2006 Week 8 Schedule, Results

Week 8 holds a number of key games as teams move down the district stretch (and believe it or not a few teams are BEGINNING district play this week). Included are a number of matchups involving teams unbeaten in district. Stay with Tex Preps for the latest results, records and pairings.

THURSDAY, OCTOBER 26

CLASS 5A

DISTRICT 5
64 Southlake Carroll (7-0, 4-0) at Keller (1-6, 0-4) 24

DISTRICT 6
31 Flower Mound (5-2, 3-1) at Carrollton Creekview (3-4, 1-3) 28

DISTRICT 10
45 Garland Naaman Forest (2-5, 1-3) at Garland Lakeview (1-6, 0-4) 22
38 Garland (5-2, 3-1) at Rowlett (2-5, 2-2) 13

DISTRICT 11
19 Dallas Sunset (2-5, 0-2) at Dallas Bryan Adams (1-6, 0-2) 21

DISTRICT 13
6 Temple (2-6, 1-3) at Killeen Shoemaker (1-5, 1-2) 27

DISTRICT 14
22 Georgetown (3-4, 1-3) at Leander (5-2, 4-0) 29

DISTRICT 15
7 The Woodlands (4-3, 2-0) vs. Lufkin (7-0, 2-0) 31

DISTRICT 22
28 Pasadena Memorial (5-2, 3-1) at Pasadena (4-3, 1-3) 20

DISTRICT 25
28 Austin Bowie (3-4, 2-2) at Austin Anderson (1-6, 0-4) 7
7 Austin Akins (2-5, 0-4) at Austin High (4-3, 3-1) 43

DISTRICT 29
55 Laredo United (7-1, 6-0) at Laredo Cigarroa (3-4, 3-2) 7

DISTRICT 31
24 Pharr-San Juan-Alamo (3-4, 2-2) at Edinburg Economedes (4-3, 2-2) 0

DISTRICT 32
35 Brownsville Lopez (2-5, 1-3) at Brownsville Hanna (0-7, 0-4) 32
34 San Benito (5-2, 3-1) at Weslaco (6-1, 4-0) 42

CLASS 4A

DISTRICT 1
14 El Paso Burges (2-5, 2-2) at El Paso Irvin (2-5, 1-3) 13

DISTRICT 3
0 Dumas (1-6, 1-1) at Amarillo Palo Duro (2-5, 1-1) 24

DISTRICT 7 EAST
26 Fort Worth O.D. Wyatt (3-3, 1-1) at Fort Worth Eastern Hills (1-7, 1-2) 28
21 Fort Worth North Side (3-4, 0-2) at Fort Worth South Hills (5-2, 2-0) 42
BYE: Fort Worth Arlington Heights (2-5, 1-2)

DISTRICT 7 WEST
3 Fort Worth Trimble Tech (1-6, 1-2) at Fort Worth Western Hills (3-4, 2-1) 44

DISTRICT 10
0 Rockwall-Heath (2-5, 0-4) at West Mesquite (6-1, 4-0) 35

DISTRICT 13
0 Dallas Thomas Jefferson (2-6, 1-3) at Dallas Woodrow Wilson (7-0, 3-0) 49

DISTRICT 17
23 Austin Travis (5-2, 4-1) at Austin Reagan (1-6, 1-4) 14

CLASS 3A

DISTRICT 6
17 Vernon (3-4, 0-1) at Wichita Falls Hirschi (6-2, 1-1) 10

FRIDAY, OCTOBER 27

CLASS 5A

DISTRICT 1
49 El Paso Hanks (4-3, 3-2) at El Paso Bel Air (2-6, 1-5) 14
15 El Paso El Dorado (3-4, 1-4) at El Paso Eastwood (2-5, 1-4) 20
34 El Paso Americas (4-4, 3-3) at El Paso Franklin (3-4, 3-2) 7
40 El Paso Coronado (7-0, 5-0) at El Paso Montwood (6-1, 5-0) 38
BYE: El Paso Socorro (2-5, 2-4)

DISTRICT 2
24 Lubbock Coronado (4-3, 2-0) at Amarillo (4-2, 2-0) 27
17 San Angelo Central (3-4, 1-1) at Amarillo Tascosa (4-3, 0-2) 14 (OT)
56 Lubbock Monterey (6-1, 1-1) at Lubbock (3-4, 0-2) 14

DISTRICT 3
24 Midland (4-3, 1-1) at Abilene Cooper (3-4, 0-2) 31
21 Odessa (2-5, 1-1) at Midland Lee (2-5, 0-2) 31
24 Abilene (3-4, 2-0) at Odessa Permian (5-2, 2-0) 21

DISTRICT 4
0 Mansfield (2-5, 2-2) at Burleson (5-2, 4-0) 35
24 Weatherford (3-4, 2-2) at Mansfield Summit (5-2, 4-0) 49
0 Fort Worth Paschal (0-7, 0-4) at Mansfield Timberview (3-4, 2-2) 49
12 Granbury (4-3, 1-3) at North Crowley (1-6, 1-3) 42

DISTRICT 5
14 Richland (4-3, 2-2) at Grapevine (5-2, 3-1) 31
42 Keller Central (3-4, 1-3) at Haltom (3-4, 1-3) 35
35 Colleyville Heritage (5-2, 3-1) at Justin Northwest (5-2, 2-2) 31

DISTRICT 6
30 Lewisville (3-4, 2-2) at Carrollton R.L. Turner (1-6, 0-4) 0
3 Carrollton Newman Smith (1-6, 0-4) at Flower Mound Marcus (4-3, 2-2) 42
13 Coppell (7-0, 4-0) at Lewisville Hebron (6-1, 4-0) 21

DISTRICT 7
0 Irving (0-7, 0-4) at Dallas Jesuit (4-3, 3-1) 17
7 Grand Prairie (3-4, 1-3) at Euless Trinity (7-0, 4-0) 38
17 Hurst L.D. Bell (4-3, 2-2) at Irving Nimitz (2-5, 2-2) 7
24 Irving MacArthur (3-4, 1-3) at South Grand Prairie (6-1, 3-1) 35

DISTRICT 8
34 Arlington Martin (3-4, 3-1) at Arlington Bowie (5-2, 3-1) 54
24 Arlington Sam Houston (2-5, 0-4) at Arlington Lamar (3-4, 0-4) 49
2 Duncanville (2-5, 2-2) at DeSoto (4-3, 2-2) 32

DISTRICT 9
24 Plano (3-4, 1-3) at Plano West (3-4, 2-2) 38
48 Allen (6-1, 4-0) at Richardson (0-7, 0-4) 6
9 Richardson Lake Highlands (2-5, 2-2) at Richardson Berkner (4-3, 1-3) 10
36 Plano East (6-1, 4-0) at Wylie (3-4, 2-2) 0

