Week 7 Schedule, Results

Here are your Week 7 pairings for games across the state. Stay with Tex Preps for schedules, records, scores and more.

MONDAY, OCTOBER 10

DISTRICT 17-5A
Houston Cypress Creek (5-1, 4-0) 36, Magnolia (0-5, 0-3) 12
Houston Cypress Fairbanks (4-1, 2-1) 43, Houston Langham Creek (4-3, 2-3) 14
Houston Cypress Springs (0-5, 0-3) 21, Tomball (3-3, 3-1) 20
Houston Cypress Falls (3-3, 2-2) 28, Houston Jersey Village (1-4, 1-2) 5

DISTRICT 18-5A
Aldine (1-4, 0-2) 38, Houston Spring Woods (1-4, 0-2) 35
Aldine MacArthur (2-3, 1-1) 42, Aldine Eisenhower (1-4, 1-1) 7
Aldine Nimitz (4-1, 2-0) 34, Houston Stratford (4-1, 2-0) 28
Houston Memorial (2-3, 2-0) 35, Houston Northbrook (0-5, 0-2) 0

DISTRICT 18-4A
Klein Oak (5-0, 2-0) 38, Montgomery (3-2, 1-1) 10
New Caney (2-3, 0-2) 34, Conroe Caney Creek (1-4, 0-2) 7
Brenham (5-0, 2-0) 48, Livingston (3-1, 1-0) 7
Waller (3-1, 0-1) 35, Willis (1-4, 1-1) 30

WEDNESDAY, OCTOBER 12

DISTRICT 14-5A
Lufkin (5-0, 2-0) 42, Klein (3-2, 1-1) 10
The Woodlands (3-2, 2-0) 38, Huntsville (2-3, 1-1) 7
Klein Forest (4-1, 1-1) 31, Conroe (3-2, 0-2) 7
Klein Collins (2-3, 1-1) 35, Conroe Oak Ridge (1-4, 0-2) 23

THURSDAY, OCTOBER 13

CLASS 5A

REGION I

NON-DISTRICT
24 El Paso El Dorado at El Paso Montwood (1-5A, 3-3, 3-1) 43

DISTRICT 2
37 San Angelo Central (1-5, 0-1) at Lubbock (2-4, 0-1) 7

DISTRICT 5
41 Southlake Carroll (6-0, 3-0) at Denton Ryan (5-1, 3-0) 0

REGION II

DISTRICT 11
35 Garland Lakeview (2-5, 1-2) at Sachse (5-1, 1-1) 10

REGION III

DISTRICT 23
48 Galena Park North Shore (6-0, 3-0) at South Houston (3-3, 1-2) 0

DISTRICT 24
24 Alvin (2-4, 1-1) at Houston Clear Lake (2-5, 0-3) 20

REGION IV

DISTRICT 26
29 San Antonio Madison (5-1, 3-0) at San Antonio Lee (1-5, 0-3) 13

DISTRICT 29
61 Laredo Nixon (4-2, 3-0) at Laredo LBJ (2-4, 1-2) 0

DISTRICT 31
45 Pharr-San Juan-Alamo (4-2, 2-0) at Weslaco (6-1, 2-1) 37

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 8
3 Fort Worth Poly (1-5, 0-3) at Fort Worth O.D. Wyatt (1-5, 1-2) 70

REGION II

DISTRICT 10
44 Dallas Spruce (2-4, 0-1) at North Dallas (0-6, 0-1) 7
28 Dallas Woodrow Wilson (6-0, 1-0) at Dallas Lincoln (4-2, 1-0) 7

DISTRICT 13
6 Dallas Pinkston (5-1, 1-0) at Dallas Kimball (5-1, 1-0) 56

REGION III

DISTRICT 21
34 Houston Jones (4-2, 3-0) at Houston Furr (5-1, 2-1) 24

DISTRICT 22
14 Houston Washington (1-5, 0-3) at Houston Wheatley (2-3, 1-1) 36

REGION IV

DISTRICT 25
19 Austin LBJ (1-5, 0-1) at Austin Travis (1-5, 0-1) 6
56 Austin McCallum (4-2, 1-0) at Austin Reagan (1-5, 1-0) 7

DISTRICT 32
41 Mission (2-4, 2-1) at Brownsville Lopez (3-3, 2-1) 13

FRIDAY, OCTOBER 14

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
NO GAMES SCHEDULED

DISTRICT 2
14 Amarillo Tascosa (4-2, 1-0) at Amarillo (5-1, 1-0) 15 (OT)
21 Lubbock Monterey (2-4, 0-1) at Lubbock Coronado (1-5, 1-0) 20

DISTRICT 3
42 Odessa (5-1, 0-1) at Abilene Cooper (4-2, 0-1) 14
31 Abilene (6-0, 1-0) at Midland (5-1, 1-0) 20
16 Midland Lee (2-4, 1-0) at Odessa Permian (4-2, 0-1) 6

DISTRICT 4
10 Saginaw Boswell (3-3, 1-2) at Mansfield Summit (5-1, 3-0) 38
0 Mansfield (4-2, 3-0) at Burleson (2-4, 1-2) 27
7 Granbury (0-6, 0-3) at North Crowley (5-1, 2-1) 45
0 Fort Worth Paschal (2-4, 1-2) at Weatherford (4-2, 1-2) 28

DISTRICT 5
24 Colleyville Heritage (4-2, 1-2) at Haltom (4-2, 1-2) 19
21 Richland (1-5, 0-3) at Keller (2-4, 0-3) 35
38 Keller Fossil Ridge (3-3, 2-1) at Grapevine (3-3, 2-1) 45

DISTRICT 6
0 Grand Prairie (0-6, 0-3) at Coppell (2-4, 1-2) 54
0 Hurst L.D. Bell (2-4, 1-2) at Euless Trinity (6-0, 3-0) 42
14 Irving (4-2, 1-2) at South Grand Prairie (6-0, 3-0) 35
24 Irving MacArthur (6-0, 3-0) at Irving Nimitz (3-3, 0-3) 21 (OT)

DISTRICT 7
44 DeSoto (3-3, 2-1) at Arlington Bowie (0-6, 0-3) 3
19 Arlington Sam Houston (0-6, 0-3) at Duncanville (3-3, 2-1) 32
21 Arlington (5-1, 3-0) at Cedar Hill (3-3, 2-1) 42
41 Arlington Lamar (2-4, 2-1) at Arlington Martin (1-5, 1-2) 34

DISTRICT 8
7 Plano West (3-3, 1-2) at Allen (4-2, 2-1) 27
41 Plano East (3-3, 2-1) at Flower Mound (5-1, 2-1) 38
21 Flower Mound Marcus (3-3, 1-2) vs. Lewisville (1-5, 1-2) at Texas Stadium 10
20 The Colony (0-6, 0-3) at Plano (6-0, 3-0) 49

