2006 Week 4 Schedule, Results

This is the week that a number of districts are beginning loop action for 2006, while a handful of teams continue down the non-district path. Stay with Tex Preps for the latest pairings, records and results delivered to you in the wee hours of Saturday morning!

THURSDAY, SEPTEMBER 28

CLASS 5A

DISTRICT 1
15 El Paso Eastwood (2-2, 1-1) at El Paso Montwood (2-1, 1-0) 47

DISTRICT 7
35 Dallas Jesuit (1-2) at Irving Nimitz (0-3) 13

DISTRICT 10
28 North Garland (1-2) at Garland Lakeview (1-2) 24
13 Sachse (2-1) at Garland Naaman Forest (1-2) 36

REGION II
0 Katy Seven Lakes (24-4A, 0-4) at Conroe Oak Ridge (15-5A, 3-0) 63

REGION III

DISTRICT 20
14 Houston Chavez (1-2) at Houston Lamar (2-1) 56

DISTRICT 22
28 Pasadena Memorial (2-1) at Pasadena Rayburn (3-0) 7

REGION IV

DISTRICT 25
43 Austin Bowie (1-2) at Austin Akins (2-1) 19

DISTRICT 26
30 Spring Branch Smithson Valley (4-0, 2-0) at San Antonio Madison (4-0, 2-0) 27

DISTRICT 29
14 Laredo LBJ (1-2, 0-1) at Laredo Nixon (2-2, 1-1) 21

DISTRICT 31
23 Edinburg (2-1) at Pharr-San Juan-Alamo Memorial (3-0) 19

DISTRICT 32
7 Brownsville Hanna (0-3) at Weslaco (2-1) 34

CLASS 4A

REGION I
22 Dallas Lincoln (13-4A, 1-2) at Fort Worth Dunbar (7-4A, 0-3) 15
35 Kennedale (12-3A, 2-2) at Fort Worth Arlington Heights (7-4A, 1-2) 24
28 Fort Worth Southwest (7-4A, West, 2-1) at Fort Worth O.D. Wyatt (7-4A, East, 1-2) 0

REGION II
22 Dallas Lincoln (13-4A, 1-2) at Fort Worth Dunbar (7-4A, 0-3) 15

DISTRICT 9
0 The Colony (1-2) at McKinney North (3-0) 42

DISTRICT 13
27 Dallas Samuell (2-2) at Dallas Hillcrest (3-1) 21

REGION III
0 Katy Seven Lakes (24-4A, 0-4) at Conroe Oak Ridge (15-5A, 3-0) 63

DISTRICT 17
55 Austin LBJ (2-2, 2-0) at Austin Johnston (0-4, 0-2) 0
48 Austin McCallum (3-1, 2-0) at Austin Reagan (1-2, 1-0) 6

DISTRICT 20
0 Houston Austin (1-2) at Houston Yates (2-1) 35

REGION IV

DISTRICT 28
17 San Antonio Brackenridge (4-0) at San Antonio Edison (2-2) 19

CLASS 3A

REGION I
8 Sanford-Fritch (1-2A, 2-2) at Canyon (5-3A, 3-1) 40

REGION II
35 Kennedale (12-3A, 2-2) at Fort Worth Arlington Heights (7-4A, 1-2) 24

CLASS 2A

REGION I
8 Sanford-Fritch (1-2A, 2-2) at Canyon (5-3A, 3-1) 40

CLASS A

REGION I
42 McCamey (8-A, 1-3) at Midland Sophomore 15

FRIDAY, SEPTEMBER 29

CLASS 5A

REGION I
33 Lubbock Coronado (2-5A, 2-2) at Abilene Cooper (3-5A, 1-2) 61
6 Amarillo Caprock (3-4A, 0-4) at Amarillo Tascosa (2-5A, 3-1) 51
7 Amarillo Palo Duro (3-4A, 1-3) at Lubbock (2-5A, 2-2) 25
28 Odessa Permian (3-5A, 3-1) at Lubbock Monterey (2-5A, 4-0) 31
28 San Angelo Central (2-5A, 1-3) at Odessa (3-5A, 1-3) 19
30 Abilene (3-5A, 0-4) at Denton Ryan (5-4A, 2-1) 21

DISTRICT 1
15 El Paso Franklin (1-3, 1-1) at El Paso Bel Air (1-3, 0-2) 6
7 El Paso El Dorado (2-1, 0-1) at El Paso Hanks (2-2, 1-1) 28
33 El Paso Americas (2-2, 1-1) at El Paso Socorro (1-2, 1-1) 16
BYE: El Paso Coronado (4-0, 2-0)

DISTRICT 4
21 North Crowley (0-3) at Burleson (1-2) 32
34 Granbury (3-0) at Fort Worth Paschal (0-3) 7
34 Mansfield Summit (1-2) at Mansfield Timberview (1-2) 23
29 Mansfield (0-3) at Weatherford (1-2) 35

DISTRICT 5
20 Richland (2-1) at Colleyville Heritage (2-1) 70
27 Grapevine (2-1) at Haltom (2-1) 41
48 Keller (1-2) at Justin Northwest (3-0) 56
57 Southlake Carroll (3-0) at Keller Central (2-1) 7

DISTRICT 6
38 Flower Mound (2-1) at Carrollton Newman Smith (1-2) 6
17 Lewisville (1-2) at Coppell (3-0) 41
12 Carrollton R.L. Turner (1-2) at Flower Mound Marcus (2-1) 45
13 Carrollton Creekview (2-1) at Lewisville Hebron (2-1) 20

DISTRICT 7
23 Grand Prairie (2-1) at Hurst L.D. Bell (2-1) 20
32 Irving (0-3) at Irving MacArthur (2-1) 38 (OT)
38 Euless Trinity (3-0) at South Grand Prairie (3-0) 21

DISTRICT 8
62 Cedar Hill (3-0) at Arlington Bowie (2-1) 10
42 Arlington Sam Houston (2-1) at Arlington Martin (0-3) 69
31 Arlington (1-2) at DeSoto (2-1) 42
10 Arlington Lamar (3-0) at Duncanville (0-3) 23

REGION II
23 Dallas Bryan Adams (11-5A, 0-3) at Dallas A. Maceo Smith (14-4A, 0-3) 20
10 Dallas Skyline (11-5A, 2-1) at Dallas Kimball (14-4A, 1-3) 0
49 North Mesquite (12-5A, 3-1) at Dallas W.T. White (11-5A, 0-4) 0
21 Dallas Carter (11-5A, 3-1) at Longview (12-5A, 2-1) 29
14 Dallas Sunset (11-5A, 2-2) at Seagoville (14-4A, 3-1) 21
31 Tyler John Tyler (12-5A, 0-4) at Copperas Cove (16-4A, 4-0) 30
9 Waco (16-4A, 3-1) at Tyler Lee (12-5A, 3-1) 21
14 Richmond Foster (24-4A, 0-3) at Magnolia (15-5A, 0-4) 28
14 Conroe (15-5A, 3-1) at Rosenberg Terry (24-4A, 3-0) 7
BYE: Dallas Molina (11-5A, 4-0), Mesquite Horn (12-5A, 0-4), Killeen Ellison (13-5A, 4-0), Lufkin (15-5A, 4-0)

