Week 6 Schedule, Results

Here are your Week 6 schedules and results. Stay with Tex Preps for the latest scores, standings and pairings. Be sure to be a part of our hot message board on Friday nights where you can jump in to post and read the very latest up-to-the-minute scores from around the state. We will be updating scores throughout this week for games made up following the aftermath of Hurricane Rita.

MONDAY, OCTOBER 3

DISTRICT 22-5A
Baytown Sterling (1-2, 0-0) 20, Spring (2-1, 0-0) 16
Spring Westfield (3-0, 0-0) 49, Baytown Lee (0-3, 0-0) 13

DISTRICT 22-4A
Houston Westbury (1-2, 0-0) 24, Houston Washington (1-3, 0-1) 6
Houston Worthing (1-2, 0-0) 36, Houston Sterling (1-2, 0-0) 20

TUESDAY, OCTOBER 4

DISTRICT 17-5A
Houston Cypress Falls (2-3, 1-2) 29, Houston Cypress Springs (0-4, 0-2) 23
Houston Cypress Ridge (2-3, 1-2) 27, Houston Jersey Village (1-3, 1-1) 17

DISTRICT 21-5A
Houston Chavez (1-3, 0-1) 56, Houston Sam Houston (0-4, 0-1) 0
Houston Lamar (4-0, 1-0) 24, Houston Madison (4-0, 1-0) 7
Houston Westside (2-2, 1-0) 55, Houston Milby ( 1-3, 0-1) 15
Houston Bellaire (2-2, 1-0) 30, Houston Austin (0-4, 0-1) 0

DISTRICT 23-5A
Galena Park North Shore (4-0, 1-0) 59, Pasadena Dobie (4-0, 1-0) 7
Pasadena (0-4, 0-1) 14, South Houston (3-1, 1-0) 13
La Porte (3-1, 0-1) 41, Pasadena Memorial (4-0, 1-0) 24
Deer Park (2-2, 0-1) 30, Pasadena Rayburn (3-1, 0-1) 8

DISTRICT 24-5A
League City Clear Creek (0-4, 0-0) 14, Alvin (2-3, 1-0) 9
Clute Brazoswood (2-3, 0-1) 28, Houston Clear Lake (2-3, 0-1) 12
Pearland (5-0, 1-0) 34, Friendswood Clear Brook (1-4, 0-1) 7

DISTRICT 21-4A
Houston Kashmere (1-2, 0-0) 40, Houston Furr (4-0, 1-0) 22
Houston Davis (1-3, 0-1) 38, Houston Sharpstown (0-4, 0-1) 8
Houston Jones (2-2, 1-0) 32, Houston Scarborough (2-2, 1-0) 7

DISTRICT 22-4A
Houston Yates (0-4, 0-1) 34, Houston Wheatley (1-2, 0-0) 27

WEDNESDAY, OCTOBER 5

DISTRICT 17-5A
Houston Langham Creek (3-2, 1-2) 24, Magnolia (0-4, 0-2) 3
Houston Cypress Creek (4-1, 3-0) 25, Tomball (3-2, 3-0) 10

DISTRICT 18-5A
Houston Stratford (3-1, 1-0) 34, Houston Spring Woods (1-3, 0-1) 21
Houston Memorial (1-3, 1-0) 21, Aldine Eisenhower (1-3, 1-0) 0
Aldine MacArthur (1-3, 0-1) 49, Houston Northbrook (0-4, 0-1) 0
Aldine Nimitz (3-1, 1-0) 33, Aldine (1-3, 0-1) 25

DISTRICT 18-4A
Klein Oak (4-0, 1-0) 34, New Caney (2-2, 0-1) 14
Willis (0-4, 0-1) 38, Conroe Caney Creek (1-3, 0-1) 27
Brenham (4-0, 1-0) 49, Waller (4-0, 1-0) 22

THURSDAY, OCTOBER 6

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
36 El Paso Hanks (3-3, 1-2) at El Paso Montwood (3-2, 3-0) 26

DISTRICT 2
28 Amarillo (4-1) at Lubbock Monterey (2-3) 17

DISTRICT 4
47 Mansfield Summit (4-1, 2-0) at Fort Worth Paschal (2-3, 1-1) 0
7 North Crowley (5-0, 2-0) at Mansfield (3-2, 2-0) 16

DISTRICT 5
21 Denton Ryan (4-1, 2-0) at Richland (1-4, 0-2) 7

DISTRICT 6
15 Coppell (1-4, 0-2) at Irving Nimitz (3-2, 0-2) 0

REGION II

DISTRICT 11
14 South Garland (3-3, 1-1) at Garland (3-2, 1-0) 21

DISTRICT 12
35 Longview (6-0, 2-0) at Tyler Lee (2-3, 0-1) 7

DISTRICT 16
44 Austin Westlake (4-1, 2-0) at Austin High (2-3, 1-1) 27

REGION IV

DISTRICT 26
45 San Antonio Reagan (3-2, 1-1) at San Antonio Lee (1-4, 0-2) 0

DISTRICT 29
29 Laredo LBJ (1-4, 0-2) at Laredo Alexander (0-5, 0-2) 17
0 Laredo United South (0-5, 0-2) at Laredo Martin (1-4, 1-1) 49

DISTRICT 30
29 Mission Sharyland (3-2) at McAllen Rowe (1-3) 0

DISTRICT 32
20 Brownsville Pace (4-1, 1-1) at Brownsville Porter (2-3, 0-2) 19

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 3
2 Dumas (2-3) at Amarillo Palo Duro (3-2) 27

DISTRICT 7
48 Azle (1-4, 0-2) at Fort Worth North Side (1-4, 0-2) 0

REGION II

DISTRICT 16
3 Lampasas (5-0) at Killeen Ellison (1-4) 13

REGION III

NON-DISTRICT
Houston Worthing (22-4A, 2-2, 1-0) at Houston Scarborough (21-4A, 2-2, 1-0), canceled

REGION IV

DISTRICT 25
34 Austin Reagan (0-5) at Austin Johnston (0-5) 7
29 Austin McCallum (3-2) at Austin Travis (1-4) 7

