Week 10 Schedule, Results

Can it already be Week 10? It is, and with it comes the final weekend of the 2005 high school football season. Stay with Tex Preps for all your pairings, records and results. We will also have the full playoff brackets beginning later in the weekend.

MONDAY, OCTOBER 31

CLASS 5A

DISTRICT 20
Sugar Land Marshall (8-0, 6-0) at Sugar Land Willowridge (3-5, 2-4), canceled due to weather
Sugar Land Dulles (4-5, 3-4) at Sugar Land Bush (1-7, 1-5), canceled due to weather

CLASS 4A

DISTRICT 20
Beaumont Central (3-2, 2-0) 27, Orange Little Cypress-Mauriceville (2-4, 0-2) 7
Port Neches-Groves (3-3, 1-1) 42, Lumberton (0-7, 0-2) 21
BYE: Vidor (4-3, 1-2); Beaumont Ozen (6-1, 3-0); Nederland (4-3, 2-1)

DISTRICT 24
El Campo (2-6, 1-4) 49, Freeport Brazosport (0-8, 0-5) 21
Rosenberg Lamar Consolidated (8-0, 5-0) 23, Angleton (6-2, 3-2) 20
Rosenberg Terry (7-1, 4-1) 34, Richmond Foster (2-6, 2-3) 10
Bay City (4-4, 4-1) 42, Port Lavaca Calhoun (2-6, 1-4) 3

CLASS 2A

DISTRICT 24
Newton (6-0, 3-0) 21, Deweyville (5-3, 2-1) 0
Kountze (0-6, 0-3) at Winnie East Chambers (4-2, 3-0), canceled
Hardin (3-4, 1-2) 24, Saratoga West Hardin (3-4, 0-3) 7

TUESDAY, NOVEMBER 1

CLASS 5A

DISTRICT 20
Sugar Land Kempner (5-3, 4-2) 27, Sugar Land Clements (6-2, 5-1) 0
Sugar Land Austin (5-3, 4-2) 41, Sugar Land Elkins (2-6, 1-5) 31

THURSDAY, NOVEMBER 3

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
31 El Paso Franklin (8-1, 6-0) vs. El Paso Coronado (7-2, 5-1) 10

DISTRICT 2
38 Amarillo (8-1, 4-0) at Lubbock (3-6, 1-3) 7

DISTRICT 4
48 Burleson (3-6, 2-4) at Fort Worth Paschal (2-7, 1-5) 16

DISTRICT 6
31 Euless Trinity (8-1, 5-1) at Irving MacArthur (9-0, 6-0) 24

REGION II

DISTRICT 9
30 Dallas W.T. White (3-6, 2-3) at Dallas Bryan Adams (3-6, 3-2) 17

DISTRICT 11
42 Rowlett (7-2, 4-1) at Garland Naaman Forest (1-8, 0-5) 3

DISTRICT 13
9 A&M Consolidated (7-2, 5-1) vs. Bryan (4-5, 3-3) 6
20 Waco (2-7, 2-4) at Killeen Harker Heights (5-4, 3-3) 28

DISTRICT 14
6 Huntsville (4-5, 3-3) at Klein Forest (7-2, 4-2) 27
7 Klein (5-4, 3-3) at Conroe (4-5, 1-5) 21

DISTRICT 16
52 Bastrop (5-4, 4-2) at Austin Akins (3-6, 0-6) 41
35 Austin Bowie (3-6, 2-4) at Austin Anderson (2-7, 2-4) 24

REGION III

DISTRICT 17
22 Magnolia (2-7, 2-5) at Houston Cypress Falls (5-4, 4-3) 52

DISTRICT 21
0 Houston Sam Houston (0-9, 0-6) at Houston Madison (8-1, 5-1) 56
0 Houston Milby (3-6, 2-4) at Houston Lamar (9-0, 6-0) 36

DISTRICT 23
49 Galena Park North Shore (9-0, 6-0) at Pasadena Memorial (6-3, 3-3) 0

DISTRICT 24
42 Galveston Ball (7-2, 4-1) at Houston Clear Lake (2-7, 0-5) 35 (OT)

REGION IV

DISTRICT 28
47 Victoria Memorial (3-5, 3-1) at Corpus Christi Ray (4-4, 3-1) 21

DISTRICT 29
34 Laredo United South (0-9, 0-6) at Laredo LBJ (2-7, 1-5) 40

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 3
48 Pampa (4-5, 3-1) at Amarillo Caprock (2-7, 1-3) 0

DISTRICT 7
33 Springtown (5-4, 5-1) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (3-6, 2-4) 15

DISTRICT 8
34 Fort Worth Poly (1-8, 0-6) at Fort Worth Trimble Tech (1-8, 0-6) 51

REGION II

DISTRICT 9
54 Lewisville Hebron (9-0, 6-0) at Keller Central (3-6, 0-6) 21

DISTRICT 10
0 Dallas Thomas Jefferson (0-9, 0-4) at Dallas Spruce (3-6, 1-3) 39

DISTRICT 13
28 Dallas Kimball (8-1, 4-0) at Dallas A. Maceo Smith (3-6, 1-3) 12
20 Dallas Pinkston (6-3, 2-2) at Dallas South Oak Cliff (6-3, 3-1) 13

DISTRICT 15
35 Waxahachie (5-4, 2-2) at Mansfield Timberview (4-5, 1-3) 3

REGION III

NON-DISTRICT
32 Houston Jones (21-4A, 6-3, 5-1) at Houston Sterling (22-4A, 2-7, 1-5) 30

DISTRICT 21
36 Houston Furr (5-4, 2-3) at Houston Scarborough (3-5, 2-3) 21

REGION IV

DISTRICT 25
7 Austin Travis (2-7, 1-3) at Austin Reagan (1-8, 1-3) 14 (OT)

CLASS A

REGION I

DISTRICT 2
7 Shamrock (0-8, 0-3) at Memphis (3-5, 2-1) 21
14 Wellington (7-1, 2-1) at Quanah (6-2, 3-0) 21
BYE: Clarendon (2-7, 1-3)

FRIDAY, NOVEMBER 4

CLASS 5A

REGION I

DISTRICT 1
13 El Paso Americas (2-7, 2-4) at El Paso Bel Air (3-6, 1-5) 42
38 El Paso Eastwood (5-4, 3-3) at El Paso Hanks (5-4, 3-3) 37
17 El Paso Socorro (4-5, 1-5) at El Paso Montwood (4-5, 3-3) 7

DISTRICT 2
35 Lubbock Monterey (4-5, 2-2) at Amarillo Tascosa (4-5, 1-3) 14
35 San Angelo Central (3-6, 2-2) at Lubbock Coronado (2-7, 2-2) 7

DISTRICT 3
35 Odessa Permian (4-5, 0-4) at Abilene Cooper (4-5, 0-4) 20
49 Abilene (9-0, 4-0) at Midland Lee (4-5, 3-1) 27
24 Midland (7-2, 3-1) at Odessa (7-2, 2-2) 9

