2006 Week 3 Schedule, Results

Several key matchups dot the Week 3 landscape across Texas. Stay with Tex Preps for the latest pairings, records, results and more.

THURSDAY, SEPTEMBER 21

CLASS 5A

DISTRICT 1
23 El Paso Coronado (3-0, 1-0) at El Paso El Dorado (2-0, 0-0) 0

REGION I
55 Amarillo Tascosa (2-5A, 2-1) at Canyon Randall (3-4A, 0-2) 21
28 Abilene Cooper (3-5A, 0-2) at San Angelo Central (2-5A, 1-2) 10
21 Keller Central (5-5A, 1-1) at Lewisville (6-5A, 1-1) 17

REGION II
7 Richardson (9-5A, 0-2) at Richardson Pearce (10-4A, 2-0) 50
20 Dallas Roosevelt (11-3A, 1-1) at Dallas Molina (11-5A, 3-0) 23
28 Killeen Shoemaker (13-5A, 0-2) at Cedar Park (14-5A, 2-0) 31
7 Tomball (16-5A, 1-2) at Conroe (15-5A, 2-1) 16

REGION III
35 Rosenberg Terry (24-4A, 2-0) at Houston Chavez (20-5A, 1-1) 21
33 Houston Scarborough (19-4A, 0-2) at Houston Sam Houston (20-5A, 0-2) 7

DISTRICT 29
19 Eagle Pass Winn (0-3, 0-1) at Laredo Cigarroa (0-3, 0-1) 58
7 Laredo Martin (2-1, 1-0) at Laredo United (2-1, 1-0) 40

REGION IV
24 Monterrey Tech (MX) at McAllen (30-5A, 3-0) 7
41 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (31-5A, 2-0) at Brownsville Pace (32-5A, 0-2) 21

CLASS 4A

REGION I
55 Amarillo Tascosa (2-5A, 2-1) at Canyon Randall (3-4A, 0-2) 21
34 Dallas Hillcrest (13-4A, 2-1) at Fort Worth Eastern Hills (7-4A, 0-3) 20
47 Dallas Pinkston (14-4A, 2-1) at Fort Worth Trimble Tech (7-4A, 0-2) 7
20 Venus (12-3A) at Fort Worth North Side (7-4A) 41

REGION II
7 Richardson (9-5A, 0-2) at Richardson Pearce (10-4A, 2-0) 50
34 Dallas Hillcrest (13-4A, 2-1) at Fort Worth Eastern Hills (7-4A, 0-3) 20
47 Dallas Pinkston (14-4A, 2-1) at Fort Worth Trimble Tech (7-4A, 0-2) 7

REGION III
33 Houston Scarborough (19-4A, 0-2) at Houston Sam Houston (20-5A, 0-2) 7
35 Rosenberg Terry (24-4A, 2-0) at Houston Chavez (20-5A, 1-1) 21

REGION IV
49 San Antonio Jefferson (28-4A, 0-3) at San Antonio Memorial (27-4A, 0-3) 6
15 South San Antonio West Campus (26-3A, 3-0) at San Antonio Edison (28-4A, 1-2) 28

CLASS 3A

REGION II
20 Dallas Roosevelt (11-3A, 1-1) at Dallas Molina (11-5A, 3-0) 23
20 Venus (12-3A) at Fort Worth North Side (7-4A) 41

REGION IV
15 South San Antonio West Campus (26-3A, 3-0) at San Antonio Edison (28-4A, 1-2) 28

CLASS A

REGION II
20 Baird (15-A, 1-2) at Abilene JV 49

REGION IV
42 Rocksprings (29-A, 2-0) at Del Rio JV 6
7 Lyford JV at Santa Maria (32-A, 0-2) 27

FRIDAY, SEPTEMBER 22

CLASS 5A

DISTRICT 1
13 El Paso Hanks (2-1, 1-0) at El Paso Americas (1-2, 0-1) 38
6 El Paso Bel Air (1-2, 0-1) at El Paso Eastwood (1-2, 0-1) 21
7 El Paso Socorro (1-1, 1-0) at El Paso Franklin (0-3, 0-1) 34

REGION I
14 Odessa (3-5A, 1-2) at Lubbock Coronado (2-5A, 1-2) 28
38 Lubbock Monterey (2-5A, 3-0) at Midland (3-5A, 2-1) 24
14 Amarillo (2-5A, 2-0) at Odessa Permian (3-5A, 2-1) 46
13 Abilene (3-5A, 0-3) vs. Tyler Lee (12-5A, 2-1) 21
31 Fort Worth South Hills (7-4A, 0-2) at Fort Worth Paschal (4-5A, 0-2) 7
21 Justin Northwest (5-5A, 2-0) at Mansfield Timberview (4-5A, 1-1) 7
14 Keller (5-5A, 1-1) at Flower Mound Marcus (6-5A, 1-1) 21
56 Coppell (6-5A, 2-0) at Grapevine (5-5A, 2-0) 0
7 Rockwall (10-5A, 1-1) at Southlake Carroll (5-5A, 2-0) 47
7 Carrollton Newman Smith (6-5A, 1-1) at Corsicana (15-4A, 0-3) 40
19 Lewisville Hebron (6-5A, 1-1) at Duncanville (8-5A, 0-2) 14
28 Flower Mound (6-5A, 1-1) at Keller Fossil Ridge (6-4A, 3-0) 16
24 Carrollton R.L. Turner (6-5A, 1-1) at The Colony (9-4A, 0-2) 32
14 Arlington Martin (8-5A, 0-2) at Hurst L.D. Bell (7-5A, 1-1) 21
14 Irving MacArthur (7-5A, 2-0) at North Mesquite (12-5A, 2-1) 22
44 Euless Trinity (7-5A, 2-0) at Waco (16-4A, 3-0) 7
13 Dallas Skyline (11-5A, 2-0) at Arlington Bowie (8-5A, 1-1) 22
29 Arlington Seguin (15-4A, 2-1) at Arlington Sam Houston (8-5A, 2-0) 20
3 Bryan (13-5A, 3-0) at DeSoto (8-5A, 1-1) 10

REGION II
27 Plano East (9-5A, 1-1) at Tyler John Tyler (12-5A, 0-3) 3
14 Dallas Spruce (13-4A, 2-1) at Sachse (10-5A, 1-1) 52
7 Rockwall (10-5A, 1-1) at Southlake Carroll (5-5A, 2-0) 47
13 Dallas Skyline (11-5A, 2-0) at Arlington Bowie (8-5A, 1-1) 22
35 Mesquite (12-5A, 2-1) at Dallas Carter (11-5A, 3-0) 14
20 Dallas Samuell (13-4A, 1-2) at Dallas W.T. White (11-5A, 0-3) 0
14 Mesquite Horn (12-5A, 0-3) at Ennis (15-4A, 1-2) 41
14 Irving MacArthur (7-5A, 2-0) at North Mesquite (12-5A, 2-1) 22
13 Abilene (3-5A, 0-3) vs. Tyler Lee (12-5A, 2-1) 21
3 Bryan (13-5A, 3-0) at DeSoto (8-5A, 1-1) 10
3 A&M Consolidated (13-5A, 2-0) at Katy (18-5A, 2-0) 26
28 Copperas Cove (16-4A, 3-0) at Killeen Harker Heights (13-5A, 0-2) 0
6 Belton (13-5A, 0-3) at Round Rock McNeil (14-5A, 2-0) 37
35 Killeen Ellison (13-5A, 3-0) at Round Rock Stony Point (14-5A, 2-0) 30
21 Round Rock Westwood (14-5A, 2-0) at Temple (13-5A, 1-2) 0
38 Round Rock (14-5A, 2-0) at Hewitt Midway (16-4A, 2-1) 17
50 Lufkin (15-5A, 3-0) at Aldine Eisenhower (19-5A, 0-2) 13
36 Conroe Oak Ridge (15-5A, 2-0) at Houston Spring Woods (19-5A, 1-1) 19
37 Klein Oak (16-5A, 1-1) at Magnolia (15-5A, 0-3) 7
0 Klein Collins (16-5A, 1-2) at The Woodlands (15-5A, 0-3) 28
14 Spring (16-5A, 1-2) at Humble (21-5A, 2-0) 37
6 Houston Cypress Springs (17-5A, 1-1) at Klein Forest (16-5A, 3-0) 8
0 Houston Memorial (19-5A, 0-2) at Spring Westfield (16-5A, 3-0) 33