DISTRICT 32
7 Mission Memorial (2-3, 1-1) at Pharr-San Juan-Alamo Memorial (4-1, 2-0) 28

FRIDAY, OCTOBER 7

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
19 El Paso Americas (1-4, 1-2) at El Paso Socorro (3-3, 0-3) 35
14 El Paso Bel Air (2-4, 0-3) at El Paso Franklin (5-1, 3-0) 35
20 El Paso Coronado (5-1, 3-0) at El Paso Eastwood (3-3, 1-2) 6

DISTRICT 2
10 San Angelo Central (1-4) at Amarillo Tascosa (3-2) 14
6 Lubbock (2-3) at Lubbock Coronado (0-5) 27

DISTRICT 3
0 Abilene Cooper (4-1) at Midland Lee (1-4) 15
7 Odessa (5-0) at Abilene (5-0) 28
38 Midland (4-1) at Odessa Permian (4-1) 0

DISTRICT 4
21 Burleson (2-3, 1-1) at Saginaw Boswell (2-3, 0-2) 31
56 Weatherford (3-2, 0-2) at Granbury (0-5, 0-2) 23

DISTRICT 5
27 Colleyville Heritage (4-1, 1-1) at Keller Fossil Ridge (2-3, 1-1) 37
48 Grapevine (2-3, 1-1) at Keller (2-3, 0-2) 13
7 Haltom (4-1, 1-1) at Southlake Carroll (5-0, 2-0) 69

DISTRICT 6
75 Euless Trinity (5-0, 2-0) at Grand Prairie (0-5, 0-2) 14
42 South Grand Prairie (5-0, 2-0) at Hurst L.D. Bell (2-3, 1-1) 7
14 Irving (4-1, 1-1) at Irving MacArthur (5-0, 2-0) 21

DISTRICT 7
20 Arlington Bowie (0-5, 0-2) at Arlington Lamar (1-4, 1-1) 38
34 DeSoto (2-3, 1-1) at Arlington Sam Houston (0-5, 0-2) 0
26 Arlington Martin (1-4, 1-1) at Arlington (4-1, 2-0) 51
14 Cedar Hill (3-2, 2-0) at Duncanville (2-3, 1-1) 21

DISTRICT 8
45 Plano (5-0, 2-0) at Allen (4-1, 2-0) 7
35 Flower Mound (4-1, 1-1) at Flower Mound Marcus (3-2, 1-1) at Texas Stadium 25
23 Lewisville (0-5, 0-2) at The Colony (0-5, 0-2) 6
26 Plano East (2-3, 1-1) at Plano West (3-2, 1-1) 7

REGION II

DISTRICT 9
7 Dallas Sunset (1-4, 0-1) at Dallas W.T. White (2-4, 1-1) 42
BYE: Dallas Bryan Adams (0-6, 0-2)

DISTRICT 10
38 Carrollton Creekview (3-2, 2-0) at Dallas Jesuit (1-4, 0-2) 16
31 Carrollton R.L. Turner (1-4, 0-2) at Carrollton Newman Smith (1-4, 0-2) 56
20 Richardson Lake Highlands (3-2, 2-0) at Richardson Berkner (5-0, 2-0) 23
31 Richardson Pearce (4-1, 1-1) at Richardson (2-3, 1-1) 28

DISTRICT 11
49 North Garland (2-4, 0-2) at Garland Lakeview (2-4, 1-1) 0
6 Sachse (5-0, 1-0) at Rowlett (5-1, 2-0) 24
BYE: Garland Naaman Forest (1-5, 0-2)

DISTRICT 12
42 Tyler John Tyler (4-1, 1-0) at Mesquite (4-2, 1-1) 6
35 North Mesquite (2-4, 0-2) at Mesquite Horn (3-3, 1-1) 34
BYE: Rockwall (3-3, 1-1)

DISTRICT 13
14 Waco (0-5, 0-2) at Belton (3-2, 1-1) 7
21 Bryan (2-3, 1-1) at Killeen Harker Heights (3-2, 1-1) 22
31 Killeen Shoemaker (3-2, 1-1) at A&M Consolidated (4-1, 2-0) 35
14 Temple (0-5, 0-2) at Copperas Cove (5-0, 2-0) 49

DISTRICT 14
35 Conroe (3-1, 0-1) at Klein Collins (1-3, 0-1) 38
3 Conroe Oak Ridge (1-3, 0-1) at Lufkin (4-0, 1-0) 47
7 Klein Forest (4-0, 1-0) at The Woodlands (2-2, 1-0) 21
27 Klein (2-2, 0-1) at Huntsville (2-2, 1-0) 20

DISTRICT 15
24 Round Rock McNeil (3-2, 0-2) at Round Rock (2-3, 0-2) 21
52 Pflugerville (3-2, 2-0) at Round Rock Westwood (1-4, 1-1) 21
28 Round Rock Stony Point (1-4, 1-1) at Cedar Park (3-2, 1-1) 14
28 Leander (5-0, 2-0) at Georgetown (2-3, 1-1) 14

DISTRICT 16
45 Buda Hays Consolidated (5-0, 2-0) at Austin Akins (3-2, 0-2) 21
35 Austin Crockett (4-1, 1-1) at Austin Anderson (1-4, 1-1) 44
28 Austin Bowie (1-4, 0-2) at Bastrop (2-3, 1-1) 31

REGION III

DISTRICT 17
NO GAMES SCHEDULED

DISTRICT 18
NO GAMES SCHEDULED

DISTRICT 19
20 Alief Elsik (2-2, 1-0) at Alief Taylor (1-3, 0-1) 23
45 Katy (4-0, 1-0) at Katy Mayde Creek (1-3, 1-0) 7

DISTRICT 20
21 Sugar Land Kempner (4-1, 3-0) at Sugar Land Hightower (3-2, 1-2) 26
25 Sugar Land Willowridge (2-2, 1-1) at Sugar Land Bush (0-5, 0-3) 32
BYE: Sugar Land Elkins (2-3, 1-2)