REGION II

DISTRICT 10
42 Carrollton Creekview (4-2, 3-0) at Carrollton R.L. Turner (1-5, 0-3) 24
20 Carrollton Newman Smith (2-4, 1-2) at Dallas Jesuit (1-5, 0-3) 21
7 Richardson (2-4, 1-2) at Richardson Lake Highlands (3-3, 2-1) 38
36 Richardson Berkner (6-0, 3-0) at Richardson Pearce (5-1, 2-1) 22

DISTRICT 11
24 Garland (4-2, 2-0) at North Garland (3-4, 1-2) 6
10 Garland Naaman Forest (1-5, 0-2) at South Garland (3-4, 1-2) 41
BYE: Rowlett (6-1, 3-0)

DISTRICT 12
35 Rockwall (3-3, 1-1) at Longview (7-0, 3-0) 37
6 Mesquite Horn (3-4, 1-2) at Tyler John Tyler (5-1, 2-0) 15
23 Tyler Lee (2-4, 0-2) at North Mesquite (3-4, 1-2) 21
BYE: Mesquite (4-3, 1-2)

DISTRICT 13
43 Belton (3-3, 1-2) at Killeen Shoemaker (3-3, 1-2) 45
38 Bryan (2-4, 1-2) at Temple (0-6, 0-3) 6
14 Killeen Harker Heights (4-2, 2-1) at A&M Consolidated (5-1, 3-0) 17
29 Copperas Cove (6-0, 3-0) at Waco (1-5, 1-2) 21 (3OT)

DISTRICT 14
NO GAMES SCHEDULED

DISTRICT 15
17 Georgetown (2-4, 1-2) at Round Rock McNeil (4-2, 1-2) 0
7 Round Rock Westwood (1-5, 1-2) at Leander (6-0, 3-0) 42
7 Cedar Park (3-3, 1-2) at Round Rock (2-4, 0-3) 21
10 Round Rock Stony Point (2-4, 2-1) at Pflugerville (4-2, 3-0) 34

DISTRICT 16
38 Austin Bowie (1-5, 0-3) at Austin Akins (3-3, 0-3) 21
20 Austin Anderson (2-4, 2-1) at Austin High (2-4, 1-2) 31
29 Austin Crockett (4-2, 1-2) at Buda Hays Consolidated (6-0, 3-0) 70
24 Bastrop (3-3, 2-1) at Austin Westlake (5-1, 3-0) 44

REGION III

DISTRICT 17
NO GAMES SCHEDULED

DISTRICT 18
NO GAMES SCHEDULED

DISTRICT 19
35 Alief Elsik (2-3, 1-1) at Katy Cinco Ranch (1-4, 0-2) 0
8 Alief Taylor (2-3, 1-1) at Alief Hastings (1-4, 0-2) 28
19 Katy Mayde Creek (1-4, 1-1) at Houston Strake Jesuit (5-0, 2-0) 48

DISTRICT 20
28 Sugar Land Elkins (2-3, 1-2) at Sugar Land Kempner (4-2, 3-1) 35
21 Sugar Land Clements (4-2, 3-1) at Sugar Land Willowridge (2-3, 1-2) 14
BYE: Sugar Land Bush (1-5, 1-3)

DISTRICT 21
28 Houston Westside (4-2, 3-0) at Houston Madison (5-1, 2-1) 42

DISTRICT 22
28 Spring (2-2) at Humble (2-2) 34
0 Kingwood (2-2) at Spring Westfield (4-0) 61
35 Beaumont West Brook (3-0) at Baytown Sterling (2-2) 13

DISTRICT 23
0 Pasadena (1-5, 1-2) at Deer Park (4-2, 2-1) 38
6 Pasadena Rayburn (3-3, 0-3) at Pasadena Memorial (4-2, 1-2) 27

DISTRICT 24
13 Clute Brazoswood (3-4, 1-2) at Galveston Ball (4-2, 1-1) 20
33 League City Clear Creek (2-4, 2-0) at Friendswood Clear Brook (2-5, 1-2) 36
BYE: Pearland (7-0, 3-0)

REGION IV

DISTRICT 25
0 San Antonio Highlands (2-4, 0-3) at San Antonio East Central (1-5, 0-2) 53
0 San Antonio Jefferson (0-6, 0-2) at San Marcos (6-1, 3-0) 70
49 Schertz Clemens (6-0, 2-0) at San Antonio Southwest (3-4, 2-1) 0
BYE: Seguin (5-2, 2-1)

DISTRICT 26
14 San Antonio Churchill (2-4, 1-2) at Converse Judson (4-2, 2-1) 0
7 San Antonio Roosevelt (3-3, 1-2) at San Antonio MacArthur (4-2, 1-2) 35

DISTRICT 27
38 San Antonio Marshall (4-2, 1-2) at Del Rio (3-3, 1-2) 7
19 San Antonio Clark (5-1, 3-0) at San Antonio O'Connor (4-2, 3-0) 25
7 San Antonio Taft (2-4, 1-2) at San Antonio Jay (4-2, 2-1) 39

DISTRICT 28
14 Corpus Christi Moody (2-4, 0-1) at Victoria Memorial (1-4, 1-0) 62
21 Corpus Christi Carroll (5-0, 1-0) at Corpus Christi Ray (2-3, 1-0) 14
14 Corpus Christi Miller (2-4, 0-1) at Corpus Christi King (1-5, 0-1) 21

DISTRICT 29
0 Laredo Alexander (0-6, 0-3) at Eagle Pass (3-3, 2-1) 35
22 Laredo Cigarroa (4-2, 2-1) at Laredo Martin (2-4, 2-1) 0
62 Laredo United (5-1, 2-1) at Laredo United South (0-6, 0-3) 0

DISTRICT 30
27 McAllen Memorial (4-1, 1-0) at La Joya (4-2, 1-0) 48
22 Mission Sharyland (4-2, 1-0) at McAllen (1-5, 0-1) 0
16 McAllen Rowe (1-4, 0-1) at Rio Grande City (1-4, 0-1) 17

DISTRICT 31
28 Edinburg Economedes (0-5, 0-2) at Donna (1-6, 1-2) 20
3 Edinburg North (3-3, 1-2) at Edinburg (2-4, 2-0) 14
BYE: Pharr-San Juan-Alamo North (5-2, 1-2)

DISTRICT 32
0 Brownsville Hanna (2-4, 0-3) at Harlingen (4-2, 2-1) 36
10 San Benito (5-1, 3-0) at Brownsville Pace (5-1, 2-1) 14
7 Brownsville Porter (2-4, 0-3) at Los Fresnos (5-1, 2-1) 42