REGION III

DISTRICT 23
14 Fort Bend Hightower (2-1, 1-0) at Fort Bend Austin (0-2, 0-0) 17
41 Fort Bend Dulles (2-1, 0-1) at Fort Bend Willowridge (1-2, 1-0) 14

NON-DISTRICT
6 Houston Cypress Springs (17-5A, 1-1) at Klein Forest (16-5A, 3-0) 8
43 Houston Westside (20-5A, 1-1) at Alief Elsik (18-5A, 0-2) 42
3 A&M Consolidated (13-5A, 2-0) at Katy (18-5A, 2-0) 26
50 Lufkin (15-5A, 3-0) at Aldine Eisenhower (19-5A, 0-2) 13
36 Conroe Oak Ridge (15-5A, 2-0) at Houston Spring Woods (19-5A, 1-1) 19
0 Houston Memorial (19-5A, 0-2) at Spring Westfield (16-5A, 3-0) 33
21 Dickinson (23-4A, 3-0) at Houston Bellaire (20-5A, 0-2) 16
6 Port Arthur Memorial (21-5A, 1-1) at Houston Lamar (20-5A, 1-1) 29
39 La Porte (22-5A, 0-2) at Baytown Sterling (21-5A, 1-1) 31
21 Channelview (21-5A, 1-1) at Galveston Ball (24-5A, 2-1) 29
14 Spring (16-5A, 1-2) at Humble (21-5A, 2-0) 37
22 Humble Atascocita (21-5A, 0-2) at Willis (18-4A, 0-3) 17
13 League City Clear Creek (24-5A, 0-3) at Deer Park (22-5A, 1-1) 7
20 Pasadena Dobie (22-5A, 0-2) at Houston Clear Lake (24-5A, 3-0) 28
3 Alvin (24-5A, 1-2) at South Houston (22-5A, 0-2) 20
21 Clute Brazoswood (24-5A, 3-0) at Angleton (23-4A, 1-2) 15
19 Friendswood Clear Brook (24-5A, 1-2) at Friendswood (23-4A, 2-1) 21
14 La Marque (23-4A, 3-0) at Pearland (24-5A, 3-0) 24

REGION IV

DISTRICT 26
27 San Antonio Churchill (3-0, 1-0) at Converse Judson (1-1, 0-0) 24 (2OT)
34 San Antonio Lee (2-1, 0-1) at San Antonio Madison (3-0, 1-0) 56
13 San Antonio Roosevelt (3-0, 1-0) at Spring Branch Smithson Valley (3-0, 1-0) 22

DISTRICT 28
3 San Antonio Stevens (0-3, 0-1) at San Antonio Jay (3-0, 1-0) 48
2 Del Rio (2-1, 0-1) at San Antonio Marshall (1-2, 1-0) 49
42 San Antonio O'Connor (2-1, 1-0) at San Antonio Taft (2-1, 1-0) 21

DISTRICT 29
12 Laredo Alexander (2-1, 1-0) at Laredo Nixon (2-1, 1-0) 7
20 Eagle Pass (0-2, 0-1) at Laredo United South (1-1, 0-0) 23 (OT)

NON-DISTRICT
10 Bastrop (25-5A, 1-1) at Buda Hays Consolidated (26-4A, 1-1) 28
26 Austin Bowie (25-5A, 0-2) at Cedar Park Vista Ridge (25-4A, 1-1) 3
20 San Antonio East Central (27-5A, 1-2) at Boerne (27-4A, 1-2) 21
21 La Joya (30-5A, 1-2) at Corpus Christi Carroll (27-5A, 3-0) 28
22 Corpus Christi Miller (30-4A, 1-2) at Corpus Christi Ray (27-5A, 2-1) 36
21 Victoria Memorial (27-5A, 0-3) San Antonio Alamo Heights (27-4A, 2-1) 35
13 San Antonio Highlands (27-5A, 1-2) at San Antonio Sam Houston (28-4A, 2-1) 21
19 San Antonio Harlandale (29-4A, 0-3) at San Antonio Southwest (27-5A, 2-1) 27
26 Rio Grande City (30-5A, 3-0) at Brownsville Hanna (32-5A, 0-2) 14
21 Pharr-San Juan-Alamo North (31-5A, 2-0) at Donna (30-5A, 0-3) 7
13 McAllen Rowe (30-5A, 1-1) at Harlingen South (31-5A, 1-1) 49
21 Pharr-San Juan-Alamo (31-5A, 1-1) at McAllen Memorial (30-5A, 2-1) 56
0 Kingsville King (31-4A, 0-3) at Mission Sharyland (30-5A, 1-2) 10
25 Mission (32-4A, 1-2) at Edinburg North (31-5A, 0-2) 6
9 Edinburg Economedes (31-5A, 1-1) at Mission Memorial (32-4A, 1-1) 3 (3OT)
41 Weslaco (32-5A, 1-1) at Mercedes (32-4A, 2-1) 14
30 Brownsville Lopez (32-5A, 0-2) at Weslaco East (32-4A, 1-2) 28

CLASS 4A

REGION I
12 Santa Teresa (NM) at Canutillo (2-4A, 1-1) 39
14 Clint Mountain View (2-4A, 0-2) at Clint (1-3A, 3-0) 34
30 Lubbock Estacado (4-4A, 0-3) at Amarillo Caprock (3-4A, 0-3) 13
14 Pampa (3-4A, 1-2) at Borger (5-3A, 2-0) 7
0 Amarillo Palo Duro (3-4A, 1-2) at Snyder (3-3A, 0-3) 35
21 Hereford (3-4A, 3-0) at Wolfforth Frenship (4-4A, 2-1) 35
14 Big Spring (4-4A, 0-3) at Abilene Wylie (7-3A, 2-1) 52
43 Wichita Falls Rider (5-4A, 0-3) at Plainview (4-4A, 3-0) 29
35 Midland Greenwood (3-3A, 3-0) at San Angelo Lake View (4-4A, 0-3) 27
25 Wichita Falls (5-4A, 1-1) at Burkburnett (6-3A, 2-1) 28
14 Denton (5-4A, 2-1) at Crowley (8-4A, 2-0) 19
16 Dallas South Oak Cliff (14-4A, 1-2) at Denton Ryan (5-4A, 1-1) 23
22 Denison (5-4A, 2-1) at Paris (11-4A, 2-1) 28
6 Denton Guyer (5-4A, 0-3) at Saginaw Boswell (6-4A, 2-0) 41
31 Sherman (5-4A, 3-0) at Sulphur Springs (11-4A, 1-2) 0
13 Midlothian (15-4A, 1-2) at Fort Worth Brewer (6-4A, 0-3) 27
28 Flower Mound (6-5A, 1-1) at Keller Fossil Ridge (6-4A, 3-0) 16
3 Azle (6-4A, 1-2) at Kennedale (12-3A, 1-2) 17
49 Springtown (6-4A, 0-3) at McKinney Boyd (9-4A, 0-2) 33
12 Fort Worth Poly (7-4A, 0-2) at Dallas Adamson (14-4A, 0-3) 7
0 Fort Worth O.D. Wyatt (7-4A, 1-1) at Dallas Kimball (14-4A, 0-3) 36
27 Fort Worth Carter-Riverside (7-4A, 1-1) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (11-3A, 1-2) 21
20 Lancaster (15-4A, 3-0) at Fort Worth Dunbar (7-4A, 0-2) 0
31 Fort Worth South Hills (7-4A, 0-2) at Fort Worth Paschal (4-5A, 0-2) 7