DISTRICT 22
23 Humble (1-2, 0-0) at Kingwood (2-1, 0-0) 0
Beaumont West Brook (3-0, 0-0) at Spring (2-2, 0-1)
Baytown Lee (0-4, 0-1) at Port Arthur Memorial (0-3, 0-0)
Baytown Sterling (2-2, 1-0) at Spring Westfield (4-0, 1-0)

REGION IV

DISTRICT 25
7 San Antonio East Central (1-4, 0-1) at Seguin (4-2, 1-1) 10
BYE: Schertz Clemens (6-0, 2-0)

DISTRICT 26
10 San Antonio Churchill (2-3, 1-1) at San Antonio Madison (4-1, 2-0) 31
21 San Antonio MacArthur (4-1, 1-1) at Spring Branch Smithson Valley (4-1, 1-1) 28

DISTRICT 27
35 San Antonio O'Connor (3-2, 2-0) at Del Rio (3-2, 1-1) 7
14 San Antonio Holmes (2-3, 0-2) at San Antonio Clark (4-1, 2-0) 42
37 San Antonio Jay (3-2, 1-1) at San Antonio Warren (3-2, 1-1) 14

DISTRICT 28
7 Corpus Christi Moody (2-3) at Corpus Christi Ray (1-3) 12
14 Corpus Christi Miller (2-3) at Corpus Christi Carroll (4-0) 56

DISTRICT 29
16 Eagle Pass (3-2, 2-0) at Laredo United (4-1, 1-1) 21
0 Laredo Cigarroa (4-1, 2-0) at Laredo Nixon (3-2, 2-0) 38

DISTRICT 30
7 McAllen (1-4) at La Joya (3-2) 37
14 Rio Grande City (1-3) at McAllen Memorial (3-1) 35

DISTRICT 31
21 Edinburg (1-4, 1-0) at Pharr-San Juan-Alamo North (5-1, 1-1) 9
20 Weslaco (5-1, 1-1) at Edinburg North (3-2, 1-1) 14 (OT)
BYE: Edinburg Economedes (0-5, 0-2)

DISTRICT 32
17 Brownsville Rivera (4-1, 1-1) at San Benito (4-1, 2-0) 24
21 Los Fresnos (5-0, 2-0) at Harlingen (3-2, 1-1) 28

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
6 El Paso Irvin (3-2, 3-0) at Canutillo (5-1, 4-0) 23
0 El Paso (1-5, 0-4) at El Paso Andress (3-2, 2-1) 55
6 El Paso Austin (0-5, 0-3) at El Paso Jefferson (5-1, 3-1) 14
6 El Paso Bowie (3-3, 1-3) at El Paso Chapin (4-1, 3-0) 55
BYE: El Paso Burges (1-5, 0-4)

DISTRICT 2
24 El Paso Del Valle (2-3, 2-1) at Clint (4-2, 3-1) 20
6 Clint Mountain View (2-3, 1-2) at El Paso Riverside (6-0, 4-0) 10
27 El Paso Parkland (4-2, 2-2) at Fabens (4-1, 2-1) 0
26 El Paso Ysleta (1-5, 1-3) at San Elizario (0-5, 0-3) 20
BYE: Clint Horizon (1-5, 1-3)

DISTRICT 3
21 Pampa (1-4) at Canyon Randall (2-3) 17

DISTRICT 4
25 Andrews (0-5) at Plainview (5-0) 61
38 Big Spring (0-5) at San Angelo Lake View (1-4) 6
49 Wolfforth Frenship (5-0) at Lubbock Estacado (0-5) 15

DISTRICT 5
14 Burkburnett (3-2) at Denison (2-3) 17
27 Wichita Falls Rider (4-1) at Denton (0-5) 6
30 Sherman (0-5) at Wichita Falls (3-2) 14

DISTRICT 6
13 Fort Worth Brewer (2-3) at Aledo (2-3) 42
55 Stephenville (5-0) at Cleburne (1-4) 0
7 Joshua (0-5) at Mineral Wells (4-1) 40

DISTRICT 7
47 Arlington Seguin (3-2, 2-0) at Springtown (2-3, 2-0) 20
20 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (2-3, 1-1) at Birdville (4-1, 1-1) 54

DISTRICT 8
0 Fort Worth Poly (1-4, 0-2) at Fort Worth South Hills (1-4, 0-2) 41
18 Fort Worth Southwest (5-0, 2-0) at Fort Worth O.D. Wyatt (1-4, 1-1) 12
0 Fort Worth Trimble Tech (1-4, 0-2) at Fort Worth Western Hills (5-0, 2-0) 44

REGION II

DISTRICT 9
7 McKinney North (4-1, 2-0) at Lewisville Hebron (5-0, 2-0) 45
7 Frisco Centennial (1-4, 0-2) at Justin Northwest (3-2, 1-1) 17
38 Lake Dallas (2-3, 0-2) at Frisco (4-1, 2-0) 46
14 Keller Central (3-2, 0-2) at McKinney (1-4, 1-1) 21 (2OT)

DISTRICT 10
53 Dallas Lincoln (3-2) at Dallas Thomas Jefferson (0-5) 0
0 Dallas Spruce (2-3) at Dallas Woodrow Wilson (5-0) 41

DISTRICT 11
14 West Mesquite (4-1) at Dallas Highland Park (5-0) 42
10 Forney (1-4) at Terrell (5-0) 31
10 Mesquite Poteet (4-1) at Wylie (4-1) 21

DISTRICT 12
54 Texarkana Texas High (4-1) at Greenville (2-3) 0
49 Paris North Lamar (5-0) at Mount Pleasant (3-2) 28
33 Paris (1-4) at Sulphur Springs (2-3) 49

DISTRICT 13
12 Dallas A. Maceo Smith (2-3) at Dallas Pinkston (4-1) 43
0 Dallas Adamson (0-5) at Dallas Kimball (4-1) 57
35 Dallas South Oak Cliff (3-2) at Seagoville (2-3) 8

DISTRICT 14
0 Athens (0-5) at Corsicana (3-2) 38
47 Ennis (4-1) at Mabank (3-2) 0
7 Red Oak (0-5) at Lancaster (4-1) 27

DISTRICT 15
29 Everman (3-2) at Alvarado (0-5) 6
25 Crowley (2-3) at Mansfield Timberview (3-2) 27
21 Waxahachie (3-2) at Midlothian (2-3) 23