DISTRICT 4
35 North Crowley (8-1, 5-1) at Mansfield Summit (8-1, 6-0) 28 (OT)
48 Saginaw Boswell (4-5, 2-4) at Granbury (1-8, 1-5) 38
21 Mansfield (5-4, 4-2) at Weatherford (6-3, 3-3) 28

DISTRICT 5
28 Colleyville Heritage (6-3, 3-3) at Grapevine (5-4, 4-2) 35 (2OT)
28 Denton Ryan (7-2, 5-1) at Keller Fossil Ridge (5-4, 4-2) 31
0 Richland (1-8, 0-6) at Southlake Carroll (9-0, 6-0) 49
22 Keller (3-6, 1-5) at Haltom (4-5, 1-5) 47

DISTRICT 6
16 Coppell (5-4, 4-2) at South Grand Prairie (8-1, 5-1) 21
14 Grand Prairie (0-9, 0-6) at Hurst L.D. Bell (2-7, 1-5) 25
42 Irving Nimitz (5-4, 2-4) at Irving (4-5, 1-5) 24

DISTRICT 7
52 Cedar Hill (6-3, 5-1) at Arlington Bowie (1-8, 1-5) 26
26 Arlington Martin (2-7, 2-4) at Arlington Sam Houston (0-9, 0-6) 20
31 Arlington (6-3, 4-2) at Arlington Lamar (3-6, 3-3) 7
12 Duncanville (6-3, 5-1) at DeSoto (5-4, 4-2) 20

DISTRICT 8
10 Allen (7-2, 5-1) at Plano East (5-4, 4-2) 3
26 Plano (9-0, 6-0) at Flower Mound (6-3, 3-3) 22
22 The Colony (0-9, 0-6) at Flower Mound Marcus (4-5, 2-4) 42
7 Lewisville (1-8, 1-5) at Plano West (5-4, 3-3) 38

REGION II

DISTRICT 9
7 Dallas Skyline (7-2, 5-0) at Dallas Carter (9-0, 5-0) 34
28 Dallas Sunset (1-8, 0-5) at Dallas Molina (2-7, 0-5) 30
BYE: Dallas Samuell (4-6, 3-3)

DISTRICT 10
7 Carrollton Creekview (6-3, 5-1) at Richardson Berkner (9-0, 6-0) 19
26 Richardson (2-7, 1-5) at Carrollton Newman Smith (2-7, 1-5) 29
21 Carrollton R.L. Turner (1-8, 0-6) at Richardson Pearce (6-3, 3-3) 49
35 Richardson Lake Highlands (6-3, 5-1) at Dallas Jesuit (4-5, 3-3) 10

DISTRICT 11
23 Garland Lakeview (3-6, 2-3) at Garland (7-2, 5-0) 41
14 Sachse (6-3, 2-3) at South Garland (5-4, 3-2) 27
BYE: North Garland (4-6, 2-4)

DISTRICT 12
13 Tyler John Tyler (8-1, 5-0) at Longview (9-0, 5-0) 42
20 Mesquite (5-4, 2-3) at Rockwall (4-5, 2-3) 19
31 Mesquite Horn (4-5, 2-3) at Tyler Lee (3-6, 1-4) 42
BYE: North Mesquite (3-7, 1-5)

DISTRICT 13
7 Belton (4-5, 2-4) at Copperas Cove (9-0, 6-0) 34
38 Killeen Shoemaker (5-4, 3-3) at Temple (0-9, 0-6) 10

DISTRICT 14
6 Conroe Oak Ridge (1-8, 0-6) at The Woodlands (6-3, 5-1) 62
48 Lufkin (9-0, 6-0) at Klein Collins (3-6, 2-4) 0

DISTRICT 15
28 Round Rock McNeil (5-4, 2-4) at Pflugerville (6-3, 5-1) 21
17 Georgetown (3-6, 2-4) at Round Rock Westwood (1-8, 1-5) 31
0 Leander (9-0, 6-0) at Cedar Park (4-5, 2-4) 10
21 Round Rock (5-4, 3-3) at Round Rock Stony Point (3-6, 3-3) 17

DISTRICT 16
37 Austin High (4-5, 3-3) at Austin Crockett (4-5, 1-5) 19
31 Austin Westlake (8-1, 6-0) at Buda Hays Consolidated (9-0, 6-0) 30

REGION III

DISTRICT 17
31 Houston Cypress Creek (6-3, 5-2) at Houston Cypress Springs (1-8, 1-6) 6

DISTRICT 18
17 Aldine Eisenhower (3-6, 3-3) at Aldine Nimitz (6-3, 4-2) 27
2 Houston Northbrook (0-9, 0-6) at Houston Spring Woods (1-8, 0-6) 55

DISTRICT 19
44 Alief Hastings (4-4, 3-2) at Alief Elsik (3-5, 2-3) 41
6 Katy Mayde Creek (1-7, 1-4) at Katy Taylor (3-5, 1-4) 20

DISTRICT 21
49 Houston Chavez (4-5, 3-3) at Houston Bellaire (4-5, 3-3) 61

DISTRICT 22
CHAMPIONSHIP--14 Humble (5-2, 3-0) vs. Spring Westfield (7-0, 3-0) 35
28 Baytown Lee (0-6, 0-3) vs. Baytown Sterling (2-5, 0-3) 17
36 Spring (3-4, 1-2) vs. Kingwood (3-4, 1-2) 14

DISTRICT 23
20 Deer Park (6-3, 4-2) at La Porte (8-1, 5-1) 14
45 Pasadena Dobie (7-2, 4-2) at South Houston (3-6, 1-5) 7

DISTRICT 24
44 Pearland (9-0, 5-0) at Alvin (4-5, 3-2) 7
29 Clute Brazoswood (3-6, 1-4) at League City Clear Creek (2-7, 2-3) 53
BYE: Friendswood Clear Brook (4-6, 3-3)

REGION IV

DISTRICT 25
44 San Antonio East Central (3-6, 2-3) at San Antonio Southwest (3-6, 2-3) 14
13 Seguin (7-2, 4-1) at Schertz Clemens (9-0, 5-0) 22
BYE: San Marcos (8-2, 5-1)

DISTRICT 26
13 San Antonio Reagan (6-3, 4-2) at Converse Judson (5-4, 3-3) 38
15 San Antonio Lee (1-8, 0-6) at San Antonio Churchill (4-5, 3-3) 24

DISTRICT 27
14 San Antonio O'Connor (7-2, 6-0) at San Antonio Jay (7-2, 5-1) 42
26 San Antonio Holmes (3-6, 1-5) at San Antonio Marshall (5-4, 2-4) 56

DISTRICT 28
15 Corpus Christi Miller (2-7, 0-4) at Corpus Christi Moody (2-7, 0-4) 20
34 Corpus Christi Carroll (8-0, 4-0) at Corpus Christi King (3-6, 2-2) 14