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
48 El Paso Andress (4-2, 3-1) at El Paso Bowie (3-4, 1-4) 0
31 El Paso Chapin (5-1, 4-0) at El Paso Austin (0-6, 0-4) 7
38 El Paso Burges (1-5, 0-4) at El Paso (1-6, 0-5) 27
14 El Paso Irvin (3-3, 3-1) at El Paso Jefferson (6-1, 4-1) 13
BYE: Canutillo (6-1, 5-0)

DISTRICT 2
33 Clint (4-3, 3-2) at Clint Mountain View (2-4, 1-3) 14
7 Fabens (4-2, 2-2) at El Paso Del Valle (3-3, 3-1) 41
24 Clint Horizon (1-5, 1-3) at El Paso Ysleta (2-5, 2-3) 14
24 San Elizario (0-6, 0-4) at El Paso Parkland (5-2, 3-2) 30
BYE: El Paso Riverside (7-0, 5-0)

DISTRICT 3
28 Amarillo Caprock (1-5, 0-1) at Dumas (2-4, 0-1) 14
28 Amarillo Palo Duro (4-2, 1-0) at Canyon Randall (2-4, 0-1) 10
14 Hereford (3-3, 1-0) at Pampa (2-4, 1-0) 41

DISTRICT 4
12 Andrews (0-6, 0-1) at Big Spring (1-5, 1-0) 40
14 Lubbock Estacado (0-6, 0-1) at San Angelo Lake View (1-5, 0-1) 23
28 Plainview (6-0, 1-0) at Wolfforth Frenship (6-0, 1-0) 7

DISTRICT 5
21 Wichita Falls Rider (5-1, 1-0) at Burkburnett (3-3, 0-1) 12
21 Wichita Falls (3-3, 0-1) at Denison (3-3, 1-0) 22
6 Denton (0-6, 0-1) at Sherman (1-5, 1-0) 14

DISTRICT 6
34 Aledo (3-3, 1-0) at Cleburne (1-5, 0-1) 14
41 Mineral Wells (5-1, 1-0) at Fort Worth Brewer (2-4, 0-1) 13
0 Joshua (0-6, 0-1) at Stephenville (6-0, 1-0) 55

DISTRICT 7
0 Fort Worth North Side (1-5, 0-3) at Arlington Seguin (4-2, 3-0) 63
27 Fort Worth Eastern Hills (2-3, 2-1) at Azle (2-4, 1-2) 49
21 Birdville (5-1, 2-1) at Springtown (2-4, 2-1) 26

DISTRICT 8
13 Fort Worth South Hills (2-4, 1-2) at Fort Worth Arlington Heights (4-2, 2-1) 16
31 Fort Worth Dunbar (2-4, 2-1) at Fort Worth Trimble Tech (1-5, 0-3) 12
27 Fort Worth Western Hills (6-0, 3-0) at Fort Worth Southwest (6-0, 3-0) 11

REGION II

DISTRICT 9
8 McKinney (2-4, 2-1) at Lewisville Hebron (6-0, 3-0) 16
7 Keller Central (3-3, 0-3) at Frisco Centennial (1-5, 0-3) 28
7 Frisco (5-1, 3-0) at McKinney North (4-2, 2-1) 31
18 Justin Northwest (4-2, 2-1) at Lake Dallas (2-4, 0-3) 31

DISTRICT 11
16 Terrell (6-0, 1-0) at Dallas Highland Park (6-0, 1-0) 59
28 Wylie (5-1, 1-0) at Forney (1-5, 0-1) 14
19 Mesquite Poteet (4-2, 0-1) at West Mesquite (4-2, 0-1) 21

DISTRICT 12
27 Greenville (2-4, 0-1) at Paris North Lamar (6-0, 1-0) 41
42 Mount Pleasant (3-3, 0-1) at Sulphur Springs (3-3, 1-0) 56
45 Texarkana Texas High (5-1, 1-0) at Paris (1-4, 0-1) 14

DISTRICT 14
27 Mabank (3-3, 0-1) at Athens (0-6, 0-1) 16
38 Corsicana (4-2, 1-0) at Red Oak (0-6, 0-1) 0
0 Lancaster (5-1, 1-0) at Ennis (5-1, 1-0) 42

DISTRICT 15
22 Alvarado (0-6, 0-1) at Midlothian (3-3, 1-0) 18
28 Mansfield Timberview (4-2, 1-0) at Everman (4-2, 1-0) 46
13 Crowley (2-4, 0-1) at Waxahachie (3-3, 0-1) 42

DISTRICT 16
14 Killeen (4-2, 1-0) at Brownwood (1-5, 0-1) 33
34 Killeen Ellison (2-4, 1-0) at Hewitt Midway (4-2, 1-0) 51
21 Waco University (0-6, 0-1) at Lampasas (5-1, 0-1) 14

REGION III

NON-DISTRICT
55 Houston Westbury (22-4A, 3-2, 2-0) at Houston Davis (21-4A, 2-4, 1-2) 6

DISTRICT 17
7 Hallsville (4-2, 2-1) at Kilgore (5-1, 2-1) 21
9 Henderson (1-5, 0-3) at Marshall (5-1, 3-0) 30
14 Whitehouse (1-5, 1-2) at Jacksonville (4-2, 2-1) 21
30 Longview Pine Tree (1-5, 1-2) at Nacogdoches (3-3, 1-2) 59

DISTRICT 18
NO GAMES SCHEDULED

DISTRICT 19
36 Houston Forest Brook (3-2, 0-1) at Dayton (3-2, 1-0) 47
16 Crosby (4-1, 1-0) at Galena Park (4-1, 0-1) 0
69 Houston C.E. King (3-1, 1-0) at Houston Smiley (0-4, 0-1) 20

DISTRICT 22
41 Houston Yates (2-4, 2-1) at Houston Sterling (1-4, 0-2) 22
40 Houston Worthing (2-2, 1-0) at Houston Waltrip (0-5, 0-2) 15

DISTRICT 23
28 Santa Fe (1-4, 0-1) at Channelview (1-3, 0-1) 14
0 Dickinson (0-4, 0-1) at La Marque (5-0, 1-0) 44
13 Friendswood (3-2, 1-0) at Texas City (1-4, 1-0) 22

DISTRICT 24
27 Angleton (5-0, 2-0) at El Campo (1-4, 0-2) 20
10 Bay City (2-3, 2-0) at Rosenberg Terry (5-0, 2-0) 48
57 Richmond Foster (0-5, 0-2) at Freeport Brazosport (0-5, 0-2) 7
35 Rosenberg Lamar Consolidated (5-0, 2-0) at Port Lavaca Calhoun (1-4, 0-2) 17