DISTRICT 10
34 Rockwall (5-2, 4-0) at North Garland (4-3, 3-1) 31
21 Sachse (3-4, 1-3) at South Garland (2-5, 2-2) 50

DISTRICT 11
7 Dallas W.T. White (1-6, 1-1) at Dallas Skyline (5-2, 2-0) 37

DISTRICT 12
21 Tyler John Tyler (3-4, 2-0) at Longview (5-2, 2-0) 28
42 Mesquite (5-2, 1-1) at Mesquite Horn (1-6, 0-2) 12
17 Tyler Lee (5-2, 1-1) at North Mesquite (4-3, 0-2) 14

DISTRICT 13
41 Bryan (4-3, 1-2) at Belton (0-8, 0-4) 0
13 Killeen Ellison (6-1, 2-1) at Killeen Harker Heights (3-3, 3-0) 18
BYE: A&M Consolidated (6-1-1, 4-0)

DISTRICT 14
12 Round Rock Stony Point (2-5, 0-4) at Pflugerville (2-5, 1-3) 36
12 Round Rock McNeil (4-3, 1-3) at Round Rock (5-2, 2-2) 24
14 Cedar Park (7-0, 4-0) at Round Rock Westwood (6-1, 3-1) 34

DISTRICT 15
21 Conroe (5-2, 1-1) at The Woodlands College Park (4-2, 1-1) 24

DISTRICT 16
14 Klein Oak (5-2, 3-0) at Klein Forest (5-2, 1-2) 30
3 Klein (6-2, 4-0) at Spring Westfield (7-0, 3-0) 24
BYE: Tomball (1-7, 0-4)

DISTRICT 17
7 Houston Jersey Village (3-4, 2-2) at Houston Cypress Ridge (5-2, 3-1) 6
35 Houston Cypress Falls (5-2, 4-0) at Houston Langham Creek (4-3, 1-3) 16
28 Houston Cypress Creek (4-3, 1-3) at Houston Strake Jesuit (3-4, 2-2) 21

DISTRICT 18
27 Alief Taylor (3-4, 1-3) at Alief Hastings (3-4, 2-2) 21
21 Katy Taylor (4-3, 3-1) at Katy Morton Ranch (0-7, 0-4) 7

DISTRICT 19
35 Aldine MacArthur (2-5, 2-2) at Aldine Nimitz (5-2, 2-2) 0
43 Houston Stratford (6-1, 4-0) at Houston Northbrook (2-5, 0-4) 6

DISTRICT 20
24 Houston Westside (6-1, 4-0) at Houston Lamar (6-1, 4-0) 21
51 Houston Madison (3-4, 2-2) at Houston Sam Houston (0-7, 0-4) 0

DISTRICT 21
21 Humble (6-1, 3-1) at Baytown Lee (4-3, 2-2) 34
41 Port Arthur Memorial (4-3, 3-1) at Beaumont West Brook (6-1, 4-0) 56
13 Channelview (2-5, 1-3) at Kingwood (3-3, 2-2) 35

DISTRICT 22
42 Deer Park (4-3, 3-1) at La Porte (4-3, 3-1) 26
52 Galena Park North Shore (7-0, 4-0) at Pasadena Dobie (3-4, 2-2) 13

DISTRICT 23
25 Fort Bend Clements (6-2, 4-2) at Fort Bend Bush (1-6, 1-4) 12
21 Fort Bend Austin (1-6, 1-4) at Fort Bend Willowridge (2-5, 2-3) 0
BYE: Fort Bend Kempner (2-6, 2-4)

DISTRICT 24
28 Pearland (5-2, 1-2) at Alvin (2-6, 1-3) 7
38 Houston Clear Lake (6-2, 2-2) at Friendswood Clear Brook (2-5, 1-2) 41
13 Clute Brazoswood (6-1, 2-1) at Galveston Ball (6-1, 3-0) 6
BYE: League City Clear Creek (3-5, 2-2)

DISTRICT 25
15 Bastrop (3-4, 2-2) at San Marcos (4-3, 3-1) 39
28 Austin Westlake (5-1-1, 3-1) at Seguin (6-1, 4-0) 35

DISTRICT 26
38 San Antonio Churchill (6-1, 4-1) at Converse Wagner (1-6, 0-5) 13
20 Converse Judson (5-2, 4-1) at San Antonio Lee (3-4, 1-4) 7
14 San Antonio Reagan (4-4, 3-3) at Spring Branch Smithson Valley (7-0, 5-0) 10
BYE: San Antonio Roosevelt (3-5, 1-5)

DISTRICT 27
14 Corpus Christi Carroll (6-1, 2-1) at Corpus Christi Ray (6-2, 3-1) 28
11 San Antonio East Central (3-4, 2-1) at San Antonio Southwest (5-2, 2-1) 31
13 Corpus Christi King (2-5, 2-2) at Victoria Memorial (1-6, 1-2) 6
BYE: San Antonio Highlands (1-7, 0-4)

DISTRICT 28
21 San Antonio Clark (3-4, 3-2) at Del Rio (2-5, 0-5) 0
35 San Antonio Jay (6-2, 4-2) at San Antonio Taft (3-4, 2-3) 7
10 San Antonio Holmes (1-6, 1-4) at San Antonio Warren (5-2, 3-2) 56
BYE: San Antonio O'Connor (6-2, 5-1)

DISTRICT 29
21 Laredo Martin (5-2, 4-1) at Laredo Alexander (6-2, 5-1) 13
41 Laredo United South (4-3, 3-2) at Laredo Nixon (3-4, 2-3) 28
BYE: Eagle Pass Winn (0-8, 0-6)

DISTRICT 30
27 McAllen Rowe (1-6, 0-3) at McAllen Memorial (6-2, 3-1) 70
49 La Joya (3-4, 2-1) at Mission Sharyland (2-5, 0-3) 42
35 McAllen (7-1, 4-0) at Rio Grande City (5-2, 1-2) 42 (OT)
BYE: Donna (2-6, 2-2)

DISTRICT 31
26 Pharr-San Juan-Alamo North (7-0, 4-0) at Edinburg North (1-6, 1-3) 7
21 Edinburg (3-4, 1-3) at Harlingen (4-3, 3-1) 28

DISTRICT 32
35 Los Fresnos (7-0, 4-0) at Brownsville Porter (1-6, 1-3) 7

CLASS 4A

NON-DISTRICT

REGION III
13 Houston Washington (20-4A, 6-1, 4-0) at Houston Sterling (19-4A, 4-3, 3-1) 32