DISTRICT 29
28 Eagle Pass (5-4, 4-2) at Laredo Cigarroa (6-3, 4-2) 21
20 Laredo United (8-1, 5-1) at Laredo Alexander (1-8, 1-5) 0

DISTRICT 30
35 La Joya (7-2, 4-0) at Rio Grande City (6-3, 4-2) 10
21 McAllen (2-7, 1-3) at McAllen Rowe (1-7, 0-4) 7

DISTRICT 31
42 Edinburg (4-5, 4-1) at Donna (2-7, 2-3) 7
14 Pharr-San Juan-Alamo North (6-3, 2-3) at Edinburg Economedes (1-7, 1-4) 24
7 Edinburg North (3-5, 1-4) at Pharr-San Juan-Alamo (7-2, 5-0) 36
BYE: Weslaco (7-3, 3-3)

DISTRICT 32
0 Brownsville Porter (3-6, 1-5) at San Benito (5-4, 3-3) 48
31 Los Fresnos (7-2, 4-2) at Brownsville Rivera (6-3, 3-3) 23
52 Harlingen (7-2, 5-1) at Harlingen South (7-2, 5-1) 36

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 1
20 Canutillo (6-3, 5-2) at El Paso Andress (7-2, 6-1) 10
26 El Paso Austin (0-9, 0-7) at El Paso (1-8, 0-7) 0
43 El Paso Irvin (4-5, 4-3) at El Paso Burges (4-5, 3-4) 30
26 El Paso Jefferson (7-2, 5-2) at El Paso Chapin (8-1, 7-0) 49
BYE: El Paso Bowie (4-6, 2-6)

DISTRICT 2
50 Clint (5-4, 4-3) at Fabens (5-4, 3-4) 12
46 El Paso Del Valle (6-3, 6-1) at El Paso Ysleta (2-7, 2-5) 18
30 Clint Mountain View (3-6, 2-5) at Clint Horizon (2-7, 2-5) 0
12 San Elizario (0-9, 0-7) at El Paso Riverside (9-0, 7-0) 55
BYE: El Paso Parkland (8-2, 6-2)

DISTRICT 3
20 Amarillo Palo Duro (7-2, 4-0) at Hereford (5-4, 3-1) 34
29 Canyon Randall (3-6, 1-3) at Dumas (2-7, 0-4) 7

DISTRICT 4
6 Lubbock Estacado (0-9, 0-4) at Andrews (1-8, 1-3) 21
24 Big Spring (3-6, 3-1) at Plainview (9-0, 4-0) 34
0 San Angelo Lake View (2-7, 1-3) at Wolfforth Frenship (8-1, 3-1) 77

DISTRICT 5
13 Burkburnett (3-6, 0-4) at Denton (0-9, 0-4) 20
23 Denison (5-4, 3-1) at Sherman (3-6, 3-1) 21
41 Wichita Falls (5-4, 2-2) at Wichita Falls Rider (8-1, 4-0) 7

DISTRICT 6
48 Aledo (4-5, 2-2) at Joshua (0-9, 0-4) 14
19 Cleburne (2-7, 1-3) at Fort Worth Brewer (3-6, 1-3) 15
35 Stephenville (9-0, 4-0) at Mineral Wells (8-1, 4-0) 13

DISTRICT 7
31 Azle (5-4, 4-2) at Birdville (7-2, 4-2) 23
28 Fort Worth North Side (1-8, 0-6) at Fort Worth Eastern Hills (2-6, 2-4) 42

DISTRICT 8
27 Fort Worth Southwest (8-1, 5-1) at Fort Worth Arlington Heights (7-2, 5-1) 33 (OT)
24 Fort Worth Western Hills (8-1, 5-1) at Fort Worth Dunbar (3-6, 3-3) 6

REGION II

DISTRICT 9
29 McKinney North (6-3, 4-2) at Frisco Centennial (2-7, 1-5) 15
0 Frisco (6-3, 4-2) at Justin Northwest (5-4, 3-3) 10
24 Lake Dallas (5-4, 3-3) at McKinney (3-6, 3-3) 14

DISTRICT 10
14 Dallas Hillcrest (6-3, 3-1) at Dallas Lincoln (6-3, 3-1) 39
7 North Dallas (1-8, 1-3) at Dallas Woodrow Wilson (9-0, 4-0) 56

DISTRICT 11
45 Dallas Highland Park (9-0, 4-0) at Forney (3-6, 2-2) 12
20 Terrell (8-1, 3-1) at Mesquite Poteet (4-5, 0-4) 10
19 West Mesquite (5-4, 1-3) at Wylie (6-3, 2-2) 34

DISTRICT 12
10 Paris (3-5, 2-2) at Greenville (2-7, 0-4) 29
0 Mount Pleasant (4-5, 1-3) at Texarkana Texas High (8-1, 4-0) 42
34 Sulphur Springs (5-4, 3-1) at Paris North Lamar (7-2, 2-2) 35

DISTRICT 13
17 Dallas Adamson (0-9, 0-4) at Seagoville (4-5, 2-2) 67

DISTRICT 14
38 Athens (0-9, 0-4) at Red Oak (0-9, 0-4) 21
17 Corsicana (7-2, 4-0) at Ennis (8-1, 4-0) 69
41 Mabank (5-4, 2-2) at Lancaster (6-3, 2-2) 42 (2OT)

DISTRICT 15
38 Alvarado (2-7, 2-2) at Crowley (4-5, 2-2) 35
0 Midlothian (4-5, 2-2) at Everman (6-3, 3-1) 52

DISTRICT 16
36 Brownwood (3-6, 2-2) at Waco University (2-7, 2-2) 27
16 Killeen Ellison (4-5, 3-1) at Killeen (5-4, 2-2) 14
34 Hewitt Midway (6-3, 3-1) at Lampasas (5-4, 0-4) 7

REGION III

DISTRICT 17
22 Longview Pine Tree (1-8, 1-5) at Hallsville (5-4, 3-3) 56
34 Kilgore (8-1, 5-1) at Henderson (2-7, 1-5) 14
9 Nacogdoches (5-4, 3-3) at Jacksonville (6-3, 4-2) 6
39 Marshall (8-1, 6-0) at Whitehouse (1-8, 1-5) 0

DISTRICT 18
17 Klein Oak (9-0, 6-0) at Brenham (9-0, 6-0) 42
28 Conroe Caney Creek (1-8, 0-6) at Waller (6-2, 3-2) 38
21 New Caney (4-5, 2-4) at Livingston (5-4, 3-2) 56
51 Montgomery (4-5, 2-4) at Willis (1-8, 1-5) 23

DISTRICT 19
21 Dayton (6-2, 4-0) at Crosby (6-2, 3-1) 3
8 Houston Smiley (0-7, 0-4) at Galena Park (5-3, 1-3) 36
58 Houston C.E. King (5-2, 3-1) at Houston Forest Brook (4-4, 1-3) 52

