Week 10 Schedule, Results

It is Week 10, and there are a whopping number of district title races and playoff chases still in jeopardy. Tex Preps has your latest pairings, scores and records, and will be the first on the scene with the playoff schedule coming up.

THURSDAY, NOVEMBER 9

CLASS 5A

DISTRICT 1
17 El Paso Coronado (9-0, 7-0) vs. El Paso Franklin (4-5, 4-3) 23 (OT)
7 El Paso Socorro (3-5, 3-4) at El Paso Montwood (7-2, 6-1) 21

DISTRICT 2
12 Lubbock (3-6, 0-4) at Amarillo (5-3, 3-1) 45

DISTRICT 6
62 Lewisville Hebron (8-1, 6-0) at Carrollton R.L. Turner (1-8, 0-6) 0

DISTRICT 7
6 Hurst L.D. Bell (6-3, 4-2) at Euless Trinity (9-0, 6-0) 35

DISTRICT 10
29 Garland Lakeview (1-8, 0-6) at South Garland (3-6, 3-3) 35

DISTRICT 11
0 Dallas Sunset (2-7, 0-4) at Dallas Carter (7-2, 4-0) 59

DISTRICT 13
41 A&M Consolidated (7-1-1, 5-0) at Killeen Harker Heights (4-4, 4-1) 14

DISTRICT 15
7 Magnolia (2-7, 1-3) at The Woodlands (5-4, 3-1) 38

DISTRICT 16
16 Tomball (2-7, 1-4) at Klein Forest (7-2, 3-2) 19

DISTRICT 20
55 Houston Madison (5-4, 4-2) at Houston Milby (1-8, 1-5) 12
0 Houston Sam Houston (0-9, 0-6) at Houston Lamar (7-2, 5-1) 52

DISTRICT 22
46 Galena Park North Shore (9-0, 6-0) at South Houston (2-7, 1-5) 10

DISTRICT 24
34 Clute Brazoswood (8-1, 4-1) at Houston Clear Lake (6-3, 2-3) 21

DISTRICT 25
28 Austin Akins (2-7, 0-6) at Austin Anderson (1-8, 0-6) 35
0 Bastrop (3-6, 2-4) at Austin High (6-3, 5-1) 34

DISTRICT 29
24 Laredo United South (5-4, 4-3) at Laredo United (8-1, 7-0) 63

DISTRICT 31
28 Pharr-San Juan-Alamo North (9-0, 6-0) at Edinburg (3-6, 1-5) 7
14 Pharr-San Juan-Alamo Memorial (3-6, 0-6) at Harlingen (5-4, 4-2) 41

DISTRICT 32
13 Brownsville Porter (1-8, 1-5) at Brownsville Hanna (0-9, 0-6) 27

CLASS 4A

DISTRICT 6
28 Birdville (8-0, 5-0) at Keller Fossil Ridge (8-1, 5-0) 42

DISTRICT 7 9TH PLACE
13 Fort Worth Trimble Tech (1-8, 1-4) at Fort Worth North Side (3-6, 0-4) 16

DISTRICT 7 7TH PLACE
34 Fort Worth Eastern Hills (2-7, 2-2) at Fort Worth Carter-Riverside (4-5, 2-3) 0

DISTRICT 7 5TH PLACE
23 Fort Worth O.D. Wyatt (3-5, 1-3) at Fort Worth Dunbar (3-6, 3-2) 25

DISTRICT 14
47 Dallas Kimball (5-4, 4-0) at Dallas A. Maceo Smith (1-8, 1-3) 0
6 Dallas Pinkston (5-4, 2-2) at Dallas South Oak Cliff (4-5, 3-1) 26

DISTRICT 17
13 Austin Lanier (4-5, 3-4) at Austin Reagan (1-8, 1-6) 0

DISTRICT 25
42 Pflugerville Connally (6-3, 5-1) at Cedar Park Vista Ridge (2-7, 1-5) 7

CLASS 3A

DISTRICT 9
34 Pilot Point (5-4, 4-2) at Frisco Wakeland (3-6, 1-5) 0

FRIDAY, NOVEMBER 10

CLASS 5A

DISTRICT 1
14 El Paso El Dorado (3-6, 1-6) at El Paso Americas (5-4, 4-3) 38
56 El Paso Hanks (5-4, 4-3) at El Paso Eastwood (3-6, 2-5) 29
BYE: El Paso Bel Air (2-8, 1-7)

DISTRICT 2
35 Amarillo Tascosa (5-4, 1-3) at Lubbock Coronado (4-5, 2-2) 20

DISTRICT 3
33 Midland Lee (3-6, 1-3) at Abilene Cooper (4-5, 1-3) 30 (2OT)
31 Odessa Permian (6-3, 3-1) at Midland (5-4, 2-2) 28
42 Abilene (5-4, 4-0) at Odessa (2-7, 1-3) 30

DISTRICT 4
41 Weatherford (4-5, 3-3) at Granbury (4-5, 1-5) 6
21 Burleson (7-2, 6-0) at Mansfield Summit (7-2, 6-0) 17
9 Mansfield (3-6, 3-3) at Mansfield Timberview (4-5, 3-3) 27
2 Fort Worth Paschal (0-9, 0-6) at North Crowley (2-7, 2-4) 54

DISTRICT 5
41 Colleyville Heritage (6-3, 4-2) at Grapevine (6-3, 4-2) 38
21 Keller Central (4-5, 2-4) at Justin Northwest (6-3, 3-3) 28
23 Haltom (3-6, 1-5) at Keller (2-7, 1-5) 51
38 Southlake Carroll (9-0, 6-0) at Richland (5-4, 3-3) 0

DISTRICT 6
18 Carrollton Newman Smith (2-7, 1-5) at Carrollton Creekview (3-6, 1-5) 36
7 Lewisville (5-4, 4-2) at Flower Mound (7-2, 5-1) 21
35 Coppell (7-2, 4-2) at Flower Mound Marcus (5-4, 3-3) 0

DISTRICT 7
35 South Grand Prairie (8-1, 5-1) at Dallas Jesuit (5-4, 4-2) 14
0 Irving (0-9, 0-6) at Grand Prairie (3-6, 1-5) 21
15 Irving MacArthur (4-5, 2-4) at Irving Nimitz (2-7, 2-4) 20

DISTRICT 8
42 DeSoto (6-3, 4-2) at Arlington Bowie (7-2, 5-1) 35
25 Arlington Martin (4-4, 3-3) at Arlington Lamar (5-4, 2-4) 21
31 Arlington (3-6, 2-4) at Arlington Sam Houston (2-7, 0-6) 28
14 Duncanville (2-7, 2-4) at Cedar Hill (9-0, 6-0) 21