REGION II
31 West Mesquite (10-4A, 1-1) at Frisco Centennial (9-4A, 1-1) 7
49 Springtown (6-4A, 0-3) at McKinney Boyd (9-4A, 0-2) 33
24 Carrollton R.L. Turner (6-5A, 1-1) at The Colony (9-4A, 0-2) 32
13 Rockwall-Heath (10-4A, 2-0) at Mabank (13-3A, 0-3) 29
35 Lindale (11-4A, 3-0) at Canton (14-3A, 2-1) 6
14 Atlanta (16-3A, 0-3) at Mount Pleasant (11-4A, 1-1) 17
22 Denison (5-4A, 2-1) at Paris (11-4A, 2-1) 28
0 Texarkana Pleasant Grove (16-3A, 0-3) at Paris North Lamar (11-4A, 2-1) 49
31 Sherman (5-4A, 3-0) at Sulphur Springs (11-4A, 1-2) 0
43 Texarkana Texas High (11-4A, 3-0) vs. Waxahachie (15-4A, 2-1) 15
0 Center (20-3A, 1-2) at Nacogdoches (12-4A, 0-2) 43
19 Jacksonville (12-4A, 2-0) at Palestine (19-3A, 3-0) 17
20 North Dallas (13-4A, 1-2) at Dallas Parish Episcopal 14
20 Dallas Samuell (13-4A, 1-2) at Dallas W.T. White (11-5A, 0-3) 0
6 Dallas A. Maceo Smith (14-4A, 0-2) at Dallas Woodrow Wilson (13-4A, 3-0) 52
14 Dallas Spruce (13-4A, 2-1) at Sachse (10-5A, 1-1) 52
48 Seagoville (14-4A, 2-1) at Athens (14-3A, 2-1) 38
12 Fort Worth Poly (7-4A, 0-2) at Dallas Adamson (14-4A, 0-3) 7
0 Fort Worth O.D. Wyatt (7-4A, 1-1) at Dallas Kimball (14-4A, 0-3) 36
16 Dallas South Oak Cliff (14-4A, 1-2) at Denton Ryan (5-4A, 1-1) 23
29 Arlington Seguin (15-4A, 2-1) at Arlington Sam Houston (8-5A, 2-0) 20
7 Carrollton Newman Smith (6-5A, 1-1) at Corsicana (15-4A, 0-3) 40
14 Mesquite Horn (12-5A, 0-3) at Ennis (15-4A, 1-2) 41
13 Midlothian (15-4A, 1-2) at Fort Worth Brewer (6-4A, 0-3) 27
20 Lancaster (15-4A, 3-0) at Fort Worth Dunbar (7-4A, 0-2) 0
38 Round Rock (14-5A, 2-0) at Hewitt Midway (16-4A, 2-1) 17
28 Copperas Cove (16-4A, 3-0) at Killeen Harker Heights (13-5A, 0-2) 0
8 Killeen (16-4A, 2-1) at Pflugerville Connally (25-4A, 0-2) 12
44 Euless Trinity (7-5A, 2-0) at Waco (16-4A, 3-0) 7
26 Waco University (16-4A, 0-3) at Waco La Vega (17-3A, 2-1) 27

REGION III

DISTRICT 17
6 Austin Lanier (1-2, 0-1) at Austin LBJ (1-2, 1-0) 32
6 Austin Johnston (0-3, 0-1) at Austin McCallum (2-1, 1-0) 69
7 Austin Travis (2-1, 1-0) at Elgin (0-2, 0-0) 24
20 Austin Crockett (0-2, 0-1) at Manor (1-2, 0-1) 14

NON-DISTRICT
0 Austin Reagan (17-4A, 1-1, 1-0) at Del Valle (26-4A, 1-1) 41
27 Bay City (24-4A, 0-3) at Brenham (18-4A, 2-1) 56
16 Conroe Caney Creek (18-4A, 2-1) at Houston C.E. King (21-4A, 0-2) 27
49 Waller (18-4A, 2-1) at Richmond Foster (24-4A, 0-2) 14
30 Vidor (22-4A, 1-1) at Livingston (18-4A, 3-0) 38
28 Rosenberg Lamar Consolidated (24-4A, 3-0) at Montgomery (18-4A, 2-1) 0
28 Huntsville (18-4A, 2-1) at New Caney (21-4A, 0-2) 22
22 Humble Atascocita (21-5A, 0-2) at Willis (18-4A, 0-3) 17
25 Houston Wheatley (19-4A, 2-0) at Hempstead (26-2A, 1-2) 27
19 Hitchcock (27-2A, 2-1) at Houston Furr (19-4A, 1-1) 33
10 Stafford (24-3A, 0-2) at Houston Davis (20-4A, 1-1) 17
21 Houston Smiley (21-4A, 2-0) at Houston Reagan (20-4A, 1-1) 24
0 Houston Sharpstown (20-4A, 1-1) at Needville (24-3A, 2-0) 51
0 Cleveland (22-3A, 0-3) at Lumberton (22-4A, 2-0) 49
21 Clute Brazoswood (24-5A, 3-0) at Angleton (23-4A, 1-2) 15
19 Friendswood Clear Brook (24-5A, 1-2) at Friendswood (23-4A, 2-1) 21
21 Dickinson (23-4A, 3-0) at Houston Bellaire (20-5A, 0-2) 16
14 La Marque (23-4A, 3-0) at Pearland (24-5A, 3-0) 24
31 Houston St. Thomas at Santa Fe (23-4A, 1-2) 38
7 Katy Seven Lakes (24-4A, 0-3) at Texas City (23-4A, 2-1) 57
34 El Campo (24-4A, 3-0) at Wharton (24-3A, 1-1) 8