DISTRICT 9
10 Plano (2-1) at Allen (2-1) 23
8 Richardson (0-3) at Plano West (1-2) 67
37 Plano East (2-1) at Richardson Lake Highlands (0-3) 0
50 Richardson Berkner (3-0) at Wylie (1-2) 33

DISTRICT 10
27 Rockwall (1-2) at Garland (2-1) 24
14 South Garland (0-3) at Rowlett (0-3) 34

DISTRICT 13
6 Killeen Shoemaker (0-3) at A&M Consolidated (2-1-1) 42
14 Killeen Harker Heights (0-3) at Belton (0-4) 3
8 Temple (1-3) at Bryan (3-1) 42

DISTRICT 14
12 Georgetown (2-1) at Cedar Park (3-0) 21
36 Leander (1-2) at Pflugerville (1-2) 26
17 Round Rock McNeil (3-0) at Round Rock Stony Point (2-1) 14
28 Round Rock (3-0) at Round Rock Westwood (3-0) 35

DISTRICT 16
31 Klein Forest (4-0) at Klein Collins (1-3) 14
38 Klein (2-2) at Spring (1-3) 21
44 Spring Westfield (4-0) at Tomball (1-3) 0

REGION III

DISTRICT 17
10 Houston Langham Creek (3-0) at Houston Cypress Ridge (2-1) 43
45 Houston Jersey Village (1-2) at Houston Cypress Springs (1-2) 22
48 Houston Cypress Fairbanks (3-0) at Houston Strake Jesuit (1-2) 14

DISTRICT 18
14 Alief Elsik (0-3) at Alief Hastings (1-2) 27
10 Katy Mayde Creek (0-3) at Katy Taylor (1-2) 20

DISTRICT 19
17 Aldine (1-2) at Aldine MacArthur (0-3) 14
14 Houston Spring Woods (1-2) at Houston Stratford (2-1) 35

DISTRICT 20
42 Houston Westside (2-1) at Houston Milby (0-3) 0
14 Houston Madison (1-2) at Houston Westbury (1-2) 0

DISTRICT 21
17 Humble (3-0) at Baytown Sterling (1-2) 7
21 Port Arthur Memorial (1-2) at Channelview (1-2) 14
32 Baytown Lee (2-1) at Kingwood (1-1) 16

DISTRICT 22
3 Deer Park (1-2) at Galena Park North Shore (3-0) 21
38 La Porte (1-2) at South Houston (1-2) 7

DISTRICT 23
15 Fort Bend Bush (0-4, 0-2) at Fort Bend Dulles (3-1, 1-1) 43
14 Fort Bend Austin (1-2, 1-0) at Fort Bend Elkins (1-3, 1-1) 28
BYE: Fort Bend Hightower (2-2, 1-1)

DISTRICT 24
33 Galveston Ball (3-1) at Alvin (1-3) 21
17 Friendswood Clear Brook (1-3) at League City Clear Creek (1-3) 35
40 Houston Clear Lake (4-0) at Pearland (4-0) 20
BYE: Clute Brazoswood (4-0)

REGION IV
44 Eagle Pass (29-5A, 0-3, 0-2) at Carrizo Springs (28-3A, 0-4) 6

DISTRICT 25
24 Austin Westlake (2-0-1) at Austin High (1-2) 31
27 Seguin (2-1) at Bastrop (1-2) 14
13 Austin Anderson (1-2) at San Marcos (1-2) 42

DISTRICT 26
35 San Antonio Lee (2-2, 0-2) at Converse Wagner (1-2, 0-1) 28
14 Converse Judson (1-2, 0-1) at San Antonio MacArthur (3-1, 1-1) 7
BYE: San Antonio Churchill (4-0, 2-0)

DISTRICT 27
13 Corpus Christi King (0-3) at Corpus Christi Carroll (4-0) 26
28 San Antonio Southwest (3-1) at Corpus Christi Ray (3-1) 35
27 Victoria Memorial (0-4) at San Antonio Highlands (1-3) 22
BYE: San Antonio Central (1-3)

DISTRICT 28
21 San Antonio Jay (4-0, 2-0) at San Antonio O'Connor (3-1, 2-0) 35
42 San Antonio Clark (1-2, 1-0) at San Antonio Stevens (0-4, 0-2) 0

DISTRICT 29
48 Laredo United (3-1, 2-0) at Eagle Pass Winn (0-4, 0-2) 7
14 Laredo Cigarroa (1-3, 1-1) at Laredo Alexander (3-1, 2-0) 42
7 Laredo United South (2-1, 1-0) at Laredo Martin (2-2, 1-1) 14

DISTRICT 30
20 Rio Grande City (4-0) at Donna (0-4) 22
45 McAllen (3-1) at McAllen Rowe (1-2) 21
BYE: La Joya (1-3)

DISTRICT 31
13 Harlingen (1-2) at Edinburg Economedes (2-1) 0
7 Edinburg North (0-3) at Harlingen South (2-1) 29
24 Pharr-San Juan-Alamo North (3-0) at Pharr-San Juan-Alamo (1-2) 0

DISTRICT 32
54 Brownsville Pace (0-3) at Brownsville Porter (0-3) 28
21 Brownsville Lopez (1-2) at Los Fresnos (3-0) 69
20 Brownsville Rivera (0-3) at San Benito (2-1) 58

CLASS 4A

REGION I
6 Amarillo Caprock (3-4A, 0-4) at Amarillo Tascosa (2-5A, 3-1) 51
14 Borger (5-3A, 2-1) at Canyon Randall (3-4A, 0-3) 17
28 Dalhart (5-3A, 3-0) at Dumas (3-4A, 0-3) 6
34 Plainview (4-4A, 3-1) at Hereford (3-4A, 3-1) 40
7 Amarillo Palo Duro (3-4A, 1-3) at Lubbock (2-5A, 2-2) 25
59 Sweetwater (7-3A, 3-1) at Big Spring (4-4A, 0-4) 41
7 San Angelo Lake View (4-4A, 0-4) at Brownwood (16-4A, 1-2) 52
14 Abilene Wylie (7-3A, 3-1) at Wolfforth Frenship (4-4A, 3-1) 7
30 Abilene (3-5A, 0-4) at Denton Ryan (5-4A, 2-1) 21
3 Fort Worth Trimble Tech (7-4A, 0-3) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (11-3A, 1-3) 19
11 Fort Worth Carter-Riverside (7-4A, West, 2-1) at Fort Worth South Hills (7-4A, East, 1-2) 33
33 Fort Worth North Side (7-4A, 2-2) at River Oaks Castleberry (11-3A, 2-2) 28
BYE: Lubbock Estacado (4-4A, 1-3), Pampa (3-4A, 2-2), Fort Worth Poly (7-4A, 1-2)