REGION IV
0 Preparatoria De Saltillo at Mission Memorial (32-4A, 3-4, 2-2) 59

DISTRICT 1
7 El Paso Austin (4-3, 2-2) at El Paso Andress (6-1, 4-0) 30
7 El Paso Bowie (3-4, 2-2) at El Paso Chapin (7-0, 4-0) 55
14 El Paso (1-6, 0-4) at El Paso Jefferson (2-5, 1-3) 16

DISTRICT 2
13 Clint Mountain View (2-5, 2-2) at Clint Horizon (4-2, 1-2) 47
35 El Paso Riverside (7-0, 4-0) at El Paso Del Valle (4-3, 3-1) 8
13 San Elizario (0-7, 0-4) at El Paso Parkland (7-0, 4-0) 28
21 Canutillo (3-4, 1-3) at El Paso Ysleta (2-5, 1-3) 13

DISTRICT 3
13 Canyon Randall (2-5, 1-1) at Pampa (3-4, 1-1) 10

DISTRICT 4
28 Wolfforth Frenship (6-2, 2-0) at Big Spring (1-6, 0-1) 14
7 Lubbock Estacado (2-5, 1-0) at Plainview (5-3, 1-1) 62
BYE: San Angelo Lake View (0-8, 0-2)

DISTRICT 5
45 Denton Ryan (4-3, 2-1) at Denison (4-3, 2-1) 21
41 Wichita Falls (3-4, 2-1) at Denton Guyer (0-8, 0-4) 7
14 Denton (3-5, 1-3) at Wichita Falls Rider (4-3, 3-0) 42
BYE: Sherman (6-2, 2-2)

DISTRICT 6
9 Azle (1-6, 0-3) at Keller Fossil Ridge (6-1, 3-0) 44
38 Fort Worth Brewer (1-7, 0-4) at Saginaw (3-4, 0-3) 41
31 Saginaw Boswell (6-1, 2-1) at Springtown (4-4, 3-1) 28
BYE: Birdville (7-0, 4-0)

DISTRICT 7 WEST
42 Fort Worth Carter-Riverside (3-4, 1-2) at Fort Worth Poly (1-5, 0-3) 20
18 Fort Worth Southwest (6-1, 3-0) at Fort Worth Dunbar (2-5, 2-1) 7

DISTRICT 8
0 Cleburne (2-5, 1-3) at Aledo (6-1, 3-1) 49
7 Joshua (1-6, 0-4) at Alvarado (1-6, 0-4) 33
27 Everman (4-3, 3-1) at Crowley (7-0, 4-0) 0
0 Mineral Wells (4-3, 1-3) at Stephenville (7-0, 4-0) 52

DISTRICT 9
3 McKinney Boyd (0-7, 0-4) at Frisco (6-1, 4-0) 52
34 Frisco Centennial (2-5, 1-3) at Little Elm (4-3, 1-3) 32
22 Lake Dallas (7-0, 4-0) at McKinney North (7-0, 4-0) 47
17 McKinney (3-4, 1-3) at The Colony (2-5, 1-3) 20

DISTRICT 10
35 Dallas Highland Park (7-0, 4-0) at Forney (4-3, 3-1) 10
31 Mesquite Poteet (5-2, 3-1) at Greenville (2-5, 2-2) 21
35 Richardson Pearce (3-4, 0-4) at Terrell (1-6, 1-3) 14

DISTRICT 11
62 Texarkana Texas High (7-0, 2-0) at Lindale (6-1, 1-1) 14
33 Paris North Lamar (5-2, 1-1) at Mount Pleasant (3-4, 0-2) 27 (OT)
15 Sulphur Springs (2-5, 1-1) at Paris (5-2, 1-1) 28

DISTRICT 12
3 Longview Pine Tree (2-5, 0-4) at Jacksonville (4-3, 1-3) 23
17 Hallsville (4-3, 2-2) at Kilgore (5-2, 3-1) 10
27 Nacogdoches (3-4, 2-2) at Marshall (5-2, 3-1) 20
12 Henderson (1-6, 1-3) at Whitehouse (6-1, 4-0) 20

DISTRICT 13
7 Dallas Spruce (4-3, 2-1) at Dallas Hillcrest (4-4, 2-2) 30
45 Dallas Lincoln (5-2, 3-0) at Dallas Samuell (4-3, 2-1) 18
BYE: North Dallas (2-6, 0-4)

DISTRICT 14
33 Dallas Kimball (3-4, 2-0) at Dallas Pinkston (5-2, 2-0) 0
0 Dallas Adamson (0-7, 0-2) at Dallas South Oak Cliff (3-4, 2-0) 42
10 Dallas A. Maceo Smith (0-7, 0-2) at Seagoville (4-3, 0-2) 35

DISTRICT 15
13 Red Oak (3-4, 0-3) at Arlington Seguin (4-3, 1-2) 33
50 Corsicana (3-5, 2-2) at Ennis (5-2, 3-0) 48 (3OT)
35 Waxahachie (5-2, 3-0) at Midlothian (2-6, 1-3) 3
BYE: Lancaster (5-3, 3-1)

DISTRICT 16
25 Waco University (1-6, 0-2) at Brownwood (2-5, 0-2) 43
16 Hewitt Midway (3-4, 1-1) at Copperas Cove (6-1, 2-0) 36
0 Killeen (4-3, 1-1) at Waco (5-2, 2-0) 41

DISTRICT 17
6 Austin Johnston (0-8, 0-6) at Austin Crockett (2-4, 2-3) 47
7 Manor (3-5, 2-4) at Austin LBJ (4-3, 4-1) 27
20 Elgin (6-1, 5-0) at Austin McCallum (6-1, 5-0) 28
BYE: Austin Lanier (3-5, 2-4)

DISTRICT 18
10 Livingston (5-2, 1-2) at Brenham (6-1, 3-0) 17
7 Willis (0-7, 0-3) at Huntsville (4-4, 1-3) 31
42 Waller (5-3, 2-2) at Montgomery (4-3, 2-1) 48
BYE: Conroe Caney Creek (5-3, 3-1)

DISTRICT 19
7 Houston Scarborough (2-5, 1-2) at Houston Furr (4-3, 1-2) 54

DISTRICT 20
12 Houston Reagan (3-4, 1-2) at Houston Sharpstown (3-4, 1-2) 14

DISTRICT 21
29 New Caney (4-3, 4-0) at Galena Park (6-1, 3-1) 45
17 Houston Smiley (3-4, 1-3) at Houston C.E. King (2-5, 1-3) 47
28 Crosby (4-3, 3-1) at Houston Forest Brook (1-6, 0-4) 14
13 Huffman Hargrave (3-4, 1-3) at Mont Belvieu Barbers Hill (7-0, 4-0) 45