REGION IV
26 Austin Bowie (25-5A, 0-2) at Cedar Park Vista Ridge (25-4A, 1-1) 3
7 Pflugerville Hendrickson (25-4A, 0-2) at Fredericksburg (27-4A, 2-1) 42
6 Lampasas (25-4A, 1-1) at Gatesville (17-3A, 2-1) 41
8 Killeen (16-4A, 2-1) at Pflugerville Connally (25-4A, 0-2) 12
10 Bastrop (25-5A, 1-1) at Buda Hays Consolidated (26-4A, 1-1) 28
0 Austin Reagan (17-4A, 1-1, 1-0) at Del Valle (26-4A, 1-1) 41
0 Kerrville Tivy (27-4A, 1-2) at New Braunfels Canyon (26-4A, 2-0) 24
20 San Antonio East Central (27-5A, 1-2) at Boerne (27-4A, 1-2) 21
21 Victoria Memorial (27-5A, 0-3) at San Antonio Alamo Heights (27-4A, 2-1) 35
15 Floresville (29-4A, 1-2) at San Antonio Brackenridge (28-4A, 3-0) 20
13 San Antonio Highlands (27-5A, 1-2) at San Antonio Sam Houston (28-4A, 2-1) 21
0 San Antonio Burbank (28-4A, 2-1) at San Antonio Southside (29-4A, 2-0) 21
14 Uvalde (29-4A, 2-1) at Hondo (28-3A, 3-0) 40
19 San Antonio Harlandale (29-4A, 0-3) at San Antonio Southwest (27-5A, 2-1) 27
15 San Antonio Central Catholic at South San Antonio (29-4A, 0-3) 18 (OT)
7 Rockport-Fulton (30-4A, 2-1) at Corpus Christi Calallen (31-4A, 3-0) 67
22 Corpus Christi Miller (30-4A, 1-2) at Corpus Christi Ray (27-5A, 2-1) 36
12 Alice (31-4A, 3-0) at Gregory-Portland (30-4A, 1-2) 13
16 Ingleside (30-3A, 2-0) at Port Lavaca Calhoun (30-4A, 1-1) 41
7 Corpus Christi Moody (30-4A, 1-2) at Robstown (31-4A, 1-2) 20
25 Beeville Jones (30-4A, 2-1) at Sinton (30-3A, 1-1) 21
33 Pleasanton (27-3A, 0-3) at Corpus Christi Tuloso-Midway (31-4A, 0-3) 14
38 Corpus Christi Flour Bluff (31-4A, 2-1) at Corpus Christi West Oso (30-3A, 2-1) 8
0 Kingsville King (31-4A, 0-3) at Mission Sharyland (30-5A, 1-2) 10
25 Mission (32-4A, 1-2) at Edinburg North (31-5A, 0-2) 6
41 Weslaco (32-5A, 1-1) at Mercedes (32-4A, 2-1) 14
9 Edinburg Economedes (31-5A, 1-1) at Mission Memorial (32-4A, 1-1) 3 (3OT)
49 Port Isabel (32-3A, 1-2) at Pharr Valley View (32-4A, 0-2) 3
0 Roma (32-4A, 1-2) at Rio Hondo (32-3A, 3-0) 40
30 Brownsville Lopez (32-5A, 0-2) at Weslaco East (32-4A, 1-2) 28

CLASS 3A

REGION I
16 Juarez Academia at Anthony (1-3A, 2-0) 53
14 Clint Mountain View (2-4A, 0-2) at Clint (1-3A, 3-0) 34
25 Pecos (1-3A, 2-1) at Denver City (4-2A, 1-2) 35
14 Fabens (1-3A, 1-2) at El Paso Cathedral 20 (OT)
20 Tornillo (1-3A, 2-0) at Fort Hancock (8-A, 0-3) 6
25 Andrews (3-3A, 1-2) at Monahans (1-3A, 2-0) 49
10 Fort Stockton (1-3A, 3-0) at Seminole (4-3A, 2-1) 26
19 Lamesa (3-3A, 1-2) at Levelland (4-3A, 1-2) 14
35 Midland Greenwood (3-3A, 3-0) at San Angelo Lake View (4-4A, 0-3) 27
0 Amarillo Palo Duro (3-4A, 1-2) at Snyder (3-3A, 0-3) 35
27 Lubbock Cooper (4-3A, 1-1) at Littlefield (3-2A, 3-0) 49
20 Brownfield (4-3A, 2-1) at Slaton (4-2A, 3-0) 34
14 Pampa (3-4A, 1-2) at Borger (5-3A, 2-0) 7
34 Sweetwater (7-3A, 2-1) at Canyon (5-3A, 3-0) 14
7 Bushland (2-2A, 2-1) at Dalhart (5-3A, 2-0) 35
20 Stratford (1-2A, 1-2) at Perryton (5-3A, 3-0) 14 (OT)
23 Wichita Falls Hirschi (6-3A, 3-0) at Breckenridge (7-3A, 3-0) 47
25 Wichita Falls (5-4A, 1-1) at Burkburnett (6-3A, 2-1) 28
36 Iowa Park (6-3A, 1-2) at Gainesville (8-3A, 1-2) 18
20 Glen Rose (12-3A, 1-2) at Graham (6-3A, 0-3) 33
14 Decatur (8-3A, 3-0) at Vernon (6-3A, 1-2) 10
14 Big Spring (4-4A, 0-3) at Abilene Wylie (7-3A, 2-1) 52
20 Bangs (6-2A, 0-2) at Clyde (7-3A, 2-1) 34
42 Hamilton (21-2A, 3-0) at Comanche (7-3A, 2-1) 12
0 Bowie (8-3A, 1-2) at Argyle Liberty Christian 34
34 Bridgeport (8-3A, 0-3) at Boyd (10-2A, 2-1) 47
32 Sanger (8-3A, 2-1) at Royse City (10-3A, 3-0) 13
21 Argyle (8-3A, 3-0) at Whitewright (14-2A, 1-1) 19

REGION II
2 Plano John Paul at Frisco Wakeland (9-3A, 1-1) 42
6 Pilot Point (9-3A, 1-1) at Paradise (10-2A, 3-0) 14
0 Quinlan Ford (10-3A, 2-1) at Princeton (9-3A, 1-1) 33
16 Emory Rains (10-3A, 2-0) at Farmersville (13-2A, 3-0) 14
27 Wills Point (10-3A, 1-2) at Gladewater (15-3A, 1-2) 20
19 Commerce (10-3A, 1-2) at Kaufman (13-3A, 0-3) 2
28 Caddo Mills (12-2A, 2-1) at Nevada Community (10-3A, 1-2) 7
32 Sanger (8-3A, 2-1) at Royse City (10-3A, 3-0) 13
0 Ferris (13-3A, 1-2) at Carrollton Ranchview (11-3A, 1-2) 7
27 Fort Worth Carter-Riverside (7-4A, 1-1) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (11-3A, 1-2) 21
21 River Oaks Castleberry (11-3A, 2-1) at Hillsboro (12-3A, 0-2) 23
31 Fort Worth Nolan at Lake Worth (11-3A, 3-0) 26
21 Whitney (12-3A, 1-2) at Clifton (21-2A, 1-2) 14
3 Azle (6-4A, 1-2) at Kennedale (12-3A, 1-2) 17
20 Glen Rose (12-3A, 1-2) at Graham (6-3A, 0-3) 33
8 Waco Reicher at West (12-3A, 3-0) 31
21 Quitman (16-2A, 3-0) at Eustace (13-3A, 1-2) 17
13 Rockwall-Heath (10-4A, 2-0) at Mabank (13-3A, 0-3) 29
13 Crandall (13-3A, 1-1) at Van (14-3A, 2-1) 41
48 Seagoville (14-4A, 2-1) at Athens (14-3A, 2-1) 38
0 Gladewater Sabine (15-3A, 0-3) at Brownsboro (14-3A, 1-2) 42
35 Lindale (11-4A, 3-0) at Canton (14-3A, 2-1) 6
6 Bullard (14-3A, 2-1) at Troup (19-2A, 2-0) 33
3 Longview Spring Hill (15-3A, 2-1) at Tyler Chapel Hill (14-3A, 1-2) 28
20 Mineola (15-3A, 1-2) at Tyler T.K. Gorman 21
14 Atlanta (16-3A, 0-3) at Mount Pleasant (11-4A, 1-1) 17
0 Texarkana Pleasant Grove (16-3A, 0-3) at Paris North Lamar (11-4A, 2-1) 49
58 Carthage (20-3A, 2-0) at Pittsburg (16-3A, 1-2) 14
7 Texarkana Liberty-Eylau (16-3A, 3-0) vs. Wimberley (25-3A, 2-1) 35
7 Mount Vernon (16-3A, 1-2) at Winnsboro (16-2A, 2-1) 30