DISTRICT 21
46 Houston Kashmere (6-2, 5-0) at Houston Davis (2-7, 1-4) 0

DISTRICT 22
20 Houston Waltrip (0-8, 0-5) at Houston Washington (3-6, 1-4) 19
0 Houston Worthing (5-2, 5-0) at Houston Yates (5-4, 4-1) 39

DISTRICT 23
34 Santa Fe (4-4, 3-1) at Friendswood (4-4, 2-2) 35
0 Channelview (2-5, 1-3) at La Marque (8-0, 4-0) 31
27 Texas City (2-6, 2-2) at Dickinson (0-7, 0-4) 7

REGION IV

DISTRICT 25
0 Austin Johnston (0-9, 0-4) at Austin LBJ (3-6, 2-2) 56
14 Austin Lanier (4-5, 4-0) at Austin McCallum (7-2, 4-0) 21

DISTRICT 26
0 Elgin (0-8, 0-4) at Pflugerville Connally (8-1, 4-0) 55
27 Del Valle (1-8, 1-3) at Lockhart (3-5, 1-3) 14
19 Pflugerville Hendrickson (7-2, 3-1) at Taylor (5-4, 3-1) 21

DISTRICT 27
27 Dripping Springs (5-4, 2-2) at Austin Lake Travis (9-0, 4-0) 35
48 Burnet (3-6, 0-4) at Marble Falls (3-6, 0-4) 28
42 New Braunfels Canyon (8-1, 3-1) at New Braunfels (4-5, 3-1) 21

DISTRICT 28
31 Boerne (7-2, 4-0) at Uvalde (3-6, 0-4) 0
32 Castroville Medina Valley (5-4, 2-2) at San Antonio Alamo Heights (6-3, 2-2) 35
9 Kerrville Tivy (7-2, 3-1) at Fredericksburg (4-5, 1-3) 33

DISTRICT 29
32 San Antonio Brackenridge (3-6, 3-3) at San Antonio Burbank (3-6, 1-5) 0
24 San Antonio Sam Houston (4-5, 4-2) at San Antonio Edison (2-7, 1-5) 16
10 San Antonio Memorial (3-6, 2-4) at San Antonio Kennedy (1-8, 1-5) 28

DISTRICT 30
47 Beeville Jones (3-6, 2-3) at San Antonio Southside (3-6, 0-5) 18
26 Floresville (4-5, 2-3) at South San Antonio (7-2, 3-2) 48
21 San Antonio McCollum (4-5, 2-3) at San Antonio Harlandale (8-1, 5-0) 45
BYE: Pleasanton (7-3, 4-2)

DISTRICT 31
27 Kingsville King (4-5, 2-4) at Alice (6-3, 3-3) 37
6 Gregory-Portland (6-3, 5-1) at Corpus Christi Calallen (8-1, 5-1) 40
7 Robstown (2-7, 2-4) at Corpus Christi Flour Bluff (9-0, 6-0) 56
20 Corpus Christi Tuloso-Midway (2-7, 1-5) at Rockport-Fulton (1-8, 0-6) 28

DISTRICT 32
7 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (8-1, 6-0) at Edcouch-Elsa (9-0, 6-0) 52
42 Brownsville Lopez (3-6, 2-4) at Roma (0-9, 0-6) 28
21 Weslaco East (2-7, 2-4) at Mercedes (4-5, 2-4) 24
31 Mission Memorial (3-6, 2-4) at Mission (4-5, 4-2) 2

CLASS 3A

REGION I

DISTRICT 1
17 Borger (5-3, 1-2) at Dalhart (0-9, 0-3) 0
3 Perryton (6-3, 3-0) at Canyon (8-1, 3-0) 13
BYE: Amarillo River Road (2-7, 1-3)

DISTRICT 2
47 Lubbock Cooper (6-3, 3-0) at Brownfield (2-7, 0-3) 16
15 Muleshoe (8-1, 2-1) at Littlefield (6-3, 1-2) 30
BYE: Levelland (3-7, 2-2)

DISTRICT 3
7 Pecos (1-8, 0-4) at Fort Stockton (3-6, 1-3) 26
21 Seminole (4-5, 3-1) at Lamesa (1-8, 1-3) 0
33 Midland Greenwood (5-4, 3-1) at Monahans (9-0, 4-0) 49

DISTRICT 4
7 Clyde (3-6, 1-2) at Abilene Wylie (7-2, 2-1) 38
47 Sweetwater (8-1, 2-1) at Merkel (0-9, 0-3) 6
BYE: Snyder (9-1, 3-1)

DISTRICT 5
19 Breckenridge (6-3, 2-1) at Vernon (5-4, 2-1) 14
9 Graham (5-4, 2-1) at Iowa Park (3-5, 2-1) 14
BYE: Wichita Falls Hirschi (0-10, 0-4)

DISTRICT 6
7 Bowie (4-5, 2-2) at Gainesville (8-0, 4-0) 42
19 Sanger (7-2, 3-1) at Pilot Point (5-4, 3-1) 20
13 Pottsboro (0-9, 0-4) at Whitesboro (3-6, 0-4) 28

DISTRICT 7
28 Carrollton Ranchview (1-8, 1-3) at Bridgeport (4-5, 3-1) 56
28 Lake Worth (7-2, 2-2) at Decatur (7-2, 4-0) 17
43 Little Elm (6-3, 2-2) at River Oaks Castleberry (2-7, 0-4) 36

DISTRICT 8
34 Comanche (4-5, 2-2) at Venus (0-9, 0-4) 0
0 Glen Rose (5-4, 3-1) at West (6-3, 3-1) 39
12 Hillsboro (2-7, 1-3) at Whitney (5-4, 3-1) 20

REGION II

DISTRICT 9
18 Van Alstyne (6-3, 3-1) at Bonham (6-3, 3-1) 38
50 Farmersville (3-6, 2-2) at Princeton (2-7, 0-4) 21
10 Nevada Community (2-7, 2-2) at Royse City (5-4, 2-2) 27

DISTRICT 10
0 Kennedale (7-1, 2-0) at Dallas Madison (7-1, 2-0) 26
17 Ferris (3-5, 0-2) at Dallas Roosevelt (4-4, 0-2) 41

DISTRICT 11
27 Emory Rains (6-2, 2-1) at Winnsboro (3-6, 1-2) 10
48 Mount Vernon (4-5, 2-1) at Quinlan Ford (0-8, 0-3) 13
BYE: Commerce (6-3, 3-1)

DISTRICT 12
7 Eustace (4-5, 0-3) at Kaufman (7-1, 3-0) 49
43 Wills Point (4-5, 2-1) at Kemp (5-4, 1-2) 20
BYE: Crandall (4-6, 2-2)

DISTRICT 13
3 Mineola (2-7, 0-3) at Gladewater (5-4, 2-1) 42
20 Gladewater Sabine (1-8, 1-2) at Pittsburg (2-6, 1-2) 55
BYE: Gilmer (9-1, 4-0)