DISTRICT 1
34 El Paso Austin (2-1) at El Paso Bowie (1-2) 14
0 El Paso (1-2) at El Paso Burges (0-3) 47
0 El Paso Jefferson (1-2) at El Paso Chapin (3-0) 31
35 El Paso Andress (2-1) at El Paso Irvin (1-2) 7

DISTRICT 2
14 El Paso Riverside (3-0) at Canutillo (2-1) 0
21 El Paso Del Valle (1-2) at Clint Horizon (3-0) 11
20 San Elizario (0-3) at Clint Mountain View (0-3) 49
20 El Paso Parkland (3-0) at El Paso Ysleta (1-2) 7

DISTRICT 5
64 Denison (2-2) at Denton Guyer (0-4) 20
32 Wichita Falls Rider (1-3) at Sherman (4-0) 21
30 Denton (2-2) at Wichita Falls (1-2) 51

DISTRICT 6
0 Saginaw (3-1) at Birdville (3-0) 45
22 Fort Worth Brewer (1-3) at Saginaw Boswell (3-0) 55
41 Keller Fossil Ridge (3-1) at Springtown (1-3) 33
BYE: Azle (1-3)

DISTRICT 8
7 Alvarado (1-2) at Crowley (3-0) 24
2 Cleburne (1-2) at Everman (1-2) 35
14 Joshua (1-2) at Mineral Wells (3-0) 20
24 Aledo (3-0) at Stephenville (3-0) 28

REGION II
41 Paris North Lamar (11-4A, 3-1) at Commerce (10-3A, 2-2) 8
7 Gladewater (15-3A, 1-3) at Lindale (11-4A, 4-0) 48
14 Mount Pleasant (11-4A, 2-1) at Texarkana Liberty-Eylau (16-3A, 3-1) 6
27 Pittsburg (16-3A, 1-3) at Paris (11-4A, 3-1) 62
0 Atlanta (16-3A, 0-4) at Texarkana Texas High (11-4A, 4-0) 32
23 Dallas Bryan Adams (11-5A, 0-3) at Dallas A. Maceo Smith (14-4A, 0-3) 20
0 Dallas Adamson (14-4A, 0-4) at Dallas Bishop Dunne 33
10 Dallas Skyline (11-5A, 2-1) at Dallas Kimball (14-4A, 1-3) 0
30 Dallas Madison (11-3A, 3-0) at Dallas Pinkston (14-4A, 3-1) 22
14 Dallas Sunset (11-5A, 2-2) at Seagoville (14-4A, 3-1) 21
7 San Angelo Lake View (4-4A, 0-4) at Brownwood (16-4A, 1-2) 52
31 Tyler John Tyler (12-5A, 0-4) at Copperas Cove (16-4A, 4-0) 30
45 Giddings (23-3A, 4-0) at Hewitt Midway (16-4A, 2-2) 7
14 Boerne (27-4A, 2-2) at Killeen (16-4A, 2-2) 24
9 Waco (16-4A, 3-1) at Tyler Lee (12-5A, 3-1) 21
10 Waco Connally (17-3A, 1-3) at Waco University (16-4A, 0-4) 14
BYE: Sulphur Springs (11-4A, 1-3)

DISTRICT 9
20 Little Elm (3-0) at Frisco (2-1) 37
34 Frisco Centennial (1-2) at Lake Dallas (3-0) 55
34 McKinney (2-1) at McKinney Boyd (0-3) 0

DISTRICT 10
6 Terrell (0-3) at Dallas Highland Park (3-0) 49
28 West Mesquite (2-1) at Greenville (0-3) 18
30 Forney (1-2) at Richardson Pearce (3-0) 23
42 Mesquite Poteet (3-0) at Rockwall-Heath (2-1) 3

DISTRICT 12
20 Longview Pine Tree (2-1) at Henderson (0-3) 28
28 Marshall (2-1) at Jacksonville (3-0) 35
28 Whitehouse (2-1) at Kilgore (2-1) 7
27 Hallsville (2-1) at Nacogdoches (1-2) 6

DISTRICT 13
8 Dallas Thomas Jefferson (1-3) at Dallas Spruce (2-2) 41
50 Dallas Woodrow Wilson (4-0) at North Dallas (2-2) 6

DISTRICT 15
28 Ennis (2-2) at Lancaster (4-0) 13
42 Arlington Seguin (3-1) at Midlothian (1-3) 7
31 Corsicana (1-3) at Waxahachie (2-2) 41

REGION III
42 Houston Davis (20-4A, 2-1) at Houston Furr (19-4A, 2-1) 54
14 Richmond Foster (24-4A, 0-3) at Magnolia (15-5A, 0-4) 28
14 Conroe (15-5A, 3-1) at Rosenberg Terry (24-4A, 3-0) 7
BYE: Bay City (24-4A, 0-4), El Campo (24-4A, 4-0)

DISTRICT 17
41 Elgin (1-2, 1-0) at Austin Crockett (1-2, 1-1) 16
27 Manor (1-3, 0-2) at Austin Lanier (1-3, 0-2) 32
BYE: Austin Travis (2-2, 1-1)

DISTRICT 18
28 Montgomery (2-2) at Conroe Caney Creek (2-2) 21
44 Brenham (3-1) at Huntsville (3-1) 0
49 Waller (3-1) at Willis (0-4) 7
BYE: Livingston (4-0)

DISTRICT 19
0 Houston Jones (0-3) at Houston Kashmere (0-3) 22

DISTRICT 20
7 Houston Reagan (2-1) at Houston Washington (2-1) 34

DISTRICT 21
41 Galena Park (3-0) at Houston C.E. King (1-2) 35
54 Crosby (1-2) at Houston Smiley (2-1) 3
49 New Caney (0-3) at Huffman Hargrave (2-1) 28
13 Houston Forest Brook (1-2) at Mont Belvieu Barbers Hill (3-0) 35

DISTRICT 22
14 Orange Little Cypress-Mauriceville (1-2) at Beaumont Central (1-2) 27
7 Lumberton (3-0) at Dayton (1-2) 55
15 Beaumont Ozen (0-3) at Port-Neches Groves (2-1) 31
24 Nederland (1-2) at Vidor (1-2) 28

DISTRICT 23
49 Angleton (1-3) at Dickinson (4-0) 28
6 Freeport Brazosport (1-2) at La Marque (3-1) 47
49 Friendswood (3-1) at Santa Fe (2-2) 8
BYE: Texas City (3-1)