DISTRICT 22
21 Dayton (5-2, 4-0) at Beaumont Central (5-2, 4-0) 20
16 Lumberton (4-3, 1-3) at Beaumont Ozen (0-7, 0-4) 26
15 Nederland (3-4, 2-2) at Orange Little Cypress-Mauriceville (3-4, 2-2) 12
7 Vidor (2-5, 1-3) at Port Neches-Groves (4-3, 2-2) 14

DISTRICT 23
27 Friendswood (6-2, 3-1) at Angleton (3-4, 2-1) 30
41 Texas City (5-2, 2-1) at Freeport Brazosport (1-6, 0-3) 8
7 Santa Fe (2-5, 0-3) at La Marque (7-1, 4-0) 43
BYE: Dickinson (5-3, 1-3)

DISTRICT 24
13 Richmond Foster (1-6, 1-1) at El Campo (6-1, 1-1) 31
39 Rosenberg Lamar Consolidated (7-0, 2-0) at Rosenberg Terry (5-2, 2-0) 0
41 Bay City (0-7, 0-2) at Katy Seven Lakes (0-7, 0-2) 6

DISTRICT 25
41 Burnet (4-3, 2-2) at Cedar Park Vista Ridge (2-5, 1-3) 19
19 Marble Falls (3-4, 1-3) at Dripping Springs (3-4, 2-2) 42
20 Austin Lake Travis (5-2, 4-0) at Pflugerville Connally (5-2, 4-0) 13
7 Lampasas (2-5, 1-3) at Pflugerville Hendrickson (1-6, 1-3) 36

DISTRICT 26
21 Schertz Clemens (6-1, 4-0) at Buda Hays Consolidated (6-1, 4-0) 7
0 Kyle Lehman (2-5, 0-4) at Lockhart (3-4, 1-3) 44
19 Del Valle (3-4, 1-3) at New Braunfels Canyon (6-1, 3-1) 17
34 New Braunfels (4-3, 2-2) at Schertz Steele (3-4, 1-3) 14

DISTRICT 27
0 San Antonio Kennedy (2-4, 0-2) at Boerne (3-4, 1-1) 58
34 Fredericksburg (5-2, 1-1) at Kerrville Tivy (3-4, 2-0) 21
40 San Antonio Alamo Heights (6-1, 2-0) at San Antonio Memorial (0-7, 0-2) 0

DISTRICT 28
6 San Antonio Lanier (5-2, 3-1) at San Antonio Brackenridge (6-1, 2-1) 0
42 San Antonio Fox Tech (4-2, 2-1) at San Antonio Jefferson (2-5, 1-2) 24
BYE: San Antonio Edison (3-5, 1-3)

DISTRICT 29
26 San Antonio Harlandale (2-5, 2-0) at Floresville (2-5, 0-2) 19
14 South San Antonio (2-5, 1-1) at San Antonio McCollum (4-3, 2-0) 20
12 San Antonio Southside (3-4, 0-2) at Uvalde (4-3, 1-1) 42

DISTRICT 30
13 Corpus Christi Miller (3-4, 1-1) at Corpus Christi Moody (1-6, 0-2) 20
29 Port Lavaca Calhoun (6-1, 2-0) at Gregory-Portland (3-4, 1-1) 0
42 Beeville Jones (6-1, 2-0) at Rockport-Fulton (2-5, 0-2) 15

DISTRICT 31
31 Corpus Christi Flour Bluff (5-2, 1-1) at Alice (5-2, 1-1) 8
7 Robstown (3-4, 0-2) at Corpus Christi Calallen (7-0, 2-0) 41
7 Corpus Christi Tuloso-Midway (1-6, 1-1) at Kingsville King (1-6, 1-1) 42

DISTRICT 32
14 Mission (5-2, 3-0) at Edcouch-Elsa (7-0, 3-0) 21
71 Mercedes (5-3, 3-1) at Pharr Valley View (0-7, 0-3) 0
39 Roma (1-6, 0-3) at Weslaco East (2-6, 1-3) 21

CLASS 3A

DISTRICT 1
35 Pecos (3-4, 1-2) at Fabens (2-6, 1-3) 28
35 Monahans (6-1, 3-0) at Fort Stockton (6-1, 3-0) 0
38 Anthony (4-3, 1-3) at Tornillo (3-3, 0-3) 14
BYE: Clint (7-1, 3-1)

DISTRICT 3
28 Andrews (2-5) at Lamesa (2-5) 7
27 Snyder (4-3) at Midland Greenwood (7-0) 17

DISTRICT 4
46 Seminole (5-2) at Brownfield (2-5) 21
34 Lubbock Cooper (2-4) at Levelland (1-6) 32

DISTRICT 5
13 Borger (3-3) at Canyon (5-2) 20
21 Perryton (5-2) at Dalhart (7-0) 14

DISTRICT 6
16 Iowa Park (5-3, 1-1) at Graham (2-5, 0-1) 20
BYE: Burkburnett (7-1, 2-0)

DISTRICT 7
24 Sweetwater (7-1, 2-0) at Abilene Wylie (5-2, 1-0) 31
31 Breckenridge (6-1, 1-0) at Clyde (3-5, 0-2) 32
BYE: Comanche (2-6, 0-2)

DISTRICT 8
17 Argyle (6-1, 2-0) at Bridgeport (1-6, 1-1) 14
55 Decatur (7-0, 2-0) at Gainesville (1-6, 0-2) 20
0 Bowie (1-6, 0-2) at Sanger (5-2, 1-1) 21

DISTRICT 9
0 Bonham (1-6, 0-4) at Celina (7-0, 4-0) 58
20 Frisco Wakeland (3-4, 1-3) at Princeton (4-3, 2-2) 26
14 Van Alstyne (1-6, 1-3) at Prosper (6-1, 4-0) 42
27 Pilot Point (3-4, 2-2) at Whitesboro (4-3, 2-2) 7

DISTRICT 10
3 Quinlan Ford (4-3, 2-0) at Emory Rains (6-1, 2-0) 27
40 Commerce (2-5, 0-2) at Nevada Community (2-5, 0-2) 13
21 Wills Point (2-5, 0-2) at Royse City (6-1, 2-0) 31

DISTRICT 11
40 Dallas Roosevelt (5-2, 2-0) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (2-5, 0-2) 7
14 Carrollton Ranchview (3-4, 1-1) at Lake Worth (4-3, 0-2) 51
56 Dallas Madison (6-0, 2-0) at River Oaks Castleberry (3-4, 1-1) 14

DISTRICT 12
14 Whitney (3-4, 1-1) at Hillsboro (3-4, 0-2) 37
58 Glen Rose (3-4, 2-0) at Venus (0-7, 0-2) 0
10 Kennedale (5-2, 2-0) at West (5-2, 1-1) 13