DISTRICT 14
21 New Boston (5-4, 2-2) at Atlanta (3-6, 2-2) 12
50 Daingerfield (7-2, 2-2) at Texarkana Pleasant Grove (1-8, 0-4) 13
6 Jefferson (4-5, 3-1) at Texarkana Liberty-Eylau (6-2, 3-1) 38

DISTRICT 15
48 Brownsboro (7-2, 2-2) at Tyler Chapel Hill (3-6, 1-3) 7
49 Canton (8-1, 4-0) at Bullard (0-9, 0-4) 16
34 Lindale (4-5, 2-2) at Van (8-1, 3-1) 15

DISTRICT 16
21 Tatum (8-0, 3-0) at Carthage (6-3, 2-1) 20
42 White Oak (4-5, 1-2) at Longview Spring Hill (4-5, 0-3) 7
BYE: Center (5-4, 2-2)

REGION III

DISTRICT 17
24 Gatesville (5-3, 2-2) at China Spring (5-4, 2-2) 38
7 Lorena (6-3, 3-1) at Robinson (6-3, 2-2) 21
32 Waco Connally (7-1, 3-1) at Waco La Vega (3-5, 0-4) 14

DISTRICT 18
14 Fairfield (2-6, 1-2) at Madisonville (3-5, 1-2) 21
35 Mexia (2-6, 1-2) at Groesbeck (6-2, 1-2) 18
BYE: Marlin (8-1, 4-0)

DISTRICT 19
28 Caldwell (3-6, 2-4) at Rockdale (3-6, 3-3) 14
17 Cameron Yoe (9-0, 6-0) at Hutto (8-1, 6-0) 13
55 Giddings (7-2, 4-2) at Manor (2-7, 0-6) 21
38 La Grange (3-6, 2-4) at Smithville (2-7, 1-5) 7

DISTRICT 20
21 Altair Rice Consolidated (8-0, 4-0) at Bellville (8-1, 4-0) 34
28 Hempstead (3-5, 2-2) at Columbus (1-8, 0-4) 6
0 Navasota (3-6, 1-3) at Sealy (3-5, 1-3) 55

DISTRICT 21
14 Rusk (7-2, 3-1) at Crockett (7-1, 4-0) 15
44 Diboll (2-6, 1-3) at Palestine Westwood (4-5, 1-3) 41
52 Palestine (6-2, 3-1) at Huntington (2-6, 0-4) 6

DISTRICT 22
35 Jasper (5-3, 4-0) at Silsbee (4-3, 4-0) 21
48 Kirbyville (5-3, 2-2) at Buna (0-8, 0-4) 19
12 Coldspring Oakhurst (1-5, 1-3) at Shepherd (5-4, 1-3) 17

DISTRICT 23
38 Huffman Hargrave (5-3, 2-2) at Cleveland (7-2, 3-1) 34
13 Splendora (2-7, 0-4) at Cleveland Tarkington (4-4, 0-4) 7
35 Mont Belvieu Barbers Hill (8-0, 4-0) at Liberty (5-3, 3-1) 19

DISTRICT 24
12 Orangefield (3-4, 1-3) at Anahuac (2-6, 0-4) 7

REGION IV

DISTRICT 25
21 Columbia (7-1, 4-0) at Needville (7-2, 3-1) 7
34 Wharton (3-5, 1-3) at Palacios (3-4, 0-4) 28
13 Stafford (6-3, 2-2) at Sweeny (5-3, 2-2) 17

DISTRICT 26
6 Edna (0-8, 0-4) at Cuero (8-0, 4-0) 45
12 Hallettsville (6-2, 3-1) at Gonzales (5-3, 3-1) 15
13 Yoakum (2-7, 1-3) at Luling (3-6, 1-3) 19

DISTRICT 27
34 Brady (0-9, 0-4) at Bandera (4-5, 1-3) 54
70 Liberty Hill (7-2, 3-1) at Ingram Moore (6-3, 1-3) 42
17 Llano (7-2, 3-1) at Wimberley (9-0, 4-0) 42

DISTRICT 28
7 Marion (3-6, 2-2) at La Vernia (3-6, 2-2) 34
13 Somerset (5-4, 3-1) at Lytle (4-5, 2-2) 42
9 South San Antonio West Campus (0-9, 0-4) at Poteet (8-1, 3-1) 54

DISTRICT 29
56 Hondo (5-4, 3-1) at Carrizo Springs (1-8, 0-4) 6
8 Pearsall (5-4, 2-2) at Cotulla (6-3, 2-2) 60
6 Crystal City (3-6, 1-3) at Devine (7-2, 4-0) 35

DISTRICT 30
21 Aransas Pass (3-5, 1-2) at Mathis (4-4, 0-3) 6
14 Goliad (4-4, 2-1) at Ingleside (4-4, 1-2) 41
BYE: Sinton (9-0, 4-0)

DISTRICT 31
0 Orange Grove (5-3, 2-1) at Corpus Christi West Oso (5-3, 2-1) 20
57 Zapata (6-2, 3-0) at San Diego (2-6, 1-2) 6
BYE: Falfurrias (3-7, 0-4)

DISTRICT 32
25 Lyford (5-3, 2-3) at Hidalgo (5-4, 4-1) 59
7 Raymondville (1-7, 1-4) at La Feria (3-5, 2-3) 24
20 Progreso (0-9, 0-5) at Port Isabel (3-6, 3-2) 38
BYE: Rio Hondo (8-1, 6-0)

CLASS 2A

REGION I

DISTRICT 1
28 Kermit (4-5, 2-1) at Crane (8-1, 3-0) 70
27 Tornillo (3-6, 0-3) at Anthony (1-7, 0-3) 47
BYE: Alpine (5-4, 3-1)

DISTRICT 2
35 Big Lake Reagan County (3-6, 2-4) at San Angelo Grape Creek (0-9, 0-6) 7
0 Eldorado (2-7, 1-5) at Wall (9-0, 6-0) 28
34 Sonora (8-1, 5-1) at Junction (5-4, 4-2) 27
27 Ozona (7-2, 4-2) at Mason (4-5, 2-4) 8

DISTRICT 3
20 Tuscola Jim Ned (4-5, 1-3) at Ballinger (6-3, 2-2) 13
35 Bangs (7-2, 2-2) at San Saba (1-8, 0-4) 13
25 Coleman (5-4, 3-1) at Early (9-0, 4-0) 48

DISTRICT 4
10 Anson (6-3, 4-0) at Colorado City (7-2, 4-0) 20
12 Coahoma (2-7, 1-3) at Stamford (1-8, 0-4) 6
0 Stanton (1-8, 1-3) at Hawley (4-5, 2-2) 42