REGION III
23 Groesbeck (19-3A, 0-3) at China Spring (17-3A, 3-0) 29
34 Waco Connally (17-3A, 0-3) at Fairfield (19-3A, 2-1) 13
6 Lampasas (25-4A, 1-1) at Gatesville (17-3A, 2-1) 41
6 Caldwell (23-3A, 3-0) at Robinson (17-3A, 2-1) 18
31 Lorena (17-3A, 1-2) at Rogers (25-2A, 1-1) 41
26 Waco University (16-4A, 0-3) at Waco La Vega (17-3A, 2-1) 27
27 Liberty Hill (18-3A, 3-0) at Cuero (29-3A, 3-0) 31
29 Giddings (23-3A, 3-0) at Hutto (18-3A, 3-0) 14
20 Cameron Yoe (18-3A, 2-1) at Lexington (26-2A, 2-1) 13
37 Rockdale (18-3A, 1-2) at Mexia (19-3A, 0-3) 33
0 Llano (25-3A, 2-1) at Taylor (18-3A, 2-1) 21
19 Jacksonville (12-4A, 2-0) at Palestine (19-3A, 3-0) 17
20 Crockett (20-3A, 1-2) at Palestine Westwood (19-3A, 3-0) 21
25 Diboll (20-3A, 1-1) at Coldspring Oakhurst (22-3A, 2-1) 20
0 Center (20-3A, 1-2) at Nacogdoches (12-4A, 0-2) 43
58 Carthage (20-3A, 2-0) at Pittsburg (16-3A, 1-2) 14
16 Bridge City (21-3A, 1-1) at Beaumont Kelly 7
14 Liberty (22-3A, 1-2) at Kirbyville (21-3A, 1-1) 48
23 Newton (23-2A, 2-0) at Silsbee (21-3A, 1-1) 27
36 Winnie East Chambers (24-2A, 3-0) at Sour Lake Hardin-Jefferson (21-3A, 2-0) 35
0 Cleveland (22-3A, 0-3) at Lumberton (22-4A, 2-0) 49
40 Woodville (23-2A, 2-1) at Shepherd (22-3A, 1-2) 14
13 Anahuac (24-2A, 1-2) at Splendora (22-3A, 0-3) 54
6 Smithville (23-3A, 0-2) at Hallettsville (28-2A, 0-2) 42
41 Bellville (23-3A, 2-1) at Houston Christian 0
0 Gonzales (29-3A, 0-3) at La Grange (23-3A, 3-0) 32
38 Hearne (26-2A, 2-1) at Navasota (23-3A, 1-1) 8
10 Stafford (24-3A, 0-2) at Houston Davis (20-4A, 1-1) 17
0 Houston Sharpstown (20-4A, 1-1) at Needville (24-3A, 2-0) 51
6 Van Vleck (27-2A, 0-3) at Sweeny (24-3A, 0-2) 42
45 Brookshire Royal (24-3A, 0-2) at Wallis Brazos (27-2A, 3-0) 27
34 El Campo (24-4A, 3-0) at Wharton (24-3A, 1-1) 8

REGION IV
23 Devine (28-3A, 3-0) at Bandera (25-3A, 0-3) 19
7 Ingram Moore (25-3A, 0-3) at Brady (8-2A, 0-3) 23
0 Llano (25-3A, 2-1) at Taylor (18-3A, 2-1) 21
7 Texarkana Liberty-Eylau (16-3A, 3-0) vs. Wimberley (25-3A, 2-1) 35
7 La Vernia (26-3A, 3-0) at Castroville Medina Valley (27-3A, 1-2) 10
31 Luling (26-3A, 1-2) at Goliad (29-3A, 2-1) 6
41 Comfort (8-2A, 2-1) at Marion (26-3A, 1-2) 14
33 Pleasanton (27-3A, 0-3) at Corpus Christi Tuloso-Midway (31-4A, 0-3) 14
6 Dilley (30-2A, 3-0) at Lytle (27-3A, 2-1) 27
19 Pearsall (28-3A, 0-3) at Poteet (27-3A, 1-2) 20
22 Cotulla (30-2A, 3-0) at Somerset (27-3A, 1-2) 7
14 Uvalde (29-4A, 2-1) at Hondo (28-3A, 3-0) 40
6 Carrizo Springs (28-3A, 0-3) at San Antonio St. Anthony's 35
28 Crystal City (28-3A, 2-1) at Zapata (31-3A, 1-2) 34
27 Liberty Hill (18-3A, 3-0) at Cuero (29-3A, 3-0) 31
0 Gonzales (29-3A, 0-3) at La Grange (23-3A, 3-0) 32
19 Danbury (27-2A, 0-3) at Palacios (29-3A, 1-2) 22
14 Yoakum (29-3A, 1-2) at Schulenburg (28-2A, 2-0) 34
38 Corpus Christi Flour Bluff (31-4A, 2-1) at Corpus Christi West Oso (30-3A, 2-1) 8
35 Refugio (31-2A, 3-0) at Mathis (30-3A, 1-2) 0
0 Hebbronville (32-2A, 1-1) at Orange Grove (30-3A, 2-0) 47
16 Ingleside (30-3A, 2-0) at Port Lavaca Calhoun (30-4A, 1-1) 41
25 Beeville Jones (30-4A, 2-1) at Sinton (30-3A, 1-1) 21
14 Aransas Pass (30-3A, 2-1) at Skidmore-Tynan (31-2A, 3-0) 20
15 Falfurrias (31-3A, 2-1) at Hidalgo (32-3A, 1-2) 37
12 San Diego (31-3A, 0-3) at Odem (31-2A, 2-1) 27
29 Raymondville (31-3A, 2-1) at Progreso (32-3A, 2-1) 6
0 Santa Rosa (32-2A, 1-2) at La Feria (32-3A, 2-0) 40
49 Port Isabel (32-3A, 1-2) at Pharr Valley View (32-4A, 0-2) 3
0 Roma (32-4A, 1-2) at Rio Hondo (32-3A, 3-0) 40