REGION IV

DISTRICT 25
55 Austin Lanier (1-5, 1-0) at Austin Johnston (0-6, 0-1) 15

DISTRICT 26
14 Lockhart (2-3, 0-1) at Pflugerville Connally (5-1, 1-0) 50
26 Taylor (3-3, 1-0) at Del Valle (1-5, 1-0) 20
28 Pflugerville Hendrickson (4-2, 0-1) at Elgin (0-5, 0-1) 7

DISTRICT 27
35 Austin Lake Travis (6-0, 1-0) at New Braunfels Canyon (6-0, 1-0) 14
27 Dripping Springs (4-2, 1-0) at Burnet (3-3, 0-1) 20
51 New Braunfels (1-5, 0-1) at Marble Falls (3-3, 0-1) 7

DISTRICT 28
26 Boerne (4-2, 1-0) at Castroville Medina Valley (3-3, 0-1) 8
10 Fredericksburg (4-2, 1-0) at San Antonio Alamo Heights (4-2, 0-1) 28
26 Uvalde (3-3, 0-1) at Kerrville Tivy (5-1, 1-0) 41

DISTRICT 29
0 San Antonio Brackenridge (2-4, 2-1) at San Antonio Sam Houston (1-5, 1-2) 27
13 San Antonio Kennedy (0-6, 0-3) at San Antonio Edison (2-4, 1-2) 12
55 San Antonio Fox Tech (5-1, 3-0) at San Antonio Memorial (2-4, 1-2) 13

DISTRICT 30
12 Beeville Jones (2-4, 1-2) at Floresville (2-4, 0-2) 28
37 San Antonio Harlandale (5-1, 2-0) at South San Antonio (7-0, 3-0) 23
7 San Antonio Southside (3-3, 0-2) at Pleasanton (5-2, 2-1) 23
BYE: San Antonio McCollum (3-4, 1-2)

DISTRICT 31
13 Alice (5-1, 2-1) at Corpus Christi Calallen (6-0, 3-0) 43
42 Corpus Christi Flour Bluff (6-0, 3-0) at Kingsville King (3-3, 1-2) 14
43 Corpus Christi Tuloso-Midway (1-5, 0-3) at Gregory-Portland (3-3, 2-1) 68
19 Rockport-Fulton (1-5, 0-3) at Robstown (1-5, 1-2) 23

DISTRICT 32
27 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (5-1, 3-0) at Weslaco East (1-5, 1-2) 13
42 Edcouch-Elsa (6-0, 3-0) at Mission Memorial (2-4, 1-2) 21
0 Roma (0-6, 0-3) at Mercedes (2-4, 0-3) 27

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 1
42 Perryton (4-3, 1-0) at Amarillo River Road (1-5, 0-1) 3
53 Canyon (5-1, 0-0) at Dalhart (0-7, 0-1) 6
BYE: Borger (5-1, 1-0)

DISTRICT 2
0 Brownfield (2-4, 0-0) at Littlefield (5-2, 0-1) 36
42 Lubbock Cooper (4-3, 1-0) at Levelland (1-6, 0-1) 14
BYE: Muleshoe (7-0, 1-0)

DISTRICT 3
19 Fort Stockton (2-4, 0-1) at Midland Greenwood (2-4, 0-1) 46
41 Monahans (6-0, 1-0) at Lamesa (1-5, 1-0) 6
0 Pecos (1-5, 0-1) at Seminole (2-4, 1-0) 35

DISTRICT 4
8 Merkel (0-6, 0-0) at Abilene Wylie (6-1, 1-0) 45
17 Sweetwater (6-1, 0-1) at Snyder (7-0, 1-0) 6
BYE: Clyde (2-5, 0-1)

DISTRICT 5
40 Breckenridge (5-2, 1-0) at Wichita Falls Hirschi (0-7, 0-1) 6
17 Vernon (3-3, 0-0) at Iowa Park (1-5, 0-1) 42
BYE: Graham (4-3, 1-0)

DISTRICT 6
7 Whitesboro (3-3, 0-1) at Bowie (3-3, 1-0) 23
8 Pilot Point (3-3, 1-0) at Gainesville (5-0, 1-0) 36
49 Sanger (4-2, 0-1) at Pottsboro (0-6, 0-1) 7

DISTRICT 7
21 River Oaks Castleberry (2-4, 0-1) at Bridgeport (2-4, 1-0) 49
27 Little Elm (4-2, 0-1) at Lake Worth (6-0, 1-0) 20

DISTRICT 8
21 Comanche (2-4, 0-1) at Glen Rose (3-3, 1-0) 6
20 Venus (0-6, 0-1) at Hillsboro (1-5, 0-1) 24
28 Whitney (3-3, 1-0) at West (4-2, 1-0) 0

REGION II

NON-DISTRICT
7 Ferris (10-3A, 3-2, 0-0) at Fort Worth Nolan 41

DISTRICT 9
16 Bonham (4-2, 1-0) at Farmersville (2-4, 1-0) 20
7 Van Alstyne (4-2, 1-0) at Nevada Community (0-6, 0-1) 35
19 Princeton (2-4, 0-1) at Royse City (3-3, 0-1) 21

DISTRICT 10
30 Dallas Madison (5-1, 0-0) at Dallas Roosevelt (3-3, 0-1) 10

DISTRICT 11
7 Emory Rains (5-1, 1-0) at Commerce (3-3, 0-1) 20
25 Winnsboro (2-4, 0-0) at Quinlan Ford (0-6, 0-1) 7
BYE: Mount Vernon (3-4, 1-0)

DISTRICT 12
6 Eustace (4-3, 0-1) at Crandall (2-5, 0-1) 35
40 Kaufman (4-1, 0-0) at Kemp (5-2, 1-0) 0
BYE: Wills Point (3-4, 1-0)

DISTRICT 13
0 Mineola (2-5, 0-1) at Gilmer (6-1, 1-0) 51
41 Gladewater (3-3, 0-0) at Pittsburg (2-4, 1-0) 14
BYE: Gladewater Sabine (0-7, 0-1)

DISTRICT 14
14 Texarkana Pleasant Grove (1-5, 0-1) at Atlanta (2-4, 1-0) 56
36 Texarkana Liberty-Eylau (4-1, 1-0) at Daingerfield (6-0, 1-0) 14
21 Jefferson (1-5, 0-1) at New Boston (3-3, 0-1) 17

DISTRICT 15
14 Lindale (3-3, 1-0) at Brownsboro (5-1, 0-1) 41
6 Bullard (0-6, 0-1) at Tyler Chapel Hill (2-4, 0-1) 42
23 Van (6-0, 1-0) at Canton (5-1, 1-0) 34

DISTRICT 16
10 Longview Spring Hill (4-2, 0-0) at Carthage (5-2, 1-0) 46
34 White Oak (3-4, 0-1) at Center (3-3, 0-1) 7
BYE: Tatum (6-0, 1-0)