DISTRICT 9
17 Plano East (8-1, 6-0) at Allen (8-1, 6-0) 22
6 Richardson (0-9, 0-6) at Plano (3-6, 1-5) 35
47 Plano West (5-4, 4-2) at Richardson Berkner (6-3, 3-3) 48
48 Richardson Lake Highlands (2-7, 2-4) at Wylie (3-6, 2-4) 45

DISTRICT 10
28 Garland (7-2, 5-1) at North Garland (5-4, 4-2) 21
12 Garland Naaman Forest (3-6, 2-4) at Rowlett (3-6, 3-3) 31
7 Sachse (3-6, 1-5) at Rockwall (7-2, 6-0) 54

DISTRICT 11
55 Dallas Skyline (6-3, 3-1) at Dallas Bryan Adams (3-6, 1-3) 15
14 Dallas W.T. White (1-8, 1-3) at Dallas Molina (6-3, 2-2) 32

DISTRICT 12
9 Mesquite Horn (1-8, 0-4) at Longview (7-2, 4-0) 30
38 Tyler John Tyler (3-6, 2-2) at North Mesquite (5-4, 1-3) 24
9 Mesquite (6-3, 2-2) at Tyler Lee (7-2, 3-1) 14

DISTRICT 13
27 Bryan (6-3, 3-2) at Killeen Shoemaker (2-6, 2-3) 7
16 Killeen Ellison (7-2, 3-2) at Temple (3-6, 2-3) 0
BYE: Belton (0-10, 0-6)

DISTRICT 14
21 Round Rock McNeil (4-5, 1-5) at Georgetown (4-5, 2-4) 24
7 Cedar Park (8-1, 5-1) at Leander (7-2, 6-0) 28
7 Pflugerville (3-6, 2-4) at Round Rock (6-3, 3-3) 21
14 Round Rock Stony Point (2-7, 0-6) at Round Rock Westwood (8-1, 5-1) 10

DISTRICT 15
10 The Woodlands College Park (5-3, 2-2) at Conroe Oak Ridge (6-3, 1-3) 28
13 Conroe (5-4, 1-3) at Lufkin (9-0, 4-0) 41

DISTRICT 16
24 Klein Oak (5-4, 3-2) at Klein (6-3, 4-1) 31
0 Spring (3-6, 2-3) at Spring Westfield (9-0, 5-0) 35
BYE: Klein Collins (1-9, 0-6)

DISTRICT 17
14 Houston Cypress Ridge (6-3, 4-2) at Houston Cypress Fairbanks (8-1, 5-1) 28
13 Houston Cypress Springs (1-8, 0-6) at Houston Cypress Falls (6-3, 5-1) 30
13 Houston Jersey Village (5-4, 4-2) at Houston Strake Jesuit (3-6, 2-4) 30

DISTRICT 18
22 Katy Taylor (5-4, 4-2) at Alief Elsik (2-7, 2-4) 40
42 Katy (9-0, 6-0) at Katy Mayde Creek (1-8, 1-5) 0

DISTRICT 19
24 Aldine MacArthur (4-5, 4-2) at Aldine Eisenhower (3-6, 3-3) 17
0 Houston Memorial (4-5, 4-2) at Houston Stratford (8-1, 6-0) 17

DISTRICT 21
12 Humble Atascocita (1-8, 0-6) at Baytown Lee (6-3, 4-2) 45
43 Channelview (2-7, 1-5) at Beaumont West Brook (7-2, 5-1) 42
7 Baytown Sterling (3-6, 2-4) at Kingwood (5-3, 4-2) 42
30 Humble (7-2, 4-2) at Port Arthur Memorial (5-4, 4-2) 33

DISTRICT 22
41 Pasadena Dobie (4-5, 3-3) at La Porte (5-4, 4-2) 52
15 Pasadena Rayburn (3-6, 0-6) at Pasadena (5-4, 1-5) 12

DISTRICT 23
19 Fort Bend Austin (3-6, 3-4) at Fort Bend Clements (7-2, 5-2) 20
0 Fort Bend Kempner (3-6, 3-4) at Fort Bend Marshall (6-3, 5-2) 14
BYE: Fort Bend Dulles (8-2, 6-2)

DISTRICT 24
35 Pearland (7-2, 3-2) at Friendswood Clear Brook (3-6, 2-3) 6
7 League City Clear Creek (4-5, 3-2) at Galveston Ball (6-3, 3-2) 21
BYE: Alvin (2-8, 1-5)

DISTRICT 25
7 San Marcos (5-4, 4-2) at Austin Westlake (6-2-1, 4-2) 13
14 Austin Bowie (4-5, 3-3) at Seguin (8-1, 6-0) 35

DISTRICT 26
34 San Antonio Roosevelt (4-5, 2-5) at Converse Wagner (1-8, 0-7) 16
14 San Antonio Lee (3-6, 1-6) at San Antonio MacArthur (7-2, 5-2) 35
3 San Antonio Churchill (8-1, 6-1) at Spring Branch Smithson Valley (8-1, 6-1) 24
BYE: San Antonio Madison (5-5, 3-5)

DISTRICT 27
21 San Antonio East Central (4-5, 3-2) at Corpus Christi King (3-5, 3-2) 14
0 San Antonio Highlands (1-8, 0-5) at San Antonio Southwest (7-2, 4-1) 33
28 Corpus Christi Carroll (6-3, 2-3) at Victoria Memorial (1-8, 1-4) 21
BYE: Corpus Christi Ray (8-2, 5-1)

DISTRICT 28
7 San Antonio Stevens (0-9, 0-7) at Del Rio (2-7, 0-7) 14
14 San Antonio Holmes (2-7, 2-5) at San Antonio Taft (3-6, 2-5) 21
14 San Antonio O'Connor (7-2, 6-1) at San Antonio Warren (7-2, 5-2) 31
BYE: San Antonio Marshall (7-3, 7-1)

DISTRICT 29
21 Eagle Pass (3-6, 2-5) at Laredo Cigarroa (4-4, 4-3) 26
37 Eagle Pass Winn (0-9, 0-7) at Laredo LBJ (1-8, 0-7) 23
BYE: Laredo Alexander (7-3, 6-2)

DISTRICT 30
7 La Joya (5-4, 4-1) at McAllen (7-2, 4-1) 41
0 Donna (2-7, 2-3) at Mission Sharyland (2-7, 0-5) 34
6 McAllen Rowe (2-7, 1-4) at Rio Grande City (6-3, 2-3) 55
BYE: McAllen Memorial (8-2, 5-1)

DISTRICT 31
14 Edinburg Economedes (4-5, 2-4) at Edinburg North (2-7, 2-4) 0
16 Pharr-San Juan-Alamo (5-4, 4-2) at Harlingen South (7-2, 5-1) 45