REGION IV
14 Boerne (27-4A, 2-2) at Killeen (16-4A, 2-2) 24
29 San Antonio Alamo Heights (27-4A, 3-1) at Taylor (18-3A, 3-1) 6
29 Pleasanton (27-3A, 1-3) at Floresville (29-4A, 1-3) 35 (4OT)
40 Beeville Jones (30-4A, 3-1) at San Antonio McCollum (29-4A, 2-1) 28
31 San Antonio Holy Cross at San Antonio Southside (29-4A, 3-0) 13
21 San Antonio Central Catholic at Uvalde (29-4A, 2-2) 28
24 Gregory-Portland (30-4A, 2-2) at Corpus Christi Calallen (31-4A, 4-0) 49
35 Port Lavaca Calhoun (30-4A, 2-1) at Corpus Christi Tuloso-Midway (31-4A, 0-4) 6
23 Alice (31-4A, 3-1) at Rockport-Fulton (30-4A, 2-2) 18
17 Robstown (31-4A, 2-2) at Sinton (30-3A, 1-2) 7
BYE: San Antonio Memorial (27-4A, 0-4), San Antonio Harlandale (29-4A, 0-4), Fredericksburg (27-4A, 3-1), Kerrville Tivy (27-4A, 1-3), South San Antonio (29-4A, 1-3)

DISTRICT 25
10 Burnet (2-1) at Austin Lake Travis (1-2) 31
3 Marble Falls (2-1) at Lampasas (1-2) 20
7 Dripping Springs (1-2) at Pflugerville Connally (1-2) 28
31 Cedar Park Vista Ridge (1-2) at Pflugerville Hendrickson (0-3) 14

DISTRICT 26
17 Lockhart (2-1) at Buda Hays Consolidated (2-1) 49
0 Kyle Lehman (2-1) at Del Valle (2-1) 28
0 Schertz Steele (2-1) at New Braunfels Canyon (3-0) 34
7 New Braunfels (2-1) at Schertz Clemens (2-1) 17

DISTRICT 28
28 San Antonio Lanier (2-1) at San Antonio Burbank (2-2) 21

DISTRICT 32
6 Pharr Valley View (0-3) at Mission Memorial (1-2) 56
35 Mercedes (2-2) at Roma (1-3) 24
54 Edcouch-Elsa (3-0) at Weslaco East (1-3) 7
BYE: Mission (2-2)

CLASS 3A

REGION I
14 Graham (6-3A, 1-3) vs. Monahans (1-3A, 3-0) 7
27 Seminole (4-3A, 3-1) at Andrews (3-3A, 1-3) 23
13 Lubbock Roosevelt (4-2A, 1-3) at Lamesa (3-3A, 2-2) 7
14 Snyder (3-3A, 1-3) at Lubbock Cooper (4-3A, 1-2) 0
14 Levelland (4-3A, 1-3) at Midland Greenwood (3-3A, 4-0) 49
27 Denver City (4-2A, 2-2) at Brownfield (4-3A, 2-2) 18
14 Borger (5-3A, 2-1) at Canyon Randall (3-4A, 0-3) 17
28 Dalhart (5-3A, 3-0) at Dumas (3-4A, 0-3) 6
63 Perryton (5-3A, 3-1) at Hugoton (KS) 0
36 Vernon (6-3A, 1-3) at Clyde (7-3A, 3-1) 25
34 Bridgeport (8-3A, 0-4) at Iowa Park (6-3A, 2-2) 44
33 Burkburnett (6-3A, 3-1) at TCA-Addison 8
59 Sweetwater (7-3A, 3-1) at Big Spring (4-4A, 0-4) 41
27 Midland Christian at Breckenridge (7-3A, 4-0) 28
56 Cisco (10-2A, 3-1) at Comanche (7-3A, 2-2) 28
14 Abilene Wylie (7-3A, 3-1) at Wolfforth Frenship (4-4A, 3-1) 7
33 Boyd (10-2A, 3-1) at Argyle (8-3A, 4-0) 30
17 Lake Worth (11-3A, 3-1) at Bowie (8-3A, 1-3) 3
28 Glen Rose (12-3A, 1-3) at Decatur (8-3A, 4-0) 64
0 Carrollton Ranchview (11-3A, 2-2) at Sanger (8-3A, 3-1) 56
BYE: Gainesville (8-3A, 1-3)

DISTRICT 1
6 Tornillo (3-0) at Clint (4-0) 42
39 Fort Stockton (3-1) at Fabens (1-3) 12
21 Anthony (3-0) at Pecos (2-2) 31

REGION II
41 Paris North Lamar (11-4A, 3-1) at Commerce (10-3A, 2-2) 8
17 Brownsboro (14-3A, 2-2) at Emory Rains (10-3A, 3-0) 7
7 Edgewood (12-2A, 1-3) at Nevada Community (10-3A, 1-3) 27
16 Farmersville (13-2A, 3-1) at Quinlan Ford (10-3A, 2-2) 14
10 Mabank (13-3A, 1-3) at Wills Point (10-3A, 2-2) 7
17 Lake Worth (11-3A, 3-1) at Bowie (8-3A, 1-3) 3
30 Dallas Madison (11-3A, 3-0) at Dallas Pinkston (14-4A, 3-1) 22
3 Fort Worth Trimble Tech (7-4A, 0-3) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (11-3A, 1-3) 19
33 Fort Worth North Side (7-4A, 2-2) at River Oaks Castleberry (11-3A, 2-2) 28
0 Carrollton Ranchview (11-3A, 2-2) at Sanger (8-3A, 3-1) 56
28 Glen Rose (12-3A, 1-3) at Decatur (8-3A, 4-0) 62
35 Hillsboro (12-3A, 1-2) at Ferris (13-3A, 1-3) 10
29 Rio Vista (11-2A, 2-2) at Venus (12-3A, 0-3) 0
34 McGregor (21-2A, 3-1) at West (12-3A, 4-0) 32 (OT)
41 Groesbeck (19-3A, 0-4) at Whitney (12-3A, 2-2) 0
35 Crandall (13-3A, 1-2) at Fairfield (19-3A, 2-2) 42 (OT)
26 Athens (14-3A, 2-2) at Kaufman (13-3A, 0-4) 35
35 Van (14-3A, 3-1) at Kemp (13-3A, 0-3) 7
7 Eustace (13-3A, 1-3) at Palmer (12-2A, 3-0) 35
7 White Oak (15-3A, 0-3) at Bullard (14-3A, 2-2) 25
31 Tyler Chapel Hill (14-3A, 2-2) at Texarkana Pleasant Grove (16-3A, 0-4) 35
6 Center (20-3A, 1-3) at Gilmer (15-3A, 3-0) 64
26 Quitman (16-2A, 4-0) at Gladewater Sabine (15-3A, 0-4) 14
7 Gladewater (15-3A, 1-3) at Lindale (11-4A, 4-0) 48
34 Winnsboro (16-2A, 3-1) at Longview Spring Hill (15-3A, 2-2) 28
31 Mount Vernon (16-3A, 1-3) at Mineola (15-3A, 1-3) 6
27 Pittsburg (16-3A, 1-3) at Paris (11-4A, 3-1) 62
14 Mount Pleasant (11-4A, 2-1) at Texarkana Liberty-Eylau (16-3A, 3-1) 6
0 Atlanta (16-3A, 0-4) at Texarkana Texas High (11-4A, 4-0) 32
BYE: Canton (14-3A, 2-2), Royse City (10-3A, 3-1)