REGION III

DISTRICT 17
7 Waco La Vega (3-2, 0-1) at China Spring (3-3, 0-1) 24
28 Lorena (4-2, 1-0) at Gatesville (4-1, 1-0) 21 (OT)
20 Robinson (5-1, 1-0) at Waco Connally (4-1, 0-1) 24

DISTRICT 18
9 Fairfield (2-4, 1-0) at Marlin (5-1, 1-0) 32
17 Madisonville (2-3, 0-0) at Groesbeck (5-1, 0-1) 35
BYE: Mexia (1-5, 0-1)

DISTRICT 19
29 Hutto (5-1, 3-0) at Caldwell (1-5, 0-3) 14
26 Cameron Yoe (6-0, 3-0) at La Grange (2-4, 1-2) 10
6 Rockdale (2-4, 2-1) at Giddings (6-0, 3-0) 39
25 Manor (2-4, 0-3) at Smithville (1-5, 0-3) 27

DISTRICT 20
20 Columbus (1-5, 0-1) at Altair Rice Consolidated (5-0, 1-0) 37
24 Bellville (5-1, 1-0) at Sealy (2-3, 0-1) 21
26 Hempstead (2-3, 1-0) at Navasota (2-4, 0-1) 13

DISTRICT 21
62 Crockett (4-1, 1-0) at Huntington (2-3, 0-1) 8
14 Diboll (2-3, 1-0) at Palestine (4-1, 1-0) 45
15 Palestine Westwood (3-3, 0-1) at Rusk (4-2, 0-1) 40

DISTRICT 23
0 Cleveland Tarkington (4-1, 0-1) at Cleveland (4-2, 0-1) 41
31 Mont Belvieu Barbers Hill (5-0, 1-0) at Huffman Hargrave (4-1, 1-0) 17
14 Liberty (3-2, 1-0) at Splendora (2-4, 0-1) 7

DISTRICT 24
3 Anahuac (2-2) at West Orange-Stark (4-0) 40
20 Sour Lake Hardin-Jefferson (2-1) at Bridge City (3-0) 55
13 Hamshire-Fannett (3-1) at Orangefield (2-1) 0

REGION IV

DISTRICT 25
14 Sweeny (4-1, 1-0) at Needville (4-2, 0-1) 20
14 Palacios (3-1, 0-1) at Stafford (4-2, 0-1) 35
13 Wharton (3-2, 1-0) at Columbia (4-1, 1-0) 14

DISTRICT 26
0 Luling (2-4, 0-1) at Cuero (5-0, 1-0) 49
42 Hallettsville (3-2, 0-1) at Edna (0-5, 0-1) 20
8 Gonzales (3-2, 1-0) at Yoakum (2-4, 1-0) 0

DISTRICT 27
63 Bandera (3-3, 0-1) at Ingram Moore (5-1, 0-1) 27
52 Wimberley (6-0, 1-0) at Brady (0-6, 0-1) 0
14 Llano (5-1, 1-0) at Liberty Hill (5-1, 1-0) 63

DISTRICT 28
21 La Vernia (2-4, 1-0) at Poteet (6-0, 1-0) 34
48 Lytle (2-4, 0-1) at Marion (2-4, 1-0) 36
46 Somerset (2-4, 0-1) at South San Antonio West Campus (0-6, 0-1) 7

DISTRICT 29
50 Devine (4-2, 1-0) at Carrizo Springs (1-5, 0-1) 0
21 Cotulla (4-2, 0-1) at Crystal City (2-4, 0-1) 0
17 Pearsall (4-2, 1-0) at Hondo (3-3, 1-0) 33

DISTRICT 30
14 Aransas Pass (3-3, 1-0) at Sinton (6-0, 1-0) 33
7 Mathis (4-1, 0-0) at Ingleside (3-3, 0-1) 44
BYE: Goliad (2-4, 0-1)

DISTRICT 31
31 Corpus Christi West Oso (3-2, 0-0) at San Diego (1-5, 0-1) 7
22 Orange Grove (4-2, 1-0) at Falfurrias (3-4, 0-1) 14
BYE: Zapata (4-2, 1-0)

DISTRICT 32
6 La Feria (2-3, 1-1) at Rio Hondo (5-1, 3-0) 12
39 Lyford (4-1, 1-1) at Progreso (0-7, 0-3) 0
13 Raymondville (1-5, 1-2) at Port Isabel (1-5, 1-1) 48
BYE: Hidalgo (3-4, 2-1)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 1
3 Tornillo (3-4, 0-1) at Alpine (2-4, 0-1) 66
29 Anthony (1-4, 0-0) at Kermit (3-4, 1-0) 27
BYE: Crane (6-1, 1-0)

DISTRICT 2
8 Ozona (4-2, 1-2) at Big Lake Reagan County (2-4, 1-2) 7
47 Junction (3-3, 2-1) at Eldorado (2-4, 1-2) 6
3 Mason (3-3, 1-2) at Sonora (6-0, 3-0) 6
42 Wall (6-0, 3-0) at San Angelo Grape Creek (0-6, 0-3) 6

DISTRICT 3
38 Ballinger (4-2, 0-1) at San Saba (1-5, 0-1) 7
12 Coleman (3-3, 1-0) at Bangs (6-0, 1-0) 28
48 Early (6-0, 1-0) at Tuscola Jim Ned (3-3, 0-1) 8

DISTRICT 4
7 Coahoma (1-5, 0-1) at Anson (3-3, 1-0) 12
6 Hawley (3-3, 1-0) at Colorado City (4-2, 1-0) 33
14 Stamford (1-5, 0-1) at Stanton (0-6, 0-1) 20

DISTRICT 5
21 Slaton (3-3, 1-2) at Abernathy (4-2, 2-1) 28
7 Lubbock Roosevelt (2-4, 1-2) at Denver City (5-1, 2-1) 42
14 Idalou (5-1, 3-0) at Post (4-2, 2-1) 25
34 Tahoka (3-3, 1-2) at Shallowater (1-5, 0-3) 35 (OT)

DISTRICT 6
57 Olton (2-4, 0-1) at Dimmitt (1-5, 0-1) 6
7 Floydada (2-4, 1-0) at Lockney (2-4, 0-1) 17
13 Tulia (4-2, 1-0) at Friona (4-2, 1-0) 28

DISTRICT 7
52 Canadian (6-0, 2-0) at Amarillo Highland Park (1-6, 1-2) 8
62 Spearman (4-2, 1-1) at Amarillo Boys Ranch (3-4, 1-2) 0
0 Stinnett West Texas (0-7, 0-3) at Sanford-Fritch (5-1, 2-0) 55
BYE: Panhandle (4-3, 2-1)

