2006 Week 9 Schedule, Results

Tex Preps is here to bring you all of the Week 9 schedules, standings and results. Stay with Tex Preps and Joe Lee Smith to give you all the statewide football notes, rankings and more as we approach the end of the 2006 regular season.

THURSDAY, NOVEMBER 2

CLASS 5A

DISTRICT 1
24 El Paso Franklin (3-5, 3-3) at El Paso El Dorado (3-5, 1-5) 7

DISTRICT 2
31 Amarillo (5-2, 3-0) at Lubbock Monterey (7-1, 2-1) 45

DISTRICT 7
38 Grand Prairie (3-5, 1-4) at Irving MacArthur (3-5, 1-4) 56

DISTRICT 10
17 Rowlett (2-6, 2-3) at Garland Lakeview (1-7, 0-5) 13
56 North Garland (4-4, 3-2) at Sachse (3-5, 1-4) 7

DISTRICT 26
43 San Antonio Churchill (7-1, 5-1) at San Antonio Lee (3-5, 1-5) 12

DISTRICT 31
14 Harlingen (5-3, 4-1) at Pharr-San Juan-Alamo North (8-0, 5-0) 17

CLASS 4A

DISTRICT 4
40 Plainview (6-3, 2-1) at San Angelo Lake View (0-8, 0-2) 14

DISTRICT 6
44 Springtown (4-5, 3-2) at Birdville (7-0, 4-0) 70

DISTRICT 7 EAST
37 Fort Worth Arlington Heights (2-5, 1-2) at Fort Worth North Side (3-5, 0-3) 8

DISTRICT 7 WEST
0 Fort Worth Trimble Tech (1-7, 1-3) at Fort Worth Southwest (7-1, 4-0) 42
51 Fort Worth Dunbar (2-6, 2-2) at Fort Worth Poly (1-6, 0-4) 7

DISTRICT 9
54 Little Elm (4-4, 1-4) at McKinney Boyd (0-8, 0-5) 2

DISTRICT 10
15 Forney (4-4, 3-2) at Mesquite Poteet (6-2, 4-1) 26

DISTRICT 13
25 Dallas Woodrow Wilson (8-0, 4-0) at Dallas Lincoln (6-2, 4-0) 21

DISTRICT 14
43 Dallas A. Maceo Smith (0-8, 0-3) at Dallas Adamson (0-8, 0-3) 10
30 Seagoville (5-3, 1-2) at Dallas Pinkston (5-3, 2-1) 27

DISTRICT 16
42 Copperas Cove (7-1, 3-0) at Killeen (4-4, 1-2) 21

DISTRICT 18
6 Huntsville (5-4, 2-3) at Conroe Caney Creek (5-3, 3-1) 34

DISTRICT 24
35 El Campo (7-1, 2-1) at Katy Seven Lakes (0-8, 0-3) 12

DISTRICT 32
0 Pharr Valley View (0-8, 0-4) at Mission (5-3, 3-1) 61

CLASS 3A

DISTRICT 11
33 River Oaks Castleberry (3-5, 1-2) at Carrollton Ranchview (3-5, 1-2) 34
7 Dallas Roosevelt (6-2, 3-0) at Dallas Madison (7-0, 3-0) 11

FRIDAY, NOVEMBER 3

CLASS 5A

DISTRICT 1
28 El Paso Eastwood (3-5, 2-4) at El Paso Coronado (8-0, 6-0) 38
47 El Paso Montwood (6-2, 5-1) at El Paso Hanks (5-3, 4-2) 37
12 El Paso Bel Air (2-7, 1-6) at El Paso Socorro (2-5, 2-4) 21
BYE: El Paso Americas (5-4, 4-3)

DISTRICT 2
31 Amarillo Tascosa (4-4, 0-3) at Lubbock (3-5, 0-3) 0
14 Lubbock Coronado (4-4, 2-1) at San Angelo Central (4-4, 2-1) 28

DISTRICT 3
37 Abilene (4-4, 3-0) at Abilene Cooper (4-4, 1-2) 27
21 Midland Lee (3-5, 1-2) at Midland (4-4, 1-2) 38
46 Odessa Permian (5-3, 2-1) at Odessa (2-6, 1-2) 14

DISTRICT 4
14 Mansfield Timberview (4-4, 3-2) at Burleson (6-2, 5-0) 28
56 Mansfield Summit (6-2, 5-0) at Fort Worth Paschal (0-8, 0-5) 0
26 Granbury (4-4, 1-4) at Mansfield (2-6, 2-3) 43
17 North Crowley (2-6, 2-3) at Weatherford (3-5, 2-3) 24

DISTRICT 5
22 Keller (1-7, 0-5) at Colleyville Heritage (6-2, 4-1) 19 (OT)
24 Justin Northwest (5-3, 2-3) at Haltom (3-5, 1-4) 17
26 Richland (4-4, 2-3) at Keller Central (4-4, 2-3) 21
7 Grapevine (6-2, 4-1) at Southlake Carroll (8-0, 5-0) 45

DISTRICT 6
20 Carrollton R.L. Turner (1-7, 0-5) at Carrollton Newman Smith (1-7, 0-5) 32
31 Flower Mound (6-2, 4-1) at Coppell (7-1, 4-1) 21
7 Carrollton Creekview (3-5, 1-4) at Lewisville (4-4, 3-2) 27
13 Flower Mound Marcus (5-3, 3-2) at Lewisville Hebron (7-1, 5-0) 27

DISTRICT 7
10 Dallas Jesuit (5-3, 4-1) at Hurst L.D. Bell (5-3, 3-2) 38
46 Euless Trinity (8-0, 5-0) at Irving (0-8, 0-5) 7
7 Irving Nimitz (2-6, 2-3) at South Grand Prairie (7-1, 4-1) 49

DISTRICT 8
35 Arlington Lamar (4-4, 1-4) at Arlington (3-5, 2-3) 23
48 Cedar Hill (8-0, 5-0) at Arlington Martin (4-4, 3-2) 20
12 Arlington Sam Houston (2-6, 0-5) at DeSoto (5-3, 3-2) 56
38 Arlington Bowie (6-2, 4-1) at Duncanville (2-6, 2-3) 27

DISTRICT 9
7 Plano (3-5, 1-4) at Plano East (7-1, 5-0) 35
16 Wylie (3-5, 2-3) at Plano West (4-4, 3-2) 66
41 Richardson Berkner (5-3, 2-3) at Richardson (0-8, 0-5) 12
35 Allen (7-1, 5-0) at Richardson Lake Highlands (2-6, 2-3) 22

DISTRICT 10
24 South Garland (3-5, 3-2) at Garland (6-2, 4-1) 28
42 Rockwall (6-2, 5-0) at Garland Naaman Forest (3-5, 2-3) 26