DISTRICT 32
36 San Benito (6-3, 4-2) at Brownsville Pace (3-6, 3-3) 14
42 Los Fresnos (9-0, 6-0) at Weslaco (8-1, 6-0) 39

CLASS 4A

NON-DISTRICT
34 Houston Kashmere (19-4A, 4-5, 4-2) at Houston Waltrip (20-4A, 1-8, 1-5) 6

DISTRICT 1
48 El Paso Austin (5-4, 3-3) at El Paso (1-8, 0-6) 0
24 El Paso Chapin (9-0, 6-0) at El Paso Andress (8-1, 6-0) 21
21 El Paso Bowie (4-5, 3-3) at El Paso Irvin (2-7, 1-5) 28
22 El Paso Burges (3-6, 3-3) at El Paso Jefferson (3-6, 2-4) 15

DISTRICT 2
31 El Paso Ysleta (2-7, 1-5) at El Paso Del Valle (5-4, 4-2) 28
14 Clint Mountain View (2-7, 2-4) at El Paso Parkland (9-0, 6-0) 28
35 El Paso Riverside (8-1, 5-1) at San Elizario (0-9, 0-6) 7
40 Canutillo (5-4, 3-3) at Clint Horizon (6-3, 3-3) 35

DISTRICT 3
38 Canyon Randall (3-5, 2-2) at Amarillo Caprock (0-9, 0-4) 7
17 Dumas (2-7, 2-2) at Hereford (8-1, 4-0) 40
7 Amarillo Palo Duro (4-5, 3-1) at Pampa (3-6, 1-3) 14

DISTRICT 4
21 San Angelo Lake View (0-9, 0-3) at Big Spring (2-7, 1-2) 49
13 Lubbock Estacado (2-7, 1-2) at Wolfforth Frenship (7-2, 3-0) 30
BYE: Plainview (7-3, 3-1)

DISTRICT 5
48 Sherman (7-2, 3-2) at Denison (4-5, 2-3) 44
43 Denton Ryan (6-3, 4-1) at Denton (3-6, 1-4) 20
17 Wichita Falls (5-4, 4-1) at Wichita Falls Rider (5-4, 4-1) 42
BYE: Denton Guyer (0-10, 0-6)

DISTRICT 6
62 Azle (2-7, 1-4) at Fort Worth Brewer (1-8, 0-5) 14
31 Saginaw Boswell (7-2, 3-2) at Saginaw (4-5, 1-4) 14
BYE: Springtown (4-6, 3-3)

DISTRICT 7 3RD PLACE
12 Fort Worth Western Hills (5-4, 4-1) at Fort Worth Arlington Heights (3-5, 2-2) 16

DISTRICT 7 CHAMPIONSHIP
28 Fort Worth Southwest (8-1, 5-0) at Fort Worth South Hills (7-2, 4-0) 9
BYE: Fort Worth Poly (1-7, 0-5)

DISTRICT 8
0 Crowley (7-2, 4-2) at Aledo (8-1, 5-1) 57
12 Mineral Wells (4-5, 1-5) at Alvarado (3-6, 2-4) 26
14 Cleburne (2-7, 1-5) at Joshua (1-8, 0-6) 0
28 Everman (6-3, 5-1) at Stephenville (9-0, 6-0) 20

DISTRICT 9
17 Lake Dallas (8-1, 5-1) at Frisco (8-1, 6-0) 13
28 McKinney North (8-1, 5-1) at Little Elm (4-5, 2-4) 35
13 Frisco Centennial (4-5, 3-3) at McKinney (3-6, 1-5) 31
0 McKinney Boyd (0-9, 0-6) at The Colony (3-6, 2-4) 14

DISTRICT 10
7 Rockwall-Heath (2-7, 0-6) at Greenville (2-7, 2-4) 48
28 Mesquite Poteet (7-2, 5-1) at Richardson Pearce (5-4, 2-4) 26
33 Dallas Highland Park (9-0, 6-0) at West Mesquite (8-1, 6-0) 15
0 Terrell (1-8, 1-5) at Forney (4-5, 3-3) 14

DISTRICT 11
45 Mount Pleasant (3-6, 1-3) at Lindale (7-2, 2-2) 42 (OT)
25 Texarkana Texas High (9-0, 4-0) at Paris (6-3, 2-2) 7
40 Paris North Lamar (6-3, 2-2) at Sulphur Springs (2-7, 1-3) 8

DISTRICT 12
17 Henderson (1-8, 1-5) at Jacksonville (5-4, 2-4) 24
22 Marshall (5-4, 3-3) at Kilgore (6-3, 4-2) 15
31 Hallsville (6-3, 4-2) at Longview Pine Tree (2-7, 0-6) 15
13 Whitehouse (8-1, 6-0) at Nacogdoches (5-4, 4-2) 21

DISTRICT 13
0 North Dallas (2-7, 0-5) at Dallas Samuell (4-5, 2-3) 15
34 Dallas Lincoln (6-3, 4-1) at Dallas Thomas Jefferson (2-7, 1-4) 0
6 Dallas Spruce (5-4, 3-2) at Dallas Woodrow Wilson (9-0, 5-0) 49
BYE: Dallas Hillcrest (6-4, 4-2)

DISTRICT 14
19 Dallas Adamson (0-9, 0-4) at Seagoville (6-3, 2-2) 55

DISTRICT 15
24 Red Oak (3-6, 0-5) at Corsicana (4-5, 3-2) 52
28 Waxahachie (7-2, 5-0) at Ennis (6-3, 4-1) 35
BYE: Midlothian (3-7, 2-4)

DISTRICT 16
6 Hewitt Midway (4-5, 2-2) at Brownwood (3-6, 1-3) 60
21 Waco (7-2, 4-0) at Copperas Cove (8-1, 4-0) 7
33 Killeen (4-5, 1-3) at Waco University (1-8, 0-5) 12

DISTRICT 17
16 Austin Travis (6-3, 5-2) at Austin LBJ (5-4, 5-2) 20
13 Austin Crockett (4-4, 4-3) at Austin McCallum (8-1, 7-0) 41
26 Elgin (7-2, 6-1) at Manor (3-6, 2-5) 20
BYE: Austin Johnston (0-10, 0-8)

DISTRICT 18
6 Conroe Caney Creek (6-3, 4-1) at Brenham (8-1, 5-0) 21
0 Willis (0-9, 0-5) at Montgomery (6-3, 4-1) 23
Livingston (5-4, 1-4) at Waller (5-4, 2-3), Canceled
BYE: Huntsville (5-5, 2-4)