DISTRICT 9
25 Pilot Point (1-2) at Bonham (1-2) 21
0 Princeton (2-1) at Celina (3-0) 59
13 Whitesboro (2-1) at Prosper (2-1) 40
13 Frisco Wakeland (2-1) at Van Alstyne (0-3) 6

REGION III
0 Lorena (17-3A, 1-3) at Cameron Yoe (18-3A, 3-1) 34
48 China Spring (17-3A, 4-0) at Rockdale (18-3A, 2-2) 31
14 Mexia (19-3A, 0-4) at Waco La Vega (17-3A, 3-1) 35
10 Waco Connally (17-3A, 1-3) at Waco University (16-4A, 0-4) 14
29 San Antonio Alamo Heights (27-4A, 3-1) at Taylor (18-3A, 3-1) 6
44 Liberty Hill (18-3A, 3-1) at Wimberley (25-3A, 3-1) 48
18 Madisonville (19-3A, 3-0) at Crockett (20-3A, 1-3) 38
35 Crandall (13-3A, 1-2) at Fairfield (19-3A, 2-2) 42 (OT)
28 Palestine (19-3A, 3-1) at Rusk (20-3A, 2-1) 14
41 Groesbeck (19-3A, 0-4) at Whitney (12-3A, 2-2) 0
18 Newton (23-2A, 2-1) at Carthage (20-3A, 3-0) 20
20 Liberty (22-3A, 1-3) at Diboll (20-3A, 2-1) 35
6 Center (20-3A, 1-3) at Gilmer (15-3A, 3-0) 64
15 Saratoga West Hardin (24-A, 3-1) at Huntington (20-3A, 0-3) 16
34 Navasota (23-3A, 1-2) at Cleveland (22-3A, 0-4) 3
40 Cleveland Tarkington (22-3A, 1-2) at Woodville (23-2A, 3-1) 18
45 Giddings (23-3A, 4-0) at Hewitt Midway (16-4A, 2-2) 7
22 Hallettsville Sacred Heart at Smithville (23-3A, 0-3) 29
BYE: Gatesville (17-3A, 3-1), Caldwell (23-3A, 3-1), Robinson (17-3A, 3-1), Hutto (18-3A, 3-1), Palestine Westwood (19-3A, 4-0), Coldspring Oakhurst (22-3A, 2-2), Shepherd (22-3A, 1-3), Splendora (22-3A, 1-3), Bellville (23-3A, 3-1), La Grange (23-3A, 4-0)

DISTRICT 21
20 Sour Lake Hardin-Jefferson (2-1) at Bridge City (2-1) 21
54 West Orange-Stark (3-0) at Hamshire-Fannett (2-1) 0
21 Jasper (0-3) at Kirbyville (2-1) 28
35 Silsbee (2-1) at Orangefield (2-1) 27

DISTRICT 24
20 Needville (3-0) at Columbus (2-1) 13
0 Brookshire Royal (1-2) at Stafford (0-3) 48
14 Columbia (1-2) at Sweeny (1-2) 17
20 Sealy (0-3) at Wharton (1-2) 26

REGION IV
0 Brady (8-2A, 1-3) at Llano (25-3A, 2-2) 50
63 Bandera (25-3A, 0-4) at Poteet (27-3A, 2-2) 14
17 Ingram Moore (25-3A, 0-4) at Sonora (8-2A, 4-0) 35
44 Liberty Hill (18-3A, 3-1) at Wimberley (25-3A, 3-1) 48
29 Luling (26-3A, 2-2) at Gonzales (29-3A, 0-4) 28
26 Cuero (29-3A, 4-0) at La Vernia (26-3A, 3-1) 20
0 South San Antonio West Campus (26-3A, 3-1) at Sabinal (29-A, 2-2) 34
6 Marion (26-3A, 1-3) at Yoakum (29-3A, 1-3) 25
48 Hondo (28-3A, 4-0) at Castroville Medina Valley (27-3A, 2-2) 13
7 Lytle (27-3A, 3-1) at Devine (28-3A, 4-0) 21
29 Pleasanton (27-3A, 1-3) at Floresville (29-4A, 1-3) 35 (4OT)
12 Crystal City (28-3A, 2-2) at Somerset (27-3A, 1-3) 33
44 Eagle Pass (29-5A, 0-3, 0-2) at Carrizo Springs (28-3A, 0-4) 6
14 Jourdanton (30-2A, 0-4) at Pearsall (28-3A, 0-4) 21
7 Goliad (29-3A, 2-2) at Aransas Pass (30-3A, 2-2) 27
8 Palacios (29-3A, 2-2) at Victoria St. Joseph 16
7 Goliad (29-3A, 2-2) at Aransas Pass (30-3A, 2-2) 27
14 Zapata (31-3A, 2-2) at Ingleside (30-3A, 2-1) 53
7 Falfurrias (31-3A, 2-2) at Orange Grove (30-3A, 3-0) 44
21 Mathis (30-3A, 1-3) at San Diego (31-3A, 0-4) 7
17 Robstown (31-4A, 2-2) at Sinton (30-3A, 1-2) 7
12 Lyford (31-3A, 1-2) at La Feria (32-3A, 3-0) 35
42 Rio Hondo (32-3A, 4-0) at Raymondville (31-3A, 3-1) 7
54 Hidalgo (32-3A, 2-2) at Brownsville St. Joseph 12
6 Coahuila (MX) at Port Isabel (32-3A, 2-2) 41
BYE: Corpus Christi West Oso (30-3A, 2-2), Progreso (32-3A, 2-2)

CLASS 2A

REGION I
14 Stinnett West Texas (1-2A, 3-1) at Gruver (1-A, 0-4) 22
49 Childress (3-2A, 2-1) at Spearman (1-2A, 4-0) 40
17 Panhandle (1-2A, 4-0) at Tulia (2-2A, 2-1) 6
34 Idalou (4-2A, 3-1) at Abernathy (3-2A, 3-1) 27
15 Post (4-2A, 1-3) at Littlefield (3-2A, 4-0) 35
0 Lockney (3-2A, 0-3) at New Deal (5-A, 4-0) 42
42 Floydada (3-2A, 2-2) at Tahoka (4-2A, 4-0) 7
27 Denver City (4-2A, 2-2) at Brownfield (4-3A, 2-2) 18
35 Slaton (4-2A, 4-0) at Hale Center (5-A, 2-1) 7
13 Lubbock Roosevelt (4-2A, 1-3) at Lamesa (3-3A, 2-2) 7
25 Iraan (8-A, 1-3) at Alpine (7-2A, 3-1) 33
7 Midland JV at Crane (7-2A, 3-1) 26
19 Big Lake Reagan County (7-2A, 2-2) at Junction (8-2A, 3-1) 34
13 Kermit (7-2A, 1-3) at Marfa (8-A, 1-3) 11
6 Fort Hancock (8-A, 0-4) at Van Horn (7-2A, 0-3) 42
0 San Antonio Cornerstone at Comfort (8-2A, 3-1) 48
0 Brady (8-2A, 1-3) at Llano (25-3A, 2-2) 50
17 Ingram Moore (25-3A, 0-4) at Sonora (8-2A, 4-0) 35
BYE: Stratford (1-2A, 2-2), Shallowater (3-2A, 2-2), Ozona (7-2A, 2-2), Blanco (8-2A, 4-0), Mason (8-2A, 3-1)