DISTRICT 11
17 Dallas Carter (6-2, 3-0) at Dallas Skyline (6-2, 3-0) 16
42 Dallas Molina (5-3, 1-2) at Dallas Sunset (2-6, 0-3) 13
23 Dallas Bryan Adams (2-6, 1-2) at Dallas W.T. White (1-7, 1-2) 22

DISTRICT 12
21 Longview (6-2, 3-0) at Mesquite (6-2, 2-1) 17
20 North Mesquite (4-4, 0-3) at Mesquite Horn (1-7, 0-3) 7
13 Tyler John Tyler (3-5, 2-1) at Tyler Lee (6-2, 2-1) 23

DISTRICT 13
7 Belton (0-9, 0-5) at A&M Consolidated (6-1-1, 4-0) 44
7 Killeen Harker Heights (4-3, 4-0) at Bryan (5-3, 2-2) 31
13 Killeen Shoemaker (2-5, 2-2) at Killeen Ellison (6-2, 2-2) 34
BYE: Temple (3-6, 2-3)

DISTRICT 14
20 Round Rock (6-2, 3-2) at Cedar Park (7-1, 4-1) 21
51 Round Rock Westwood (7-1, 4-1) at Pflugerville (3-5, 2-3) 48 (OT)
48 Leander (6-2, 5-0) at Round Rock McNeil (4-4, 1-4) 7
24 Georgetown (3-5, 1-4) at Round Rock Stony Point (2-6, 0-5) 16

DISTRICT 15
50 Lufkin (8-0, 3-0) at Magnolia (2-6, 1-2) 0
33 The Woodlands (4-4, 2-1) at The Woodlands College Park (5-2, 2-1) 7

DISTRICT 16
49 Spring Westfield (8-0, 4-0) at Klein Oak (5-3, 3-1) 21
40 Klein Forest (6-2, 2-2) at Spring (3-5, 2-2) 22
31 Klein Collins (1-8, 0-5) at Tomball (1-7, 0-4) 35
BYE: Klein (6-3, 4-1)

DISTRICT 17
61 Houston Cypress Fairbanks (7-1, 4-1) at Houston Cypress Creek (5-3, 2-3) 35
33 Houston Langham Creek (4-4, 1-4) at Houston Cypress Springs (1-7, 0-5) 30

DISTRICT 18
10 Katy Morton Ranch (0-8, 0-5) at Alief Hastings (3-5, 2-3) 42
21 Katy Cinco Ranch (7-1, 4-1) at Katy Taylor (5-3, 4-1) 13

DISTRICT 19
19 Aldine Eisenhower (3-5, 3-2) at Aldine (5-3, 4-1) 22
35 Houston Memorial (3-5, 3-2) at Houston Spring Woods (1-7, 0-5) 21

DISTRICT 20
61 Houston Westside (7-1, 5-0) at Houston Sam Houston (0-8, 0-5) 0
0 Houston Milby (1-7, 1-4) at Houston Westbury (2-6, 1-4) 52

DISTRICT 21
20 Port Arthur Memorial (4-4, 3-2) at Baytown Sterling (3-5, 2-3) 6
30 Baytown Lee (5-3, 3-2) at Channelview (2-6, 1-4) 24
42 Kingwood (4-3, 3-2) at Humble Atascocita (1-7, 0-5) 7

DISTRICT 22
13 Pasadena (5-3, 1-4) at Deer Park (5-3, 4-1) 48
3 Pasadena Memorial (6-2, 4-1) at Galena Park North Shore (8-0, 5-0) 20
6 South Houston (2-6, 1-4) at Pasadena Dobie (3-5, 2-3) 35

DISTRICT 23
40 Fort Bend Marshall (5-3, 4-2) at Fort Bend Elkins (3-5, 3-3) 35
24 Fort Bend Dulles (7-2, 5-2) at Fort Bend Kempner (3-5, 3-3) 13
BYE: Fort Bend Clements (7-2, 5-2)

DISTRICT 24
6 Friendswood Clear Brook (3-5, 2-2) at Clute Brazoswood (7-1, 3-1) 13
8 Alvin (2-7, 1-4) at League City Clear Creek (3-5, 2-2) 39
14 Galveston Ball (6-2, 3-1) at Pearland (6-2, 2-2) 41
BYE: Houston Clear Lake (6-3, 2-3)

DISTRICT 25
14 Austin Akins (2-6, 0-5) at Austin Westlake (5-2, 3-3) 74
28 Austin Bowie (4-4, 3-2) at Bastrop (3-5, 2-3) 18
35 Austin High (5-3, 4-1) at San Marcos (5-3, 4-1) 20
27 Austin Anderson (1-7, 0-5) at Seguin (7-1, 5-0) 50

DISTRICT 26
35 Spring Branch Smithson Valley (7-1, 5-1) at Converse Judson (6-2, 5-1) 20
31 Converse Wagner (1-7, 0-6) at San Antonio MacArthur (6-2, 4-2) 49
BYE: San Antonio Reagan (5-4, 4-3)

DISTRICT 27
14 San Antonio Southwest (6-2, 3-1) at Corpus Christi Carroll (6-2, 2-2) 7
39 Victoria Memorial (1-7, 1-3) at San Antonio East Central (3-5, 2-2) 45 (2OT)
BYE: Corpus Christi King (3-5, 3-2)

DISTRICT 28
21 San Antonio O'Connor (6-2, 5-1) at San Antonio Marshall (7-2, 7-0) 17
42 San Antonio Warren (6-2, 4-2) at San Antonio Stevens (0-8, 0-6) 0
BYE: San Antonio Jay (7-2, 5-2)

DISTRICT 29
32 Laredo Nixon (3-5, 2-4) at Eagle Pass (3-5, 2-4) 26
42 Laredo Martin (6-2, 5-1) at Laredo LBJ (1-7, 0-6) 28
23 Laredo Cigarroa (3-4, 3-2) at Laredo United South (5-3, 4-2) 16
BYE: Laredo United (8-1, 7-0)

DISTRICT 30
41 McAllen Memorial (7-2, 4-1) at Donna (2-6, 2-2) 17
19 Rio Grande City (6-2, 2-2) at La Joya (4-4, 3-1) 35
28 Mission Sharyland (2-6, 0-4) at McAllen Rowe (1-7, 0-4) 35
BYE: McAllen (7-2, 4-1)

DISTRICT 31
27 Harlingen South (6-2, 4-1) at Edinburg Economedes (4-4, 2-3) 22
29 Edinburg North (1-7, 1-4) at Pharr-San Juan-Alamo Memorial (3-5, 0-5) 0