DISTRICT 16
49 Brownwood (1-4) at Hewitt Midway (3-2) 59
14 Killeen (3-2) at Waco University (0-5) 13

REGION III

DISTRICT 17
37 Jacksonville (3-2, 1-1) at Hallsville (4-1, 2-0) 25
26 Whitehouse (3-2, 1-1) at Henderson (1-4, 0-2) 0
63 Kilgore (4-1, 1-1) at Longview Pine Tree (0-5, 0-2) 0
13 Nacogdoches (3-2, 1-1) at Marshall (4-1, 2-0) 21

DISTRICT 18
NO GAMES SCHEDULED

DISTRICT 19
12 Houston Forest Brook (3-1) at Crosby (3-1) 14
62 Dayton (2-2) at Houston Smiley (0-3) 0
14 Galena Park (4-0) at Houston C.E. King (2-1) 20

DISTRICT 22
14 Houston Sterling (1-3, 0-1) at Houston Westbury (2-2, 1-0) 34

DISTRICT 23
48 La Marque (4-0) at Santa Fe (1-3) 0
29 Texas City (0-4) at Channelview (1-2) 7
24 Friendswood (2-2) at Dickinson (0-3) 0

DISTRICT 24
0 Port Lavaca Calhoun (1-3, 0-1) at Angleton (4-0, 1-0) 55
24 Richmond Foster (0-4, 0-1) at Bay City (1-3, 1-0) 27
14 El Campo (1-3, 0-1) at Rosenberg Terry (4-0, 1-0) 21

REGION IV

DISTRICT 25
21 Austin LBJ (1-4) at Austin Lanier (0-5) 28

DISTRICT 26
37 Pflugerville Connally (4-1) at Pflugerville Hendrickson (4-1) 14
42 Del Valle (0-5) at Elgin (0-4) 8
41 Taylor (2-3) at Lockhart (2-2) 23

DISTRICT 27
38 Austin Lake Travis (5-0) at New Braunfels (1-4) 16
35 New Braunfels Canyon (5-0) at Burnet (3-2) 28
6 Marble Falls (3-2) at Dripping Springs (3-2) 41

DISTRICT 28
7 San Antonio Alamo Heights (4-1) at Boerne (3-2) 27
21 Kerrville Tivy (4-1) at Castroville Medina Valley (3-2) 13
15 Uvalde (3-2) at Fredericksburg (3-2) 28

DISTRICT 29
30 San Antonio Lanier (3-2, 2-0) at San Antonio Brackenridge (2-3, 2-0) 28
7 San Antonio Kennedy (0-5, 0-2) at San Antonio Fox Tech (4-1, 2-0) 48
42 San Antonio Sam Houston (0-5, 0-2) at San Antonio Memorial (2-3, 1-1) 7

DISTRICT 30
17 Pleasanton (5-1, 2-0) at Beeville Jones (1-4, 0-2) 35
14 Floresville (2-3, 0-1) at San Antonio McCollum (2-4, 0-2) 31
36 South San Antonio (6-0, 2-0) at San Antonio Southside (3-2, 0-1) 29
BYE: San Antonio Harlandale (5-1, 2-0)

DISTRICT 31
18 Alice (5-0, 2-0) at Corpus Christi Flour Bluff (5-0, 2-0) 29
35 Corpus Christi Calallen (5-0, 2-0) at Rockport-Fulton (1-4, 0-2) 0
21 Robstown (0-5, 0-2) at Corpus Christi Tuloso-Midway (1-4, 0-2) 19
42 Gregory-Portland (2-3, 1-1) at Kingsville King (3-2, 1-1) 7

DISTRICT 32
25 Weslaco East (1-4, 1-1) at Brownsville Lopez (2-3, 1-1) 28 (OT)
7 Mercedes (2-3, 0-2) at Edcouch-Elsa (5-0, 2-0) 46
12 Roma (0-5, 0-2) at Mission (1-4, 1-1) 23

CLASS 3A

DISTRICT 1
6 Amarillo River Road (1-4) at Borger (4-1) 51
13 Dalhart (0-6) at Perryton (3-3) 65
BYE: Canyon (5-1)

DISTRICT 2
15 Levelland (1-5) at Muleshoe (6-0) 49
14 Littlefield (5-1) at Lubbock Cooper (3-3) 18
BYE: Brownfield (2-4)

DISTRICT 3
0 Fort Stockton (2-3) at Monahans (5-0) 46
10 Lamesa (0-5) at Pecos (1-4) 7
39 Midland Greenwood (2-3) at Seminole (1-4) 40

DISTRICT 4
26 Abilene Wylie (5-1) at Sweetwater (6-0) 3
42 Snyder (6-0) at Clyde (2-4) 6
BYE: Merkel (0-6)

DISTRICT 5
21 Iowa Park (1-4) at Breckenridge (4-2) 37
6 Wichita Falls Hirschi (0-6) at Graham (3-3) 42
BYE: Vernon (3-3)

DISTRICT 6
7 Pottsboro (0-5) at Bowie (2-3) 45
27 Gainesville (4-0) at Sanger (4-1) 0
7 Pilot Point (2-3) at Whitesboro (3-2) 6

DISTRICT 7
34 Bridgeport (1-4) at Little Elm (4-1) 33
23 River Oaks Castleberry (2-3) at Decatur (3-2) 46

DISTRICT 8
42 West (3-2) at Comanche (2-3) 40
14 Hillsboro (1-4) at Glen Rose (2-3) 31
6 Venus (0-5) at Whitney (2-3) 44

REGION II

DISTRICT 9
26 Bonham (3-2) at Princeton (2-3) 11
14 Farmersville (1-4) at Nevada Community (0-5) 0
0 Royse City (3-2) at Van Alstyne (3-2) 17

DISTRICT 10
12 Dallas Roosevelt (3-2) at Kennedale (4-1) 15
BYE: Dallas Madison (5-1)

DISTRICT 11
28 Commerce (3-2) at Mount Vernon (2-4) 32
14 Quinlan Ford (0-5) at Emory Rains (4-1) 53
BYE: Winnsboro (2-4)