DISTRICT 19
21 Houston Furr (6-3, 3-2) at Houston Worthing (3-6, 2-3) 20

DISTRICT 20
8 Houston Austin (5-4, 2-3) at Houston Washington (7-2, 5-0) 36

DISTRICT 21
21 New Caney (5-4, 4-2) at Crosby (6-3, 5-1) 41
28 Mont Belvieu Barbers Hill (9-0, 6-0) at Galena Park (8-1, 5-1) 22
25 Huffman Hargrave (3-6, 1-5) at Houston C.E. King (3-6, 2-4) 28
10 Houston Smiley (3-6, 1-5) at Houston Forest Brook (1-8, 0-6) 14

DISTRICT 22
49 Beaumont Central (6-3, 5-1) at Beaumont Ozen (1-8, 0-6) 20
25 Lumberton (4-4, 1-5) at Nederland (4-5, 3-3) 51
10 Vidor (3-6, 2-4) at Orange Little Cypress-Mauriceville (4-5, 3-3) 20
33 Dayton (7-2, 6-0) at Port Neches-Groves (5-4, 3-3) 2

DISTRICT 23
17 Santa Fe (2-7, 0-5) at Angleton (5-4, 4-1) 34
41 Dickinson (5-4, 1-4) at Freeport Brazosport (2-7, 1-4) 7
34 Texas City (7-2, 4-1) at Friendswood (6-3, 3-2) 36
BYE: La Marque (9-1, 6-0)

DISTRICT 24
42 Rosenberg Lamar Consolidated (9-0, 4-0) at El Campo (8-1, 3-1) 33
21 Bay City (1-8, 1-3) at Richmond Foster (1-8, 1-3) 0

DISTRICT 25
34 Lampasas (3-6, 2-4) at Dripping Springs (4-5, 3-3) 14
47 Burnet (6-3, 4-2) at Marble Falls (3-6, 1-5) 27
38 Austin Lake Travis (7-2, 6-0) at Pflugerville Hendrickson (2-7, 2-4) 10

DISTRICT 26
56 New Braunfels (6-3, 4-2) at Kyle Lehman (2-7, 0-6) 3
35 Del Valle (5-4, 3-3) at Lockhart (4-5, 2-4) 7
27 Schertz Clemens (8-1, 6-0) at New Braunfels Canyon (7-2, 4-2) 17
42 Buda Hays Consolidated (6-3, 4-2) at Cibolo Steele (3-6, 1-5) 3

DISTRICT 27
35 Fredericksburg (7-2, 3-1) at Boerne (4-5, 2-2) 10
7 Kerrville Tivy (4-5, 3-1) at San Antonio Alamo Heights (8-1, 4-0) 40

DISTRICT 28
15 San Antonio Burbank (3-6, 1-4) at San Antonio Brackenridge (6-3, 2-3) 0
21 San Antonio Edison (3-6, 1-4) at San Antonio Jefferson (3-6, 2-3) 26
BYE: San Antonio Sam Houston (7-3, 4-2)

DISTRICT 29
25 Uvalde (5-4, 2-2) at Floresville (2-7, 0-4) 12
14 San Antonio Harlandale (3-6, 3-1) at San Antonio McCollum (6-3, 4-0) 23
12 San Antonio Southside (4-5, 1-3) at South San Antonio (3-6, 2-2) 34

DISTRICT 30
13 Rockport-Fulton (2-7, 0-4) at Corpus Christi Moody (2-7, 1-3) 20
13 Corpus Christi Miller (4-5, 2-2) at Gregory-Portland (4-5, 2-2) 10
23 Beeville Jones (8-1, 4-0) at Port Lavaca Calhoun (7-2, 3-1) 38

DISTRICT 31
13 Robstown (3-6, 0-4) at Alice (5-4, 1-3) 10
0 Kingsville King (3-6, 3-1) at Corpus Christi Calallen (9-0, 4-0) 49
16 Corpus Christi Tuloso-Midway (1-8, 1-3) at Corpus Christi Flour Bluff (7-2, 3-1) 31

DISTRICT 32
17 Mission Memorial (4-5, 2-3) at Edcouch-Elsa (9-0, 5-0) 34
28 Mission (6-3, 4-1) at Mercedes (6-2, 4-1) 21
51 Roma (2-7, 1-4) at Pharr Valley View (0-9, 0-5) 6
BYE: Weslaco East (3-7, 2-4)

CLASS 3A

DISTRICT 1
52 Monahans (8-1, 5-0) at Anthony (5-3, 2-3) 7
35 Clint (8-1, 4-1) at Fort Stockton (7-2, 4-1) 27
47 Pecos (4-5, 2-3) at Tornillo (3-5, 0-5) 36
BYE: Fabens (2-8, 1-5)

DISTRICT 3
20 Snyder (6-3, 2-0) at Andrews (3-6, 1-1) 0
45 Midland Greenwood (8-1, 1-1) at Lamesa (2-7, 0-2) 0

DISTRICT 4
7 Brownfield (3-6, 1-1) at Levelland (1-8, 0-2) 13
42 Seminole (7-2, 2-0) at Lubbock Cooper (3-5, 1-1) 14

DISTRICT 5
35 Canyon (7-2, 2-0) at Dalhart (8-1, 1-1) 13
31 Borger (3-5, 0-2) at Perryton (6-3, 1-1) 47

DISTRICT 6
7 Burkburnett (7-2, 2-1) at Graham (4-5, 2-1) 28
21 Vernon (4-5, 1-2) at Iowa Park (5-4, 1-2) 7
BYE: Wichita Falls Hirschi (7-3, 2-2)

DISTRICT 7
14 Comanche (2-7, 0-3) at Abilene Wylie (7-2, 3-0) 24
0 Breckenridge (6-3, 1-2) at Sweetwater (7-2, 2-1) 35
BYE: Clyde (5-5, 2-2)

DISTRICT 8
20 Bowie (2-7, 1-3) at Decatur (9-0, 4-0) 28
41 Bridgeport (1-8, 1-3) at Gainesville (1-8, 0-4) 7
23 Argyle (7-2, 3-1) at Sanger (7-2, 3-1) 42

DISTRICT 9
20 Van Alstyne (1-8, 1-5) at Princeton (5-4, 3-3) 33
33 Bonham (2-7, 1-5) at Prosper (7-2, 5-1) 63
34 Celina (9-0, 6-0) at Whitesboro (5-4, 3-3) 9

DISTRICT 10
13 Quinlan Ford (4-5, 2-2) at Commerce (3-6, 1-3) 12
39 Wills Point (3-6, 1-3) at Nevada Community (2-7, 0-4) 7
28 Emory Rains (8-1, 4-0) at Royse City (8-1, 4-0) 38

DISTRICT 11
9 Carrollton Ranchview (4-5, 2-2) at Dallas Roosevelt (6-3, 3-1) 13
48 Dallas Madison (8-0, 4-0) at Fort Worth Diamond Hill-Jarvis (2-7, 0-4) 21
35 Lake Worth (6-3, 2-2) at River Oaks Castleberry (3-6, 1-3) 21