DISTRICT 32
58 Weslaco (7-1, 5-0) at Brownsville Porter (1-7, 1-4) 28
20 Brownsville Rivera (1-7, 1-4) at Los Fresnos (8-0, 5-0) 51
0 Brownsville Hanna (0-8, 0-5) at San Benito (5-3, 3-2) 58

CLASS 4A

DISTRICT 1
7 El Paso Jefferson (3-5, 2-3) at El Paso Austin (4-4, 2-3) 14
17 El Paso (1-7, 0-5) at El Paso Bowie (3-5, 2-3) 33
27 El Paso Andress (7-1, 5-0) at El Paso Burges (3-5, 3-2) 13
0 El Paso Irvin (2-5, 1-3) at El Paso Chapin (8-0, 5-0) 40

DISTRICT 2
7 San Elizario (0-8, 0-5) at Canutillo (4-4, 2-3) 36
54 El Paso Del Valle (4-4, 3-2) at Clint Mountain View (2-6, 2-3) 7
17 El Paso Parkland (8-0, 5-0) at El Paso Riverside (8-0, 5-0) 14
27 Clint Horizon (5-2, 2-2) at El Paso Ysleta (2-6, 1-4) 14

DISTRICT 3
20 Amarillo Caprock (0-8, 0-3) at Amarillo Palo Duro (3-5, 2-1) 24
40 Hereford (7-1, 3-0) at Canyon Randall (3-5, 2-1) 14
7 Pampa (3-5, 1-2) at Dumas (1-7, 1-2) 14

DISTRICT 4
53 Big Spring (1-7, 0-2) at Lubbock Estacado (2-6, 1-1) 28
BYE: Wolfforth Frenship (7-2, 3-0)

DISTRICT 5
7 Wichita Falls Rider (5-3, 4-0) at Denton Ryan (5-3, 3-1) 14
21 Denton Guyer (0-9, 0-5) at Sherman (6-2, 2-2) 52
33 Denison (4-4, 2-2) at Wichita Falls (4-4, 3-1) 40 (OT)
BYE: Denton (3-6, 1-4)

DISTRICT 6
21 Saginaw (4-4, 1-3) at Azle (1-7, 0-4) 41
52 Keller Fossil Ridge (7-1, 4-0) at Saginaw Boswell (7-1, 3-1) 35
BYE: Fort Worth Brewer (1-8, 0-5)

DISTRICT 7 EAST
41 Fort Worth South Hills (6-2, 3-0) at Fort Worth O.D. Wyatt (3-4, 1-2) 27
BYE: Fort Worth Eastern Hills (2-7, 2-2)

DISTRICT 7 WEST
55 Fort Worth Western Hills (4-4, 3-1) at Fort Worth Carter-Riverside (4-4, 2-2) 23

DISTRICT 8
36 Alvarado (2-6, 1-4) at Cleburne (2-6, 1-4) 14
17 Stephenville (8-0, 5-0) at Crowley (7-1, 4-1) 16
0 Joshua (1-7, 0-5) at Everman (5-3, 4-1) 32
56 Aledo (7-1, 4-1) at Mineral Wells (4-4, 1-4) 0

DISTRICT 9
14 The Colony (3-5, 2-3) at Frisco Centennial (3-5, 2-3) 17
20 McKinney (3-5, 1-4) at Lake Dallas (7-1, 4-1) 23
21 Frisco (7-1, 5-0) at McKinney North (8-0, 5-0) 17

DISTRICT 10
26 Greenville (2-6, 2-3) at Dallas Highland Park (8-0, 5-0) 48
49 Richardson Pearce (3-4, 0-4) at Rockwall-Heath (2-6, 0-5) 3
46 West Mesquite (7-1, 5-0) at Terrell (1-6, 1-3) 0

DISTRICT 11
51 Paris (6-2, 2-1) at Mount Pleasant (3-5, 0-3) 59
34 Lindale (6-2, 1-2) at Paris North Lamar (6-2, 2-1) 20
0 Sulphur Springs (2-6, 1-2) at Texarkana Texas High (8-0, 3-0) 47

DISTRICT 12
19 Jacksonville (5-3, 2-3) at Hallsville (5-3, 3-2) 28
24 Kilgore (5-3, 3-2) at Henderson (1-7, 1-4) 0
12 Longview Pine Tree (2-6, 0-5) at Nacogdoches (4-4, 3-2) 40
34 Marshall (5-3, 3-2) at Whitehouse (7-1, 5-0) 35

DISTRICT 13
37 Dallas Hillcrest (5-4, 3-2) at North Dallas (2-6, 0-4) 6
BYE: Dallas Thomas Jefferson (2-7, 1-4)

DISTRICT 14
7 Dallas South Oak Cliff (4-4, 3-0) at Dallas Kimball (4-4, 3-0) 26

DISTRICT 15
7 Midlothian (2-7, 1-4) at Lancaster (5-3, 3-1) 6
51 Ennis (5-3, 3-1) at Red Oak (3-5, 0-4) 0
3 Arlington Seguin (5-3, 2-2) at Waxahachie (6-2, 4-0) 21
BYE: Corsicana (4-5, 3-2)

DISTRICT 16
6 Waco University (1-7, 0-3) at Hewitt Midway (3-5, 1-2) 47
21 Brownwood (3-5, 1-2) at Waco (6-2, 3-0) 40

DISTRICT 17
14 Austin Reagan (1-7, 1-5) at Austin Crockett (3-4, 3-3) 35
6 Austin Johnston (0-9, 0-7) at Austin Lanier (3-5, 2-4) 25
42 Austin McCallum (7-1, 6-0) at Austin Travis (6-2, 5-1) 6
12 Austin LBJ (5-3, 5-1) at Elgin (6-2, 5-1) 16
BYE: Manor (3-6, 2-5)

DISTRICT 18
13 Montgomery (5-3, 3-1) at Livingston (5-3, 1-3) 7
24 Brenham (7-1, 4-0) at Willis (0-8, 0-4) 7
BYE: Waller (5-4, 2-3)

DISTRICT 19
34 Houston Worthing (2-6, 1-3) at Houston Scarborough (2-6, 1-3) 6

DISTRICT 20
41 Houston Reagan (3-5, 1-3) at Houston Austin (4-4, 2-2) 34

DISTRICT 21
35 Galena Park (7-1, 4-1) at Houston Smiley (3-5, 1-4) 7
36 Crosby (5-3, 4-1) at Huffman Hargrave (3-5, 1-4) 0
15 Houston C.E. King (3-5, 2-3) at Mont Belvieu Barbers Hill (8-0, 5-0) 27
20 Houston Forest Brook (1-7, 0-5) at New Caney (4-4, 3-2) 48