DISTRICT 12
13 Crandall (2-4) at Wills Point (2-4) 19
34 Kemp (4-2) at Eustace (4-2) 28 (2OT)
BYE: Kaufman (4-1)

DISTRICT 13
55 Gilmer (5-1) at Gladewater Sabine (0-6) 7
34 Pittsburg (1-4) at Mineola (2-4) 14
BYE: Gladewater (3-3)

DISTRICT 14
34 Atlanta (1-4) at Jefferson (1-4) 14
21 Daingerfield (5-0) at New Boston (3-2) 14
42 Texarkana Liberty-Eylau (3-1) at Texarkana Pleasant Grove (1-4) 19

DISTRICT 15
29 Canton (4-1) at Brownsboro (5-0) 13
35 Van (5-0) at Bullard (0-5) 0
22 Tyler Chapel Hill (1-4) at Lindale (2-3) 45

DISTRICT 16
22 Carthage (4-2) at White Oak (3-3) 13
14 Center (3-2) at Tatum (5-0) 29
BYE: Longview Spring Hill (3-3)

REGION III

DISTRICT 17
20 China Spring (3-2) at Lorena (3-2) 23 (OT)
40 Waco Connally (4-0) at Gatesville (3-1) 41 (OT)
28 Robinson (4-1) at Waco La Vega (3-1) 21

DISTRICT 18
7 Groesbeck (5-0) at Fairfield (1-4) 17
54 Marlin (4-1) at Mexia (1-4) 19
BYE: Madisonville (2-3)

DISTRICT 19
14 Caldwell (1-4, 0-2) at Cameron Yoe (5-0, 2-0) 28
6 La Grange (2-3, 1-1) at Giddings (5-0, 2-0) 58
7 Smithville (1-4, 0-2) at Hutto (4-1, 2-0) 42
6 Manor (2-3, 0-2) at Rockdale (1-4, 1-1) 21

DISTRICT 20
32 Altair Rice Consolidated (4-0) at Navasota (2-3) 14
6 Columbus (1-4) at Bellville (4-1) 49
13 Sealy (2-2) at Hempstead (1-3) 14

DISTRICT 21
6 Palestine Westwood (3-2) at Crockett (3-1) 38
0 Huntington (2-2) at Diboll (1-3) 43
28 Rusk (4-1) at Palestine (3-1) 41

DISTRICT 22
Buna (0-4) at Jasper (1-3), canceled
Coldspring Oakhurst (0-4) at Kirbyville (3-1), canceled
Silsbee (0-3) at Shepherd (4-1), canceled

DISTRICT 23
6 Cleveland (4-1) at Mont Belvieu Barbers Hill (4-0) 27
46 Liberty (2-2) at Cleveland Tarkington (4-0) 10
20 Splendora (2-3) at Huffman Hargrave (3-1) 24

DISTRICT 24
0 Alvin JV at Anahuac (1-2) 67
Orangefield (2-1) at Bridge City (3-0), canceled
West Orange-Stark (4-0) at Sour Lake Hardin-Jefferson (2-1), canceled
BYE: Hamshire-Fannett (3-1)

REGION IV

DISTRICT 25
6 Needville (4-1) at Wharton (2-2) 47
18 Palacios (3-0) at Sweeny (3-1) 33
0 Stafford (4-1) at Columbia (3-1) 50

DISTRICT 26
32 Cuero (4-0) at Hallettsville (3-1) 21
24 Yoakum (1-4) at Edna (0-4) 0
24 Gonzales (2-2) at Luling (2-3) 3

DISTRICT 27
34 Wimberley (5-0) at Bandera (3-2) 24
7 Brady (0-5) at Liberty Hill (4-1) 55
28 Ingram Moore (5-0) at Llano (4-1) 48

DISTRICT 28
20 Lytle (2-3) at La Vernia (1-4) 44
39 Marion (1-40 at South San Antonio West Campus (0-5) 12
23 Poteet (5-0) at Somerset (2-3) 7

DISTRICT 29
0 Carrizo Springs (1-4) at Pearsall (3-2) 7
19 Cotulla (4-1) at Devine (3-2) 42
12 Crystal City (2-3) at Hondo (2-3) 42

DISTRICT 30
27 Ingleside (3-2) at Aransas Pass (2-3) 29
33 Sinton (5-0) at Goliad (2-3) 14
BYE: Mathis (4-1)

DISTRICT 31
0 Falfurrias (3-3) at Zapata (3-2) 25
0 San Diego (1-4) at Orange Grove (3-2) 41
BYE: Corpus Christi West Oso (3-2)

DISTRICT 32
32 Rio Hondo (4-1, 2-0) at Hidalgo (3-3, 2-0) 9
27 Port Isabel (0-5, 0-1) at Lyford (4-0, 1-0) 17
10 Progreso (0-6, 0-2) at Raymondville (0-5, 0-2) 13
BYE: La Feria (2-3, 1-1)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 1
31 Alpine (2-3) at Crane (5-1) 52
67 Kermit (2-4) at Tornillo (3-3) 0
BYE: Anthony (1-4)

DISTRICT 2
33 Big Lake Reagan County (1-4, 0-2) at Eldorado (2-3, 1-1) 0
28 Wall (5-0, 2-0) at Junction (3-2, 2-0) 13
6 San Angelo Grape Creek (0-5, 0-2) at Mason (2-3, 0-2) 27
27 Sonora (5-0, 2-0) at Ozona (4-1, 1-1) 24

DISTRICT 3
39 Early (5-0) at Ballinger (4-1) 22
16 Tuscola Jim Ned (3-2) at Bangs (5-0) 35
7 San Saba (1-4) at Coleman (2-3) 26

DISTRICT 4
7 Stanton (0-5) at Anson (2-3) 25
28 Colorado City (3-2) at Coahoma (1-4) 12
20 Stamford (1-4) at Hawley (2-3) 26

DISTRICT 5
44 Abernathy (3-2, 1-1) at Tahoka (3-2, 1-1) 18
7 Denver City (5-0, 2-0) at Slaton (2-3, 0-2) 21
0 Lubbock Roosevelt (2-3, 1-1) at Idalou (4-1, 2-0) 34
6 Shallowater (1-4, 0-2) at Post (3-2, 1-1) 30