DISTRICT 12
7 Whitney (3-6, 1-3) at Glen Rose (4-5, 3-1) 13
27 West (7-2, 3-1) at Hillsboro (5-4, 2-2) 14
63 Kennedale (6-3, 3-1) at Venus (0-9, 0-4) 0

DISTRICT 13
7 Eustace (1-8, 0-4) at Ferris (2-7, 1-3) 35
25 Crandall (4-5, 3-1) at Kaufman (5-4, 4-0) 22
0 Kemp (1-8, 1-3) at Mabank (5-4, 3-1) 35

DISTRICT 14
31 Athens (4-5, 2-2) at Brownsboro (6-3, 3-1) 58
14 Bullard (4-5, 1-3) at Canton (5-4, 2-2) 34
7 Van (6-3, 2-2) at Tyler Chapel Hill (4-5, 2-2) 21

DISTRICT 15
49 Gilmer (9-0, 4-0) at Gladewater (4-5, 3-1) 21
22 Mineola (3-6, 2-2) at Longview Spring Hill (5-4, 3-1) 45
7 Gladewater Sabine (0-9, 0-4) at White Oak (1-8, 0-4) 41

DISTRICT 16
17 Texarkana Liberty-Eylau (7-2, 3-0) at Atlanta (3-6, 3-0) 20 (OT)
31 Texarkana Pleasant Grove (2-7, 1-2) at Pittsburg (2-7, 1-2) 20
BYE: Mount Vernon (2-8, 0-4)

DISTRICT 17
23 China Spring (7-2, 2-2) at Gatesville (6-3, 2-2) 21
7 Lorena (1-8, 0-4) at Robinson (7-2, 3-1) 34
7 Waco Connally (3-6, 2-2) at Waco La Vega (7-2, 3-1) 28

DISTRICT 18
12 Taylor (4-5, 1-2) at Hutto (6-2, 2-1) 14
20 Cameron Yoe (6-3, 2-1) at Liberty Hill (6-2, 3-0) 28
BYE: Rockdale (2-7, 0-4)

DISTRICT 19
21 Palestine (7-2, 3-1) at Fairfield (1-7, 0-4) 0
28 Palestine Westwood (6-3, 2-2) at Groesbeck (3-6, 2-2) 31
30 Madisonville (6-3, 2-2) at Mexia (3-5, 3-1) 6

DISTRICT 20
42 Diboll (7-2, 3-1) at Carthage (7-2, 2-2) 15
13 Huntington (1-8, 0-4) at Center (1-8, 0-4) 31
27 Rusk (6-3, 3-1) at Crockett (6-3, 4-0) 20

DISTRICT 21
39 Kirbyville (6-3, 4-2) at Hamshire-Fannett (3-6, 1-5) 7
0 Jasper (2-7, 2-4) at Silsbee (7-2, 5-1) 35
45 Orangefield (3-6, 1-5) at Sour Lake Hardin-Jefferson (3-6, 1-5) 32
6 Bridge City (6-3, 4-2) at West Orange-Stark (9-0, 6-0) 42

DISTRICT 22
Cleveland (1-8, 1-3) at Cleveland Tarkington (2-7, 0-4), Canceled
20 Splendora (5-4, 4-0) at Coldspring Oakhurst (7-2, 4-0) 12
63 Liberty (3-6, 2-2) at Shepherd (2-7, 1-3) 25

DISTRICT 23
28 Caldwell (4-5, 2-2) at Bellville (7-2, 3-1) 29
20 La Grange (7-2, 2-2) at Navasota (3-6, 1-3) 14
63 Giddings (9-0, 4-0) at Smithville (1-8, 0-4) 0

DISTRICT 24
46 Columbia (5-4, 4-2) at Brookshire Royal (3-6, 2-4) 14
28 Sweeny (7-2, 6-0) at Columbus (3-6, 1-5) 7
29 Wharton (6-3, 5-1) at Needville (7-2, 4-2) 21
14 Stafford (1-8, 1-5) at Sealy (1-7, 1-5) 35

DISTRICT 25
42 Bandera (3-6, 1-1) at Ingram Moore (0-9, 0-2) 6
42 Wimberley (8-1, 2-0) at Llano (6-3, 1-1) 7

DISTRICT 26
28 Luling (6-3, 2-0) at La Vernia (7-2, 2-0) 27
14 South San Antonio West Campus (5-4, 0-2) at Marion (2-7, 0-2) 35

DISTRICT 27
17 Lytle (6-3, 2-1) at Castroville Medina Valley (6-3, 3-0) 21
14 Poteet (2-7, 0-3) at Somerset (3-6, 0-3) 48
BYE: Pleasanton (5-5, 3-1)

DISTRICT 28
21 Pearsall (2-7, 1-2) at Carrizo Springs (0-9, 0-3) 6
38 Hondo (9-0, 3-0) at Devine (9-0, 3-0) 13
BYE: Crystal City (3-7, 1-3)

DISTRICT 29
29 Cuero (9-0, 3-0) at Goliad (2-7, 0-3) 6
20 Yoakum (4-5, 1-2) at Palacios (3-6, 1-2) 16
BYE: Gonzales (3-7, 3-1)

DISTRICT 30
44 Orange Grove (8-1, 3-1) at Corpus Christi West Oso (4-5, 1-3) 7
14 Aransas Pass (3-6, 0-4) at Mathis (3-6, 1-3) 20 (OT)
31 Ingleside (8-1, 4-0) at Sinton (4-5, 3-1) 6

DISTRICT 31
29 Zapata (5-4, 3-0) at Lyford (4-4, 2-1) 28
35 Falfurrias (2-7, 0-3) at San Diego (0-9, 0-3) 8
BYE: Raymondville (6-4, 3-1)

DISTRICT 32
47 Rio Hondo (8-1, 2-1) at La Feria (7-1, 2-1) 14
56 Hidalgo (4-5, 0-3) at Progreso (2-6, 0-3) 27
BYE: Port Isabel (8-2, 4-0)

CLASS 2A

DISTRICT 1
20 Spearman (5-4, 1-3) at Panhandle (7-2, 2-2) 23
25 Stratford (6-3, 4-0) at Sanford-Fritch (4-5, 2-2) 6
40 Canadian (6-3, 3-1) at Stinnett West Texas (3-6, 0-4) 6

DISTRICT 2
47 Tulia (5-4, 3-2) at Amarillo Highland Park (0-9, 0-5) 14
0 Dimmitt (2-7, 1-4) at Amarillo River Road (2-7, 2-3) 26
14 Muleshoe (8-1, 5-0) at Friona (8-1, 5-0) 17
BYE: Bushland (4-6, 2-4)