DISTRICT 22
7 Port Neches-Groves (5-3, 3-2) at Beaumont Central (5-3, 4-1) 33
7 Nederland (4-4, 3-2) at Dayton (6-2, 5-0) 35
20 Orange Little Cypress-Mauriceville (3-5, 2-3) at Lumberton (4-4, 1-4) 7
27 Beaumont Ozen (1-7, 1-4) at Vidor (2-6, 1-4) 28

DISTRICT 23
47 La Marque (8-1, 5-0) at Dickinson (5-3, 1-3) 14
31 Freeport Brazosport (1-7, 0-4) at Santa Fe (2-6, 0-4) 27
19 Angleton (4-4, 3-1) at Texas City (6-2, 3-1) 45
BYE: Friendswood (6-3, 3-2)

DISTRICT 24
45 Rosenberg Terry (5-3, 2-1) at Bay City (1-7, 1-2) 0
3 Richmond Foster (1-7, 1-2) at Rosenberg Lamar Consolidated (8-0, 3-0) 62

DISTRICT 25
25 Marble Falls (3-5, 1-4) at Austin Lake Travis (6-2, 5-0) 42
19 Dripping Springs (4-4, 3-2) at Burnet (5-3, 3-2) 48
24 Cedar Park Vista Ridge (2-6, 1-4) at Lampasas (2-5, 1-3) 29
13 Pflugerville Hendrickson (1-6, 1-3) at Pflugerville Connally (5-3, 4-1) 51

DISTRICT 26
22 New Braunfels Canyon (6-2, 3-2) at Buda Hays Consolidated (6-2, 4-1) 14
0 Cibolo Steele (3-5, 1-4) at Del Valle (4-4, 2-3) 30
14 Lockhart (4-4, 2-3) at New Braunfels (5-3, 3-2) 38
0 Kyle Lehman (2-6, 0-5) at Schertz Clemens (7-1, 5-0) 41

DISTRICT 27
6 San Antonio Memorial (0-8, 0-3) at Fredericksburg (6-2, 2-1) 48
7 Boerne (4-4, 2-1) at Kerrville Tivy (3-5, 2-1) 12
61 San Antonio Alamo Heights (7-1, 3-0) at San Antonio Kennedy (2-5, 0-3) 0

DISTRICT 28
19 San Antonio Jefferson (2-6, 1-3) at San Antonio Burbank (3-5, 1-3) 15
28 San Antonio Brackenridge (6-2, 2-2) at San Antonio Fox Tech (5-2, 3-1) 35
BYE: San Antonio Lanier (6-2, 4-1)

DISTRICT 29
17 South San Antonio (2-6, 1-2) at San Antonio Harlandale (3-5, 3-0) 12
16 Uvalde (5-3, 2-1) at San Antonio McCollum (5-3, 3-0) 17
13 Floresville (2-6, 0-3) at San Antonio Southside (3-5, 0-3) 19

DISTRICT 30
7 Corpus Christi Moody (2-6, 1-2) at Beeville Jones (7-1, 3-0) 39
40 Port Lavaca Calhoun (7-1, 3-0) at Corpus Christi Miller (3-5, 1-2) 44
13 Gregory-Portland (3-5, 1-2) at Rockport-Fulton (2-6, 0-3) 7

DISTRICT 31
55 Corpus Christi Calallen (8-0, 3-0) at Corpus Christi Tuloso-Midway (1-7, 1-2) 7
0 Alice (5-3, 1-2) at Kingsville King (2-6, 2-1) 17
50 Corpus Christi Flour Bluff (6-2, 2-1) at Robstown (3-5, 0-3) 14

DISTRICT 32
32 Weslaco East (2-7, 1-4) at Mission Memorial (4-4, 2-2) 31
59 Edcouch-Elsa (8-0, 4-0) at Roma (2-6, 1-3) 7
BYE: Mercedes (6-3, 4-1)

CLASS 3A

DISTRICT 1
6 Fabens (2-7, 1-4) at Clint (7-1, 3-1) 36
6 Tornillo (3-4, 0-4) at Monahans (7-1, 4-0) 56
34 Fort Stockton (6-2, 3-1) at Pecos (4-4, 2-2) 26
BYE: Anthony (5-3, 2-3)

DISTRICT 3
21 Andrews (3-5, 1-0) at Midland Greenwood (7-1, 0-1) 42
0 Lamesa (2-6, 0-1) at Snyder (5-3, 1-0) 50

DISTRICT 4
22 Lubbock Cooper (3-4, 1-0) at Brownfield (2-6, 0-1) 28
14 Levelland (1-7, 0-1) at Seminole (6-2, 1-0) 28

DISTRICT 5
28 Dalhart (7-1, 0-1) at Borger (3-4, 0-1) 0

DISTRICT 6
7 Wichita Falls Hirschi (6-3, 1-2) at Burkburnett (7-1, 2-0) 0
14 Graham (3-5, 1-1) at Vernon (4-4, 1-1) 7
BYE: Iowa Park (5-4, 1-2)

DISTRICT 7
41 Abilene Wylie (6-2, 2-0) at Breckenridge (6-2, 1-1) 13
23 Clyde (4-5, 1-2) at Comanche (2-6, 0-2) 21
BYE: Sweetwater (7-2, 2-1)

DISTRICT 8
21 Decatur (8-0, 3-0) at Argyle (7-1, 3-0) 0
13 Gainesville (1-7, 0-3) at Bowie (1-7, 0-3) 28
50 Sanger (6-2, 2-1) at Bridgeport (1-7, 1-2) 21

DISTRICT 9
27 Frisco Wakeland (3-5, 1-4) at Bonham (1-7, 0-5) 33
7 Prosper (7-1, 5-0) at Celina (8-0, 5-0) 35
26 Princeton (5-3, 3-2) at Pilot Point (4-4, 3-2) 39
27 Whitesboro (4-4, 2-3) at Van Alstyne (1-7, 1-4) 21

DISTRICT 10
0 Nevada Community (2-6, 0-3) at Emory Rains (7-1, 3-0) 48
38 Royse City (7-1, 3-0) at Quinlan Ford (4-4, 2-1) 8
20 Commerce (3-5, 1-2) at Wills Point (2-6, 0-3) 36

DISTRICT 11
7 Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (2-6, 0-3) at Lake Worth (5-3, 1-2) 49

DISTRICT 12
13 Glen Rose (4-4, 3-0) at Kennedale (5-3, 2-1) 16
52 Hillsboro (4-4, 1-2) at Venus (0-8, 0-3) 18
28 West (6-2, 2-1) at Whitney (3-5, 1-2) 7

DISTRICT 13
30 Mabank (4-4, 2-1) at Crandall (4-4, 3-0) 23
25 Kaufman (4-4, 3-0) at Eustace (1-7, 0-3) 13
37 Ferris (1-7, 0-3) at Kemp (1-7, 1-2) 8