DISTRICT 2
34 Friona (3-1) at Bushland (2-2) 7
13 Amarillo Highland Park (0-4) at Dimmitt (1-3) 20
0 Amarillo River Road (0-4) at Muleshoe (3-1) 47

DISTRICT 5
26 Merkel (0-3) at Coahoma (0-3) 14
13 Colorado City (0-3) at Haskell (3-0) 40
14 Hawley (1-2) at Stamford (2-1) 28
14 Anson (3-0) at Stanton (2-1) 22

DISTRICT 6
9 Coleman (3-0) at Bangs (0-3) 3
27 Wall (2-1) at San Angelo Grape Creek (2-1) 6
42 Ballinger (2-1) at San Saba (1-2) 7
41 Early (2-1) at Tuscola Jim Ned (2-1) 21

REGION II
33 Boyd (10-2A, 3-1) at Argyle (8-3A, 4-0) 30
56 Cisco (10-2A, 3-1) at Comanche (7-3A, 2-2) 28
6 Millsap (10-2A, 1-3) at Grapevine Faith 42
28 Godley (10-2A, 3-1) at Hico (11-2A, 2-2) 12
0 Aubrey (13-2A, 3-1) at Paradise (10-2A, 4-0) 45
3 Eastland (10-2A, 1-3) at Seymour (9-A, 2-2) 28
6 Grandview (11-2A, 2-2) at Crawford (21-2A, 2-1) 7
7 Maypearl (11-2A, 1-2) at Hamilton (21-2A, 4-0) 74
60 Dublin (11-2A, 3-1) at Moody (21-2A, 0-4) 7
42 Itasca (11-2A, 4-0) at Scurry-Rosser (12-2A, 1-3) 30
29 Rio Vista (11-2A, 2-2) at Venus (12-3A, 0-3) 0
14 Leonard (13-2A, 2-2) at Caddo Mills (12-2A, 3-1) 28
15 Dallas Life Oak Cliff (12-2A, 2-1) ) at Fort Worth Christian 7
7 Grand Saline (16-2A, 1-2-1) at Lone Oak (12-2A, 3-1) 28
7 Edgewood (12-2A, 1-3) at Nevada Community (10-3A, 1-3) 27
7 Eustace (13-3A, 1-3) at Palmer (12-2A, 3-0) 35
7 Anna (13-2A, 0-4) at Argyle Liberty Christian 43
35 Bruceville-Eddy (21-2A, 3-1) at Melissa (13-2A, 2-2) 41
16 Farmersville (13-2A, 3-1) at Quinlan Ford (10-3A, 2-2) 14
43 Quinlan Boles (17-A, 2-1) at Como-Pickton (16-2A, 0-3) 38
20 Hawkins (16-2A, 1-3) at Gilmer Union Hill (19-A, 3-1) 22
26 Quitman (16-2A, 4-0) at Gladewater Sabine (15-3A, 0-4) 14
34 Winnsboro (16-2A, 3-1) at Longview Spring Hill (15-3A, 2-2) 28
37 Alba-Golden (16-2A, 1-3) at Malakoff Cross Roads (21-A, 0-4) 12
BYE: Blue Ridge (13-2A, 3-1)

DISTRICT 9
0 Wichita Falls City View (0-3) at Holliday (2-1) 37
7 Chico (0-3) at Jacksboro (0-3) 30
21 Alvord (2-1) at Nocona (1-2) 7
0 Henrietta (0-3) at Olney (3-0) 21

DISTRICT 14
6 Tom Bean (0-3) at Callisburg (2-1) 49
35 Gunter (2-1) at Howe (1-2) 8
12 Bells (1-2) at Pottsboro (3-0) 61
14 Sadler S&S Consolidated (1-2) at Whitewright (1-2) 31

DISTRICT 15
32 Honey Grove (2-2) at Cooper (1-3) 6
42 DeKalb (3-1) at Paris Chisum (3-1) 17
8 Bogata Rivercrest (3-1) at Pattonville Prairiland (2-2) 33
BYE: Clarksville (3-1)

REGION III
6 Grandview (11-2A, 2-2) at Crawford (21-2A, 2-1) 7
7 Maypearl (11-2A, 1-2) at Hamilton (21-2A, 4-0) 74
35 Bruceville-Eddy (21-2A, 3-1) at Melissa (13-2A, 2-2) 41
60 Dublin (11-2A, 3-1) at Moody (21-2A, 0-4) 7
0 Clifton (21-2A, 1-3) at Waco Reicher 24
34 McGregor (21-2A, 3-1) at West (12-3A, 4-0) 32 (OT)
18 San Augustine (23-2A, 0-4) at Beaumont Kelly 30
42 Hemphill (23-2A, 2-2) at Burkeville (23-A, 0-3) 7
18 Newton (23-2A, 2-1) at Carthage (20-3A, 3-0) 20
64 Tenaha (20-A, 3-1) at Shelbyville (23-2A, 0-4) 40
40 Cleveland Tarkington (22-3A, 1-2) at Woodville (23-2A, 3-1) 18
BYE: Corrigan-Camden (23-2A, 4-0)

DISTRICT 17
6 Daingerfield (0-3) at Hooks (3-0) 14
20 Omaha Pewitt (3-0) at Hughes Springs (2-1) 16
42 New Boston (2-1) at Linden-Kildare (3-0) 13
49 Queen City (1-2) at Redwater (0-3) 0

DISTRICT 18
20 Big Sandy (1-2) at Big Sandy Harmony (1-2) 14
6 Diana New Diana (0-3) at Gladewater Union Grove (0-3) 28
7 Winona (1-2) at Harleton (2-1) 55
7 Ore City (0-3) at Jefferson (3-0) 66

DISTRICT 19
6 Timpson (1-2) at Elysian Fields (1-2) 13
42 Waskom (2-1) at New London West Rusk (2-1) 2
18 Garrison (1-1) at Tatum (2-1) 61
27 Arp (3-0) at Troup (3-0) 42

DISTRICT 20
14 Rice (1-3) at Blooming Grove (1-3) 31
28 Kerens (2-2) at Mildred (3-1) 20
26 Malakoff (3-0-1) at Italy (0-4) 14
BYE: Frankston (4-0)

DISTRICT 22
54 Mart (2-1) at Centerville (2-1) 0
41 Teague (2-1) at Elkhart (1-2) 18
31 Marlin (2-1) at Jewett Leon (3-0) 0
6 Buffalo (1-2) at Riesel (2-1) 28

DISTRICT 24
14 Buna (3-1) at Anahuac (1-3) 26
14 Hardin (1-3) at Deweyville (3-1) 57
3 Kountze (2-2) at Warren (1-3) 19
BYE: Winnie East Chambers (4-0)