DISTRICT 6
6 Dimmitt (1-4) at Friona (3-2) 42
7 Olton (2-3) at Floydada (1-4) 21
21 Lockney (2-3) at Tulia (3-2) 42

DISTRICT 7
28 Amarillo Highland Park (0-6, 0-2) at Stinnett West Texas (0-6, 0-2) 23
24 Amarillo Boys Ranch (3-3, 1-1) at Canadian (5-0, 1-0) 62
35 Sanford-Fritch (4-1, 1-0) at Panhandle (4-2, 2-0) 0
BYE: Spearman (4-2, 1-1)

DISTRICT 8
32 Childress (4-2, 1-1) at Wichita Falls City View (0-6, 0-2) 0
22 Henrietta (3-2, 1-0) at Seymour (2-4, 0-2) 2
20 Olney (6-0, 2-0) at Holliday (2-3, 0-1) 24
BYE: Electra (4-2, 2-0)

REGION II

DISTRICT 9
28 Boyd (4-1) at Chico (2-3) 7
14 Nocona (1-4) at Jacksboro (1-4) 35
51 Paradise (3-2) at Millsap (0-5) 0

DISTRICT 10
0 Hamilton (3-2) at Cisco (4-1) 35
49 Eastland (3-2) at De Leon (2-3) 0
6 Dublin (1-4) at Hico (4-1) 14

DISTRICT 11
27 Rio Vista (1-5) at Godley (2-3) 7
20 Maypearl (0-5) at Grandview (4-2) 27
BYE: Itasca (6-0)

DISTRICT 12
25 Troy (4-1) at Clifton (3-2) 0
33 Crawford (5-0) at Moody (3-2) 28
38 McGregor (1-4) at Bruceville-Eddy (3-2) 7

DISTRICT 13
0 Argyle (4-1) at Prosper (4-1) 31
41 Aubrey (4-1) at Callisburg (3-2) 18
7 Sadler S&S Consolidated (3-2) at Celina (5-0) 63

DISTRICT 14
47 Blooming Grove (2-3) at Dallas A+ Academy (0-5) 0
24 Scurry-Rosser (1-4) at Corsicana Mildred (1-4) 20
29 Palmer (2-2) at Italy (3-2) 32 (OT)

DISTRICT 15
19 Anna (1-4, 1-1) at Leonard (4-1, 2-0) 14
21 Bells (0-5, 0-2) at Whitewright (5-0, 2-0) 67
20 Blue Ridge (3-2, 0-2) at Howe (0-5, 0-2) 7
35 Gunter (4-1, 1-1) at Tom Bean (3-2, 2-0) 7

DISTRICT 16
27 Cooper (4-1, 2-0) at Clarksville (2-2, 0-2) 14
28 DeKalb (3-2, 2-0) at Pattonville Prairiland (3-2, 2-0) 7
0 Redwater (2-3, 0-2) at Honey Grove (2-3, 0-2) 15
29 Paris Chisum (2-3, 1-1) at Hooks (3-2, 1-1) 14

REGION III

DISTRICT 17
27 Alba-Golden (0-5, 0-1) at Como-Pickton (2-4, 0-2) 30
22 Quitman (3-3, 2-0) at Caddo Mills (4-2, 2-0) 28
0 Grand Saline (1-5, 1-1) at Lone Oak (3-2, 1-0) 35
BYE: Edgewood (4-2, 0-2)

DISTRICT 18
3 Hughes Springs (5-1, 2-0) at Diana New Diana (5-0, 1-0) 22
26 Waskom (4-1, 0-1) at Linden-Kildare (0-6, 0-2) 6
35 Omaha Pewitt (6-0, 2-0) at Queen City (4-2, 1-1) 21
BYE: Ore City (2-3, 0-2)

DISTRICT 19
6 Winona (0-4, 0-2) at Arp (4-1, 2-0) 69
0 Elysian Fields (1-4, 1-1) at Troup (4-1, 2-0) 20
34 Gladewater Union Grove (4-1, 1-1) at Hawkins (3-2, 1-1) 12
0 New London West Rusk (1-4, 0-2) at Big Sandy Harmony (3-2, 1-1) 36

DISTRICT 20
48 Garrison (3-2) at Pineland West Sabine (1-2) 6
14 San Augustine (2-1) at Hemphill (2-2) 21 (OT)
46 Timpson (0-4) at Shelbyville (0-4) 6

DISTRICT 21
26 Elkhart (3-3, 2-0) at Malakoff Cross Roads (2-4, 0-2) 15
21 Grapeland (2-3, 0-1) at Frankston (0-6, 0-2) 20
7 Malakoff (4-2, 2-0) at Kerens (4-1, 1-0) 49
BYE: Alto (5-1, 1-1)

DISTRICT 22
20 Centerville (2-3, 0-2) at Buffalo (3-2, 1-1) 30
22 Franklin (1-4, 0-2) at Rosebud-Lott (2-3, 0-2) 40
35 Mart (4-1, 2-0) at Hearne (2-3, 1-1) 12
26 Jewett Leon (4-1, 2-0) at Teague (4-1, 2-0) 28

DISTRICT 23
Corrigan-Camden (1-3) at Woodville (1-3)
30 Trinity (0-4) at New Waverly (1-3) 20
BYE: Warren (4-1)

DISTRICT 24
Kountze (0-3) at Deweyville (3-2), canceled
Hardin (2-2) at Newton (3-0), canceled
Winnie East Chambers (1-2) at Saratoga West Hardin (3-1), canceled

REGION IV

NON-DISTRICT
26 Hallettsville Sacred Heart at Taft (31-2A, 0-5, 0-2) 20 (4OT)

DISTRICT 25
25 Florence (2-3, 0-2) at Jarrell (4-1, 1-1) 38
0 Somerville (0-5, 0-2) at Lago Vista (4-1, 1-1) 20
14 Rogers (0-5, 0-2) at Lexington (4-1, 2-0) 49
20 Salado (4-1, 2-0) at Little River Academy (3-2, 2-0) 26