DISTRICT 14
30 Tyler Chapel Hill (3-5, 1-2) at Athens (4-4, 2-1) 27
34 Brownsboro (5-3, 2-1) at Bullard (4-4, 1-2) 13
13 Canton (5-3, 2-1) at Van (5-3, 1-2) 34

DISTRICT 15
7 Longview Spring Hill (5-3, 3-0) at Gilmer (8-0, 3-0) 55
64 Gladewater (3-5, 2-1) at Gladewater Sabine (0-8, 0-3) 20
24 White Oak (1-7, 0-3) at Mineola (2-6, 1-2) 35

DISTRICT 16
7 Mount Vernon (2-7, 0-3) at Texarkana Liberty-Eylau (6-2, 2-0) 35
49 Atlanta (2-6, 2-0) at Texarkana Pleasant Grove (2-6, 1-1) 14
BYE: Pittsburg (2-7, 1-2)

DISTRICT 17
42 Robinson (6-2, 2-1) at Gatesville (6-2, 2-1) 20
35 Waco La Vega (6-2, 2-1) at Lorena (1-7, 0-3) 7
15 China Spring (7-1, 2-1) at Waco Connally (2-6, 1-2) 37

DISTRICT 18
12 Rockdale (2-6, 0-3) at Cameron Yoe (5-3, 1-1) 50
56 Liberty Hill (5-2, 2-0) at Taylor (4-4, 1-1) 10
BYE: Hutto (6-2, 2-1)

DISTRICT 19
40 Groesbeck (2-6, 1-2) at Madisonville (6-2, 2-1) 27
6 Mexia (3-4, 3-0) at Palestine (6-2, 2-1) 63
31 Fairfield (3-4, 0-2) at Palestine Westwood (5-3, 1-2) 48

DISTRICT 20
31 Crockett (5-3, 3-0) at Diboll (7-1, 3-0) 17
47 Carthage (6-2, 1-2) at Huntington (1-7, 0-3) 8
7 Center (1-7, 0-3) at Rusk (5-3, 2-1) 31

DISTRICT 21
7 Hamshire-Fannett (3-5, 1-4) at Bridge City (5-3, 3-2) 27
25 Sour Lake Hardin-Jefferson (3-5, 1-4) at Jasper (1-7, 1-4) 26
42 Silsbee (6-2, 4-1) at Kirbyville (6-2, 4-1) 32
40 West Orange-Stark (8-0, 5-0) at Orangefield (3-5, 1-4) 13

DISTRICT 22
40 Coldspring Oakhurst (6-2, 3-0) at Cleveland (1-7, 1-2) 0
12 Cleveland Tarkington (2-6, 0-3) at Liberty (2-6, 1-2) 52
14 Shepherd (2-6, 1-2) at Splendora (4-4, 3-0) 42

DISTRICT 23
24 Navasota (3-5, 1-2) at Caldwell (3-5, 1-2) 41
28 Bellville (7-1, 3-0) at Giddings (8-0, 3-0) 35
2 Smithville (1-7, 0-3) at La Grange (6-2, 1-2) 36

DISTRICT 24
16 Sealy (1-6, 1-4) at Columbia (4-4, 3-2) 42
42 Needville (6-2, 3-2) at Stafford (1-7, 1-4) 3
14 Brookshire Royal (3-5, 2-3) at Sweeny (6-2, 5-0) 40
28 Columbus (3-5, 1-4) at Wharton (5-3, 4-1) 56

DISTRICT 25
22 Llano (6-2, 1-0) at Bandera (2-6, 0-1) 27
0 Ingram Moore (0-8, 0-1) at Wimberley (7-1, 1-0) 56

DISTRICT 26
9 Marion (2-6, 0-1) at Luling (5-3, 1-0) 23
33 La Vernia (6-2, 1-0) at South San Antonio West Campus (5-3, 0-1) 10

DISTRICT 27
13 Somerset (3-5, 0-2) at Lytle (5-3, 1-1) 32
42 Pleasanton (4-5, 2-1) at Poteet (2-6, 0-2) 0
BYE: Castroville Medina Valley (6-3, 3-0)

DISTRICT 28
0 Carrizo Springs (0-8, 0-2) at Hondo (8-0, 2-0) 66
13 Crystal City (3-6, 1-2) at Pearsall (1-7, 0-2) 35
BYE: Devine (9-0, 3-0)

DISTRICT 29
0 Gonzales (3-6, 3-0) at Cuero (8-0, 2-0) 37
0 Goliad (2-6, 0-2) at Yoakum (3-5, 0-2) 28
BYE: Palacios (3-6, 1-2)

DISTRICT 30
26 Sinton (3-5, 2-1) at Aransas Pass (3-5, 0-3) 21
17 Corpus Christi West Oso (4-4, 1-2) at Ingleside (7-1, 3-0) 34
21 Mathis (3-5, 1-2) at Orange Grove (7-1, 2-1) 28

DISTRICT 31
27 Lyford (3-4, 1-1) at Falfurrias (2-6, 0-2) 7
24 Raymondville (6-3, 3-0) at Zapata (4-4, 2-0) 35
BYE: San Diego (0-9, 0-3)

DISTRICT 32
21 La Feria (6-1, 1-1) at Hidalgo (4-4, 0-2) 10
28 Port Isabel (7-2, 3-0) at Rio Hondo (8-0, 2-0) 21
BYE: Progreso (2-6, 0-3)

CLASS 2A

DISTRICT 1
12 Panhandle (7-1, 2-1) at Canadian (5-3, 2-1) 27
20 Sanford-Fritch (3-5, 1-2) at Spearman (5-3, 1-2) 14
0 Stinnett West Texas (3-5, 0-3) at Stratford (5-3, 3-0) 62

DISTRICT 2
56 Friona (7-1, 4-0) at Dimmitt (2-6, 1-3) 0
6 Bushland (4-5, 2-3) at Muleshoe (7-1, 4-0) 36
0 Amarillo River Road (2-6, 2-2) at Tulia (4-4, 2-2) 6
BYE: Amarillo Highland Park (0-9, 0-5)

DISTRICT 3
12 Lockney (0-7, 0-3) at Childress (6-1, 3-0) 33
41 Littlefield (7-1, 2-1) at Floydada (4-4, 1-2) 10
0 Abernathy (5-3, 2-1) at Shallowater (4-4, 1-2) 12

DISTRICT 4
14 Tahoka (5-3, 1-2) at Denver City (4-4, 1-2) 21
13 Slaton (7-1, 2-1) at Idalou (7-1, 3-0) 29
25 Post (2-6, 1-2) at Lubbock Roosevelt (3-5, 1-2) 31 (2OT)