DISTRICT 13
7 Eustace (1-6, 0-2) at Crandall (3-4, 2-0) 61
13 Kemp (1-6, 1-1) at Kaufman (3-4, 2-0) 14
0 Ferris (1-6, 0-2) at Mabank (3-4, 1-1) 58

DISTRICT 14
13 Brownsboro (5-2, 2-0) at Canton (4-3, 1-1) 18
6 Bullard (4-3, 1-1) at Tyler Chapel Hill (2-5, 0-2) 34
14 Athens (4-3, 2-0) at Van (4-3, 0-2) 36

DISTRICT 15
7 Gladewater Sabine (0-7, 0-2) at Longview Spring Hill (4-3, 2-0) 41
62 Gilmer (7-0, 2-0) at Mineola (2-5, 1-1) 12
35 Gladewater (2-5, 1-1) at White Oak (1-6, 0-2) 7

DISTRICT 16
19 Pittsburg (2-6, 1-1) at Atlanta (1-6, 1-0) 49
27 Texarkana Pleasant Grove (1-6, 0-1) at Mount Vernon (2-6, 0-2) 7
BYE: Texarkana Liberty-Eylau (6-2, 2-0)

DISTRICT 17
50 Robinson (5-2, 1-1) at China Spring (7-0, 2-0) 26
3 Lorena (1-6, 0-2) at Waco Connally (1-6, 0-2) 28
7 Gatesville (6-1, 2-0) at Waco La Vega (5-2, 1-1) 22

DISTRICT 18
13 Hutto (6-1, 2-0) at Liberty Hill (4-2, 1-0) 39
10 Taylor (3-4, 0-1) at Rockdale (2-5, 0-2) 7
BYE: Cameron Yoe (5-3, 1-1)

DISTRICT 19
14 Fairfield (3-3, 0-1) at Groesbeck (1-6, 0-2) 38
14 Palestine (6-1, 2-0) at Madisonville (5-2, 1-1) 28
28 Palestine Westwood (5-2, 1-1) at Mexia (1-5, 1-0) 41

DISTRICT 20
43 Crockett (4-3, 2-0) at Carthage (6-1, 1-1) 0
28 Diboll (6-1, 2-0) at Center (1-6, 0-2) 20
51 Rusk (4-3, 1-1) at Huntington (1-6, 0-2) 0

DISTRICT 21
27 Kirbyville (5-2, 3-1) at Bridge City (5-2, 3-1) 12
7 Orangefield (3-4, 1-3) at Hamshire-Fannett (2-5, 0-4) 20
28 Silsbee (5-2, 3-1) at Sour Lake Hardin-Jefferson (3-4, 1-3) 3
0 Jasper (1-6, 1-3) at West Orange-Stark (7-0, 4-0) 40

DISTRICT 22
18 Coldspring Oakhurst (5-2, 2-0) at Cleveland Tarkington (2-5, 0-2) 7
36 Splendora (3-4, 2-0) at Liberty (2-5, 1-1) 16
28 Cleveland (0-7, 0-2) at Shepherd (2-5, 1-1) 13

DISTRICT 23
9 La Grange (6-1, 1-1) at Bellville (6-1, 2-0) 27
39 Giddings (7-0, 2-0) at Caldwell (3-4, 1-1) 28
20 Smithville (1-6, 0-2) at Navasota (3-4, 0-2) 38

DISTRICT 24
21 Stafford (1-6, 1-3) at Columbus (2-5, 0-4) 34
31 Columbia (3-4, 2-2) at Needville (6-1, 3-1) 10
28 Brookshire Royal (2-5, 1-3) at Sealy (1-6, 1-3) 23
33 Sweeny (5-2, 4-0) at Wharton (5-2, 4-0) 32

DISTRICT 25
38 Wimberley (6-1) at Bandera (2-5) 7
34 Llano (5-2) at Ingram Moore (0-7) 0

DISTRICT 26
21 La Vernia (5-2) at Marion (2-5) 6
32 Luling (4-3) at South San Antonio West Campus (5-2) 16

DISTRICT 27
6 Lytle (5-2, 1-0) at Pleasanton (3-5, 1-1) 35
31 Castroville Medina Valley (5-3, 2-0) at Somerset (3-4, 0-1) 0
BYE: Poteet (2-6, 0-2)

DISTRICT 28
55 Devine (8-0, 2-0) at Carrizo Springs (0-7, 0-1) 6
65 Hondo (7-0, 1-0) at Crystal City (3-5, 1-1) 6
BYE: Pearsall (1-7, 0-2)

DISTRICT 29
29 Palacios (2-6, 0-2) at Goliad (2-5, 0-1) 6
14 Yoakum (3-4, 0-1) at Gonzales (2-6, 2-0) 42
BYE: Cuero (8-0, 2-0)

DISTRICT 30
21 Aransas Pass (3-4, 0-2) at Corpus Christi West Oso (3-4, 0-2) 27
16 Sinton (2-5, 1-1) at Mathis (3-4, 1-1) 13
35 Ingleside (6-1, 2-0) at Orange Grove (7-0, 2-0) 34

DISTRICT 31
0 San Diego (0-8, 0-2) at Lyford (2-4, 0-1) 46
12 Falfurrias (2-5, 0-1) at Raymondville (5-3, 2-0) 48
BYE: Zapata (4-4, 2-0)

DISTRICT 32
6 Progreso (2-5, 0-2) at La Feria (5-1, 0-1) 35
16 Hidalgo (4-3, 0-1) at Port Isabel (6-2, 2-0) 43
BYE: Rio Hondo (8-0, 2-0)

CLASS 2A

DISTRICT 1
19 Stratford (4-3, 2-0) at Canadian (5-2, 2-0) 14
0 Sanford-Fritch (3-4, 1-1) at Panhandle (6-1, 1-1) 24
49 Spearman (4-3, 0-2) at Stinnett West Texas (3-4, 0-2) 7

DISTRICT 2
0 Amarillo Highland Park (0-8, 0-4) at Amarillo River Road (1-6, 1-2) 46
0 Tulia (4-3, 2-1) at Friona (6-1, 3-0) 21
BYE: Muleshoe (7-1, 4-0)

DISTRICT 3
24 Littlefield (6-1, 1-1) at Abernathy (5-2, 2-0) 14
7 Shallowater (4-3, 1-1) at Childress (5-1, 2-0) 34
14 Floydada (3-4, 0-2) at Lockney (0-6, 0-2) 0

DISTRICT 4
31 Idalou (6-1, 2-0) at Denver City (4-3, 1-1) 19
27 Lubbock Roosevelt (2-5, 0-2) at Slaton (7-0, 2-0) 21
21 Post (2-5, 1-1) at Tahoka (4-3, 0-2) 22