DISTRICT 26
0 Boling (0-4) at Hitchcock (1-3) 28
6 Danbury (3-2) at Brookshire Royal (3-1) 41
17 Wallis Brazos (0-4) at East Bernard (1-3) 26

DISTRICT 27
21 Blanco (3-2) at Geronimo Navarro (3-1) 7
14 Universal City Randolph (4-1) at Comfort (2-3) 44
22 San Antonio Cole (4-1) at Johnson City (1-4) 7

DISTRICT 28
27 Stockdale (2-3) at Dilley (3-2) 7
34 Poth (3-2) at Natalia (1-3) 7
BYE: Jourdanton (0-6)

DISTRICT 29
43 Nixon-Smiley (2-2) at Bloomington (0-4) 0
21 Karnes City (1-4) at Refugio (3-1) 41
14 Kenedy (3-1) at Yorktown (2-2) 7

DISTRICT 30
0 El Maton Tidehaven (1-3) at Vanderbilt Industrial (3-1) 29
23 Ganado (2-2) at Schulenburg (5-0) 38
19 Van Vleck (1-3) at Weimar (2-2) 34

DISTRICT 31
0 Three Rivers (3-3, 1-1) at Banquete (5-0, 1-0) 28
35 Odem (4-1, 0-1) at Freer (4-2, 1-1) 13
17 Skidmore-Tynan (6-0, 2-0) at George West (4-2, 1-1) 20

DISTRICT 32
34 La Villa (3-2) at Bishop (0-5) 6
0 Riviera Kaufer (0-3) at Hebbronville (1-2) 52
19 Premont (3-1) at Santa Rosa (1-4) 27

CLASS A

REGION I

DISTRICT 1
6 White Deer (3-2) at Booker (3-2) 12 (2OT)
6 Stratford (5-0) at Gruver (5-0) 21
25 Sunray (2-3) at Vega (5-0) 13

DISTRICT 2
24 Wellington (5-0) at Clarendon (1-4) 7
0 Memphis (1-4) at Quanah (3-2) 39
BYE: Shamrock (0-5)

DISTRICT 4
20 Springlake-Earth (0-5) at Bovina (3-2) 27 (2OT)
6 Sudan (1-4) at Farwell (1-4) 21
48 Nazareth (5-0) at Hart (0-5) 0

DISTRICT 5
0 Petersburg (4-1, 0-1) at Anton (0-4, 0-1) 27
21 Smyer (5-1, 2-0) at Crosbyton (1-5, 0-2) 22
45 New Deal (5-1, 2-0) at Hale Center (3-2, 2-0) 0
BYE: Ralls (2-4, 0-2)

DISTRICT 6
26 Morton (4-1) at Sundown (5-1) 8
20 O'Donnell (4-1) at Seagraves (4-2) 41
BYE: Plains (2-3)

DISTRICT 8
6 Fort Hancock (1-4) at Iraan (5-0) 61
14 Marfa (4-1) at Wink (4-1) 56
6 Van Horn (2-3) at McCamey (5-0) 70

REGION II

DISTRICT 9
7 Knox City (4-1) at Albany (2-3) 31
13 Hamlin (0-5) at Haskell (5-0) 26
63 Munday (3-2) at Rotan (3-2) 36

DISTRICT 10
41 Forsan (1-5, 0-2) at Bronte (4-2, 1-1) 43
20 Roby (2-4, 0-2) at Roscoe (5-0, 1-0) 61
20 Winters (3-2, 1-0) at Sterling City (2-4, 2-0) 21
BYE: Hermleigh (1-5, 1-1)

DISTRICT 12
0 Eden (1-4) at Christoval (4-1) 46
0 Rankin (0-5) at Menard (4-1) 57
20 Mertzon Irion County (2-3) at Miles (0-5) 6

DISTRICT 13
20 Ranger (3-2) at Baird (1-4) 34
61 Goldthwaite (5-0) at Cross Plains (1-4) 7
21 Evant (0-5) at Gorman (2-3) 20 (OT)

DISTRICT 14
0 Santo (4-1) at Alvord (3-2) 28
27 Tolar (4-1) at Archer City (1-4) 20
42 Windthorst (5-0) at Perrin-Whitt (4-1) 0

DISTRICT 16
14 Collinsville (1-5, 0-2) at Era (0-5, 0-1) 27
0 Saint Jo (3-2, 1-1) at Lindsay (5-1, 2-0) 42
26 Valley View (3-2, 1-0) at Muenster (2-4, 1-1) 8
BYE: Petrolia (2-4, 1-1)

REGION III

NON-DISTRICT
56 Lovelady (22-A, 3-1) at La Marque Abundant Life 6

DISTRICT 17
28 Quinlan Boles (5-0, 1-0) at Bogata Rivercrest (5-1, 2-0) 43
7 Detroit (1-5, 0-2) at Celeste (1-5, 1-1) 28
7 Melissa (4-2, 1-1) at Wolfe City (2-3, 1-0) 34
BYE: Cumby (4-2, 0-2)

DISTRICT 19
0 Gilmer Union Hill (3-2) at Big Sandy (5-0) 32
51 Harleton (4-1) at Maud (1-4) 0
2 Simms Bowie (2-3) at Karnack (0-5) 0

DISTRICT 20
12 Beckville (2-3, 0-1) at Mount Enterprise (2-4, 0-2) 42
22 Price Carlisle (5-1, 2-0) at Cushing (1-5, 0-2) 18
53 Overton (6-0, 2-0) at Tenaha (2-3, 0-1) 34
BYE: Joaquin (6-0, 2-0)

DISTRICT 21
0 Dallas I Am That I Am Academy (0-3, 0-2) at Cayuga (2-3, 1-1) 34
34 Wortham (0-5, 0-2) at Covington (0-5, 0-2) 14
33 Rice (4-1, 2-0) at Dawson (3-2, 2-0) 6
20 Hubbard (3-2, 2-0) at Frost (2-3, 1-1) 18

DISTRICT 22
0 Oakwood (0-5) at Groveton (1-3) 53
18 Normangee (5-0) at Iola (5-0) 20