CLASS 2A

REGION I
12 Sanford-Fritch (1-2A, 1-2) at Amarillo River Road (2-2A, 0-3) 6
14 Sunray (1-A, 1-2) at Panhandle (1-2A, 3-0) 49
20 Stratford (1-2A, 1-2) at Perryton (5-3A, 3-0) 14 (OT)
0 Booker (1-A, 3-0) at Stinnett West Texas (1-2A, 2-1) 38
44 Spearman (1-2A, 3-0) at Wellington (3-A, 1-2) 6
48 Canadian (1-2A, 2-1) at Wheeler (7-A, 1-1) 6
21 Amarillo Highland Park (2-2A, 0-3) at Amarillo Boys Ranch (1-A, 0-3) 27
21 Friona (2-2A, 2-1) at Bovina (4-A, 2-1) 0
7 Bushland (2-2A, 2-1) at Dalhart (5-3A, 2-0) 35
34 Tulia (2-2A, 1-1) at Lockney (3-2A, 0-2) 12
36 Idalou (4-2A, 2-1) at Muleshoe (2-2A, 3-0) 15
7 Dimmitt (2-2A, 1-2) at Vega (1-A, 2-1) 14
47 Childress (3-2A, 1-1) at Electra (9-A, 0-2) 28
39 Abernathy (3-2A, 2-1) at Hale Center (5-A, 2-0) 0
27 Lubbock Cooper (4-3A, 1-1) at Littlefield (3-2A, 3-0) 49
28 Shallowater (3-2A, 1-2) at Lubbock Roosevelt (4-2A, 1-2) 21
21 Floydada (3-2A, 1-2) at Post (4-2A, 1-2) 7
25 Pecos (1-3A, 2-1) at Denver City (4-2A, 1-2) 35
30 Tahoka (4-2A, 3-0) at Seagraves (7-A, 1-1) 25
20 Brownfield (4-3A, 2-1) at Slaton (4-2A, 3-0) 34
29 Rotan (15-A, 1-2) at Hawley (5-2A, 1-1) 12
44 Haskell (5-2A, 2-0) at Quanah (3-A, 1-2) 13
22 Anson (5-2A, 2-0) at Roscoe (15-A, 3-0) 21
20 Bangs (6-2A, 0-2) at Clyde (7-3A, 2-1) 34
6 Eastland (10-2A, 1-2) at Tuscola Jim Ned (6-2A, 1-1) 32
28 Iraan (8-A, 0-3) at Big Lake Reagan County (7-2A, 2-1) 21
0 Junction (8-2A, 3-0) at Crane (7-2A, 2-1) 7
13 Eunice (NM) at Kermit (7-2A, 0-3) 30
26 Ozona (7-2A, 1-2) at McCamey (8-A, 1-2) 21
32 Alpine (7-2A, 2-1) at Wink (8-A, 3-0) 20
7 Granger (27-A, 3-0) at Blanco (8-2A, 3-0) 27
7 Ingram Moore (25-3A, 0-3) at Brady (8-2A, 0-3) 23
0 Mason (8-2A, 3-0) at Goldthwaite (13-A, 3-0) 41
41 Comfort (8-2A, 2-1) at Marion (26-3A, 1-2) 14
36 Sonora (8-2A, 3-0) at Marfa (8-A, 1-2) 24

REGION II
26 Lindsay (11-A, 2-1) at Alvord (9-2A, 1-1) 32
20 Callisburg (14-2A, 1-1) at Henrietta (9-2A, 0-2) 0
39 Olney (9-2A, 2-0) at Millsap (10-2A, 1-2) 7
13 Munday (9-A, 3-0) at Wichita Falls City View (9-2A, 0-2) 0
48 Cisco (10-2A, 2-1) at Albany (15-A, 1-2) 28
34 Bridgeport (8-3A, 0-3) at Boyd (10-2A, 2-1) 47
0 Pattonville Prairiland (15-2A, 2-1) at Godley (10-2A, 2-1) 13
6 Pilot Point (9-3A, 1-1) at Paradise (10-2A, 3-0) 14
6 Eastland (10-2A, 1-2) at Tuscola Jim Ned (6-2A, 1-1) 32
20 De Leon (12-A, 0-3) at Dublin (11-2A, 2-1) 46
28 Aubrey (13-2A, 2-1) at Grandview (11-2A, 2-1) 6
0 Blooming Grove (20-2A, 1-2) at Hico (11-2A, 1-2) 14
20 Maypearl (11-2A, 0-2) at Italy (20-2A, 0-3) 19
7 Perrin-Whitt (12-A, 2-1) at Rio Vista (11-2A, 2-1) 0
26 Itasca (11-2A, 3-0) at Wortham (25-A, 1-1) 0
6 Hawkins (16-2A, 1-2) at Edgewood (12-2A, 0-3) 27
21 Scurry-Rosser (12-2A, 1-2) at Leonard (13-2A, 1-2) 57
28 Caddo Mills (12-2A, 2-1) at Nevada Community (10-3A, 1-2) 7
12 Lone Oak (12-2A, 3-0) at Paris Chisum (15-2A, 2-1) 15
28 Palmer (12-2A, 2-0) at Rice (20-2A, 1-2) 17
28 Gunter (14-2A, 1-1) at Anna (13-2A, 0-3) 0
7 Melissa (13-2A, 2-1) at Dallas Christian 26
16 Emory Rains (10-3A, 2-0) at Farmersville (13-2A, 3-0) 14
13 Blue Ridge (13-2A, 3-0) at Honey Grove (15-2A, 1-2) 15
34 Muenster (11-A, 2-1) at Sadler S&S Consolidated (14-2A, 1-1) 0
21 Argyle (8-3A, 3-0) at Whitewright (14-2A, 1-1) 19
14 Alba-Golden (16-2A, 1-2) at Bogata Rivercrest (15-2A, 2-1) 20
6 Redwater (17-2A, 0-2) at Clarksville (15-2A, 2-1) 54
43 DeKalb (15-2A, 2-1) vs. San Augustine (23-2A, 0-3) 12
36 Gilmer Union Hill (19-A, 2-1) at Como-Pickton (16-2A, 0-2) 7
21 Quitman (16-2A, 3-0) at Eustace (13-3A, 1-2) 17
19 Malakoff (20-2A, 3-0) at Grand Saline (16-2A, 1-2) 19 (tie)
7 Mount Vernon (16-3A, 1-2) at Winnsboro (16-2A, 2-1) 30

REGION III
6 Redwater (17-2A, 0-2) at Clarksville (15-2A, 2-1) 54
26 Tenaha (20-A, 3-0) at Linden-Kildare (17-2A, 2-0) 47
7 Diana New Diana (18-2A, 0-2) at Omaha Pewitt (17-2A, 2-0) 25
0 Mildred (20-2A, 3-0) at Arp (19-2A, 2-0) 42
6 Bullard (14-3A, 2-1) at Troup (19-2A, 2-0) 33
6 Buffalo (22-2A, 1-1) at Frankston (20-2A, 3-0) 26
19 Malakoff (20-2A, 3-0) at Grand Saline (16-2A, 1-2) 19 (tie)
40 Kerens (20-2A, 2-1) at Grapeland (21-A, 2-1) 42
0 Blooming Grove (20-2A, 1-2) at Hico (11-2A, 1-2) 14
20 Maypearl (11-2A, 0-2) at Italy (20-2A, 0-3) 19
28 Palmer (12-2A, 2-0) at Rice (20-2A, 1-2) 17
63 Crawford (21-2A, 1-1) at Axtell (25-A, 2-0) 7
6 Moody (21-2A, 0-3) at Bosqueville (13-A, 3-0) 65
0 Oakwood (21-A, 0-3) at Bruceville-Eddy (21-2A, 2-1) 54
21 Whitney (12-3A, 1-2) at Clifton (21-2A, 1-2) 14
42 Hamilton (21-2A, 3-0) at Comanche (7-3A, 2-1) 12
20 Franklin (26-2A, 1-1) at McGregor (21-2A, 2-1) 25
42 Alto (21-A, 3-0) at Hemphill (23-2A, 2-1) 0
43 DeKalb (15-2A, 2-1) vs. San Augustine (23-2A, 0-3) 12
37 Joaquin (20-A, 1-1) at Shelbyville (23-2A, 0-3) 0
40 Woodville (23-2A, 2-1) at Shepherd (22-3A, 1-2) 14
23 Newton (23-2A, 2-0) at Silsbee (21-3A, 1-1) 27
40 Corrigan-Camden (23-2A, 3-0) at Trinity (26-2A, 0-3) 6
8 Burkeville (23-A, 0-2) at Deweyville (24-2A, 2-1) 59
14 Warren (24-2A, 1-2) at Groveton (23-A, 2-1) 15
6 Beaumont Cathedral at Hardin (24-2A, 0-3) 45
34 Buna (24-2A, 2-1) at Hull-Daisetta (24-A, 3-0) 0
25 Kountze (24-2A, 2-1) at Saratoga West Hardin (24-A, 2-1) 45
36 Winnie East Chambers (24-2A, 3-0) at Sour Lake Hardin-Jefferson (21-3A, 2-0) 35
13 Anahuac (24-2A, 1-2) at Splendora (22-3A, 0-3) 54