DISTRICT 5
3 Abernathy (7-2, 5-1) at Idalou (7-2, 5-1) 20
14 Shallowater (3-6, 2-4) at Denver City (6-3, 3-3) 34
46 Post (6-3, 4-2) at Lubbock Roosevelt (2-7, 1-5) 20
0 Tahoka (3-6, 1-5) at Slaton (5-4, 3-3) 28

DISTRICT 6
6 Dimmitt (1-8, 0-4) at Floydada (2-7, 1-3) 56
14 Friona (7-2, 4-0) at Lockney (5-4, 3-1) 6
36 Tulia (6-3, 3-1) at Olton (3-6, 1-3) 12

DISTRICT 7
49 Sanford-Fritch (7-2, 4-1) at Amarillo Boys Ranch (3-6, 1-4) 7
6 Stinnett West Texas (0-9, 0-5) at Canadian (9-0, 5-0) 49
19 Panhandle (5-4, 3-2) at Spearman (6-3, 3-2) 28
BYE: Amarillo Highland Park (2-8, 2-4)

DISTRICT 8
19 Seymour (3-6, 1-4) at Electra (5-4, 3-2) 38
19 Henrietta (6-3, 4-1) at Olney (6-3, 2-3) 12
6 Wichita Falls City View (0-9, 0-5) at Holliday (5-4, 3-2) 47
BYE: Childress (8-2, 5-1)

REGION II

NON-DISTRICT
33 Plano Prestonwood Christian at Maypearl (11-2A, 3-6, 3-1) 6

DISTRICT 9
27 Jacksboro (5-4, 4-0) at Boyd (7-2, 3-1) 32
6 Chico (3-6, 1-3) at Paradise (6-3, 3-1) 46
42 Nocona (2-7, 1-3) at Millsap (0-9, 0-4) 13

DISTRICT 10
28 Eastland (7-2, 4-0) at Cisco (8-1, 4-0) 6
10 De Leon (2-7, 0-4) at Dublin (1-8, 0-4) 19
10 Hico (6-3, 2-2) at Hamilton (5-4, 2-2) 36

DISTRICT 11
17 Godley (3-5, 1-2) at Itasca (6-3, 0-3) 6
27 Grandview (6-3, 2-1) at Rio Vista (3-6, 2-1) 21

DISTRICT 12
0 McGregor (3-6, 2-2) at Clifton (5-4, 2-2) 22
0 Bruceville-Eddy (3-6, 0-4) at Crawford (9-0, 4-0) 48
14 Moody (4-5, 1-3) at Troy (7-2, 3-1) 46

DISTRICT 13
12 Callisburg (4-5, 1-3) at Argyle (6-3, 2-2) 40
0 Aubrey (6-3, 2-2) at Celina (9-0, 4-0) 62
12 Sadler S&S Consolidated (3-6, 0-4) at Prosper (7-2, 3-1) 56

DISTRICT 14
8 Blooming Grove (3-6, 1-3) at Mildred (3-6, 2-2) 63
0 Dallas A+ Academy (0-9, 0-4) at Palmer (4-4, 2-2) 57
27 Italy (7-2, 4-0) at Scurry-Rosser (4-5, 3-1) 31

DISTRICT 15
7 Anna (5-4, 5-1) at Gunter (8-1, 5-1) 29
41 Blue Ridge (4-5, 1-5) at Bells (0-9, 0-6) 7
12 Howe (1-8, 1-5) at Tom Bean (4-5, 3-3) 36
14 Leonard (6-3, 4-2) at Whitewright (8-1, 5-1) 59

DISTRICT 16
15 Honey Grove (4-5, 2-4) at Clarksville (3-5, 1-5) 13
27 Paris Chisum (4-5, 3-3) at Cooper (8-1, 6-0) 44
21 Hooks (5-4, 3-3) at DeKalb (6-3, 5-1) 34
7 Redwater (3-6, 1-5) at Pattonville Prairiland (4-5, 3-3) 35

REGION III

DISTRICT 17
20 Alba-Golden (0-9, 0-5) at Grand Saline (3-6, 3-2) 53
28 Caddo Mills (7-2, 5-0) at Lone Oak (7-2, 5-0) 25
22 Como-Pickton (3-6, 1-4) at Edgewood (5-4, 1-4) 46
BYE: Quitman (4-6, 3-3)

DISTRICT 18
13 Queen City (5-4, 2-3) at Diana New Diana (8-1, 4-1) 14
14 Waskom (7-2, 3-2) at Hughes Springs (6-3, 3-2) 28
14 Linden-Kildare (0-9, 0-5) at Ore City (2-6, 0-5) 28
BYE: Omaha Pewitt (10-0, 6-0)

DISTRICT 19
27 Arp (7-2, 5-1) at Elysian Fields (4-5, 4-2) 13
6 Gladewater Union Grove (6-3, 3-3) at Troup (8-1, 6-0) 14
16 Hawkins (4-5, 2-4) at Big Sandy Harmony (6-3, 4-2) 42
32 Winona (0-8, 0-6) at New London West Rusk (1-8, 0-6) 13

DISTRICT 20
20 Shelbyville (0-8, 0-4) at Garrison (6-3, 3-1) 36
0 Timpson (2-6, 2-2) at Hemphill (6-2, 4-0) 24
0 Pineland West Sabine (2-5, 1-3) at San Augustine (4-3, 2-2) 45

DISTRICT 21
7 Frankston (1-8, 1-4) at Alto (8-1, 4-1) 24
10 Grapeland (3-6, 1-4) at Malakoff (5-4, 3-2) 6
7 Malakoff Cross Roads (3-6, 1-4) at Kerens (8-1, 5-0) 36
BYE: Elkhart (4-6, 3-3)

DISTRICT 22
6 Buffalo (4-5, 2-4) at Rosebud-Lott (4-5, 2-4) 41
23 Centerville (2-7, 0-6) at Hearne (5-4, 4-2) 39
42 Jewett Leon (6-3, 4-2) at Franklin (2-7, 1-5) 12
0 Teague (7-2, 5-1) at Mart (8-1, 6-0) 28

DISTRICT 23
2 New Waverly (1-6, 0-3) at Corrigan-Camden (2-5, 1-2) 19
41 Woodville (4-3, 3-0) at Warren (6-2, 2-1) 6
BYE: Trinity (2-6, 2-2)

DISTRICT 24
20 Deweyville (5-4, 2-2) at Hardin (4-4, 2-2) 7
36 Saratoga West Hardin (3-5, 0-4) at Kountze (0-6, 0-3) 24
0 Winnie East Chambers (4-2, 3-0) at Newton (7-0, 4-0) 41

REGION IV

DISTRICT 25
25 Lago Vista (5-4, 2-4) at Florence (2-7, 0-6) 29
60 Salado (6-3, 4-2) at Jarrell (7-2, 4-2) 30
26 Little River Academy (6-3, 5-1) at Lexington (8-1, 6-0) 25
12 Somerville (1-8, 1-5) at Rogers (2-7, 2-4) 41