REGION IV
28 New Waverly (26-2A, 0-3) at Groveton (23-A, 3-1) 29 (OT)
0 Natalia (30-2A, 1-3) at Brackettville Brackett (29-A, 1-2) 21
59 San Antonio Cole (30-2A, 3-1) at Center Point (28-A, 1-3) 0
6 La Prepa (MX) at Cotulla (30-2A, 4-0) 41
18 La Pryor (29-A, 3-1) at Dilley (30-2A, 3-1) 33
14 Jourdanton (30-2A, 0-4) at Pearsall (28-3A, 0-4) 21

DISTRICT 25
48 Rosebud-Lott (1-2) at Florence (0-3) 6
24 Troy (2-1) at Jarrell (1-2) 27
36 Salado (1-2) at Little River Academy (1-2) 6
28 Lago Vista (0-3) at Rogers (2-1) 49

DISTRICT 26
31 Trinity (0-4) at Franklin (1-2) 35
28 Lexington (2-2) at Hempstead (2-2) 0
42 Hearne (3-1) at Somerville (3-1) 21

DISTRICT 27
10 Danbury (0-4) at East Bernard (4-0) 55
27 Van Vleck (0-4) at Wallis Brazos (3-1) 52
BYE: Hitchcock (2-2)

DISTRICT 28
0 Weimar (3-0) at Altair Rice Consolidated (3-0) 47
28 Edna (2-1) at El Maton Tidehaven (1-2) 22
15 Ganado (1-2) at Hallettsville (1-2) 19
27 Vanderbilt Industrial (2-1) at Schulenburg (3-0) 38

DISTRICT 29
7 Poth (2-1) at Geronimo Navarro (2-1) 35
21 Karnes City (1-2) at Stockdale (1-2) 47
3 Kenedy (1-2) at Universal City Randolph (1-2) 29
20 Nixon-Smiley (0-3) at Yorktown (0-3) 40

DISTRICT 31
19 Odem (3-1) at George West (4-0) 27
37 Refugio (4-0) at Taft (2-2) 12
21 Skidmore-Tynan (4-0) at Three Rivers (4-0) 14
BYE: Bloomington (2-2)

DISTRICT 32
12 Riviera Kaufer (1-3) at Bishop (0-4) 44
14 Freer (3-1) at Hebbronville (1-2) 21
13 Santa Rosa (1-3) at Premont (2-2) 24
BYE: Banquete (2-2)

CLASS A

REGION I
22 Wheeler (7-A, 1-2) at Amarillo Boys Ranch (1-A, 1-3) 27
14 Stinnett West Texas (1-2A, 3-1) at Gruver (1-A, 0-4) 22
28 Vega (1-A, 3-1) at Shamrock (3-A, 2-2) 12
8 Clarendon (3-A, 2-2) at Sunray (1-A, 1-3) 28
33 Memphis (3-A, 3-1) at White Deer (1-A, 3-1) 32
20 Wellington (3-A, 1-3) at Bovina (4-A, 2-2) 43
41 Nazareth (4-A, 4-0) at Anton (5-A, 1-2) 6
31 Sundown (7-A, 2-1) at Farwell (4-A, 3-1) 0
19 Plains (7-A, 0-3) at Springlake Earth (4-A, 0-3) 0
54 Morton (7-A, 0-4) at Sudan (4-A, 2-1) 26
35 Slaton (4-2A, 4-0) at Hale Center (5-A, 2-1) 7
0 Lockney (3-2A, 0-3) at New Deal (5-A, 4-0) 42
0 Amarillo San Jacinto at Olton (5A, 1-2) 22
27 Smyer (7-A, 2-1) at Ralls (5-A, 4-0) 41
13 Crosbyton (5-A, 1-2) at Seagraves (7-A, 1-2) 30
37 O'Donnell (7-A, 0-3) at Lubbock Christian 13
25 Iraan (8-A, 1-3) at Alpine (7-2A, 3-1) 33
40 Wink (8-A, 3-1) at Eunice (NM) 0
13 Kermit (7-2A, 1-3) at Marfa (8-A, 1-3) 11
6 Fort Hancock (8-A, 0-4) at Van Horn (7-2A, 0-3) 42

REGION II
14 Era (11-A, 2-2) at Archer City (9-A, 4-0) 37
55 Petrolia (9-A, 2-2) at Saint Jo (11-A, 1-3) 3
3 Eastland (10-2A, 1-3) at Seymour (9-A, 2-2) 28
14 Electra (9-A, 0-3) at Valley View (11-A, 1-3) 28
67 Collinsville (11-A, 3-0) at Dallas A+ Academy (17-A, 0-3) 0
14 Muenster Sacred Heart at Lindsay (11-A, 2-2) 10
39 Wolfe City (17-A, 3-0) at Muenster (11-A, 3-1) 20
BYE: Meridian (13-A, 3-1)

DISTRICT 12
13 Santo (0-4) at Perrin-Whitt (3-1) 30
20 Gorman (2-2) at Ranger (2-2) 8
6 Cross Plains (0-4) at Tolar (2-2) 63
BYE: De Leon (0-4)

DISTRICT 13
21 Valley Mills (3-1) at Bosqueville (4-0) 49
0 Covington (2-2) at Evant (4-0) 55
0 Frost (2-1) at Goldthwaite (4-0) 56

DISTRICT 15
49 Roscoe (3-1) at Baird (1-3) 26
24 Rotan (2-2) at Roby (2-2) 20
0 Hamlin (1-3) at Winters (2-2) 12
BYE: Albany (1-3)

DISTRICT 16
32 Christoval (0-3) at Eldorado (0-3) 12
21 Miles (1-2) at Menard (0-3) 7
13 Forsan (1-2) at Mertzon Irion County (0-3) 6
12 Bronte (2-1) at Sterling City (1-2) 41

REGION III
43 Quinlan Boles (17-A, 2-1) at Como-Pickton (16-2A, 0-3) 38
67 Collinsville (11-A, 3-0) at Dallas A+ Academy (17-A, 0-3) 0
21 Detroit (19-A, 1-3) at Fruitvale (17-A, 0-3) 8
6 Cumby (17-A, 1-3) at Maud (19-A, 2-2) 7
39 Wolfe City (17-A, 3-0) at Muenster (11-A, 3-1) 20
26 Simms Bowie (19-A, 2-1) at Beckville (20-A, 4-0) 35
20 Hawkins (16-2A, 1-3) at Gilmer Union Hill (19-A, 3-1) 22
59 Overton (20-A, 3-1) at Karnack (19-A, 1-2) 0
10 Lovelady (23-A, 4-0) at Joaquin (20-A, 2-1) 20
26 Cushing (21-A, 1-3) at Mount Enterprise (20-A, 2-2) 12
0 Evadale (24-A, 1-3) at Price Carlisle (20-A, 4-0) 28
64 Tenaha (20-A, 3-1) at Shelbyville (23-2A, 0-4) 40
28 Colmesneil (23-A, 3-0) at Cayuga (21-A, 1-3) 40
37 Alba-Golden (16-2A, 1-3) at Malakoff Cross Roads (21-A, 0-4) 12
48 Tyler Grace Community at Oakwood (21-A, 0-4) 7
34 Grapeland (21-A, 3-1) at Pineland West Sabine (23-A, 0-3) 30
42 Hemphill (23-2A, 2-2) at Burkeville (23-A, 0-3) 7
28 New Waverly (26-2A, 0-3) at Groveton (23-A, 3-1) 29 (OT)
0 Chester (23-A, 0-2) at High Island (24-A, 0-3) 47
15 Saratoga West Hardin (24-A, 3-1) at Huntington (20-3A, 0-3) 16
BYE: Alto (21-A, 4-0), Hull-Daisetta (24-A, 3-1), Celeste (17-A, 1-3), Sabine Pass (24-A, 1-1)