REGION IV
31 Lorena (17-3A, 1-2) at Rogers (25-2A, 1-1) 41
25 Houston Wheatley (19-4A, 2-0) at Hempstead (26-2A, 1-2) 27
20 Cameron Yoe (18-3A, 2-1) at Lexington (26-2A, 2-1) 13
20 Franklin (26-2A, 1-1) at McGregor (21-2A, 2-1) 25
38 Hearne (26-2A, 2-1) at Navasota (23-3A, 1-1) 8
6 Bartlett (27-A, 1-2) at Somerville (26-2A, 2-1) 35
40 Corrigan-Camden (23-2A, 3-0) at Trinity (26-2A, 0-3) 6
6 Louise (31-A, 2-1) at Boling (27-2A, 2-0) 28
19 Hitchcock (27-2A, 2-1) at Houston Furr (19-4A, 1-1) 33
19 Danbury (27-2A, 0-3) at Palacios (29-3A, 1-2) 22
6 Van Vleck (27-2A, 0-3) at Sweeny (24-3A, 0-2) 42
45 Brookshire Royal (24-3A, 0-2) at Wallis Brazos (27-2A, 3-0) 27
6 Smithville (23-3A, 0-2) at Hallettsville (28-2A, 0-2) 42
46 East Bernard (27-2A, 3-0) at Stockdale (29-2A, 1-1) 12 14 Yoakum (29-3A, 1-2) at Schulenburg (28-2A, 2-0) 34
14 Flatonia (31-A, 2-1) at Weimar (28-2A, 2-0) 21
26 Geronimo Navarro (29-2A, 1-1) at San Antonio Cole (30-2A, 3-0) 21
0 Kenedy (29-2A, 1-1) at Three Rivers (31-2A, 3-0) 34
34 Freer (32-2A, 2-1) at Jourdanton (30-2A, 0-3) 21
6 Dilley (30-2A, 3-0) at Lytle (27-3A, 2-1) 27
0 San Antonio Cornerstone at Natalia (30-2A, 0-3) 27
22 Cotulla (29-2A, 3-0) at Somerset (27-3A, 1-2) 7
46 Taft (31-2A, 1-2) at Bishop (32-2A, 0-3) 22
14 Pettus (31-A, 3-0) at Bloomington (31-2A, 2-1) 0
27 Premont (32-2A, 2-1) at George West (31-2A, 3-0) 48
35 Refugio (31-2A, 3-0) at Mathis (30-3A, 1-2) 0
12 San Diego (31-3A, 0-3) at Odem (31-2A, 2-1) 27
14 Aransas Pass (30-3A, 2-1) at Skidmore-Tynan (31-2A, 3-0) 20
29 Banquete (32-2A, 1-2) at Ben Bolt (32-A, 2-1) 26
0 Riviera Kaufer (32-2A, 1-2) at Benavides (32-A, 0-2) 25
0 Santa Rosa (32-2A, 1-2) at La Feria (32-3A, 2-0) 40
0 Hebbronville (32-2A, 1-1) at Orange Grove (30-3A, 2-0) 47

CLASS A

REGION I
21 Amarillo Highland Park (2-2A, 0-3) at Amarillo Boys Ranch (1-A, 0-3) 27
14 Gruver (1-A, 0-3) at Clarendon (3-A, 1-2) 34
14 Sunray (1-A, 1-2) at Panhandle (1-2A, 3-0) 49
0 Booker (1-A, 3-0) at Stinnett West Texas (1-2A, 2-1) 38
7 Dimmitt (2-2A, 1-2) at Vega (1-A, 2-1) 14
6 Shamrock (3-A, 2-1) at White Deer (1-A, 2-1) 45
51 Nazareth (4-A, 3-0) at Memphis (3-A, 3-0) 14
44 Haskell (5-2A, 2-0) at Quanah (3-A, 1-2) 13
44 Spearman (1-2A, 3-0) at Wellington (3-A, 1-2) 6
22 Sudan (4-A, 1-1) at Anton (5-A, 1-1) 21
21 Friona (2-2A, 2-1) at Bovina (4-A, 2-1) 0
24 Farwell (4-A, 2-1) at Morton (7-A, 0-3) 6
39 Abernathy (3-2A, 2-1) at Hale Center (5-A, 2-0) 0
18 Ralls (5-A, 3-0) at Lubbock Christian 13
19 Crosbyton (5-A, 1-1) at Smyer (7-A, 1-1) 20
26 Olton (5-A, 1-1) at Sundown (7-A, 1-1) 42
34 New Deal (5-A, 3-0) at Texico (NM) 6
30 Tahoka (4-2A, 3-0) at Seagraves (7-A, 1-1) 25
48 Canadian (1-2A, 2-1) at Wheeler (7-A, 1-1) 6
28 Iraan (8-A, 0-3) at Big Lake Reagan County (7-2A, 2-1) 21
20 Tornillo (1-3A, 2-0) at Fort Hancock (8-A, 0-3) 6
26 Ozona (7-2A, 1-2) at McCamey (8-A, 1-2) 21
32 Alpine (7-2A, 2-1) at Wink (8-A, 3-0) 20
36 Sonora (8-2A, 3-0) at Marfa (8-A, 1-2) 24

REGION II
47 Childress (3-2A, 1-1) at Electra (9-A, 0-2) 28
44 Valley View (11-A, 0-3) at Petrolia (9-A, 2-1) 21
53 Archer City (9-A, 3-0) at Ranger (12-A, 2-1) 6
7 Hamlin (15-A, 1-2) at Seymour (9-A, 1-2) 49
13 Munday (9-A, 3-0) at Wichita Falls City View (9-2A, 0-2) 0
26 Lindsay (11-A, 2-1) at Alvord (9-2A, 1-1) 32
0 Celeste (17-A, 1-2) at Collinsville (11-A, 2-0) 34
27 Muenster Sacred Heart at Era (11-A, 1-2) 31
34 Muenster (11-A, 2-1) at Sadler S&S Consolidated (14-2A, 1-1) 0
50 Gainesville State School at Saint Jo (11-A, 1-2) 14
37 Evant (13-A, 3-0) at Cross Plains (12-A, 0-3) 20
20 De Leon (12-A, 0-3) at Dublin (11-2A, 2-1) 46
30 Sterling City (16-A, 1-1) at Gorman (12-A, 1-2) 40
7 Perrin-Whitt (12-A, 2-1) at Rio Vista (11-2A, 2-1) 0
30 Meridian (13-A, 2-1) at Santo (12-A, 0-3) 16
29 Tolar (12-A, 2-1) at Valley Mills (13-A, 2-1) 39
6 Moody (21-2A, 0-3) at Bosqueville (13-A, 3-0) 65
0 Mason (8-2A, 3-0) at Goldthwaite (13-A, 3-0) 41
0 Covington (13-A, 2-1) vs. Roby (15-A, 1-2) 36
48 Cisco (10-2A, 2-1) at Albany (15-A, 1-2) 28
6 Winters (15-A, 2-1) at Bronte (16-A, 1-1) 25
29 Rotan (15-A, 1-2) at Hawley (5-2A, 1-1) 12
22 Anson (5-2A, 2-0) at Roscoe (15-A, 3-0) 21
0 Eldorado (16-A, 0-2) at Harper (28-A, 2-1) 33