DISTRICT 3
35 Childress (7-1, 4-0) at Abernathy (5-4, 2-2) 14
47 Littlefield (8-1, 3-1) at Lockney (0-8, 0-4) 7
14 Floydada (4-5, 1-3) at Shallowater (5-4, 2-2) 42

DISTRICT 4
49 Idalou (8-1, 4-0) at Post (2-7, 1-3) 14
18 Denver City (5-4, 2-2) at Slaton (7-2, 2-2) 19
9 Lubbock Roosevelt (4-5, 2-2) at Tahoka (5-4, 1-3) 7

DISTRICT 5
16 Stamford (6-3, 4-2) at Anson (6-3, 3-3) 37
54 Haskell (9-0, 6-0) at Coahoma (3-6, 3-3) 14
6 Colorado City (0-9, 0-6) at Hawley (5-4, 4-2) 42
21 Stanton (4-5, 2-4) at Merkel (2-7, 2-4) 0

DISTRICT 6
14 Tuscola Jim Ned (6-3, 4-2) at Coleman (7-2, 4-2) 26
7 Ballinger (4-5, 2-4) at Early (7-2, 5-1) 31
27 San Saba (1-8, 0-6) at San Angelo Grape Creek (2-7, 0-6) 14
21 Bangs (3-6, 3-3) at Wall (8-1, 6-0) 18

DISTRICT 7
19 Alpine (7-2, 3-1) at Big Lake Reagan County (4-5, 2-2) 31
0 Van Horn (1-8, 0-4) at Crane (6-3, 2-2) 50
15 Kermit (3-6, 1-3) at Ozona (7-2, 4-0) 42

DISTRICT 8
0 Mason (5-4, 1-3) at Blanco (8-1, 3-1) 27
13 Sonora (8-1, 3-1) at Comfort (8-1, 4-0) 61
6 Brady (1-8, 0-4) at Junction (5-4, 1-3) 26

DISTRICT 9
0 Wichita Falls City View (0-9, 0-6) at Alvord (6-3, 4-2) 28
47 Olney (7-2, 4-2) at Chico (1-8, 1-5) 0
0 Nocona (4-5, 3-3) at Henrietta (4-5, 4-2) 20
38 Holliday (8-1, 6-0) at Jacksboro (2-7, 2-4) 0

DISTRICT 10
6 Millsap (1-8, 0-4) at Boyd (6-3, 2-2) 48
45 Paradise (8-1, 3-1) at Eastland (3-6, 2-2) 3
52 Cisco (8-1, 4-0) at Godley (6-3, 2-2) 2

DISTRICT 11
53 Grandview (6-3, 4-0) at Hico (5-4, 3-1) 6
14 Dublin (7-2, 3-1) at Itasca (7-2, 2-2) 43
21 Rio Vista (3-6, 0-4) at Maypearl (3-6, 0-4) 14

DISTRICT 12
0 Edgewood (4-5, 3-1) at Lone Oak (8-1, 4-0) 14
7 Dallas Life Oak Cliff (4-5, 0-4) at Palmer (5-4, 0-4) 35
49 Caddo Mills (7-2, 3-1) at Scurry-Rosser (3-6, 2-2) 6

DISTRICT 13
31 Blue Ridge (5-4, 1-3) at Anna (1-8, 1-3) 14
48 Aubrey (5-4, 2-2) at Leonard (2-7, 0-4) 7
28 Farmersville (8-1, 4-0) at Melissa (7-2, 4-0) 6

DISTRICT 14
49 Callisburg (6-3, 4-2) at Bells (2-7, 1-5) 6
24 Howe (3-6, 2-4) at Pottsboro (6-3, 3-3) 49
45 Gunter (7-2, 5-1) at Sadler S&S Consolidated (4-5, 3-3) 14
53 Whitewright (7-2, 6-0) at Tom Bean (0-9, 0-6) 6

DISTRICT 15
35 Clarksville (7-2, 4-1) at Bogata Rivercrest (3-6, 0-5) 8
14 Pattonville Prairiland (5-4, 3-2) at DeKalb (8-1, 5-0) 35
19 Paris Chisum (5-4, 2-3) at Honey Grove (5-4, 3-2) 25
BYE: Cooper (2-8, 1-5)

DISTRICT 16
46 Hawkins (3-6, 2-2) at Alba-Golden (3-6, 1-3) 0
6 Como-Pickton (0-9, 0-4) at Grand Saline (2-6-1, 1-3) 46
6 Quitman (9-0, 4-0) at Winnsboro (8-1, 4-0) 40

DISTRICT 17
26 Linden-Kildare (5-4, 3-3) at Daingerfield (3-6, 3-3) 43
28 Omaha Pewitt (9-0, 6-0) at New Boston (7-2, 5-1) 35
21 Hooks (7-2, 4-2) at Queen City (2-7, 0-6) 7
49 Hughes Springs (5-4, 3-3) at Redwater (0-9, 0-6) 14

DISTRICT 18
42 Ore City (1-8, 1-5) at Big Sandy (5-4, 4-2) 68
28 Harleton (8-1, 6-0) at Diana New Diana (2-7, 2-4) 14
12 Jefferson (8-1, 5-1) at Gladewater Union Grove (4-5, 4-2) 0
22 Big Sandy Harmony (3-6, 2-4) at Winona (1-8, 0-6) 0

DISTRICT 19
45 Waskom (4-5, 2-4) at Arp (6-3, 3-3) 48
15 Troup (8-1, 5-1) at Garrison (2-6, 1-5) 7
41 Elysian Fields (6-3, 5-1) at New London West Rusk (3-6, 1-5) 16
16 Timpson (3-6, 2-4) at Tatum (7-2, 5-1) 36

DISTRICT 20
14 Frankston (7-2, 3-2) at Kerens (7-2, 5-0) 27
55 Mildred (7-2, 4-1) at Malakoff (7-1-1, 4-1) 26
12 Italy (0-9, 0-5) at Rice (1-8, 0-5) 40
BYE: Blooming Grove (3-7, 2-4)

DISTRICT 21
23 McGregor (6-3, 2-2) at Clifton (3-6, 2-2) 0
12 Bruceville-Eddy (4-5, 1-3) at Crawford (7-1, 4-0) 49
41 Hamilton (8-1, 3-1) at Moody (0-9, 0-4) 0

DISTRICT 22
38 Elkhart (3-6, 2-4) at Buffalo (1-8, 0-6) 8
31 Mart (8-1, 6-0) at Marlin (8-1, 6-0) 7
14 Centerville (4-5, 2-4) at Riesel (3-6, 1-5) 0
13 Jewett Leon (6-3, 3-3) at Teague (6-3, 4-2) 20