DISTRICT 23
Hull-Daisetta (0-4) at Burkeville (2-1), canceled
Evadale (1-2) at Chester (1-2), canceled
High Island (1-3) at Colmesneil (1-3), canceled

REGION IV

DISTRICT 25
6 Axtell (6-0, 2-0) at Bremond (4-1, 0-1) 45
21 Riesel (1-4, 0-1) at Meridian (2-4, 0-2) 34
19 Bosqueville (3-3, 2-0) at Valley Mills (3-3, 0-2) 25
BYE: Chilton (5-0, 2-0)

DISTRICT 26
37 Thorndale (3-3, 1-1) at Burton (2-1, 0-1) 6
0 Granger (0-5, 0-1) at Thrall (1-4, 1-1) 14
63 Milano (4-2, 2-0) at Holland (0-6, 0-2) 0
BYE: Bartlett (2-4, 2-0)

DISTRICT 28
6 Barksdale Nueces Canyon (0-5) at Medina (2-3) 23
28 Leakey (0-5) at Center Point (1-4) 42
17 Rocksprings (3-2) at Harper (5-0) 14 (OT)

DISTRICT 29
7 D'Hanis (5-1) at Charlotte (3-2) 26
27 La Pryor (4-2) at Sabinal (3-1) 36
BYE: Brackettville Brackett (5-1)

DISTRICT 31
14 Woodsboro (2-3, 1-0) at Flatonia (5-1, 2-0) 22
28 Louise (2-4, 0-2) at Pettus (4-2, 1-1) 21 (OT)
0 Runge (0-6, 0-2) at Shiner (3-2, 1-0) 58
BYE: Falls City (3-3, 1-1)

DISTRICT 32
18 Agua Dulce (2-3) at Ben Bolt (1-4) 15
15 Bruni (2-3) at Santa Maria (2-2) 36
BYE: Benavides (2-4)

SATURDAY, OCTOBER 8

CLASS 5A

REGION II

DISTRICT 9
0 Dallas Molina (2-4, 0-2) at Dallas Carter (5-0, 1-0) 48
0 Dallas Samuell (3-3, 2-0) at Dallas Skyline (4-2, 2-0) 35

REGION III

DISTRICT 19
14 Houston Strake Jesuit (4-0, 1-0) at Alief Hastings (1-3, 0-1) 13
0 Katy Cinco Ranch (1-3, 0-1) at Katy Taylor (2-2, 0-1) 6

DISTRICT 20
41 Sugar Land Marshall (4-0, 2-0) at Sugar Land Clements (4-1, 3-0) 20
6 Sugar Land Dulles (1-4, 0-3) at Sugar Land Austin (2-2, 1-1) 35

DISTRICT 21
21 Houston Bellaire (3-2, 2-0) at Houston Westside (3-2, 2-0) 35
0 Houston Austin (0-5, 0-2) at Houston Madison (4-1, 1-1) 74
15 Houston Milby (1-4, 0-2) at Houston Chavez (2-3, 1-1) 46
69 Houston Lamar (5-0, 2-0) at Houston Sam Houston (0-5, 0-2) 0

DISTRICT 23
0 Pasadena Rayburn (3-2, 0-2) at Galena Park North Shore (5-0, 2-0) 56
0 South Houston (3-2, 1-1) at Deer Park (3-2, 1-1) 31
35 Pasadena Dobie (4-1, 1-1) at Pasadena Memorial (4-1, 1-1) 24
56 La Porte (4-1, 1-1) at Pasadena (1-4, 1-1) 13

DISTRICT 24
17 Friendswood Clear Brook (1-5, 0-2) at Clute Brazoswood (3-3, 1-1) 10
14 Galveston Ball (4-1, 1-0) at Pearland (6-0, 2-0) 17
27 Houston Clear Lake (2-4, 0-2) at League City Clear Creek (1-4, 1-0) 31
BYE: Alvin (2-4, 1-1)

REGION IV

DISTRICT 25
56 San Marcos (5-1, 2-0) at San Antonio Highlands (2-3, 0-2) 7
38 San Antonio Southwest (2-4, 1-1) at San Antonio Jefferson (0-5, 0-1) 6

DISTRICT 26
23 Converse Judson (3-2, 1-1) at San Antonio Roosevelt (3-2, 1-1) 8

DISTRICT 27
14 San Antonio Taft (2-3, 1-1) at San Antonio Marshall (3-2, 0-2) 27

DISTRICT 28
49 Victoria Memorial (0-4) at Corpus Christi King (1-4) 6

DISTRICT 31
14 Donna (1-5, 1-1) at Pharr-San Juan-Alamo (3-2, 1-0) 35

DISTRICT 32
35 Harlingen South (3-2, 1-1) at Brownsville Hanna (2-3, 0-2) 0

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 3
44 Hereford (2-3) at Amarillo Caprock (1-4) 7

DISTRICT 7
13 Fort Worth Carter-Riverside (2-3, 1-1) at Fort Worth Eastern Hills (1-3, 1-1) 48

DISTRICT 8
23 Fort Worth Arlington Heights (3-2, 1-1) at Fort Worth Dunbar (2-3, 2-0) 17

REGION II

DISTRICT 10
6 North Dallas (0-5) at Dallas Hillcrest (3-2) 61

REGION III

DISTRICT 21
42 Houston Furr (4-1, 1-1) at Houston Sharpstown (0-5, 0-2) 0
24 Houston Davis (2-3, 1-1) at Houston Jones (3-2, 2-0) 36
50 Houston Kashmere (2-2, 1-0) at Houston Reagan (0-4, 0-1) 0

DISTRICT 22
21 Houston Yates (1-4, 1-1) at Houston Washington (1-4, 0-2) 13
14 Houston Waltrip (0-4, 0-1) at Houston Wheatley (1-3, 0-1) 38

DISTRICT 24
14 Freeport Brazosport (0-4, 0-1) at Rosenberg Lamar Consolidated (4-0, 1-0) 49

REGION IV

DISTRICT 29
20 San Antonio Edison (1-4, 0-2) at San Antonio Burbank (3-2, 1-1) 13

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 7
27 Lake Worth (5-0) at Carrollton Ranchview (0-5) 6


The Old Coach Top Stories