REGION III
41 Tyler Grace Community vs. Fruitvale (17-A, 0-2) 0
29 Frisco Legacy Christian at Dallas A+ Academy (17-A, 0-2) 22
0 Celeste (17-A, 1-2) at Collinsville (11-A, 2-0) 34
28 Simms Bowie (19-A, 1-1) at Cumby (17-A, 1-2) 6
36 Gilmer Union Hill (19-A, 2-1) at Como-Pickton (16-2A, 0-2) 7
6 Karnack (19-A, 1-1) at Cushing (21-A, 0-3) 81
28 Beckville (20-A, 3-0) at Detroit (19-A, 1-2) 8
14 Maud (19-A, 2-1) at Foreman (AR) 40
27 Price Carlisle (20-A, 3-0) at Cayuga (21-A, 1-2) 0
26 Tenaha (20-A, 3-0) at Linden-Kildare (17-2A, 2-0) 47
7 Mount Enterprise (20-A, 2-1) at Lovelady (23-A, 3-0) 28
0 Malakoff Cross Roads (21-A, 0-3) at Overton (20-A, 2-1) 40
37 Joaquin (20-A, 1-1) at Shelbyville (23-2A, 0-3) 0
0 Oakwood (21-A, 0-3) at Bruceville-Eddy (21-2A, 2-1) 54
40 Kerens (20-2A, 2-1) at Grapeland (21-A, 2-1) 42
42 Alto (21-A, 3-0) at Hemphill (23-2A, 2-1) 0
39 Sabine Pass (24-A, 0-1) at Chester (23-A, 0-1) 12
8 Burkeville (23-A, 0-2) at Deweyville (24-2A, 2-1) 59
14 Warren (24-2A, 1-2) at Groveton (23-A, 2-1) 15
34 Buna (24-2A, 2-1) at Hull-Daisetta (24-A, 3-0) 0
25 Kountze (24-2A, 2-1) at Saratoga West Hardin (24-2A, 2-1) 45

REGION IV
26 Itasca (11-2A, 3-0) at Wortham (25-A, 1-1) 0
63 Crawford (21-2A, 1-1) at Axtell (25-A, 2-0) 7
15 Thorndale (27-A, 2-1) at Chilton (25-A, 1-1) 29
0 Burton (27-A, 0-3) at Iola (25-A, 1-1) 62
7 Bryan St. Joseph at Milano (27-A, 2-1) 45
0 Thrall (27-A, 3-0) at Shiner (31-A, 0-3) 17
6 Bartlett (27-A, 1-2) at Somerville (26-2A, 2-1) 35
55 Holland (27-A, 1-2) at Waco Texas Christian Academy 16
7 Granger (27-A, 3-0) at Blanco (8-2A, 3-0) 27
0 Eldorado (16-A, 0-2) at Harper (28-A, 2-1) 33
31 Austin St. Michael's at Johnson City (28-A, 2-1) 29
13 Medina (28-A, 2-1) at La Pryor (29-A, 3-0) 6
41 Center Point (28-A, 0-3) at San Antonio St. Gerard 6
29 Leakey (28-A, 1-2) at San Marcos Baptist 7
12 Barksdale Nueces Canyon (29-A, 1-1) at Charlotte (31-A, 1-2) 46
28 D'Hanis (29-A, 3-0) at Falls City (31-A, 1-2) 0
0 Texas Military Institute at Sabinal (29-A, 1-2) 54
14 Pettus (31-A, 3-0) at Bloomington (31-2A, 2-1) 0
6 Louise (31-A, 2-1) at Boling (27-2A, 2-0) 28
14 Flatonia (31-A, 2-1) at Weimar (28-2A, 2-0) 21
0 Agua Dulce (32-A, 1-2) at Woodsboro (31-A, 2-1) 41
28 Banquete (32-2A, 1-2) at Ben Bolt (32-A, 2-1) 26
0 Riviera Kaufer (32-2A, 1-2) at Benavides (32-A, 0-2) 25
6 Runge at Bruni (32-A, 3-0) 29
7 Brownsville St. Joseph at La Villa (32-A, 2-0) 37

SATURDAY, SEPTEMBER 23

CLASS 5A

DISTRICT 23
24 Fort Bend Kempner (0-3, 0-1) at Fort Bend Bush (0-3, 0-1) 6
24 Fort Bend Elkins (1-2, 1-0) at Fort Bend Clements (2-1, 0-1) 48

REGION I
7 Lubbock (2-5A, 2-1) at Midland Lee (3-5A, 1-2) 42

REGION II
19 Dallas Bishop Dunne at Dallas Sunset (11-5A, 1-2) 21
The Woodlands College Park (15-5A, 3-0) at Kingwood (21-5A, 1-1), canceled
0 Fort Bend Marshall (23-5A, 2-0, 1-0) at Klein (16-5A, 1-2) 21

REGION III
The Woodlands College Park (15-5A, 3-0) at Kingwood (21-5A, 1-1), canceled
0 Houston Austin (20-4A, 1-1) at Pasadena (22-5A, 2-0) 34
0 Fort Bend Marshall (23-5A, 2-0, 1-0) at Klein (16-5A, 1-2) 21

REGION IV

DISTRICT 26
17 San Antonio Reagan (1-2, 0-1) at San Antonio MacArthur (2-1, 0-1) 35

DISTRICT 28
17 San Antonio Holmes (0-3, 0-1) at San Antonio Clark (0-2, 0-0) 34

CLASS 4A

REGION I
26 Saginaw (6-4A, 2-1) at Fort Worth Western Hills (7-4A, 1-2) 21

REGION II
49 Red Oak (15-4A, 2-1 ) at Dallas Thomas Jefferson (13-4A, 1-2) 7
7 Dallas Lincoln (13-4A, 1-1) at Dallas Madison (11-3A, 2-0) 23

REGION III
7 Houston Kashmere (19-4A, 0-2) at Houston Washington (20-4A, 1-1) 27
31 Houston Forest Brook (21-4A, 0-2) at Houston Worthing (19-4A, 0-2) 6
0 Houston Austin (20-4A, 1-1) at Pasadena (22-5A, 1-0) 34

REGION IV
San Antonio Kennedy (27-4A, 1-2) at San Antonio Fox Tech (28-4A, 2-1), canceled
San Antonio Holy Cross at San Antonio Lanier (28-4A, 2-1), canceled

CLASS 3A

REGION II
7 Dallas Lincoln (13-4A, 1-1) at Dallas Madison (11-3A, 2-0) 23

CLASS 2A

REGION II
7 Cooper (15-2A, 1-2) vs. Teague (22-2A, 1-1) 28

REGION III
7 Cooper (15-2A, 1-2) vs. Teague (22-2A, 1-1) 28

CLASS A

REGION III
13 Cypress Community Christian at Evadale (24-A, 0-3) 20


The Old Coach Top Stories