DISTRICT 23
55 Newton (6-2, 4-0) at San Augustine (2-7, 2-2) 26
51 Corrigan-Camden (8-1, 3-1) at Shelbyville (0-9, 0-4) 0
18 Hemphill (5-4, 2-2) at Woodville (4-5, 1-3) 0

DISTRICT 24
7 Warren (4-5, 3-2) at Buna (6-3, 3-2) 28
52 Winnie East Chambers (9-0, 5-0) at Hardin (2-7, 1-4) 0
31 Deweyville (6-3, 3-2) at Kountze (4-5, 2-3) 7
BYE: Anahuac (2-8, 1-5)

DISTRICT 25
28 Jarrell (5-4, 4-2) at Lago Vista (1-8, 1-5) 7
24 Florence (1-8, 1-5) at Rogers (7-2, 5-1) 41
7 Rosebud-Lott (4-5, 3-3) at Salado (6-3, 5-1) 41
0 Little River Academy (2-7, 1-5) at Troy (6-3, 4-2) 54

DISTRICT 26
0 New Waverly (1-8, 1-5) at Hearne (5-4, 3-2) 20
0 Franklin (3-5, 2-3) at Lexington (7-2, 5-0) 42
Somerville (6-3, 3-2) at Trinity (1-8, 1-4), Canceled
BYE: Hempstead (5-5, 3-3)

DISTRICT 27
30 East Bernard (8-0, 4-0) at Boling (7-1, 3-1) 21
50 Wallis Brazos (5-3, 2-2) at Danbury (2-7, 1-3) 20
22 Hitchcock (3-5, 1-3) at Van Vleck (1-7, 1-3) 19

DISTRICT 28
36 Schulenburg (9-0, 6-0) at Ganado (1-8, 0-6) 7
6 El Maton Tidehaven (2-7, 1-5) at Hallettsville (3-6, 2-4) 29
19 Altair Rice Consolidated (8-1, 5-1) at Vanderbilt Industrial (6-3, 4-2) 27
20 Edna (5-4, 3-3) at Weimar (6-3, 3-3) 24

DISTRICT 29
28 Nixon-Smiley (1-8, 1-5) at Karnes City (4-5, 3-3) 14
42 Geronimo Navarro (7-2, 5-1) at Kenedy (2-7, 1-5) 14
20 Stockdale (6-3, 5-1) at Poth (6-3, 4-2) 0
6 Yorktown (1-8, 1-5) at Universal City Randolph (5-4, 4-2) 56

DISTRICT 30
16 Dilley (8-1, 3-0) at Cotulla (8-0, 3-0) 9
0 Natalia (1-8, 0-3) at San Antonio Cole (5-3, 1-2) 59
BYE: Jourdanton (1-9, 1-3)

DISTRICT 31
23 Three Rivers (6-3, 2-3) at Odem (4-5, 1-4) 12
0 Bloomington (3-6, 1-4) at Refugio (8-1, 4-1) 70
10 Taft (5-4, 3-2) at Skidmore-Tynan (8-1, 4-1) 0
BYE: George West (8-2, 4-2)

DISTRICT 32
26 Bishop (4-5, 4-1) at Freer (7-2, 4-1) 35
34 Banquete (4-5, 2-3) at Riviera Kaufer (1-8, 0-5) 0
43 Hebbronville (6-2, 5-0) at Santa Rosa (2-7, 1-4) 13
BYE: Premont (5-5, 3-3)

CLASS A

NON-DISTRICT
8 Galveston O'Connell at Hull-Daisetta (24-A, 6-3, 3-1) 25

DISTRICT 1
16 Booker (3-6, 0-4) at Gruver (3-6, 2-2) 25
6 Vega (6-3, 2-2) at Sunray (6-3, 4-0) 14
7 Amarillo Boys Ranch (3-6, 1-3) at White Deer (7-2, 3-1) 12

DISTRICT 3
42 Quanah (5-4, 4-0) at Clarendon (3-6, 1-3) 6
0 Shamrock (3-6, 1-3) at Wellington (1-8, 0-4) 41
28 Memphis (7-2, 3-1) at Wheeler (5-4, 3-1) 21

DISTRICT 4
48 Nazareth (8-0, 3-0) at Farwell (5-4, 1-2) 0
42 Bovina (4-5, 1-2) at Springlake-Earth (3-6, 2-1) 7
16 Sudan (2-6, 0-4) at Claude 14

DISTRICT 5
30 Ralls (6-3, 1-3) at Crosbyton (4-5, 2-2) 29
0 Anton (1-8, 0-4) at Hale Center (6-3, 3-1) 40
55 New Deal (9-0, 4-0) at Olton (4-4, 2-2) 0

DISTRICT 7
44 Sundown (7-2, 3-1) at Morton (1-8, 0-4) 6
0 O'Donnell (4-5, 3-1) at Seagraves (6-2, 4-0) 27
56 Plains (2-7, 1-3) at Smyer (3-6, 1-3) 34

DISTRICT 8
21 Fort Hancock (0-8, 0-3) at Marfa (1-8, 0-3) 26
14 Iraan (5-4, 3-0) at McCamey (5-4, 3-0) 19
BYE: Wink (7-3, 2-2)

DISTRICT 9
6 Petrolia (5-4, 2-2) at Archer City (6-3, 1-3) 49
38 Munday (6-3, 1-3) at Electra (4-5, 3-1) 28
50 Windthorst (9-0, 4-0) at Seymour (4-5, 1-3) 12

DISTRICT 11
20 Collinsville (8-1, 4-0) at Lindsay (5-4, 3-1) 34
13 Era (3-6, 1-3) at Muenster (5-4, 2-2) 47
6 Saint Jo (0-9, 0-4) at Valley View (4-5, 2-2) 48

DISTRICT 12
46 De Leon (4-5, 4-1) at Cross Plains (0-9, 0-5) 13
28 Tolar (7-2, 5-0) at Gorman (6-3, 4-1) 20
33 Ranger (4-5, 2-3) at Santo (1-8, 1-4) 6
BYE: Perrin-Whitt (5-5, 2-4)

DISTRICT 13
55 Bosqueville (8-1, 4-1) at Covington (2-7, 0-5) 0
39 Meridian (4-5, 1-4) at Frost (3-5, 1-4) 0
52 Goldthwaite (9-0, 5-0) at Valley Mills (7-2, 4-1) 13
BYE: Evant (7-3, 3-3)

DISTRICT 15
18 Roby (3-6, 1-4) at Hamlin (3-6, 2-3) 47
7 Albany (6-3, 5-0) at Roscoe (8-1, 5-0) 45
6 Baird (1-8, 0-5) at Rotan (3-6, 1-4) 34
BYE: Winters (6-4, 4-2)