DISTRICT 5
29 Hawley (4-3, 3-1) at Anson (5-2, 2-2) 0
27 Stamford (5-2, 3-1) at Coahoma (1-6, 1-3) 34
6 Colorado City (0-7, 0-4) at Merkel (1-6, 1-3) 29
40 Haskell (7-0, 4-0) at Stanton (4-3, 2-2) 21

DISTRICT 6
6 San Saba (1-6, 0-4) at Bangs (1-6, 1-3) 39
29 Early (5-2, 3-1) at Coleman (6-1, 3-1) 26 (2OT)
28 Tuscola Jim Ned (5-2, 3-1) at San Angelo Grape Creek (2-5, 0-4) 7
15 Ballinger (4-3, 2-2) at Wall (6-1, 4-0) 45

DISTRICT 7
19 Crane (5-2, 1-1) at Big Lake Reagan County (3-4, 1-1) 12
6 Van Horn (1-6, 0-2) at Kermit (2-5, 0-2) 46
6 Alpine (6-1, 2-0) at Ozona (5-2, 2-0) 41

DISTRICT 8
8 Junction (4-3, 0-2) at Blanco (6-1, 1-1) 56
6 Mason (5-2, 1-1) at Comfort (6-1, 2-0) 42
13 Brady (1-6, 0-2) at Sonora (7-0, 2-0) 31

DISTRICT 9
19 Wichita Falls City View (0-7, 0-4) at Chico (0-7, 0-4) 39
7 Alvord (6-1, 4-0) at Henrietta (2-5, 2-2) 15
22 Nocona (2-5, 1-3) at Jacksboro (2-5, 2-2) 19
38 Holliday (6-1, 4-0) at Olney (6-1, 3-1) 23

DISTRICT 10
34 Paradise (6-1, 1-1) at Boyd (6-1, 2-0) 12
17 Godley (5-2, 1-1) at Eastland (1-6, 0-2) 8
52 Cisco (6-1, 2-0) at Millsap (1-6, 0-2) 0

DISTRICT 11
12 Hico (4-3, 2-0) at Itasca (6-1, 1-1) 8
33 Dublin (5-2, 1-1) at Maypearl (2-4, 0-2) 20
44 Grandview (4-3, 2-0) at Rio Vista (3-4, 0-2) 7

DISTRICT 12
41 Edgewood (2-5, 1-1) at Dallas Life Oak Cliff (4-3, 0-2) 21
48 Caddo Mills (6-1, 2-0) at Palmer (5-2, 0-2) 0
44 Lone Oak (6-1, 2-0) at Scurry-Rosser (2-5, 1-1) 6

DISTRICT 13
13 Leonard (2-5, 0-2) at Anna (0-7, 0-2) 14
10 Aubrey (5-2, 2-0) at Farmersville (6-1, 2-0) 21
21 Blue Ridge (4-3, 0-2) at Melissa (5-2, 2-0) 22

DISTRICT 14
34 Gunter (5-2, 3-1) at Bells (2-5, 1-3) 0
6 Howe (3-4, 2-2) at Callisburg (4-3, 2-2) 16
41 Whitewright (5-2, 4-0) at Pottsboro (6-1, 3-1) 7
28 Sadler S&S Consolidated (2-5, 1-3) at Tom Bean (0-7, 0-4) 6

DISTRICT 15
19 Pattonville Prairiland (4-3, 2-1) at Cooper (2-6, 1-3) 7
21 Bogata Rivercrest (3-5, 0-4) at DeKalb (6-1, 3-0) 42
21 Clarksville (6-1, 3-0) at Honey Grove (4-3, 2-1) 20
BYE: Paris Chisum (4-4, 1-3)

DISTRICT 16
13 Alba-Golden (2-5, 0-2) at Grand Saline (1-5-1, 0-2) 49
7 Hawkins (3-4, 2-0) at Quitman (7-0, 2-0) 36
0 Como-Pickton (0-7, 0-2) at Winnsboro (6-1, 2-0) 53

DISTRICT 17
35 New Boston (6-1, 4-0) at Daingerfield (3-4, 3-1) 28
7 Hughes Springs (4-3, 2-2) at Hooks (5-2, 2-2) 13
34 Omaha Pewitt (7-0, 4-0) at Queen City (2-5, 0-4) 6
56 Linden-Kildare (3-4, 1-3) at Redwater (0-7, 0-4) 18

DISTRICT 18
6 Ore City (0-7, 0-4) at Diana New Diana (1-6, 1-3) 42
6 Big Sandy Harmony (2-5, 1-3) at Gladewater Union Grove (3-4, 3-1) 18
7 Jefferson (7-0, 4-0) at Harleton (6-1, 4-0) 12
44 Big Sandy (4-3, 3-1) at Winona (1-6, 0-4) 28

DISTRICT 19
21 Troup (7-0, 4-0) at Elysian Fields (5-2, 4-0) 24
44 Arp (4-3, 1-3) at Garrison (1-5, 0-4) 32
0 New London West Rusk (3-4, 1-3) at Tatum (5-2, 3-1) 76
24 Waskom (3-4, 1-3) at Timpson (3-4, 2-2) 14

DISTRICT 20
26 Mildred (5-2, 2-1) at Blooming Grove (2-6, 1-3) 23
37 Kerens (6-2, 4-0) at Malakoff (6-0-1, 3-0) 21
47 Frankston (6-1, 2-1) at Rice (1-6, 0-3) 17
BYE: Italy (0-8, 0-4)

DISTRICT 21
0 Bruceville-Eddy (4-3, 1-1) at Clifton (2-5, 1-1) 27
35 Crawford (5-1, 2-0) at Hamilton (7-0, 2-0) 21
49 McGregor (4-3, 0-2) at Moody (0-7, 0-2) 12

DISTRICT 22
7 Centerville (4-3, 2-2) at Elkhart (1-6, 0-4) 39
14 Buffalo (1-6, 0-4) at Mart (6-1, 4-0) 55
25 Jewett Leon (4-3, 1-3) at Riesel (3-4, 1-3) 8
17 Marlin (6-1, 4-0) at Teague (6-1, 4-0) 14

DISTRICT 23
39 Newton (4-2, 2-0) at Hemphill (4-3, 1-1) 5
14 Shelbyville (0-7, 0-2) at San Augustine (1-6, 1-1) 35
28 Corrigan-Camden (6-1, 1-1) at Woodville (4-3, 1-1) 14

DISTRICT 24
26 Deweyville (5-2, 2-1) at Anahuac (2-6, 1-3) 14
35 Winnie East Chambers (7-0, 3-0) at Buna (5-2, 2-1) 13
28 Hardin (2-6, 1-3) at Kountze (3-4, 1-2) 48
BYE: Warren (3-5, 2-2)