DISTRICT 5
52 Anson (5-3, 2-3) at Colorado City (0-8, 0-5) 8
3 Hawley (5-3, 4-1) at Haskell (8-0, 5-0) 41
14 Merkel (2-6, 2-3) at Stamford (5-3, 3-2) 32
28 Coahoma (2-6, 2-3) at Stanton (4-4, 2-3) 27

DISTRICT 6
25 Coleman (6-2, 3-2) at Ballinger (4-4, 2-3) 20
7 San Angelo Grape Creek (2-6, 0-5) at Bangs (2-6, 2-3) 35
45 Early (6-2, 4-1) at San Saba (1-7, 0-5) 21
49 Wall (7-1, 5-0) at Tuscola Jim Ned (6-2, 4-1) 14

DISTRICT 7
29 Crane (6-2, 2-1) at Alpine (6-2, 2-1) 42
37 Big Lake Reagan County (3-5, 1-2) at Kermit (3-5, 1-2) 33
44 Ozona (6-2, 3-0) at Van Horn (1-7, 0-3) 0

DISTRICT 8
43 Comfort (7-1, 3-0) at Brady (1-7, 0-3) 25
21 Junction (4-4, 0-3) at Mason (5-3, 1-2) 0
24 Blanco (7-1, 2-1) at Sonora (8-0, 3-0) 0

DISTRICT 9
17 Alvord (6-2, 4-1) at Holliday (7-1, 5-0) 48
0 Chico (1-7, 1-4) at Nocona (3-5, 2-3) 38
0 Jacksboro (2-6, 2-3) at Olney (6-2, 3-2) 38
53 Henrietta (3-5, 3-2) at Wichita Falls City View (0-8, 0-5) 0

DISTRICT 10
7 Boyd (6-2, 2-1) at Cisco (7-1, 3-0) 12
28 Eastland (2-6, 1-2) at Millsap (1-7, 0-3)12
7 Godley (6-2, 2-1) at Paradise (7-1, 2-1) 33

DISTRICT 11
14 Hico (5-3, 3-0) at Dublin (6-2, 2-1) 21
0 Maypearl (3-5, 0-3) at Grandview (5-3, 3-0) 49
28 Itasca (6-2, 1-2) at Rio Vista (3-5, 0-3) 18

DISTRICT 12
51 Lone Oak (7-1, 3-0) at Caddo Mills (7-1, 3-0) 20
47 Scurry-Rosser (2-6, 1-2) at Dallas Life Oak Cliff (4-4, 0-3) 44
10 Palmer (5-3, 0-3) at Edgewood (3-5, 2-1) 16

DISTRICT 13
22 Melissa (6-2, 3-0) at Aubrey (5-3, 2-1) 19
3 Leonard (2-6, 0-3) at Blue Ridge (4-4, 0-3) 10
24 Anna (1-7, 1-2) at Farmersville (7-1, 3-0) 35

DISTRICT 14
14 Pottsboro (6-2, 3-2) at Callisburg (5-3, 3-2) 16
16 Tom Bean (0-8, 0-5) at Gunter (6-2, 4-1) 47
30 Sadler S&S Consolidated (3-5, 2-3) at Howe (3-5, 2-3) 20
0 Bells (2-6, 1-4) at Whitewright (6-2, 5-0) 41

DISTRICT 15
42 DeKalb (7-1, 4-0) at Clarksville (7-1, 4-0) 27
41 Paris Chisum (4-4, 1-3) at Cooper (2-7, 1-4) 14
27 Honey Grove (4-4, 2-2) at Pattonville Prairiland (5-3, 3-1) 8
BYE: Bogata Rivercrest (3-6, 0-5)

DISTRICT 16
40 Alba-Golden (2-6, 0-3) at Como-Pickton (0-8, 0-3) 21
44 Winnsboro (7-1, 3-0) at Hawkins (3-5, 2-1) 12
13 Grand Saline (2-5-1, 1-2) at Quitman (8-0, 3-0) 30

DISTRICT 17
13 Redwater (0-8, 0-5) at Hooks (6-2, 3-2) 51
21 New Boston (7-1, 5-0) at Hughes Springs (4-4, 2-3) 32
7 Queen City (2-6, 0-5) at Linden-Kildare (4-4, 2-3) 17
42 Daingerfield (3-5, 3-2) at Omaha Pewitt (8-0, 5-0) 49

DISTRICT 18
7 Diana New Diana (2-6, 2-3) at Big Sandy Harmony (2-6, 1-4) 13
7 Gladewater Union Grove (4-4, 4-1) at Harleton (7-1, 5-0) 21
16 Big Sandy (5-3, 4-1) at Jefferson (7-1, 4-1) 35
21 Winona (1-7, 0-5) at Ore City (0-8, 0-5) 51

DISTRICT 19
49 Tatum (6-2, 4-1) at Elysian Fields (6-2, 5-0) 8
64 Arp (5-3, 2-3) at New London West Rusk (3-5, 1-4) 6
22 Timpson (3-5, 2-3) at Troup (7-1, 4-1) 57
43 Garrison (1-6, 0-5) at Waskom (4-4, 2-3) 20

DISTRICT 20
7 Rice (1-7, 0-4) at Mildred (6-2, 3-1) 51
35 Malakoff (6-1-1, 3-1) at Frankston (7-1, 3-1) 33
27 Blooming Grove (2-7, 1-4) at Italy (0-8, 0-4) 14
BYE: Kerens (7-2, 5-0)

DISTRICT 21
20 McGregor (5-3, 1-2) at Bruceville-Eddy (4-4, 1-2) 7
0 Moody (0-8, 0-3) at Crawford (6-1, 3-0) 38
14 Clifton (3-5, 2-1) at Hamilton (7-1, 2-1) 41

DISTRICT 22
49 Marlin (7-1, 5-0) at Centerville (4-4, 2-3) 6
18 Riesel (3-5, 1-4) at Elkhart (2-6, 1-4) 32
6 Buffalo (1-7, 0-5) at Jewett Leon (5-3, 2-3) 25
0 Teague (6-2, 4-1) at Mart (7-1, 5-0) 35

DISTRICT 23
8 San Augustine (2-6, 2-1) at Corrigan-Camden (7-1, 2-1) 48
7 Shelbyville (0-8, 0-3) at Hemphill (4-4, 1-2) 23
34 Woodville (4-4, 1-2) at Newton (5-2, 3-0) 49

DISTRICT 24
19 Buna (5-3, 2-2) at Deweyville (6-2, 3-1) 6
13 Anahuac (2-7, 1-4) at Warren (3-5, 2-2) 24
14 Kountze (4-4, 2-2) at Winnie East Chambers (8-0, 4-0) 35
BYE: Hardin (2-7, 1-4)