DISTRICT 26
40 Brookshire Royal (7-1, 4-0) at Boling (1-7, 1-3) 14
14 East Bernard (4-4, 3-1) at Danbury (3-6, 0-4) 13
26 Wallis Brazos (2-6, 2-2) at Hitchcock (3-5, 2-2) 24

DISTRICT 27
0 Johnson City (1-8, 0-4) at Blanco (6-3, 3-1) 47
20 San Antonio Cole (5-4, 1-3) at Comfort (5-4, 3-1) 42
14 Geronimo Navarro (5-3, 2-2) at Universal City Randolph (7-2, 3-1) 57

DISTRICT 28
14 Dilley (5-3, 2-1) at Poth (6-2, 3-0) 21
62 Stockdale (5-4, 2-1) at Jourdanton (1-8, 1-2) 6
BYE: Natalia (1-7, 0-4)

DISTRICT 29
0 Bloomington (0-8, 0-4) at Karnes City (3-6, 2-2) 48
14 Refugio (7-1, 4-0) at Kenedy (5-3, 2-2) 6
34 Nixon-Smiley (5-3, 3-1) at Yorktown (3-5, 1-3) 21

DISTRICT 30
45 Schulenburg (9-0, 4-0) at El Maton Tidehaven (1-7, 0-4) 0
12 Weimar (4-4, 2-2) at Ganado (5-3, 3-1) 6
14 Van Vleck (2-6, 1-3) at Vanderbilt Industrial (5-3, 2-2) 28

DISTRICT 31
25 George West (6-3, 3-2) at Banquete (7-2, 3-2) 31
36 Freer (4-5, 1-4) at Taft (1-8, 1-4) 28
28 Odem (8-1, 4-1) at Three Rivers (3-6, 1-4) 6
BYE: Skidmore-Tynan (9-1, 5-1)

DISTRICT 32
0 Riviera Kaufer (0-7, 0-4) at Bishop (0-9, 0-4) 52
42 Hebbronville (5-2, 4-0) at Premont (5-3, 2-2) 6
14 Santa Rosa (4-5, 3-1) at La Villa (5-4, 3-1) 72

CLASS A

REGION I

DISTRICT 1
31 Sunray (5-4, 3-1) at Booker (4-5, 1-3) 12
33 Gruver (8-1, 3-1) at White Deer (3-6, 0-4) 15
14 Vega (7-2, 2-2) at Stratford (8-1, 3-1) 54

DISTRICT 4
42 Nazareth (9-0, 4-0) at Bovina (7-2, 4-0) 7
21 Farwell (3-6, 2-2) at Springlake-Earth (2-7, 2-2) 6
27 Hart (0-9, 0-4) at Sudan (1-8, 0-4) 15

DISTRICT 5
18 Anton (2-6, 2-3) at New Deal (8-1, 5-0) 25
26 Ralls (3-6, 1-4) at Crosbyton (4-5, 3-2) 55
34 Petersburg (4-5, 0-5) at Smyer (5-4, 2-3) 45
BYE: Hale Center (6-3, 5-1)

DISTRICT 6
0 Morton (7-1, 3-0) at Seagraves (6-3, 2-1) 14
7 Plains (2-6, 0-3) at O'Donnell (4-4, 0-3) 58
BYE: Sundown (8-2, 3-1)

DISTRICT 8
0 Fort Hancock (1-8, 0-4) at McCamey (9-0, 4-0) 69
45 Iraan (7-2, 2-2) at Marfa (6-3, 2-2) 27
55 Wink (7-2, 3-1) at Van Horn (3-6, 1-3) 0

REGION II

NON-DISTRICT
55 Saint Jo (16-A, 5-4, 3-3) at Temple Christian 12

DISTRICT 9
20 Munday (6-3, 3-1) at Albany (6-3, 4-0) 40
26 Rotan (4-5, 1-3) at Hamlin (0-9, 0-4) 19
34 Haskell (8-1, 3-1) at Knox City (5-4, 1-3) 14

DISTRICT 10
12 Bronte (5-4, 2-3) at Roscoe (8-1, 4-1) 49
48 Sterling City (6-3, 5-0) at Hermleigh (1-8, 1-4) 15
41 Winters (5-4, 3-2) at Roby (4-5, 2-3) 25
BYE: Forsan (2-8, 1-5)

DISTRICT 12
41 Christoval (7-2, 3-1) at Rankin (2-7, 2-2) 7
40 Miles (1-8, 1-3) at Eden (1-8, 0-4) 27
0 Mertzon Irion County (2-7, 2-2) at Menard (8-1, 4-0) 38

DISTRICT 13
0 Evant (2-7, 2-2) at Baird (4-5, 3-1) 41
0 Cross Plains (1-8, 0-4) at Ranger (5-4, 2-2) 56
0 Gorman (3-6, 1-3) at Goldthwaite (9-0, 4-0) 54

DISTRICT 14
7 Alvord (7-2, 4-0) at Windthorst (9-0, 4-0) 9
46 Archer City (2-7, 1-3) at Santo (5-4, 1-3) 0
46 Tolar (6-3, 2-2) at Perrin-Whitt (4-5, 0-4) 7

DISTRICT 16
39 Valley View (7-2, 5-0) at Collinsville (1-8, 0-5) 16
33 Lindsay (7-2, 4-1) at Era (2-7, 2-3) 3
47 Muenster (2-7, 1-4) at Petrolia (4-5, 3-2) 32

REGION III

DISTRICT 17
14 Bogata Rivercrest (7-2, 4-1) at Cumby (5-4, 1-4) 15
28 Celeste (2-7, 2-3) at Wolfe City (6-3, 5-0) 49
7 Quinlan Boles (7-2, 3-2) at Melissa (6-3, 3-2) 21
BYE: Detroit (1-9, 0-6)

DISTRICT 19
6 Simms Bowie (4-5, 2-2) at Big Sandy (8-1, 3-1) 60
6 Maud (2-7, 1-3) at Gilmer Union Hill (5-4, 2-2) 38
0 Karnack (0-9, 0-4) at Harleton (8-1, 4-0) 2

DISTRICT 20
2 Beckville (3-6, 1-4) at Overton (8-1, 4-1) 33
18 Cushing (2-7, 1-4) at Tenaha (4-5, 2-3) 20
3 Mount Enterprise (4-5, 2-3) at Joaquin (9-0, 5-0) 69
BYE: Price Carlisle (6-4, 3-3)

DISTRICT 21
30 Wortham (2-7, 2-4) at Cayuga (3-6, 2-4) 18
0 Covington (1-8, 1-5) at Rice (8-1, 6-0) 53
0 Dallas I Am That I Am Academy (0-7, 0-6) at Frost (4-5, 3-3) 2
16 Hubbard (6-3, 5-1) at Dawson (6-3, 5-1) 20

DISTRICT 22
21 Normangee (6-2, 1-2) at Groveton (2-5, 1-2) 28
6 Iola (8-0, 3-0) at Lovelady (7-1, 3-0) 27
BYE: Oakwood (0-9, 0-4)