DISTRICT 25
21 Florence (1-6, 1-3) at Jarrell (4-3, 3-1) 49
27 Rosebud-Lott (3-4, 2-2) at Lago Vista (0-7, 0-4) 7
3 Little River Academy (2-5, 1-3) at Rogers (5-2, 3-1) 27
29 Salado (4-3, 3-1) at Troy (5-2, 3-1) 21

DISTRICT 26
28 Somerville (5-2, 2-1) at Hempstead (4-4, 2-2) 22
0 New Waverly (0-7, 0-4) at Lexington (5-2, 3-0) 56
6 Hearne (5-3, 3-1) at Trinity (0-7, 0-3) 14
BYE: Franklin (3-4, 2-2)

DISTRICT 27
22 Hitchcock (3-3, 1-1) at Boling (6-0, 2-0) 43
43 Van Vleck (0-7, 0-3) at Danbury (1-6, 0-2) 34
BYE: East Bernard (8-0, 4-0), Wallis Brazos (4-3, 1-2)

DISTRICT 28
40 Edna (4-3, 2-2) at Ganado (1-6, 0-4) 6
41 Altair Rice Consolidated (6-1, 3-1) at Hallettsville (3-4, 2-2) 0
6 El Maton Tidehaven (2-5, 1-3) at Schulenburg (7-0, 4-0) 40
14 Weimar (4-3, 1-3) at Vanderbilt Industrial (5-2, 3-1) 7

DISTRICT 29
0 Yorktown (1-6, 1-3) at Geronimo Navarro (5-2, 3-1) 56
52 Nixon-Smiley (0-7, 0-4) at Kenedy (2-5, 1-3) 13
14 Karnes City (2-5, 1-3) at Poth (5-2, 3-1) 7
14 Stockdale (5-2, 4-0) at Universal City Randolph (4-3, 3-1) 21

DISTRICT 30
14 San Antonio Cole (5-2, 1-1) at Cotulla (6-0, 1-0) 17
21 Natalia (1-6, 0-1) at Jourdanton (0-8, 0-2) 28
BYE: Dilley (7-1, 2-0)

DISTRICT 31
13 Taft (4-3, 2-1) at George West (7-1, 3-1) 20
18 Bloomington (3-4, 1-2) at Odem (3-4, 0-3) 34
21 Refugio (8-0, 4-0) at Skidmore-Tynan (6-1, 2-1) 24
BYE: Three Rivers (5-3, 1-3)

DISTRICT 32
6 Riviera Kaufer (1-7, 0-4) at Freer (5-2, 2-1) 56
21 Bishop (2-5, 2-1) at Premont (5-3, 3-1) 13
31 Banquete (3-4, 1-2) at Santa Rosa (2-5, 1-2) 14
BYE: Hebbronville (5-2, 3-1)

CLASS A

REGION I
38 Springlake-Earth (4-A, 1-6, 1-1) at Claude 16

DISTRICT 1
32 Booker (3-4, 0-2) at Amarillo Boys Ranch (2-5, 0-2) 45
7 Gruver (2-5, 1-1) at Sunray (4-3, 2-0) 44
0 Vega (6-1, 2-0) at White Deer (4-3, 1-1) 6

DISTRICT 3
45 Quanah (3-4, 2-0) at Memphis (6-1, 2-0) 21
18 Clarendon (2-5, 0-2) at Wellington (1-6, 0-2) 20
3 Shamrock (2-5, 0-2) at Wheeler (4-3, 2-0) 7

DISTRICT 4
13 Sudan (2-4, 0-2) at Farwell (4-3, 0-1) 25
0 Bovina (3-4, 0-1) at Nazareth (7-0, 2-0) 38

DISTRICT 5
55 New Deal (7-0, 2-0) at Anton (1-6, 0-2) 0
22 Olton (3-3, 1-1) at Crosbyton (2-5, 0-2) 26
21 Ralls (6-1, 1-1) at Hale Center (5-2, 2-0) 34

DISTRICT 7
35 O'Donnell (2-5, 1-1) at Plains (1-6, 0-2) 6
50 Sundown (6-1, 2-0) at Smyer (3-4, 1-1) 0

DISTRICT 8
0 Marfa (1-7, 0-2) at McCamey (3-4, 1-0) 54
8 Fort Hancock (0-6, 0-1) at Wink (6-2, 1-1) 49
BYE: Iraan (4-4, 2-0)

DISTRICT 9
29 Electra (2-5, 1-1) at Archer City (6-1, 1-1) 14
12 Petrolia (4-3, 1-1) at Seymour (3-4, 0-2) 7
0 Munday (6-1, 1-1) at Windthorst (7-0, 2-0) 30

DISTRICT 11
37 Collinsville (6-1, 2-0) at Era (3-4, 1-1) 20
8 Saint Jo (0-7, 0-2) at Muenster (4-3, 1-1) 56
10 Lindsay (4-3, 2-0) at Valley View (2-5, 0-2) 17

DISTRICT 12
24 Cross Plains (0-8, 0-4) at Gorman (5-2, 3-0) 56
31 Tolar (5-2, 3-0) at Perrin-Whitt (5-3, 2-2) 7
24 De Leon (2-5, 2-1) at Santo (1-6, 1-2) 7
BYE: Ranger (3-5, 1-3)

DISTRICT 13
6 Meridian (3-4, 0-3) at Covington (2-5, 0-3) 0
76 Goldthwaite (7-0, 3-0) at Evant (7-1, 3-1) 0
0 Frost (3-4, 1-3) at Valley Mills (5-2, 2-1) 19
BYE: Bosqueville (7-1, 3-1)

DISTRICT 15
29 Albany (4-3, 3-0) at Hamlin (2-5, 1-2) 8
43 Roscoe (7-1, 4-0) at Rotan (3-4, 1-2) 7
16 Baird (1-6, 0-3) at Winters (4-4, 2-2) 32
BYE: Roby (3-5, 1-3)

DISTRICT 16
6 Bronte (4-3, 2-2) at Forsan (3-4, 2-2) 54
47 Sterling City (5-2, 4-0) at Menard (1-6, 1-3) 7
12 Eldorado (0-7, 0-4) at Mertzon Irion County (2-5, 2-2) 42
42 Christoval (4-3, 4-0) at Miles (2-5, 1-3) 0

DISTRICT 17
12 Fruitvale (0-7, 0-2) at Cumby (3-4, 2-0) 57
33 Celeste (3-4, 1-1) at Quinlan Boles (4-3, 1-1) 28
0 Dallas A+ Academy (0-7, 0-2) at Wolfe City (7-0, 2-0) 70

