District 18 2A All District Team

We continue our releasing of the All District Teams from across the State and today we look at 18 2A.

2008 District 18-2A All-District Team

Superlatives:

District MVP- Jackson McCurdy, White Oak

Offensive MVP- Orlando Humble, White Oak

Defensive MVP- Trevor Wait, White Oak

Outstanding Running Back- Junior Hamilton, White Oak

Outstanding Receiver- Connor Lloyd, Harleton Outstanding Offensive Lineman- Taylor Tarr, White Oak

Outstanding Defensive Lineman- Jon Ledbetter, Harmony

Outstanding Linebacker- Colby Hogan, Harmony

Outstanding Defensive Back- Colton Bunn, Harmony

Offensive Newcomer of the Year- Connor Sharp, White Oak

Defensive Newcomer of the Year- Beau Brewer, New Diana

Coaching Staff of the Year- Harmony

1st Team Offense:

QB- Joe Ross, Harmony

RB- Bryan Waters, Winona; Ryan Nichols, Harleton; Luke Laminack, Harmony

WR- Jordan Argabright, Harmony; Jacob Kenna, Sabine; Andrew Westbrook, New Diana; Tyler Busby, Elysian Fields

TE- Brett Bolt, Harleton

OL- Barrett Blankenship, White Oak; Jacob McCombs, Harleton; Johnathan Hanson, Harmony; Colton Woodfin, Union Grove; Ben Worley, New Diana; Jeff McAllister, Winona

1st Team Defense:

DL- Jason Winn, Union Grove; Skylar Barnes, White Oak; Colby Seahorn, Harmony; John Minor, Harleton; Hunter Jenkins, New Diana

OLB- Logan Jones, Harleton; Adam Thompson, White Oak; Shay Bradley, New Diana

ILB- Spencer Morris, Harleton; Kaleb Hensley, New Diana; Bryan Waters, Winona

DB- Connor Lloyd, Harleton; Joel Rose, Elysian Fields; Erik Hebert, Harmony; Lie'Quan Byrd, Sabine

1st Team Special Teams:

K- Daniel Beck, Winona

P- Santos Duran, Elysian Fields

2nd Team Offense:

QB- Joe Benefield, Elysian Fields

RB- Richard Pittman, Union Grove; Tyrell McKee, Elysian Fields; Shay Bradley, New Diana

WR- Taylor Gray, Sabine; Joel Rose, Elysian Fields; Billy Smith, Harleton; Andy Hounsel, New Diana

TE- Colby Seahorn, Harmony

OL- Brandon Heim, White Oak; Daniel Beck, Winona; Austin MacKay, New Diana; J.C. Tanksley, Sabine; Ronnie Harpold, Harleton; Chase Jones, Harleton

2nd Team Defense:

DL- Cagen Warren, White Oak; Brett Bolt, Harleton; Kyle Kriegel, Elysian Fields; Colton Brown, White Oak; Stanley Rocquemore, Elysian Fields

OLB- Tyler Busby, Elysian Fields; Clay Walker, Winona; Ryan Whittemore, Harmony; Cody Wright, White Oak

ILB- Seth Willeford, Harmony; Ryan Nichols, Harleton

DB- Jade Barnhill, White Oak; Andy Hounsel, New Diana; Rodney Sutton, Elysian Fields; Jordan Argabright, Harmony


The Old Coach Top Stories