DISTRICT 25
50 Salado (5-3, 4-1) at Florence (1-7, 1-4) 7
20 Rogers (6-2, 4-1) at Jarrell (5-3, 4-1) 13
35 Lago Vista (0-8, 0-5) at Little River Academy (2-6, 1-4) 28
41 Troy (5-3, 3-2) at Rosebud-Lott (4-4, 3-2) 7

DISTRICT 26
36 Hempstead (4-5, 2-3) at Franklin (3-4, 2-2) 14
18 Trinity (1-7, 1-3) at New Waverly (0-8, 0-5) 59
54 Lexington (6-2, 4-0) at Somerville (6-2, 3-1) 28
BYE: Hearne (5-4, 3-2)

DISTRICT 27
26 Danbury (1-7, 0-3) at Hitchcock (3-4, 1-2) 16
26 Boling (7-0, 3-0) at Wallis Brazos (4-3, 1-2) 44
BYE: Van Vleck (1-7, 1-3), East Bernard (8-0, 4-0)

DISTRICT 28
20 Ganado (1-7, 0-5) at Altair Rice Consolidated (7-1, 4-1) 45
41 Vanderbilt Industrial (5-3, 3-2) at Edna (5-3, 3-2) 0
41 Weimar (5-3, 2-3) at El Maton Tidehaven (2-6, 1-4) 32
18 Hallettsville (3-5, 2-3) at Schulenburg (8-0, 5-0) 44

DISTRICT 29
42 Poth (5-3, 3-2) at Nixon-Smiley (1-7, 1-4) 24
0 Kenedy (2-6, 1-4) at Stockdale (5-3, 4-1) 47
49 Karnes City (3-5, 2-3) at Yorktown (1-7, 1-4) 8
35 Geronimo Navarro (6-2, 4-1) at Universal City Randolph (5-3, 4-1) 0

DISTRICT 30
0 Jourdanton (1-8, 1-2) at Dilley (7-1, 2-0) 17
53 Cotulla (7-0, 2-0) at Natalia (1-7, 0-2) 21
BYE: San Antonio Cole (5-3, 1-2)

DISTRICT 31
35 Skidmore-Tynan (7-1, 3-1) at Bloomington (3-5, 1-3) 20
14 Odem (4-4, 1-3) at Taft (4-4, 2-2) 26
19 George West (8-1, 4-1) at Three Rivers (5-3, 1-3) 20 (OT)
BYE: Refugio (8-1, 4-1)

DISTRICT 32
26 Freer (6-2, 3-1) at Banquete (4-4, 2-2) 7
21 Santa Rosa (2-6, 1-3) at Bishop (3-5, 3-1) 31
6 Premont (5-4, 3-2) at Hebbronville (5-2, 4-0) 42
BYE: Riviera Kaufer (1-8, 0-5)

CLASS A

DISTRICT 1
37 Sunray (5-3, 3-0) at Amarillo Boys Ranch (3-5, 1-2) 7
14 White Deer (6-2, 2-1) at Booker (3-5, 0-3) 13
20 Gruver (2-6, 1-2) at Vega (6-2, 2-1) 8

DISTRICT 3
20 Wellington (1-7, 0-3) at Memphis (6-2, 2-1) 52
0 Wheeler (5-3, 3-0) at Quanah (4-4, 3-0) 22
7 Clarendon (3-5, 1-2) at Shamrock (2-6, 0-3) 27

DISTRICT 4
6 Farwell (5-3, 1-1) at Bovina (3-5, 0-2) 28
32 Springlake-Earth (2-6, 1-1) at Sudan (2-5, 0-3) 14
BYE: Nazareth (8-0, 3-0)

DISTRICT 5
28 Crosbyton (3-5, 1-2) at Anton (1-7, 0-3) 20
0 Hale Center (6-2, 3-0) at New Deal (8-0, 3-0) 28
55 Olton (3-4, 1-2) at Ralls (6-2, 1-2) 32

DISTRICT 7
7 Smyer (3-5, 1-2) at O'Donnell (3-5, 2-1) 56
34 Morton (1-7, 0-3) at Plains (1-7, 0-3) 35 (3OT)
14 Seagraves (5-2, 3-0) at Sundown (7-1, 3-0) 6

DISTRICT 8
56 McCamey (4-4, 2-0) at Fort Hancock (0-7, 0-2) 6
14 Wink (7-2, 2-1) at Iraan (4-4, 2-0) 21
BYE: Marfa (1-8, 0-3)

DISTRICT 9
20 Seymour (3-5, 0-3) at Munday (6-2, 1-2) 13
34 Electra (3-5, 2-1) at Petrolia (5-3, 2-1) 24
25 Archer City (6-2, 1-2) at Windthorst (8-0, 3-0) 34

DISTRICT 11
23 Muenster (5-3, 2-1) at Collinsville (7-1, 3-0) 34
20 Valley View (3-5, 1-2) at Era (3-5, 1-2) 14
41 Lindsay (4-4, 2-1) at Saint Jo (0-8, 0-3) 7

DISTRICT 12
10 Gorman (6-2, 4-0) at De Leon (3-5, 3-1) 28
18 Perrin-Whitt (5-4, 2-3) at Ranger (3-5, 1-3) 28
7 Santo (1-7, 1-3) at Tolar (6-2, 4-0) 14
BYE: Cross Plains (0-9, 0-5)

DISTRICT 13
12 Evant (7-2, 3-2) at Bosqueville (7-1, 3-1) 56
0 Covington (2-6, 0-4) at Goldthwaite (8-0, 4-0) 52
14 Valley Mills (6-2, 3-1) at Meridian (4-4, 1-3) 0
BYE: Frost (3-5, 1-4)

DISTRICT 15
12 Rotan (3-5, 1-3) at Albany (5-3, 4-0) 36
28 Hamlin (2-6, 1-3) at Baird (1-7, 0-4) 20
22 Winters (5-4, 3-2) at Roby (3-5, 1-3) 12
BYE: Roscoe (8-1, 5-0)

DISTRICT 16
7 Miles (2-6, 1-4) at Bronte (4-4, 2-3) 14
43 Forsan (4-4, 3-2) at Eldorado (0-8, 0-5) 14
20 Mertzon Irion County (3-5, 3-2) at Menard (1-7, 1-4) 7
22 Christoval (5-3, 5-0) at Sterling City (6-2, 5-0) 34

DISTRICT 17
13 Dallas A+ Academy (0-8, 0-3) at Celeste (4-4, 2-1) 55
66 Wolfe City (8-0, 3-0) at Cumby (4-4, 3-0) 0
62 Quinlan Boles (4-4, 1-2) at Fruitvale (0-8, 0-3) 0