DISTRICT 19
80 Gilmer Union Hill (6-1, 1-0) at Karnack (1-5, 0-2) 0
0 Detroit (3-5, 1-1) at Simms Bowie (4-3, 1-0) 34
BYE: Maud (5-3, 1-1)

DISTRICT 20
27 Overton (4-3, 0-2) at Mount Enterprise (2-5, 0-2) 23
34 Beckville (6-1, 1-1) at Price Carlisle (7-0, 2-0) 14
40 Joaquin (5-2, 1-1) at Tenaha (6-1, 2-0) 14

DISTRICT 21
61 Alto (7-0, 2-0) at Cayuga (4-3, 2-0) 0
18 Cushing (3-4, 1-1) at Grapeland (5-2, 1-1) 34
6 Oakwood (0-7, 0-2) at Malakoff Cross Roads (0-7, 0-2) 36

DISTRICT 23
48 Groveton (6-1, 2-0) at Burkeville (0-6, 0-2) 0
56 Lovelady (6-1, 2-0) at Colmesneil (5-2, 1-1) 0
6 Chester (0-6, 0-2) at Pineland West Sabine (1-6, 1-1) 62

DISTRICT 24
55 Evadale (2-6, 0-2) at High Island (1-5, 0-1) 0
7 Sabine Pass (2-3, 0-1) at Hull-Daisetta (5-2, 2-0) 49
BYE: Saratoga West Hardin (6-2, 2-0)

DISTRICT 25
41 Normangee (5-2, 3-1) at Axtell (3-4, 1-3) 13
7 Hubbard (2-5, 2-2) at Chilton (6-1, 4-0) 52
39 Bremond (3-4, 3-1) at Dawson (0-7, 0-4) 6
0 Wortham (2-5, 1-3) at Iola (4-3, 2-2) 46

DISTRICT 27
22 Bartlett (2-5, 1-2) at Burton (0-7, 0-3) 7
14 Thrall (7-1, 4-0) at Milano (4-3, 2-1) 7
12 Holland (2-5, 0-3) at Thorndale (5-3, 3-1) 52
BYE: Granger (6-2, 3-1)

DISTRICT 28
69 Johnson City (4-2, 1-0) at Center Point (2-6, 0-2) 0
0 Medina (5-3, 2-0) at Harper (5-2, 1-0) 62
BYE: Leakey (4-4, 0-2)

DISTRICT 29
64 Rocksprings (6-1, 2-0) at Barksdale Nueces Canyon (1-6, 0-2) 12
34 Sabinal (5-2, 2-0) at Brackettville Brackett (4-3, 1-1) 23

DISTRICT 31
6 Pettus (7-0, 3-0) at Falls City (4-3, 3-0) 13
28 Louise (4-4, 2-2) at Flatonia (4-3, 2-1) 48
28 Shiner (3-4, 2-1) at Woodsboro (3-5, 0-4) 0
BYE: Charlotte (2-6, 0-4)

DISTRICT 32
0 Agua Dulce (1-5, 0-2) at Ben Bolt (3-4, 1-1) 28
49 La Villa (6-0, 2-0) at Bruni (6-1, 1-1) 14
14 Benavides (2-3, 1-1) at Santa Maria (2-4, 1-1) 6

SATURDAY, OCTOBER 28

CLASS 5A

DISTRICT 8
52 Cedar Hill (7-0, 4-0) at Arlington (3-4, 2-2) 28

DISTRICT 11
7 Dallas Molina (5-2, 1-1) at Dallas Carter (5-2, 2-0) 47

DISTRICT 15
21 Magnolia (1-6, 0-2) at Conroe Oak Ridge (5-2, 0-2) 11

DISTRICT 16
35 Spring (2-5, 1-2) at Klein Collins (1-7, 0-4) 21

DISTRICT 17
14 Houston Cypress Springs (1-6, 0-4) at Houston Cypress Fairbanks (6-1, 3-1) 34

DISTRICT 18
3 Katy Mayde Creek (1-6, 1-3) at Alief Elsik (1-6, 1-3) 27
17 Katy (7-0, 4-0) at Katy Cinco Ranch (7-0, 4-0) 3

DISTRICT 19
28 Houston Spring Woods (1-6, 0-4) at Aldine Eisenhower (2-5, 2-2) 31
20 Aldine (4-3, 3-1) at Houston Memorial (3-4, 3-1) 19

DISTRICT 20
52 Houston Bellaire (1-6, 1-3) at Houston Milby (1-6, 1-3) 34
24 Houston Chavez (4-3, 3-1) at Houston Westbury (2-5, 1-3) 14

DISTRICT 21
34 Baytown Sterling (2-5, 1-3) at Humble Atascocita (1-6, 0-4) 9

DISTRICT 22
13 Pasadena Rayburn (3-4, 0-4) at South Houston (1-6, 0-4) 19

DISTRICT 23
6 Fort Bend Elkins (3-4, 3-2) at Fort Bend Dulles (6-2, 4-2) 45
20 Fort Bend Hightower (5-2, 4-1) at Fort Bend Marshall (4-3, 3-2) 28

DISTRICT 26
34 San Antonio Madison (5-3, 3-3) at San Antonio MacArthur (5-2, 3-2) 42

DISTRICT 28
33 San Antonio Marshall (6-2, 6-0) at San Antonio Stevens (0-7, 0-5) 12

DISTRICT 29
28 Eagle Pass (2-5, 1-4) at Laredo LBJ (1-6, 0-5) 3

DISTRICT 31
12 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (3-4, 0-4) at Harlingen South (5-2, 3-1) 66

DISTRICT 32
14 Brownsville Rivera (1-6, 1-3) at Brownsville Pace (2-5, 2-2) 17

CLASS 4A

DISTRICT 3
34 Hereford (6-1, 2-0) at Amarillo Caprock (0-7, 0-2) 21

DISTRICT 19
27 Houston Kashmere (3-4, 3-1) at Houston Wheatley (6-1, 4-0) 25
14 Houston Jones (0-7, 0-3) at Houston Worthing (1-6, 0-3) 18

DISTRICT 20
34 Houston Austin (4-3, 2-1) at Houston Davis (3-4, 1-2) 39
8 Houston Waltrip (0-7, 0-4) at Houston Yates (5-2, 3-1) 54

DISTRICT 28
3 San Antonio Burbank (3-4, 1-2) at San Antonio Sam Houston (5-3, 2-2) 18

CLASS 2A

DISTRICT 2
13 Dimmitt (2-5, 1-2) at Bushland (3-5, 1-3) 14

CLASS A

DISTRICT 7
42 Seagraves (4-2, 2-0) at Morton (1-6, 0-2) 27

DISTRICT 29
0 La Pryor (4-3, 1-1) at D'Hanis (5-2, 0-2) 35


The Old Coach Top Stories