-3) at McAllen Memorial (3-6, 2-2) 48

DISTRICT 32
15 Brownsville Hanna (1-8, 0-6) at Brownsville Pace (7-2, 4-2) 35

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 8
12 Fort Worth South Hills (1-8, 1-5) at Fort Worth O.D. Wyatt (3-6, 2-4) 28

REGION II

DISTRICT 10
45 Dallas Spruce (3-5, 1-3) at Dallas Thomas Jefferson (1-8, 0-4) 8

REGION III

DISTRICT 21
7 Houston Davis (5-4, 3-2) at Houston Kashmere (6-3, 4-1) 51

DISTRICT 22
14 Houston Wheatley (2-7, 0-5) at Houston Westbury (2-7, 1-4) 20
20 Houston Yates (8-1, 5-0) at Houston Worthing (5-3, 4-1) 26

REGION IV

DISTRICT 29
23 San Antonio Fox Tech (4-5, 4-2) at San Antonio Lanier (5-4, 4-2) 7

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 7
44 Bridgeport (2-7, 2-2) at Carrollton Ranchview (1-8, 0-4) 13


The Old Coach Top Stories