DISTRICT 8
14 Holliday (3-3, 1-1) at Childress (5-2, 2-1) 44
30 Electra (4-2, 2-0) at Olney (6-1, 2-1) 28
0 Wichita Falls City View (0-7, 0-3) at Henrietta (4-2, 2-0) 31
BYE: Seymour (2-5, 0-3)

REGION II

DISTRICT 9
0 Millsap (0-6, 0-1) at Boyd (5-1, 1-0) 40
13 Chico (2-4, 0-1) at Jacksboro (2-4, 1-0) 14
34 Paradise (4-2, 1-0) at Nocona (1-5, 0-1) 0

DISTRICT 10
57 Cisco (5-1, 1-0) at Dublin (1-5, 0-1) 0
45 Hico (5-1, 1-0) at De Leon (2-4, 0-1) 10
21 Hamilton (3-3, 0-1) at Eastland (4-2, 1-0) 37

DISTRICT 11
7 Godley (2-4, 0-1) at Maypearl (0-6, 0-1) 20
13 Itasca (6-0, 0-0) at Rio Vista (2-5, 1-0) 34
BYE: Grandview (5-2, 1-0)

DISTRICT 12
0 Clifton (3-3, 0-1) at Crawford (6-0, 1-0) 30
40 Moody (3-3, 0-1) at Bruceville-Eddy (3-3, 0-1) 14
19 Troy (5-1, 1-0) at McGregor (2-4, 1-0) 0

DISTRICT 13
2 Aubrey (5-1, 1-0) at Argyle (4-2, 0-1) 20
27 Celina (6-0, 1-0) at Prosper (5-1, 1-0) 21
54 Callisburg (3-3, 0-1) at Sadler S&S Consolidated (3-3, 0-1) 22

DISTRICT 14
55 Scurry-Rosser (2-4, 1-0) at Blooming Grove (3-3, 1-0) 20
56 Corsicana Mildred (1-5, 0-1) at Palmer (2-3, 0-1) 49
40 Italy (4-2, 1-0) at Dallas A+ Academy (0-6, 0-1) 0

DISTRICT 15
7 Howe (0-6, 0-3) at Anna (2-4, 2-1) 41
34 Tom Bean (3-3, 2-1) at Bells (0-6, 0-3) 7
41 Whitewright (6-0, 3-0) at Blue Ridge (4-2, 1-2) 3
14 Leonard (4-2, 2-1) at Gunter (5-1, 2-1) 48

DISTRICT 16
31 Clarksville (2-3, 0-3) at Redwater (2-4, 0-3) 37
27 DeKalb (4-2, 3-0) at Cooper (5-1, 3-0) 41
9 Honey Grove (3-3, 1-2) at Paris Chisum (3-3, 2-1) 19
34 Pattonville Prairiland (3-3, 2-1) at Hooks (3-3, 1-2) 24

REGION III

DISTRICT 17
61 Caddo Mills (5-2, 3-0) at Alba-Golden (0-6, 0-2) 0
24 Edgewood (4-2, 0-2) at Grand Saline (1-6, 1-2) 26
26 Lone Oak (4-2, 2-0) at Quitman (3-4, 2-1) 6
BYE: Como-Pickton (3-4, 1-2)

DISTRICT 18
3 Diana New Diana (6-0, 2-0) at Omaha Pewitt (7-0, 3-0) 40
10 Ore City (2-3, 0-2) at Hughes Springs (5-2, 2-1) 34
13 Queen City (4-3, 1-2) at Waskom (5-1, 1-1) 37
BYE: Linden-Kildare (0-7, 0-3)

DISTRICT 19
21 Troup (5-1, 3-0) at Arp (5-1, 3-0) 14
45 Elysian Fields (1-5, 1-2) at New London West Rusk (1-5, 0-3) 3
13 Big Sandy Harmony (4-2, 2-1) at Gladewater Union Grove (5-1, 2-1) 7 (OT)
28 Hawkins (3-3, 1-2) at Winona (0-5, 0-3) 27

DISTRICT 20
31 Hemphill (3-2, 1-0) at Garrison (4-2, 1-0) 21
28 Pineland West Sabine (1-3, 0-1) at Shelbyville (0-5, 0-1) 0
40 San Augustine (2-2, 0-1) at Timpson (1-4, 1-0) 22

DISTRICT 21
33 Alto (5-1, 1-1) at Malakoff (4-3, 2-1) 0
63 Kerens (5-1, 2-0) at Elkhart (4-3, 3-0) 0
14 Malakoff Cross Roads (2-5, 0-3) at Grapeland (3-3, 1-1) 7
BYE: Frankston (0-7, 0-3)

DISTRICT 22
6 Buffalo (4-2, 2-1) at Jewett Leon (4-2, 2-1) 13
39 Rosebud-Lott (3-3, 1-2) at Centerville (2-4, 0-3) 34
61 Mart (5-1, 3-0) at Franklin (1-5, 0-3) 14
19 Hearne (2-4, 1-2) at Teague (5-1, 3-0) 11

DISTRICT 23
24 Warren (4-1, 0-0) at Corrigan-Camden (1-4, 0-1) 31
34 Woodville (2-3, 1-0) at Trinity (1-4, 1-0) 21
BYE: New Waverly (1-4, 0-1)

REGION IV

NON-DISTRICT
7 San Antonio Christian at Stockdale (28-2A, 3-3, 1-0) 25

DISTRICT 25
14 Florence (2-4, 0-3) at Rogers (0-6, 0-3) 35
41 Jarrell (5-1, 2-1) at Lago Vista (5-1, 2-1) 27
25 Lexington (5-1, 3-0) at Salado (4-2, 2-1) 19
42 Little River Academy (4-2, 3-0) at Somerville (0-6, 0-3) 13

DISTRICT 26
20 Boling (0-5, 0-1) at Wallis Brazos (0-5, 0-1) 37
26 Hitchcock (2-3, 1-0) at Danbury (3-3, 0-1) 14
13 Brookshire Royal (4-1, 1-0) at East Bernard (2-3, 1-0) 12

DISTRICT 27
12 Comfort (3-3, 1-0) at Blanco (4-2, 1-0) 35
25 Geronimo Navarro (3-2, 0-1) at Johnson City (1-5, 0-1) 2
28 Universal City Randolph (4-2, 0-1) at San Antonio Cole (5-1, 1-0) 12

DISTRICT 28
8 Natalia (1-4, 0-1) at Dilley (3-3, 0-1) 34
12 Jourdanton (0-6, 0-0) at Poth (4-2, 1-0) 47

DISTRICT 29
48 Refugio (4-1, 1-0) at Bloomington (0-5, 0-1) 0
0 Yorktown (2-3, 0-1) at Karnes City (1-5, 0-1) 21
0 Kenedy (4-1, 1-0) at Nixon-Smiley (3-2, 1-0) 41