DISTRICT 23
37 Burkeville (5-1, 3-0) at Evadale (2-4, 1-2) 7
55 High Island (2-5, 1-2) at Chester (1-5, 0-3) 6
10 Colmesneil (2-5, 1-2) at Hull-Daisetta (3-4, 3-0) 44

REGION IV

DISTRICT 25
7 Riesel (1-8, 0-5) at Axtell (7-2, 3-2) 55
0 Valley Mills (5-4, 2-3) at Bremond (8-1, 4-1) 57
0 Meridian (4-5, 2-3) at Chilton (8-0, 5-0) 49
BYE: Bosqueville (3-7, 2-4)

DISTRICT 26
16 Thrall (5-4, 4-1) at Bartlett (3-6, 3-2) 19
21 Holland (0-9, 0-5) at Burton (2-5, 0-5) 24
27 Granger (2-7, 2-3) at Thorndale (6-3, 4-1) 42
BYE: Milano (7-3, 5-1)

DISTRICT 28
0 Barksdale Nueces Canyon (1-8, 0-4) at Harper (8-1, 3-1) 72
0 Center Point (3-6, 2-2) at Rocksprings (7-2, 4-0) 55
7 Medina (4-5, 2-2) at Leakey (1-8, 1-3) 24

DISTRICT 29
0 Charlotte (6-2, 3-0) at Brackettville Brackett (8-1, 3-0) 49
BYE: La Pryor (4-6, 0-4)

DISTRICT 31
19 Flatonia (7-2, 4-1) at Falls City (6-3, 4-1) 28
0 Pettus (4-5, 1-4) at Shiner (7-2, 5-0) 21
34 Woodsboro (3-6, 2-3) at Runge (0-9, 0-5) 20
BYE: Louise (4-6, 2-4)

DISTRICT 32
6 Santa Maria (3-4, 1-2) at Agua Dulce (5-3, 3-0) 8
10 Ben Bolt (3-5, 2-1) at Benavides (4-5, 2-1) 0
BYE: Bruni (2-7, 0-4)

SATURDAY, NOVEMBER 5

CLASS 5A

REGION III

DISTRICT 17
42 Houston Cypress Fairbanks (7-2, 5-2) at Houston Cypress Ridge (3-6, 2-5) 14
16 Houston Langham Creek (6-3, 4-3) at Houston Jersey Village (4-5, 4-3) 18 (OT)

DISTRICT 18
35 Aldine MacArthur (6-3, 5-1) at Aldine (4-5, 3-3) 28 (OT)
17 Houston Stratford (5-4, 3-3) at Houston Memorial (6-3, 6-0) 31

DISTRICT 19
30 Katy (8-0, 5-0) at Alief Taylor (3-5, 2-3) 0
10 Houston Strake Jesuit (8-0, 5-0) at Katy Cinco Ranch (2-6, 1-4) 15

DISTRICT 20
12 Sugar Land Bush (1-7, 1-5) at Sugar Land Hightower (4-5, 2-5) 22
28 Sugar Land Marshall (8-0, 6-0) at Sugar Land Kempner (6-3, 5-2) 0
14 Sugar Land Clements (6-3, 5-2) at Sugar Land Austin (6-3, 5-2) 12
12 Sugar Land Willowridge (3-5, 2-4) at Sugar Land Elkins (2-7, 1-6) 26
BYE: Sugar Land Dulles (4-5, 3-4)

DISTRICT 21
56 Houston Westside (5-4, 4-2) at Houston Austin (1-8, 1-5) 0

DISTRICT 22 3rd PLACE
26 Port Arthur Memorial (2-4, 2-1) vs. Beaumont West Brook (5-1, 2-1) 44

DISTRICT 23
31 Pasadena Rayburn (3-6, 0-6) at Pasadena (1-8, 1-5) 38 (OT)

REGION IV

DISTRICT 25
59 San Antonio Highlands (3-6, 0-5) at San Antonio Jefferson (0-9, 0-5) 14

DISTRICT 26
34 San Antonio MacArthur (5-4, 2-4) at San Antonio Madison (7-2, 5-1) 40
28 Spring Branch Smithson Valley (8-1, 5-1) at San Antonio Roosevelt (4-5, 2-4) 7

DISTRICT 27
20 Del Rio (3-6, 1-5) at San Antonio Taft (2-7, 1-5) 7
21 San Antonio Clark (7-2, 5-1) at San Antonio Warren (5-4, 3-3) 14

DISTRICT 29
43 Laredo Nixon (7-2, 6-0) at Laredo Martin (3-6, 3-3) 0

DISTRICT 30
42 McAllen Memorial (6-2, 3-1) at Mission Sharyland (6-3, 3-1) 48

DISTRICT 32
39 Brownsville Pace (6-3, 3-3) at Brownsville Hanna (2-7, 0-6) 22

CLASS 4A

REGION I

DISTRICT 7
63 Arlington Seguin (7-2, 6-0) at Fort Worth Carter-Riverside (2-7, 1-5) 0

DISTRICT 8
27 Fort Worth O.D. Wyatt (4-5, 4-2) at Fort Worth South Hills (3-6, 2-4) 21 (OT)

REGION III

DISTRICT 20
28 Beaumont Central (4-2, 3-0) at Beaumont Ozen (6-1, 3-0) 12
21 Port Neches-Groves (4-3, 2-1) at Vidor (4-3, 1-2) 17
42 Nederland (4-3, 2-1) at Orange Little Cypress-Mauriceville (2-5, 0-3) 10
BYE: Lumberton (0-8, 0-4)

DISTRICT 21
6 Houston Sharpstown (0-9, 0-5) at Houston Reagan (3-5, 3-2) 39

DISTRICT 22
8 Houston Westbury (6-3, 4-1) at Houston Wheatley (4-4, 3-2) 12

DISTRICT 24
28 Rosenberg Lamar Consolidated (9-0, 6-0) at Bay City (5-4, 5-1) 7
7 Freeport Brazosport (0-9, 0-6) at Rosenberg Terry (8-1, 5-1) 70
48 El Campo (3-6, 2-4) at Port Lavaca Calhoun (2-7, 1-5) 0
0 Richmond Foster (2-7, 2-4) at Angleton (6-3, 3-3) 48

REGION IV

DISTRICT 29
14 San Antonio Lanier (7-2, 6-0) at San Antonio Fox Tech (8-1, 6-0) 6

CLASS 3A

REGION III

DISTRICT 24
34 Bridge City (7-0, 4-0) at West Orange-Stark (8-0, 4-0) 41
39 Sour Lake Hardin-Jefferson (3-4, 1-3) at Hamshire-Fannett 3-5, 2-2) 15

CLASS A

REGION IV

DISTRICT 29
20 Sabinal (4-4, 1-2) at D'Hanis (6-3, 1-2) 28


The Old Coach Top Stories