DISTRICT 16
7 Bronte (5-4, 3-3) at Christoval (5-4, 5-1) 42
15 Menard (1-8, 1-5) at Forsan (5-4, 4-2) 35
60 Sterling City (7-2, 6-0) at Mertzon Irion County (4-5, 4-2) 20
8 Eldorado (0-9, 0-6) at Miles (2-7, 1-5) 6

DISTRICT 17
16 Fruitvale (0-9, 0-4) at Dallas A+ Academy (0-9, 0-4) 21
6 Cumby (4-5, 3-1) at Quinlan Boles (5-4, 2-2) 34
0 Celeste (5-4, 3-1) at Wolfe City (9-0, 4-0) 68

DISTRICT 19
40 Gilmer Union Hill (7-2, 2-1) at Detroit (3-6, 1-2) 0
24 Maud (6-3, 2-1) at Simms Bowie (6-3, 3-0) 6
BYE: Karnack (1-7, 0-4)

DISTRICT 20
30 Beckville (8-1, 3-1) at Mount Enterprise (2-7, 0-4) 24 (2OT)
27 Joaquin (6-3, 2-2) at Overton (5-4, 1-3) 14
12 Tenaha (7-2, 3-1) at Price Carlisle (8-1, 3-1) 14

DISTRICT 21
60 Alto (9-0, 4-0) at Cushing (4-5, 2-2) 0
6 Oakwood (0-9, 0-4) at Grapeland (7-2, 3-1) 60
36 Cayuga (4-5, 2-2) at Malakoff Cross Roads (1-8, 1-3) 34

DISTRICT 23
0 Chester (0-8, 0-4) at Burkeville (1-7, 1-3) 62
11 Lovelady (8-1, 4-0) at Groveton (8-1, 4-0) 33
6 Colmesneil (5-4, 1-3) at Pineland West Sabine (2-7, 2-2) 50

DISTRICT 24
0 Sabine Pass (3-4, 1-2) at Evadale (3-6, 1-2) 45
2 Saratoga West Hardin (7-2, 3-0) at High Island (1-7, 0-3) 0, forfeit

DISTRICT 25
7 Hubbard (2-7, 2-4) at Axtell (4-5, 2-4) 35
7 Bremond (5-4, 5-1) at Chilton (8-1, 6-0) 52
7 Dawson (0-9, 0-6) at Iola (6-3, 4-2) 74
6 Wortham (2-7, 1-5) at Normangee (6-3, 4-2) 49

DISTRICT 27
60 Granger (6-3, 3-2) at Burton (1-8, 1-4) 0
14 Holland (2-7, 0-5) at Milano (5-4, 3-2) 35
0 Bartlett (3-6, 2-3) at Thrall (8-1, 5-0) 53
BYE: Thorndale (7-3, 5-1)

DISTRICT 28
6 Leakey (5-4, 1-2) at Harper (7-2, 3-0) 54
53 Johnson City (5-3, 2-1) at Medina (5-4, 2-1) 7
BYE: Center Point (2-8, 0-4)

DISTRICT 29
7 La Pryor (4-5, 1-3) at Brackettville Brackett (5-4, 2-2) 44
56 Rocksprings (8-1, 4-0) at Sabinal (7-2, 4-0) 28

DISTRICT 31
12 Charlotte (2-7, 0-5) at Falls City (5-4, 4-1) 39
42 Shiner (5-4, 4-1) at Flatonia (5-4, 3-2) 7
15 Pettus (8-1, 4-1) at Louise (4-5, 2-3) 29
BYE: Woodsboro (4-6, 1-5)

DISTRICT 32
26 Bruni (7-2, 2-2) at Agua Dulce (1-7, 0-4) 22
46 La Villa (8-0, 4-0) at Benavides (3-4, 2-2) 6
40 Ben Bolt (5-4, 3-1) at Santa Maria (2-6, 1-3) 6

SATURDAY, NOVEMBER 11

CLASS 5A

DISTRICT 2
0 San Angelo Central (5-4, 3-1) at Lubbock Monterey (8-1, 3-1) 28

DISTRICT 17
52 Houston Cypress Creek (5-4, 2-4) at Houston Langham Creek (5-4, 2-4) 59

DISTRICT 18
13 Alief Hastings (4-5, 3-3) at Katy Cinco Ranch (8-1, 5-1) 43
17 Alief Taylor (5-4, 3-3) at Katy Morton Ranch (0-9, 0-6) 7

DISTRICT 19
21 Aldine (6-3, 5-1) at Aldine Nimitz (5-4, 2-4) 23
34 Houston Spring Woods (1-8, 0-6) at Houston Northbrook (2-7, 0-6) 20

DISTRICT 20
6 Houston Westbury (3-6, 2-4) at Houston Bellaire (2-7, 2-4) 13
28 Houston Chavez (5-4, 4-2) at Houston Westside (8-1, 6-0) 48

DISTRICT 22
28 Deer Park (6-3, 5-1) at Pasadena Memorial (6-3, 4-2) 7

DISTRICT 23
34 Fort Bend Hightower (6-3, 5-2) at Fort Bend Bush (2-7, 2-5) 14
52 Fort Bend Elkins (3-6, 3-4) at Fort Bend Willowridge (2-7, 2-5) 21

DISTRICT 26
7 Converse Judson (6-3, 5-2) at San Antonio Reagan (5-4, 4-3) 23

DISTRICT 28
17 San Antonio Clark (5-4, 5-2) at San Antonio Jay (7-2, 5-2) 21

DISTRICT 29
14 Laredo Martin (7-2, 6-1) at Laredo Nixon (4-5, 3-4) 19

DISTRICT 32
38 Brownsville Lopez (4-5, 3-3) at Brownsville Rivera (1-8, 1-5) 28

CLASS 4A

DISTRICT 15
13 Lancaster (5-4, 3-2) at Arlington Seguin (5-4, 2-3) 12

DISTRICT 19
8 Houston Jones (0-9, 0-5) at Houston Wheatley (6-3, 4-1) 34
3 Houston Scarborough (2-7, 1-4) at Houston Sterling (6-3, 4-1) 53

DISTRICT 20
2 Houston Sharpstown (4-5, 2-3) at Houston Yates (7-2, 4-1) 34
0 Houston Reagan (4-5, 2-3) at Houston Davis (4-5, 2-3) 26

DISTRICT 24
7 Katy Seven Lakes (0-9, 0-4) at Rosenberg Terry (6-3, 3-1) 44

DISTRICT 27
48 San Antonio Kennedy (2-6, 0-4) at San Antonio Memorial (0-9, 0-4) 0

DISTRICT 28
26 San Antonio Fox Tech (6-2, 4-1) at San Antonio Lanier (6-2, 4-1) 16

CLASS A

DISTRICT 29
0 Barksdale Nueces Canyon (1-8, 0-4) at D'Hanis (6-3, 1-3) 42


The Old Coach Top Stories