DISTRICT 30
6 El Maton Tidehaven (1-4, 0-1) at Van Vleck (1-4, 0-1) 28
7 Vanderbilt Industrial (4-1, 1-0) at Ganado (2-3, 0-1) 10
46 Schulenburg (6-0, 1-0) at Weimar (3-2, 1-0) 34

DISTRICT 31
3 Banquete (6-0, 2-0) at Skidmore-Tynan (6-1, 2-1) 14
13 George West (5-2, 2-1) at Odem (5-1, 1-1) 45
18 Taft (0-6, 0-2) at Three Rivers (3-4, 1-2) 13
BYE: Freer (4-3, 1-2)

DISTRICT 32
14 Bishop (0-6, 0-1) at Premont (3-2, 0-1) 20
6 Santa Rosa (2-4, 1-0) at Hebbronville (2-2, 1-0) 41
62 La Villa (4-2, 1-0) at Riviera Kaufer (0-4, 0-1) 0

CLASS A

REGION I

DISTRICT 1
0 Booker (4-2, 1-0) at Stratford (5-1, 0-1) 54
27 Gruver (6-0, 1-0) at Vega (5-1, 0-1) 6
17 White Deer (3-3, 0-1) at Sunray (3-3, 1-0) 51

DISTRICT 2
22 Shamrock (0-5, 0-0) at Clarendon (1-5, 0-1) 63
19 Memphis (1-5, 0-1) at Wellington (6-0, 1-0) 16
BYE: Quanah (4-2, 1-0)

DISTRICT 4
29 Bovina (4-2, 1-0) at Sudan (1-5, 0-1) 6
0 Springlake-Earth (0-6, 0-1) at Nazareth (6-0, 1-0) 43
46 Farwell (2-4, 1-0) at Hart (0-6, 0-1) 0

DISTRICT 5
21 Hale Center (3-3, 2-1) at Anton (1-4, 1-1) 7
38 New Deal (6-1, 3-0) at Smyer (5-2, 2-1) 12
21 Ralls (2-4, 0-2) at Petersburg (4-2, 0-2) 14
BYE: Crosbyton (2-5, 1-2)

DISTRICT 6
33 O'Donnell (4-2, 0-1) at Morton (5-1, 1-0) 36
8 Plains (2-3, 0-0) at Sundown (5-2, 0-1) 31
BYE: Seagraves (5-2, 1-0)

DISTRICT 8
36 Wink (5-1, 1-0) at Iraan (6-0, 1-0) 26
46 McCamey (6-0, 1-0) at Marfa (4-2, 0-1) 7
26 Van Horn (2-4, 0-1) at Fort Hancock (1-5, 0-1) 14

REGION II

DISTRICT 9
46 Albany (3-3, 1-0) at Hamlin (0-6, 0-1) 3
37 Haskell (6-0, 1-0) at Rotan (3-3, 0-1) 28
7 Knox City (4-2, 0-1) at Munday (4-2, 1-0) 42

DISTRICT 10
26 Bronte (5-2, 2-1) at Winters (3-3, 1-1) 27
7 Roscoe (6-0, 2-0) at Forsan (1-6, 0-3) 3
6 Hermleigh (1-5, 1-1) at Roby (2-5, 0-3) 69
BYE: Sterling City (3-4, 3-0)

DISTRICT 12
49 Christoval (5-1, 1-0) at Miles (0-6, 0-1) 13
54 Menard (5-1, 1-0) at Eden (1-5, 0-1) 6
20 Rankin (0-6, 0-1) at Mertzon Irion County (3-3, 1-0) 46

DISTRICT 13
0 Baird (2-4, 1-0) at Goldthwaite (6-0, 1-0) 56
12 Cross Plains (1-5, 0-1) at Gorman (2-4, 0-1) 13
48 Ranger (3-3, 0-1) at Evant (1-5, 1-0) 12

DISTRICT 14
40 Alvord (4-2, 1-0) at Archer City (1-5, 0-1) 20
0 Perrin-Whitt (4-2, 0-1) at Santo (4-2, 0-1) 35
28 Windthorst (6-0, 1-0) at Tolar (5-1, 1-0) 11

DISTRICT 16
28 Petrolia (2-4, 1-1) at Collinsville (1-6, 0-3) 7
2 Era (1-5, 1-1) at Saint Jo (3-3, 1-2) 19
6 Lindsay (6-1, 3-0) at Valley View (4-2, 2-0) 17
BYE: Muenster (2-5, 1-2)

REGION III

NON-DISTRICT
Iola (22-A, 6-0, 1-0)) at Sabine Pass, canceled

DISTRICT 17
29 Celeste (2-5, 2-1) at Quinlan Boles (5-1, 1-1) 34
7 Cumby (4-2, 0-2) at Melissa (4-3, 1-2) 20
42 Wolfe City (3-3, 2-0) at Detroit (1-6, 0-3) 0
BYE: Bogata Rivercrest (6-1, 3-0)

DISTRICT 19
13 Big Sandy (6-0, 1-0) at Harleton (5-1, 1-0) 14
40 Gilmer Union Hill (3-3, 0-1) at Simms Bowie (3-3, 1-0) 14
2 Maud (1-5, 0-1) at Karnack (0-6, 0-1) 0

DISTRICT 20
14 Cushing (1-6, 0-3) at Beckville (2-4, 0-2) 20
36 Joaquin (6-0, 2-0) at Overton (7-0, 3-0) 20
34 Tenaha (2-4, 0-2) at Price Carlisle (6-1, 3-0) 16
BYE: Mount Enterprise (3-4, 1-2)

DISTRICT 21
48 Rice (5-1, 3-0) at Cayuga (3-3, 2-1) 0
56 Dawson (3-3, 2-1) at Covington (0-6, 0-3) 0
0 Dallas I Am That I Am Academy (0-4, 0-3) at Hubbard (4-2, 3-0) 2
26 Frost (2-4, 1-2) at Wortham (1-5, 1-2) 18

DISTRICT 22
7 Groveton (2-3, 1-0) at Lovelady (4-1, 0-0) 21
0 Oakwood (0-6, 0-1) at Normangee (5-1, 0-1) 48

DISTRICT 23
47 Burkeville (2-1) at Colmesneil (1-3) 8
0 Chester (1-2) at Hull-Daisetta (0-4) 51
14 Evadale (1-2) at High Island (1-3) 28

REGION IV

NON-DISTRICT
14 Houston Northeast Christian at Thrall (26-A, 2-4, 2-1) 73

DISTRICT 25
40 Chilton (5-0, 2-0) at Axtell (6-1, 2-1) 0
58 Bremond (5-1, 1-1) at Bosqueville (3-4, 2-1) 16
33 Valley Mills (4-3, 1-2) at Riesel (1-5, 0-2) 21
BYE: Meridian (3-4, 1-2)