REGION IV
59 San Antonio Cole (30-2A, 3-1) at Center Point (28-A, 1-3) 0
0 San Antonio St. Gerard at Leakey (28-A, 2-2) 56
21 Harper (28-A, 3-1) at Rocksprings (29-A, 3-0) 14
55 Johnson City (28-A, 2-2) at San Marcos Baptist 7
0 Natalia (30-2A, 1-3) at Brackettville Brackett (29-A, 1-2) 21
18 La Pryor (29-A, 3-1) at Dilley (30-2A, 3-1) 33
0 South San Antonio West Campus (26-3A, 3-1) at Sabinal (29-A, 2-2) 34
35 La Villa (32-A, 3-0) at Harlingen Marine Military Academy 10
28 Progreso JV at Santa Maria (32-A, 1-2) 8
BYE: Ben Bolt (32-A, 2-2), Benavides (32-A, 1-2), Agua Dulce (32-A, 1-3)

DISTRICT 25
13 Wortham (1-2) at Bremond (0-3) 59
8 Iola (2-1) at Chilton (2-1) 19
24 Axtell (2-1) at Dawson (0-3) 7
56 Normangee (2-1) at Hubbard (0-3) 30

DISTRICT 27
6 Milano (3-1) at Granger (3-1) 31
29 Thrall (3-1) at Holland (2-2) 26
3 Burton (0-4) at Thorndale (2-2) 35
BYE: Bartlett (1-3)

DISTRICT 31
31 Flatonia (2-2) at Charlotte (2-2) 0
14 Louise (2-2) at Shiner (1-3) 15
27 Falls City (1-3) at Woodsboro (3-1) 7
BYE: Pettus (4-0)

SATURDAY, SEPTEMBER 30

CLASS 5A

REGION I
13 Midland (3-5A, 2-2) at Amarillo (2-5A, 2-1) 10
7 Midland Lee (3-5A, 2-2) vs. Mesquite (12-5A, 3-1) 31

REGION II
7 Midland Lee (3-5A, 2-2) vs. Mesquite (12-5A, 3-1) 31
34 The Woodlands (15-5A, 1-3) at Klein Oak (16-5A, 2-1) 14
20 The Woodlands College Park (15-5A, 3-0) at Rosenberg Lamar Consolidated (24-4A, 4-0) 54

REGION III

DISTRICT 17
49 Houston Cypress Falls (1-2) at Houston Cypress Creek (3-0) 30

DISTRICT 18
31 Katy (3-0) at Alief Taylor (2-1) 17
37 Katy Cinco Ranch (3-0) at Katy Morton Ranch (0-3) 6

DISTRICT 19
14 Aldine Eisenhower (0-3) at Houston Memorial (0-3) 16
42 Aldine Nimitz (3-0) at Houston Northbrook (2-1) 14

DISTRICT 20
54 Houston Bellaire (0-3) at Houston Sam Houston (0-3) 0

DISTRICT 21
62 Beaumont West Brook (2-1) at Humble Atascocita (1-2) 7

DISTRICT 22
25 Pasadena (3-0) at Pasadena Dobie (0-3) 34

DISTRICT 23
13 Fort Bend Clements (3-1, 1-1) at Fort Bend Kempner (1-3, 1-1) 7
17 Fort Bend Willowridge (1-3, 1-1) at Fort Bend Marshall (2-1, 1-0) 25

REGION IV

DISTRICT 26
13 San Antonio Roosevelt (3-1, 1-1) at San Antonio Reagan (1-3, 0-2) 23

DISTRICT 28
19 San Antonio Marshall (2-2, 2-0) at San Antonio Taft (2-2, 1-1) 14
27 Del Rio (2-2, 0-2) at San Antonio Warren (2-1, 0-1) 29

DISTRICT 30
14 Mission Sharyland (2-2) at McAllen Memorial (3-1) 41

CLASS 4A

REGION I
8 Fort Worth Eastern Hills (7-4A, 0-4) at Wichita Falls Hirschi (6-3A, 3-1) 35

REGION II
26 Dallas Roosevelt (11-3A, 1-2) at Dallas South Oak Cliff (14-4A, 1-3) 20

REGION III
20 The Woodlands College Park (15-5A, 3-0) at Rosenberg Lamar Consolidated (24-4A, 4-0) 54

DISTRICT 19
46 Houston Wheatley (2-1) at Houston Scarborough (1-2) 0
15 Houston Sterling (1-2) at Houston Worthing (0-3) 8

DISTRICT 20
12 Houston Waltrip (0-3) at Houston Sharpstown (1-2) 26

REGION IV
20 Kingsville (31-4A, 0-4) at Corpus Christi Miller (30-4A, 1-3) 42
35 Corpus Christi Flour Bluff (31-4A, 3-1) at Corpus Christi Moody (30-4A, 1-3) 13

DISTRICT 28
39 San Antonio Jefferson (1-3) at San Antonio Sam Houston (3-1) 46

CLASS 3A

REGION I
8 Fort Worth Eastern Hills (7-4A, 0-4) at Wichita Falls Hirschi (6-3A, 3-1) 35

REGION II
26 Dallas Roosevelt (11-3A, 1-2) at Dallas South Oak Cliff (14-4A, 1-3) 20

CLASS 2A

REGION I
34 Windthorst (9-A, 3-0) at Canadian (1-2A, 3-1) 14

CLASS A

REGION I
13 Booker (1-A, 3-1) at Amarillo JV 42
18 Quanah (3-A, 1-3) at Munday (9-A, 4-0) 19

REGION II
18 Quanah (3-A, 1-3) at Munday (9-A, 4-0) 19
34 Windthorst (9-A, 3-0) at Canadian (1-2A, 3-1) 14

REGION III
6 Colmesneil JV at Sabine Pass (24-A, 1-1) 49

REGION IV
0 Medina (28-A, 3-1) at D'Hanis (29-A, 4-0) 41
35 Bruni (32-A, 4-0) vs. Barksdale Nueces Canyon (29-A, 1-2) 0


The Old Coach Top Stories