DISTRICT 19
18 Simms Bowie (5-3, 2-0) at Gilmer Union Hill (7-1, 2-0) 16
0 Karnack (1-6, 0-3) at Maud (5-3, 1-1) 58
BYE: Detroit (3-6, 1-2)

DISTRICT 20
18 Overton (5-3, 1-2) at Beckville (7-1, 2-1) 22
14 Price Carlisle (7-1, 2-1) at Joaquin (6-2, 2-1) 13

DISTRICT 21
0 Malakoff Cross Roads (1-7, 1-2) at Alto (8-0, 3-0) 68
34 Grapeland (6-2, 2-1) at Cayuga (4-4, 2-1) 0
46 Cushing (3-5, 1-2) at Oakwood (0-8, 0-3) 7

DISTRICT 23
66 Groveton (7-1, 3-0) at Chester (0-7, 0-3) 7
34 Burkeville (0-7, 0-3) at Colmesneil (5-3, 1-2) 14
8 Pineland West Sabine (2-6, 2-1) at Lovelady (7-1, 3-0) 41

DISTRICT 24
0 High Island (1-6, 0-2) at Sabine Pass (2-4, 0-2) 41
7 Hull-Daisetta (6-2, 3-0) at Saratoga West Hardin (6-2, 2-0) 36
BYE: Evadale (3-6, 1-2)

DISTRICT 25
20 Normangee (6-2, 4-1) at Bremond (4-4, 4-1) 34
55 Chilton (7-1, 5-0) at Dawson (0-8, 0-5) 0
56 Iola (5-3, 3-2) at Hubbard (2-6, 2-3) 22
60 Axtell (3-5, 1-4) at Wortham (2-6, 1-4) 13

DISTRICT 27
45 Milano (4-4, 2-2) at Bartlett (3-5, 2-2) 20
19 Thorndale (6-3, 4-1) at Granger (6-2, 3-1) 14
17 Burton (0-8, 0-4) at Holland (2-6, 0-4) 10
BYE: Thrall (8-1, 5-0)

DISTRICT 28
21 Harper (6-2, 2-0) at Johnson City (5-2, 2-0) 17
0 Center Point (2-7, 0-3) at Leakey (4-4, 0-2) 34
BYE: Medina (5-4, 2-1)

DISTRICT 29
48 Brackettville Brackett (4-4, 1-2) at Barksdale Nueces Canyon (1-7, 0-3) 20
45 Sabinal (6-2, 3-0) at La Pryor (4-4, 1-2) 8
13 D'Hanis (6-2, 1-2) at Rocksprings (7-1, 3-0) 56

DISTRICT 31
32 Woodsboro (3-6, 0-5) at Charlotte (2-6, 0-4) 6
12 Flatonia (5-3, 3-1) at Pettus (7-1, 3-1) 23
0 Falls City (5-3, 4-0) at Shiner (4-4, 3-1) 27
BYE: Louise (4-5, 2-3)

DISTRICT 32
18 Benavides (3-3, 2-1) at Ben Bolt (4-4, 2-1) 56
9 Santa Maria (2-5, 1-2) at Bruni (6-2, 1-2) 36
0 Agua Dulce (1-6, 0-3) at La Villa (7-0, 3-0) 42

SATURDAY, NOVEMBER 4

CLASS 5A

DISTRICT 15
21 Conroe Oak Ridge (5-3, 0-3) at Conroe (5-3, 1-2) 14

DISTRICT 17
23 Houston Strake Jesuit (3-5, 2-3) at Houston Cypress Ridge (5-3, 3-2) 45
14 Houston Cypress Falls (6-2, 5-0) at Houston Jersey Village (4-4, 3-2) 17

DISTRICT 18
14 Katy Mayde Creek (1-7, 1-4) at Alief Taylor (4-4, 2-3) 27
14 Alief Elsik (2-6, 2-3) at Katy (8-0, 5-0) 47

DISTRICT 19
14 Houston Northbrook (2-6, 0-5) at Aldine MacArthur (3-5, 3-2) 42
14 Aldine Nimitz (5-3, 2-3) at Houston Stratford (7-1, 5-0) 18

DISTRICT 20
56 Houston Lamar (6-2, 4-1) at Houston Bellaire (2-6, 2-3) 13
14 Houston Chavez (5-3, 4-1) at Houston Madison (4-4, 3-2) 24

DISTRICT 21
32 Beaumont West Brook (7-1, 5-0) at Humble (6-2, 3-2) 49

DISTRICT 22
43 La Porte (4-4, 3-2) at Pasadena Rayburn (3-5, 0-5) 0

DISTRICT 23
6 Fort Bend Bush (2-6, 2-4) at Fort Bend Austin (2-6, 2-4) 24
21 Fort Bend Willowridge (0-9, 0-6) at Fort Bend Hightower (5-3, 4-2) 24

DISTRICT 26
21 San Antonio Roosevelt (3-5, 1-5) at San Antonio Madison (5-4, 3-4) 14

DISTRICT 27
35 Corpus Christi Ray (7-2, 4-1) at San Antonio Highlands (1-7, 0-4) 6

DISTRICT 28
14 San Antonio Taft (3-5, 2-4) at San Antonio Clark (4-4, 4-2) 38
14 Del Rio (2-6, 0-6) at San Antonio Holmes (1-7, 1-5) 45

DISTRICT 29
35 Laredo Alexander (6-3, 5-2) at Eagle Pass Winn (0-8, 0-6) 14

DISTRICT 31
2 Edinburg (3-5, 1-4) at Pharr-San Juan-Alamo (4-4, 3-2) 9

DISTRICT 32
17 Brownsville Pace (3-5, 3-2) at Brownsville Lopez (3-5, 2-3) 40

CLASS 4A

REGION III
0 Houston Wheatley (19-4A, 6-2, 4-1) at Houston Yates (20-4A, 6-2, 4-1) 48

DISTRICT 13
9 Dallas Samuell (4-4, 2-2) at Dallas Spruce (4-4, 2-2) 19

DISTRICT 19
14 Houston Kashmere (4-4, 4-1) at Houston Furr (5-3, 2-2) 55
7 Houston Jones (0-8, 0-4) at Houston Sterling (5-3, 3-1) 47

DISTRICT 20
10 Houston Sharpstown (4-4, 2-2) at Houston Washington (6-2, 4-0) 21
22 Houston Waltrip (0-8, 0-5) at Houston Davis (4-4, 2-2) 14

DISTRICT 28
7 San Antonio Edison (3-5, 1-3) at San Antonio Sam Houston (6-3, 3-2) 42

CLASS 3A

DISTRICT 5
27 Perryton (6-2, 1-0) at Canyon (6-2, 1-0) 35

CLASS A

DISTRICT 20
23 Mount Enterprise (2-6, 0-3) at Tenaha (6-2, 2-1) 28


The Old Coach Top Stories