DISTRICT 26
28 Bartlett (2-4, 2-0) at Thorndale (4-3, 2-1) 41
12 Burton (2-2, 0-2) at Milano (5-2, 3-0) 56
24 Holland (0-7, 0-3) at Granger (0-6, 0-2) 61

DISTRICT 28
35 Rocksprings (4-2, 1-0) at Barksdale Nueces Canyon (0-6, 0-1) 7
15 Center Point (2-4, 1-0) at Medina (3-3, 1-0) 22
47 Harper (5-1, 0-1) at Leakey (0-6, 0-1) 0

DISTRICT 29
21 Charlotte (4-2, 1-0) at La Pryor (4-3, 0-1) 18

DISTRICT 31
48 Falls City (3-3, 1-1) at Runge (0-7, 0-3) 6
24 Shiner (4-2, 2-0) at Louise (3-4, 1-2) 21
28 Pettus (4-3, 1-2) at Woodsboro (2-4, 1-1) 36 (2OT)
BYE: Flatonia (6-1, 3-0)

DISTRICT 32
6 Benavides (2-4, 0-0) at Agua Dulce (3-3, 1-0) 35
22 Ben Bolt (1-5, 0-1) at Bruni (2-4, 0-1) 0
BYE: Santa Maria (3-2, 1-0)

SATURDAY, OCTOBER 15

CLASS 5A

REGION II

DISTRICT 9
20 Dallas Bryan Adams (0-6, 0-2) at Dallas Molina (2-5, 0-3) 7
61 Dallas Carter (6-0, 2-0) at Dallas Samuell (3-4, 2-1) 10
62 Dallas Skyline (5-2, 3-0) at Dallas Sunset (1-5, 0-2) 0
BYE: Dallas W.T. White (3-4, 2-1)

REGION III

DISTRICT 17
21 Houston Cypress Springs (1-5, 1-3) at Magnolia (0-6, 0-4) 35
21 Houston Cypress Fairbanks (5-1, 3-1) at Houston Cypress Creek (6-1, 5-0) 17
21 Houston Cypress Ridge (3-3, 2-2) at Houston Cypress Falls (4-3, 3-2) 35
28 Houston Jersey Village (1-5, 1-3) at Tomball (3-4, 3-2) 21
BYE: Houston Langham Creek (4-3, 2-3)

DISTRICT 18
37 Aldine Eisenhower (1-5, 1-2) at Houston Spring Woods (1-5, 0-3) 7
17 Aldine MacArthur (3-3, 2-1) at Aldine Nimitz (5-1, 3-0) 7
31 Houston Memorial (3-3, 3-0) at Aldine (2-4, 1-2) 7
14 Houston Northbrook (0-6, 0-3) at Houston Stratford (4-2, 2-1) 42

DISTRICT 19
3 Katy Taylor (3-2, 1-1) at Katy (5-0, 2-0) 37

DISTRICT 20
21 Sugar Land Hightower (4-2, 2-2) at Sugar Land Dulles (1-5, 0-4) 44
7 Sugar Land Austin (3-2, 2-1) at Sugar Land Marshall (5-0, 3-0) 28

DISTRICT 21
9 Houston Sam Houston (0-6, 0-3) at Houston Bellaire (3-3, 2-1) 62
6 Houston Austin (0-6, 0-3) at Houston Milby (1-5, 0-3) 65
56 Houston Lamar (6-0, 3-0) at Houston Chavez (3-3, 2-1) 6

DISTRICT 22
13 Baytown Lee (0-4) at Port Arthur Memorial (0-3) 20

DISTRICT 23
42 La Porte (5-1, 2-1) at Pasadena Dobie (5-1, 2-1) 35

REGION IV

DISTRICT 26
26 Spring Branch Smithson Valley (5-1, 2-1) at San Antonio Reagan (4-2, 2-1) 23

DISTRICT 27
35 San Antonio Warren (3-3, 1-2) at San Antonio Holmes (2-4, 0-3) 14

DISTRICT 32
17 Harlingen South (4-2, 2-1) at Brownsville Rivera (4-2, 1-2) 3

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 7
40 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (2-4, 1-2) at Fort Worth Carter-Riverside (2-4, 1-2) 12

REGION II

DISTRICT 10
0 Dallas Thomas Jefferson (0-6, 0-1) at Dallas Hillcrest (4-2, 1-0) 70

DISTRICT 13
34 Seagoville (2-4, 0-1) at Dallas A. Maceo Smith (2-4, 0-1) 0
69 Dallas South Oak Cliff (4-2, 1-0) at Dallas Adamson (0-6, 0-1) 0

REGION III

DISTRICT 18
0 Livingston (3-2, 1-1) at Klein Oak (6-0, 3-0) 43
21 Conroe Caney Creek (1-5, 0-3) at Montgomery (3-3, 1-2) 35
54 Brenham (6-0, 3-0) at Willis (1-5, 1-2) 0
49 Waller (4-1, 1-1) at New Caney (3-3, 1-2) 27

DISTRICT 20
28 Port Neches-Groves (2-2) at Nederland (2-2) 35
27 Vidor (3-1) at Beaumont Ozen (3-1) 34
8 Lumberton (0-4) at Beaumont Central (1-3) 28

DISTRICT 21
6 Houston Sharpstown (0-6, 0-3) at Houston Kashmere (3-2, 2-0) 44
30 Houston Reagan (0-5, 0-2) at Houston Scarborough (2-2, 1-0) 0

REGION IV

DISTRICT 29
0 San Antonio Burbank (3-3, 1-2) at San Antonio Lanier (4-2, 3-0) 42

CLASS 3A

REGION I

NON-DISTRICT
0 Cedar Park Vista Ridge vs. Kennedale (10-3A, 5-1, 1-0) at Waco ISD 56

DISTRICT 7
49 Decatur (4-2, 1-0) at Carrollton Ranchview (0-6, 0-1) 6

REGION III

DISTRICT 22
20 Buna (0-4) at Jasper (1-3) 40
0 Coldspring Oakhurst (0-4) at Kirbyville (3-1) 59
35 Silsbee (0-3) at Shepherd (4-1) 27

CLASS 2A

DISTRICT 24
9 Hardin (2-2) at Newton (3-0) 53
14 Kountze (0-3) at Deweyville (3-2) 28
21 Winnie East Chambers (1-2) at Saratoga West Hardin (3-1) 12

CLASS A

REGION IV

NON-DISTRICT
41 San Antonio St. Anthony at Sabinal (29-A, 4-1, 1-0) 14

DISTRICT 29
49 Brackettville Brackett (5-1, 0-0) at D'Hanis (5-2, 0-1) 14


The Old Coach Top Stories